PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מושב נהג בג'ימני, עצות ושאלות

אור .ס.
15-04-09, 13:38
היי, אני מעוניין להחליף את המושב נהג בג'ימני שלי, אני סובל מבעיות גב בעקבות תאונת דרכים שעברתי, השבוע חזרתי מאילת ונאלצתי לעצור בדרך 3 פעמים בגלל הכאבי גב, אז החלטתי ללכת על זה ולא מעניין אותי שום דבר.

מחר אני אתחיל לעשות סקר איזה מושבים אפשר להכניס לאוטו, הכוונה היא לסקר פיזי כלומר לגשת לפירוקיה למדוד לנסות להכניס לראות מה קורה.

השאלה שלי האם מישהו ביצע החלפת מושב נהג בג'ימני, אם כן לאיזה מושב ?
אני פשוט רוצה לדעת איזה מושבים יכנסו לי לשם.

אני לוקח בחשבון את העובדה שאצטרך לבצע התאמות ואין לי בעיה עם זה, כל עוד המושב החדש נכנס לאוטו מבחינת הגודל.

אור .ס.
17-04-09, 04:31
חברים, יצאתי היום למשימה, הושג כסא של 307 "ספורט", אחכ התחלתי לשגע חבר בשביל לעשות את ההתאמה.
בסופו של יום זה יושב ברכב, ממש כורסא יש לי שם, פשוט תענוג לנסוע באוטו עכשיו.
אני מזהיר ואומר:
בשביל לעשות את ההתאמה, היינו צריכים להרוס את הכסא המקורי (השתמשנו בשלד שלו תוך שפצור מאסיבי), מעבר לזה ההתאמה לא קלה ודרשה הרבה מחשבה, אבל אני מבסוט עד השמיים.

micjeep
17-04-09, 09:17
מעניין לראות

אתה מגיע למפגש עם האוטו ?

barakts
17-04-09, 09:41
מה עשית עם המושב הישן? אני מעונין בו אם לא מכרת אותו כבר

אור .ס.
17-04-09, 17:51
היי, אני לא יודע אם אני אגיע למפגש או לא, פעם שעברה אמרתי שאני אגיע ואז הזזתם את המפגש.

לגבי הכסא הישן:
האוטו בן חצי שנה, מהכסא נשאר רק הספוגים מרופדים, בלי השלד של הכסא, אם יש לך ג'ימני והכסא בלוי, אז תוכל לקחת את זה ולהחליף (להלביש על השלד שלך).

micjeep
18-04-09, 05:58
היי, אני לא יודע אם אני אגיע למפגש או לא, פעם שעברה אמרתי שאני אגיע ואז הזזתם את המפגש.

לגבי הכסא הישן:
האוטו בן חצי שנה, מהכסא נשאר רק הספוגים מרופדים, בלי השלד של הכסא, אם יש לך ג'ימני והכסא בלוי, אז תוכל לקחת את זה ולהחליף (להלביש על השלד שלך).

אין בעיה אור, לא נזיז את המפגש הפעם :D

Pinkydrums
24-05-09, 22:22
חברים, יצאתי היום למשימה, הושג כסא של 307 "ספורט", אחכ התחלתי לשגע חבר בשביל לעשות את ההתאמה.
בסופו של יום זה יושב ברכב, ממש כורסא יש לי שם, פשוט תענוג לנסוע באוטו עכשיו.
אני מזהיר ואומר:
בשביל לעשות את ההתאמה, היינו צריכים להרוס את הכסא המקורי (השתמשנו בשלד שלו תוך שפצור מאסיבי), מעבר לזה ההתאמה לא קלה ודרשה הרבה מחשבה, אבל אני מבסוט עד השמיים.

אהלן שמי אבישי
אני חדש באתר, קניתי ג'ימני שנת 2009 אוטומט ורציתי לשאול מאיפה אני משיג לו מגן חזירים ועוד כמה תוספות מאגניבות?
אשמח אם תענה לי בהקדם
0526143860

ishc
24-05-09, 23:38
אהלן שמי אבישי
אני חדש באתר, קניתי ג'ימני שנת 2009 אוטומט ורציתי לשאול מאיפה אני משיג לו מגן חזירים ועוד כמה תוספות מאגניבות?
אשמח אם תענה לי בהקדם
0526143860

מגן חזירים מעבר לכך שהוא לא בהכרח תמיד יפה זו התוספת הטיפשית ביותר לרכב שטח (לא יעיל, מסוכן במקרה של תאונה, לא מעוגן נכון ולכן לא יכול לשמש נקודת עגינה, מוריד מרווח גחון וכו'...)
שלבים טובים על מנת לשפצר את יכולת העבירות היא:
1. צמיגי שטח מלא
2. מיגון טרנספר, פאנלים ומיכל דלק
3. נעילה אחורית
4. הגבהה (תכלס לא חובה)

מעבר לזה דברים כמו פגושי מתכת, גגונים, כננות הם אחלה אבל לא הכרחיים. לאחר ארבעת השלבים הנ"ל אין ברבה דברים שהאוטו שלך לא יעבור!!!

בעל מיקצוע מומלץ מניסיון, ליאור מזוקי-לנד

אור .ס.
25-05-09, 01:24
היי, אני רוצה לחלוק מעט על הדברים שנאמרו:
לגבי הצמיגים, שטח מלא לא מתאים לכל אחד, תלוי באופי הנסיעות שלו בכביש ובשטח.
מיגונים לטרנספר ולספים חובה
מיגונים לדלק רצוי מאוד
נעילה אחורית זה משפר, אבל קודם תראה שאתה זקוק לזה באמת, כי זה גם גורע מהנסיעה של הרכב בכביש.
הגבהה ? אני מאוד ממליץ, עושה את הננס הרבה יותר קרבי ונותן יותר עבירות בכל מצב.

GodsFather
25-05-09, 09:52
ג'ימני 2009 = ישר מהחברה ומכאן גם עדיין באחריות. תבדוק שאת השיפורים שאתה רוצה לעשות אתה יכול לעשות מבלי שהאחריות תפוג, לדוגמא נעילה אחורית...
יש שיפורים שהחברה מאשרת ואו מבקשת לעשות דרכה על מנת להשאיר את האחריות בתוקף.

לגבי דיגומים לפוזה בלבד - יש פורומים אחרים לעניין, שם יסבירו לך אפילו על נאונים לסף הדלת.

ממליץ על מורי לשאלות בתחום השיפורים ובכלל להכרות עם הרכב, מהשאלות שלך נראה שאתה חדש כמו הרכב :)

ishc
25-05-09, 20:32
היי, אני רוצה לחלוק מעט על הדברים שנאמרו:
לגבי הצמיגים, שטח מלא לא מתאים לכל אחד, תלוי באופי הנסיעות שלו בכביש ובשטח.
מיגונים לטרנספר ולספים חובה
מיגונים לדלק רצוי מאוד
נעילה אחורית זה משפר, אבל קודם תראה שאתה זקוק לזה באמת, כי זה גם גורע מהנסיעה של הרכב בכביש.
הגבהה ? אני מאוד ממליץ, עושה את הננס הרבה יותר קרבי ונותן יותר עבירות בכל מצב.

ההבדל בין צמיגי 100% ל-50/50 בכביש הוא מזערי ואני לא חושב שיש טעם לנסוע על ג'יפ עם צמיגי כביש (זה רק אומר שאתה כנראה נוסע בכביש אז למה רכב שטח?
שלושת המיגונים הם חובה לדעתי, שלושתם מקומות רגישים ומועדים לפורענות.
נעילה משפרת את העבירות פלאות, פתאום האוטו לא צריך בכלל להתאמץ, דבר שמפצה על חוסר כוח (ואין מה לעשות מנוע 1.3).
נכון כל הדברים הנ"ל גורעים מהרכב בכביש, אבל למה לקנות ג'ימני או סמוראי? אם רצית ג'יפון פוזה לכביש יש מספיק רכבים שלא יתעללו בך בעזרת שני סרנים חיים.

eran4x4
26-05-09, 09:30
מניסיוני...

בג'ימיני מגן גחון ודלק מיותרים לחלותין - בשניהם קשה מאוד לפגוע אלה אם כן מתעקשים....

מגן טרנספר - אפשרי - פוגע במרווח גחון
מגיני סף - רצוי - שוב חשוב שהפגיע במרווח הגחון תהיה מינימלית..

אור .ס.
26-05-09, 16:00
היי אין שום פגיעה במרווח גחון, שכן הוא נמדד מהאקסים, 19 ס"מ, המיגונים לא יורדים מתחת לקו האקסים, המגיני צד בכלל לא יורדים מתחת לקו שלדת הסולם של הרכב, משמע אם יש פגיעה זה בזוית הבטן.

לגבי המיגונים, מי שחושב שאפשר לוותר על הדלק/גחון מוזמן לבוא לראות איך האוטו שלי נראה למטה.
כי אני ויתרתי, על כל המיגונים, משיקול כלכלי טיפשי.

-->