PDA

צפייה בגרסה מלאה : פחחות ואיטום סופה ארוכה 92

victor 2
29-03-09, 02:02
אהלן חברה

טוב התחלנו לעשות קצת קוסמטיקה לויקטור 2 - סופה ארוכה סגורה 92.
תיקוני פח ואיטום .
לכן מחפש מסגרת לחלון קדמי ללא שמשה משומשת במצב טוב.
כמו כן מתכנן לפרק את הגג ,מישהו יודע אם והיכן ניתן להשיג מרזבים חדשים/משומשים במצב טוב?
או שאני צריך לייצר חדשים.
כמו כן היכן ניתן לקנות גומיות חדשות לגג?
לגבי איטום החלק התחתון של המרכב , יש המלצות על סוג מסויים של זפת ?
כמו כן מכיוון שהמרכב לא מפורק מהשלדה האם אני יכול עדיין ליישם זפת בהתזה או שאני חייב ליישם בהברשה.
כרגע עברתי על כל המרכב התחתון במברשת ברזל צריך לעשות סיבוב הברשה נוסף ואז לאטום.
אם זה מעניין אוסיף תמונות של התהליך.
תודה דדי.

victor 2
29-03-09, 21:42
איפה נעלמתם?

דרור ברלי
29-03-09, 21:50
המרזבים הם חלק מהמכסה - החלק העליון של הגג. המכסה הזה מחובר לדפנות בברגים ומתפרק בקלות.
אם המרזבים של ויקטור רקובים ונושרים - חבל על הזמן. שום פחחות כבר לא תעזור לגג חולה סרטן במצב כזה...:cry:

אצלי החלפתי לפני כמעט ארבע שנים את המכסה הזה. לא קל למצוא אחד תקין וגם אם תמצא, תוך שנה-שנתיים גם הוא יתחיל להחליד.

victor 2
29-03-09, 23:23
אהלן דרור
תודה על התגובה אנסה לעשות איזו שהיא קומבינה לגבי המרזבים מכיוון שמצב המכסה חוץ מהמרזבים תקין לחלוטין.
כמו כן במהלך הפשטת הרכב היום גיליתי איזשהו קונקטור יוצר מהמרכב באזור ידית ההנד ברקס.
כאשר קיצרתי אותו הדבר גרם לחיווי תקלה (!) בלוח השעונים יש לך מושג איזה קונקטור זה?
תודה
עודד

דרור ברלי
30-03-09, 01:02
מכסה ללא מרזבים אינו תקין.
המרזבים רקובים? סימן שכל הפח מסביב חולה. אם תשפשף עם דיסק את כל הצבע מסביב לגדמי המרזבים אתה תגלה שהפח רקוב.
החלודה תצא שם הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב, ואני מדבר על רקבונות שתוך חצי-שנה עד שנה הופכים לחורים שמגיעים לגודל שניתן להעביר דרכם את כל היד. אני לא צוחק -בחיי.

אם במקרה המצב לא כזה נורא, אולי ניתן לייצר מרזבים חדשים - זו עבודה סיזיפית שרק פחח מנוסה מאוד יכול לבצע כהלכה ואני לא בטוח שהיא משתלמת. בכל מקרה - גג מתכת של סופה לעולם לא יהיה אטום לגמרי, בוודאי אם הסרת אותו מהמרכב. גומיות האיטום בוודאי יבשות לגמרי ודבוקות לפח, וכשתנסה להסיר אותן הן ייקרעו.
לדעתי - הטיפול המשתלם ביותר במקר השלך הוא החלפת הגג לאחד תקין או לגג פיבר (שלכשעצמו סובל מבעיית התחממות קשה בקיץ... הפיתרון הנכון ביותר עבור סופה הוא לעבור לברזנט וחסל)

regev
30-03-09, 23:41
בתור אחד שיש לו תגית של "בלתי מבין בעליל", אני רוצה לנצל את הבמה ולשאול-
א. גג פיבר- למה לא למתקן בצידו התחתון משהו כמו לוחות קלקר בעובי 1.5 ס"מ ולקנח בצביעתו בלבן בצידו העליון החיצוני?
ב. לשלם על גג מפח שאיננו גג של רכב- הכוונה למשל לרעיון של חבר טוב שלי שביקש ממפעל שמייצר ארונות מתכת כמו לחשמל למשל לייצר לו גג לסופה.
ג. גג אלומיניום של מר רכס?

ונדמה לי שבכל מקרה להרכיב איזשהו דבר שיקלוט את החום שלוכדת הפלטה של הגג.
אצלי בסופה היתה תקופה שנסעתי כאשר מתחת לפח המקורי (ולכן מחורר...) הוצמדו מעל מושב הנהג והנוסע שתי פלטות קלקר כאלו, ההבדל היה מוחשי מאוד.
אם צריך אז אפשר גם להתהדר בציפוי של חומר מעכב אש וכו' אבל זה רק למי שבאמת אכפת לו. ממילא נוסעים על פצצת בנזין בלחץ גבוה...

victor 2
01-04-09, 00:03
אהלן

טוב היום פרקתי את הגג .(אחרי מלחמה לא קלה עם מספר ברגים סוררים )
מצב המרזבים בשני מקומות מזעזע עד לא קיימים בכלל ובשאר ההיקף סביר לגמרי הגג עצמו במצב סביר ++
עברתי עם מלטשת זוית שעליה מברשת ברזל לחישוף כל הנקודות הבעייתיות ומתכנן פשוט להתקין מרזב חדש מתחת למרזב הקיים .פח 1.25 מ"מ מכופף ב 90 מעלות כך שיעטוף את המרזב הקיים, אאלץ לעשות את הפינות המעוגלות בעבודה ידנית. כמובן שלאחר מכן אבצע תיקונים באמצעות שפכטל פחחים.

מי יודע היכן אפשר להשיג גומיה מקורית של הגג ?(לא רוצה להתחיל לאלתר עם כל מיני גומיות וסיליקונים למיניהם).
כמו כן מתכנן גם לקבע את משקופי הדלתות באמצעות ריתוך . יש סיבה לא לעשות זאת ?

ינון
02-04-09, 21:08
שווה לברר בתע"ר עלות גג קומפלט ולשלוח לגילוון אגב ניתן להרכיב קנט המשמש למשקופים אם אני זוכר נכון שישמש כמרזב (יש בגיפ של רגב למעלה בשירשור ועובד נהדר).

דרור ברלי
02-04-09, 23:21
אחרי ביקור במפעל ובירור ספציפי בעניין הזה ממש - לתע"ר לא נשארו עוד גגות מתכת לסופה. גם מי שמכניס ג'יפ לשיפוץ אצלם (הם עדיין מבצעים את העבודות הללו) שיידע שאין להם עוד גגות להחלפה וגג רקוב במיוחד יצטרך לעבור פחחות.

מרכבים (בודי) בצבע עפר צה"לי לסופה ארוכה, חדשים-דנדשים, דווקא יש כמה וכמה. המחיר לא זול, אבל פתוח להתמקחות למי שרציני.

victor 2
07-04-09, 23:17
אחרי ביקור במפעל ובירור ספציפי בעניין הזה ממש - לתע"ר לא נשארו עוד גגות מתכת לסופה. גם מי שמכניס ג'יפ לשיפוץ אצלם (הם עדיין מבצעים את העבודות הללו) שיידע שאין להם עוד גגות להחלפה וגג רקוב במיוחד יצטרך לעבור פחחות.

מרכבים (בודי) בצבע עפר צה"לי לסופה ארוכה, חדשים-דנדשים, דווקא יש כמה וכמה. המחיר לא זול, אבל פתוח להתמקחות למי שרציני.

פניתי לבית מלאכה לתעלות מיזוג אויר שנמצא לידי והם ייצרו עבורי פרופיל שיעטוף את המרזבים הקיימים . אצרף תמונות לאחר ההתקנה.
חוץ מזה כמעט סיימתי תיקוני פחחות כולל סתימת מספר חורים במרכב באמצעות טלאי פח ושפכטל פחחים, לא צריך יותר להחליף את מסגרת החלון הקדמית (סתמתי את החור ).
עברתי על כל המרכב עם מברשת ברזל יישמתי ממיר חלודה ועליו צבע ייסוד על הצבע ייסוד הולך לשים יריעות זפת עליהן בידוד (צמר סלעים מהחברה של התעלות לידי) ואח"כ שטיח.
על החלק התחתון של המרכב מתכנןן גם ליישם ממיר חלודה וזפת בהברשה.

זאבי
29-05-09, 12:46
לפני ניתוח דומה שאני מתכוון לבצע.
איך נגמר הפרויקט ?
האם יש תמונות והצעה למרזב חדש ?

תודה

-->