PDA

צפייה בגרסה מלאה : נראתה סופה גנובה ירוקה ברמת חובב

tzurlis
05-04-09, 20:24
סופה בצבע ירוק עמוק כמו הג'יפים של הפקחים ברשות שמורות הטבע
כיתוב M240 בגדול על מכסה המנוע משמאל
מדבקה שקופה מהצד השמאלי ומאחור של לשמור על הטבע
מתלה קדמי ומוט צבועים שחור
מושקעת ושמורה
נדמה לי שמישהו כאן העלה הודעה עליה, אבל לא מצאתי בחיפוש
המספרים הוסרו
צמיגים רחבים ובמצב מצויין
נראתה מתדלקת בתחנת דלק פז הצפונית, רמת חובב, ביום שישי הזה, ה- 3 לאפריל 2009 , בשעה 16:00 לערך
נהוגה בידי בידואי בן 18 בערך, מבנה גוף רזה, גובה כ- 1.75, חוצפן רציני, שצחק לי בפנים ואמר בפה מלא שהיא גנובה. מכיר את כל העובדים בתחנה (והם אותו...)
אולי ניתן לאתר לפי צילומי האבטחה במקום, מה שבטוח הבחור לא גר רחוק מידי - יש שם רק שתי תחנות דלק.

דרור ברלי
05-04-09, 20:57
לפעמים כל הילדים הבדואים הטובים מהאיזור מתאספים באיזור נחל סכר שליד רמת חובב - מין "בור "שכזה בדומה לתל ברוך. משתוללים שם על ג'יפים, אופנועים וטרקטורונים גנובים. מעניין איפה נמצאת המשטרה המהוללת....
בטח עסוקה בירי לייזרים... אבל זה התנועה, סליחה. זו משטרה אחרת. מכוניות גנובות זה לא העניין שלהם. רק מכוניות ממהרות.
לצורך טיפול בגנבים צריך את משטרת הסיור? או אולי משטרה שונה לגמרי? אבל הסיור במקום אחר. וחוץ מזה אין לסיור תקציב ותקנים ובטח אין להם ניידות.

שמרו היטב על הג'יפים שלכם, כי אלה שתפקידם הרשמי לשמור על חייכם ורכושכם פשוט מועלים הן בתפקיד והן באמון!

מאיר רוטברג
05-04-09, 21:39
הייתה עם נשק?

דרור ברלי
05-04-09, 22:07
ואם כן?
אז מה?
אתה יכול, חוקית, לעצור אותו?...
או שתבוא המשטרע, הוא יגיד מה פתאום, והיא תשחרר אותו ותעצור דווקא אותך?......:?

מאיר רוטברג
05-04-09, 22:38
דרור אתה באמת שואל אותי מה אני הייתי עושה??
באמת?

מעניין ששני קוטרים מחכים למשטרה שתעשה משהוא אצל בדואי גנב עם סופה ירוקה
שמודה בנוכחות עדים בביצוע עברה מסוג פשע,

ציטוט:
מעצר אזרחי... וכבילה...צריך להבדיל בין מעצר אזרחי לבין עיכוב אזרחי.
בחוק מוגדרים מספר מסויים של בעלי תפקידים שרשאים לבצע מעצר וגם אז המעצר חייב להיות במסגרת עבירה שנעברה בתחום התמחותם.

עיכוב אזרחי לעומת זאת יכול להתקיים במספר תנאים:
1) נעברה עבירה הכרוכה באלימות, גניבה, פשע או גרימת נזק של ממש לרכוש.
2) זהות החשוד לא ידועה לאזרח.

בשונה מסמכות העיכוב של שוטר לאזרח מותר להשתמש בכוח בשביל לעכב את החשוד במקום, אבל בתנאי שהוא לא גורם לו חבלה!!!

מטרת העיכוב על ידי האזרח היא אך ורק על מנת להעביר את החשוד למשטרה.

זמן תחילת העיכוב (3 שעות) מתחיל מהרגע בו האזרח עיכב את החשוד ולא מרגע מסירת החשוד למשטרה.

דרור ברלי
05-04-09, 22:45
יופי חי.
תצטט לו את החוק ותנסה לעצור אותו.
הוא גם בכלל לא יתנגד.
להפך - יושיט את הידיים שתכבול אותן באזיקון פלסטיק (בזהירות, שלא ייחבל חלילה)

וגם העובדים בתחנת הדלק בכלל לא ימהרו להזעיק את החמולה שלו.

ואז נראה מי מגיע יותר מהר - הניידת או הבדואים, שרוב הסיכויים שמגיעים חמושים.
תילחם קצת מולם, עד שהמשטרה תגיע לעצור את מה שנשאר ממך.

אתה חי בסרט מאיר.
סרט של שוטרים וגנבים. הוליווד דה-לה-שמעטע.
עזוב אותך. לך תמזוג לעצמך משהו טוב מארון הקסמים שבכניסה למטבח שלך.

ד ו ר ו ן
05-04-09, 23:54
באמת?

ציטוט:
בחוק מוגדרים מספר מסויים של בעלי תפקידים שרשאים לבצע מעצר וגם אז המעצר חייב להיות במסגרת עבירה שנעברה בתחום התמחותם.

בשונה מסמכות העיכוב של שוטר לאזרח מותר להשתמש בכוח בשביל לעכב את החשוד במקום, אבל בתנאי שהוא לא גורם לו חבלה!!!

זמן תחילת העיכוב (3 שעות) מתחיל מהרגע בו האזרח עיכב את החשוד ולא מרגע מסירת החשוד למשטרה.
מאיר,
אדם מהישוב יכול להגיד לך עד מחר שהרכב שלו גנוב ואתה לא יכול לעשות כלום חוץ מלברר בטלפון אם היא באמת גנוב, תנסה לשים לו אזיקון ויש לך סיכוי סביר לגמור חבול וגם עם תלונה על תקיפה כשמי שיכה אותך יוכל להשתמש בנימוק של הגנה עצמית כי אתה פגעת בו ללא הצדקה.
חסרים פושעים אמיתיים שהשתמשו בטיעון הזה?

מעבר לכך,
באזור רמת חובב יש הרבה יותר מסופה יריקה אחת שמסתובבות ללא מספרים, להגיד שראיתם סופה אחת גנובה?
בוא נראה אותך מוצא סופה אחת שאינה גנובה..

omri_t
06-04-09, 00:07
באמת?

ציטוט:

כל האמור כאן יפה ונחמד.
אבל הדבר האחרון שהייתי עושה כנושא נשק הוא להשתמש בו למען שמירה על רכוש ספק גנוב.
יתרה מכך גם אם הייתי רואה גנב נוסע ברכב שלי הפרטי- לא הייתי יורה \ מאיים.
פילפולי החוק מוכרים לקומץ נושאי הנשק שמודע לכובד האחריות.
בשורה התחתונה נשק נועד להגן עליך מסכנת מוות ברורה - לא שום דבר אחר.
ובכל פעם שמשתרבב נושא נשק לאיזה סיפור כזה או אחר- הדבר נגמר לרעתו של האזרח נושא הנשק.
גם כאן, אנחנו רואים כמה המשטר \ הפרקליטות בוחרים בדרך הקלה על חשבוננו.
פשוט עצוב...

הצפרדע
06-04-09, 00:21
מאיר, זה אתה שם או שמישהו משתמש בשם המשתמש שלך ומסתלבט עלינו???

לא הייתי מאמין אי פעם שאצטרך לשאול שאלה כזאת, אבל כנראה שכאשר שהלכת עם אשתך לסרט בפעם האחורנה, נשארת לחיות בסרט......:rolleyes:

דרור ברלי
06-04-09, 00:27
מעבר לכך,
באזור רמת חובב יש הרבה יותר מסופה יריקה אחת שמסתובבות ללא מספרים, להגיד שראיתם סופה אחת גנובה?
בוא נראה אותך מוצא סופה אחת שאינה גנובה..

זה מחזיר אותנו להערות שלי על המשטרה, שמעדיפה להתעלל בנהגי הסופות הבודדות שעוד נמצאות בידי בעליהן החוקיים, להציק להם על צמיגים, הגבהות ושאר ירקות, מאשר לעשות פעם אחת סדר אצל הבדואים, להוציא משם את כל כלי הרכב הגנובים ולהחזירם לבעליהם.

ד ו ר ו ן
06-04-09, 00:46
מאז שמג"ב ירדו לנגב המצב טוב בהרבה-לא מתקרב לנורמלי אבל טוב יותר.

זה עדיין לא מונע מהם לנסוע באור יום עם באגי בצבע חול עמוסה בשקים על כביש 40.. או לתדלק עם השקים עם הרכב בתחנת דלק.

רכס חיים
06-04-09, 02:09
לא אשכח את הרגע המביך שמצאתי שק מריחואנה על הציר,ולאחר דקה של שיקול דעת ,השארתי אותו לנוח שם עד שהבדווי יבוא לאסוף אותו.

רק היה חסר לי שהייתי מביא אותו לתחנת משטרה ומיד מואשם בסחר בסמים.

ותחשבו רק שהיו מוצאים את השק עלי בדרך למשטרה,איך הייתי מגיע מנופח לבית המשפט.

שוטרים הם סוג של קרימינלים במדים. ושומר נפשו ירחק מהם.

ועוד לא דיברנו על המתנדבים למשטרה..........

asafk
06-04-09, 08:39
רכס, שיקול הדעת שלך ממש לא מובן לי.
כמו שהאוטו שלך נראה, וכמו שאתה נראה, גם השוטרים היו חושבים שאתה בדואי והיו מניחים לך לנפשך...

תחנת הדלק בצומת משאבים - בשעת ערב מתארגנים הכוחות. הג'יפים מתדלקים ומתכוננים ליציאה לשטח. הארוכים הפתוחים בצבעי הסוואה של החילים, הקצרים הסגורים של התצפיתנים והחמ"לים. לסופות המוסוות אין מספרים. לקצרות הלבנות יש מספר. לכולן אותו מספר.

אסף.

tzurlis
06-04-09, 08:47
מאיר,
לא הייתי עם נשק. החזרתי אותו לפני שש שנים, כשנמאס לי מהבדיקות בקניונים והסרט שעשו לי עליו כמעט בכל מקום.
הייתי עם הבן שלי, בן 9, בדרך לאילת ולקצת זמן איכות ביחד.
אני לא שוטר של העולם, ולא אסכן את עצמי במצב כזה. חופשה צריך לבלות במלון, לא בסורוקה.

מאיר רוטברג
06-04-09, 09:18
מאיר,
לא הייתי עם נשק. החזרתי אותו לפני שש שנים, כשנמאס לי מהבדיקות בקניונים והסרט שעשו לי עליו כמעט בכל מקום.
הייתי עם הבן שלי, בן 9, בדרך לאילת ולקצת זמן איכות ביחד.
אני לא שוטר של העולם, ולא אסכן את עצמי במצב כזה. חופשה צריך לבלות במלון, לא בסורוקה.

אתה צודק בהחלט,

אני שמייח בשימחת כולכם,
כל אחד ינהג על פי רצונו, מחשבתו,וכבודו העצמי,

אני כאחד שגנבו לו רכב מהביית הייתי נוהג אחרת,

עודד זנטון
06-04-09, 10:52
אתה צודק בהחלט,

אני שמייח בשימחת כולכם,
כל אחד ינהג על פי רצונו, מחשבתו,וכבודו העצמי,

אני כאחד שגנבו לו רכב מהביית הייתי נוהג אחרת,

מאיר, תן לי להבהיר לך את העניינים..
תחנת הדלק ברמת חובב נמצאת בצד המערבי של הכביש.
הצד המזרחי שלו, נקרא רמת בקע.
הוא מאוכלס בצפיפות נוראית ב"ישובים לא מוכרים" שזו הדרך המכובסת לאמר "בניה לא חוקית שאינה מטופלת עשרות שנים והולכת להיות האינתיפדא הבאה שלנו אבל הם ערבים ולערבי בישראל מותר..."
האוכלוסיה באותם "ישובים", עוסקת (מעל 80%, נתון אמיתי ולא המצאה שלי), ניחשת נכון, בפשיעה.
במקרה הספציפי הזה, המדובר הוא בשבת עזזמה המחזיק בזכויות על גנבות הרכב בדרום (טרבין אל אטרש, לעומת זאת, שולט בשוק הפרוטקשיין, יש סדר!).
אני מניח, בסבירות די גדולה, שנסיון מהסוג שאתה מציע, יביא למותו הפוטוגני של המנסה.
למעסה, אם היה אפשר לעצור בקלות שכזו פורעי חוק, אני בטוח שהמשטרה היתה עושה זאת מזמן, אממה, יותר קל לעצור שומרי חוק.
דוגמה:
ע"מ להרוס עשרה מבנים לא חוקיים, הרימה הסיירת הירוקה מבצע הכולל 180 שוטרים חמושים כולל יס"מ ושאר ירקות! (נכון ל2003 כשעבדתי שם).

עצתי לך מאיר,
אל תהיה גיבור!

דרור ברלי
06-04-09, 12:01
לא אשכח את הרגע המביך שמצאתי שק מריחואנה על הציר,ולאחר דקה של שיקול דעת ,השארתי אותו לנוח שם עד שהבדווי יבוא לאסוף אותו.

רק היה חסר לי שהייתי מביא אותו לתחנת משטרה ומיד מואשם בסחר בסמים.

ותחשבו רק שהיו מוצאים את השק עלי בדרך למשטרה,איך הייתי מגיע מנופח לבית המשפט.

שוטרים הם סוג של קרימינלים במדים. ושומר נפשו ירחק מהם.

ועוד לא דיברנו על המתנדבים למשטרה..........

מתישהו ב-2004, שבת, 07:30 בבוקר. אני וניר שטייל איתי. מוצאים שק. שק גדול, או "באלה" בשפת העם. מונח לו על הציר השחור בתוך מכתש רמון, ממש באמצע הדרך בין קיר האמוניטים לתחילת מעלה ערוד.
יכולנו להעמיס אותו על הסופות, להיעלם מהר ואחר כך לחלק לחבר'ה. היתה שם כמות שהיתה מספיקה לנו לחינגות למשך כמה שנים. אם היינו עבריינים אמיתיים, יכולנו למצאו מישהו שיקנה את זה מאיתנו בכמה אלפים טובים. דולרים הכוונה. אבל הייתי אזרח טוב והחלטתי לדווח למשטרה. כאן התחיל סרט-בורקס.

חייגתי 100, עונה לי איזה פקצה.

"משטרה".
בוקר טוב - מדבר דרור ברלי, אני נמצא במכתש רמון. מצאתי שק מריחואנה.

"איזה מכתש?"
מכתש רמון.

"איפה במכתש?"
על הציר השחור,בין קיר האמוניטים למעלה ערוד.

"קיר המה?........"
אמוניטים.

"מה זה אמוניטים?......."
לא חשוב. אני אתן לך נ.צ. תשלחי מישהו שייקח את זה. זו כמות גדולה.

"מה זה כמות גדולה?"
שק יוטה גדול. באלה. די כבד. 70 או 80 קילו.

"איך אמרת קוראים לך?..."
דרור ברלי.

"מאיפה אתה דרור ברילי?"
ברלי. אני מחולון. מה זה משנה מאיפה אני?

"מה אתה עושה שם בשעה כזאת?"
מטייל, מה זה חשוב?

"איך אתה יודע שזה מריחואנה?..." (הופה. שאלה מכשילה.)
אני עושה הרבה מילואים כאן בסביבה. אני מכיר את השטח כאן ואת השקים האלה. (יצאתי מזה. בינתיים)

"אין לי ניידת כאן כרגע. אני רושמת ומודיעה את זה למי שצריך".
לא מותק. זה אמצע השטח.שביל משובש. תשלחי ג'יפ או טנדר ארבע על ארבע או טרקטורון. ניידת לא נוסעת כאן.

"אדוני, אני לא מותק שלך. איפה אמרת?..."
סליחה. הציר השחור, במכתש רמון, מול קיר האמוניטים.

"מה שחור? ..."
השביל הזה מסומן בסימון שבילים שחור. יש לך מפה בתחנה?

"טוב אדוני, אל תשגע אותי. תיקח את זה ותביא לתחנת מצפה".
תשכחי מזה. אני לאהשתגעתי לנגוע בדבר הזה. בטח לא שם ברכב שלי. אחר כך אתם תאשימו אותי שזה שלי. אני נותן לך נ.צ. ונוסע מכאן לפני שהמבריח שאיבד את זה חוזר לכאן.

"מה זה נון-צדיק?...."
טוב. לא חשוב. את יכולה לקשר אותי למג"ב רמון? הם יושבים בהר חריף. זה קרוב לכאן.

"תשמע אדוני, אל תלמד אותי! הבנת?!... תן לי מספר טלפון שלך, יתקשרו אליך ממג"ב"
בבקשה (נותן לה את המספר. ברור לי שעכשיו הסתבכתי בבירוקרטיה שלהם וזה יקח ים של זמן ויהרוס לי את הטיול)

עזבנו את השק במקום, נסענו משם לכיוון מעלה ערוד, והתמקמנו במקום גבוה שרואים ממנו את השק במשקפת.
אחרי רבע שעה אני מקבל טלפון ממג"ב רמון. איזה קצין, לפי המבטא נשמע דרוזי. נחמד וענייני. נתתי לו נ"צ מדויק. הסברתי לו איפה אני נמצא ושרואים מכאן את השק במשקפת. הוא אומר לי שנהגתי בחוכמה שלא חיכיתי ליד השק כי המבריח עלול לחזור בכל רגע ויש מצב שהוא חמוש. וגם טוב שלא העמסתי על הרכב שלי, בדיוק מהסיבות שהעליתי קודם ("אלה משטרה כחולה, טיפשים שחבל על הזמן. יעשו לך בעיות" הציטוט מילה במילה מהמקור) הוא מבטיח לי שהוא שולח רכב שיוצא תיכף מהר חריף. זה בערך 15 ק"מ, מאיפה שאני יושב, "רבע שעה, מקסימום חצי שעה הם אצלך. תתקשר למספר הזה אם תראה מישהו מגיע ונוגע בזה". אחלה, סוף סוף מישהו רציני.

טוב. אנחנו מחכים. רבע שעה. חצי שעה. נאדה. פתחנו ערכת קפה. כוס שנייה. השמש כבר מרביצה. פתחנו מחצלת וציליה. שעתיים אחרי שיחת הטלפון מגיעים האמר צבאי וסופה של מג"ב. אהלן אהלן. אתה דרור? אני. מראה להם את השק במשקפת. תן לי פרטים מלאים שלך דרור. בשביל מה? ישלחו לך תעודת הוקרה. גילוי אזרחות טובה. ככה בפשטות.

וואלה. תודה.
ברור שאף פעם לא הגיעה תעודה. טלפון, כלום.
לא שבאמת זה כל כך אכפת לי.
גם השק הזה, רק אלוהים יודע מה נהיה איתו. האם חגגו עליו המג"בניקים?... או שאולי הם מכרו אותו בחזרה למבריח?... מי יודע. יכולתי להסתדר יופי ממנו אם היה לי ראש קרימינלי וקצת אומץ לא להתקשר למשטרה, לקחת אותו ולהיעלם משם.

tzurlis
06-04-09, 15:24
בהמשך להודעות שהיו כאן, על אי תפקוד המשטרה:

טוב. נשברתי.

שעה (מדוד) ניסיתי להעביר את הדיווח למשטרה. אתר, טלפונים, פקסים. נאדה.

זה בערך הקש האחרון שאני, בתור אדם שנלחם פה בדם יזע ודמעות, משלם כאן מיסים חבל"ז, וטחן לבד מספיק מילואים בשביל פלוגה שלמה, מוכן לאכול.

בסוף שלחתי פקס ישיר, קצר וברור ישירות למפכ"ל. חזרו אלי תוך זמן קצר, ואמור לקבל ממנו תשובה. אמתין עשרה ימים, ואם לא תתקבל, או תהייה אנמית, אלך עם זה הלאה.

המטרה: להקים תנועת מחאה ציבורית, נגד התפקוד הלקוי של המפכ"ל ובקריאה ציבורית להתפטרותו, ולרפורמה במשטרה- צמצום, ייעול, והתמקדות בעיקר: הבטחון היומיומי שלנו, האזרחים.

השיטה: למלא את כיכר רבין באנשים שיקראו לפיטורי המפכ"ל, ולהקמת ועדה ממלכתית שתחקור את פעולות המפכ"ל, סגנו, ראשי האגפים, ושרי המשטרה האחרונים - כמו וועדת אגרנט דאז.

דעתכם?

דרור ברלי
06-04-09, 15:47
אני ממש לא בטוח שרק המפכ"ל הנוכחי רקוב. מה עם זה שלפניו? וההוא שלפניו?

כולם אותו חרא.

ולא רק הם - מה עם המשרד לביטחון פנים? איזה כשרונות אוחזים בתיק הזה וכמה נזקים הם גרמו במדיניות אי העשייה שלהם, חוסר האכפתיות המופגנת שלהם?

ומה יוצא מוועדות חקירה בישראל?
כאן זה לא אירופה או אמריקה - שבעל תפקיד ציבורי שסרח מתפטר מיד.
חבל גם שכאן לא יפן - שאותו דרעק מבצע בעצמו חרקירי ופוטר אותנו מנוכחתו המעיקה לתמיד.
הכי חבל שכאן לא סעודיה - שם מחכה לו חבל תליה...

נסחפתי קצת? כן, אבל רק כדי להדגיש את האבסורד שמשתולל אצלנו: בישראל אם פישלת - מקדמים אותך. את המפכ"ל שסרח תקבל כמנכ"ל משרד ממשלתי כלשהו או אפילו שר. זה מה שאתה רוצה?

asafk
06-04-09, 15:53
יופי צור, ואז יקימו וועדה.

אסף.

tzurlis
06-04-09, 19:08
אסף,
וועדה היא באמת חיה עם ארבע רגליים אחוריות.
וועדת חקירה ממלכתית היא עניין אחר.
גם אם לא תהייה תוצאה מיידית, פעולת מחאה רחבה תגיע לתוצאות.
היו כאלה בארץ בעבר. תמיד גרמו לשינוי, מיידי או מושהה.
מי שמעז, מצליח.

mixael
07-04-09, 01:28
ורק סתם לסבר את האוזן, איפה אנחנו באמת חיים:

כביש מיתר-ב"ש, שעת ערב מאוחרת. אחיה של המרצה שלי לכימיה נוסע לו בשקט עם אישתו. רכב עם 3 בדואים נצמד אליו מאחור, ומתחיל לשחק איתו חתול-עכבר. ברמזור של אזה"ת עומר הרכבים עוצרים, בני הדודים מזנקים החוצה ומתחילים להכניס מכות ליושב על ההגה, בטענה שהוא עקף אותם. אישתו מתקשרת למשטרע ובצרחות בכי מסבירה להם שכרגע מרביצים לבעלה באמצע כביש מהיר.
בתשובה היא נתבקשה להגיע ולהגיש תלונה, וסירוב ישיר לשלוח ניידת. :confused:

ולמה זאת?

יום בהיר אחד מתוכננת במשטרע פשיטה רחבת היקף על שבט תראבין שליד רהט. המון זמן וכסף מושקע באימונים של שוטרי תחנת שוקת שהיו עתידים לצאת למשימה. בבוקר שלפני המבצע, מועבר תדריך בתחנה. השוטרים יוצאים לרחבת החניה. אל אותה החניה מגיעים כמה נציגים של יעד ה"פשיטה הסודית". יוצאים מרכביהם, ומקריאים את רשימת שמות השטורים המשתתפים במבצע, אחד-אחד, בצירוף כתובות הבית שלהם. לאחר הסבר קצר וממצה שהם הרבה, ומשטרת היהודונים לעולם לא תתפוס את כל מי שיתנקם אחרי זה במשפחותיהם של השוטרים, המבצע בוטל במקום.
וזה לא ציטוט ממערבון זול, אלה דבריו של שוטר משטרת ישראל.

ועכשיו בוא ותסביר לי את מי מעניינת סופה גנובה, ועוד של הרשות?

תכינו את המקלעים בשערי היישובים, מסיטי כדורים לחזיתות הרכבים, ואת האלות והאקדחים המאולתרים מתחת למושבי מכוניותיכם...:rolleyes:
זו לא בדיחה, היום כבר השישי באפריל. זו המציאות שאנחנו צועדים אליה.

חג שמח ושקט

דרור ברלי
07-04-09, 10:49

כביש מיתר-ב"ש, שעת ערב מאוחרת. אחיה של המרצה שלי לכימיה נוסע לו בשקט עם אישתו. רכב עם 3 בדואים נצמד אליו מאחור, ומתחיל לשחק איתו חתול-עכבר. ברמזור של אזה"ת עומר הרכבים עוצרים, בני הדודים מזנקים החוצה ומתחילים להכניס מכות ליושב על ההגה, בטענה שהוא עקף אותם. אישתו מתקשרת למשטרע ובצרחות בכי מסבירה להם שכרגע מרביצים לבעלה באמצע כביש מהיר.

ולמה זאת?

יום בהיר אחד מתוכננת במשטרע פשיטה רחבת היקף על שבט תראבין שליד רהט. המון זמן וכסף מושקע באימונים של שוטרי תחנת שוקת שהיו עתידים לצאת למשימה. בבוקר שלפני המבצע, מועבר תדריך בתחנה. השוטרים יוצאים לרחבת החניה. אל אותה החניה מגיעים כמה נציגים של יעד ה"פשיטה הסודית". יוצאים מרכביהם, ומקריאים את רשימת שמות השטורים המשתתפים במבצע, אחד-אחד, בצירוף כתובות הבית שלהם. לאחר הסבר קצר וממצה שהם הרבה, ומשטרת היהודונים לעולם לא תתפוס את כל מי שיתנקם אחרי זה במשפחותיהם של השוטרים, המבצע בוטל במקום.

ועכשיו בוא ותסביר לי את מי מעניינת סופה גנובה, ועוד של הרשות?

תכינו את המקלעים בשערי היישובים, מסיטי כדורים לחזיתות הרכבים, ואת האלות והאקדחים המאולתרים מתחת למושבי מכוניותיכם...:rolleyes:
זו לא בדיחה, היום כבר השישי באפריל. זו המציאות שאנחנו צועדים אליה.

חג שמח ושקט

מסכים עם כל מילה.
זו מציאות שמדינת ישראל צועדת אליה במודע ובעיניים קשורות כבר הרבה שנים. מדיניות פוליטיקלי-קורקטית רכרוכית ורופסת של כניעה בפני טרוריסטים, בפני פושעים, בפני כל סוג של אלימות. מדיניות שמזדרזת להתגייס למען כל עבריין, פושע או אויב, להצדיק את מעשיו ב"ילדות קשה", "הזנחה", "קיפוח", "כיבוש" או "נישול" - מחק את המיותר.
בו זמנית - כבר לא מתביישים אצלנו להטיף מוסר למי שנפגע, לנזוף בו בפטרונות מתנשאת שככה זה בעולם הפוליטיקלי-קורקט המוכתב ומנוהל בידי יחצ"נים, ספינולוגים ויועצי תקשורת - וכדאי שיתרגל לפיגועים, לאלימות, לגניבות, לפרוטקשן. היום הנורמה היא להסביר לקורבן שאנחנו באמת משתתפים בצערו, אבל הוא קורבן הכרחי של "שלום", "אחוות עמים", "דו-קיום", "אינטגרציה", "אפליה מתקנת", מה לא. כשכל מה שיש לנו להציע לילדים שלנו זה תוכניות ריאליטי במקום ערכים, מה הפלא שהם מקבלים בשווין נפש מדיניות שהכל בה הפוך - לילה הוא יום ויום הוא לילה, הקורבן תמיד אשם, והאשם תמיד קורבן...

אחר כך אנחנו מתפלאים שחצי מבני הנוער משתמטים מהצבא, שהמשטרה קיימת רק בשביל דו"חות מהירות, שעבריינים צוחקים לנו בפנים, שכל דאלים גבר, שכל מחבל הוא "לוחם-חופש", שגנגסטרים הפכו לסלבריטיז, ואוי ואבוי למי שיעז לומר את האמת: מיד יוקיעו אותו בריש-גלי כגזען ומסית.

את הארץ הקטנה הזו אנחנו כבר מאבדים יום-יום. פיסת אדמה אחר פיסת אדמה, גרגר אחרי גרגר, ואנחנו בדרך הנכונה לאבד גם את המדינה. ושלא תגידו אחר כך "לא ידענו".

עודד זנטון
07-04-09, 18:41

ולמה זאת?

זה עוד בסדר.
מה אם אומר לך שמבצע ענקי להשבת אדמות המדינה לידי המדינה נעצר כי תחנת משטרה שלמה (לא בדרום) משוחדת כבר שנים באופן יסודי וקבוע?
העבריין מחזיק עדר כבשים שנועד לארועיים משפחתיים של שוטרי התחנה...

nirs
07-04-09, 22:00
סליחה על החוצפה, אבל חוץ מלמחזר את אותם הקיטורים, מה אתם מתכננים לעשות לשינוי המצב?
רוב רובינו חי בנוחות (יחסית) במדינת גדרה חדרה ומקטר (גם אני).

ניר.א
07-04-09, 22:34
ועדה זה פיתרון נהדר!
ישבו, ידונו ,ישקלו ויתנו תשובה.....תוך משהו כמו שנתיים בערך!!!

ד ו ר ו ן
07-04-09, 22:42
סליחה על החוצפה, אבל חוץ מלמחזר את אותם הקיטורים, מה אתם מתכננים לעשות לשינוי המצב?
רוב רובינו חי בנוחות (יחסית) במדינת גדרה חדרה ומקטר (גם אני).
אכן סוג של חוצפה.. או תמימות.
גרת פעם בדרום הפרוע?
זה עבר מזמן את היכולת של האזרח "הפשוט" להגיב, יותר עניין של להתאים את עצמך למצב.

ת'כלס חוק דרומי תפור למצב שיש בדרום היום-למרות שהוא תעודת עניות לרשויות.

nirs
07-04-09, 23:35
גרת פעם בדרום הפרוע?

כן. 22 שנים.

זה עבר מזמן את היכולת של האזרח "הפשוט" להגיב, יותר עניין של להתאים את עצמך למצב.

זו נבואה שמגשימה את עצמה. אם זה מה שאתה חושב זה מה שיהיה.

ת'כלס חוק דרומי תפור למצב שיש בדרום היום-למרות שהוא תעודת עניות לרשויות.

לא ממליץ לאף אחד לבחון את יישום החוק הלכה למעשה.

ואני שוב שואל, מה ניתן לעשות בנדון?

ד ו ר ו ן
07-04-09, 23:54
זו נבואה שמגשימה את עצמה. אם זה מה שאתה חושב זה מה שיהיה.
זה לא מה אני חושב שיהיה, זה מה שקורה עכשיו, כבר כמה שנים.

לא ממליץ לאף אחד לבחון את יישום החוק הלכה למעשה.
בגלל זה אתה מתאים את עצמך למצב, כדי לא ליישם.

-->