PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב התהפכות חיצוני לסופה ארוכה סגורה

victor 2
31-03-09, 03:05
אהלן

אני שוקל להתקין כלוב התהפכות חיצוני לויקטור - סופה ארוכה סגורת .
האם ישנם כללי אצבע מסוימים שעלי להכיר ? אני חייב לרתך אותה לשלדה או שמספיקים חיבורים קרים למרכב ?
עשיתי חיפוש באתר בשירשורים דומים. אבל ראיתי שמדברים על קשתות תקניות למרוצים וכו.
אני לא מתכנן לתחרות בעתיד הקרוב, הכלוב אמור לשפר את תחושת הבטיחות ברכב וכן להקטין את הנזק במקרה של התהפכות במהירות סבירה .
תודה
עודד

GodsFather
31-03-09, 14:30
כלוב חיצוני? כלומר חוץ לרכב? אני זוכר שקראתי כאן שזה לא חוקי, אלא אם מגיע מהמפעל (כמו בדיפנדרים מסויימים)

victor 2
31-03-09, 17:44
כלוב חיצוני? כלומר חוץ לרכב? אני זוכר שקראתי כאן שזה לא חוקי, אלא אם מגיע מהמפעל (כמו בדיפנדרים מסויימים)

לא חוקי למה ? במה הכלוב שונה מגגון הצינורות שרואים על הרבה גיפים?

whisky
31-03-09, 18:02
זה לא, לא חוקי, אלא צריך לעבור רישוי, כיוון שמדובר בשינוי מבנה, אם אני זוכר נכון. גם לשים כננת זה לא לא חוקי, אלא דורש רישוי, אומנם יכול להיות שהרישוי הוא יותר אלמנטרי אבל עדיין דורש אותו. כל דבר שתצליח לאשר הוא חוקי (למעט צמיגי 245 לדיסקו ;), והמבין יבין).

יש סדנאות שמתמחות בזה, אוברנלד ודומיו, אתה בטוח יכול להתייעץ איתם, וגם לראות דוגמאות שלהם (תחפש באתר הזה, אני זוכר שהיו דוגמאות) של קשתות פריקות לסופה.

לגבי דיפנדרים, הם לא מגיעים עם קשתות חיצוניות מהמפעל, אלא מרכיבים אותם בסדנאות (שאני יודע) דוגמאת סדנה שנחשבת לפחות לפי מה שאני הבנתי כשלמדתי את הנושא (מאז ירדתי מזה) "אובלנד" (שוב פעם), גם אלו הצבאיות נעשות על בהרכבה ולא באות ככה מהמפעל.

אני מבין קטן בתחום לעומת ארז מאוברלנד, וכמו שתראה הוא מוכן לעזור לכולם:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28629

http://www.jeepolog.com/228.html

הכי מומלץ לעיין בכלל בעמוד הכתבות הזה:
http://64.50.169.115/rollcages.html שווה כל שניה לפני שניגשים לעבודה.

אנשים אחרים שאני ממליץ לך לשאול אותם הם אלו שמופיעם בשרשור המצורף:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=32354

בהצלחה, תפרסם מה עשית בסוף.

דרור ברלי
31-03-09, 18:19
בדיפנדר כלוב חיצוני מסתדר איכשהו, כי במרכב שלו יש מין "כתף" לכל האורך שמספקת גם חוזק מבני למרכב, וגם מאפשרת להושיב עליה תושבות לכלוב חיצוני.

בבודי של סופה אין את זה, וכל כלוב חיצוני על סופה יהיה קונסטרוקציה מכוערת מאין כמוה ולדעתי גם בעייתית מבחינת חוזק.

אצלי בסופה (ארוכה סגורה) יש כלוב פנימי פריק מתוצרת אוברלנד, שהתקנתו בסופה לא מחייבת הרמת הגג וכולל גם פיתרון טוב לסגירת הדלתות. זה לא כלוב מירוצים, אבל הוא אמור לספק הגנה טובה במקרה של חס וחלילה... בינתיים הוא מעניק למרכב הסופה את הקשיחות שכל כך חסרה לו (בעיה אמיתית בסופות סגורות).

אתה מוזמן לבוא ולראות.

victor 2
01-04-09, 00:15
אהלן

בהתחלה תכננתי לעשות רק גגון ולחבר אותו למרכב .
(מכיוון שהמרזבים תמיד מרקיבים) עשיתי את זה כבר פעם בסופה קודמת עם סגירת פיבר מעפנה
הגגון היה ענק ומסיבי (הגיע עד לנהג - סופה ארוכה )ולא היו לי שום בעיות להעביר טסט.
הפעם מתכנן לשלב בין כלוב ההתהפכות החיצוני והגגון .עברתי על הכתבות והבנתי באילו צינורות עלי להשתמש כמו כן נראה לי שלא צריכה להיות בעית חוזק עם חיבור חיצוני לדפנות המרכב ולא לרצפת המרכב כמו (שמתואר בכתבות ) כל עוד שומרים על פיזור נכון של העומס.
ושוב אני לא מתכנן את כלוב המרוצים האולטימטיבי.
אשתדל לעלות שרטוט בימים הקרובים.
עודד

jeep.il
01-04-09, 06:21
בג"יפולוג היתה כתבה על כך לפני איזה 3 שנים.

נמרוד
01-04-09, 08:11
אם מה שאתה צריך זה גגון, בנה גגון. אם מה שאתה צריך זה כלוב שיספק הגנה אמיתית, בנה כלוב. זה שני דברים שונים לגמרי. הייתה פה אכן פעם כתבה, של אייל. לא לפני שמונה שנים אלא לפני תשע שנים, אחת מהכתבות הראשונות בגרסא הראשונה של האתר. אז היו הרבה דברים שעשינו שהיום נראים לא נכונים. מדובר היה בסך הכל על גגון עם ארבע רגליים, שמחוברות לדפנות המרכב. הגנה אמיתית בתור כלוב זה לא סיפק (תודה לאל גם לא נבחן אף פעם). גגון נכון לחבר לרכב שיש בו מרזבים דרך המרזבים, אפשר לעשות את בצורה איכותית ביותר, אין סיבה לחורר את הבודי בדפנות שלו שהן חלשות בהגדרה.

אייל
01-04-09, 16:40
אין באמת פרקטיות בלבנות כזה דבר. לצערי את ה"כלוב" שלי פירקתי לפני כשלושה שבועות כדי להשתמש בברזל, אם הייתה צופה ב"יצירה" זה היה ברור לך יותר. התחלתי את הפרוייקט כתוצאה מפחד מהתהפכות (בתקופה ההיא היו כמה קורבנות של הדרווטציה). אין בזה הגנה כלל! אם אתה רוצה לחבר את זה לשלדה זה מתחיל ללכת בזויות שיחלישו את המבנה, אם אתה מחבר את זה למרכב אז הפח יתחיל להיקרע בנקודות החיבור.

הפרוייקט הזה הסב לי הרבה הנאה בבנייה, למדתי הרבה תוך כדי על ריתוכים וחיבורים, היה לי מקום ממש יפה לחיבור הפרוז'קטורים, גגון מרשים וגדול, אני חושב שזה נראה יפה (גם כאן אני במיעוט) וזהו. חוץ מהדברים המינוריים הללו אין שום דבר חשוב או נכון להגיד על הדבר הזה.
אם אתה רוצה כלוב הגנה, עדיף משהו פנימי (אם לא מדובר על כלי תחרותי אפשר לייצר אותו ככה שגם לא יפריע. אם אתה רוצה גגון, תשתמש במרזבים או חורים בגג.

-->