PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה יותר חזק למדרגות צד פרופיל מרובע או צינור עגול

TEDDY
15-04-09, 21:28
אני מעונין לבנות מדרגות צד לרכב ששוקל 3 טון מה עדיף מבחינת הרמה עם היילפט, ומבחינת מכה תחת העומס של המשקל הזה.
האם פרופיל מרובע בעל עובי דופן עבה, או צינור עגול בעל עופי דופן עבה גם.
וכמו כן מה העובי דופן והגודל של מה שמומלץ לשים למדרגה של כמעט שלוש מטר למשקל הזה.

גלדיאטור
15-04-09, 23:49
לוונדורה?

נמרוד
16-04-09, 08:50
מרובע או עגול לא ממש משנה מבחינת חוזק. מה שמשנה זה כמה רגליים מחברות בין המדרגה לשלדה, מה אורך המפתח בין רגל לרגל. אני חושב שמקרה שלך לא פחות מ 4-5 רגליים. בדיוק כמו קורות בבניין - כמה שהמרחק בין העמודים גדול יותר, הקורה תשקע יותר וכדי שהיא לא תיגע במרכב היא צריכה להיות מסיבית יותר.

הסדר הנכון בתכנון צריך להיות - בחירת הפרופיל של המדרגה, לא על פי שיקולי חוזק, אלא על פי שיקולים אחרים:
1. פונקציונאליות - האם ישמש גם כמדרגת דריכה? אם כן צריך לבלוט מעבר לדופן. או שאולי אתה מתכוון לתת מדרכים בולטים על ידי ריתוך צינורות או פחים נוספים מתחת לדלתות?
2. צמצום מרווח גחון - אתה לא רוצה נגיד שהמדרגה תהיה יותר נמוכה מקורות השלדה.
3. אסטטיקה - מה יושב טוב בעין שלך מתחת לרכב!*

אחרי שאתה בוחר פרופיל, אתה צריך לראות (אפשר לחשב) כמה רגליים צריכות לחבר אותו לשלדה, כאמור כמה שיותר, גם אם הפרופיל נראה כמו בריון.

נימי
16-04-09, 08:51
אני הרכבתי על הרוקר פאנל מדרגות מצינור בקוטר 1.5 אינץ עובי דופן 2.9 מ"מ, נראה לי מאוד חזק
השאלה היא האם אתה מחבר אותם לשילדה ואז יש אליהם עומס נוסף עקב הזרוע מהשילדה (עד למדרגה) או כמוני לרוקר פאנל ואז העומס הנוסף הוא שולי

-->