PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר 4X4 איזה?

ניר.א
09-04-09, 20:25
שלום לכולם!
המצב היום היא שאני עובד עם טנדר סובארו ובחניה עומדת סופה ארוכה עם ברזנט
ומחכה בסבלנות שיוציאו אותה לטיולים וזה למעשה השימוש היחידי בה.
הבעיה היא (ופה אני כנראה לא לבד) אישתי, לא נוח לה בסופה ,רועש לה,חם לה(למרות שיש גם מזגן)ובקיצור ובעדינות היא לא ממש מתה על בבת עייני.
לכן מתגבש אצלי רעיון -להחליף את הסובארו בטנדר 4X4 יפאני אחר שישמש גם לעבודה וגם לטיולים. מי מכם שיש לו נסיון עם כאלו ,אשמח לדעת מה כדאי לי מבחינת:אמינות,עלויות אחזקה,עבירות(בהנחה שהוא בתצורה בסיסית וללא שיפורים) ונוחיות.התקציב הוא 40K-50K .בתודה מראש. ניר.

דרור ברלי
09-04-09, 23:42
היילקס הכי עביר בתצורה הבסיסית. ביצועי מנוע על הפנים וגם הכי פחות נוח... הוא גם הכי פשוט ולכן אמור להיות הכי אמין, אבל בתקציב שלך זו כבר די נבלה סרוחה - ק"מ אסטרונומי והסטוריה קשה עד מפוקפקת.

מגנום עביר מאוד גם כן - יש אוטומטי -מה שהאשה כנראה תאהב... אבל כנראה גם הכי פחות אמין.

איפון - די אמין ונוח יחסית. יש אוטומטי, ביצועים טובים, עבירות לא משהו.

ניסאן ווינר - לא רע בכלל. כנ"ל מאזדה B2500 - סוס עבודה אמין עם ביצועים טובים. עבירות לא משהו, אבל אפשר להסתדר.

כולם עם מושב אחורי איום ונורא, רועשים, תנוחת נהיגה "יפנית/תאילנדית" - סתם לא נוחה עד בלתי אפשרית לאדם בגודל מערבי. רכב עבודה בסיסי.

ניר.א
10-04-09, 09:18
קודם כל תודה על התשובה.
מבחינת נוחיות אין בעיה כי הם בטח לא פחות נוחים מטנדר סובארו(כשאני יושב עם הכסא מורחק
עד הסוף לאחור עדיין חסרים לי איזה 20 ס"מ).
רוב הנסיעות שלי ביום יום/עבודה הן קצרות והרכב עושה בין 2000 ל2500 קמ' בחודש.כשאתה כותב על ביצועים למה אתה מתכוון -מי יוצא ראשון ברמזור ודברים בסגנון זה?

נמרוד
16-04-09, 09:54
טויוטה היילקס תפור עליך, נקודה. הכי טוב בשטח בהפרש גדול, הכי אמין וקל לתחזוקה, יעשה את העבודה בתור טנדר ונסיעות קצרות כמו כל אחד אחר. בסיס אדיר לשיפורים, הטנדר היפאני היחיד שראוי לתואר "ג'יפ אמיתי". תתחיל לחפש, ויפה שעה אחת קודם. קראת את המדריך לקניית היילקס משומש (http://www.jeepolog.com/515.html).

דרור ברלי
16-04-09, 10:19
"ביצועים חלשים" זה לא מירוצי רמזורים אלא...
83 כ"ס כשהיה חדש. היום נשארו לו 50-60 במקרה הטוב. ולכן...
-לא סוחב בעליות
-לא מסוגל לצאת לעקיפות
-אם כבר יצא לעקיפה, לא מסוגל לסיים אותה.
- עליות עם ארגז עמוס בהילוך שני ולעתים אפילו ראשון. הייתי עד כבר למקרים של LOW. בכביש. פשוט כי הנבלה מסרבת לסחוב.
למי אכפת מירוצי רמזורים? מדברים כאן על בטיחות אקטיבית, על כושר נסיעה בסיסי, על יכולת לנסוע מבלי ליצור מאחוריך פקקי תנועה בכל פעם שהכביש מקבל שיפוע בעלייה. אין לי מושג מה עבר למהנדסי טויוטה בראש כשהכניסו לתוך הטנדר הזה מנוע שאני לא הייתי מחבר אפילו למשאבת מים בפרדס כי הוא חלש מדי גם עבור התפקיד הזה.

אל תתפתה לסיפורי האמינות. הם אמנם נכונים, אבל בעירבון מאוד מוגבל, נכונים בעיקר לתקופה אחרת, בה הרכב היה יותר חדש ופחות טחון. מדברים איתך על טנדר בן 13 לפחות. לאיזה "אמינות" אפשר בדיוק לצפות ממכוניות עם 300-400K ק"מ בממוצע, שילדות עקומות, שבורות או מרותכות, חבוטים ונוזלים מכל הכיוונים, אחרי אונס קבוצתי ברמה כזו או אחרת? אף רכב לא היה שורד את מה שהיילקס יכול לשרוד, אבל גם להיילקס יש גבולות.

נמרוד
16-04-09, 10:26
אל תתפתה לסיפורי האמינות. הם אמנם נכונים, אבל בעירבון מאוד מוגבל, נכונים בעיקר לתקופה אחרת, בה הרכב היה יותר חדש ופחות טחון. מדברים איתך על טנדר בן 13 לפחות. לאיזה "אמינות" אפשר בדיוק לצפות ממכוניות עם 300-400K ק"מ בממוצע, שילדות עקומות, שבורות או מרותכות, חבוטים ונוזלים מכל הכיוונים, אחרי אונס קבוצתי ברמה כזו או אחרת? אף רכב לא היה שורד את מה שהיילקס יכול לשרוד, אבל גם להיילקס יש גבולות.

לגבי הדגם הזה של היילקס, סיפורי האמינות נכונים. אף טנדר אחר לא מתקרב לעמידות שלו. בתקציב ובשנתונים המדוברים, ובעיקר בהתחשב בדרישות שלך - מצד אחד דרישות הנוחות והביצועים שלך נמוכות, אתה הרי רגיל לטנדר סובארו, ומצד שני אתה כן רוצה יכולת שטח אמיתית ברמה שיכולה להחליף את הסופה - אין לך מה לחשוב על שום אפשרות אחרת.

ש01
16-04-09, 14:18
בתקציב הרבה יותר נמוך - נסה לאתר בפלו (כן, מיצובישי בפלו...- BUFALO כמדומני).
אחי זרק הילקס מוגבההת וחדישה יותר לטובת אחד כזה.
בתקציב שלך ישאר הרבה כסף לטובת קוסמטיקה ושיפורי נוחות (או שיפורים אחרים).
אצלנו במשפחה יש שניים כאלו, סטנדרטיים לחלוטין, ביומיום משמשים לעבודה במשק ובמספר טיולים הוכיחו יכולות שלא יביישו גדולים, חזקים ומשופרים בהרבה (מעלה אברהם, גבי שייש, צירים רבים ומגוונים בערבה ובנגב ועוד...).

בוזי
17-04-09, 18:24
אני דווקא הייתי הולך על מגנום.
א. הוא הכי "משפחתי" וזה הצורך שלך כרגע - נוח, מרווח ומושב אחורי נסבל (יחסית לטנדר עבודה, כן?).
ב. עביר - נעילה אחורית כסטנדרט, זוויות סבירות לטנדר (הארגז שלו יחסית קצר).
ג. אמינות - אה... צריך לשים לב ולטפל באהבה. כמו סופה משומשת מאוד, או אלפא, או סיטרואן.
ד.ביצועים סבירים. להיילקס הישן אין ביצועים סבירים, למעשה אין לו שום ביצועים.

בעז

ציקס
17-04-09, 18:35
אני גם ממליץ על מגנום (לא מגה) יש לי כזה מודל 98 שהדבר היחיד שהתקלקל בו זה הגיר האוטומט אחרי 350000 קמ לא התחמם לי אף פעם ולא נתקעתי איתו.
אני אומנם יד ראשונה ואני לא נוסע איתו בשטח,אבל אני שומר עליו.
הוא לא הכי חזק ולא הכי מפנק אבל הוא סביר ,ואמין (אצלי לפחות).
איתי

דרור ברלי
18-04-09, 22:56
לגבי הדגם הזה של היילקס, סיפורי האמינות נכונים. אף טנדר אחר לא מתקרב לעמידות שלו. בתקציב ובשנתונים המדוברים, ובעיקר בהתחשב בדרישות שלך - מצד אחד דרישות הנוחות והביצועים שלך נמוכות, אתה הרי רגיל לטנדר סובארו, ומצד שני אתה כן רוצה יכולת שטח אמיתית ברמה שיכולה להחליף את הסופה - אין לך מה לחשוב על שום אפשרות אחרת.

סיפורי האמינות יותר מאשר נכונים.
אבל בגלל כל הסיפורים והאגדות על טנדר טויוטה שלעולם לא מתקלקל (זו באמת ה-טויוטה ה-אגדית שכמעט לא מתקלקלת, שאחראית למוניטין המיתולוגי של היצרן הזה, שהדגמים החדשים שלו לא תמיד מצדיקים אותו...) הרבה אנשים ראו בזה הרשאה רשמית להזניח אותם, או לחילופין - סתם העבידו אותם בפרך, או סתם כיסחו להם ת'צורה בשטח, או גם וגם וגם...
עוד לא ראיתי טנדרים יפניים שנוסעים איפה שהיילקס נוסע (וגם הרבה ג'יפים...), עוד לא ראיתי טנדרים שמתעללים בהם כמו בהיילקס.
עם כל הכבוד לאמינות שלו ויש הרבה כבוד - חלק גדול ממנה, רובה המוחלט למעשה, כבר מאחורי רוב האקזמפלרים. רוב הסיכויים שמישהו אחר כבר נהנה ממנה, מיצה אותה כמעט עד תום, ואתה זה שהולך לשלם ת'חשבון.

על האין-נוחות והאין-ביצועים אני לא מדבר. את הנוחות ניתן לשפר די בקלות, את הביצועים? אני בספק גדול. בטח לא בדרכים חוקיות (בארץ).

AvigdorAharon
23-04-09, 00:16
אבל למה טנדר? אשתך צריכה אותו לעבודה?
אחרי שהחזרתי (ברוב כבוד והדר) את רכב הליסינג שלי, קיבלתי שני קוים אדומים לגבי קניית רכב:
לא טנדר, רק אוטומט.
אני כמעט ולא נוסע ברכב, אבל לאחר כשנה, כולנו מרוצים מאוד.

אביגדור

ניר.א
29-04-09, 09:05
אבל למה טנדר? אשתך צריכה אותו לעבודה?
אחרי שהחזרתי (ברוב כבוד והדר) את רכב הליסינג שלי, קיבלתי שני קוים אדומים לגבי קניית רכב:
לא טנדר, רק אוטומט.
אני כמעט ולא נוסע ברכב, אבל לאחר כשנה, כולנו מרוצים מאוד.

אביגדור
את הטנדר אני צריך לעבודה. צריך את הארגז הפתוח .
הסובארו כבר משאיר יותר מדי כסף במוסך.
ועם טנדר 4X4 אני יכול לשלב בין הצורך של העבודה,הצורך(הנפשי)של הטיולים והדרישות
של האשה.
במקרה שלי גיר אוטומט לא היה דרישה רק היתה הודעה חד משמעית שאם אני רוצה
להיות מוחלף מדי פעם בנהיגה אז "יותר עדיף" שהוא יהיה אוטומט.

-->