PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מי קירור ,ניקוז אויר שנידחס! וחבר אידיוט !( או שלא )

sherifon
02-04-09, 18:47
מעשה בחבר ששואל שאלה שעל פניו ניראית פשוטה אך אני לא בטוח בפתרון ולכן פונה עבורו לעזרתכם.

בתהליך החלפת המים ברדיאטור:
ניפתח מכסה\פקק עליון ברדיאטור ,ניפתח ברז ניקוז תחתון ברדיאטור והנוזל החל ליזרום החוצה (לכלי).
סה"כ יצאו כ 4 ליטר , על מנת "לעזור" להוציא את השארית של המים -האידיוט נשף לתוך הרדיאטור (ניפח) כאשר צינור העודפים חסום (למניעת בריחת אויר), אכן ירדו עוד מים - לא משהוא משמעותי!

עכשיו,החמור סגר את פקק הריקון ( בתחתית הרדיאטור) והחל למלא נוזל קירור דרך פתח המילוי עד למקסימום האפשרי (עד קצה פתח המילוי .) המנוע הונע למשך כ 3 דקות -תוך כדי שהפתח העליון של הרדיאטור פתוח -על מנת שהטרמוסטט יפתח ויושלם שאר הנוזל .

השאלה :
האם לאחר השלמת הנוזל בצורה זו ( לאחר שהטרמוסטט ניפתח ) ינוקז גם כל האוויר שננשף לתוך הרדיאטור והכל בסדר ?

הרי האויר שנינשף ,נינשף לרדיאטור ולא לבלוק (טרמוסטט סגור ורכב כבוי) לכן פעולת הניפוח שעשה אין השפעה כלל .

אם לא

מה עליו לעשות?

כרגע יעצתי לו לא לנסוע עם הרכב ,כי אני לא בטוח בתשובתי .
מחכה לתשובותיכם .

לא הביישן למד כבר אמרנו ?

lior_b.s
02-04-09, 19:08
אם הוא נשף או לא נשף לתוך הרדיאטור זה לא ממש משנה..כשיוצאים מים נכנס אויר בכל מקרה...
הבעייה היא בעובדה שיצאו רק 4 ליטר מים..את המים שבבלוק לא החלפתם , לא יודע באיזה רכב מדובר או יותר נכון באיזה מערכת קירור ולכן קשה לתת תשובה מלאה לגבי קיבולת המים ולגבי יציאת האויר מהפקק..יש מערכות עם פקק ניקוז אויר ייעודי..
אצלי אני פשוט ממלא עד הסוף..מניע ונותן למנוע להגיע לטמפ' עבודה עם פקק פתוח ואז מוסיף כמה שצריך..ולאחר נסיעה בודק שוב, אם זו נסיעה ארוכה אני דואג להחזיק מיכל נוזל ברכב..
אצלי נכנסים 10 ליטר מים ולכן כבר בשלב המילוי אתה יכול לדעת כמה יצא וכמה נכנס ולחשב כמה חסר..

ליאור

sherifon
02-04-09, 19:19
מדובר בסוזוקי ליאנה , גם בספר רכב רשום 4.15 L .
לא חושב שיש פתח ניקוז למים מהבלוק חוץ מזה של הטרמוסטט אבל אגיד לו לבדוק , השאלה אם כך ,איפה הוא אמור לחפש את אותו פתח ניקוז ומה התהליך שצריך לעשות כדי לרוקן מים גם מהבלוק ?
אם לא ירוקן מים מהבלוק וישאיר את המצב כך,האם החלפת המים היתה לריק ?<

חבל על מיי הקירור שהכניס פנימה אם כך.... עכשיו הכל התערבב גם עם יתר המים שבבלוק...( יחד עם האוויר:) )

קראתי כמה הודעות בינתיים על החלפת מי הקירור אבל העיניין הזה לא כ"כ ברור....

vitrak
02-04-09, 19:43
נקודת הניקוז ברדיאטור היא הנמוכה ביותר במערכת רוב המים יורדים כאשר הפקק מילוי פתוח וברז הניקוז פתוח (גרויטציה) במידה ומשהוא נשאר זה פשוט זניחץ
הבעיות בגלל אויר כלוא בדרך כלל קימת ברכב "רנו" מישום שהמאורר החשמלי לא מקבל פקודה מהיוניט עם יש בועת אויר צרה צרורה !!!! (מילוי מים בדרך מחייב ניקוז האויר)ולא עוזר פקק פתוח
ניקוז אויר מתבצע על גבי צינור המים שיוצא מהרדיאטור (הצינור העבה השחור)יש ברזון קטן בצורת בורג פלסטיק ממלאים מיים מניעים מקפידים מיכל עודפים מלא וגבוהה פותחים את הברזון מנוע עובד עד שמפסיקים לצאת בועות ויוצאים אך ורק מיים.
משאירים מנוע עובד ומודאים שהמאורר נכנס לפעולה
בהצלחה
בני

sherifon
03-04-09, 08:29
תודה , אבל ...
לא ענית למה ששאלתי !
שאלתי לגבי דחיסת אוויר ( בפעולת ניפוח ) לרדיאטור .
כפועל יוצא , גם ניקוז אוויר מהמערכת , ( רנו לא רלוונטי ...)
אני צריך לתת לו תשובה חד משמעית מה עושים, או שהרכב יגרר למוסך...

vitrak
04-04-09, 13:39
הכנסת האויר זניחה מישום שברגע הכנסת המים יוצא האויר מנוע עובד מפעיל את משאבת המים והבועות עם יש עולות למעלה הדבר החשוב ביותר הוא להשאיר מנוע עובד ולהסתכל שחום מנוע עולה לנורמל ושהמאורר נכנס לפעולה
בני

גל_כ
05-04-09, 13:29
תודה , אבל ...
לא ענית למה ששאלתי !
שאלתי לגבי דחיסת אוויר ( בפעולת ניפוח ) לרדיאטור .
כפועל יוצא , גם ניקוז אוויר מהמערכת , ( רנו לא רלוונטי ...)
אני צריך לתת לו תשובה חד משמעית מה עושים, או שהרכב יגרר למוסך...

למיטב הבנתי, הבחור הכניס אויר למערכת, ואין בזה שום בעיה.

תסתכל על מערכת הקירור כעל אוסף צינורות. כאשר אתה מרוקן אותה = המים יוצאים והאויר נכנס במקומם (גם האויר שהחבר ניפח במערכת).
כאשר אתה ממלא מים מחדש, המים לא יכנסו לכל המקומות בקלות וישארו בועות אויר כלואות במערכת.

עד כאן אנחנו מסכימים.

הפעלת המנוע למשך דקות בודדות לאחר המילוי תגרום לסיקרולציה של המים (הטרמוסטט נפתח) והאויר יסחף במערכת עד שיגיע לנקודה הגבוהה ביותר = פתח מילוי ברדיאטור. בשלב זה תראה ירידה במפלס המים באופן פרופורציוני לכמות האויר שנכלא במערכת והשתחרר עם הסיקרולציה.
כל שעליך לעשות הוא למלא מים נוספים עד למלוא הרדיאטור ולנסוע לשלם (רצוי לבדוק שוב מספר פעמים שלא חסרים מים מעוד אויר כלוא שהשתחרר).

שים לב שמדובר על הסבר פשוט שניתן כאן כבר על כמה מחברי הפורום, אולם עליך לברר במוסך / ספר הרכב אם המודל הספציפי של הרכב שברשותך אינו רגיש לאותו אויר כלוא (כפי שתואר לגבי רכבי "רנו") כך שהרגישות תמנע מהמערכת לבצע סיקרולציה של המים והאויר ישאר כלוא.

שים לב שאני לא מכונאי, והידע שלי נצבר ע"ס נסיון בלבד, ויתכן שאינו מתאים / לא נכון לרכב שלך.

בהצלחה

sherifon
05-04-09, 17:49
זה כבר הסבר יותר משכנע.

תודה .

-->