PDA

צפייה בגרסה מלאה : העלאת לחץ הדלק ב5 דקות וללא שינוי בצנרת

coas
30-03-09, 17:23
למה זה טוב? כדיי לשפר את פיזור הדלק, אטומיזציה, ובכך להשיג צריכת דלק טובה יותר. טוב גם למי ששיפר מעט את המנוע, קמשאפט, הדרס וכו, כדיי להשיג ספיקת מזרקים גדולה מעט יותר ללא העלות הכרוכה בהחלפת סט מזרקים.
מדובר בווסת לחץ זהה לחלוטין לזה של סופה או כל ג'יפ עם ווסת לחץ על מסילת הדלק, הווסת מספק לחץ של 41PSI בסרק ו50PSI ללא ואקום. המצב הקיים הוא 31 ו40PSI בהתאמה.

למעשה זהו הלחץ בדגמים מאוחרים יותר של ג'יפ, OBDII, כאשר תקני זיהום האוויר וצריכת הדלק הוחמרו.

לדוגמא, מזרק סטנדרטי של סופה מספק בלחץ הקיים ספיקה של 21.0lb/hr או 211.68cc/min.
בלחץ של 49PSI יספק 22.6lb/hr או 237.27cc/min. הפרש של כ 26cc/min לאינג'קטור.

ווסת כזה מורכב אצלי כבר מספר ימים, אחרי שהמחשב הסתגל ללחץ החדש תגובת הדוושה חדה יותר, המנוע שקט יותר והתחושה שיש מעט יותר כח. צריכת הדלק עדיין צריכה להיבדק.

http://img166.imageshack.us/img166/5051/pr211terminal1.jpg

http://info.rockauto.com/SMP/PR211_FULL.jpg

חשוב לדעת, ספיקת מזרקים תלויה במשקל הסגולי של הדלק, בטמפרטורה, בלחץ הברומטרי ועוד.
הנתונים למזרקי ג'יפ שמופיעים באינטרנט מקורם בארה"ב, שם הדלק הוא לרוב 92 אוקטן, 0.745sg, בעוד בישראל הדלק הוא 95 אוקטן, 0.770sg בערך. הפרש של 0.25 במשקל הסגולי מוריד את הספיקה בכ 10cc/min.

(מקדים תרופה למכה- הנתונים של מזרקי ג'יפ נמדדו עם בנזין ולא עם N-Heptane)

עוד חשוב לדעת שמזרק אמור לעבוד עד 80% Duty Cycle, מעבר לכך חיי המזרק מתקצרים מאוד ויעילותו נפגעת עקב התחממות הסליל.

את הווסת שאצלי קניתי מג'ו, משומש תקין. העברתי אליו את הגומיות מהווסת הקודם וזהו.

דרור ברלי
30-03-09, 21:16
איפה משיגים כאלה?

חגי
31-03-09, 08:11
מאיזה רכב פורק ?

איציק - 4X6ZH
31-03-09, 09:49
מה שהוא לא מסתדר לי בתעלול הזה . ( אני לא בטוח שווה מחשבה )
לכל ווסתי לחץ הדלק מחוברת צינורית ואקום .
ווסת לחץ הדלק משנה את לחץ הקו ביחס לעוצמת הואקום בסעפת היניקה .
בפועל כמה שהנהג לוחץ יותר על דוושת הדלק לחץ ההזרקה עולה .

לחץ ההזרקה קשור ישירות לסוג המרססים .
כאן מעלים לחץ ללא שינוי המרססים :confused:

כאשר יש תקלה של CO גבוה . תצרוכת דלק . קשיי התנעה . ועוד ועוד
אחד הדברים שנבדקים כנתוני בסיס זה לחץ הדלק בסרק .

לחץ גבוה = תקלה .

טריק \ תעלול ללא הוצעה כספית שמעלה את לחץ הדלק זה לנעוץ מחט של מזרק
בצינורית הואקום המחוברת לווסת לחץ הדלק .
מה שיגרום לשינוי תת הלחץ ( בסרק ) ויעלה את לחץ הדלק ;)
מי שירצה לפתח את זה יכול להתקין ברז על הצינור
מי שירצה לבדוק עד כמה זה שווה ללא החלפת הווסת .
כמובן שרצוי לחבר שעון לחץ לפני השינוי . אחרי השינוי . ואפילו לנוסע עם שעון מחובר .

החלפת רכיבי בסיס כאלה ללא מחשבה מעמיקה סופה בתקלות ללא פתרון .
איציק

coas
31-03-09, 10:02
את הווסת קניתי מג'ו שפירק אותו מרכבים של קרייזלר מתחילת-אמצע שנות ה90.

הערה- העלאת לחץ הדלק אינה מתאימה לכל מזרק, סביר להניח שעם מזרקים 33007127 (צבע חום) לא יהיה שיפור בביצועים אלה הרעה.

אם עסקינן בשיפור צריכת הדלק כדאי גם לחשוב לכיוון המזרקים עצמם. המזרקים המקוריים של סופה הם EV1, מזרק מיושן עם חור יציאה אחד. מזרקים חדשים יותר בעלי ארבעה חורי יציאה יתנו פיזור דלק טוב יותר ומכך גם הצריכה.
http://img25.imageshack.us/img25/1425/injectoronehole4holes.jpg

השלב הבא הוא מזרקים מדור חדש יותר, EV6, בעלי התנגדות (impedance) גבוהה יותר, זמן תגובה מהיר, מבנה פלסטיק (אי התחממות דלק) ופיזור טוב יותר.
http://img14.imageshack.us/img14/4076/fj230full0.jpg

מזרקים EV6 זולים יחסית כיום, בעיקר בגלל חוסר מודעות ליתרונות ולהתאמה אחורה.
לא כל מזרק EV6 מתאים אחורה (אורך, קוטר, קונקטור והתנגדות) ונתוני הספיקה שונים דרסטית ממזרק למזרק.

coas
31-03-09, 10:08
ראה הערה בהודעה הקודמת.
לחץ דלק עודף ייתבטא בעליה בHC וירידה בCO, לא עליה. בסריקה המחשב יראה תערובת עניה שכן הדלק יגיע כנוזל ולא כספרי.

טווח הפעולה של מזרקי סוופה מ94 ומעלה, 53030343, הוא 29-59PSI. העלאת הלחץ כאן היא עמוק בתוך התחום.

ron1999
31-03-09, 10:19
קצת מידע על מזרקי דלק (http://z-r-c.com/News/article/sid=32.html) [נתקלתי בזה בקונטקסט אחר לגמרי]

בנוסף טבלה שמשווה נתוני מזרקים של יצרנים שונים (http://users.erols.com/srweiss/tableifc.htm) [ספיקה\לחץ, התנגדות, אפליקציה]

וגם - הפחתת הקשר בין סוג המזרק [EV1 \ EV6 לצורת חרירי הריסוס]
http://z-r-c.com/images/topics/injectors/SprayPatterns.jpg

איציק - 4X6ZH
31-03-09, 10:21
לחץ דלק עודף ייתבטא בעליה בHC וירידה בCO, לא עליה. בסריקה המחשב יראה תערובת עניה שכן הדלק יגיע כנוזל ולא כספרי.
.

המשפט הזה לא ברור לי
אתה מוכן בבקשה להסביר יותר לעומק

איציק

coas
31-03-09, 11:13
הטבלה של Stan Weiss לא מדויקת, בהמעטה. על מזרק 0-280-155-715 יש את המק"ט של בוש ואת של פורד, F5DE, משני צידיו. למק"ט של פורד נתון הזרימה הוא 24lb/hr ואילו למק"ט של בוש הנתון הוא 22.45.
מזרק 0-280-155-752 מופיע כבעל ספיקה של 28.55lb/hr בעוד הספיקה היא 24.7lb/hr @ 43.5.
הוא גם רושם נתוניי יצרן שלרוב ניתנים כספיקה של N-Heptane כשווי ערך לנתוני בנזין.....

התמונה שצירפת ממחישה את ההבדל בין מזרק עם חור יציאה אחד לכזה של ארבעה, הפיזור הרבה יותר יעיל ואחיד. ישנו גם הבדל בפיזור בין EV1 4 חורים לEV6 אבל פחות דרסטי במבט.

Excessive fuel pressure on a pintle type injector may well be that as the pressure is increased the mixture values of the engine may appear to get leaner.
This is of course not the case, but the fuel being injected is no longer atomised and is entering the cylinder as a liquid mass. This will typically cause the Hydrocarbon [HC] values to rise due to the raw fuel exiting the cylinder, and the Carbon Monoxide [CO] to drop due to insufficient combustion.

Bosch Motorsport (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&url=http%3A%2F%2Fwww.cannell.co.uk%2FBos ch_Technical%2Ffuelinjectors.pdf&ei=1cvRSfbVF4WrjAeA5O3uBg&usg=AFQjCNEtotQqsWm-fPGmCJiBTuMT-Y65uw&sig2=4-JHMIwRKFO3YJbp60yYvA)

איציק - 4X6ZH
31-03-09, 11:29
לוקחים משפטים ממאמרים שלא תמיד קשורים ישירות לנושא .
לוקחים מקרה פרטי ועושים ממנו כלל \ חוק ....

אני לא מקבל את המשפט הזה .
בתאוריה בפרקטיקה שאני יודע .
תוספת דלק = CO גבוה !

לצאת בהכרזה שעוד דלק יגרום ל CO להיות נמוך .
מי שהוא כתב את זה באנגלית
ואז יש מי שמתרגם לעברית :(

אחת הבעיות שיש תערובת עשירה היא HC גבוה .
HC גבוה זה אומר שיש דלק לא שרוף .
דלק לא שרוף בגלל בעיות במערכת הצתה .
בגלל עודף דלק שהמנוע לא מצליח לשרוף .
ועוד ... ועוד .

איציק

coas
31-03-09, 11:57
יש מי שעושה ויש משביתי שמחה שיודעים להגיד רק את הלא.

החינוך שלי מאלץ אותי להגיב בנימוס גם כאשר התגובה היא בוטה ומתנשאת, במיוחד כאשר מדובר באנשים שגילם מופלג.

המאמר קשור לנושא ועוד איך, הוא עוסק באינג'קטורים והשפעת לחץ דלק עודף על סוג אינג'קטור. יותר רלוונטי מזה לא יכול להיות. וכמובן, ממקור שיודע דבר או שניים על מזרקי דלק ומנועי שריפה פנימית.

אחרי שטענת נגד חזרת וערכת את ההודעה שלך ו"אישרת" את חלק משכתבתי, כנראה אחרי שחשבת מעט, קראת מעט והחכמת. תמשיך לקרוא ותמצא שצדקתי גם בשאר או שתראה הוכחה שאני טועה, מקור בעל ערך.

איציק - 4X6ZH
31-03-09, 12:28
צר לי שאתה נגרר \ גורר אותי לתגובה אישית .
מה גם שאני לא מוצא כל משפט מתנשא .
בקשותי להסבר אינם מתנשאות . ולא צריך להכנס ללחץ בגלל שאני חולק על מאמר כל שהוא .
ודאי שאני לא מתכוון להשבית שמחה .
מי אני( זקן מופלג שלא מבין ) שיבוא לעצור אותך באמצע המסיבה .

זה שבתגובתי כאן אתה מתרשם שאני מתנגד . לא עושה אותך צודק או מבין גדול .
זה יותר מראה על הרמה הכללית.
וכל נסיון להעלות את הרמה . על ידי הסברים מעמיקים
או על ידי הערות \ והארות .
גורר לא פעם תגובות של נעלב תורן .

עד כמה שהפורום הזה נחשב לטכני \ מקצועי
לא חסר שרשורי מסגרים שהם במקרה הטוב ילדים זבי חותם .
או סוחרי נחשים במסווה גיפאים מסוקסים .
ותחשוב על זה קצת .

coas
31-03-09, 12:57
וכל נסיון להעלות את הרמה . על ידי הסברים מעמיקים
או על ידי הערות \ והארות .

בדיחה טובה, אולי המסך שלי מסנן "הסברים מעמיקים"...

אתה מוזמן לחלוק כאוות נפשך, אבל תוכיח את טענותיך. דבר שנכשלת בו באופן שיטתי עד כה. להקליד מלל במשפטי סטקטו אינו הסבר ובטח שלא מעמיק. קישור, הפניה, חישוב, תמונה... אלה מרכיבי "הסבר מעמיק". השתמש באלה, תוכיח שטעיתי או שאנשי בוש טועים ואהיה הראשון להתנצל.

מה גם שאני לא מוצא כל משפט מתנשא .

היתממות אינפנטילית.

ולגבי ילדים זבי חוטם, כנראה שאתה חולק לא רק על מהנדסי בוש אלה גם על חז"ל, "מכל מלמדי השכלתי ומתלמידיי יותר מכל"...
וזו עוד התנשאות לרשימה.

אפשר למחוק את התגובות הסהרוריות של מר איציק וכמובן את התגובות שלי אליו? יש מי שיכול להפיק תועלת מהמידע כאן וחבל להלאות את הקוראים בשטויות.

Neilman
31-03-09, 13:45
יש איזשהם מסקנות אופרטיביות מהדיון על המזרקים? מישהו יכול להגיד איזה סוג מזרק ודגם יותר טוב מבחינת צריכת הדלק לסופה??
אני שואל כי במקרה יש לי מישהו שנוסע לביקור בארה"ב וזו הזדמנות להפיל עליו תיק... :-)

איציק - 4X6ZH
31-03-09, 14:44
הכל בעברית שיהיה קל לכולם

http://www.iga.org.il/assets/garages/zium_ovir318.pdf

איציק

coas
31-03-09, 15:18
אלו רק שתי דוגמאות, יש הרבה אופציות וטווח מחירים רחב.

ההמלצה מתיחסת למנוע סטנדרטי בלבד.

את המזרקים מטה ניתן למצוא באיביי בזול יחסית, לרוב פורקו ממנועי 5.0L של פורד.
יספקו את הנדרש למנוע סטנדרטי בלחץ 49PSI.

214cc/min @ 43.5 PSI
26lb/hr @ 39 PSI
http://img530.imageshack.us/img530/4638/02801557106.jpg

למזרקים הבאים ספיקה גדולה הרבה יותר, יתאימו גם למנוע משופר.
בלחץ 49PSI יספקו 294lb/hr, דיי והותר גם לסטרוקר 4.7L .

27.48cc/min @ 43.5 PSI
http://img530.imageshack.us/img530/562/028015601324lb8.jpg

ישנם גם את המזרקים הישנים יותר 0280150947 שיספקו 24lb/hr בלחץ של 39PSI. מזרקים זהים לחלוטין לאלה של Ford Motorsport M9593-A302.

או אלה :
שני מזרקים נפוצים בGM, לרוב יופיעו עם ספיקה של 28lb/hr~ וזו אכן הספיקה אבל בלחץ של 58PSI, הלחץ בו עובדת מערכת הדלק במנוע המקורי ממנו ירדו/נועדו.

0-280-155-752 או 12554271

24.7 @ 43.5 PSI
25.2 @ 49 PSI

0-280-155-931 או 12561462

24.7 @ 43.5 PSI
25.2 @ 49 PSI

מי שלא יכול לדחות סיפוקים ומוכן להוציא את הארנק לשם כך, החנות הבאה (http://www.fiveomotorsport.com/Injector_SetsJEEP.asp) מוכרת את כל המזרקים הנ"ל ובמחיר סביר. יש להם נטיה להגזים כלפי מעלה בגודל המזרק הנדרש, קחו בחשבון.

תמיד תוודאו את נתוני הספיקה לפי המק"ט שעל המזרק ובלחץ של 43.5.

taldavid
31-03-09, 23:50
יש לי סופה 92 אוטומטית עם מנוע שירוקי/גרנד שירוקי שנת 2001 שמתי מזרקים רגילים שקניתי ביחד עם סעפת של סופה ישנה 92/93 לא יודע בדיוק.האם זה בסדר או שאני צריך מזרקים אחרים?יש קשר לזה שהג'יפ בולע דלק שהו כמו 4 ק"מ לליטר ביום טוב.יש לציין שיש לי יחי ההעברה 4:10 שזה בטח משפיע על הצריכה.אשמח לקבל ייעוץ מקצועי.
שגיא

coas
01-04-09, 18:25
http://www.youtube.com/watch?v=VfynoxL2RZI&feature=relatedטל, תצטרך לבדוק עם בעל סטאפ דומה, על פניו זה נשמע סביר.

סרטון שממחיש את ההבדלים בין EV1 ל EV6:
http://www.youtube.com/watch?v=VfynoxL2RZI&feature=related

yoav21
01-04-09, 18:59
אשר
אשמח אם תעשה קצת סדר בדברים מנוע רגיל/מוגדל/מזרק א/מזרק ב/באופן כללי/ספציפי לסופה! . מי מתאים ולאן יתרון חסרון.
כמו כן האם המחשב בסופה יודע לקבל זאת או מתרגם זאת לעודף/חוסרדלק או שהמזרק משנה רק את הרסס ולא את הכמות ואם גם וגם איך זה משפיע על כל אחד מהמצבים.
תודה יואב

יריב קלר ברוך
01-04-09, 19:32
יש לי סופה 92 אוטומטית עם מנוע שירוקי/גרנד שירוקי שנת 2001 שמתי מזרקים רגילים שקניתי ביחד עם סעפת של סופה ישנה 92/93 לא יודע בדיוק.האם זה בסדר או שאני צריך מזרקים אחרים?יש קשר לזה שהג'יפ בולע דלק שהו כמו 4 ק"מ לליטר ביום טוב.יש לציין שיש לי יחי ההעברה 4:10 שזה בטח משפיע על הצריכה.אשמח לקבל ייעוץ מקצועי.
שגיא
זה הגיר 3 הילוכים שמשפיע על הצריכה עם תוסיף לרכב גיר צירוקי AW4 זה כבר סיפור אחר:rolleyes:

Neilman
01-04-09, 19:47
אם תוכל גם לציין אם מדובר על המערכת בלחץ המקורי או עם הלחץ המוגדל.... ואם מדובר על המערכת בלחץ מוגדל אם זה אפשרי גם על המערכת בלחץ הסטנדרטי...

coas
01-04-09, 20:06
כל עוד הרכבת מזרק עם ספיקה מתאימה, התנגדות ומבנה, המחשב יודע לקצר/להאריך את זמן הפעלת המזרק בהתאם לקריאה מחיישן החמצן וחיישן הMAP כדיי לשמור על תערובת אופטימלית לפי התכנות.
יכולת שינוי זמן פעולת המזרק מוגבלת, כלומר המזרק חייב להיות עם ספיקה מתאימה ליכולת המחשב.

למחשב אין השפעה על צורת הרסס, זו פונקציה שתלויה לחלוטין במזרק הספציפי ובלחץ הדלק בו פועלת המערכת. כפי שכתבתי מעלה, יותר לחץ עם מזרק מתאים יתן פיזור טוב יותר.

לך על אחד מהמזרקים האלה בלי לשנות לחץ:

0-280-155-752 או 12554271

0-280-155-931 או 12561462

לדעתי, האופציה של המזרק הצהוב מעלה + לחץ 49PSI יתנו תוצאות טובות יותר למנוע סטנדרטי.

הקובץ הזה (http://www.esnips.com/doc/8565511c-3cbf-48e1-8b13-24cc9443cd20/Injectors-calc--flow-data) מכיל נתונים מדוייקים למזרקי בוש השונים בנוסף על מחשבון וטבלת המרה מפורמט ספיקה אחד לשני.

Neilman
01-04-09, 20:08
ובוא נניח מצב היפותטי לגמרי (:cool:) שאין לי חיישן חמצן (אני עדיין עסוק בלקרוא בפורום אם כדאי להוסיף ואיך...), מה אז המחשב יעשה??

coas
01-04-09, 20:16
המחשב עובד לפי ערכים ממוצעים, כלומר זמן פתיחה ממוצע. במצב זה כדאי להתאים את ספיקת המזרק החדש בדיוק לפי ספיקת הישן.

עם ובלי קשר, תרכיב חיישן חמצן.

taldavid
01-04-09, 22:22
זה הגיר 3 הילוכים שמשפיע על הצריכה עם תוסיף לרכב גיר צירוקי AW4 זה כבר סיפור אחר:rolleyes:

זה ברור לי שהגיר 3 הילוכים הוא הגורם הגדול לצריכת הדלק השאלה עם מזרקים אחרים או שינוי לחץ הדלק כמו שכתוב בכתבה הקודמת יכולים לעזור או אפילו חיישן חמצן (להוסיף)אצלי בג'יפ?
לעניין הגיר של השירוקי 4 הילוכים אני כבר בשלבים אחרונים של הרכבת גיר 700 של ג'.מ.סי ונדורה עם כבל וללא מחשב-את זה החלטתי לאחר הרבה התייעצויות בארה"ב שכולם העדיפו לשדך את הגיר 700 של GM במקום AW4 של שירוקי.הקיט כבר אצלי,הגיר בשבוע הבא יהיה מוכן לאחר שיפוץ כללי.
וכנראה שבמהלך החודש הקרוב אני כבר אסע עם גיר 4 הילוכים-אני מקווה שזה יעזר הרבה בצריכת הדלק.יכול להיות שאצטרך להוריד את ה-4:10 שלו יגביל את הג'יפ במהירות וברעש אדיר ב-100 קמ"ש-נראה מה יהיה.
תודה על העצה.
שגיא

knight
02-04-09, 12:49
כל זה ללא החלפת משאבת דלק?
באחד הרכבים הקודמים שלי החלפתי לווסת לחץ דלק מתכוונן אבל הייתי צריך גם להחליף למשאבת דלק משופרת כי נאמר לי שעל מנת להרגיש בהבדל מהותי רצוי להחליף גם משאבת דלק ולא רק לעשות שינויים בווסת עצמו. איזו משאבת דלק יש ברנגלרים בדרך כלל?

coas
02-04-09, 13:37
מנוע 4.0L סטנדרטי צורך במקסימום + 15% מרווח בטיחות- 17.25 גלון לשעה.
משאבה סטנדרטית תקינה מספקת 24 גלון לשעה כאשר לחץ עבודה המקסימלי הוא 65PSI. כלומר 20GPH @ 45PSI.

הגדלת הלחץ לא בהכרח מגדילה את הספיקה הנדרשת מהמשאבה, המחשב מפצה על ספיקת המזרקים העודפת בפתיחה קצרה יותר.

לשם השוואה, במנועי 4.0L שעובדים ב OBD2, לחץ עבודה מקורי של 49PSI, המשאבה מספקת 21GPH ב 45PSI.

דיי והותר לחץ וספיקה כדיי לעבור ללחץ 49PSI.

Neilman
02-04-09, 20:47
יש כבר מסקנות לגבי ההשפעה של העלאת הלחץ (ללא החלפת מזרקים) על צריכת הדלק??

יוני5
02-04-09, 21:55
אשר,

קראתי פעמיים את הדיון ולא מצאתי איפה איציק התנשא.
מצטער, לדעתי שגית.

איציק שאל לגבי משפט סתום ולא ברור:

אני לא מקבל את המשפט הזה .
בתאוריה בפרקטיקה שאני יודע .
תוספת דלק = CO גבוה !
לצאת בהכרזה שעוד דלק יגרום ל CO להיות נמוך .
מי שהוא כתב את זה באנגלית
ואז יש מי שמתרגם לעברית :sad:

גם אני כשלתי בלהבין את הלוגיקה - או שלא הבנתי מה שכתבת. העיקר, למה עוד דלק יגרום להורדת ה CO, זאת השאלה

לבסוף איציק סיפק לך הסבר וניסה לפתח דיון ברמת ידע שגם חמור כמוני יוכל להבין (או לפחות לצטט בעתיד, ולגרום לאחרים לחשוב שהוא מבין) :p

אחת הבעיות שיש תערובת עשירה היא HC גבוה .
HC גבוה זה אומר שיש דלק לא שרוף .
דלק לא שרוף בגלל בעיות במערכת הצתה .
בגלל עודף דלק שהמנוע לא מצליח לשרוף

ואנא,
בואו ננסה לשמור על רמת דיון נאותה, כראוי לג'יפולוג.
ביננו אשר, לא בושה להתנצל.

יוני

יקיר גרין
03-04-09, 05:50
אשר,

קראתי פעמיים את הדיון ולא מצאתי איפה איציק התנשא.
מצטער, לדעתי שגית.

גם אני מסכים עם זה. איציק לפעמים מקמץ בהסברים אבל הפעם זה לא המצב ...

איציק שאל לגבי משפט סתום ולא ברור:

גם אני כשלתי בלהבין את הלוגיקה - או שלא הבנתי מה שכתבת. העיקר, למה עוד דלק יגרום להורדת ה CO, זאת השאלה

יוני

פה קבור הכלב, העלאה של לחץ הדלק לאו דווקא מעלה את כמות הדלק! במערכת עם חוג סגור, המחשב יקצר את זמן הפעולה של המזרקים לפי המשוב מחישן הלמדא.

הגדלת לחץ הדלק מאפשר למזרק לרסס אותו טוב יותר, ולקבל שריפה טובה יותר של הדלק.

איציק - 4X6ZH
03-04-09, 10:50
להעלות לחץ דלק ללא התחשבות במרססים ( בתקווה שיצרן הרכב התאים את המרסס ללחץ )
זה לא מעשה נבון .
להעלות את לחץ הדלק כאשר אתה יודע שהמרסס שלך לא מתאים ולחץ גבוה זה הפתרון .. אולי .

למה לא למהר ולהעלות לחץ דלק ?
בגלל שיש קשר ישיר והשפעה הדדית בין לחץ הדלק \ למבנה המרסס \ לזמן הריסוס \ ועוד גורמי מפתח בניהול הספקת הדלק למנוע .

יש בשוק עשרות סוגי מרססים . שבאים לתת פתרון לאין סוף בעיות שיצרני המנועים נתקלו בהם .

דלק באיכות ירודה גורם למרססים להסתם .
מנועים שעובדים בתנאי סרק קשים ( נסיעה בסל"ד נמוך בפקקים )
מנועים שנדרש הספק גבוה לפרק זמן קצר . ( סירה בתחילת השייט )
מנועים שנדרש הספק גבוה בסל"ד גבוה ( גרירה )

אפשר להמשיך ולהמשיך כיד הדמיון דרישות היצרן דרישות השוק
ותעלולי משפרי המכוניות .

שמן נחשים כולם מכירים ובכל זאת יש את החכם התורן שחושב שהוא מצא מציאה .
זיוף מוצרים שונים זה מעשה של שגרה .
עולם הרכב הוא בסיס טוב לאין סוף סיפורים

אני לרגע לא בא להגיד שהחלפת ווסת דלק או כל רכיב אחר הוא מעשה שלא יעשה .
ההפך החליפו חלקים .
תעשו נסיונות .
זאת הדרך ללמוד .
אבל בכל מעשה בפרט שינוי כזה חייב להעשות במחשבה במעקב ובחשדנות

ולא כל מה שכתוב באינטרנט תורה מסיני .

איציק

UNIX
03-04-09, 13:46
אני יודע שאם אשר ממליץ כאן על משהו זה משהו שכבר נבדק ונוסה
וזה לא ע"פ כתבה באינטרנט .
לפעמים יצרן הרכב עושה טעויות וה"משפר מכוניות " מתקן אותם
אם זה ע"י החלפת קרבורטור
אם זה ע"י החלפת מערכת הצתה וכו'
אז קצת קרדיט ותודה לאשר על זה שמשתף כאן מהנסיון שלו לא יזיקו !

lizard
03-04-09, 19:22
מסכים עם UNIX בכל מלה.
איציק, הבנאדם שאני סומך עליו בעיניים עצומות שיודע בדיוק מה הוא עושה זה אשר.
אני בטוח שאם היה צל של ספק בנכונות המידע שברשותו ונסיונו אז הוא לא היה כותב. אם תעשה חיפוש אתה תראה שהוא בין הכותבים הוותיקים והקבועים פה שכותב לעניין.

kobiarava
03-04-09, 20:17
חשוב לציין, שמי שעושה את השינוי הנ"ל ונוסע ללא חיישן חמצן, יסבול מצריכת דלק גבוהה ויעבוד תמיד על תערובת עשירה מדי. לא מתאים לכל אחד, אבל מומלץ להוסיף חיישן חמצן גם בלי קשר לשינוי בלחצי ההזרקה.

קובי

coas
04-04-09, 09:20
לאן השרשור הזה צמח...

תודה על ההספדים אבל אני עדיין בועט.

יוני, להציף את הסחי הרבה אחרי ששקע במקום לערוך לא תרם דבר וחצי דבר לתרבות הדיון.

דיון בתוצרי פליטה של מנוע שריפה פנימית בתנאי תקלה שונים ראוי אבל מסיט את הדיון הזה מנושאו. כל זאת בתנאי שיעשה בצורה שמכבדת את המשתתפים כולם כולל זבי החוטם.

עדיין אין מסקנות לגבי צריכת הדלק, אני מסיים מיכל אחת לחודש בממוצע.

יוני5
04-04-09, 09:25
יוני, להציף את הסחי הרבה אחרי ששקע במקום לערוך לא תרם דבר וחצי דבר לתרבות הדיון.

אז עכשיו אני אשם? :rolleyes:
לא נורא, להקריב אותי על מזבח האחדות, זו אכן מטרה ראויה. :p

העיקר שהמסר הובן
יוני5

danel
16-10-09, 16:09
לאחר החלפת הווסת דלק והוספת חיישן חמצן בהמלצתו של אשר, ולאחר כמה חודשים של נסיעות, אני רוצה לדווח על שיפור מורגש לטובה בסחיבה ובצריכת הדלק.

אני רוצה לציין שלפני הכל הוספתי בהתחלה חיישן חמצן (מומלץ לכל בעל סופה מבלי קשר לסוג הווסת או המזרקים)
לאחר מכן הוחלפו גם המזרקים.
214cc/min @ 43.5 PSI
26lb/hr @ 39 PSI

ולבסוף הוחלף הווסת דלק שהיה לשינוי הכי מורגש.

חגי
16-10-09, 19:37
האם ניתן להשיג בארץ ?

אם כן, כמה יעלו המזרקים (0280155710) .

הצפרדע
16-10-09, 19:58
נתקלתי עכשיו בשרשור המענין הזה.

מה שיש לי לתרום לו הוא מעט נסיון אישי - שמתי בסופה 94 ווסת כאמור ללא שינוי מזרקים.

התוצאה היחידה היתה צריכת דלק גדולה יותר(אם כי לא הרבה) ושום שיפור בשום פרמטר אחר.

ההגיון והנסיון שלי לא תומכים בהגדלת לחץ דלק ע"י ווסת שונה כאשר לא מתלווה לכך שינוי במרכיבים אחרים כמו מזרקים, וגם כאשר מבצעים את השינויים הדרושים ומקבלים הספק/מומנט יותר גדולים מאותו מנוע, יהיה מענין לדעת איזה חלק במנוע ישלם אחר כך את המחיר.

עוזי5555
31-12-10, 18:32
קראתי את השירשור הזה...
אני נוסע על מנוע מוגדל ,כנראה שמשאבת הדלק לא נותנת את הלחץ הדרוש ,אני גם רוצה לעשות בדיקה למזרקים (אולי צריך להחליף אותם ,צריך לעבור בדיקה) ,בכל אופן התרשמתי ממי שרשם את השירשור לטובה ,לכן אני אבקש לקבל המלצה
א. למשאבת דלק איכותית וחזקה (מאיפה אפשר לקנות ועלות +-)
ב.איש מקצוע שיודע להתאים בין המשאבת דלק ,מזרקים הווסת ,בקיצור בכל המערכת דלק!!

אני מאיזור המרכז (ראשל"צ)

תודה ואשמח לעזרה.:)

אבי גולן
09-01-11, 22:40
משאבת WALBRO עם כושר ספיקה של 255 ליטר בשעה

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WALBRO-255LPH-FUEL-PUMP-Jeep-Wrangler-Cherokee-Grand-/320634665079?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item4aa750b877

omri_t
09-01-11, 22:51
לא מספיק רק משאבה- צריך גם ווסת דלק מתאים.
יש ווסתים מתכווננים עם שעון - זה מאפשר הרבה משחקים.
(פותח בדיונות, סוגר בכביש... :) )

יש לי כזה חדש במחסן לא נראה לי שאגיע לזה אי פעם....

-->