PDA

צפייה בגרסה מלאה : טחון לעייפה, אבל בכל זאת עזרה בקנייה

Benjas
13-04-09, 17:48
שלום,

אני לא ג'יפולוג, ובכל זאת מחפש אחד (ג'יפ), כרכב עיקרי למשפחה.
תקציב מתוכנן כ-70,000 ש"ח .
הרכב לשימוש יומיומי, יעשה כ-45,000 ק"מ בשנה,
צריך להכיל בטיולים משפחה של 4-5. טיולי שטח פעם בחודש בערך, פעמיים שלוש בשנה טיול של כמה ימים, אבל בעיקר ליסוע יום אחרי יום במינימום תקלות, על כבישים.
צריך להיות אמין ויחסית זול להחזקה. א י ן לי מושג לגבי עלויות חודשיות/שנתיות, גם אם לא נכנס למבצעי מיגון ושידרוגים, ו'משלם' בנסיעות רכות יותר.

מאד אשמח אם תעזרו לעשות לי סדר לגבי דגם עדיף, מוצא עדיף (יפני ישן/קוריאני חדש יותר), דיזל או ידני, ולתת לי מושג על העלות החודשית.

תודה,

בני

גיא
14-04-09, 16:22
גם התשובה ניטחנה לעייפה .. אבל בכל זאת, תקרא בעמוד המתחילים את הכתבה שהכותרת שלה היא השאלה שלך ...

נמרוד
16-04-09, 09:45
בני שלום.

תרשה לי לתקן אותך - על פי הדרישות שלך, אתה כן הולך להיות ג'יפולוג :D
פעם בחודש בשטח ופעמיים-שלוש בשנה טיול ארוך של מספר ימים - זה לא מעט, וזה אומר שהרכב הולך להיות מלוכלך רוב הזמן.

הבעייה היא דרישת הקילומטראז' - 45K בשנה זה המון!!! רכב השטח אצלי, שהוא שני במשפחה ונוסע ביום-יום, עושה לא יותר מ15K בשנה. אצל רוב החברים זה משהו כזה, אולי 20 או 25. אתה מתכוון להעמיס על רכב השטח שלך קילומטראז' של מכונית ליסינג, וזה הולך לעלות לך המון בדלק, בטיפולים שוטפים - 4 פעמים בשנה במקום 1-2 עבור רובנו, ועוד.

ב70K אתה קונה רכב לא חדש - 6-7 שנים במקרה הטוב, 10 שנים ויותר עבור כלי רכב איכותיים יותר - וזה לא מסתדר לי בהגיון עם קילומטראז' צפוי כל כך גבוה. *

-->