PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע כובה בזמן נסיעה

hem
04-04-09, 22:07
בלייזר 90 בנזין מוזרק חד נקודתי.. לאחרונה התחילה תופעה של מנוע "חותך" בזמן נסיעה במהירות של 80-100 קמ"ש. התופעה לא קיימת באופן קבוע ולא קיימת בנסיעה איטית יותר ולא קיימת בשטח בזמן מאמץ. המנוע מגיב ללחיצה חזקה על דוושת הדלק והרכב מאיץ ללא כל בעיה, אבל כשחוזרים למהירות של 80 הוא שוב "חותך". ה"חיתוך" מופיע בפתאומיות ונעלם לאחר עצירה ממושכת וכשהמנוע מתקרר. היום המנוע כבה לי פעמיים באמצע נסיעה בכביש. פעם ראשונה בזמן סיבוב ימינה ופעם שניה בזמן עצירה ברמזור. יש לציין שהמנוע ניתן להתנעה מיידית לאחר שהוא כובה וללא סיבובי סטרטר ממושכים, המנוע מתניע מיד עם סיבוב המפתח. בבדיקה לא נתגלו חוטי חשמל רופפים.
לציין כי מיד לאחר התחלת החיתוך לפני כחודש, הוחלפו כל 8 חוטי החשמל לפלגים, הוחלפו פלגים, אבל זה לא ממש עזר. רעיונות ועצות יתקבלו בברכה.
תודה וחג שמח
חמי

polar bear
04-04-09, 23:06
המנוע כבה לך בכל מצב בעצם פרט למאמץ. ז"א- דושת הגז לא לחוצה בכלל או לחוצה מעט מאד. ובונסף ישנו מאמץ כלשהו על המנוע - סיבוב - משאבת הגה, עצירה מלאה - בוסטר ברקס.

היתי בודק - ואקומים, במיוחד כאלה שקשורים לפיצוי אויר בסרק { אצלך שיוט ב 80 -100 דומה מאד לסרק } , ואם אני לא טועה יש גם יוניט אלק' שקשורה לענין הזה.
וגם יתכנות לסתמית דלק, אבל זה לא נראה לי כל כך בכלל.

hem
05-04-09, 14:12
המנוע כבה לך בכל מצב בעצם פרט למאמץ. ז"א- דושת הגז לא לחוצה בכלל או לחוצה מעט מאד. ובונסף ישנו מאמץ כלשהו על המנוע - סיבוב - משאבת הגה, עצירה מלאה - בוסטר ברקס.

היתי בודק - ואקומים, במיוחד כאלה שקשורים לפיצוי אויר בסרק { אצלך שיוט ב 80 -100 דומה מאד לסרק } , ואם אני לא טועה יש גם יוניט אלק' שקשורה לענין הזה.
וגם יתכנות לסתמית דלק, אבל זה לא נראה לי כל כך בכלל.

חשבתי על סתימת דלק..אבל ירדתי מזה כי מיד לאחר שהמנוע כובה ניתן להתניע שוב ללא כל בעיה ולהמשיך לנסוע, כך שאם יש סתימה היא לא תשתחרר מיד. בדקתי את כל צינורות הוואקום..לא נראה שיש דליפה או צינורית קרועה. מה עוד כשאני פותח צינור וואקום אחד, מיד מרגישים בשינוי בסיבובי הסרק של המנוע. אני חושד יותר לכיוון של בעיה חשמלית...אבל עדין לא מצליח לאבחן את הבעיה.

ron_gal
05-04-09, 14:58
יש חיישן מצערת?

יכול להיות שיש לו נקודה מתה ...

רון.

hem
05-04-09, 17:07
יש חיישן מצערת?

יכול להיות שיש לו נקודה מתה ...

רון.

האמת היא שאני לא יודע לגבי חיישן מצערת.מה גם שהתופעה אינה קבועה. יכול בהחלט להיות מצב של נסיעה של כמה ימים ללא תופעת החיתוך..ואז באופן פתאומי זה מופיע ולא מפסיק עד שהמנוע מתקרר.

ron_gal
06-04-09, 12:16
עוד יותר מתאים לחיישן ...
בחום הוא לא נותן קריאה מדוייקת בנקודה מסויימת ...

הייתה לי בעיה דומה בדיסקברי בנזין ...

שווה בדיקה.

רון.

hem
06-04-09, 13:08
עוד יותר מתאים לחיישן ...
בחום הוא לא נותן קריאה מדוייקת בנקודה מסויימת ...

הייתה לי בעיה דומה בדיסקברי בנזין ...

שווה בדיקה.

רון.

בהחלט שווה בדיקה. הבעיה היא..ולא ממש נעים להגיד...אני לא ממש יודע איפה נמצא החישן הזה...
בדקתי באוטוליין והעלות של החישן היא 400 שקלים.
אשמח לעזרה.
תודה

kobiarava
06-04-09, 13:15
בהחלט שווה בדיקה. הבעיה היא..ולא ממש נעים להגיד...אני לא ממש יודע איפה נמצא החישן הזה...
אשמח לעזרה.
תודה

לא מכיר בלייזרים, אבל החיישן הנ"ל נמצא על בית המצערת, בד"כ בצד הנגדי למנוף כבל הגז, ומקבל חיווי מציר המצערת

קובי

eradsh
12-04-09, 21:20
לדעתי צריך לחפש בכיוון נוסף.
יכול להיות שיש בעיה עם העודפים של הדלק. הכוונה שהמנוע מציף.
במערכת הזרקת דלק, ישנו מעגל חוזר, לאחר שניבנה לחץ למזרק, דלק מיותר עקב צריכה נמוכה כמו נסיעה בסרק, חוזר למיכל זמני וממנו למיכל הדלק. נישמע לי שיש בעיה עם ניקוז העודפים ואז המנוע מציף. כשהוא מציף ריגעית, הוא עלול להכבה ולאחריו ההתנעה תהיה תקינה.
אותה תופעה אירעה אצלי.

hem
15-04-09, 09:42
עברתי על כל חיבורי החשמל, צינורות הוואקום, חיבור צינורות הדלק ומה לא, אתמול בנסיעה קצרה מנתניה לקניון M הדרך המנוע כבה פעמיים. בפעם השלישית כשרגשתי שהמנוע עומד להכבות הספקתי ללחוץ על דוושת הדלק עד הסוף....המנוע "ניסה להתנגד"...אבל נכנע והמשיך לפעול...
בדרך חזרה לנתניה..הנסיעה עברה חלקה כאילו לא היו דברים מעולם. העניין הוא שהרכב יכול לנסוע כמה ימים טובים ללא כל בעיה ואז ללא כל התראה המנוע כובה. אני מניח שאם היתה בעיה של סתימת דלק, או בעיה חשמלית, או בעיה בחיישן או במערכת של עודפי דלק הבעיה היתה קבועה. פה הבעיה אינה עיקבית...יכולים לעבור כמה ימים של נסיעה חלקה ואז פתאום המנוע כובה.
שוב אני מציין...המנוע נדלק ללא שום בעיה מיד.
אשמח לייעוץ ועזרה.
חג שמח - חמי

hem
15-04-09, 15:35
טוב..כפי שציינתי במהירות שיוט המנוע "חותך". הזכירו כאן בתגובות שכדאי לבדוק את החיישן מצערת. ניתקתי את חיבורי החיישן ונסעתי נסיעה רגילה בה היה אמור המנוע "לחתוך"..אבל איזה פלא...המנוע עבד כמו שעון ולא "חתך" ולא גימגם. כשחיברתי חזרה את החיישן, שוב החל המנוע "לחתוך". מסקנה ברורה היא שהחישן הוא כנראה מקור הבעיה. הבנתי שתפקידו של החיישן להעביר נתונים למחשב שאמור לקדם את ההצתה, שלא כמו במפלג רגיל שקידום ההצתה מתבצע ע"י מערכת הוואקום. האם אני צודק או מדבר שטויות?
לפני שאני הולך לקנות חיישן חדש...האם הבעיה היא בחיישן? האם הבעיה יכולה להיות במחשב? האם הבעיה יכולה להיות במקום אחר?
תודה חמי

hem
16-04-09, 10:50
///

hem
16-04-09, 12:47
ניגשתי הבוקר לחבר שעובד במוסך UMI. לאחר שתיארתי לו את הבעיה וסיפרתי לו שניתקתי את חיישן המצערת, הוא הסביר לי שלא בהכרח הבעיה היא בחיישן. מאחר וניתקתי את החיישן, המחשב נכנס למצב חרום ולמעשה מתעלם מבעיות שיכולות לנבוע גם מחיישנים אחרים ומאפשר נסיעה רגילה ללא קירטוע. במוסך הזה אין להם את התוכנה המתאימה על מנת להתחבר למחשב שברכב...הוא ישן מדי...והוא המליץ לי לחפש חשמלאי או מוסך שיש ברשותם מחשב עם התוכנה המתאימה. חיישן מצערת אמור לעלות 390 שקל. האם כדאי לרכוש ולהתקין? ואולי הבעיה אינה נובעת מהחיישן?
חמי

ybar
16-04-09, 13:40
איזה דגם בדיוק החיישן מצערת שברכבך? תעלה תמונה, אוליי יש לי אחד כזה תקין, תקבל אותו בחצי ממחיר חדש.

polar bear
16-04-09, 21:37
כדאי לך לאתר מישהו עם רכב כמו שלך ולהצליב חיישנים. או לחילופין למצוא מישהו שיודע לוודא תקינות של חיישן כזה עם רב מודד.

itaig
17-04-09, 00:04
שלום
להערכתי מדובר בחיישן מצערת
תבדוק את הקונקטור של החיישן, תפרק את החיישן ותנקה אותו, אולי זה יעזור
אם לא - אז תחליף.
החיישן זה סוג של סולונאיד - מאין ברז חשמלי של אוויר שאמור להחזיק את המנוע פועל בסרק (כאילו ללחוץ על הדושה ולהחזיקת את המנוע פעיל בסרק)- שלא לוחצים על הדושה

בהצלחה

היה לי מקרה דומה, המנוע מתחיל לקרטע ומייד נחבה.

hem
17-04-09, 12:42
טוב..הבוקר ביקרתי אצל חשמלאי רכב בנתניה שמתמחה ברכבים מהסוג הזה. הוא חיבר את הרכב למחשב ובדק קריאת תקלות. למרבה הפלא המחשב לא הראה כל אינדיקציה של תקלה באף אחד מהחיישנים, כולל חיישן מצערת, פרט כמובן לקריאה שנרשמה במחשב כשניתקתי את החיישן בחג. הוא ביצע איפוס של המחשב וביקש ממני לבצע נסיעה קצרה ולחזור אליו על מנת לבדוק שוב. כמובן על פי חוקי מרפי שבנסיעה הזו הרכב לא "חתך" ולא "כבה" ועבד כמו שעון. חזרתי אליו ושוב חיבר למחשב ששוב לא הראה כל קריאה של תקלה. כל החיישנים מראים עבודה תקינה לחלוטין. הוא ביקש לחזור אליו במידה והתופעה חוזרת שוב במהלך הימים הקרובים.
שבת שלום
חמי

hem
25-04-09, 19:38
אתמול הוחלף מסנן דלק. האמת המסנן היה סתום...ניסיון לנשוף אוויר דרך המסנן הבהירה עד כמה המסנן סתום. הדלק שיצא מהמסנן היה בצבע חום בוץ.. ולא ירוק. הדלק מצינור הדלק מהמיכל נראה נקי וירוק כפי שהוא אמור. בנוסף שוב עברתי על כל חיבורי החשמל, ניקוי מגעים במפלג, בדיקה וחיזוק מינוס..בדיקת כל מגעי החשמל, צינורות וואקום...הכל נבדק. על הדרך גיליתי נזילת מים מהרדיאטור...הבוקר נסעתי לקלאנסווה לתקן את הרדיאטור. כל הדרך האוטו נוסע חלק...שקט...לא "חותך" לא כובה...פשוט כמו שעון. אבל...(נו מה חשבתם שבאמת נפתרה הבעיה...) בדרך חזרה המנוע "חותך" במהירות 90 - 100...וכמובן כובה....ניסיון התנעה..המנוע נדלק מייד...ושוב נוסע חלק ושקט כאילו כלום לא קרה.
להזכירכם..בבדיקת מחשב כל המערכות מראות קריאה תקינה..חיישן מצערת...מייצב טורים...כל החיישנים מראים קריאה תקינה.
אולי משאבת דלק? לפני שאני רץ לקנות...אשמח לרעיונות...
תודה חמי

TEDDY
25-04-09, 21:13
בעיה דומה שקרתה גם לי והעליתי אותה התשובה בשרשור דומה,אצלי זה היה נתק פנימי של אחד מחוטי ההצתה בצמת החשמל של הרכב,בשל יובש בחוט הוא פשוט נשבר בפנים.
לא ניתן לראות בשל הבידוד החיצוני על החוט פשוט תעבור על הצמה בזמן שהרכב דלוק ותשחק עם החוטים עצמם חוט חוט אולי תרגיש פתאום את הרכב באחד החוטים שאתה משחק איתו רוצה להתכבות.

hem
30-04-09, 16:33
בעצתו של שמיל, 3 ימים לאחר החלפת הפילטר דלק ובעקבות זה שהרכב ממשיל "לחתוך" ולהיכבות בצורה לא סדירה וקבועה, פרקתי שוב את הפילטר על מנת לראות באין ליכלוך שמגיע מהמיכל ושהפילטר לא סתום שוב. הפילטר נקי והדלק נקי וירוק. עברתי שוב על כל צמות חוטי החשמל, בית הפיוזים, מגעים וחיבורי חשמל שונים מתחת ללוח השעונים...כמובן תוך כדי שהמנוע עובד. כלום..לא משמיע ולו שמץ של גימגום וחיתוך וכמובן שלא כובה. בהתאם לעצתו של שמיל, בשבת הקרובה אני אחליף את מודול ההצתה ונראה מה תהיה התוצאה. אם זה לא יעזור נראה לי שאני אלך לכיוון של משאבת דלק. לפי מה שהבנתי במיכל דלק יש גם שסתום לחץ אל חוזר. אולי הוא לא תקין...עלות משאבה 490 שקל...אבל אין ברירה...
אני כמובן אמשיך לעדכן.
שבת שלום חמי

hem
17-05-09, 09:58
מתנצל שלא עידכנתי עד היום...צריך גם לעבוד לפעמים....
בכל מקרה, לפני שבועיים פרקנו (אני והבן שלי) את הדשבורד, ועברנו על כל צמת החשמל, חיבורים, מחשב, חוטים גלויים שלא מחוברים לשום מקום, ניקוי מגעים וכ"ד. אמנם לא ראיתי חוטים רופפים, שרופים, או משהו דומה, אבל מאז המנוע לא חותך ולא כובה בנסיעה...טפו...טפו...טפו....
עובד כמו שעון...אני מקווה שרק ימשיך ככה.
תודה לכל המייעצים, העוזרים והמדריכים....
שבוע נפלא
חמי

-->