PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באיתור תקלה בבלמים

קליש
30-03-09, 22:13
חברים שלום.
בשבת כאשר חזרתי עם הסופה לאחר טיול בהר חורשן (מקום מדהים), מסלול בינוני/קל, איבדתי לגמרי את יכולת הבלימה בעזרת דוושת הבלימה...(בכל לחיצת דוושה, נדלקה לי נורית האזהרה).
כמה עובדות:
1. הבלם ידני (אמברקס) עבד כראוי.
2. נוזל בלמים לא נראה שדולף מהצינורות, בדקתי את כמות הנוזל והיא הייתה מלאה לגמרי.
3. כשהאוטו עמד בחניה, לחצתי על הדוושה כדי "לאמת" תקלה ושמעתי רעש כמו של חוסר אויר עד שהדוושה ירדה לרצפה.
חשד שלי שמשאבת הבלם הראשית שבקה חיים (האם יש דרך לבדוק אותה?) או אולי הבעיה במגבר הבלם.
אשמח לקבל ממכם ייעוץ לאיתור הבעיה!! (ואלי כמה טיפים כיצד אוכל לבדוק את שני המכלולים שציינתי לעיל).

גלדיאטור
30-03-09, 22:57
לדעתי שווה לנקז אויר מהמערכת אם זו הבעיה תחסוך לך הרבה עבודה

קיד
31-03-09, 21:28
הרם סרן אחורי.
תיבת העברה במצב 4-2
נעל בלם חניה.
נסה לסובב ביד כל אחד מהגלגלים האחוריים.
במידה וגלגל אחד מסתובב בקלות, כנראה נפל מנגנון הרגולאז ממקומו.
בברכה,
קיד.

גלדיאטור
31-03-09, 21:42
קיד הוא ללא ספק האיש לשאול

אגב קיד בקשר למה ששאלתי אותך
בסוף זה הסתדר לבד שנסעתי קצת עם הרכב

kobiarava
01-04-09, 14:49
הרם סרן אחורי.
תיבת העברה במצב 4-2
נעל בלם חניה.
נסה לסובב ביד כל אחד מהגלגלים האחוריים.
במידה וגלגל אחד מסתובב בקלות, כנראה נפל מנגנון הרגולאז ממקומו.
בברכה,
קיד.

כמה פעמים שזה קרה לי... המנגנון הזה די דרעק ומתפרק בקלות מפתיעה, בעיקר בנסיעות ארוכות בשבילי "קורדרוי".
קיד, יש לך פתרון לתקלה החוזרת הזו?

דא"ג, לשואל, מומלץ מאוד לא לדרוך את דוושת הבלם עד לסוף המהלך, עשוי להיגרם כך נזק למשאבה הראשית

קובי

קליש
01-04-09, 18:07
שלום,
בעזרת חבר טוב ביצענו בדיקת לחץ של השמן ברקסים לגלגלים (כפי שגם גלדיאטור המליץ) ולגלגל השמאלי האחורי היה "יותר מיידי" עודף אוויר - דבר שהעלה חשד: הוצאתי את הגלגל וגיליתי שלמשאבת האופן (בלם) שבגלגל יש דליפת שמן (היתה רטיבות)...ואני מעריך שזוהי כנראה הבעיה.
מחר ארכוש שתיים גם לטובת הגלגל האחורי השני, אני מקוה שהתקלה תיפתר.
אגב, סליחה על הבורות - האם מנגנון רגולאז' למעשה הוא משאבת האופן, אם לא, אשמח שתשכילו אותי לתפקידו והיכן הוא "יושב" במערכת הבלמים (אני יעריך אם תשלחו תמונה).
בתודה לכולכם!!!

kobiarava
02-04-09, 00:51
ערב טוב

לשאלתך, מנגנון הרגולאז' הוא בעצם בורג הקונטרה של הסנדלים בתחתית מכלול הבלם, מן מפשק שעשוי מבורג בעל הברגה הפוכה, גג"ש וכיפה מחורצת, ומולו פחית המאפשרת לבורג לרצ'ט רק לכיוון אחד-פתיחה. אם פירקת בלמים של סופה פעם אחת אתה חייב להכיר...

קובי

קליש
06-04-09, 19:32
שלום.
הצלחתי (בסיוע של חבר טוב), לאתר את הבעיה והפיתרון, כאשר הפיתרון מחולק משתי תקלות:
1. היתה תקלה במשאבת האופן (בלם) בגלגל האחורי שמאלי - הוחלפה המשאבה בגלגל זה וכן גם במקביל לו, לטובת איזון (גלגל ימני אחורי).
2. כאשר הדוושה עדיין החליקה לרצפה, ונשמעה עדיין רעשים של כניסת אויר, פירקתי את משאבת הבלם הראשית (שהיתה מלוכלכת ברמות שקשה לתארם במחשב), וכאשר הוצאתי את הבוכנה הראשית ראיתי שחלקים רבים המגומי של הבוכנה שאמורים לשמור על אטימות השאיבה התפזרו, לכן הבוכנה לא היתה אטומה מספיק להעביר את השמן לשאר המכלולים הבאים ונשמע בריחת אויר בכל לחיצת דוושת הבלם.
* אגב, למתעניינים שפחות מכירים את מנגנון הרגולאז' - החלק נמצא כמו שתואר ע"י החברים מעלה, בצידו השני למשאבת הבלם, כאשר הקשר שלה למערכת הבלמים בסופה, היא איפשור של נעילת 4 הגלגלים ע"י הבלם הידני (אמברקס) בלבד, ואין לו קשר לתקלה נקודתית של בלם הדוושה.
תודה על העזרה בפורום, ונתראה בפסח באחד הטיולים בדרום.
קליש.

kobiarava
06-04-09, 22:24
* אגב, למתעניינים שפחות מכירים את מנגנון הרגולאז' - החלק נמצא כמו שתואר ע"י החברים מעלה, בצידו השני למשאבת הבלם, כאשר הקשר שלה למערכת הבלמים בסופה, היא איפשור של נעילת 4 הגלגלים ע"י הבלם הידני (אמברקס) בלבד, ואין לו קשר לתקלה נקודתית של בלם הדוושה.
תודה על העזרה בפורום, ונתראה בפסח באחד הטיולים בדרום.
קליש.

2 תיקונים-הראשון- בלם החנייה נועל רק את 2 הגלגלים האחוריים, ולא כל הארבעה, והשני (היותר חשוב), יש קשר ישיר ומיידי בין תקלה במנגנון הריגולאז' לבין איכות הבלימה, עד כדי חוסר בלימה מוחלט בגלגל הבעייתי. ללא בורג הקונטרה שמפשק את הסנדלים, אין בלימה באותו הגלגל, נקודה!

קובי

קליש
07-04-09, 11:55
שלום.
1. קובי - אתה צודק לגבי נעילת 2 הגלגלים האחוריים בלבד, ע"י הבלם הידני.
2. מכיוון שבבעיה שלי הצגתי שבלם הידני עבד בזמן שלא היה לי בלימה באמצעות דוושת הבלם, במקרה הספיציפי שלי ניתן היה להבין שמנגנון הרגולאז' היה תקין (ובעיקבות חוסר ידע שלי לא הכרתי את החלק המדובר).
לאחר בדיקה יסודית יותר ,העובדה שהודגשה למטה: גם היא נכונה: ללא בורג הקונטרה שמפשק את הסנדלים, אין בלימה באותו הגלגל, נקודה! וכנראה שאני צריך להוציא הצהרה שונה ממה שרשמתי, ולכן:
* אגב, למתעניינים שפחות מכירים את מנגנון הרגולאז' - החלק נמצא כמו שתואר ע"י החברים מעלה, בצידו השני למשאבת הבלם, כאשר הקשר שלה למערכת הבלמים בסופה, היא איפשור של נעילת 2 הגלגלים האחוריים ע"י הבלם הידני (אמברקס) בלבד, ויש לו קשר עקיף לתקלת בלם הדוושה.
קובי, תודה על ההערות הבונות.
קליש.

-->