PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקשר לרנגלר

knight
28-03-09, 11:06
אהלן חברים,
אני חולם על רנגלר ובקרוב רוצה למכור את הרכב שברשותי ולקנות אחד (רוביקון).
השאלה שלי היא לגבי המחירון של הרנגלר, משום מה בלוי יצחק אני לא מוצא רנגלרים.
אני רוצה לדעת לגבי השנים 2001-2007.
אני בטוח שיהיו עוד שאלות אבל כרגע זה הכי רלוונטי. תודה!

knight
29-03-09, 10:20
מישהו?

asafk
29-03-09, 10:40
רוב הרנגלרים עד 2008 הם בייבוא אישי, ולכן לא תמצא אותם במחירון. המחירים, בכל מקרה, מחירי השוק - גבוהים מאוד. רוביקון? קשה לי להאמין שתמצא.
אתה יכול עדיין לייבא רכב שנת 2007 בייבוא אישי מארה"ב. תבדוק מה יש אצל דילרים.

אסף.

knight
29-03-09, 11:43
רוב הרנגלרים עד 2008 הם בייבוא אישי, ולכן לא תמצא אותם במחירון. המחירים, בכל מקרה, מחירי השוק - גבוהים מאוד. רוביקון? קשה לי להאמין שתמצא.
אתה יכול עדיין לייבא רכב שנת 2007 בייבוא אישי מארה"ב. תבדוק מה יש אצל דילרים.

אסף.

יש כרגע דווקא 3 כאלו למכירה מהשנים 2002-2006 (רוביקון)
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=82&SubModelID=1069&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info

נמרוד
29-03-09, 11:59
ה98 וה2002 לא יכולים להיות רוביקון, הדגם הופיע לראשונה ב2003 וגם אז במהדורה מוגבלת ביותר... גם האחרים, לא ב-ט-ו-ח שהם בדיוק רוביקון ;) נראה שביד 2 ובלוח פוקוס כל רנגלר הופך להיות רוביקון, בקרוב השדרוג יגיע גם לסופות ולסיקסים...

knight
29-03-09, 12:19
אוקיי, אז בוא נעשה סדר כדי שאני אבין מה הולך. הרנגלרים הקצרים שמופיעים שם הם לא רוביקון אבל ההבדל בין רוביקון לרנרגלר קצר רגיל הוא רק ברמת הגימור לא?
בכל אופן מה המחירון לרנגלר קצר מהשנים 2002-2006?

TEDDY
29-03-09, 13:42
רוביקון ורנגלר זה לא הבדל של רמת גימור פנימית.
זה אקסים שונים,יחסים העברה שונים,נעילות מקוריות,ניתוקי חשמלים ועוד הרבה מכלולים שונים יש פה לא מעט חומר על הנושא באתר.
ושוב פעם כמו שאמרו לך בתחילת השרשור הרנגלים הדיי חדשים ברובם יבוא אישי ולכן אין מחירון.
יש מחיר בסיסי פחות או יותר לרכב סטנדרטי,והכל תלוי במצבו בשיפורים שיש עליו מה המוכר מבקש ביחס לזה ומה מתאים לך לשלם בתמורה.
אין מחיר ברזל זה לא חלב עמיד.

knight
29-03-09, 14:09
רוביקון ורנגלר זה לא הבדל של רמת גימור פנימית.
זה אקסים שונים,יחסים העברה שונים,נעילות מקוריות,ניתוקי חשמלים ועוד הרבה מכלולים שונים יש פה לא מעט חומר על הנושא באתר.
ושוב פעם כמו שאמרו לך בתחילת השרשור הרנגלים הדיי חדשים ברובם יבוא אישי ולכן אין מחירון.
יש מחיר בסיסי פחות או יותר לרכב סטנדרטי,והכל תלוי במצבו בשיפורים שיש עליו מה המוכר מבקש ביחס לזה ומה מתאים לך לשלם בתמורה.
אין מחיר ברזל זה לא חלב עמיד.

אוקיי תודה על המידע.
אני רואה שם 2002 ב-120 אלף אבל אין לי אינדיקציה לדעת האם זה הרבה או קצת לג'יפ הזה.
החדשים לא בתקציב לצערי, ויבוא אישי אפשר לעשות רק לדגם בין שנתיים אם אני לא טועה (תתקנו אותי אם אני טועה) בכל אופן זה די סיפור.
אני מאוד נמשך לגיפ הזה ומעדיף אותו מאשר היפנים אבל אם לא אמצא ג'יפ כזה במצב טוב ובמחיר מתאים אאלץ להתפשר על יפני, או לחלופין איזה צ'ירוקי למרות שהוא די גדול ואני מעדיף גי'פ קצר.

ofiredri
29-03-09, 14:52
ה 2004 ירוק ו 2006 כתום הם רוביקונים אמיתיים . למה לא ללכת על אחד מהם ? זה יחסוך לך הרבה בשיפורים .

knight
29-03-09, 15:03
ה 2004 ירוק ו 2006 כתום הם רוביקונים אמיתיים . למה לא ללכת על אחד מהם ? זה יחסוך לך הרבה בשיפורים .

אני רציתי ללכת עליהם בגלל זה שאלתי לגבי המחיר הממוצע שלהם כאן, רק שטענו פה שהסיכוי שיש רוביקונים הוא נמוך.
כמה צריך לעלות בערך 2004? 2006 יהיה יקר מדי.

יהונתן 1
29-03-09, 17:58
יבוא אישי אתה יכול להביא מ2007
זה לא מסובך מידי
אתה לא חייב לעשות הכל לבד
יש עמילי מכס ומאכרים שאפשר להפעיל
ויש דילר אמין בקליפורניה
אם תרצה תפנה אלי אקשר אותך איתו
תוכל גם לבדוק איתו מחירים ותוכל להשוות
יהונתן

שי משה
29-03-09, 18:11
ליאור כהן 0507208914 יש לא ניסין לגבי מחירים

ofiredri
29-03-09, 18:47
אני רציתי ללכת עליהם בגלל זה שאלתי לגבי המחיר הממוצע שלהם כאן, רק שטענו פה שהסיכוי שיש רוביקונים הוא נמוך.
כמה צריך לעלות בערך 2004? 2006 יהיה יקר מדי.

אין להם מחיר ממוצע מפאת היותם בודדים ונדירים. הייתי משלם 150K גג על 2004 . אל תשכח שמדובר בדגם הקלאסי של הרנגלר .
2007 אי אפשר לייבא . רק 24 חודשים אחורה, קריא תחילת 2008 .

knight
29-03-09, 22:02
2007 לא בתקציב שלי, אני חושב על משהו בסביסות 2002-2004 . התקציב הוא 120 אלף ככה.

נמרוד
29-03-09, 22:34
עם יד על הלב - אתה רוצה רנגלר או רנגלר רוביקון? ברור לך מה זה רוביקון מעבר למדבקה על מכסה המנוע?

ofiredri
29-03-09, 23:02
2007 לא בתקציב שלי, אני חושב על משהו בסביסות 2002-2004 . התקציב הוא 120 אלף ככה.
בתקציב הזה לא תשיג רוביקון אז חפש לך רנגלר ספורט . בהצלחה .

knight
30-03-09, 02:25
בתקציב הזה לא תשיג רוביקון אז חפש לך רנגלר ספורט . בהצלחה .

דווקא יש אחד ב-120 אלף. מה ההבדל מבחינת מנוע והספק בין הרנגלר הקצר הרגיל לרוביקון?

http://images.yad2.co.il/Pic/200903/17/1_3/o/e1_3_1_61557_20090317230313.jpg

נמרוד
30-03-09, 07:44
זה ה2002 מיד2. אני לא רואה איך יכול להיות רנגלר רוביקון משנת 2002, כאמור הרוביקונים הראשונים יוצרו במהדורה מוגבלת בשנת 2003... אתה מבין שיש כאן בעיית אמינות? יש כאן איזושהי הטעייה או קומבינה. תרים טלפון ותברר.

לשאלתך - אין הבדל במנוע ובביצועים בין רנגלר רגיל לרוביקון. רוביקון הוא תת-דגם, רמת גימור אם תרצה, כמו ספורט או לימיטד, אבל מאד-מאד מכוונת לשטח - עם סרנים שונים וחזקים יותר, נעילות דיפרנציאל מקוריות, יחסי העברה קצרים יותר בסרנים ויחס העברה קצר במיוחד בטרנספר - כל אילו הופכים את גרסת הרוביקון לרנגלר סופר-משופר לשטח עוד בתצורתו המקורית. מבחינת חובבי השטח, מדובר על הבדלים עצומים, ולכן השם רוביקון הפך לכזה מותג נחשק. שוב, עם יד על הלב, האם יכולות שטח מיוחדות הם מה שחשוב לך? כי מבחינה חיצונית ופנימית, וכן ביצועי כביש, אין הבדל בין רנגלר ספורט רגיל לרנגלר רוביקון, למעט המדבקה על מכסה המנוע (שאותה מדביקים כמו שאתה רואה על איזה רכב שרוצים).

ofiredri
30-03-09, 08:49
knight, הג'יפ הזה לא רוביקון, ואם ציינו בפניך שהם קיימים מ 2003 ומעלה ובמחירים גבוהים, למה אתה מציין את הג'יפ הזה ?
נמרוד שאל אותך כבר פעמיים מה אתה מחפש והאם אתה מודע ליכולות הרוביקון, והתעלמת .

רוביקון מכל שנה יתחיל מ 150K וייחשב כמציאה אז אם זה לא בתקציב שלך חפש נון רוביקון .
או שסתם השם הזה (רוביקון) מצלצל לך טוב ...

asafk
30-03-09, 09:00
בתמונה ה2002 הזה נראה משופר. גלגלים גדולים וכן הלאה. אולי הא משופר טוב ונכון, ואתה יכול להרוייח מזה. רוביקון הוא לא, אבל לפחות יש לו מדבקה, וזה גם משהו. בקיצור- אל תפסול אותו בגלל שהוא "כאילו" ולא הדבר האמיתי, אבל תתייחס אליו בתור מה שהוא - רנגלר רגיל, עם או בלי שיפורים. זה גם טוב.

אסף.

knight
30-03-09, 09:16
=ofiredri;240265], , למה אתה מציין את הג'יפ הזה ?
נמרוד שאל אותך כבר פעמיים מה אתה מחפש והאם אתה מודע ליכולות הרוביקון, והתעלמת .

. מבחינת חובבי השטח, מדובר על הבדלים עצומים, ולכן השם רוביקון הפך לכזה מותג נחשק. שוב, עם יד על הלב, האם יכולות שטח מיוחדות הם מה שחשוב לך? כי מבחינה חיצונית ופנימית, וכן ביצועי כביש, אין הבדל בין רנגלר ספורט רגיל לרנגלר רוביקון, למעט המדבקה על מכסה המנוע (שאותה מדביקים כמו שאתה רואה על איזה רכב שרוצים).

אני מגיע לעולם חדש עכשיו- עולם השטח, וזה לאחר 4 מכוניות כביש משופרות, אין לי ניסיון או הבנה בשטח ולכן רציתי ג'יפ שיהווה בשבילי פוטנציאל בשביל העתיד. לשאלתך- כרגע,לפחות בהתחלה- אני אסע בשטחים שלא נחשבים קשים מדי על מנת ליצבור ניסיון ואתחיל מכמה שיפורים פשוטים (אם צריך) כגון הגבהה או מיגון תחתון וכו'. בגלל זה עצם העבודה שמדובר ברוביקון ולא ברנגלר קצר רגיל, לא עושה הבדל מהותי בשבילי כרגע.הסיבה ששאלתי בהתחלה דווקא על רוביקון זה כי חשבתי שכל הקצרים הם רוביקון, וכשראיתי תמונה של אחד שרשום עליו רוביקון חשבתי שזה רוביקון. כרגע באמת לא חשוב לי, העיקר שזה יהיה רנגלר שזה ג'יפ שמושך אותי המון שנים כבר וקורץ לי פי 20 יותר מאיזה יפנית TDI. אני יודע שהג'יפ הזה מהווה פוטנציאל אדיר לעתיד אם אני ארצה לשפר או ללכת עמוק לעולם השטח.
אני כרגע בתהליכי מכירה של מכונית ספורט שבבעלותי, אני אנסה לקבל עליה סביבות ה-130 אלף ואז לחפש ג'יפ עד 120 אלף כדי להשאיר כסף לתיקונים/טיפולים וכל זה (מניסון אחרי קניית מספר רכבים הבנתי שתמיד יש השקעה ראשונית).

ofiredri
30-03-09, 09:26
גם אני לפני 8 שנים עברתי ממכונית ספורט לרנגלר . היה לי חשוב מנוע חזק ותחושת פאן . מבין לליבך .

לעניינינו, לך תראה את הג'יפ הירוק 2002 . הוא מסתובב ביפו, ואם אתה שואל אותי, הייתי מתמקח איתו על זה שזה לא רוביקון ולכן שווה פחות (המחירון פחות ממאה אבל "אין להם" מחירון) .
מדובר ברנגלר שמור, ולמרות זאת קח אותו לבדיקה . לך תדע, מתחיל ממדבקה ...

knight
30-03-09, 11:45
גם אני לפני 8 שנים עברתי ממכונית ספורט לרנגלר . היה לי חשוב מנוע חזק ותחושת פאן . מבין לליבך .

לעניינינו, לך תראה את הג'יפ הירוק 2002 . הוא מסתובב ביפו, ואם אתה שואל אותי, הייתי מתמקח איתו על זה שזה לא רוביקון ולכן שווה פחות (המחירון פחות ממאה אבל "אין להם" מחירון) .
מדובר ברנגלר שמור, ולמרות זאת קח אותו לבדיקה . לך תדע, מתחיל ממדבקה ...

כן כן ברור שאקח לבדיקה אבל אני כרגע בתהליכי גישושים, אני לא אוהב לבדוק דברים עד שאין לי כסף ביד, יכול להיות שיקח לי חודש למכור את האוטו, יכול להיות שבועיים ויכול להיות גם שלושה חודשים, לכן בינתיים אני מגשש ובודק פרטים ראשוניים, כשאמכור את האוטו ויהיה לי כסף ביד אני אקח מכוניות לבדיקה ואוכל להתקדם לשלב הבא.

יואב - ויטארה
30-03-09, 20:12
לפני שתתחיל בשיפורים, גם לרנגלר הסטנדרטי יכולות גבוהות מאד בשטח. אם אתה רק מתחיל בשטח, המתן עם השיפורים עד שתראה בעצמך אילו שיפורים חסרים לך. יכול להיות שתגלה שיכולותיו של הרנגלר (הגבוהות יחסית ממילא) יותר מאשר מספקות אותך

knight
30-03-09, 20:40
לפני שתתחיל בשיפורים, גם לרנגלר הסטנדרטי יכולות גבוהות מאד בשטח. אם אתה רק מתחיל בשטח, המתן עם השיפורים עד שתראה בעצמך אילו שיפורים חסרים לך. יכול להיות שתגלה שיכולותיו של הרנגלר (הגבוהות יחסית ממילא) יותר מאשר מספקות אותך

בהחלט יש מצב.חשבתי אולי לעשות מיגון כדי לא לרסק את הבטן הרכה של האוטו על איזה סלע מחוסר ניסיון שלי. לא התכוונתי לעשות מעל ומעבר רק חשבתי על אולי הגבהה כי קראתי שהרנגלר לא גבוה כל כך, ומיגון כדי שאני לא אשבור גיר/מנוע מחוסר הערכה נכונה של גבהים. יש לי עוד שאלה, האם הגבהה זה חוקי? איזה שיפורים אפשר לעשות ברנגלר ושאני עדיין אעבור טסט? מניסיון מר עם אימפרזה טורבו..... האמת ברוב המכוניות שלי היו לי מערכות פליטה אחרות ותמיד אותן בעיות בטסטים, אין לי כוח לזה בכלל. מה אפשר לשפר ברנגלר ולהישאר תיקני עדיין? אני מניח שהגבהה זה משהו שהם לא יכולים לבדוק או לפסול על זה בטסט אלא אם כן זה ממש קיצוני.

asafk
30-03-09, 21:16
רנגלר סטנדרטי לא ישבור כלום. לא צריך מיגונים. אם ממש חייבים, הגבהה קטנה (קיט של 3 אינצ' למשל) תיתן לך להכניס גלגלים במידה שתבטיח לך חיים שקטים בשטח.

בסוגיות החוקיות אנחנו בד"כ לא מתעסקים כאן, אבל אני חייב להזהיר אותך שג'יפים כמו מכוניות ספורט הם יעד חביב לשוטרי תנועה. תמיד ימצאו משהו לא תקין, או שנראה לשוטר כלא תקין, ולך תוכיח... וזה גם בג'יפ שיצא אתמול מהחנות. וכמו במכוניות ספורטיביות, לטסט עם ג'יפ לא ניגשים לבד.
אלה החיים, אבל יש לי הרגשה שלא זה מה שיגרום לך לעבור למזדה 3 לבנה.

אסף.

ארז
30-03-09, 22:25
אני כותב מתוך פוזיציה של סדנה שמשפרת כאלו מכוניות, הדעה שלי היא שמבחינת מיגונים כמו שנכתב, רכב כזה לא צריך מיגון כל עוד אתה שומר על הרכב ורמת העבירות שלך היא בינונית פלוס,במקסימום על ההתחלה הייתי מתקין מדרגות צד מחוזקות ולגבי השאר רואה אם יש לי צורך(עם הזמן יכול להיות שאתה תבחין או בנזקים עקב רמת מכשולים גבוהה מידי לרכב ללא מיגון או בנזקים עקב רמת נהיגה נמוכה מידי).

הגבהה של 3 אינץ זה הרבה לרכב קצר עם קפיצי סליל ותחייב אותך להחלפה של עוד מכלולים מעבר לקפיצים ובולמים, לא אומר שזה רע(ההפך, זה טוב ודעתי שאם כבר עושים משהו אז עדיף לעשות אותו פעם אחת וטוב), פשוט מציין את זה מבחינת תקציב.

קח בחשבון שרוב הרכבים האלו מגיעים עם יחסי העברה מאוד גבוהים בסרנים, כך שהחלפת צמיג לגדול יותר תפגע לך משמעותית בנסיעת הכביש ותחושת הסחיבה ברכב, כמובן שניתן להחליף יחס העברה, אבל כמו שכבר כתבתי, אל תכנס לזה בהתחלה ,תלמד קודם את הרכב ותראה מה אתה רוצה ומה מפריע לך בו.

דרור ברלי
30-03-09, 22:44
מדבקת רוביקון כל חנות לחיתוך אותיות בלייזר יכולה לבצע תוך דקות...

ל"רוביקון 2002" הזה יש בעיה - הוא באמת נראה כמו רוביקון אורגינל... אלה לא רק המדבקות אלא גם החישוקים הייחודיים לדגם (קוטר 16) וזוג הזרקורים המקוריים. מכאן יש שתי אפשרויות:

1. זה רנגלר רגיל שהחליפו לו גלגלים והדביקו לו שתי מדבקות רוביקון כדי שייראה כמו הדבר האמיתי. קונה פרייר שלא מתמצא ומחפש את התדמית ולא את המהות (זה עצוב, אבל זה המצב עם רוב הרוביקונים בישראל - מחיר גבוה שהפך את הכלי לנחשק, ומכאן קצרה הדרך להפוך לסמל מעמד מפוקפק משהו) עשוי ליפול בפח. כלומר - יש כאן בעיית אמינות של המוכר.

2. נניח שהלכת לבדוק אותו עם חבר שמתמצא והוא זחל קצת מתחת לג'יפ, עשה עליו סיבוב כולל בשטח, שילב LOW, ווידא שיש נעילות והן עובדות, והוא קבע מעבר לכל ספק שאכן יש כאן שני סרני דנה 44, יש נעילות וה-LOW אכן עמוק יותר מזה שברנגלרים רגילים. כלומר - זה רוביקון אמיתי. ואז, מכיוון שאין חיה כזאת בעולם - רוביקון 2002, אתה ניצב בפני כלי עם קומבינה בניירת. רכב עם בעיית רישוי כלשהי שהלבישו לו זהות וניירת של רכב אחר. כי כאמור - אין רוביקונים לפני 2003...
בזמנו ראיתי רנגלר מדגם מאוד מוזר - בודי של TJ (פנסים עגולים) על שילדת רנגלר YJ (קפיצי עלים) עם רישוי וניירת של... סופה, מג"ב לשעבר... המוכר ציין שזו "סופה מקוצרת"... אתה בטח מבין מה יש כאן - אוטו שמורכב משלושה ג'יפים שונים, שלפחות שניים מהם ככל הנראה גנובים...

שמור מרחק מקומבינות כאלה.

knight
30-03-09, 23:32
רנגלר סטנדרטי לא ישבור כלום. לא צריך מיגונים. אם ממש חייבים, הגבהה קטנה (קיט של 3 אינצ' למשל) תיתן לך להכניס גלגלים במידה שתבטיח לך חיים שקטים בשטח.

בסוגיות החוקיות אנחנו בד"כ לא מתעסקים כאן, אבל אני חייב להזהיר אותך שג'יפים כמו מכוניות ספורט הם יעד חביב לשוטרי תנועה. תמיד ימצאו משהו לא תקין, או שנראה לשוטר כלא תקין, ולך תוכיח... וזה גם בג'יפ שיצא אתמול מהחנות. וכמו במכוניות ספורטיביות, לטסט עם ג'יפ לא ניגשים לבד.
אלה החיים, אבל יש לי הרגשה שלא זה מה שיגרום לך לעבור למזדה 3 לבנה.

אסף.

צודק לגמרי בקשר לכל מה שכתבת. מניסיון אישי עם הרבה מכוניות עם שיפורים מסויימים, הדבר היחידי ששוטרי תנועה מורידים עליו רכב מהכביש זה מערכת פליטה וזאת מכיוון ששיפורים אחרים במנוע או במחשב אלו לא דברים ששוטר יכול ממש לגלות, יש בוחני תנועה אבל גם הם שמים לב רק לדברים מאוד מאוד ויזואלים וחריגים. ובכל זאת, אני לעולם לא רואה את עצמי ולא אראה את עצמי כאחד שנוסע במזדה לבנה. ;)

אני כותב מתוך פוזיציה של סדנה שמשפרת כאלו מכוניות, הדעה שלי היא שמבחינת מיגונים כמו שנכתב, רכב כזה לא צריך מיגון כל עוד אתה שומר על הרכב ורמת העבירות שלך היא בינונית פלוס,במקסימום על ההתחלה הייתי מתקין מדרגות צד מחוזקות ולגבי השאר רואה אם יש לי צורך(עם הזמן יכול להיות שאתה תבחין או בנזקים עקב רמת מכשולים גבוהה מידי לרכב ללא מיגון או בנזקים עקב רמת נהיגה נמוכה מידי).

הגבהה של 3 אינץ זה הרבה לרכב קצר עם קפיצי סליל ותחייב אותך להחלפה של עוד מכלולים מעבר לקפיצים ובולמים, לא אומר שזה רע(ההפך, זה טוב ודעתי שאם כבר עושים משהו אז עדיף לעשות אותו פעם אחת וטוב), פשוט מציין את זה מבחינת תקציב.

קח בחשבון שרוב הרכבים האלו מגיעים עם יחסי העברה מאוד גבוהים בסרנים, כך שהחלפת צמיג לגדול יותר תפגע לך משמעותית בנסיעת הכביש ותחושת הסחיבה ברכב, כמובן שניתן להחליף יחס העברה, אבל כמו שכבר כתבתי, אל תכנס לזה בהתחלה ,תלמד קודם את הרכב ותראה מה אתה רוצה ומה מפריע לך בו.
קודם כל תודה על התגובה המפורטת, איזה סדנה יש לך?
בקשר למה שכתבת עם יחסי ההעברה, זאת אחת הסיבות שאף פעם לא החלפתי לחישוקים גדולים יותר ברכבים שהיו לי, זה תמיד פוגע בסחיבה, אולי אם ההילוכים ממש קצרים זה יכול להוסיף. בכל אופן אני בהחלט לא הולך להשתגע עם שיפורים,הייתי בטוח שהרנגלר לא גבוה וחשבתי על הגבהה ממש קטנה ואולי החלפת בולמים(לא יודע מה המחיר שלהם בג'יפים).
האם אתה עוסק גם בשיפורי מנוע? (מחשב,סעפות,פילטרים,מערכות פליטה וכו'?) איזה שיפורים בדרך כלל עושים על מנת להעלות הספק מהמנוע של הרנגלר, לדעתי מנוע בעל פוטנציאל.

knight
30-03-09, 23:37
מדבקת רוביקון כל חנות לחיתוך אותיות בלייזר יכולה לבצע תוך דקות...

ל"רוביקון 2002" הזה יש בעיה - הוא באמת נראה כמו רוביקון אורגינל... אלה לא רק המדבקות אלא גם החישוקים הייחודיים לדגם (קוטר 16) וזוג הזרקורים המקוריים. מכאן יש שתי אפשרויות:

1. זה רנגלר רגיל שהחליפו לו גלגלים והדביקו לו שתי מדבקות רוביקון כדי שייראה כמו הדבר האמיתי. קונה פרייר שלא מתמצא ומחפש את התדמית ולא את המהות (זה עצוב, אבל זה המצב עם רוב הרוביקונים בישראל - מחיר גבוה שהפך את הכלי לנחשק, ומכאן קצרה הדרך להפוך לסמל מעמד מפוקפק משהו) עשוי ליפול בפח. כלומר - יש כאן בעיית אמינות של המוכר.

2. נניח שהלכת לבדוק אותו עם חבר שמתמצא והוא זחל קצת מתחת לג'יפ, עשה עליו סיבוב כולל בשטח, שילב LOW, ווידא שיש נעילות והן עובדות, והוא קבע מעבר לכל ספק שאכן יש כאן שני סרני דנה 44, יש נעילות וה-LOW אכן עמוק יותר מזה שברנגלרים רגילים. כלומר - זה רוביקון אמיתי. ואז, מכיוון שאין חיה כזאת בעולם - רוביקון 2002, אתה ניצב בפני כלי עם קומבינה בניירת. רכב עם בעיית רישוי כלשהי שהלבישו לו זהות וניירת של רכב אחר. כי כאמור - אין רוביקונים לפני 2003...
בזמנו ראיתי רנגלר מדגם מאוד מוזר - בודי של TJ (פנסים עגולים) על שילדת רנגלר YJ (קפיצי עלים) עם רישוי וניירת של... סופה, מג"ב לשעבר... המוכר ציין שזו "סופה מקוצרת"... אתה בטח מבין מה יש כאן - אוטו שמורכב משלושה ג'יפים שונים, שלפחות שניים מהם ככל הנראה גנובים...

שמור מרחק מקומבינות כאלה.

כן כן מבין לגמרי, אני לא מתבייש להגיד אבל אין לי שום דרך באמת לדעת אם עובדים עלי בקשר לג'יפ, אני לגמרי בתול בנושא זה. אני כמובן אקח את הרכב לבדיקה במכון וחוץ מזה אנסה למצוא מישהו שמבין בג'יפים שיוכל לעזור לי.

מאור ש
31-03-09, 07:55
כן כן מבין לגמרי, אני לא מתבייש להגיד אבל אין לי שום דרך באמת לדעת אם עובדים עלי בקשר לג'יפ, אני לגמרי בתול בנושא זה. אני כמובן אקח את הרכב לבדיקה במכון וחוץ מזה אנסה למצוא מישהו שמבין בג'יפים שיוכל לעזור לי.
הכי טוב לך עם מישהוא שמבין אם מדובר בקומבינה ומה שעל פנו ניראה כך היתרחק מהאוטו ועוד דבר תיסתכל על הגיר עם הוא 3 הילוכים זה עוד משהוא שלא קיים ברוביקון ה OD נימצה בקונסולה ליד הנעילות סתאם עוד משהוא שאתה בתור אחד שלא מכיר יכול ליראות בעיין לא מיקצועית.

ofiredri
31-03-09, 09:06
הכי טוב לך עם מישהוא שמבין אם מדובר בקומבינה ומה שעל פנו ניראה כך היתרחק מהאוטו ועוד דבר תיסתכל על הגיר עם הוא 3 הילוכים זה עוד משהוא שלא קיים ברוביקון ה OD נימצה בקונסולה ליד הנעילות סתאם עוד משהוא שאתה בתור אחד שלא מכיר יכול ליראות בעיין לא מיקצועית.

אל תתרחק ממנו, זה רכב טוב, רק לא רוביקון. כשיגיע הזמן, לך תראה אותו . מדובר ברכב יפה ושמור .
לא יודע לגבי מצב מכאני ותאונות .

ויש לך קלף מיקוח למחיר ...

My 2 cents

knight
31-03-09, 09:06
למרות שזה ספציפית הוא אוטמט,(או אוטו-מת כמו שאני קורא לזה) אני אעדיף לחפש דגם ידני.
לעולם לא היה לי אוטומט ואני לא אוהב את זה. ראיתי שם רנגלרים ידני, בלי קשר לרוביקון או לא, אני אעדיף בברור ידני. אם לא אצליח למצוא אחד אני אשקול אוטומט. נראה כמה זמן יקח לי למכור את האוטו שלי, כמה אני אקבל עליו, ומה יהיו האופציות בשוק באותו זמן. הבנתי שהגיר האוטומט של הרנגלר הוא נפילה בגלל מספר ההילוכים המועט בין היתר.

whisky
31-03-09, 10:10
לא שהוא צריך את זה, אבל ברגע שאתה מתחיל לבדוק רכבים, ארז הוא אחד האנשים ה"חזקים" בתחום שממנו אפשר ללמוד המון.

4X4 אם אין מכון שאתה מכיר, או מוסך 4X4 שאתה מכיר, אז כדאי לקחת לבדיקה ברעננה, אני לא זוכר את שם המקום (למרות שחבר שלי היה שם ביום ראשון וחזר על השם באוזניי איזה שלוש פעמים) (הגיל מה לעשות, אני רק בן 32). בטוח שמגיבים אחרים זוכרים את השם.

בהצלחה, תהנה,

whisky

knight
31-03-09, 11:01
לא שהוא צריך את זה, אבל ברגע שאתה מתחיל לבדוק רכבים, ארז הוא אחד האנשים ה"חזקים" בתחום שממנו אפשר ללמוד המון.

4X4 אם אין מכון שאתה מכיר, או מוסך 4X4 שאתה מכיר, אז כדאי לקחת לבדיקה ברעננה, אני לא זוכר את שם המקום (למרות שחבר שלי היה שם ביום ראשון וחזר על השם באוזניי איזה שלוש פעמים) (הגיל מה לעשות, אני רק בן 32). בטוח שמגיבים אחרים זוכרים את השם.

בהצלחה, תהנה,

whisky
אין מכון בדיקה או מוסכניק שאני מכיר, לצערי. אני אציע תשלום לכל אחד כאן שיש לו המון ניסיון בסוג ג'יפים הזה ושיוכל לבוא איתי לבדוק רכב ויוכל להגיד לי בסופו של דבר עם הכל תקין ואם הג'יפ במצב ראוי או לא, עם יש בעיה עם תקינות עם התוספות מול הניירת וכו', וזה בנוסף לבדיקה מכאנית במכון.
בקשר למכון ברעננה זה יכול להיות רעיון טוב אם אתה ממליץ אבל זה אם הרכב מהאזור, לצערי רובם דווקא מהצפון(ממה שראיתי ביד 2).
אם אתה לא זוכר אולי זה פחות קשור לגיל ויותר לוויסקי :)

knight
31-03-09, 12:00
מצאתי מחירון לרנגלרים האם הוא סביר פחות או יותר?
http://img23.imageshack.us/img23/8193/21881665.jpg

דרור ברלי
31-03-09, 12:57
זה בסדר ידידי - כל גיר אוטומטי בעולם הוא נפילה. בכל רכב שהוא. בוודאי אם הוא יד שנייה.

בסופו של דבר גיר אוטומטי נודע במקורו לנכים ומוגבלים והוא מתכון לצרות - פגיעה בביצועים, זלילת דלק, אמינות מפוקפקת, מה לא. רק אם אתה חי כל היום בפקקים/בעל מוגבלות פיזית שמונעת ממך לערבב הילוכים/סתם חסר קואורדינציה, או שסתם מדובר במכונית מדגם מסוים שאתה נורא רוצה אבל לא מיובאת עם גיר ידני - רק אז לך על אוטומט. אבל אם אתה בא ממכוניות ספורט ואוהב לנהוג - לא צריכות להיות לך שום התלבטויות. לדעתי מומלץ להמשיך ולחפש עד שתמצא ידני - יש לא מעט כאלה ואתה לא תצטער - רנגלר עם גיר ידני הוא רכב "חי" עם ביצועים מעולים שיספק לך הרבה הנאה.

בדיקה במכון? רובם לא יודעים מימינם ומשמאלם בכל מה שקשור לג'יפים. מלבד בדיקת קומפרסיה במנוע, תיפקוד תיבת הילוכים וכו', לא תקבל מהם שום מידע מועיל. את הבדיקה הראשונית תבצע עם מישהו שמתמצא בדגם הזה, ורק אחרי שננעלת על מועמד/ים ספציפי/ים, קח לבדיקה במוסך ג'יפים מתמחה.

המחירון שצירפת לקוח מ"מוטוקאר", ואין לו שום קשר עם המחירון הקובע בשוק הישראלי שהוא של לוי יצחק, שבתורו, במקרה של הרנגלרים ועוד כמה דגמי מכוניות וג'יפים, אין לו שום אחיזה במציאות.

knight
31-03-09, 13:15
דרור ברלי;240468]זה בסדר ידידי - כל גיר אוטומטי בעולם הוא נפילה. בכל רכב שהוא. בוודאי אם הוא יד שנייה.

בסופו של דבר גיר אוטומטי נודע במקורו לנכים ומוגבלים והוא מתכון לצרות - פגיעה בביצועים, זלילת דלק, אמינות מפוקפקת, מה לא. רק אם אתה חי כל היום בפקקים/בעל מוגבלות פיזית שמונעת ממך לערבב הילוכים/סתם חסר קואורדינציה, או שסתם מדובר במכונית מדגם מסוים שאתה נורא רוצה אבל לא מיובאת עם גיר ידני - רק אז לך על אוטומט. אבל אם אתה בא ממכוניות ספורט ואוהב לנהוג - לא צריכות להיות לך שום התלבטויות. לדעתי מומלץ להמשיך ולחפש עד שתמצא ידני - יש לא מעט כאלה ואתה לא תצטער - רנגלר עם גיר ידני הוא רכב "חי" עם ביצועים מעולים שיספק לך הרבה הנאה.

גם אני חושב ככה בדיוק.

בדיקה במכון? רובם לא יודעים מימינם ומשמאלם בכל מה שקשור לג'יפים. מלבד בדיקת קומפרסיה במנוע, תיפקוד תיבת הילוכים וכו', לא תקבל מהם שום מידע מועיל. את הבדיקה הראשונית תבצע עם מישהו שמתמצא בדגם הזה, ורק אחרי שננעלת על מועמד/ים ספציפי/ים, קח לבדיקה במוסך ג'יפים מתמחה.
אבל מנוע גיר ושילדה הם העיקר באוטו לכן אני רואה בבדיקה במכון חלק חשוב מאוד, אולי הכי חשוב? אלו הם הרכיבים העיקריים שבעיה באחד מהם יגרום לי לבעיות בחשבון בנק.
זה בדיוק מה שהתכוונתי,אחרי בירור פרטיים ראשוניים לבד, אני אקח איתי מישהו שמתעסק בג'יפים ורק לאחר מכן אני אקח לבדיקה כהשלמת תהליך סופי.

המחירון שצירפת לקוח מ"מוטוקאר", ואין לו שום קשר עם המחירון הקובע בשוק הישראלי שהוא של לוי יצחק, שבתורו, במקרה של הרנגלרים ועוד כמה דגמי מכוניות וג'יפים, אין לו שום אחיזה במציאות.
נכון, הבעיה היא שאין מחירון ללוי יצחק לרנגלרים מהשנים האלו כיוון שאמרתם לי שאין יבוא. זה הדבר היחידי שמצאתי וחשבתי שאולי הוא יתן לי הערכה מאוד גסה לגבי המחיר...
בכל אופן מה אומרים כל הדגמים האלו שם? איזה אחד מהם הוא הרנגלר הקצר?
ושאלה נוספת שאני לא סגור עליה- האם כל הרנגלרים הקצרים הם עם אפשרות לגג פתוח- זאת אומרת הגג פיברגלס/פלסטיק או מה שזה שאתה יכול להוציא?
מה עלות הביטוח הממוצעת לרכב זה? (מקיף)

דרור ברלי
31-03-09, 13:44
כל הרנגלרים מדגם TJ בישראל הם קצרים.

דגם "אנלימיטד" הארוך לא הגיע לארץ ביבוא מסודר, ואני בספק אם הגיעו גם ביבוא אישי. בכל מקרה - הדגם הארוך מאוד דומה חיצונית לסופה קצרה.

כאמור - אין לך מושג אז אל תלך לבד, כדי שלא יעבדו עליך. קיימת כאן סצינה רצינית של פוזה ומשחקי-תדמית סביב הרנגלר, אולי משום שבישראל הוא אוטו יקר בלי שום פרופורציה. וכמו שקורה עם הרבה מכוניות "יוקרה" - השוק שורץ ברמאים ובנוכלים.
חלק מהכלים בשוק משופרים ברמות שונות - לא כל "שיפור" באמת נחוץ או ראוי לנהיגה על כביש ציבורי, חלק מה"שיפורים" לא חוקיים ברמת הטרדה יום-יומית מצד המשטרה, חלקם מגוחכים כמו חישוקי 22' עם צמיגי חתך נמוך בסגנון עדות הראפרים והערסים. יש ג'יפים שמשופרים במקצועיות ברמה גבוהה ובהרבה כסף, אבל יש גם לא מעט שהשחיתו את הג'יפים והפכו אותם לבלתי ראויים לנסיעה, אפילו מסוכנים, ואני ממש לא צוחק בעניין הזה. אולי כדאי לך לעשות סיבוב על כלי סטנדרטי כדי לקבל מושג ופרופורציה איך הוא אמור להתנהג במקור. רק אחר כך תבדוק איך מתנהג כלי מוגבה/משופר ביחס אליו.

knight
31-03-09, 15:13
כל הרנגלרים מדגם TJ בישראל הם קצרים.

דגם "אנלימיטד" הארוך לא הגיע לארץ ביבוא מסודר, ואני בספק אם הגיעו גם ביבוא אישי. בכל מקרה - הדגם הארוך מאוד דומה חיצונית לסופה קצרה.

כאמור - אין לך מושג אז אל תלך לבד, כדי שלא יעבדו עליך. קיימת כאן סצינה רצינית של פוזה ומשחקי-תדמית סביב הרנגלר, אולי משום שבישראל הוא אוטו יקר בלי שום פרופורציה. וכמו שקורה עם הרבה מכוניות "יוקרה" - השוק שורץ ברמאים ובנוכלים.
חלק מהכלים בשוק משופרים ברמות שונות - לא כל "שיפור" באמת נחוץ או ראוי לנהיגה על כביש ציבורי, חלק מה"שיפורים" לא חוקיים ברמת הטרדה יום-יומית מצד המשטרה, חלקם מגוחכים כמו חישוקי 22' עם צמיגי חתך נמוך בסגנון עדות הראפרים והערסים. יש ג'יפים שמשופרים במקצועיות ברמה גבוהה ובהרבה כסף, אבל יש גם לא מעט שהשחיתו את הג'יפים והפכו אותם לבלתי ראויים לנסיעה, אפילו מסוכנים, ואני ממש לא צוחק בעניין הזה. אולי כדאי לך לעשות סיבוב על כלי סטנדרטי כדי לקבל מושג ופרופורציה איך הוא אמור להתנהג במקור. רק אחר כך תבדוק איך מתנהג כלי מוגבה/משופר ביחס אליו.
בקשר ל-TJ אני לא רואה את זה במחירון יש שם דגים אחרים, האם אחד מהם קצר?
בקשר לשיפורים- תשמע את "השיפורים" המגוחכים אני יכול לזהות בקלות, כולל ג'נטים שאין מצב שהם בגודל תקין לרכב ולרישויי והגבהות מגוחכות וכו'... אבל לצורך העניין אני לא אעשה קנייה של ג'יפ מסוג זה לבד ואני אעזר במישהו שמבין. אם יש כאן מישהו מאזור השרון/מרכז עם רנגלר קצר אני אשמח מאוד לעשות איתו סיבוב ולראות את הרכב.
ברגע שזה יהיה יותר רלוונטי אני אתייעץ איתכם גם פה לגבי הרכישה.
אני מודה לכם על היחס וההשקעה באנשים חדשים בתחום.

דרור ברלי
31-03-09, 16:09
[quote=knight;240489]בקשר ל-TJ אני לא רואה את זה במחירון יש שם דגים אחרים, האם אחד מהם קצר?
quote]

כולם קצרים. אין בישראל TJ אחר. ואם כן, יקראו לו בשמו - "אנלימיטד".

ofiredri
31-03-09, 18:37
knight, בקיצור כשתהיה מוכן לקנות, פתח שרשור חדש ונעזור לך להתביית על אחד כלבבך .

knight
31-03-09, 19:14
תודה רבה, רק שאלה אחרונה- איזה סוגי גגות יש ברנגלרים הקצרים? כולם פלסטיק שנפתח? חלק מבד? אשמח לתשובה

ofiredri
31-03-09, 19:16
תודה רבה, רק שאלה אחרונה- איזה סוגי גגות יש ברנגלרים הקצרים? כולם פלסטיק שנפתח? חלק מבד? אשמח לתשובה

יש כאלה עם גג ברזנט בלבד, חלק עם קשיח בלבד, וחלק (בעיקר בייבוא אישי) שהגיעו עם שני גגות (dual top) .

knight
31-03-09, 20:13
איך זה עובד מבחינת הביטוח? אחת הסיבות שאני ממהר להיפטר מהרכב שלי כרגע שהוא עם גג נפתח מבד זה 10 אלף שקל ביטוח לשנה.

knight
01-04-09, 20:27
יש כאן מישהו עם רנגלר קצר כלשהו 2001-2005 ?

נמרוד
02-04-09, 08:14
מצאתי מחירון לרנגלרים האם הוא סביר פחות או יותר?
http://img23.imageshack.us/img23/8193/21881665.jpg

אני חייב להגיד שהמחירון הזה נראה פחות או יותר סביר... בניגוד גמור ללוי יצחק. אז אמנם לוי יצחק קובע לחברות הביטוח והליסינג אבל זה נראה הרבה יותר דומה למצב האמיתי בשוק.

מה שכן - תאחד את כל תתי הדגמים לאחד- במקרה של ג'יפ רנגלר, ההבדל בין רמות הגימור הוא שטויות. ספורט/סהרה - קח את הכלי הטוב והשמור יותר. כולם אותו רכב, מנוע 4.0 ליטר, תיבה אוטומטית. אם במקרה תיפול על אחד ידני - אשריך אם זה מה שאתה מחפש, אבל אל תבנה על זה.

knight
02-04-09, 09:04
תודה ,מקווה שמחירי השוק קרובים לזה, כך אוכל לקנות רכב יותר חדש ממה שחשבתי.
לפי מה שאני מבין ממך אין הרבה ידני?

דרור ברלי
02-04-09, 09:53
הרוב בישראל אוטומטיים, מהסיבה הרגילה שהרוב המוחלט של מכוניות יקרות וחדשות בישראל נרכשות בדרך כלל על ידי אנשים שנהיגה מהם והלאה והם לא מוכנים לשמוע ו/או לא יודעים ולא רוצים לנהוג על גיר ידני - וזה מה שגורם ליבואן להביא בעיקר/רק גיר אוטומטי.... זה השוק שלנו, ככה אנחנו נראים, וככה אנחנו גם נוהגים - ובגלל שנוהגים כל כך רע גם מתים על הכבישים כמו זבובים :(... אבל זה באמת נושא לדיון אחר. חזרה לרנגלר.
רנגלר TJ היה כלי יקר מאוד בישראל בזמנו, וטופטף על ידי היבואן בכמויות קטנות, למרבה הפלא אפילו לא כיכב בסוכנויות היבוא האישי, מה שהפך אותו לנדיר ויקר גם כמשומש. למרבה הצער, המחירים עדיין ברמה כזו שרוב אוהבי הג'יפ האמיתיים בישראל מצליחים לשים עליו את היד רק כיד שנייה-שלישית-רביעית. רוב אלה שיש להם את היכולת הכלכלית לרכוש ג'יפ חדש מהיבואן עושים את זה מסיבות של פוזה ושוב פוזה, להם האוטומט מתאים כמו כפפה וגם אם אני לא משתגע על זה - בסופו של דבר זה לא נורא. גיר כזה או גיר אחר, העיקר שזה JEEP! שיהיה להם לבריאות, וגם אם אפילו רק בודדים אחד מהם יידלקו על העסק ויהפכו ל-JEEPאים אמיתיים - כולנו הרווחנו. כמו כן, ובעקבות שאלות שלא מעט אנשים שואלים - אני לא רואה שום סיבה להתחיל בהסבת רנגלר TJ לגיר ידני גם במקרה של תקלה קשה בגיר, מה שקורה במוקדם או במאוחר בכל גיר אוטומטי שמעצם הוויתו הוא מועד לקלקולים - הסבה כזו היא כבר לא עניין טריוויאלי. לא מסתובבים בארץ הרבה גירים ידניים ל-TJ, אם בכלל. זה כבר לא סיקס או סופה או רנגלר YJ.
מהתנסות קצרה מדי אני מוכרח לציין שרנגלר TJ אוטומטי לא נוסע רע חלילה... ההפך הוא הנכון! אבל הוא בהחלט פחות חי מהידני, הרבה יותר שתיין ולדעתי בוודאי ובוודאי פחות אמין, ולטעמי גם הרבה פחות כיפי לנהיגה (וזה מובן גם לך).

עוד משהו על מחירים: בל יקשר למחירון זה או אחר, מחירי רנגלר JK חדשים היום, במיוחד ביבוא אישי, שומטים את הקרקע לחלוטין מתחת לסכומים ההזויים והתלושים מהמציאות שמוכרי רנגלר TJ דורשים... כל מחפשי הרנגלר - אל תהיו פראיירים!

knight
02-04-09, 11:10
אתה צודק, אני רואה רנגלרים חדשים יבוא אישי ב-180 אלף, ככה שמחירי משומשים צריכים להיות בהתאם. בקשר לגיר, גם אם אוטומט לא הכי "נורא", עדיין אני מעדיף בצורה מאוד מאוד ברורה ידני, אפילו לא בשביל צריכת דלק או אמינות, למרות שהם חשובים מאוד... העיקר זה הכיף בנהיגה. יש מכוניות מתקדמות היום שבהן הביצועים בגיר האוטומט גבוהים בצורה ברורה מאשר בידני, במוכניות ספורט יוקרתיות מכל מיני סוגים, העברת ההילוכים מהירה יותר מאשר נהג אנושי יכול לעמוד בה, ובכל זאת הייתי מעדיף ידני רק בגלל הכיף והשליטה.
כמו שאני מכיר את עצמי אני אדם די אימפולסיבי כשאני רוצה משהו מאוד וחסר סבלנות, יהיה לי קשה לעמוד בפיתוי ולא לחכות לאחד ידני... למרות שאני בטח יצטער על זה.

knight
02-04-09, 11:24
אני רואה באתר יד 2 אחד אדום 2006, יד ראשונה 45 אלף קילומטר(הגיוני??) ידני, ואחד 2004 ירוק ידני, 60 אלף קילומטר. אני אתקשר לראות כמה הם רוצים.
כמה לדעתם סביר לשלם עליהם?
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?ModelID=82&SubModelID=1069

מאור ש
02-04-09, 12:46
זה מירושליים פורסם ליפני הרבה זמן בג'יפטריפ מעניין למה הוא לא מכר בקשר לירוק לא יודע תיבדוק.

ryanai
02-04-09, 12:49
במקרה של ג'יפ רנגלר, ההבדל בין רמות הגימור הוא שטויות. הממ.. חלק מדגמי הסהרה הגיע עם דנה 44 במקום דנה 35 זה לא ממש שטויות... אבל זה נכון שבהתחשב בהיצע בשוק לא הייתי פוסל TJ רק בגלל הסרן האחורי :)

לא מסתובבים בארץ הרבה גירים ידניים ל-TJ, אם בכלללא ממש נכון... הגיר הידני 6 הילוכים של סופה 2 מתאים Bolt-on ל TJ משנת 2004 ומעלה (ואולי גם לפני אבל בזה אני לא בטוח)

knight
02-04-09, 12:58
ryanai;240769]הממ.. חלק מדגמי הסהרה הגיע עם דנה 44 במקום דנה 35 זה לא ממש שטויות... אבל זה נכון שבהתחשב בהיצע בשוק לא הייתי פוסל TJ רק בגלל הסרן האחורי :)

אפשר פירוט?

לא ממש נכון... הגיר הידני 6 הילוכים של סופה 2 מתאים Bolt-on ל TJ משנת 2004 ומעלה (ואולי גם לפני אבל בזה אני לא בטוח)[
לא הייתי עושה את זה כי החלפת גיר זה עניין של עשרות אלפי שקלים, וגם לא הייתי קונה מהתחלה אוטו עם גיר דפוק שצריך החלפה בקרוב.. לכאן הסבה לידני מאוטומט זה לא משהו שאני שוקל. או שאקנה ידני או שאקנה אוטומט עם גיר שלא נמצא עם חצי רגל בקבר.

kobiarava
02-04-09, 13:35
לא ממש נכון... הגיר הידני 6 הילוכים של סופה 2 מתאים Bolt-on ל TJ משנת 2004 ומעלה (ואולי גם לפני אבל בזה אני לא בטוח)

תוכל רק לציין מאיפה משיגים גיר כזה? יש איפשהו בארץ מקור (חוקי) לרכישת גיר מסופה2 צהלית?

אז ברור שטכנית זה אפשרי (יש גם עוד גירים שיתאימו bolt-on), השאלה היא אם ההצעה היא גם מציאותית וברת יישום

קובי

דרור ברלי
02-04-09, 14:30
רוב ה-TJ הגיעו במקור בסט-אפ מכוון כביש לחלוטין שכולל דנה 35 שהוא סרן אחורי גבולי עד חלש, צמיגים תואמים במידה מגוחכת 225 או 215 (מידות שמתאימות לסמוראי, לא לרנגלר) ויחסי העברה סופיים תואמים גבוהים להחריד.

זה נחמד בכביש בשביל לעלות על מדרכה או לנסוע עם גלשן וכוסית בביקיני בכביש הטיילת.
אבל בשביל להינות מהפוטנציאל האדיר שלו בשטח צריך להשקיע בו קצת.

גירים ידניים של סופה 2?
נשמח מאוד לדעת איפה אפשר להשיג כאלה... וגם כמה זה יעלה. בינתיים לא רלוונטי בכל אופן.

דרור ברלי
02-04-09, 14:40
יש מכוניות מתקדמות היום שבהן הביצועים בגיר האוטומט גבוהים בצורה ברורה מאשר בידני, במוכניות ספורט יוקרתיות מכל מיני סוגים, העברת ההילוכים מהירה יותר מאשר נהג אנושי יכול לעמוד בה, ובכל זאת הייתי מעדיף ידני רק בגלל הכיף והשליטה.
כמו שאני מכיר את עצמי אני אדם די אימפולסיבי כשאני רוצה משהו מאוד וחסר סבלנות, יהיה לי קשה לעמוד בפיתוי ולא לחכות לאחד ידני... למרות שאני בטח יצטער על זה.

אתה מדבר על תיבות רובוטיות מתקדמות (רובטי זה ידני) או סיקוונסיאליות, וגם זה בעיקר במכוניות כל כך יקרות, שרוב רוכשיהן לא מסוגלים למצות את מגבלותיהן כלל.

גיר אוטומטי מקובל עדיין לא מסוגל לביצועים של ידני, אתה יכול להיות רגוע.

אצל יצרני מכוניות ספורט טהורות גיר אוטומטי הוא עדיין מילה גסה. מי שבאמת אוהב לנהוג לא מתקרב לאוטומטי ובצדק - גם בתיבות המתקדמות שסגרו את פער הביצועים, מדובר בעיקור וסירוס של חלק עצום מתחושת הנהיגה. מצד שני - ג'יפ זה לא מכונית ספורט. גם רנגלר, שהוא קל וזריז ובהאצה בקו ישר יכול לתת בראש ללא מעט ספורטיביות קטנות, הוא בסופו של דבר רכב-שטח, לא מכונית לנהיגה כמו שאתה מתאר. נסיונות לשייף איתו פיתולים בסגנון שאתה אוהב יסתיימו מהר מאוד - על הגג. דיר בלק.

knight
02-04-09, 15:09
אתה מדבר על תיבות רובוטיות מתקדמות (רובטי זה ידני) או סיקוונסיאליות, וגם זה בעיקר במכוניות כל כך יקרות, שרוב רוכשיהן לא מסוגלים למצות את מגבלותיהן כלל.

גיר אוטומטי מקובל עדיין לא מסוגל לביצועים של ידני, אתה יכול להיות רגוע.

אצל יצרני מכוניות ספורט טהורות גיר אוטומטי הוא עדיין מילה גסה. מי שבאמת אוהב לנהוג לא מתקרב לאוטומטי ובצדק - גם בתיבות המתקדמות שסגרו את פער הביצועים, מדובר בעיקור וסירוס של חלק עצום מתחושת הנהיגה. מצד שני - ג'יפ זה לא מכונית ספורט. גם רנגלר, שהוא קל וזריז ובהאצה בקו ישר יכול לתת בראש ללא מעט ספורטיביות קטנות, הוא בסופו של דבר רכב-שטח, לא מכונית לנהיגה כמו שאתה מתאר. נסיונות לשייף איתו פיתולים בסגנון שאתה אוהב יסתיימו מהר מאוד - על הגג. דיר בלק.
אל דאגה אני נהג אחראי מאוד וגם עם אימפרזה טורבו שהיתה לי עם קרוב ל-300 כוח סוס ריסנתי את עצמי. מה שכן זה תמיד היה כיף לתת בראש מעמידה ברמזורים עם ההנעה הכפולה שגורמת לאוטו לזנק מהמקום כמו קפיץ בלי לפרפר ולהתקע במקום כמו עם האוטו שיש לי עכשיו(הנעה קדמית). פעם עשיתי זינוק מהמקום נגד רנגלר מאוד משופר, אני חושב שהוא היה מוגדש גם, ועד איזה 100 קמ"ש לא הצלחתי להשיג אותו (לא עם אימפרזה טורבו אלא עם איביזה טורבו משופרת)
אין לי מושג איך נוסע או אמור לסוע רנגלר רגיל עם 200 כוח סוס, מדובר ברכב כבד אחרי הכל.
מה המשקל שלו?

דרור ברלי
02-04-09, 18:12
177 כ"ס בסה"כ.
כמה שוקל? אין לי מושג. אני מניח שסביב 1300-1500 ק"ג?
אתה מחפש ג'יפ בשביל משחקי רמזורים?

knight
02-04-09, 19:55
לא, סתם מעניין אותי.

six 4 life
03-04-09, 20:35
פעם עשיתי זינוק מהמקום נגד רנגלר מאוד משופר, אני חושב שהוא היה מוגדש גם, ועד איזה 100 קמ"ש לא הצלחתי להשיג אותו (לא עם אימפרזה טורבו אלא עם איביזה טורבו משופרת).

לידע כללי ולא כי זה קשור- הוא היה בצבע לבן וגג חום?

knight
06-04-09, 08:20
לידע כללי ולא כי זה קשור- הוא היה בצבע לבן וגג חום?

אני לא זוכר זה היה לפני איזה 6 שנים ככה...

knight
07-04-09, 12:32
הרוביקון שנת 2004 רוצה 160 אלף ש"ח. לא סביר לדעתי, ירדתי מזה.

knight
07-04-09, 12:57
הרוביקון שנת 2004 רוצה 160 אלף ש"ח. לא סביר לדעתי, ירדתי מזה.

הרוביקון האדום 2006 גם מחוץ לתחום רוצה 170 אלף.
יש אחד אוטמט שרוצה 115 אלף על שנת 2002.

דרור ברלי
07-04-09, 13:23
מחירים מחורפנים לגמרי. שיישארו עם המציאה שלהם.

knight
10-04-09, 18:08
מה ההבדלים בין רנגלר 2001-2003 לסופה 2004 ? כמה אמורה לעלות בערך סופה 2004?
האם הרכב זוועתי מבחינת "הבפנים" כמו הסופות הישנות?

asafk
10-04-09, 18:09
ההבדל בסיסי ופשוט. אין סופה 2004.

אסף.

knight
10-04-09, 18:25
ההבדל בסיסי ופשוט. אין סופה 2004.

אסף.

אני רואה ביד 2 מספר סופות 2004 ומעלה, יש אחד בצבע חום 2004 עם תמונות

דרור ברלי
10-04-09, 20:18
אלה סופות דור 1 יוצאות מג"ב.
ממוגנות לשעבר.

חלקן משופצות.

asafk
10-04-09, 21:03
הן יצאו ממכרז ב 2004. ההבדל עצום.

אסף.

knight
11-04-09, 16:16
הבנתי, אז הן גם לא באמת 2004 וגם לא היו בבעלות פרטית זאת אומרת נטחנו על ידי הצבא.
תודה.

ש01
13-04-09, 14:20
הבנתי, אז הן גם לא באמת 2004 וגם לא היו בבעלות פרטית זאת אומרת נטחנו על ידי הצבא.
תודה.

חלק מאלו שיצאו מהמכרזים עברו שיפוץ מקיף,
חלקן היו רכב של בכיר כזה או אחר.
לא כולן טחונות, חלקן אף במצב, יחסית, מצויין...
אפשר למצא מודל 2001 ב-40-50K ש"ח במצב כזה.

kobiarava
13-04-09, 18:44
חלק מאלו שיצאו מהמכרזים עברו שיפוץ מקיף,
חלקן היו רכב של בכיר כזה או אחר.
לא כולן טחונות, חלקן אף במצב, יחסית, מצויין...
אפשר למצא מודל 2001 ב-40-50K ש"ח במצב כזה.

40-50K, אחרי שיפוץ מקיף, במצב מצויין? ספר לנו איפה, כי סופה אצל המשפצים (עלאק מקיף...), משנתון נמוך בכמה שנים, עולה 60-80K בקלות, בערך כפול מהמחיר שציינת. במצב מצויין? במצב סביר, אבל עם צבע יפה.

קובי

egomer
15-09-09, 13:28
אל דאגה אני נהג אחראי מאוד וגם עם אימפרזה טורבו שהיתה לי עם קרוב ל-300 כוח סוס ריסנתי את עצמי. מה שכן זה תמיד היה כיף לתת בראש מעמידה ברמזורים עם ההנעה הכפולה שגורמת לאוטו לזנק מהמקום כמו קפיץ בלי לפרפר ולהתקע במקום כמו עם האוטו שיש לי עכשיו(הנעה קדמית). פעם עשיתי זינוק מהמקום נגד רנגלר מאוד משופר, אני חושב שהוא היה מוגדש גם, ועד איזה 100 קמ"ש לא הצלחתי להשיג אותו (לא עם אימפרזה טורבו אלא עם איביזה טורבו משופרת)
אין לי מושג איך נוסע או אמור לסוע רנגלר רגיל עם 200 כוח סוס, מדובר ברכב כבד אחרי הכל.
מה המשקל שלו?

כיף לדעת שיש כאן עוד אחד כמוני (מגיע מעולם של רכבים "נמוכים ומשודרגים").
למזלי אני עדיין נוהג ב- EVO , אבל קנינו לאישתי רנגלר ארוך - ואתה רוצה לדעת איך הוא נוסע יחסית לרכבי הספורט - ובכן הוא לא ;).
0-100 לוקח סופ"ש
100-200 - לא אפשרי לבדוק :)

אבל הוא כיפי בדרכו שלו, לפחות כשאנו נוסעים בו אני לא ממש מודאג ששוטרים יעצרו אותי על מהירות.

-->