PDA

צפייה בגרסה מלאה : "מירס תקשורת" טיפול בתלונות ויחסי ציבור ( ציון מהגר )

moranoziel
27-03-09, 15:50
שלום רב.

מיותר לציין כי חובבי רכבי השטח וגם הפחות "פריקים" מבניהם יכולים "למצוא" עצמם במקומות בלתי שגרתיים ובכאלה שרמת הקליטה הסלולארית קטנה.

חברת מירס תקשורת, היחידה בישראל המפעילה את רשת ה"ווקי-טוקי" לתקשורת מיידית. לתוהים למיניהם, אז מובאת העובדה הבאה: כל תשתית הקשיר כמו "פוש אנד טוק" של סלקום ושאר החברות מבוססת על תשתית האינטרנט של החברות. כלומר: אין קליטה-אין קשר. בשונה לחברות הגדולות, חברת מירס תקשורת עובדת עם 2 סוגי רשתות שונות לחלוטין. זו הטלפונית וזו ה"לחיצתית".

התשתית ה"לחיצתית" (ווקי טוקי) הינה תקשורת המועברת באמצעות הלויין "עמוס" בחלל. מסיבה זו במצבי חירום (שלא יהיו) רשת הקשר של מירס תקשורת תפעל כהלכה. כמו כן, במקומות המושכים את חובבי הג'יפים למיניהם, כמו מדבר יהודה למשל - אין כדאיות כלכלית לחברות הסלולאר להפעיל אנטנות וכו.. במקומות אלה, על אף העידר קליטה ברשת הטלפונית הרגילה של מירס תהיה(!) קליטה ברשת הקשר. לכן: העדר קליטה ברשת הקשר נובע אך ורק מסיבות שונות כמו מיסוך ,תנאי מזג אוויר שונים או הפרעות של רשתות קשר מירדן (או מצרים אם אתם בהרי אילת).

ניתן לפנות בפורום זה בכל תלונה, פניה, או כל דבר הקשור לרשת הקשר של מירס. הפניה תטופל בתוך 3 ימי עסקים. כמו כן, באם אתם יודעים על מקום בו רשת הקשר אינה פועלת כהלכה ובמקום צפויים לשהות למעלה מ60 משתמשי קשר בזמן נתון.

בנושאים דחופים יותר ניתן לשלוח פקס למספר: 03-6179356

אנו מבקשים בזאת לפנות לגופו של עניין ומילים כמו "מירס היא..." הינן לא לעניין. מטרתנו היא להביא למענה איכותי לגולשי הפורום ולחובבי רכבי ה4X4.

אנו נטפל גם במקרים בהם נתקלתם בבעיות מיוחדות עם רשת הקשר של "מירס" בשגרה ובאזורים מאוכלסים

בברכה,

מורן עוזיאל, דוברת תחום קשר וטכנולוגיית שטח
ציון מהגר , RG טכלוגיה ופתרונות משרד דוברות ויחסי ציבור . ראול ולנברג 14 , רמת החייל , תל- אביב 03-6912555

shachar
27-03-09, 15:55
ניתן לפנות בפורום זה בכל תלונה, פניה, או כל דבר הקשור לרשת הקשר של מירס.

אני מניח שביקשתם רשות להפוך את האתר והפורום לפלטפורמה השיווקית/תמיכת לקוחות שלכם?

איציק - 4X6ZH
27-03-09, 16:04
מהתאור המוזר של רשת מירס אפשר להבין שכל משתמש קצה שנמצא בכל מקום בארץ
יש לו קשר לרשת דרך הלווין עמוס .....;)

פרסומת זה דבר נחמד . אבל למה לפרסם מה שלא קיים במציאות .

איציק ( מקים ומתחזק רשת קשר חרום של אגודת חובבי הרדיו בישראל )

גל_כ
27-03-09, 19:42
מהבנת האלקטרוניקה הצרה שלי (מהנדס תקשורת), שימוש במכשיר ברשת הווקי טוקי עושה שימוש בחיבור ללוין - מעניין לכשעצמו, אבל מעלה בראשי הקודח מספר שאלות:

1. האם כל מי שנמצא בתוך בניין ואין לו "קו ראיה" ללווין לא יכול להשתמש בשירות?
2. טלפונים לוויניים של אירידיום (שגם הם משתמשים בלווין) שוקלים כמה קילוגרמים, מגיעים במזוודה וצריך לפרוס את האנטנה שלהם במרחק רק מאנשים (כשי שלא יחטפו מנת קרינה הגונה). איך מירס הצליחה למצוא פתרון קסמים בתוך מכשיר ווקי טוקי קטן?
3. פיזיקלית יש צורך בשידור ממוקד (אנטנה כיוונית לשמיים) ובעוצמה גבוהה שבהחלט לא הייתי רוצה להחזיק ביד מכשיר שכזה כשאני משתמש בו.

אשמח לתשובות עינייניות.

נמרוד
27-03-09, 19:58
גם לי זה נשמע "מוזר", מלשון ההודעה משתמע כאילו מירס הוא טלפון לוויני... אבל זה די ברור כשמי שכותב את הדברים שייך למחלקת יחסי הציבור. באף חברה הם לא ממש מחוברים למציאות של המוצר... :D

tzurlis
27-03-09, 20:32
על פניו, מירס שיפרה, וממשיכה לשפר, את הממסרים שלה.
עם זה, כל נסיון להציג את מירס כ"תחליף טלפון לוויני" או "כמערכת קשר ארצית מוחלטת, מכל נקודה שהיא בשטח, על בסיס קליטה לווינית ישירה מהצרכן", אינו נכון וחוטא למציאות.
למירס PTT יש, אולי, תשתית קשר נפרדת מתשתית השיחות. הלווין עמוס אולי מנתב את התקשורת אחרי הממסר הקרקעי, אך למיטב הבנתי אינו קולט ומשדר ישירות את השידור האישי מאיתנו לצרכן השני.
מנסיוני איתם עד היום, מירס הוא רשת לא רעה שאמנם כמות ניתוקי השיחה או הקשר בה, דומות לרשתות אחרות: ולמערכת הקשר יתרונות , לעיתים, על מערכת שיחות של חברות סלולריות. אבל, מירס PTT אינו יכול להחליף בצורה מוחלטת ואמינה קשר רדיו בין רכבי שטח, ובאזורים לא מיושבים - אינו יכול לשמש כבסיס וודאי ואמין לתקשורת בין השטח לבסיס.
אם מירס תרצה ליזום מהלך של שיפור ממסרי רדיו השטח בצורה מסיבית, ובמקביל יחידות מקמ"ש חזקות יותר על הרכבים, אז יש מקום לעניין בקהילה. הלוואי...

prinz804
27-03-09, 21:07
במקומות המושכים את חובבי הג'יפים למיניהם, כמו מדבר יהודה למשל - אין כדאיות כלכלית לחברות הסלולאר להפעיל אנטנות וכו.. במקומות אלה, על אף העידר קליטה ברשת הטלפונית הרגילה של מירס תהיה(!)

במידבר יהודה אין תיקשורת של מירס גם לא PTT!!!

shmil
27-03-09, 23:27
כנראה שיש לנו כאן עניין עם שם משתמש שיהיה לעד עם הודעה אחת בלבד.

כדי שחנן לא יגיד שאני מתלהם, אז לא אומר "קשקוש" או "שטויות", אלא רק שעל הכותבת לחזור ולבדוק את העובדות עם הגורמים המתאימים בחברת מירס.
עובדתית, אין למשתמש הקצה בתקשורת ה-PTT כל קצה קצהו של קשר עם לווינים, מסוג כלשהו.

לא רק במדבר יהודה אין ל-PTT קליטה, אלא גם בנגב, הדרומי ובערבה, אלא אם במקרה עלית על הר מאד גבוה והצלחת לקלוט ממסר.

נבדק הרבה יותר מפעם אחת.

נמרוד
28-03-09, 00:57
שמיל, אני מנחש שהיא/הוא דווקא יחזרו ביום ראשון לבדוק את העניינים - מישהו קיבל על עצמו את העבודה הזאת של "קידום המותג מירס בעידן ה2.0" או מה שאיזה משרד אינטראקטיב לא דחף להם. דווקא יכול להיות משעשע...

ד ו ר ו ן
28-03-09, 12:37
לאחר נסיון של כמה שנים עם המירס- PTT או תקשורת רגילה,
זאת הרשת הכי מחורבנת מבחינת זמניות התקשורת.

לא היה מצב שסלולרי סלקום או פלפון במקביל לא מצא תקשורת במקומות ששעות ארוכות לא היתה כל סוג של תקשרות במירס.
יותר מזה,
למירס יש תכונה נלוזה שגם אם אתה לא זמין המתקשר אליך מקבל צליל חיוג כאילו לא ענו לו והעצבים בהתאמה, מקבלים הודעות SMS באיחור של כמעט יום ממועד השליחה..

נכון, יש שיפור עצום מהתקופה שלקח כמעט 10 דקות להצליח להוציא שיחה במקומות שכן יש בהם קליטה (ואני מדבר על מרכז הארץ, לא נחל כרכום) אבל עדיין תשתית גרועה למי שמסתובב בשטח שלא קרוב לכביש כלשהו.

airzax3
28-03-09, 15:31
הדבר היחיד שאני זוכר לטובה מהתקופה בה השתמשתי במירס זה שהמכשיר מאד חזק
בכל פעם שניסתי להוציא קריאה בPTT ושמעתי את צליל ה"גם הפעם זה לא עובד" (וזה קרה כמה פעמים ביום)הייתי זורק אותו על החלון הקדמי בעצבים והנבלה המשיך לעבוד - כמו שאמרתי: מכשיר חזק :-)

moranoziel
29-03-09, 03:22
שחר שלום,

" ציון מהגר - RG תקשורת ויחסי ציבור " הינו משרד יחסי ציבור שאינו משרד פרסום. אנו עובדים בצורה אובייקטיבית ככל הניתן ואנו כאן במטרה לענות לתשובות ולטפל בתלונות. האשכול הוקם היות והיו לא מעט תלונות של חובבי רכבי השטח. לפחות שלוש מן התלונות נבדקו ונמצאו מוצדקות. לא תראה כאן הודעות יזומות ובטח שלא פרסומות. אנו חושבים שרותם אבוהב האומרת "ימינה" או "שמאלה" השעות הפריים לא יכול לתת מענה לתלונות של קהילה ספציפית שהתלוננה בעבר על טיב הרשת.

לכן, מטרת האשכול-נושא הוא לתת מענה לפניות, שאלות ותלונות בלבד.

אני מודה לך על התגובה ואשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה או פניה בעתיד,

בברכה
ציון מהגר , RG טכלוגיה ופתרונות משרד דוברות ויחסי ציבור . ראול ולנברג 14 , רמת החייל , תל- אביב 03-6912555
http://www.jeepolog.com/forums/images/statusicon/user_offline.gif http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/report.gif (http://www.jeepolog.com/forums/report.php?p=239891) http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/quote.gif (http://www.jeepolog.com/forums/newreply.php?do=newreply&p=239891)

moranoziel
29-03-09, 03:28
מהתאור המוזר של רשת מירס אפשר להבין שכל משתמש קצה שנמצא בכל מקום בארץ
יש לו קשר לרשת דרך הלווין עמוס .....;)

פרסומת זה דבר נחמד . אבל למה לפרסם מה שלא קיים במציאות .

איציק ( מקים ומתחזק רשת קשר חרום של אגודת חובבי הרדיו בישראל )

איציק שלום,

רשת הקשר של מירס מבוססת על שידור מידע דיגיטלי לוויני ומועברת בסיוע רשת אנטנות ברחבי הארץ.

הרשת ה"רגילה" (שיחות) אינה לווינית.

אשמח לענות לכל שאלה בעתיד,

בברכה

http://www.jeepolog.com/forums/images/statusicon/user_offline.gif http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/report.gif (http://www.jeepolog.com/forums/report.php?p=239891) http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/quote.gif (http://www.jeepolog.com/forums/newreply.php?do=newreply&p=239891)

moranoziel
29-03-09, 03:29
אני מניח שביקשתם רשות להפוך את האתר והפורום לפלטפורמה השיווקית/תמיכת לקוחות שלכם?

שחר שלום,

" ציון מהגר - RG תקשורת ויחסי ציבור " הינו משרד יחסי ציבור שאינו משרד פרסום. אנו עובדים בצורה אובייקטיבית ככל הניתן ואנו כאן במטרה לענות לתשובות ולטפל בתלונות. האשכול הוקם היות והיו לא מעט תלונות של חובבי רכבי השטח. לפחות שלוש מן התלונות נבדקו ונמצאו מוצדקות. לא תראה כאן הודעות יזומות ובטח שלא פרסומות. אנו חושבים שרותם אבוהב האומרת "ימינה" או "שמאלה" השעות הפריים לא יכול לתת מענה לתלונות של קהילה ספציפית שהתלוננה בעבר על טיב הרשת.

לכן, מטרת האשכול-נושא הוא לתת מענה לפניות, שאלות ותלונות בלבד.

אני מודה לך על התגובה ואשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה או פניה בעתיד,

בברכה

moranoziel
29-03-09, 03:52
מהבנת האלקטרוניקה הצרה שלי (מהנדס תקשורת), שימוש במכשיר ברשת הווקי טוקי עושה שימוש בחיבור ללוין - מעניין לכשעצמו, אבל מעלה בראשי הקודח מספר שאלות:

1. האם כל מי שנמצא בתוך בניין ואין לו "קו ראיה" ללווין לא יכול להשתמש בשירות?
2. טלפונים לוויניים של אירידיום (שגם הם משתמשים בלווין) שוקלים כמה קילוגרמים, מגיעים במזוודה וצריך לפרוס את האנטנה שלהם במרחק רק מאנשים (כשי שלא יחטפו מנת קרינה הגונה). איך מירס הצליחה למצוא פתרון קסמים בתוך מכשיר ווקי טוקי קטן?
3. פיזיקלית יש צורך בשידור ממוקד (אנטנה כיוונית לשמיים) ובעוצמה גבוהה שבהחלט לא הייתי רוצה להחזיק ביד מכשיר שכזה כשאני משתמש בו.

אשמח לתשובות עינייניות.

גל שלום, שאלתך היא בהחלט עניינית ובמקום.

מי שנמצא בבניין ואין לו "קו ראיה" ללווין בהחלט יכול להשתמש בשירות היות והקשר בין מכשירו ל"עולם" עובר דרך אנטנות סלולאריות. ברגע שאתה לוחץ ויוזם שיחת קשר קולך מתורגם לקודים דיגיטלים כמו בכל החברות הגדולות. התשתית הלווינית של מירס מאפשרת לחברה להקים אנטנות סלולאריות שאינן תלויות בקרבה של אנטנות אחרות. לדוגמא: אם רשת המירס של אורנג' או פלאפון תקרוס בתל-אביב חלילה במצב חירום אז אחריה לאדם השוהה בת"א לא יהיה כל קשר עם העולם החיצון. במירס אין תלות כלשהיא של אנטנה אחת לשניה ואף ניתן להקים תוך מספר שעות אנטנה ב"שומקום" ולשוחח בשיחות קשר עם כל אדם בארץ בשיחות קשר. לכן הקשר הלוויני עם ידידנו עמוס הוא לא ישיר ממכשירי "מירס"

אינני מכירה את אירידיום. מכשירי "מירס" ככתוב מעלה אינם מקושרים ישירות ללויין.

בברכה

moranoziel
29-03-09, 04:08
במידבר יהודה אין תיקשורת של מירס גם לא PTT!!!

שלום רב,

ככתוב, לרשתות הסלולאר (ובכללם "מירס") אין כדאיות להפעיל במדבר יהודה אנטנות סלולאריות היות ומועצת הגמלים טרם העבירה בקשה רשמית המעידה על רצון להשתמש בתקשורת סלולארית.

במידה ובאזור " שומם-מת" תיערך לדוגמא תחרות גי'פים ולחברת מירס תהיה כדאיות מסויימת, אם לא כלכלית אז שיווקית, הם יוכלו ביתר קלות להעניק פתרון קליטה היות וברשת הקשר PTT אין תלות באנטנות אחרות, ולדוגמא: ואם חלילה במצב מלחמה צה"ל יצטרך להשתמש ברשת הקשר של מירס בתעלת סואץ את פשוט תוקם אנטנה בתעלת סואץ ללא כל תלות באנטנות של אילת והדרום.

***לתשומת לבך*** לחברות הGSM במדבר יהודה קיימת גם כן בעיית קליטה, וכמות הפעמים שהמכשירים הסלולארים באזור זה עוברות לרשת הירדנית היא גדולה ולמי שלא שם לב לכך עלול לעלות העניין ביוקר בחשבון החודשי.

בברכה

moranoziel
29-03-09, 04:18
לאחר נסיון של כמה שנים עם המירס- PTT או תקשורת רגילה,
זאת הרשת הכי מחורבנת מבחינת זמניות התקשורת.

לא היה מצב שסלולרי סלקום או פלפון במקביל לא מצא תקשורת במקומות ששעות ארוכות לא היתה כל סוג של תקשרות במירס.
יותר מזה,
למירס יש תכונה נלוזה שגם אם אתה לא זמין המתקשר אליך מקבל צליל חיוג כאילו לא ענו לו והעצבים בהתאמה, מקבלים הודעות SMS באיחור של כמעט יום ממועד השליחה..

נכון, יש שיפור עצום מהתקופה שלקח כמעט 10 דקות להצליח להוציא שיחה במקומות שכן יש בהם קליטה (ואני מדבר על מרכז הארץ, לא נחל כרכום) אבל עדיין תשתית גרועה למי שמסתובב בשטח שלא קרוב לכביש כלשהו.

דורון שלום,

אנו, כמוך חיים פה ובשונה לחברת מירס עצמה על אנשי שיווקיה, טכנאיה ועובדיה אנו ממש לא סניגורים. למירס הרבה יותר קל להקים אנטנות במקומות "נידחים" היות ואין תלות באנטנה אזורית קרובה.

אני מסכימה שכמות הקללות של לקוחות החברה היא גדולה מן הממוצע באוכלוסיה (-:

בברכה

itayt
29-03-09, 11:53
אין לי קשר למירס, ואני לא מנוי בחברה, אבל אני כן מבקש למחוק את ההודעה הקודמת, היא לא לרמתו של השרשור ולא לרמתו של האתר, הודעות כאלה הייתי מצפה לראות בפורום הצהוב, לא כאן. לדעמי מי שאין לו משהו פרודוקטיבי להגיב, עדיף שלא יגיב.

PW
29-03-09, 12:14
מורן יקירתי:

1. האינפורמציה על זמינות מערכת הקשר גם במקום שאין בו קליטה סלולארית נתקבלה בתודה.
2. אין ממש מה לעשות עם המידע הזה - רובנו מתקשרים לאנשים אחרים שלהם יש טלפונים אחרים מרשתות אחרות.... איתם אי אפשר לתקשר ב - PTT.
3. הכיסוי ואיכותו ברשת מירס לוקה בחסר ואין לו מקום ברשת תקשורת מודרנית בשנת 2009. (ואני עדין בגלל שקראתי את התגובה הקודמת...). בעוונותי יש לי מכשירים בכל הרשתות הקיימות בארצנו הקטנה והיפהפיה - מירס היא הרשת הבעייתית ביותר. אני מסתובב מעת לעת בשטח וטרם מצאתי מקום בו לכל רשת אחרת אין קליטה - ולמירס יש. ההיפך הוא המצב השכיח.
4. אם אני משווה את איכות השיחה גם באיזורים בהם יש קליטה מלאה בחיווי המכשיר - לכל רשת אחרת - מירס מלאה תקלות, ניתוקים, הדים ושאר צרות. פשוט איכות שיחה ושמע ברמה נמוכה ביותר.
5. השורה התחתונה: אם לא הייתי מקבל את המכשיר בעלות 0 - לא הייתי בוחר להיות לקוח של מירס. זו הסיבה המרכזית כנראה לבחירה במירס על ידי לקוחותיה. איכות וכיסוי הן לא משהו שמקבלים בתמורה לבחירה הזו. אני אשמח לשמוע ולהרגיש בשיפור מעשי - לא רק במודעת יחצ"נות באינטרנט.

לטיפולך אודה
PW

airzax3
29-03-09, 21:49
שלום לך "מורן עוזיאל, דוברת תחום קשר וטכנולוגיית שטח"
יכול להיות שלא הבנתי טוב ולכן אני מצטט ישירות מההודעות שלך:
בהודעה הראשונה שפרסמת כתבת:
" במקומות המושכים את חובבי הג'יפים למיניהם, כמו מדבר יהודה למשל - אין כדאיות כלכלית לחברות הסלולאר להפעיל אנטנות וכו.. במקומות אלה, על אף העידר קליטה ברשת הטלפונית הרגילה של מירס תהיה(!) קליטה ברשת הקשר. "
ויומיים אחר כך כתבת:
"ככתוב, לרשתות הסלולאר (ובכללם "מירס") אין כדאיות להפעיל במדבר יהודה אנטנות סלולאריות היות ומועצת הגמלים טרם העבירה בקשה רשמית המעידה על רצון להשתמש בתקשורת סלולארית."

עוד כתבת:
התשתית ה"לחיצתית" (ווקי טוקי) הינה תקשורת המועברת באמצעות הלויין "עמוס"
ואחרי יומיים:
מכשירי "מירס" ככתוב מעלה אינם מקושרים ישירות ללויין.

אשמח להתייחסות לנ"ל.

נמרוד
29-03-09, 22:04
אתם שמתם לב לעלבון, כינו אותנו "מועצת הגמלים". ואולי זה דווקא כבוד. אני מציע בשביל לקדם את ההתקשרות עם מירס, שיקימו לנו אנטנה או שתיים במדבר יהודה, למנות בהקדם יו"ר ומוסדות למועצה ואז נוכל להעביר פנייה רשמית. אני מציע את PW בתור יו"ר זמני למועצת הגמלים, עד לקיום בחירות.

eli&orna
29-03-09, 23:28
זאת לא הייתה כוונתה!
היא התכוונה שמי שנמצא שם בד"כ זה גמלים, ולהם אין צורך בתקשורת סלולארית.
ד"א, לא כ"כ מבין את ה"עליהום" עליה, בא מישהו עם רצון טוב וחוטף מכל הכיוונים.
מנהלי הפורום צריכים להחליט אם יש מקום לפניה כזאת, אם לא - להוריד אותה ואם כן להציע הצעות לשיפור.
בנתיים, זה קרקס.
אלי

moranoziel
30-03-09, 03:58
שלום לך "מורן עוזיאל, דוברת תחום קשר וטכנולוגיית שטח"
יכול להיות שלא הבנתי טוב ולכן אני מצטט ישירות מההודעות שלך:
בהודעה הראשונה שפרסמת כתבת:
" במקומות המושכים את חובבי הג'יפים למיניהם, כמו מדבר יהודה למשל - אין כדאיות כלכלית לחברות הסלולאר להפעיל אנטנות וכו.. במקומות אלה, על אף העידר קליטה ברשת הטלפונית הרגילה של מירס תהיה(!) קליטה ברשת הקשר. "
ויומיים אחר כך כתבת:
"ככתוב, לרשתות הסלולאר (ובכללם "מירס") אין כדאיות להפעיל במדבר יהודה אנטנות סלולאריות היות ומועצת הגמלים טרם העבירה בקשה רשמית המעידה על רצון להשתמש בתקשורת סלולארית."

עוד כתבת:
התשתית ה"לחיצתית" (ווקי טוקי) הינה תקשורת המועברת באמצעות הלויין "עמוס"
ואחרי יומיים:
מכשירי "מירס" ככתוב מעלה אינם מקושרים ישירות ללויין.

אשמח להתייחסות לנ"ל.

אירזקס שלוש שלום

תשובות לכל שאלותיך ניתנו לשאר לחברים ששאלו שאלות ענייניות

אדי
30-03-09, 09:20
האם כל אתר סלולר של מירס מקושר ישירות ללווין עמוס או שמדובר על מספר קישורי גיבוי בארץ בין אזורים?

airzax3
30-03-09, 11:39
אירזקס שלוש שלום

תשובות לכל שאלותיך ניתנו לשאר לחברים ששאלו שאלות ענייניות

מורן עוזיאל היקרה,
לצערי לא קיבלתי תשובות אל אף שהעדפתי להתנסח בעדינות ולא להאשים אותך באי דיוקים.
אני מבהיר לטובת קוראי השרשור בעתיד:
בניגוד למה שרשמת בהודעה הראשונה שלך-במקומות בהם אין כיסוי של מירס אין תקשורת גם ברשת הקשר של מירס !!!
מכשירי מירס לא משתמשים בתקשורת לויינית בדיוק כמו שכשאני מחייג מהנייד שלי לחו"ל דרך 018 אני לא יכול להתהדר בכך שיש לי טלפון שעובד בטכנולוגית voip.

tzurlis
30-03-09, 15:44
אנשים
רדו מהם. הם פנו בכוונה טובה ואין מקום להתנגח בהם סתם. כולנו הבנו את הרעיון.
מציע להתמקד באזורי הארץ המטויילים ביותר בהם אין קליטה ולהשתמש בהם כצינור לחברה, למיקומים בהם רצוי, מבחינתנו, שיהיו ממסרים.
לאנשי מירס יח"צ: בעיני, לפחות, יזמתכם מוערכת.
עם זה - הפורומים כאן, שמקיפים את עיקר קהילת הג'יפאים המסורים בארץ, בנויים על מידע טכני, או אחר, מדוייק. רבים מהמשתתפים הם מהנדסים או, כמוני, אנשים שהדיוק בדברים הכתובים הוא לחם חוקם.
שימו לב, שאם אתם מביאים מידע או טענה טכנית בהודעה, עליו להסמך על רגליים מוצקות. טיעונים שיווקיים, כשיווק גרידא, לא יעברו ללא הוכחות.

חוץ מזה: אולי אני לא לקוח שלהם מספיק זמן, אבל בינתיים אני מחובר חדשיים וחצי, בודק אותם כמיטב יכולתי בכל מיני חורים בארץ, לא חווה ניתוקים או בעיות שמע \ PTT יוצאים מגדר הרגיל, אלא הבעיות דומות לגמרי לבעיות הקליטה שהיו לי באורנג' או פלאפון. לדעתי הם כנראה השתפרו. גם מבחינת שירותים מתקדמים הם יחסית בסדר מלבד נושא מייל בדחיפה ומשרד נייד, אליו המכשירים לא מתאימים.
שירות הלקוחות טוב, ביחס לאורנג' - מצויין, וקצת פחות המתנה מפלאפון.
מצד שני, המכשירים - איך לומר בעדינות רבה - "לא ממש מציאה " מבחינת יחס תכונות \ מחיר, וממשק המשתמש בהם צריך עבודה מסיבית... אמנם, למרות תחום עיסוקי, מבחינתי סלולרי הוא כלי עבודה ואני לא מחפש גאדג'טים, אבל עדיין, מעליב קצת לקבל כזה מכשיר...

ד ו ר ו ן
30-03-09, 23:09
אין לי קשר למירס, ואני לא מנוי בחברה, אבל אני כן מבקש למחוק את הודעה הקודמת, היא לא לרמתו של השרשור ולא לרמתו של האתר, הודעות כאלה הייתי מצפה ראות בפורום הצהוב, לא כאן. לדעמי מי שאין לו משהו פרודוקטיבי להגיב, עדיף שלא יגיב.

אם התכוונת לתגובה שלי אז מבחינתי זאת היתה האמ-אימא של העדינות (אני יודע שיש כאן שור רובץ שמתאפק ולא, זה לא אני :cool:).

אני בהחלט חושב שזה נכון להעלות את המציאות היומיומית ביחס לנופת צופים שנשקפת מעלילות פלאות התקשורת הלווינית שכביכול מיוחסת לרשת הקלוקלת הזו.
במיוחד כדי שמי מחברי לא יתפתה לעבור לרשת הזו שגם מהלליה (מורן ושות') מודים שאין לחברה אינטרס או רצון לתת פתרון למי שיורד מהכביש הסלול.

ולך מורן,
אני מניח שחיפשת פורומים של מטיילים אבל זה כאן מסוג מעט שונה-רובנו לא מטיילים ביערות קק"ל 2 מטר מכביש 6 (שאגב גם לאורכו לא תמיד יש קליטה לרשת הזו) אלא דוקא בשכנות לאותה מועצת גמלים שהיטבת להשמיץ.
זה קהל היעד באתר הזה, אנשים שהולכים/נוסעים למקומות שיש גמלים..
תקימו ממסרים שיתנו פתרון במקומות האלו ויהיה לכם יתרון גדול שימשוך מטיילים-עד אז אין לכם שום יתרון אלא רק חסרונות.
כולל בצריחת (זו לא טעות) אנרגיה מטורפת של המכשירים שמתאמצים בכל מעודם להוציא בדל שיחה מקוטעת כי אין להם קליטה ואתה מנסה להרוויח עוד קווצ'יק של קליטה בזה שאתה עומד על רגל אחת, הרגל השניה באזימוט כללי לצפון והאצבע המורה תקועה באף וכל זה אחרי שטיפסת רבע שעה לפיסטין הקרוב וכל הזמן החבר שלך מדבר בשכיבה באוהל כי יש לו מכשיר של רשת אחרת..:mad:

כמו קודמי, PW, אם לא עלות אפס של המכשיר לא הייתי מתקרב לנבלה ותמיד, אבל תמיד לקחתי את הסלקום לגיבוי כי מי יודע, אולי באמת נצתרך עזרה..

לא יודע מה איתכם אבל זה שת'כלס באים לכאן להראות נכונות לשמוע בעיות שהם מודים שאין להם פתרון (אבל הם מראים הרבה קשב ללקוח..) לי זה מזכיר את הבדיחה על אחד שמגיע לבית זונות, פוגש בקבלה את המדאם שמפנה אותו לדלת הראשונה מאחוריה הוא מוצא 2 דלתות, על אחת רשום "בלונדיניות" ועל השניה רשום "ברונטיות",
נכנס האיש בדלת שבחר ומוצא את עצמו שוב מול 2 דלתות עליהן רשום שמנה/רזה,
שוב עובר את הדלת וכך עובר עוד כמה דלתות עד שהוא מוצא את עצמו שוב בקבלה.
הלו, מה קורה כאן? איפה הבחורות שואל האיש?
עונה לו המדאם: " אהה, אנחנו עוד חדשים, בחורות עדיין אין אבל מה אתה אומר על השרות לקוחות?

ruby572
30-03-09, 23:20
שלום.
לצערי הכותבת אינה מבינה דבר וחצי דבר בעניין אותו היא מיחצנת.
לרשת מירס אין קשר למערכות לוויניות (פרט לקבלת שעון זמן-אבל זה לא נחשב...)
הרשת ה"טלפונית" ורשת ה"קשר" יושבות על אותה תשתית רדיו. כלומר אותן אנטנות .
ההבדל הוא רק במתג ובהגדרות ( ב"מוח" של רשת מירס).
לכן הטענה שבמקום שאין "טלפוניה" יהיה "קשר" היא פרי הדמיון. וכל בעל מירס יוכל לראות בעצמו.
לעניין הכיסוי של הרשת- באזור המדבר, במיוחד אזור רמת המדבר אבל גם צפונה אין כיסוי.
הדבר נכון גם לכל הרשתות האחרות. ואני לא מתכוון לנקודה ספצפית אלא לאפשרות לנהל שיחה תוך כדי תנועה.
כנ"ל כביש הבקעה ודרומה -אזור ים המלח.
ואם כבר מדברים על רשת ירדנית הרי שמירס סובלת לא מעט מהפרעות ירדניות-גם לירדן יש מערכת מירס..
ככלל מירס היא הרשת בעלת הכיסוי הפריפרי החלש ביותר. וזה נוגע לג'יפאים במיוחד- כי מה לעשות ג'יפים מטיילים במדבר ולא בנתיבי איילון.
לעניין ה GPS במכשיר עצמו- אכן יש רכיב שקולט!! מיקום בלבד לצורך כל היישומים כגון ניווט וכו'.
אגב הנושא לא קריטי רק עבור מטיילים- יש את פקחי רשות הטבע וגורמים נוספים שסובלים קשות מחוסר כיסוי -
כשאלתי פעם פקח רשות אם הוא מסתובב לבד ולא חושש הוא ענה, שתמיד יש איתו מישהו אבל אי אפשר לדבר איתו...

איציק - 4X6ZH
30-03-09, 23:24
:roll::roll::roll::roll::roll::roll::rol l::roll::roll::roll::roll:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

landrover
31-03-09, 00:18
למי שלא מכיר :

יש שירות מצויין של המשרד לאיכות הסביבה , שמעלה על מערכת GIS מפות עם נתונים שונים , בין השאר הפריסה הארצית של כל אנטנות השידור הסלולריות , הקיימות והמתוכננות.

ניתן לראות איפה בדיוק ממוקמות אנטנות של איזה חברה בשטח וכמובן כפועל יוצא מזה - למי יש יותר אנטנות באיזור מסויים.

העסק עובד טוב באינטרנט אקפלורר , ולא כלכך עובד בדפדפנים אחרים.

צריך לבחור למעלה ב:

קרינה ורעש
מוקדים לשידור סלולרי - פעילים

ואיזור - למשל דרום.

כאשר ההגדלה מספיק גדולה , מקבלים את האנטנות הספציפיות של החברות השונות.

http://gis.sviva.gov.il/interactiveMap1.htm?#0$0&0

ניתן לראות אנטנות של : סלקום,פלאפון,פרטנר,מירס
כמו כן איזה מהם עובדות עם הייתר לשידור ואיזה לא.

ניתן לבחור למעלה מוקדים לשידור סלולרי - מיועדים להקמה (מפחיד לראות כמה הייתרים יש).

אמיר.

moranoziel
31-03-09, 23:56
שלום לכולם.

ביומיים האחרונים, ובכלל, אני שמה לב להודעות שתוכן חלקן אינו כולל ענייניות אמיתית. אני רוצה להזכיר לכולכם שאני כאן בשבילכם וניסיתי להתאקלם בפורום ולהגיע למצב שפעם בתקופה מסויימת אקרא את שאלותיכם ופניותיכם ואענה בצורה עניינית. לצערי המציאות שנכפתה הובילה למצב הפוך.

אני ממליצה לכולכם כבני אדם בעתיד לא "לסלק" אנשים מן הפורום.
נתקלתי גם באנשים שהשקיעו דקות ארוכות ולחיצות רבות על המקלדת רק כדי לומר משהו שאינו שאלה עניינית או פניה. ממש השקעה, אבל ממש, חבל.

במקום זה אני שמה לב שחלק מכם משקיע כל כך הרבה אנרגיות בלגדף אותי, (כמעט אישית!) לאחר שיחה פנימית קצרה במשרד הגענו להחלטה שכל מי שמעוניין במידע שאינו שאלה-תשובה מוזמן לשלוח פקס לפקס: 036179356 ובמקרים דחופים ניתן להתקשר ישירות לציון מהגר בטלפון0505900000 בברכה,

מורן עוזיאל

אני מודה לכולכם ומקווה שבעתיד אנשים עם כוונות טובות ישרדו כאן קצת יותר משבוע.

Alik36
12-05-09, 08:58
מכשיר מירס ובכלל סלולאר הוא לא ממש בריאות לגוף
אחרי שימוש של שנה במכשיר מירס מנג"ר (זה היה לפני כמה שנים טובות )התגלו אצלי 2 גידולים בבלוטות הרוק כתוצאה מהקרינה
זה הוכח במחקר העולמי שבוצע על ידי ד"ר סיגל סדצקי ממכון גרטנר בתל השומר
אני הייתי חלק מהמחקר שבוצע ולמזלי הגידולים היו שפירים ונותחתי כדי להוציאם
עד היום יש לי תופעות לואי וצלקות ומזלה של החברה שלא קיבלה תביעת נזיקין בנושא

ראו קישור מצורף:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/932331.html

אבל יומם של חברות הסלולאר בוא יבוא כמו חברות הסיגריות .
אין ספק ששימוש במכשיר סלולארי גורם לחימום רקמות ומשפיע על הגוף ולכן עצתי לכם דברו במידה.

oren148
12-05-09, 10:10
ישנו דבר אחד מסויים במכשירי מירס שהוא מעולה לשטח, שהרבה אנשים לא מכירים. ואולי כן.
בכל אופן היתרון של מירס הוא שהתכנות המקורי שלו הוא בשתי אופציות:
1. מצב TMO.
2. מצב DMO.

מצב TMO זה מצב הנורמאלי של המכשיר, כלומר שהתשתית והמתגים עובדים כראוי. אזי המכשיר מחובר לרשת ומוציא\מקבל שיחות לכל מכשיר אחר.

מצב DMO שזה המצב המיוחד מגדיר direct operation mode, כלומר כאשר אין קליטה המכשיר יכול לשמש כמכשיר קשר לכל דבר. העוצמה שלו ממש טובה במיוחד אם מחברים לו אנטנה חיצונית הטווח יכול להגיע ליותר מ 10 ק"מ. ואל תעלו פה כל מיני טענות שזה תלוי בתוואי השטח- נכון יודע ומכיר. 10 ק"מ מדובר על טווח בתנאי שטח מורכבים כלומר חסימות ורפלקטורים מצידי המשדר.(מהנדס RF אמרתי..)

עכשיו, מדוע מירס אינה מידעת על האופציה הזו. מאחר ואין לה אישור על התדר ממשרד התקשורת. התדר הוא בתחום הGSM ומפריע לרשתות אחרות. אבל כאשר אתה בשטח וגם ככה אין פריסה וכיסוי שם, אז אתה לא יכול להפריע לאף אחד:roll:.

על מנת לקבל את אופציה הנ"ל יש צורך בחבר שעובד בממעבדת שירות או פשוט למי שמכיר למצוא דרך להוריד את התוכנה מהרשת(ויש בוודאות!!) לקרוא את המכשיר במחשב להוסיף V ליד האופציה ואופ יש בתפריט ICON חדש עם האופציה.

בהצלחה,
ולא שמעתם את זה ממני!!

איציק - 4X6ZH
12-05-09, 11:08
.(מהנדס RF אמרתי..)

כאשר אתה בשטח וגם ככה אין פריסה וכיסוי שם, אז אתה לא יכול להפריע לאף אחד:roll:.
,

איך מהנדס RF פוסק. שאתה בשטח .... אתה לא יכול להפריע לאף אחד :rolleyes:

אתה בטוח שאין איזה מערכת שעובדת על תדר שיכול לקבל הפרעה \ חסימה וההספק הגבוה רק מפריעה יותר .
ואולי יש מערכת מעבר לגבול אצל הירדנים \ מצרים \ סעודיה
ואולי יש מערכת שמאזינה .... ולא חשוב איפה היא נמצאת אבל אתה חוסם אותה
ואולי יש ..... עוד הרבה אפשרויות שגלי RF עושים .

איציק

oren148
12-05-09, 15:14
איך מהנדס RF פוסק. שאתה בשטח .... אתה לא יכול להפריע לאף אחד :rolleyes:

אתה בטוח שאין איזה מערכת שעובדת על תדר שיכול לקבל הפרעה \ חסימה וההספק הגבוה רק מפריעה יותר .
ואולי יש מערכת מעבר לגבול אצל הירדנים \ מצרים \ סעודיה
ואולי יש מערכת שמאזינה .... ולא חשוב איפה היא נמצאת אבל אתה חוסם אותה
ואולי יש ..... עוד הרבה אפשרויות שגלי RF עושים .

איציק

איציק שלום,

לשאלתך, התדר הספציפי שעליו מדובר הוא התחום תדר של חברת אורנג'. אם התדר היה מפריע או שמור למערכות כאלו ואו אחרת בלי לפרט יותר מידי הוא לא היה נמכר על ידי משרד התקשורת.

danipc
09-06-09, 02:44
בנחל צין אין קליטה במירס לכל אורכו

-->