PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגור או פתוח?

OFF-RoaD
27-03-09, 16:28
אני יודע שהנושא נידון כבר במאות שרשורים וויכוחים, אבל השאלה שלי היא קצת אחרת:

מדובר על פרויקט שיפוץ מקיף לרכב (סמוראי/סופה), כולל פחחות מלאה.
האם ניתן להגיע בעזרת ברזנט תקין ואיכותי לרמת האטימות של מרכב סגור מבחינת רוח, רעש וטמפרטורה?
המטרה היא להגיע לרכב שאפשר יהיה להשתמש בו ביום יום גם (ובעיקר. יש גם קטנוע שמשמש רוב הזמן) בגשם ובקור, במהירויות בין עירוניות (עד כמה שאפשר), ולהנות מהכיף של רכב פתוח בשטח, מבלי לסבול מנזילות/שריקות/רוח פרצים מקפיאה. אני לא מצפה שיהיה אטום כמו גג של לנד קרוזר חדש, אבל שישתווה לסופה/סמוראי סגור מהמפעל.

עזבו תקציב וכאלה, זה פחות מעניין כרגע.
*השאלה היא בשביל חבר

idanw
27-03-09, 16:37
האם ניתן להגיע בעזרת ברזנט תקין ואיכותי לרמת האטימות של מרכב סגור מבחינת רוח, רעש וטמפרטורה?

לא,
אבל אפשר להגיע לתוצאות קרובות מאוד, בתקציב גבוה מאוד.

sgill
27-03-09, 16:43
אפשר לקנות פתוח ולעשות סגירת פיברגלס

אם ישנים באורחן, מלון צימר וכו אפשר להשאיר שם את הגג לפני הירידה לשטח.

nir.samo
27-03-09, 17:02
פתוח - פחות פרקטי.
רוח - אפשר.
גשם - בגדול מספיק שלא יהיו חורים אבל כשיש מבול רציני המים נכנסים גם מהריץ-רץ הסגור כי זה מבד ואז צריך לייבש מתחת לשטיחים שלא יחליד.
טמפרטורה - אי אפשר אבל זה לא בעייה כי נפח הרכב קטן אז לא קשה לחמם אותו או לקרר במידה ויש מזגן (מניסיון).
הבעייה היא רעש מעל 80-90 קמ"ש. לי אישית זה לא מפריע אבל לאשתי מאוד...

עוד נקודות: אם אין מזגן רצוי להשיג\לתפור ברזנט ביקיני נגד השמש הישראלית. זה כיף לנסוע בלי גג בכלל בטח עם שמשה קדמית מקופלת אבל השמש שורפת...
השארת דברים בעייתית עם ברזנט ועוד יותר בלי ברזנט.

OFF-RoaD
27-03-09, 23:29
אני לא מדבר על פרקטיות של השארת דברים וכו'. ברור לי שזה בעייתי עם הפתוח.
הנחת העבודה שלי היא שברכבים בסגנון הזה (בני 20+, שגם ככה איכות ההרכבה שלהם היא לא בשמיים), גם בגג הרגיל עלולות להיות בעיות של דליפה, רעש, ואף רוח (ממקומות כמו הדלת). האם זה נכון? גם ברכב שיעבור פחחות מקיפה וחידוש עד כמה שאפשר?

השאלה שלי, אפילו מנסיונכם האישי, היא כמה תפריע לי (ובעיקר לאישה), נסיעה של 3 שעות במהירות בין עירונית, בתנאים של גשם חזק לדוגמא, כולל רעשי הרקע והרוח...
האם זה משהו שמתרגלים אליו, או שאצטרך לנהוג עם חרמונית ומעיל גשם? אני יודע שבשטח לרכב פתוח אין תחליף, עם שמשה מקופלת (ומשקפי אבק) הטיול נראה אחרת לגמרי. השאלה היא כמה אסבול מזה ביום יום, כרכב שני אחרי קטנוע...

נמרוד
28-03-09, 00:05
השאלה שלי, אפילו מנסיונכם האישי, היא כמה תפריע לי (ובעיקר לאישה), נסיעה של 3 שעות במהירות בין עירונית, בתנאים של גשם חזק לדוגמא, כולל רעשי הרקע והרוח...
האם זה משהו שמתרגלים אליו, או שאצטרך לנהוג עם חרמונית ומעיל גשם?

בג'יפ עם ברזנט נורמלי ומערכת חימום מקורית תקינה (לא ברור מאליו בסיקסים ישנים) לא תצטרך לסוע עם חרמונית, לא צריך להגזים. אפשר לחיות עם ג'יפ ברזנט, סיקס עם ברזנט היה הרכב היומיומי שלי כשהייתי סטודנט כמה שנים טובות. זה לא לנצח - הרכב הפך לשני וברגע שהתחלנו לחשוב על ילדים לרכב שלישי, פתוח לגמרי, לטיולים בלבד, כשהרכב השני במשפחה הוא עד היום רכב שטח סגור (היילקס ובשלוש שנים האחרונות צ'רוקי).

אז התשובה תלוייה רק בך - ובזוגתך כמובן. זה בכל מקרה יהיה שדרוג רציני באיכות חיים לעומת הסימן2 שהיא הרכב שלך בשנתיים הקרובות :)

ofiredri
28-03-09, 00:22
סמוראי עם גג בסטופ חדש ימלא את מבוקשך, כולל בידוד רוח וקור .
כמובן שעדיף דואל טופ (שני גגות), כאשר בחורף אתה עם גג קשיח .

בכל מקרה, התשובה לשאלתך היא כן .

OFF-RoaD
28-03-09, 04:33
בג'יפ עם ברזנט נורמלי ומערכת חימום מקורית תקינה (לא ברור מאליו בסיקסים ישנים) לא תצטרך לסוע עם חרמונית, לא צריך להגזים. אפשר לחיות עם ג'יפ ברזנט, סיקס עם ברזנט היה הרכב היומיומי שלי כשהייתי סטודנט כמה שנים טובות. זה לא לנצח - הרכב הפך לשני וברגע שהתחלנו לחשוב על ילדים לרכב שלישי, פתוח לגמרי, לטיולים בלבד, כשהרכב השני במשפחה הוא עד היום רכב שטח סגור (היילקס ובשלוש שנים האחרונות צ'רוקי).

אז התשובה תלוייה רק בך - ובזוגתך כמובן. זה בכל מקרה יהיה שדרוג רציני באיכות חיים לעומת הסימן2 שהיא הרכב שלך בשנתיים הקרובות :)

השאלה היא לא בשבילי, אני עוד רחוק מימי השחרור, האוניברסיטה והפרויקט שלי (ובבדאי ובבדאי שמבת זוג שצריך להתייעץ איתה על כאלה דברים... לא טוב לך? אל תסעי. חוץ מזה שדאגתי לחברה שמתה על ג'יפים...), אלא בשביל חבר.
בקשר לסימן 2, אין איזה בולמי אפטרמרקט שירככו את הגעגועים קצת? פינים 300M?, בוגים מחוזקים? בכסף שמוציאים על כל החלקי חילוף של העגלה הזו היו מעמידים מזמן גדוד סימני 4 דנדשים...

AvigdorAharon
31-03-09, 06:52
בידוד לגג ברזנט עושה פלאים מבחינת רעשי רוח במהירות בין עירונית.
בנוסף, מקטין את הטמפרטורה בתוך הרכב.
מקור נוסף לרעש ברכב שטח הוא החתך של הצמיגים. צמיגי שטח ירעישו גם בסופה סגורה.

מנסיון,
אביגדור

OFF-RoaD
01-04-09, 16:03
מה הכוונה ב"בידוד לגג ברזנט"?

AvigdorAharon
01-04-09, 16:56
פולינום 3, חומר בידוד לגגות רעפים, מודבק על לבד ומונח על הכלוב\קשתות התהפכות מתחת לברזנט.
ניתן להוסיף אזיקונים בין הבידוד לכלוב.

אביגדור

-->