PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באיתור מקור תקלה (קלאצ'\טרנספר)

airzax3
10-04-09, 19:43
היום באמצע מעלה נשמעה מכה מכיוון הגיר-מרגע זה הרכב מתנהג כאילו הקלאצ' לחוץ-בעמידה ובגרירה הילוכים נכנסים בקלות טרנספר משלב אבל הרכב לא זז-כשהרכב היה בגרירה ההילוכים עברו אבל הטרנספר נתקע כשאני נותן גז יש קצת רעש מכיוון הטרנספר (ויכול להיות שזה רעש נורמלי שאני שומע אותו רק בגלל שפתחתי את הכיסוי של ידיות הגיר+טרנספר)
ברור לי שכרגע בכל מקרה אני מוריד גיר לרצפה אבל מעניין אותי האם קלאצ' שבור משאיר את המנוע מופרד?
האם כשהטרנספר נדפק עדיין ניתן להעביר הילוכים בלי קלאצ'?
תודה ואחלה סופ"ש למטיילים.

six 4 life
10-04-09, 23:35
לדעתי שברת את זנב הציר הראשי של הגיר, מאחל לך שלא.

airzax3
11-04-09, 22:02
האם זה משהו שניתן לגלות כשהגיר על הרצפה בלי לפתוח אותו?

six 4 life
11-04-09, 22:38
אם הוא נגזר הוא נגזר בד"כ בדיוק ביציאה שלו מהגיר החוצה אל הטרנספר, מה שאומר שאם הוא גזור שם- כשתשחרר את ברגי הטרנספר-הטרנספר אמור ליפול, אז זהירות בפירוק בכל מקרה.
אם הוא לא נופל והפין שיוצא מהגיר עדין מחובר אליו ונראה שלם ויפה- תוריד גם את הגיר ותבדוק את הקלאץ'.

airzax3
17-04-09, 10:45
לדעתי שברת את זנב הציר הראשי של הגיר, מאחל לך שלא.

לצערי צדקת...
הטרנספר נשר מיד עם פתיחת הברגים יחד עם הזנב השבור-כרגע אני מתחיל לפרק את הגיר-כמה שאלות:
האם ניתן לבצע את כל השיפוץ ללא נסיון קודם (ידיים,זמן וכלים סטנדרטיים יש)?
האם מספיק להסתמך על ספר דרג ג' שמופיע באתר או שאני חייב לארגן לי היינס לפני השיפוץ?
איזה כלים מיוחדים אני צריך כדי לפתוח את הגיר ולחלץ את הציר?
האם הציר זה החלק האחרון בשרשרת הפירוק?
בהנחה שהכל תקין(לא היו בעיות לפני כן) איזה חלקים אני חייב לקנות בכל מקרה (מחז"שים וכד')
תודה!

six 4 life
17-04-09, 14:51
ניתן, עם סבלנות ויותר חשוב- תשומת לב לפרטים, ואורך רוח.
אתה יכול לשפץ עם הספר הצבאי. עצה ממני- תדפיס את הפרק על שיפוץ הגיר וקרא אותו מספר פעמים בראש נקי וצלול. אתה תיגש אל הגיר בצורה רגועה ומוכנה הרבה יותר.
כלים מיוחדים לא ממש-
1. חולץ מיסבים רצוי (אפשר להוציא גם עם 2 מברגים גדולים, או אילתור אחר- לא סיפור רציני).
2. תצטרך לייצר 2 צירים חלופיים בשעת ההרכבה, אשר יחזיקו את מיסבי הגליל (הרבה גלילים) במקומם בעודך מרכיב את הגיר (שוב, כשתעבור פעם פעמיים על הספר הצבאי תבין על מה מדובר).
הציר הראשי זה החלק הראשון שיוצא מהגיר, ההוצאה שלו מהגיר היא לא סיפור קשה או מסובך- רק לך לפי השלבים בספר וסבלנות, הכל ילך כשורה.

מחזש"ים אין בגיר
לגבי מה כדאי לקנות מראש- 2 אופציות מולך
1. אם כבר אתה פותח גיר לגמרי (ולא לחוץ בזמן על הרכב), לא תהיה טעות להזמין קיט שיפוץ מלא מחו"ל לגיר הזה. עלות שלו שם היא בסביבות 80-100$ וככה או ככה יצא לך זול משמעותית מאשר תקנה את החלקים בארץ.
2. לפתוח את הגיר, לשמור את כללללל החלקים שנופלים לך ממנו (הרבה גלילים קטנים), ולהחליף רק מה שנחוץ.
סינכרונים- לדעתי תחליף בכל מקרה. עלות של סינכרון אחד בארץ הוא 120 ש"ח אצל ינוביץ'.
מנעולים- (2 סדרות של 3) עולים 90 ש"ח אצל ינוביץ', גם אותם תחליף בכל מקרה

מה כן אפשר להשאיר-
2 המיסבים הראשיים של הגיר- בדרך כלל וכמעט תמיד תקינים ולא מרעישים (במידה והגיר לא שחה במים והם חלודים אכולים או בעלי חופש מוגזם).
כל הגלילים (מיסבי גליל)- במקום לקנות חדשים אפשר להשתמש בישנים. גם הם ב90% מהמקרים לא הולכים ואין בהם כמעט שחיקה.

לסיכום אפשר להאריך ולהאריך אבל לא אבלבל אותך יותר מדי בשלב הזה
תדפיס את פרק שיפוץ הגיר, עבור עליו פעם פעמיים שלוש ואם יהיו שאלות נוספות שאל.

בכל אופן תעדכן בנושא.

בהצלחה.

airzax3
17-04-09, 17:34
קודם כל תודה על העזרה!
פתחתי את הגיר ורציתי לדעת האם מצב השחיקה כפי שמצולם מחייב החלפה של כל גלגלי השיניים?
אני עוד לא סגור על המינוחים המדוייקים ולכן סימנתי אותם במספרים:
מספר 1 קיימת שחיקה קלה בצד השמאלי
מספר 2 יש שברים קטנים בצד שמאל וחריץ במרכז
מספר 3 ו4 חריץ במרכז שנראה כאילו נגרם משבבים.
לגבי הקיט-מה הוא מכיל? ,יש לך מושג כמה הוא שוקל?
האם בהנחה שכל גלגלי השיניים דפוקים שווה להיכנס לשיפוץ או שכדאי לנסות להשיג גיר מפירוק?

חנן-ג'יפולוג
17-04-09, 18:04
נדיר מאוד מאוד שגלגלי שיניים בגיר יזדקקו להחלפה ולא נראה שכאן מדובר במקרה יוצא דופן. התמונה לא לגמרי ברורה אבל נראה לי שאתה מדבר על חריצים שבנויים כבר במקור בגלגלי השיניים.

גלגל השיניים של הרוורס תמיד יהיה דפוק במידה כזו או אחרת, לא להתרגש. עם זאת, כדאי להקפיד לא להגיע למצב שבו יש חריקה בשילוב לרוורס, אם ע"י שילוב הילוך קדמי קודם לשילוב לרוורס ואם ע"י המתנה של כמה שניות עם דוושת מצמד לחוצה לפני שמנסים לשלב לרוורס.

החלף את הסינכרונים שלא עומדים בטולרנס היצרן (מדידת מרווח בין הסינכרון ובין הגג"ש התואם לו ובדיקה שהסינכרון אכן נעצר ולא מסתובב על הגג"ש כשלוחצים אותו אל הגג"ש) או שהם טחונים בצורה שנראית לעין, או שרירותית את כולם ע"פ עומק הכיס שלך. החלף מיסבים ששטח הפנים של הגלילים והמסילות שלהם לא מושלם. החלף את הציר השבור. החלף אטמים ומחז"שים. זה צריך להספיק, לעניות דעתי.

six 4 life
17-04-09, 19:46
קודם כל תודה על העזרה!
פתחתי את הגיר ורציתי לדעת האם מצב השחיקה כפי שמצולם מחייב החלפה של כל גלגלי השיניים?
אני עוד לא סגור על המינוחים המדוייקים ולכן סימנתי אותם במספרים:
מספר 1 קיימת שחיקה קלה בצד השמאלי
מספר 2 יש שברים קטנים בצד שמאל וחריץ במרכז
מספר 3 ו4 חריץ במרכז שנראה כאילו נגרם משבבים.
לגבי הקיט-מה הוא מכיל? ,יש לך מושג כמה הוא שוקל?
האם בהנחה שכל גלגלי השיניים דפוקים שווה להיכנס לשיפוץ או שכדאי לנסות להשיג גיר מפירוק?

בעיני הגג"שים אצלך נראים במצב טוב מאוד דווקא, ובכל מקרה לרוב לא מחליפים אף אחד מהם פרט לרוורס הקטן שנמצא בתחתית הגיר- אחרי שתוציא את הציר הראשי תוכל לראות את מצבו בדיוק.
החריצים שאתה מדבר עליהם על הגג"שים הם כמו שחנן כתב, חריצי שימון מקוריים ולא נגרמו כתוצאה ממשהו.

בעיקרון אם אתה רוצה לחסוך- במידה ולפני השבר לא היתה לך חריקה בין שום הילוך להילוך, לא בהורדה ולא בהעלאה, או קפיצה של הילוך ממקומו בעומס- הסינכרונים כנראה במצב עבודה תקין, ואתה יכול להעביר את כל החלקים לציר ראשי אחר ולהרכיב את הגיר חזרה. מנעולים בכל מקרה תחליף, עולים כמה עשרות שקלים ועל מנעול שבור מפרקים גיר לגורמים, חבל.

לפי התמונה נראה שהשיקולים במקרה שלך הם כספיים בלבד, ובמידה והכל היה תקין לפני השבירה אין סיבה שלא תוכל להעביר את כל החלקים אל ציר ראשי אחר ולהחזיר הכל למקום.

באשר למשקל קיט- קשה לי להעריך אבל המשקל הרגיל של הבית מראה בקושי קילוגרם אחד לכל הקיט.
לצורך העניין הקיט כולל- 2 מיסבים ראשיים (רוב המשקל), 4 סינכרונים (קלים), 3 סטים של גלילים(קלים מאוד), טבעות נעילה קפיציות ולא קפיציות + טבעות שימון (קלות), מחזיר שמן למתאם בין הטרנספר לגיר (קליל מאוד), וזוג אטמי נייר (כלום משקל).
http://www.novak-adapt.com/images/pics/transmission_parts/t176_rebuild_kit.jpg
לגבי עלויות- גם אם נגזים ונאמר שבמקרה היקר יותא הגעת ל200-220$ שהוא כאן בארץ (ואין שום סיבה שתגיע לשם), אתה עדין יוצא במחיר זול יותר מלקנות את אותם חלקים בארץ, ומרויח שיפוץ כללי לגיר שאף משפץ לא היה עושה לך במחיר נורמלי.

airzax3
17-04-09, 19:59
הגיר עבד חלק ללא חריקות או קפיצות לפני השבירה כולל רוורס בתחילת נסיעה,
בכל מקרה נבדוק מרווחים וחופשים בהתאם לחוברת ונחליף מחז"שים ואטמים.
מנעולים-הכוונה לשן נעילה?

תודה.

six 4 life
17-04-09, 20:43
כן.

-->