PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בין סמוראי ל CJ

Anonymous
24-05-04, 11:51
שלום
מעוניין לדעת מה בין סמוראי ל CJ8, בנוגע לעלויות אחזקה (דלק, ביטוח(חובה + צד ג'), טיפולים שוטפים, חלפים, ועוד כל דבר שנראה לכם מתאים).
כיום אני נוסע על סמוראי 93 כאשר טיפולים שוטפים וגם לא שוטפים אני משתדל לעשות לבד. הרכב עושה בשנה 25K ק"מ. ההתלבטות היא כנגד CJ8 מודל 86 של אבא של חבר מהעבודה שאמנם עוד לא נבדק על ידי אולם מהכרות אישית יתכן ומדובר ברכב שמור.
אני קצת מתפתה ורציתי לדעת במה המעבר כרוך.
תודה רבה
עודד
דרך אגב עברתי על דיונים קודמים שבעיקר נוגעים לסיקס מול סופה, יש הרבה מידע וקצת בלגן (בשבילי) לכן העלתי שאלה זו.

ido7
24-05-04, 12:07
מבחינת מחיר, אתה תצטרך להוסיף? או שזה ראש בראש?
כמה זמן הסמוראי אצלך? הרכב שלך טוב מבחינת הכל?
הוא משמש ליום יום?

עידו.

חנן א.
24-05-04, 12:12
אם אתה מתכוון לעשות עם הCJ כ25K ק"מ בשנה, שכח מזה. רק הדלק יעלה לך 25K ש"ח !

Saar
24-05-04, 12:28
עודד,

אם זה לא יצא לפועל, והחבר עדיין ירצה למכור,
הוא מוזמן ליצור עימי קשר.

לגבי השאלה שלך,
25K בשנה עם CJ 86 זה המוווון דלק..........
וסביר שגם בלאי מואץ.

סער
938538 - 051

Anonymous
24-05-04, 13:48
שלום
אם כך המסקנה ש CJ בתור רכב ראשון, לא בא בחשבון, נכונה???
תודה רבה
עודד

AvigdorAharon
24-05-04, 14:26
תלוי כמה ק"מ בממוצע ביום.
אני מכיר זוג, שנסעו על CJ כרכב ראשון כשלוש שנים, כ 10 ק"מ ביום, לא כולל טיולים.
להם, הדלק לא היווה בעיה.

אביגדור

זאביק
24-05-04, 14:26
שלום
אם כך המסקנה ש CJ בתור רכב ראשון, לא בא בחשבון, נכונה???
תודה רבה
עודד

מסקנה לא נכונה.
CJ (וגם סופה) יכולים לשמש בתור רכב ראשון. פשוט יש לזה משמעויות בצורת כסף. זה הכל.
הדלק יותר יקר, הבלאי יותר גדול.
עכשיו תעשה חשבון תקציבי ותראה אם אתה מוכן לשלם תא ההפרש תמורת אחזקת CJ במקום סמוראי.
אז את חשבון הדלק שלך תכפיל ב-1.8 (יחס צריכת הדלק בין סמוראי ל-CJ + מרווח ביטחון).
חלקים לא יותר יקרים, וחלקם (הלא קטן) יותר זול (פירוקים, משומש וכו').
אבל, אל תשכח שרכב שנת 86, רכיביו ישנים יותר ולכן נוטים להתקלקל יותר (כל פעם משהו אחר, אבל זה מצטבר).
מה גם שעוד שנה וקצת תצטרך לעשות טסט פעמיים בשנה....

נמרוד
25-05-04, 00:24
אני עשיתי את המעבר הזה, מסמוראי לCJ, כשהייתי סטודנט. בשנתיים הראשונות הג'יפ עשה 15K בשנה. אפשר לעמוד בזה. עשיתי את זה כשהבנתי שהסמוראי קטן עלי, שאני אצטרך להשקיע הון תועפות ולשנות את הרכב לגמרי כדי להתקרב לCJ הדי סטנדרטי של חנן... והסמוראי גם התחיל להשבר. הסתכלתי קדימה לעתיד - ברור היה לי שהג'יפ יהיה רכב ראשי שלי רק באופן זמני. וכך אכן היה.

-->