PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניצול מלא של פלטת אלומיניום מרוג

ibinder
15-04-09, 10:44
הי,

קניתי פלטה של אלומניום מרוג 2 מ"מ.
ואני הולך ליצר ממנה מספר חלקים לדיפנדר (רצפה לחלק האחורי, מגיני כנפיים, מכסה מנוע ועוד ועוד...)

האם יש איזה שהיא תוכנה שאתן לה את כל החלקים, והיא תתן לי את הניצול היעיל ביותר של הפלטה שאבזבז כמה שפחות חומר?

תודה,
עידן

עידו לוריה
15-04-09, 11:59
הי,

קניתי פלטה של אלומניום מרוג 2 מ"מ.
ואני הולך ליצר ממנה מספר חלקים לדיפנדר (רצפה לחלק האחורי, מגיני כנפיים, מכסה מנוע ועוד ועוד...)

האם יש איזה שהיא תוכנה שאתן לה את כל החלקים, והיא תתן לי את הניצול היעיל ביותר של הפלטה שאבזבז כמה שפחות חומר?

תודה,
עידן

כן SOLIDWORKS או ניר ועיפרון שירטוט של הפלטה בקנ"מ ועל זה את החלקים ולאחר מכן הורדה ב 1:1 על הגב של הפלטה (בצד בלי המרוג)

דרור ברלי
15-04-09, 12:49
כמה עולה פלטה?
אני צריך חתיכה של 60X90 ס"מ. ג0 85X55 יספיקו לי.
אם אחרי כל הדיגומים תישאר לך חתיכה כזו - תיידע אותי. אני אקנה אותה ממך...

ibinder
15-04-09, 12:52
פלטה של 3000 מ"מ על 1500 מ"מ (5 פסים) עובי 2 מ"מ עלתה לי 650 ש"ח (כולל מע"מ) - קניתי בסקופ.

אם ישאר, אודיע לך...

עידן

idozvia
15-04-09, 18:55
כן SOLIDWORKS
אני לא רואה אופציה כזאת בסוליד, איך אני מגיע לזה?

עידן (מהמחשב של עידו)

עידו לוריה
15-04-09, 20:14
אני לא רואה אופציה כזאת בסוליד, איך אני מגיע לזה?

עידן (מהמחשב של עידו)

ב SHEET METAL מסרטטים כל חלק בנפרד ואז ב DRAWING מניחים אתם אחד ליד השיני על הפלטה.

ibinder
16-04-09, 01:12
ב SHEET METAL מסרטטים כל חלק בנפרד ואז ב DRAWING מניחים אתם אחד ליד השיני על הפלטה.
יש תוכנות שמסדרות את החלקים לבד, על מנת לנצל את החומר כמה שיותר.
אני לא מעוניין לסדר אותם לבד (הפעם זה פשוט), אבל יש לי שימוש נוסף בתוכנה, עם המון המון חלקים קטנים, ואין טעם לשבור את הראש, אם מישהו כבר המציא את הגלגל.
כנראה מה שאני צריך זה את זה:
http://www.solidnest.com

עידן

נמרוד
16-04-09, 09:41
זה בערך 10 רמות מעל מה שאתה צריך... Solidnest הוא תוכנה להעברה לייצור מתקדמת עבור הסביבה של SW. בשביל לסדר חלקים שטוחים על פלטה באמת שלא צריך הרבה, ברמה של המשטחים לציפוי הדיפנדר הכי קל זה על ניר משובץ או מקסימום לחתוך מבריסטול שבלונות אחד לאחד ולסדר אותם על הפלטה ביד. ולא לשכוח את עובי החיתוך. כשתעבור לכמויות גדולות, הרי לא אתה תחתוך ביד אלא תמסור למפעל עם יכולת חיתוך ממוחשבת, ואז זה הופך להיות בעייה שלו, והוא אכן זה שיסדר את החלקים שאתה מוסרבקבצים נפרדים בצורה שנוחה לעבודה במפעל וחוסכת חומר גלם - במיוחד כשחומר הגלם כלול במחיר.

ibinder
16-04-09, 20:27
תודה.

את הפלטה לדיפנדר בסוף חישבתי על דף נייר.
אבל עדיין אני מחפש פיתרון טוב עבור חברה שעוסקת בעיצוב תכשיטים.
היא מצאה מקום אשר מספק לה פלטה כולל חיתוך בעלות מסויימת.
על הפלטה הזאת היא יכולה להכניס כמה חלקים (בעיקר חלקים מעוצבים קטנים מאוד) שהיא רוצה. על מנת לנצל את החומר בצורה היעילה ביותר, יהיה לה קל מאוד להשתמש בתוכנה מהסוג הזה.

דרור,
נשארו לי 2 שאריות... הראשונה 715מ"מ על 240מ"מ והשניה 1385מ"מ על 350מ"מ, אבל כנראה שגם להם אמצא מקום בדיפנדר :-)

עידן

-->