PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת כח ל-TDI 98 אוטומטי

yuval
26-05-04, 00:37
אילו שיפורים ניתן לעשות במנוע הנ"ל בכדי לקבל יותר כח בלי הקפצת צריכת הדלק ? מחירים ? היכן ניתן להשיג ? כל המרבה הרי זה משובח

bartaldn
26-05-04, 19:17
http://www.allardturbosport.co.uk/pages/landrover_special_tuning.htm[/b]

bartaldn
26-05-04, 19:20
http://www.allardturbosport.co.uk/pages/landrover_special_tuning.htm

ארז
26-05-04, 19:34
בארץ יש לך 2 שיפורים זמינים,
אינטרקולר מוגדל מעלה את ההספק (לפי נתוני היצרן בעד 20%)
טורבו מוגדל (גם פה לפי נתוני היצרן שלו בעד 20%)

הרכבתי ללקוחות לי את השניים, רק אינטרקולר+כיול מחדש של משאבת הסולר נותן שיפור משמעותי לרכב,הוספה של טורבו על זה נותנת רכב ממש חזק ברמה של היפנים החדישים ביותר.

עלויות הם באזור ה4.5K לאינטרקולר ובסביבות ה5K לטורבו(פלוס/מינוס), זה כמובן לא כולל הרכבה ומע"מ

איפה להשיג? במוסכי ל"ר וגם אצלי בסדנה אם אתה רוצה.

bartaldn
26-05-04, 19:49
ראיתי את ההודעה האחרונה שלך ב - /jeepolog.com על הגדלת כח (אינטרקולר + טורבו):
1. מה תוספת כח יש לכל אחד מהם ?
2.האם שילוב של השניים מביא לסכום תוספת הביצועים , יותר או פחות ?
3.הסדנא שלך בבני ברק ? אנחנו דיברנו טלפונית אתמול ?
דניאל

bartaldn
26-05-04, 19:50
האם השיפורים המוצעים יכולים לחול גם על ה - TD5 ?
דניאל

ארז
26-05-04, 19:54
אהלן דניאל, אכן דיברנו אתמול בטל' והסדנה בבני ברק...
לTD5 יש אפשרות לבצע את אותם שיפורים או:
צ'פ לניהול מנוע מגדיל בצורה משמעותית את כוח המנוע.
עם החלפת האינטרקולר לאחד גדול יותר אין צורך לבצע כיול מחדש של משאבת הסולר, המחשב יבצע את הדבר לבד.

שוב גם כאן מנסיון על רכבים של לקוחות השיפור הוא עצום.

bartaldn
26-05-04, 19:58
הוספתי לרשימה. יהיה על מה לדון , צריך יהיה לעשות סדרי קדימויות. מייחל לעצמי שאגיע
כ-ב-ר !!!
ניתראה בקרוב שם - לעבודה
דניאל

bartaldn
26-05-04, 19:59
אתה ידוע איזה תוספת כח הוא מקבל עם השינויים ?

ארז
26-05-04, 20:05
לא עשיתי בדיקה מסודרת, בתחלס השיפור הוא עצום והרכב ממש משנה את עורו...
היצרנים טוענים לעד 20% שיפור בכל אחד מהמוצרים האלו, כך שבתאוריה אם שמת בTD5 טורבו מוגדל+אינטרקולר+צ'פ אתה יכול להגיע ל198 כ"ס, בפורומים אנגליים הם באמת מדברים על בדיקות מעבדה שהגיעו לנתון הזה(אבל שוב אני באופן אישי לא ראיתי כזה נתון או תוצאות של כזו בדיקה)

bartaldn
26-05-04, 20:11
ארז שלחתי לך מייל .
דניאל

ארז
26-05-04, 20:27
המייל שלי לא פעיל....

bartaldn
26-05-04, 20:34
ארז,
האם אתה יכול להשלים:
1.צ'יפ
2.אינטרקולר מוגדל
3.טורבו
לגבי כל אחד מהם את הפרמטרים הבאים:
תוספת כ"ס\מומנט , מחיר התקנה.
כמו כן מעניין לדעת האם אתה מתסב 110 לאוטומטי.
דניאל

ori4x4
26-05-04, 23:35
שלום ארז (וסליחה מבעל השרשור על השאלה)
האם אינטרקולר מוגדל בלבד +כיול של משאבת הסולר תתן הבדל שאני יוכל להרגיש בצורה משמעותית ?
אורי

מדברון
28-05-04, 00:53
שלום לכולם
כוונתי אם המנוע מיצר יותר כוחות סוס, האם שאר החלקים יעמדו בעומס?
לדוגמה, מייסבים, רינגים, ציריות

yuval
28-05-04, 19:47
האם זה גם מעלה את תצרטכת הסולר/דלק באותו היחס ? כמה ?

נמרוד
28-05-04, 23:29
אני לא רוצה להרוס... אבל אני מקווה שברור לכולם פה, שעל השיפור בהספק אתם תשלמו בצריכת דלק מוגדלת לפחות באותם אחוזים של שיפור, ובקיצור אורך החיים של המנוע, בוודאות פיזיקלית, באחוז הרבה יותר גדול מאשר השיפור בהספק?

ברור לכם גם שהתועלת ברכב שטח, בהיבט של עבירות, היא נמוכה מאד אם בכלל?

asafk
29-05-04, 00:11
השיפור היחיד שמוסיף כוח בטורים נמוכים הוא צ'יפ. אינטרקולר מוגדל מוסיף כוח רק עם כיול של משאבת הדלק (צר לי, מנוע עובד על דלק. לא על אוויר). כיול כזה מביא בהכרח לעליה בצריכה. עליה קטנה- אבל עליה. טורבו מוגדל- כנ"ל. שני הדברים מוסיפים כוח רק בטורים גבוהים, אבל כן נותנים למנוע לעלות יותר מהר בסל"ד- להאיץ יותר טוב.

השיפור הסולידי- כיול מחדש של משאבת דלק (יש שרשור עתיק בנושא). לא עולה. מוסיף משהו כמו 10 כ"ס. המומחים ממליצים לשנות קצת גם את הטיימינג של ההזרקה.

השיפור היותר רציני- כיול קצת יותר גבוה של המשאבה. צריך גם להחליף אינטרקולר כדי:
א. לא לבשל את המנוע (טמפ' גזי פליטה)
ב. לאפשר ליותר אוויר להיכנס כשהטורים עולים

השיפור העוד יותר רציני- כיול משאבה + הגדלת לחץ גדישה (טורבו מקורי או משופר)- חייבים להחליף אינטרקולר, כמובן.

אם המנוע EDC (דיסקברי 98 הוא כנראה EDC) אפשר גם להחליף/ לתכנת מחדש את הבקר (צ'יפ).

TD5 - מנוע אלקטרוני, יוניט אינג'קטורים- השמיים הם הגבול.

הדרך הכי מוצלחת לכיול משאבה/ תכנות צ'יפ בEDC - היא כיול תוך כדי הרצה על דינמומטר ומדידת כל הפרמטרים של המחשב והמשאבה (המבוקרת אלקטרונית). עכשיו תמצאו מישהו בארץ שיודע ויכול לעשות את זה...

ושוב- כל השינויים חוץ מתכנות מחדש של הTD5 - טובים לכביש. לא לעבירות. אבל בדרך לעבירות יש איזה 200-300 ק"מ כביש, אז גם בזה שווה להשקיע.

אסף.

bartaldn
29-05-04, 01:50
האם יש משהוא שיכול להרחיב בנושאים שהעלה אסף והר"מ:
"השיפור היחיד שמוסיף כוח בטורים נמוכים הוא צ'יפ.
TD5 - מנוע אלקטרוני, יוניט אינג'קטורים- השמיים הם הגבול."
אני מעוניין לדעת מי מומלץ על ידכם - לבעלי נסיון , כמה זה עולה, האם יש שיפור משמעותי , תוספת צריכת דלק ועוד.
בברכה
דניאל

bartaldn
29-05-04, 10:44
אסף
האם זה :
אורי מלמד
צה"ל 10 קרית-אליעזר, חיפה :כתובת
35153 :מיקוד
04-8522462 :טלפון
04-8553184 :פקס

דניאל

אריאל
29-05-04, 14:33
נתחיל מזה ששיפורי צ'יפ ושיפורי הטורבו פוגעים בצריכת דלק!

לעומתם הגדלת שטח האינטרקולר סך הכל גורמת לקירור נוסף של האוויר אשר מגיע אליו (האוויר מגיע חם מהסיבה שהוא נדחס בזמן הגדישה), דבר אשר מזרים אוויר פחות חם למנוע וכידוע עם קירור אוויר (או כל חומר אחר) המלקולות שלו מצטמקות כך שבפועל נכנס מאט יותר מלקולות אוויר מאשר במצב המקורי. - מבחינת דלק, קטנה מאוד , לדעתי אפילו זניחה.

הצי'פ הוא מיפוי מחדש של מחשב הרכב דבר הגורם להעלת הספק די מכובדת (ברכב מוגדש) בעלות יחסית נמוכה (כאלפייה).

לגבי הגדלת הטורבינה או שינוי הA\F ניתן לקבל העלת הספק ומומנט גם בטורים הגבוהים וגם בנמוכים אך הדבר יגרור לאחריו הוצאות כלכליות גבוהות (צ'יפ אינטרקולר מזרקים חיישני למדה וEGT ותצוגות) וזה עוד בשיפורים חובבניים.

הצעה שלי לבעלי הכרכרות היא.
1. התקנת קירור מיים לאינטרקולר (מערכת פשוטה שינתן לבניה עצמית אשר כל תפקידה להשפריץ מעט מיים על האינטרקולר) - שיטה שנהוגה במרוצים שונים מזה חמישים שנה והחל מהשנה ניתן למצוא אותה במספר רכבי ספורט כדוגמת הSTI
2. נסיעה קצרה לפרילינג (הגורו של כל המחשבים ברכב) והתקנת צ'יפ.

אינני מאמין שיש צורך ביותר מכך. חוץ מזה השיפורים הללו כמעט ולא יפגעו באמינות הרכב להבדיל מיתר השיפורים.

אריאל

bartaldn
29-05-04, 14:57
מי זה פרילינג?

asafk
29-05-04, 16:13
אסף
האם זה :
אורי מלמד
צה"ל 10 קרית-אליעזר, חיפה :כתובת
דניאל

כן.

לעומתם הגדלת שטח האינטרקולר סך הכל גורמת לקירור נוסף של האוויר אשר מגיע אליו (האוויר מגיע חם מהסיבה שהוא נדחס בזמן הגדישה), דבר אשר מזרים אוויר פחות חם למנוע וכידוע עם קירור אוויר (או כל חומר אחר) המלקולות שלו מצטמקות כך שבפועל נכנס מאט יותר מלקולות אוויר מאשר במצב המקורי. - מבחינת דלק, קטנה מאוד , לדעתי אפילו זניחה.

מה שאתה טוען, אם הבנתי נכון, זה שמנוע עם יותר אוויר ייתן יותר הספק? לא צריך להכניס עוד דלק? :roll:
נראה לי שאם לא מכניסים יותר דלק, לא יכול להיות יותר הספק...

אסף.

bartaldn
29-05-04, 16:15
תודות.

אריאל
29-05-04, 17:22
מערכות הרכב בנויות להתמודת עם חריגות קטנות ולכן מחשב הרכב יפצה באופן אוטומטי על תוספת האוויר דבר שאכן יגרור אחריו צריכת דלק גבוה במעט אך שינוי זה זניח, יחסית לשינוי אותו תחווה במידה ותחליף טורבינה לדוגמה.

פרילינג רייסינג: (http://www.frieling-racing.com)
לבחור קוראים גיא , דבר איתו.
050299254

אריאל.

bartaldn
29-05-04, 17:59
אצור עימו קשר טלפוני .
דניאל

-->