PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בסטרטר

dambo
24-05-04, 22:04
שלום לכולם

הסיפור התחיל לפני כשבוע וחצי נכנסתי להניע את הסופה והרגשתי שהסטרטר מסתובב
לאט מידי, לא יחסתי לזה הרבה חשיבות משום שהסופה עומדת רוב השבוע. לאחר נסיעה מבאר שבע לתל אביב עוד פעם הסטרטר איטי, בהתחלה האשמתי את הטעינה אך לאחר בדיקה בלי עומס(צרכנים) ולאחר מכן אם עומס בוטלה האפשרות של אלטרנטור לא תקין ועברתי למצבר, משום שהמצבר עדיין באחריות חשבתי לקחת ולהחליף אותו.

אתמול (עוד לא החלפתי מצבר) ניסיתי להניע את הסופה.. וכלום אין סטרטר יש 12V
בשעון הטעינה נורות החיווי עובדות וכו .. בדקתי את הממסר של הסטרטר, עובד, בדקתי מתחים בכל המקומות החיוניים, הכל טוב, אפילו לחבר ישירות מהמצבר לממסר של הסטרטר ניסיתי וכלום אין סטרטר, לכן בחוסר ברירה אחרת זחלתי מתחת לאוטו ופרקתי את ה"נבלה", על שולחן הניתוחים אם מצבר אחר לידי, ניסיתי להפעיל והפלא ופלא עובד, לאחר ניקוי פנימי קל
(אם כבר פרקתי) החזרתי אותו לאוטו והוא עובד כמו חדש, מהר והעיקר מניע .

השאלה המתבקשת היא האם לשלוח אותו לשיפוץ בכל מקרה (או לשפץ לבד אם אפשר), לקנות אחד ספר משופץ, או שמצבו כרגע טוב (עד כמה שאפשר) ולעזוב את זה.
נ.ב. אני לא אוהב להתקע בלי יכולת להניע ולדחוף זה קשה (סופה סגורה ארוכה אם עוד הרבה ברזלים עליה והכי גרוע שכל זה בבאר שבע - "עיר הפשע והרשע" ככה שהיא תמיד צריכה לחזור למקומה).

בכל מקרה תודה על הסבלנות (כן היתי צריך לפרוק את כל השבוע מעלי)

דני

עירא
25-05-04, 04:13
והכי גרוע שכל זה בבאר שבע - "עיר הפשע והרשע" ככה שהיא תמיד צריכה לחזור למקומה).
דווקא שווה לך להשאיר את הסטרטר בחוץ, עוד מכשול לגנבים :lol:

dambo
25-05-04, 08:37
אם הייתי יודע שזה יעזור גם את המנוע הייתי מוציא, אבל לא ניראה לי שמשהוא או מישהוא יעצרו מבעדם להכנס אלי הבייתה לקחת אותי עם המפתחות ולגרום לי להניע להם את הסופה וגם לאחל להם נסיעה טובה :cry: , אפילו לו 40KG גוש כלב כנעני ששוכב לי מתחת למיטה כל לילה.
דני

זאביק
25-05-04, 08:54
אין פה סוגייה טכנית משמעותית, הכל עניין של כסף . . .

כמו שאמרת, הרגשת שהסטרטר הולך ודועך (ואחרי ניקוי קל הוא כמו חדש), לכן סביר להניח שגם פעם הבאה תרגיש אותו דועך, ותוכל להתכונן לזה.

אם אתה חייב ראש שקט, אז תשקיע את הכמה מאות שקלים, תקנה סטרטר משופץ/חדש, ואת שלך תשמור כספייר בג'יפ.
שוב, זה רק עניין של כסף . . .

dambo
25-05-04, 09:31
תודה :)
ציפיתי לתשובה הזו כי האמת שזה בדיוק מה שחשבתי לעשות אז אם למישהו יש מושג איפה (באיזור הדרום) והעיקר כמה סטרטר משופץ/חדש אמור לעלות אני אשמח לדעת.
דני

שחר-סופה
25-05-04, 10:02
דני,
לא ברור לי איזה פירוק בצעת של הסטרטר עצמו ומה ניקית ?
התופעה של " סטרטר איטי " מוכרת לי מהסופה והיא נובעת מפחמים גמורים / עוגן שחוק.
שיפוץ סטרטר בסביבות ה 300 שקל.
אישית , לא הייתי סומך כל כך על " הניקוי " שביצעת לו , ' צפה פגיעה ' בקרוב =
התקלה עלולה לחזור.... :? או שלא וניקוי זה באמת מה שהיה נחוץ/נדרש.
אגב , בן כמה הסטרטר ?

שחר.

dambo
25-05-04, 10:43
שחר,
אישית גם אני לא ממש סומך על הניקוי שעשיתי משום שכמו שכתבתי כאשר ניסיתי להפעיל את הסטרטר על השולחן בבית הוא עבד ולכן סרבתי לפרקו לחלוטין.

הרכב הוא שנת 98 אבל על הסטרטר יש מדבקה שמעידה כנראה על שיפוץ ב 2001 (הרכב יוצא משטרה).

בקיצור אני בשאיפה כרגע לקנות אחד משופץ ולהחזיקו כרגע כספר ברכב.
תודה
דני

eran4x4
25-05-04, 15:28
מאוד יכול להיות שהבעיה היא בעיית מגעים ולא בעית סטרטר.

פירוק והרכבה "חידשו" את המגעים.

עם התקלה חוזרת כדי לנסות למדוד (בזמן שהסטרטר מופעל) את המתח שהסטרטר מקבל ואת המתח שהמצבר מוציא, כך תדע עם הבעיה במצבר (מתח נמוך של המצבר), בסטרטר או מפל מתח גדול על החיבורים.

eran4x4
25-05-04, 15:34
מדידת המתח שהסטרטר מקבל צריכה להעשות כאשר המינוס של המודד מחובר לגוף הסטרטר והפלוס לבורג של חוט הפלוס העבה שמגיע לסטרטר.

מדידת מתח המצבר צריכה להעשות בין שני קוטבי המצבר (לא נעלי הכבל לפעמים מפל המתח הוא בחיבור בין הנעל לכבל).

אם יש הפרש מתח של 2 וולט ומעלה הייתי מתחיל לחפש איפוא יש חיבור לא טוב (2 וולט זו שליפה מהמותן אם למישהוא יש מספר אחר מניסיון הוא מוזמן להגיב).

שחר-סופה
25-05-04, 16:51
דני,
O.K, " בקיצור אני בשאיפה כרגע לקנות אחד משופץ ולהחזיקו כרגע כספר ברכב. "

כאן אני בדעה אחידה עם זאביק ,זה הדבר הכי טוב לטעמי אם אין לך בעיית מזומנים זמינה ....

ערן, מנסיון שלי...הבעיה בסטרטר לא במגעים.
חשבתי תחילה באמת שיכול להיות מאד שזהו הפיקוד של הסטרטר
(היכן שממוקם המוט עם המזלג בקצהו ושמתחבר לפחית עם מגרעת ברזל)
אך פסלתי את זה לאחר שקראתי שוב את תאור התקלה של דני.
אם הפיקוד היה הולך,היה לו רק רעש של נקישות במתן סטרטר.
זו דעתי...
נראה כמה זמן זה יחזיק...אני מקווה שדני יעדכן.

שחר.

dambo
25-05-04, 17:32
ערן,

הדברים הראשונים שבדקתי ברגע שהסטרטר האט את הקצב היו מפלי מתח על הכבלים,את כל הכבלים אצלי ברכב שאמורים לספק זרם גבוה החלפתי בכבל ריתוך 25 ואת כל הצרכנים הכבדים(אורות, מזגן*3 ועוד שאני כבר לא זוכר) חיברתי דרך ממסרים עקב טענה של מישהו שאמור היה להבין במזגנים ש"קלאץ המדחס הלך" והמתח שמגיע אליו הוא בסדר (10V) לאחר הפעלת המזגן מפל המתח על הכבל שמספק זרם לקופסת הפיוזים והממסרים היה בערך 2V לפי דעתי ועובדתית ברכב מפל המתח על הכבלים האלו הוא לא יותר מכמה עשרות מיליוולטים וזה בצריכת זרם גבוה (מזגן, אורות, מצית וכו...), הסיבה שהמתח יורד בהנעה היא המצבר עצמו עקב צריכת הזרם הענקית, (100A-200A) של הסטרטר, המתח עד כמה שאני יודע גם אז לא אמור לרדת מתחת ל 11V בזמן ההנעה.

בקיצור יכול להיות שאתה צודק כי כאשר הרכבתי חזרה את הסטרטר באמת ניקתי אם מברשת פלדה את שטח המגע שלו עם המנוע, אבל זה עדיין לא מסביר לי את האטת הקצב שלו במשך השבוע בעיקר שהאטת הקצב לא היתה מלווה בירידת מתח גדולה יותר בהנעה.

אגב מדחס המזגן עדין עובד מעולה כשנה וחצי אחרי האבחנה של "איש המזגנים".

בכל מקרה תודה
דני

eran4x4
26-05-04, 00:57
דני

על חיבור מסוים, נניך נעל כבל בעל התנגדות (עקב מגה לא טוב) של 0.02 אוהם יפול 0.2V עבור עומס של 10A (הדלקה של אורות הרכב לדוגמה) ו 2V עבור סטרטר (100A), מה שאני בא להגיד שמפלי המתח שיכולים להתקיים בזמן הפעלת סטרטר גדולים בהרבה ממפלי המתח בזמן עבודה רגילה של העומסים "הכבדים" האחרים.

מעבר לכך, בגדול הזמן היחידי (מלבד הפעלת כננת) שבו חיבור מצבר לא טוב יבוא לידי ביטוי הוא בזמן שהמנוע לא עובד (לדוגמה סטרטר, הפעלת אורות ללא מנוע וכדומה), בשאר הזמן רוב עם לא כל החשמל מסופק ע"י האלטרנטור. כמובן שמצב כזה יוביל לטעינת מצבר לקויה (חלקית\איטית) שתחריף את הבעיה.

קוריוז - לחבר היתה בעיה בהתנעה ששיגעה אותנו במשך יומים בטיול, חיבור כבלים לפעמים עוזר ולפעמים לא ושאר שטויות, בסוף התברר (לאחר מעבר על כבלי מינוס, כולל פתיחת וסגירת הברגים לשם חידוש מגע, ניקוי קטבים ונעלי כבל ולבסוף החלפת מצבר בדרך חזרה הביתה) שכבל הפלוס ש"יצוק" בתוך נעל הכבל של המצבר "איבד את איכות החיבור" לנעל הכבל.

eran4x4
26-05-04, 01:01
נניך=נניח
מגה=מגע
עם=אם

dambo
26-05-04, 09:05
ערן

בין הדברים הראשונים שבדקתי היו מגעי הכבלים בגלל שכבר אמרתי שכבר היתה לי בעיה דומה הבעייה היא שכבל אספקת הזרם לסטרטר הוא נפרד משאר כבלי אספקת הזרם לרכב, חוץ מהאפס ששם אמרתי יכול להיות שאתה צודק כי באמת ניקיתי את שטח המגע של הסטרטר אם גוף המנוע,
אגב בשביל להאשים את הכבלים או את המגעים לא צריך בכלל לבדוק מתחים, מספיק שתשים עליו את היד ואם הוא מתחמם מעבר לתחום נורמלי כלשהוא (כמו שאמרת שאצל חבר נעל הכבל שעל המצבר רותכה למצבר בגלל חום) אז משהו לא תקין.
בקיצור הלוואי שאתה צודק וזו רק בעיית מגעים הרבה יותר זול לתקן את זה מאשר לשפץ או לקנות סטרטר.

תודה, דני.

AvigdorAharon
27-05-04, 06:59
אם תחליט לשפץ סטרטר (לדעתי, לקנות אחד תקין יעלה לך יותר מ 300 ש"ח) ותוכל להגיע למרכז, יש חשמלאי מומלץ (בכל אופן, על ידי) בצומת סגולה בפתח תקוה.
עבור +- 300 ש"ח הוא שיפץ בעבר שני סטרטרים (ברכבי שונים כמובן) והייתי מאוד מרוצה.

אביגדור

קיד
13-06-04, 18:27
אבי נמרוד מחברת אלקטריק סטרט בטל' 058850009 עובד באזור הדרום. יעלה לך שיחת טלפון. יש אחריות על המוצר, הרכבה עליך.
בברכה,
טכנית, את מצב הפחמים ניתן לראות כאשר מפרקים את המתנע, פחמים שחוקים ועוגן מפוייח גורמים לצריכת זרם גבוהה. מגען (סונולואיד) ישן ושרוף בהחלט לא מספק זרם אופטימלי. יכול להיות שהמיסב בראש המתנע גמור ולכן המתנע מתחכך עם הבית וכולי וכולי וכולי.

-->