PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני- למכור או להישאר?

MMR
29-03-09, 22:38
הסיפור הוא כזה-
אחרי תקופה ארוכה שבה קיבלתי מהעבודה את האפשרות להישאר עם הג'ימני הפרטי שלי ולקבל החזרים מלאים להוצאות הישירות והעקיפות, "הכריחו" אותי להפסיק את ההסדר המיוחד הזה וקיבלתי רכב מהעבודה (סיריון מעפנה עם פרונקל סל"ד מוזר שצומח מהדשבורד).
כרגע הג'מני בעיקר נח בחניה, וזה לאחר שהושקע בו לא מעט כדי לטייל איתו כראוי.
ההתלבטות היא אם להישאר עם הרכב, שאני יודע ומכיר את מצבו הספציפי ולאחר כל השידרוגים שלו, אבל ירידת הערך שלו גבוהה ובקושי יש בו שימוש. לחילופין למכור ולקנות רכב טיולים נטו (סיקס? סמוראי ארוך?) שכבר ספג את רוב ירידת הערך שלו, עם היתרונות הברורים אבל עם הרבה התעסקות באחזקה (אין בעיה) וברישוי (כאב ראש...).
אשמח להכוונה ממי שעמד בפני החלטה דומה ולאילו רכבים כדאי לכוון אם בכלל.

מורן.

יואב - ויטארה
30-03-09, 20:19
לעניות דעתי להשאר. את ירידת הערך ממילא התכוונת לספוג ואם כעת ינוח ביום יום בחניה הקילומטרג' הנמוך ימתן אותה קצת. בסיקס ישן תגלה שלטיול רחוק מהבית לא ממש נוח להגיע (נכון שהג'ימני הוא לא בדיוק סלון אבל יחסית לסיקס ישן...) הסבירות לתקיעה מכנית (ודווקא בטיול במסלול שהצריך נסיעת כביש ארוכה) עולה וכו'.

MMR
30-03-09, 21:07
לעניות דעתי להשאר. את ירידת הערך ממילא התכוונת לספוג ואם כעת ינוח ביום יום בחניה הקילומטרג' הנמוך ימתן אותה קצת. בסיקס ישן תגלה שלטיול רחוק מהבית לא ממש נוח להגיע (נכון שהג'ימני הוא לא בדיוק סלון אבל יחסית לסיקס ישן...) הסבירות לתקיעה מכנית (ודווקא בטיול במסלול שהצריך נסיעת כביש ארוכה) עולה וכו'.

זה בדיוק העניין, כבר לא משתלם לי לספוג את העלות הזו כי אני כבר לא מקבל את זה בחזרה. וזה גם מחזק את הרצון שלי לג'יפ טיולים אמיתי. מצד שני מעניין מה שאמרת לגבי סבירות הגבוהה להתקעות בשטח, וזה קצת מצנן את ההתלהבות...

AvigdorAharon
31-03-09, 22:39
לשאלתך, אין תשובה חד משמעית.
תלוי כמה ק"מ אתה נוסע על הרכב מהעבודה, כמה אתה משלם עליו, כמה אתה מעריך תיסע על הג'ימני, אולי ניתן לבטל את המקיף (אם יש) ולהוזיל עלויות ע"י צד ג', וכד'.

חפש ברשת טבלת אקסל של "פורטל דרושים" לגבי כדאיות של רכב ליסינג מול רכב פרטי.
בטבלה יש כמה באגים קטנים, אבל היא נותנת תשובה די אמינה.

אני לא מצליח לצרף את הטבלה, אם לא תמצא, דבר איתי.

אביגדור

osh
01-04-09, 13:03
אני אומר תשאר
דבר ראשון הוא אוטומטי וזה הרבה יותר נוח וטוב בשטח. השקעת בו
הרבה כסף וזמן והוא מעולה לשטח אז חבל. לך תדע איזה חתול בשק
תקבל וכמה שיערות לבנות הוא יעשה לך( כי כרגע עוד אין לך).
ותפרגן לעצמך לכבוד יום ההולדת שאתה חוגג ב20 לאפריל ולך תטייל
איתו ואז אתה תבין למה אתה רוצה אותו.

אייל
01-04-09, 16:24
תחשוב מה יכול להחליף את הג'ימני שלך, לך תעשה עליו סיבוב (תמצא איזה חבר עם כלי כזה), אחרי שבחנת את נוחות הנסיעה, ההתחברות שלך לכלי וחשבת האם אתה מעוניין לשכב תחתיו שעות רבות, יהיה לך יותר קל להחליט.

עירא
01-04-09, 17:24
אם אתה יכול מבחינה כלכלית וחברתית, תחליף.
כלכלית - להחזיק שני רכבים אחד ליומיום לכביש והשני לסופ"ש פעם בשבועיים (במקרה הטוב:mad:) לטיולים, זה יקר לרוב זה יותר יקר מלהחזיק רכב אחד שמשמש גם וגם, אבל מבחינתך זה לא משנה (לפחות כרגע כשיש לך רכב מהעבודה, אם כבר נכנסנו לנושא הזה, תבדוק את עצמך טוב לגבי האופק שלך בעבודה הנוכחית ומה יקרה מבחינת הרכב במידה ותעבור עבודה.)

חברתית - כמו שכתבו לך קודם ליסוע בסיקס חבוט 300 ק"מ על הכביש עד הירידה לשטח זה לא תענוג גדול, אבל מהרגע שירדת לשטח זה עולם אחר לחלוטין ממה שאתה מכיר עם הג'ימני. אתה אולי תיהיה מוכן לספוג את ה"מקל" בכביש תמורת ה"גזר" בשטח, אבל האם מי שנוסע איתך בד"כ (ושוב גם פה צריך להסתכל גם לעתיד הלא כל כך קרוב) יהיה/תיהיה מוכנ/ה לסבול גם כן?

סטטיסטית (על סמך ההיכרות שלי בלבד ולא באמת מדע מדויק) חתך הגילאים של רוב האנשים שנוסעים על סיקסים מתחלק לשני תחומים:
1. החל מחברה צעירים שרק קיבלו רישיון ועד זוגות צעירים ללא ילדים.
2. חברה בני 45+ שכבר מחזיקים את הסיקס כרכב ב' או ג' בשביל הפאן שבשטח.

תבדוק איך אתה מתאים לסטטיסטיקות....

נקודה אחרונה,
לגבי אמינות, הכלל המאוד ברור הוא שרכב מתוחזק יהיה אמין, רכב שלא מתוחזק לא יהיה אמין. אין שום הבדל בין סמוראי, סיקס, סופה, ג'ימני, טרופר, פראדו וכו'.
הבעייה שבגינה יצא לסיקסים שם כזה, הוא שניתן ליסוע עם סיקס לא מתוחזק הרבה מאוד, וגם אם יש תקלות לרוב יהיה ניתן לפתור אותן עם אמצעים דלים יחסית, הרבה מאוד מבעלי הרכבים הללו מתחזקים אותם בתחזוקת שבר ולכן יצא להם שם של כלי רכב לא הכי אמינים. עם הג'יפ שלי אין לי שום חשש מבעיות אמינות בין עם מדובר בנסיעה לרמה או בנסיעה להרי אילת, הכל שאלה של תחזוקה.
וכן, יהיה לך מאוד קשה למצא סיקס מתוחזק ברמה גבוהה, ואם תמצא אחד כזה תצפה שהמחיר שלו לא יהיה 7500 ש"ח....

עירא

MMR
03-04-09, 22:00
מבחינה כלכלית זה אפשרי, כמו כל דבר בחיים זה עניין של סדר עדיפויות.
מבחינה חברתית, אין כרגע את הבעיה הזאת.
מבחינה סטטיסטית נראה לי שאני בחלק הראשון, על אף שאצל צעירים זה בד"כ רכב א'.

מבחינת האמינות- זה קצת מדאיג אותי, במיוחד לפי הנסיון הלא חיובי שיש לי במעט הטיולים שהיו לי עם סיקסים שלכאורה עברו תחזוקה ראויה. ועם כל הכבוד, הסיג'יי שלך הוא לא דוגמא . אם זכור לי נכון אז מה שנשאר מקורי מהג'יפ שלך זה כנף וכמה ברגים.... לצאת לפרויקט יסודי כמו שלך זה לא אפשרי ולא מעשי מבחינתי היום.

עירא
03-04-09, 23:53
תשמע, עם הניסיון המר שלך אני ממש לא יכול להתווכח. אני רק יכול לומר לך שעם הCJים שיוצא לי לטייל אני לא ניתקלתי בתופעה, אבל שוב, כמו שכבר כתבתי קודם יש המון נבלות ומאוד מאוד קשה למצא היום CJ במצב טוב. לדעתי היום יהיה לך יותר קל למצוא סופה במצב טוב מאשר סיקס במצב טוב ותאמת אני מאמין שהמחיר יהיה דיי דומה.

עירא

MMR
04-04-09, 09:52
תשמע, עם הניסיון המר שלך אני ממש לא יכול להתווכח. אני רק יכול לומר לך שעם הCJים שיוצא לי לטייל אני לא ניתקלתי בתופעה, אבל שוב, כמו שכבר כתבתי קודם יש המון נבלות ומאוד מאוד קשה למצא היום CJ במצב טוב. לדעתי היום יהיה לך יותר קל למצוא סופה במצב טוב מאשר סיקס במצב טוב ותאמת אני מאמין שהמחיר יהיה דיי דומה.

עירא

אני לא נעול לא על זה ולא על זה, גם רכבים אחרים באים וחשבון, וגם סבלנות יש לי הפעם לשם שינוי. ככה שאם יימצא משהו מתאים במחיר הגיוני הדילמה תפתר.

ש01
07-04-09, 14:55
אני לא נעול לא על זה ולא על זה, גם רכבים אחרים באים וחשבון, וגם סבלנות יש לי הפעם לשם שינוי. ככה שאם יימצא משהו מתאים במחיר הגיוני הדילמה תפתר.

מרבית הסיקסים נדרשים לפגישה עם בוחני משרד הרישוי פעמיים בשנה. זו עלולה להיות מלכודת ומגנט כספים לא קטן...

היות ואינני שייך לסטטיסטיקה:
1. 40-.
2. אישתי יושבת מאחור ע"מ שנוכל לקשור את השלישי - בן 4 חודשים.
3. הילדים שכעסו על מכירת הסמוראי כבר מאוהבים בסופה.
4. אישתי הודיעה רשמית, שבניגוד לסמוראי, היא מוכנה לסוע יותר מ-50 ק"מ עד הירידה מהכביש.
אני יכול רק להמליץ בחום כחול לבן - סופה!!!

חוצמזה ששטח אמיתי (פרט, אולי, למשטחי פודרה) זה רק עם גי'פ פתוח.

-->