PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזרונים לשינה באוהל

AvigdorAharon
29-03-09, 12:52
שלום,

אני מחפש לרכוש (או להשיג...) מזרוני ספוג של פעם בעובי של 8 עד 10 ס"מ.
המחירים שביקשו ממני לא ראליים (200 עד 240 ש"ח למזרן יחיד).
בעבר זכרתי שניתן לרכוש אותם במחיר שפוי יותר.

מישהו מכיר מקום כזה?

תודה,
אביגדור

עירא
29-03-09, 13:26
השוק הבדואי בב"ש.
סביב ה-50 למזרון (אל תתפוס אותי על השקל)
בעיקרון יש להם מזרונים מספוג (דיי רך) בעובי של 5 ס"מ ועד 8 ס"מ וכל ס"מ בעובי מעלה את המחיר ב-5 שקלים.
השוק פעיל בימים שני וחמישי

zivo
29-03-09, 18:10
אביגדור,
אני לא יודע עד כמה הכותרת משקפת, ואם אתה ישן באוהל עם מיטות מתקפלות או על הריצפה.

אבל - יש נקודה שהרבה מפקששים, זה הבידוד הטרמי של המזרון. שק שינה (ומעיל) מבודד בזכות האויר שהוא מחזיק, ולכן הוא מבודד מלמעלה ומהצדדים, אבל לא כלפי מטה, לכיוון המזרון.
(זו טעות נפוצה ביחידות שדה בצבא, ישנים על מיטת מתקפלת ולא מבינים למה קר בשק שינה).
הבעיה במזרון שאתה מתאר, שאין לו בידוד בכלל, איפה שלוחצים הוא ניסגר לאפס, וכל פעם שזזים (בזמן השינה) האוויר נכנס ויוצא ולכן קר.

לדעתי, שווה לשקול מזרון דו שכבתי, שכבה אחת פוליאוריטן - תא פתוח (זה החומר שאתה מדבר עליו, והוא יגיע בצבע לבן, ורוד, תכלת או צהוב (כל צבע מייצג צפפיפות \ משקל שונה של החומר).
השיכבה השניה, מספיק 2 ס"מ מה שנקרא מזרון שיש (משמש מתחת לשטיחים לפעמים).
למהדרים, שיכבה של 1 ס"מ מזרון תרמילאים (פוליאטילן תא- סגור, פלציב בלשון העם) יכול להחליף את שכבת הספוג שייש, זה יותר דק, יותר קל ומבודד טוב יותר.

שיכבה כזו תשפר את הבידוד בסדרי גודל, וגם תאפשר שינה נוחה יותר של משטח לא ישר (אבנים).

דרך אגב, בניגוד לדעה המקובלת, למזרון תרמילאים בעובי 1 ס"מ יש בידוד טוב יותר מאשר למזרון מתנפח בעובי 10 ס"מ.

idanw
29-03-09, 19:47
השוק הבדואי בב"ש.

השוק פעיל בימים שני וחמישי

וביומיום ברהט... 40 ש"ח ומעלה.

גל שחם
29-03-09, 20:04
דרך אגב, בניגוד לדעה המקובלת, למזרון תרמילאים בעובי 1 ס"מ יש בידוד טוב יותר מאשר למזרון מתנפח בעובי 10 ס"מ.

קביעתך לא מדוייקת,למרות שבמקרה נכונה, לדוגמתך.
אבל מזרן מתנפח מבודד הרבה יותר טוב, מטמפרטורות הקרקע, אך מושפע יותר מהטמפרטורה הסביבתית.

מכיוון שקר באוויר, גם האוויר שבתוך המזרן,מתקרר לטמפרטורת הסביבה, דבר שיוצר אפקט
מדומה לחוסר בידוד, אך מהקרקע המזרן מבודד הרבה יותר טוב ממזרן תרמילאים.
לעיתים הקרקע תהיה חמה יותר בתחילת הערב לפחות,מאשר שינה על מזרן אוויר,שהרי האוויר
מתקר במזרן במהירות.
אולי, אם ימציאו מזרן עם אוויר מתחמם (שרק לא יעוף כמו כדור פורח)יהיה נעים לישון עליו בלילות קרים.

גל שחם.

קובי-ערד
29-03-09, 20:13
לפני כשנה וחצי התארגנו חברה וקנינו במפעל קרוב לאשקלון מזרונים עבים שגם ניתנים לקיפול ל-4 תברר יותר פרטים אצל נמרוד-ערד

shachar
29-03-09, 21:40
פולירון-זיקים חנות המפעל ברחוב סלמה

נמרוד
29-03-09, 21:47
לפני כשנה וחצי התארגנו חברה וקנינו במפעל קרוב לאשקלון מזרונים עבים שגם ניתנים לקיפול ל-4 תברר יותר פרטים אצל נמרוד-ערד

גם אני הייתי שותף לקנייה הנ"ל, דרך יואב hitoy. הבעייה איתם - גדולים מדי, גם במצב מקופל. אני לא יכול לקחת לכל המשפחה. אבל מה - השינה בשטח ברמה אחרת לגמרי. רמה ביתית. הפתרון? אחד ממזרוני הפלא העבים האלו בשביל האשה, מזרוני השוק הבדואי הישנים בשבילי ובשביל הילדות :D

tzurlis
29-03-09, 21:57
קביעתך לא מדוייקת,למרות שבמקרה נכונה, לדוגמתך.
אבל מזרן מתנפח מבודד הרבה יותר טוב, מטמפרטורות הקרקע, אך מושפע יותר מהטמפרטורה הסביבתית.

מכיוון שקר באוויר, גם האוויר שבתוך המזרן,מתקרר לטמפרטורת הסביבה, דבר שיוצר אפקט
מדומה לחוסר בידוד, אך מהקרקע המזרן מבודד הרבה יותר טוב ממזרן תרמילאים.
לעיתים הקרקע תהיה חמה יותר בתחילת הערב לפחות,מאשר שינה על מזרן אוויר,שהרי האוויר
מתקר במזרן במהירות.
גל שחם.

ZIVO
גל צודק
אני ישן על מזרן מתנפח בטיולי תרמיל, גם בחודשים קרים. בארץ, כמעט ואין טמפרטורות מספיק קרות כדי להצדיק הבדל. ואם יש- יש פתרונות מתנפחים שמבוססים על שילוב עם חצי פתוח.
בנוסף, יש את עניין איכות השינה, שמשתפרת פלאים על מתנפח ומשאירה אותך רענן הרבה יותר למחרת.
{בלי לציין במפורש עוד יתרון משמעותי, למקרה שהציוד בטיול כולל גם בת זוג}.
אישית, מעולם לא ניסיתי את זה בטיול ג'יפים - אבל אולי כדאי לשקול ניסוי. קומפרסור הרי במילא יש עליך. הם זולים יותר, תופסים פחות מקום בתא המטען, קלים יותר להשגה. לגבי הרגישות לתקרים, במזרון טוב כמעט ואין, או שהמחצלת פותרת את העניין. נסה אחד ותן דיווח.

ניר.א
29-03-09, 22:28
פולירון-זיקים חנות המפעל ברחוב סלמה
וגם בקיבוץ זיקים (ליד אשקלון)

zivo
29-03-09, 22:54
1- אני לא מתווכח על הנוחות. גם אני בטיולי ג'יפים משתמש במזרון עבה (10 ס"מ-
אבל...דואג לשכבת בידוד בטיולים קרים).
אני אמרתי את מה שאמרתי ע"מ לחדד את בעיית הבידוד. הרבה אנשים סובלים לחינם. צריך להבין את הפיזיקה, והחיים נהיים יותר חמים.

2- לגבי האמירה של גל.
אני לא רוצה להכנס לוויכוח מיותר, אבל אתה טועה ומטעה. לא ברור לי מאיפה התאוריה על בידוד טוב אבל קירור מהאוויר.

המזרונים המקצועים ביותר, פותחו במקור ע"י חברה בשם Thermarest ואתה מוזמן לפשפש באתר שלהם:
http://www.thermarest.com/ ע"מ למצוא את ההסבר המלא.
בקיצור- המזרון שלהם הוא מזרון מתנפח (בעובי .2.5-1 אינץ') , שבתוך המזרון יש ספוג!
התפקיד של הספוג הוא לא ריפוד, את זה עושה האוויר. התפקיד של הספוג, זה לעצור סירקולציה של אוויר (תחפש באתר שלהם תמצא את ההסבר המלא). בגלל שהריצפה קרה (נכון גם הדופן נוגעת באוויר, אבל ההולכה של מגע באדמה מקרר בסידרי גודל!) והחלק העליון מתחמם מהגוף, נוצרת בתוך המזרון תנועת אוויר מתמדת. הספוג תפקידו לעצור \ להאיט את תנועת האוויר הזו.

אני הערתי את מה שהערתי, ע"מ שאנשים יבינו. ניתן לשפר את המזרון כמו שהצעתי, אבל לפעמים גם אילתור כמו עוד שכבה של מחצלת, נילון, ברזננט יכול לתת שיפור גדול באיכות השינה (חימום).

אני באמת לא רוצה לפתוח פה וויכוח, המטרה לעזור לאנשים ללמוד.
אני מצרף מסמך שמצאתי ב 5 דקות גוגל, שים לב לעמוד 6 קטע 4, לאמירות על בידוד מזרון תרמילים לעומת מזרון מתנפח עבה. חוץ מזה, הערה מהתמיכה של Therm-a- rest

Pro Tips
Which mattress or combination of mattresses do you recommend for snow camping?
Many experienced mountaineers and cold-climate adventurers find that using a ProLite 3 or 4 mattress in conjunction with a RidgeRest or Z-Lite pad is a great way to increase warmth without the bulk or weight of a single large mattress. This combo also offers extra puncture protection for your self-inflating mattress. If you were to choose a single mattress for cold weather usage, it should be the Trail Comfort™, which is designed to deliver our best combination of comfort, warmth, and weight. One final snow camping tip: Try over-inflating your mattress with a few extra breaths of air. Your mattress will be a bit more firm, but the added air will increase the foam’s loft for extra insulation.

landrover
29-03-09, 23:07
אביגדור ,

יש לי בשבילך שני מיזרונים כאלה ...אני כבר לא צריך אותם.

עכשיו רק צריך לחשוב איך הם מגיעים אליך למרכז ...

אמיר.

דרור ברלי
29-03-09, 23:07
לא מבין למה אתם עושים מזה כזה סימפוזיון. זה השעמום?
לא מספיק קר אצלנו בשביל להצדיק את כל הפתרונות המורכבים האלה.

אצלי שלושה מזרוני ספוג בעובי 8 ס"מ שנמכרו בזמנו במחיר סמלי ע"י פנימיה בהוד השרון אחרי שהחליפו לחדשים.
מזרנים במצב מעולה אחרי כביסה ב-10 שקלים לחתיכה (לא טעות - 10).... ועוד כביסה אצלי בבית ליתר ביטחון. מתקפלים בכוח ל-3. הג'יפ סוחב. אנחנו ישנים כמו מלאכים.

tzurlis
29-03-09, 23:13
"המזרונים המקצועים ביותר, פותחו במקור ע"י חברה בשם Thermarest ואתה מוזמן לפשפש באתר שלהם:
http://www.thermarest.com/ ע"מ למצוא את ההסבר המלא.
בקיצור- המזרון שלהם הוא מזרון מתנפח (בעובי .2.5-1 אינץ') , שבתוך המזרון יש ספוג!"

כפי שציינתי: "בארץ, כמעט ואין טמפרטורות מספיק קרות כדי להצדיק הבדל. ואם יש- יש פתרונות מתנפחים שמבוססים על שילוב עם חצי פתוח". לזה הייתה הכוונה (אם אני זוכר נכון, הספוג הפנימי שלהם הוא בעיקר מטיפוס חצי פתוח ומיעוטם עם סגור לגמרי).

לג'יפאי שהפרוטה מצויה בכיסו, זה בהחלט פתרון טוב. למרות שהציוד הזה מקצועי, כלומר, לרוב צר יותר. ומאחר ובאמריקאים עסקינן, יש גם דגם זוגי רחב (http://www.thermarest.com/product_detail.aspx?pID=51&cID=3)

עם זה צריך לזכור שמזרוני תרמורסט מיועדים ברובם למזג אוויר יותר קר. הרבה ממטיילי שביל האפלאצ'ים או ה- PCT משתמשים בהם. מטפסי הרים בתנאי שלג מרבים להשתמש בהם או בדומים להם.

מבחינתי, בטמפרטורות הגבוהות - יחסית של הארץ אין מניעה למזרן מתנפח "רגיל" - אם מרשת כזו או אחרת, ואם חצי - מקצועי שמבוסס על אוויר בלבד, כגון INSULMAT ודומיו, שאינו מכיל ספוג פנימי.

בארץ, ראיתי גם כמה מזרונים משולבי ספוג מתוצרות אחרות. אם השגת אחד כאן הוא יקר יחסית, ובאופן כללי, לתרמילאי - גם מסורבל יותר וגם שוקל יותר ממזרון מתנפח ללא ספוג פנימי. למרות שאני מודה שקופון ההנחה הלפני אחרון של ROI שנחת לי במייל, כמעט שכנע אותי להזמין פרולייט...

בג'יפ, כאמור, לנפח ולמשקל יש פחות משמעות, אבל ה- כ - ל פונקציה של מחיר.

בומס הקופץ
29-03-09, 23:52
לפידות מייבאים את הציוד של טרמהרסט, ואכן המחיר הוא בערך קצת יותר מפי 2 מאשר בארה"ב, והמבחר מוגבל יותר.http://www.lapidot.net/store/ecomer_dynamicIndex.asp

tzurlis
29-03-09, 23:58
בעקבות ההודעה של ZIVO קראתי החומר המצורף. יש שם המלצה על DMH אותם לא הכרתי, אבל הנה פתרון שלהם ב- 21 דולר אוסטרלי {* 2.92 ש"ח}, ועוד משלוח של 2 קילו מאוסטרליה ועמלת קנייה, המרות מטבע ומע"מ - נניח 180ש"ח:
http://cgi.ebay.com.au/DMH-Single-Inflatable-Velour-Air-Bed-Mattress-NEW_W0QQitemZ220261414427QQihZ012QQcateg oryZ161884QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trk sidZp1742.m153.l1262?_trksid=p1742.m153. l1262

AvigdorAharon
30-03-09, 06:33
וואאוו כמה תגובות...
בסך הכל רציתי שלושה מזרונים 8 ס"מ עובי ב 40-50 ש"ח...
תודה רבה לכל המגיבים, אבל מנסיוני ה"מועט" בלינה בחוץ, במדינת ישראל, אין כמו המזרונים שאני מחפש.
נכון, בעברי כמוצ'ילר בדרום אמריקה, חיפשתי מזרן טרמי. כיום, במזרח התיכון, אין צורך בכל השיפורים, מזרן וזהו.

...My Two Cents

אביגדור

גל שחם
30-03-09, 07:26
לפעמים גם מנסים לעזור וגם מפתחים את הנושא. מכיוון שמדובר בנושא הנדסי, הקשור לבידוד
טרמי, ובין היתר אני מבין טוב בנושא ומתעסק בו למיחייתי יום יום,פיתחנו קצת את הדיון.
כעובדה, אוויר הינו המבודד הטרמי הטוב ביותר הקיים בעולם.השימוש בחלקיקי אוויר כלואים,הוא
זה המשמש כבידוד בכל מוצרי הבידוד שאתם מדברים אליהם.
עובדתית, האויר הכלוא במזרן מתנפח, מבודד מטמפרטורת הקרקע,הטוב ביותר.
הבעיה במזרן מתנפח היא המעטפת ולא האוויר, המעטפת אינה מבודדת ולכן האוויר מתקרר בא מהר,וכמובן שכל חלקי המזרן נמצאים באותה שיכבת אוויר קרה.
אני לא מתווכח עם ZIVO , רק מסביר את הנושא מבחינת הפיזיקה.

הכי טוב יהיה לעטוף את המזרן המתנפח בשמיכה מבודדת, נגיד, פצפצים ורדיד אלומיניום,בקיצור,ליצר מאין טרמוס, כי אז השיכבה של האוויר לא תושפע מטמפרטורת הסביבה והמזרן יהיה קדילאק.

מה שבטוח, מזרן הספוג הפשוט,יעשה את העבודה הכי טוב.הרבה יותר נעים לגב, ממזרן התרמילאים.
אז יותר קר יותר חם, העיקר שיותר נעים.

גל שחם.

גל שחם
30-03-09, 07:29
1- 2- לגבי האמירה של גל.
אני לא רוצה להכנס לוויכוח מיותר, אבל אתה טועה ומטעה. לא ברור לי מאיפה התאוריה על בידוד טוב אבל קירור מהאוויר.

insulation.
נ.ב
מהפקולטה להנדסה אזרחית !

גל.

asafk
30-03-09, 10:18
אני בטיולי רכב, כבר לא משתמש במזרונים. מחצלת בדואיתשל 4 על 4 מטר, (עשויה "קש" מפלסטיק) מקופלת ל4 (ואז היא 2 ל 2 מטר, בדיוק בגודל של האוהל) מכילה המון אוויר מבודד, רכה ונעימה מספיק בשבילי, ולא תופסת מקום נוסף, כי ממילא סוחבים אותה בשביל לשבת עליה במשך היום. פעם הייתי סוחב עוד מזרן פלציב של 10 מ"מ, אבל התועלת שלו לעומת הנפח שהוא תופס, זניחה.

אסף.

OFF-RoaD
30-03-09, 10:30
אני שם את המחצלת (שגם ככה סוחבים) למטה, מעליה מזרון מתנפח מהכחולים העבים האלה, שנכנס כמעט במדויק באוהל. אני לא מנפח אותו עד הסוף, אלא משאיר לו קצת מרווח משחק שלא יקבל פנצרים ושלא יתנדנד יותר מדי. תענוג

zivo
30-03-09, 12:59
גל,
כמו שאמרת, בשביל הראש והידע הכללי (ואני חושב שניתון להקיש מהדיון הזה, גם על לבוש). עוד בקשה קטנה, אני כותב את הדברים בלי עו"ד צמוד ;) ומתוך כוונה להשאר כללי וקל לקריאה והבנה, בבקשה להתייחס לדברים כפשוטים.

אויר הוא אכן מבודד טוב. יש שתי צורות עיקריות של הולכה טרמית באוויר (מעבר טמפ', אובדן חום במקרה שלנו או אובדן קר במקרה של קירור) - הולכה, והסעה (ואני בכוונה לא מתייחס לקרינה שהיא זניחה במקרה הזה).
 הולכה: זהו התהליך שבו חומר מוליך חום (למשל מתכת) בא במגע עם אזור חם אופן דומה לזרם חשמלי. הולכת החום נשלטת ע"י משוואה הנקראת משוואת החום.
 הסעה: זהו התהליך שבו חומר חם זז ממקומו, בא במגע עם חומר קר יותר ומוסר לו את החום שלו.

במקרה שלנו, אוויר, ההולכה נמוכה ביותר, ולכן אוויר נחשב למבודד טוב.
אבל, בניגוד למוצקים, לאוויר יש בעיה של מעבר חום בהסעה. אוויר שנמצא בתנועה, לא מבודד.
זו הסיבה, שבביגוד, אנחנו מתעסקים עם מקדם רוח. גם שאין רוח וגם שיש, בשני המקרים אנחנו במגע רק עם האוויר, ובכל זאת יש הבדל מהותי בתחושות, בקור....
נתתי דוגמה איך חברת Therm-a-rest פתרה את הבעיה - הכנסת ספוג לתוך מזרון מתנפח (דרך אגב, בניגוד למה שייחסו לי פה, לא המלצתי להשתמש המוצר שלהם, פשוט נתתי דוגמה לדרך הפתרון).
אין ספק, עטיפה מלאה של המזרון, גם מלמטה וגם מהצדדים, תיתן את המירב. אני, בסה"כ ניסיתי להעלות את המודעות לעובדה, שעיקר אובדן החום הוא כלפי האדמה, ושלמזרונים כאלו (ספוג פשוט או מתנפחים עבים), יש בעיית בידוד. פתרונות כמו מחצלת כפולה, ברזנט וכו' עושים עבודה טובה.
פשוט צריך מודעות. צריך להבין שאותו מזרון על אדמה רטובה, או סלע, יהיה קר יותר מאשר על חול יבש.

Gilad
01-04-09, 20:57
אין כמו מזרון בסגנון טרמהרסט - פשוט כמו לישון בבית ולא תופס מקום באוטו. יתרון נוסף - אחרי הקניה יש גם הרבה יותר מקום בארנק :)

לדעתי אף מזרון אחר לא מתקרב אליו בנוחות השינה

יוני5
01-04-09, 23:53
שלום לכולן,

אני חדש פה באתר, ורציתי להגיד לכן שלמרות שהגעתי הנה בטעות (ניסיתי להיכנס לאתר שקוראים לו ג'יפולוג, ומטבעו הוא די גברי, שלא לומר שובניסטי), והנה, הגעתי לאתר מגזין לאישה.
האתר שלכן מגניב ומעבר לדיון על איכות המזרונים, שבאמת אני לומד ממנו המון, אודה לגולשת שתוכל להפנות אותי לדיונים בנושא העצמה נשית ובעיקר בנושא פסיכולוגיה וגינאלית.

בתודה,
יוני ענבר
(שעוד דיון כזה, וממש יתחיל להתחבר לצד הנשי שלו)

knight
02-04-09, 14:20
אני משתמש במזרון של SALEWA מתנפח בפה שמתקפל לכדור קטן מאוד (הכרחי כאשר עושים טרקים וצריך להכניס הכל לתרמיל).

עודד זנטון
02-04-09, 15:13
שלום לכולן,

אני חדש פה באתר, ורציתי להגיד לכן שלמרות שהגעתי הנה בטעות (ניסיתי להיכנס לאתר שקוראים לו ג'יפולוג, ומטבעו הוא די גברי, שלא לומר שובניסטי), והנה, הגעתי לאתר מגזין לאישה.
האתר שלכן מגניב ומעבר לדיון על איכות המזרונים, שבאמת אני לומד ממנו המון, אודה לגולשת שתוכל להפנות אותי לדיונים בנושא העצמה נשית ובעיקר בנושא פסיכולוגיה וגינאלית.

בתודה,
יוני ענבר
(שעוד דיון כזה, וממש יתחיל להתחבר לצד הנשי שלו)

יוני שיחקת אותה!
5 דקות לקח לי להרגע מהצחוק...

אייל67
02-04-09, 15:24
הכי טוב יהיה לעטוף את המזרן המתנפח בשמיכה מבודדת, נגיד, פצפצים ורדיד אלומיניום,בקיצור,ליצר מאין טרמוס, ....

גל שחם.

לי האתר דווקא נראה יותר כמו NASA מאשר לאשה :wink:
קיצר, מישהו יודע היכן רוכשים באיזור חיפה או הצפון מזרונים פשוטים (עדיף מצופים במשהו כמו שימשונית) בעובי 5 ס"מ +- ?

אייל

גיא
12-07-09, 21:18
אמנם קצת ישן,

אני שם מחצלת על הקרקע, עליה מזרון ( עד עכשיו האלו ב 10 שח - גם אני קניתי משם ) ועל זה סדין ועל זה אני ועל זה שמיכה.

זה הכי טוב שיש.

הבעיה עכשיו היא המזרון...

-->