PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכיב קטן נזק גדול!

ארוך ירוק 98
16-04-09, 01:51
שבוע קשה עובר על כוחותינו - הלך המנוע, על כביש 6 , בדרך לטיול פסח בן יומיים לדרום.
אני אגלגל כאן את השתלשלות העיניינים שהביאה לתוצאה העגומה הזאת מכיון שהדבר היה כנראה ניתן למניעה.
הכל מתחיל בהחלפת צמיגים חדשים (מקסיס 8060) ,כיוון פרונט והתקנת סט גומיות (כתום) שהפכו את הנסיעה לתענוג של ממש.
ללא קשר, למחרת ההתקנה החל רעש חריג מהמנוע מאזור הפן קלאצ' ומשאבת המים, אשר לצערי לא התייחסתי אליו ברצינות.
יום לאחר מכן העמסנו את האוטו לעייפה בדרך לדרום ויצאנו דרך כביש 6 כאשר הנהיגה חלקה מתמיד אודות לצמיגים החדשים וכיוון הפרונט האחרון אשר אפשר להגיע בקלות ל140 קמ"ש ב3200 סל"ד , לפני החלפת הצמיגים וכיוון הפרונט האוטו בקושי הגיע ל120 קמ"ש בסל"ד זהה.
ברור לי שהגזמתי! זאת שטות לאמץ כך רכב דיזל שנת 98 ומנוע שעשה 235K, אבל זה שייך לעבר , מה שקרה הוא שתוך כדי אורגזמת הנהיגה המהירה שמתי לב שמד החום הגיע לקצה העליון, מיד עצרתי בצד ודוממתי מנוע כאשר המים יוצאים בלחץ דרך צינור העודפים של מיכל העיבוי.
בשלב זה ההיסטריה שלי נקשרה לחוסר הידיעה האם יש לדומם או להשאיר את המנוע עובד בסיטואציה כזאת? כאשר החום ירד, בדקתי את נוזל הקירור ברדיאטור והפקק התפרק לי ביד, הנעתי מחדש ללא כל בעיות וראיתי כי המאוורר מסתובב לו באופן לא עגול ובמהירות נמוכה יחסית.
החלטתי לא להמשיך ולפנות את הרכב למוסך מיצובישי הקרוב , כך מצאתי את עצמי במוסך המורשה של מיצובישי בבאר שבע, שם החליף לי המוכסכניק את פקק הרדיאטור( 135ש"ח לפני מע"מ ),בדקו את תקינות מערכת הקירור דרך הרדיאטור בעזרת מכשיר לחץ ומילאו נוזל קירור תקני ויקר , הוא ביקש ממני להשאיר את האוטו מונע למשך 10 עד 15 דקות ולהשגיח על מד הטמפ' , לאחר כ 15 דקות הוא הגיע ודיווח לי שהכל בסדר וכי אני יכול לנסוע לאחר שאשלם.
לאחר 450 ש"ח יצאתי ולאחר כ 100 מטר מהמוסך,זינקה הטמפרטורה לקצה העליון של המד ומיד ירדה לאמצע הסקאלה, חזרתי על עקבותי למוסך לדווח על התופעה והמכונאי טען כי זה נורמאלי וכי הטרמוסטט נכנס לפעולה לאחר שהוכנס נוזל קר למע' הקירור, הוא מיהר לשחרר אותי והרגיע אותי שהכל תקין ואין לי מה לחשוש, יצאתי מהמוסך ואחרי 200 מטר הטמפ' זינקה לקצה המד ולא ירדה , עצרתי בצד דוממתי וביקשתי מהמוסכניק להגיע אלי כי אני לא רוצה לגרום נזק, הגיעו אלי שני מכונאים שקבעו כי יש לחץ במערכת וכי בוודעות הלך אטם ראש מנוע וכל זה בגלל שנסעתי זמן רב עם טמפרטורה גבוהה, הם סימנו לי לחזור למוסך .
המתנתי שהמנוע יתקרר הנעתי מחדש והגעתי למוסך כאשר בכניסה אליו אני שומע רעש ( "פינג" מתכתי) שגרם לי להבין שמשהו רע קרה למנוע למרות שהוא עדיין פועל.
המכונאי כיוון אותי לתוך המוסך, סגר אחרי את דלתות המוסך והכריז שהלך ראש המנוע וכי עלי להשאיר את הרכב כי יטפלו באוטו רק אחרי החג. הוא דחה לחלוטין את טענתי כי הנזק הנוכחי נגרם לאחר שהאוטו יצא באישורו מהמוסך, והאשים אותי כי הנזק נגרם שלאחר שיצאתי בפעם השנייה מהמוסך בכך שנסעתי עם מנוע חם מאוד לזמן ממושך מדי.
הסיטואציה נראתה לי כמו מלכודת שהוכנה לי ולכן ביקשתי כי יפתח את דלתות המוסך ויצאתי עם האוטו לרחוב.
כאשר בחנתי את האוטו ראיתי כי כל איזור המתלה והחלק הפנימי של הגלגל הקדמי שמאלי רטובים משמן שאיני מזהה את מקורו.
הזמנתי גרר ונסעתי עם משפחתי (אשתי ,שלושה ילדים וכלב) הבייתה עייף ומתוסכל.
לאחר החג האוטו הגיע למוסך שביל השטח בקלנסואה שם פורק הראש ונקבע חד משמעית שלא רק הראש נפגע, אלה גם הבלוק ניזוק והראו לי כי קיימת מדרגה בחלק העליון של הצילינדר השלישי ( כאשר סופרים מחזית הרכב פנימה)וגם חספוס לא ברור ולכן הוא ממליץ להחליף מנוע קומפלט מכיון שכל אופציה אחרת תהיה יקרה יותר ותוצאותיה לא מובטחות.
עוד נקבע כי משאבת המים אינה תקינה וככל הנראה היא הגורם לבעייה כולה.
הוא הציע לי מנוע משומש מיבוא במחיר של 11000 ש"ח לפני מע"מ כאשר יש להוסיף גם עלות משאבת מים , צנרת , רדיאטור חדש במידה וצריך , האחריות מוגבלת ל3 חדשים בלבד.
מכאן החלתי במסע להשיג עסקה טובה יותר עבור מנוע מיובא מיפן כאשר המחיר הממוצע בשוק הוא 10K + מע"מ אך האחריות שונה מיבואן ליבואן.
לבסוף הזמנתי מחברה במושב גנות במחיר 12.5K + מע"מ הכולל עבודת פירוק המנוע הישן הרכבת מכלולים כגון משאבת הסולר הישנה שלי על המנוע החדש ( בגלל הקודן ), 4 מחזירי שמן מקוריים ,שמנים ונוזל קירור עם אחריות של 6 חדשים במידה ומערכת הקירור תקינה , לכן הזמנתי רדיאטור מקורי חדש ב 1600 ש"ח, צנרת מים חדשה ב 300 ש"ח ,משאבת מיים ב300 ש"ח. כאשר ההרכבה נעשת ע"י מוסך מורשה מטעם היבואן (מוסך מוטי בבני ברק) ותוענק לי תעודת אחריות לתקופה של 6 חדשים על המנוע.
מחר מרכיבים את המנוע באוטו, אני מקווה שהנושא מעניין אתכם, אדווח בהמשך.
אשמח לתגובות מכאלה שעברו תהליך דומה של רכישת מנוע מיבוא, האם הם מרוצים מהתוצאה כיום, איזה מידע מועיל הם יכולים לחלוק עימי בשלב זה ?.
תודה על תשומת הלב

רן

איציק - 4X6ZH
16-04-09, 10:33
אתה באמת רוצה את התגובה \ כאן ועכשיו .
או שעדיף לשתוק .
להמתין עוד חודשים שלושה ואז להגיב ולפרט .

אתה עושה כל טעות אפשרית .
הנסיון לחסוך
הפתרונות בשלוף
הדלוג ממוסך למוסך
בסוף ואתה קרוב לסוף! כשתעשה סיכום יתברר לך שזה יצא הרבה יותר יקר מכל מה שאתה חושב
ורוצה להשקיעה בתיקון .

איציק

ben_naim
16-04-09, 14:24
אתה באמת רוצה את התגובה \ כאן ועכשיו .
או שעדיף לשתוק .
להמתין עוד חודשים שלושה ואז להגיב ולפרט .

אתה עושה כל טעות אפשרית .
הנסיון לחסוך
הפתרונות בשלוף
הדלוג ממוסך למוסך
בסוף ואתה קרוב לסוף! כשתעשה סיכום יתברר לך שזה יצא הרבה יותר יקר מכל מה שאתה חושב
ורוצה להשקיעה בתיקון .

איציק

שלום רב איציק

לא הבנתי בדיוק איפה הוא עשה טעויות?
אולי במקום שהוא לא התעקש מול מוסך שתיקן לו משהו שם בבאר שבע ?

תוכל להעיר טעויות בכדי שהבאים יוכלו ללמוד ?

תודה ובברכה חג שמיח (למרות שכבר עבר)
אילן

איציק - 4X6ZH
16-04-09, 15:54
אפשר להתחיל בנסיעה המהירה למנוע כזה \ רכב כזה לפרק זמן ארוך
להמשיך בהכנה \ בדיקת רכב לפני קיץ
להתחשבות בתנאי הכביש משקל הרכב \ תנאי סביבה טמפרטורה מזג אויר
חוסר ניתוק רדיאטור שמן גיר במידה והרכב גיר אוטמטי ( אבי אבות הצרות )
עצירת הרכב ודימום מנוע במהירות ( זה מאד מזיק )
להמשיך לפתיחת פקק הרדיאטור
לנוהל קירור המנוע

כניסה למוסך מזדמן בשעות סגירה \ ערב חג \ מהר מהר .... ( קודם כל המוסך ממהר )
במקרים כאלה כדאי להתיעץ עם המוסך המטפל ברכב ( כנראה שלרכב אין מוסך )
כאן כבר הרכב מוקפץ ממקום למקום כל אחד אומר את דעתו ומושך לכיוון אחר .

מאחר ולרכב אין מקום טיפול קבוע גם אין מי שמרגיש מחויבות .
בעל הרכב מנסה להיות גם המתכנן גם המבצע וגם הממן של פרויקט השיקום .
ולהוציא את העבודה לקבל מישנה .
את המחיר לקבלני המשנה הוא סוגר מראש .

ואיפה הרדיאטור בתיקון
ואיפה נוזל הקירור
ואיפה תושבות המנוע
ואיפה צינורות המים .
איפה שמן + מסננים
מי זה מחזיר את משאת ההזרקה הישנה למנוע החדש
איפה גלגלי טימניג \ רצועה \ גלגלי סרק
ואני רק בחצי הרשימה

איציק

yoav21
16-04-09, 16:20
איציק
על מנת שיהיה ניתן ללמוד דבר אחד או שניים, אולי יש מקום לתת פירוט מהן הבדיקות המומלצות לרכב טיולים שעובד קשה לקראת הקיץ .
תודה
יואב

נ.ב אולי יש מקום לפתח על הנושא דיון נפרד מפני שאני חושב שהנושא חשוב מאוד ומענין רבים מבאי הפורום

איציק - 4X6ZH
16-04-09, 16:36
תפתחו את הנושא איפה שאתם מבינים
בינתיים
כל רדיאטור פלסטיק = חשוד
כל רדיאטור פלסטיק שגילו יותר משלוש שנים ( רימון בלי ניצרה )
כל מי שיש לו גיר אוטומטי ולגיר יש רדיאטור ( רוב כלי הרכב בעולם )
והרדיאטור של הגיר הוא חלק מרדיאטור המנוע . מזמין לעצמו צרות צרורות .
כל מי שגורר \ רכב שטח \ שלא מבצע שינוי וניתוק ברדיאטור הגיר :rolleyes: שיהיה לו רק מזל .

איציק

ben_naim
16-04-09, 16:40
איציק :D

עכשיו אני יותר חכם ואשים לב לדברים כאלה ומקווה ששאר הקוראים יפנימו את זה

המון תודה לך

ונתראה בשטח

:-)

moisofnik
16-04-09, 16:52
כל מי שגורר \ רכב שטח \ שלא מבצע שינוי וניתוק ברדיאטור הגיר :rolleyes: שיהיה לו רק מזל .

איציק
איציק,
מה השינוי שמדובר עליו?
האם רלבנטי לגרנד שירוקי שבו נוספה "חבילת גרירה" מקורית הכוללת קולר גיר?

תודה וחג שמח

eli84
16-04-09, 17:51
אפשר להתחיל בנסיעה המהירה למנוע כזה \ רכב כזה לפרק זמן ארוך
להמשיך בהכנה \ בדיקת רכב לפני קיץ
להתחשבות בתנאי הכביש משקל הרכב \ תנאי סביבה טמפרטורה מזג אויר
חוסר ניתוק רדיאטור שמן גיר במידה והרכב גיר אוטמטי ( אבי אבות הצרות )
עצירת הרכב ודימום מנוע במהירות ( זה מאד מזיק )
להמשיך לפתיחת פקק הרדיאטור
לנוהל קירור המנוע

כניסה למוסך מזדמן בשעות סגירה \ ערב חג \ מהר מהר .... ( קודם כל המוסך ממהר )
במקרים כאלה כדאי להתיעץ עם המוסך המטפל ברכב ( כנראה שלרכב אין מוסך )
כאן כבר הרכב מוקפץ ממקום למקום כל אחד אומר את דעתו ומושך לכיוון אחר .

מאחר ולרכב אין מקום טיפול קבוע גם אין מי שמרגיש מחויבות .
בעל הרכב מנסה להיות גם המתכנן גם המבצע וגם הממן של פרויקט השיקום .
ולהוציא את העבודה לקבל מישנה .
את המחיר לקבלני המשנה הוא סוגר מראש .

ואיפה הרדיאטור בתיקון
ואיפה נוזל הקירור
ואיפה תושבות המנוע
ואיפה צינורות המים .
איפה שמן + מסננים
מי זה מחזיר את משאת ההזרקה הישנה למנוע החדש
איפה גלגלי טימניג \ רצועה \ גלגלי סרק
ואני רק בחצי הרשימה

איציק
אין שום סיבה לעבור ברכבים האלה את ה90 קמ"ש
בשלי אני גם לא עובר את ה80
הפתרון מוזיקה טובה ואורך רוח
מונע את רוב הבעיות

yoav21
16-04-09, 17:55
אני מפצל לדיון נוסף (הכן את הרכב לקיץ עם דגש למערכת הקירור)
כאן http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=242701#post242701 בו אשמח שאנשים יתרמו מהניסיון שלהם

יואב

yoav21
16-04-09, 17:56
אין שום סיבה לעבור ברכבים האלה את ה90 קמ"ש
בשלי אני גם לא עובר את ה80
הפתרון מוזיקה טובה ואורך רוח
מונע את רוב הבעיות

זה באמת הפתרון לכל הבעיות בעולם:-?

ארוך ירוק 98
17-04-09, 10:12
רבותי שלום

תודה על התגובות , למדתי המון.
ותודה על הפיצול לאשכול הנוגע להכנת הרכב לקיץ.

אני כרגע בשלב בו הרכב במוסך מטעם יבואן המנועים , המנוע שלי מחוץ לרכב והמנוע החדש הגיע.
באחת התשובות של איציק יש סעיף הנוגע לתושבות המנוע ,אני מבקש להבין בקצרה מהו תפקיד התושבות ,האם הרכבת תושבות לא מקוריות תגרע מאיכות עבודת המנוע לאחר הרכבתו?
שאלתי שאלה דומה במוסך מיצובישי במרכז, ונאמר לי כי תושבת מקורית גבוהה במעט מתושבת חליפית ואם ארכיב חליפית המשמעות היא רעידות.
האם אפשר לקבל מידע נוסף מהידע שלכם בנושא?

לגבי משאבת הזרקת הסולר, האם מומלץ להשאיר את המקורית שבאה עם המנוע? או להרכיב את זו שהיתה אצלי ברכב ועברה שיפוץ אצל בעלי הרכב הקודמים לפני כ 6 חדשים.
חבר שלי טוען כי תיזמון משאבת ההזרקה למנוע דורש ידע וניסיון רב והוא משמעותי להצלחת התיקון ואיכות הסחיבה של הרכב בעתיד,האם מישהו מכם יכול לתרום מהידע שלו ולפתח את הנושא הזה?

נושא הרדיאטור: גם לאחר הדיון שנערך כאן, לא ברור לי עדיין מה מומלץ להרכיב על האוטו בהתחשב לעובדה שאין כרגע רדיאטור ויש לשקם לחלוטין את מערכת הקירור.
רדיאטור מקורי עולה 4000 ש"ח ויותר, הוא תוכנן ע"י היצרן בעבור הרכב הזה וסביר להניח כי הושקעה מחשבה רבה בפיתוח רכיב זה, מצד שני אנו בעלי הרכב עושים שינויים במבנה הרכב ( מגן גחון , כננת , פגוש מתכת ) אשר חוסמים ובכך משנים את גורם כמות האויר החיצוני שתוכנן להכנס לצורך קירור המנוע.

ניתוק הרדיאטור מקירור הגיר: אצלי באוטו יש רדיאטור קטן לפני הרדיאטור הגדול , האם זה הרדיאטור של הגיר?
האם כאשר מזמינים רדיאטור מקורי של מיצובישי מקבלים את שני הרדיאטורים כקיט?
רב הפג'רו בישראל הם בעלי תיבות הילוכים אוטומטיות, מה עוד אנו צריכים לדעת על הנושא בכדי לתחזק את הרכבים שלנו ?

תודה

רני

איציק - 4X6ZH
17-04-09, 10:47
זכור וצר לי שאני נשמע כזה אפוקליפטי !
מוסך שקשור ליבואן המנוע זה אחד החפרים הגדולים שיש !
הוא לא רואה אותך ממטר . ( אתה מציק לו אתה מפריעה לו לגמור את העבודה מהר ) .

כל הסעיפים בשרשור הקודם חשובים ועל חלק מהם יודע לענות רק מי שעשה כמה החלפות
מנועים לדגם הספציפי שלך .

השוק מוצף בחלקי חילוף באיכות ירודה ביותר ( תושבות מנוע חליפיות זה לא טוב ) .

מערכת הקירור זה לא רק רדיאטור . זה כל צינורות המים הכל הכל ! כולל הבנדים שמחזקים את הצינורות . שימוש בבנד לא איכותי או שימוש בצינור ישן שאתה חושב שהוא טוב .
וחיזוק הבנד בזוית אחרת מהחיזוק הקודם . יגרום לקרע בצינור .... וההמשך אתה כבר מכיר .

הצלבת חלקי מערכת דלק חייב להעשות רק על ידי מי שיודע איזה חלק מתאים לאיזה מנוע .
זה שמי שהוא אמר לך ששיפצו יופי ( מה שיפצו בדיוק ? )
ואיפה המרססים בכל הסיפור ?
ואיפה כל מצמדי ומרסני רעידות שיש על צינורות המרססים ?
ומה לגבי כיוון עומס סרק למזגן
ועוד ועוד
אתה חייב איש מקצוע צמוד לכל שלבי העבודה פיקוח צמוד

איציק

kadmony
17-04-09, 14:06
חברים
סליחה שאני נכנס בדלת פתוחה
אבל...
אני כבר למעלה משבועיים מסתובב עם בעיות התחממות לא מוסברות
הייתי במס' מוסכי רשת שבדקו את הרכב בלחץ עם חומר וכל מיני משחקים
במוסך אחד החליפו צינור מים מתחת לטורבו (כנראה מדובר במחלה ידוע)
סיפרו שעשו בדיקת ראש מנוע לקחו 220 ש"ח ואמרו הכל תקין
במקרה השני אמרו שמשאבת הדלק הלכה ואיתה מנגנון הואקום של הטורבו
לקחו 2.5K והבעיה המשיכה
חזרתי למוסך מנהל העבודה טען שהחליף צינורות וניקה את מערכת המים
במוסך אחר התברר כי סה"כ הוציאו את הטרמוסטט ולא סיפרו לי
הקיצר
חאפרים לא חאפרים
אי אפשר לסמוך על אף אחד!!!
לא מוסך מורשה ולא מוסך לא מורשה
נכון לשורות אילו כאשר חזרתי ממוסך של חבר שיחד איתו ערכנו בדיקה
הוברר כי ראש המנוע הלך וזאת סיבת ההתחממות!
ניתן היה לדעת זאת בוודאות בבדיקה הראשונה
אבל המוסכים ידעו שאחזור אליהם ולאט לאט הוציאו ממני כסף כל פעם עם סיפור אחר

כרגע הרכב חונה מחוץ לבית סגור ונעול
אני מתכוון לחפור וללמוד את הנושא עד ליסודות
ואת העבודה לעשות לבד לאט לאט

בינתיים אשמח לשמוע איך מפצלים את רדיאטור הגיר מהרדיאטור הראשי

תודה וסופ"ש נעים

אבי

דניאל איש ההר
21-04-09, 08:43
[quote=ארוך ירוק 98;242592]שבוע קשה עובר על כוחותינו - הלך המנוע, על כביש 6 , בדרך לטיול פסח בן יומיים לדרום.
אני אגלגל כאן את השתלשלות העיניינים שהביאה לתוצאה העגומה הזאת מכיון שהדבר היה כנראה ניתן למניעה.
הכל מתחיל בהחלפת צמיגים חדשים (מקסיס 8060) ,כיוון פרונט והתקנת סט גומיות (כתום) שהפכו את הנסיעה לתענוג של ממש.
ללא קשר, למחרת ההתקנה החל רעש חריג מהמנוע מאזור הפן קלאצ' ומשאבת המים, אשר לצערי לא התייחסתי אליו ברצינות.
יום לאחר מכן העמסנו את האוטו לעייפה בדרך לדרום ויצאנו דרך כביש 6 כאשר הנהיגה חלקה מתמיד אודות לצמיגים החדשים וכיוון הפרונט האחרון אשר אפשר להגיע בקלות ל140 קמ"ש ב3200 סל"ד , לפני החלפת הצמיגים וכיוון הפרונט האוטו בקושי הגיע ל120 קמ"ש בסל"ד זהה.
ברור לי שהגזמתי! זאת שטות לאמץ כך רכב דיזל שנת 98 ומנוע שעשה 235K, אבל זה שייך לעבר , מה שקרה הוא שתוך כדי אורגזמת הנהיגה המהירה שמתי לב שמד החום הגיע לקצה העליון, מיד עצרתי בצד ודוממתי מנוע כאשר המים יוצאים בלחץ דרך צינור העודפים של מיכל העיבוי.
בשלב זה ההיסטריה שלי נקשרה לחוסר הידיעה האם יש לדומם או להשאיר את המנוע עובד בסיטואציה כזאת? כאשר החום ירד, בדקתי את נוזל הקירור ברדיאטור והפקק התפרק לי ביד, הנעתי מחדש ללא כל בעיות וראיתי כי המאוורר מסתובב לו באופן לא עגול ובמהירות נמוכה יחסית.
החלטתי לא להמשיך ולפנות את הרכב למוסך מיצובישי הקרוב , כך מצאתי את עצמי במוסך המורשה של מיצובישי בבאר שבע, שם החליף לי המוכסכניק את פקק הרדיאטור( 135ש"ח לפני מע"מ ),בדקו את תקינות מערכת הקירור דרך הרדיאטור בעזרת מכשיר לחץ ומילאו נוזל קירור תקני ויקר , הוא ביקש ממני להשאיר את האוטו מונע למשך 10 עד 15 דקות ולהשגיח על מד הטמפ' , לאחר כ 15 דקות הוא הגיע ודיווח לי שהכל בסדר וכי אני יכול לנסוע לאחר שאשלם.
לאחר 450 ש"ח יצאתי ולאחר כ 100 מטר מהמוסך,זינקה הטמפרטורה לקצה העליון של המד ומיד ירדה לאמצע הסקאלה, חזרתי על עקבותי למוסך לדווח על התופעה והמכונאי טען כי זה נורמאלי וכי הטרמוסטט נכנס לפעולה לאחר שהוכנס נוזל קר למע' הקירור, הוא מיהר לשחרר אותי והרגיע אותי שהכל תקין ואין לי מה לחשוש, יצאתי מהמוסך ואחרי 200 מטר הטמפ' זינקה לקצה המד ולא ירדה , עצרתי בצד דוממתי וביקשתי מהמוסכניק להגיע אלי כי אני לא רוצה לגרום נזק, הגיעו אלי שני מכונאים שקבעו כי יש לחץ במערכת וכי בוודעות הלך אטם ראש מנוע וכל זה בגלל שנסעתי זמן רב עם טמפרטורה גבוהה, הם סימנו לי לחזור למוסך .
המתנתי שהמנוע יתקרר הנעתי מחדש והגעתי למוסך כאשר בכניסה אליו אני שומע רעש ( "פינג" מתכתי) שגרם לי להבין שמשהו רע קרה למנוע למרות שהוא עדיין פועל.
המכונאי כיוון אותי לתוך המוסך, סגר אחרי את דלתות המוסך והכריז שהלך ראש המנוע וכי עלי להשאיר את הרכב כי יטפלו באוטו רק אחרי החג. הוא דחה לחלוטין את טענתי כי הנזק הנוכחי נגרם לאחר שהאוטו יצא באישורו מהמוסך, והאשים אותי כי הנזק נגרם שלאחר שיצאתי בפעם השנייה מהמוסך בכך שנסעתי עם מנוע חם מאוד לזמן ממושך מדי.
הסיטואציה נראתה לי כמו מלכודת שהוכנה לי ולכן ביקשתי כי יפתח את דלתות המוסך ויצאתי עם האוטו לרחוב.
כאשר בחנתי את האוטו ראיתי כי כל איזור המתלה והחלק הפנימי של הגלגל הקדמי שמאלי רטובים משמן שאיני מזהה את מקורו.
הזמנתי גרר ונסעתי עם משפחתי (אשתי ,שלושה ילדים וכלב) הבייתה עייף ומתוסכל.
לאחר החג האוטו הגיע למוסך שביל השטח בקלנסואה שם פורק הראש ונקבע חד משמעית שלא רק הראש נפגע, אלה גם הבלוק ניזוק והראו לי כי קיימת מדרגה בחלק העליון של הצילינדר השלישי ( כאשר סופרים מחזית הרכב פנימה)וגם חספוס לא ברור ולכן הוא ממליץ להחליף מנוע קומפלט מכיון שכל אופציה אחרת תהיה יקרה יותר ותוצאותיה לא מובטחות.
עוד נקבע כי משאבת המים אינה תקינה וככל הנראה היא הגורם לבעייה כולה.
הוא הציע לי מנוע משומש מיבוא במחיר של 11000 ש"ח לפני מע"מ כאשר יש להוסיף גם עלות משאבת מים , צנרת , רדיאטור חדש במידה וצריך , האחריות מוגבלת ל3 חדשים בלבד.
מכאן החלתי במסע להשיג עסקה טובה יותר עבור מנוע מיובא מיפן כאשר המחיר הממוצע בשוק הוא 10K + מע"מ אך האחריות שונה מיבואן ליבואן.
לבסוף הזמנתי מחברה במושב גנות במחיר 12.5K + מע"מ הכולל עבודת פירוק המנוע הישן הרכבת מכלולים כגון משאבת הסולר הישנה שלי על המנוע החדש ( בגלל הקודן ), 4 מחזירי שמן מקוריים ,שמנים ונוזל קירור עם אחריות של 6 חדשים במידה ומערכת הקירור תקינה , לכן הזמנתי רדיאטור מקורי חדש ב 1600 ש"ח, צנרת מים חדשה ב 300 ש"ח ,משאבת מיים ב300 ש"ח. כאשר ההרכבה נעשת ע"י מוסך מורשה מטעם היבואן (מוסך מוטי בבני ברק) ותוענק לי תעודת אחריות לתקופה של 6 חדשים על המנוע.
מחר מרכיבים את המנוע באוטו, אני מקווה שהנושא מעניין אתכם, אדווח בהמשך.
אשמח לתגובות מכאלה שעברו תהליך דומה של רכישת מנוע מיבוא, האם הם מרוצים מהתוצאה כיום, איזה מידע מועיל הם יכולים לחלוק עימי בשלב זה ?.
תודה על תשומת הלב

1היה רעש מוזר מהמנוע ? אל תיסע לטיול בשום אופן. מי קבע שזה הפן קלאטש ומי קבע שאין לרעש הזה קשר לכיוון הפרונט
לא נוסעים לטיול כשיש רעש כזה.לא יוצאים בשום אופן מהבית עם רכב לא תקין חוזריםמיד למוסך שסידר לך את הפרונט וצמיגים ואם הוא לא יודע מה לעשות שיפנה אותך או שאתה תלך למוסך שיפתור לך את הבעיה.

2. מיצובישי פאגרו מהשנים האלה לא בנוי למהיריות של 140 קמש. אתה קורע את המנוע.גורם לתצרוכת דלק גבוהה וצפוי לדרישת שלום מהמשטרה.

סע ,90 100 לא יותר. תאמין לי תיהנה מאוד מנסיעה כזאת. כן, אני מכיר את התופעה שאני נוסע כביש החוף או כביש 6 עוקפים במהירות לנדקרוזרים חדשים ועוד גיפים חדישים.
שיהיה להם לבריאות, סופו של דבר אגיע אל היעד מקסימום עודחצי שעה
כל טוב,
בעל פאגרו 97 ארוך דיזל ידני

sgill
21-04-09, 09:29
שלום לכולם,

למדתי הרבה מהתגובות, אבל בכל זאת מספר שאלות:

א. אחרי הכל, מה היה הגורם הראשוני לתקלה שבסופה נגרם הנזק למנוע? איך היה ניתן לזהות את התקלה הראשונית ולמנוע את ההמשך?
ב. אני יודע שזה לא קשור לתקלה, אבל מה זה סט הגומיות הכתום שמשפר את איכות הנסיעה?

בפסח היינו בדרום הרחוק וברמת הגולן, למרות הפצרותיה של אישתי "תראה, כולם עוקפים אותך, אפילו משאיות" לא עברתי את ה 90 קמ"ש וברוב המקרים המחוג על 80.

תודה

רומי
21-04-09, 10:51
איציק

הרחב בבקשה את נושא הפרדת הרדיאטור למערכת הגיר. אם אפשר בדגש לפאג'רו .
תודה
רומי

איציק - 4X6ZH
21-04-09, 13:15
יש לבדוק נקודתית על הרכב איך ולאן מחוברים צינורות השמן של הגיר .
בדרך כלל הם מחוברים לרדיאטור המנוע ואז יש לנתק ולהתקין רדיאטור חיצוני נפרד
יש כלי רכב שיש להם כבר רדיאטור חיצוני המחובר בטור לרדיאטור המנוע .
ואז יש רק לנתק את הקישור לרדיאטור המנוע .
ולהשאיר את ההרדיאטור החיצוני מחובר רק לגיר .

עד כמה שאני זוכר בע"פ בפאגרו יש רדיאטור חיצוני נפרד .
ואז יש רק לבדוק שהוא מנותק מהמנוע .
במידה והוא לא מנותק כל מה שיש לעשות זאת הצלבה בנקודות חיבור הצינורות
הגמישים . ( בדרך כלל יש מספיק אורך לצינורות ) .

זה יותר קל מפשוט ;)
וזה מאריך חיי גיר ומנוע .

לאחד החברה שמטייל איתי יש ספורטאז ( כבר בישל מנוע פעם )
ובעליות בשטח שעון החום זוחל ....
לפני כחודש הפרדנו את קישור צנרת הגיר מהמנוע .
והרכב הפסיק להתחמם .

איציק

Mooosha
21-04-09, 18:21
יש לבדוק נקודתית על הרכב איך ולאן מחוברים צינורות השמן של הגיר .
בדרך כלל הם מחוברים לרדיאטור המנוע ואז יש לנתק ולהתקין רדיאטור חיצוני נפרד
יש כלי רכב שיש להם כבר רדיאטור חיצוני המחובר בטור לרדיאטור המנוע .
ואז יש רק לנתק את הקישור לרדיאטור המנוע .
ולהשאיר את ההרדיאטור החיצוני מחובר רק לגיר .

עד כמה שאני זוכר בע"פ בפאגרו יש רדיאטור חיצוני נפרד .
ואז יש רק לבדוק שהוא מנותק מהמנוע .
במידה והוא לא מנותק כל מה שיש לעשות זאת הצלבה בנקודות חיבור הצינורות
הגמישים . ( בדרך כלל יש מספיק אורך לצינורות ) .

זה יותר קל מפשוט ;)
וזה מאריך חיי גיר ומנוע .

לאחד החברה שמטייל איתי יש ספורטאז ( כבר בישל מנוע פעם )
ובעליות בשטח שעון החום זוחל ....
לפני כחודש הפרדנו את קישור צנרת הגיר מהמנוע .
והרכב הפסיק להתחמם .

איציק

רעיון ניתוק רדיאטור הגיר נישמע מעניין - מצטרף לדיון במספר שאלות לאיציק:
(רקע: ברשותי טראנו דיזל אוטומאט שבו כבר קיים רדיאטור נוסף ניפרד לגיר האוטומאטי, אך הוא מחובר לרדיאטור הראשי כביום היוולדו. בנסיעות על הכביש כולל קיץ ועליות קשות אין כל בעיית התחממות. בשטח+קיץ+עליה קשה+4L לעיתים יש התחממות, בה חום המנוע עולה מעל לחצי אך לא יותר מ 3/4 - שזה אומנם לא התחממות יתר, אך הבעיה היא הפסקת פעולת המזגן/מדחס בטמפ' זו - וכאמור חם שם בחוץ :oops: להערכתי הגורם לבעיה היא התחממות הגיר וכבר ולמרות שהוספתי מאוור נוסף לרדיאטור הגיר הבעיה עדיין לא ניפתרה. כבר השלמתי עם המצב עד שראיתי את השיררור הזה - אולי עוד יש תיקווה??)

השאלות הן:
1. איך יודעים/בודקים אם רדיאטור הגיר (הקיים שהוא כאמור קטן) יהיה מסוגל לבדו לבצע את מלאכת קרור שמן הגיר נאמנה?
2. (לאחר הפרדת הרדיאטורים) אם שמן הגיר יתחמם, איזו אינדיקציה תהיה/ניתן לקבל ע"מ למנוע התחממות יתר של הגיר (כיום אני מניח שהאיניקציה היא דרך שעון חום המנוע שבעקיפין בגלל חיבור הרדיאטורים אמור להתריע מבעוד מועד)
3. מה החיסרון/סיכונים אפשריים שבהפרדה המוצעת? אם יש רק יתרונות אז מדוע יצרן הרכב (שכבר הוסיף מעצמו רדיאטור ניפרד) בחר לחבר בין הרדיאטורים?
4. ספציפית לטראנו (דיזל) אוטו' - האם יש לך ניסיון עם הפרדה מסוג זה גם בטראנו? האם לדעתך ההפרדה יכולה לפתור את הבעיה שהצגתי או שהיא נועדה לפתור מצבים שבהם יש "התחממות של ממש"

תודה מראש על התשובות :-)
נועם.

איציק - 4X6ZH
21-04-09, 18:50
אין לי כבר כח להסביר ןלנמק בשביל מה זה טוב ולמה היצרן עושה לא טוב ;)
נתק את החיבור למנוע . תפריד בין הרדיאטורים .
הקישור תפקידו לחמם את שמן הגיר כשקר . ולחמם את המנוע כשקר .
אחד מחמם את השני .
במדינות קרות יש בעיה בחורף
במדינת ישראל יש בעיה כמעט כל השנה . והטמפרטורות של החורף שלנו זאת בדיחה .

יש יצרני רכב שמסבירים \ יש יבואני רכב שיש מחלקת שרות שחושבת .
ויש מוסכים שפשוט גורמים נזק לרכב .

לנתק את הגיר מהמנוע .

ותספר לנו מה אומר שעון החום

חום העבודה של המנוע הוא מקסימום 100 .
חום עבודה של הגיר הוא מעל 100 מעלות
חום שמן הגיר ביציאה מהטורק קונברטר ( בכניסה לרדיאטור ) יכול להיות גם מעל 250 מעלות
מה שמתרחש זה שמכניסים שמן רותח לתוך רדיאטור המנוע שגם קשה לא לקרר את עצמו .

איציק

Mooosha
22-04-09, 10:31
תודה על התגובה :)
אני "חצי צעד" מלנסות את הניתוק...

לאחר הניתוק, אלמנט ההגנה/התראה היחיד שישאר להתריע על חום גיר גבוהה זה חיישן/נורית התראה בלוח השעונים של "שמן גיר". האם זה מספק? האם לאחר שהנורה נידלקת זה כבר לא "מאוחר מידי" (השמן כבר התחמם יתר על המידה)?

כאמור, כיום כאשר הגיר יתחמם יתר על המידה, בגלל החיבור בין הרדיאטורים אני מניח שתתקבל התראה מבעוד מועד ע"י שעון חום מנוע (שיראה על התחממות). גם בדוגמה שנתתה (עם הסופרטאג) ניראה שחום המנוע התייצב אבל השאלה היא מה קרה באותו הזמן לחום שמן הגיר?

kobiarava
22-04-09, 13:47
תודה על התגובה :)
אני "חצי צעד" מלנסות את הניתוק...

לאחר הניתוק, אלמנט ההגנה/התראה היחיד שישאר להתריע על חום גיר גבוהה זה חיישן/נורית התראה בלוח השעונים של "שמן גיר". האם זה מספק? האם לאחר שהנורה נידלקת זה כבר לא "מאוחר מידי" (השמן כבר התחמם יתר על המידה)?

כאמור, כיום כאשר הגיר יתחמם יתר על המידה, בגלל החיבור בין הרדיאטורים אני מניח שתתקבל התראה מבעוד מועד ע"י שעון חום מנוע (שיראה על התחממות). גם בדוגמה שנתתה (עם הסופרטאג) ניראה שחום המנוע התייצב אבל השאלה היא מה קרה באותו הזמן לחום שמן הגיר?

אם אתה כ"כ מודאג לגבי טמפ' השמן, תתקין חיישן בכניסה לקולר, עם זמזם או נורת אזהרה שיפעלו מעל לטמפ' שתגדיר, וסגרת את הפינה. הגישה, שכדי שהגיר לא יתחמם עדיף לטגן את המנוע, היא מוטעית מהיסוד.

קובי

איציק - 4X6ZH
22-04-09, 14:09
הגיר לא אוהב שמבשלים אותו .
אבל אין לגיר בעיה מיוחדת להתחמם .
הגיר גם יכול להגיע לרתיחה ( כן כן השמן רותח ומשפריץ מהמדיד ) .ויחזור לעבודה תקינה .
רק להחליף שמן .

המנורה אומרת לך שהגיר מתחמם . וכל מה שצריך לעשות זה להוריד עומס .
להוריד מהירות נסיעה .
לעצור בצד ולא לכבות מנוע !

בדרך כלל אין מנורת חום שמן גיר .
למי שיש זה טוב .
למנורה יש מספיק זמן לתת לנהג אינפורמציה שהגיר עובד בעומס .

להקפיד על סוג שמן מתאים לגיר .
לא להחליף סוג שמן ללא ידיעה ברורה מה עושים .
ולא להתלהב שלא לצורך משימוש בשמן סינטטי לגיר .

איציק

shachar
22-04-09, 14:34
אך הבעיה היא הפסקת פעולת המזגן/מדחס בטמפ' זו - וכאמור חם שם בחוץ נועם.

בטרנו ספציפית יש בעיה שרדיאטור החימום הפנימי ממשיך לחמם מכיוון שהברז שלו אינו תקין
יש כאלו שמוסיפים ברז ידני שלא מאפשר את הזרימה הזו בקיץ ומרויחים כמה מעלות ....

אני בטוח שיש אינפורמציה בפורום - תעשה חיפוש

איציק - 4X6ZH
22-04-09, 16:02
מה שייך ברז החימום לשרשור הזה :mad:

moisofnik
22-04-09, 16:48
בטרנו ספציפית יש בעיה שרדיאטור החימום הפנימי ממשיך לחמם מכיוון שהברז שלו אינו תקין
יש כאלו שמוסיפים ברז ידני שלא מאפשר את הזרימה הזו בקיץ ומרויחים כמה מעלות ....

אם רדיאטור החימום עובד זה אמור דווקא לעזור לקרור המנוע?!

סוזי המשתוללת
23-04-09, 00:54
זה עוזר לקירור המנוע אבל לחימום הנוסעים

Mooosha
23-04-09, 17:20
תודה לאיציק ולכל המגיבים :D

לעניין הברז הכדורי - כבר הוספתי ברז כזה בעבר ואכן הוא מוריד את הטמפרטורה ב 2-3 מעלות "קריטיות" נוספות (בדיוק ההבדל בין קריר לקר), ויש לציין שזה רלוונטי (מורגש) בעיקר כשהמנוע עובד בסל"ד נמוך ואין תחלופת אויר גדולה (עמידה או נסיעה איטית בשטח). אך כאשר המנוע מתחמם מעל לחצי המדחס מפסיק לעבוד כך שתוספת הברז לא עוזרת למצב זה.

המוזר הוא שבדקתי בספר הרכב את עניין חיישן טמפרטורה שמן גיר אוטומאטי שקיים ברכב, ומצויין שהחיישן יתריע כאשר טמפ תהיה מעל 80 מעלות צלסיוס והאמת שזה לא ממש מסתדר עם התיאוריה/ציפיה ששמן הגיר האוטומאטי עובד בטמפ' גבוהה (הרבה מעל 100 מעלות) - מוזר :confused:

בכל אופן, לגבי שינוי כזה (פשוט טכנית, אך בעל פוטנציאל השלכות כבד) אני אתייעץ עם המוסך שלי (אומנם מוסך מורשה, אך עם "ראש פתוח" ואהבה ל-4X4) ואם הרעיון "יעבור חלק" אני אנסה ואדווח (לאחר בדיקה בשטח).

נועם.

kobiarava
23-04-09, 17:37
אם קיבלת את ההמלצה מאיציק-אתה יכול לעשות את הניתוק בלב שלם. מעבר לזה, פוטנציאל ההשלכות ללא ההפרדה המדוברת, גדול בהרבה...

ארוך ירוק 98
27-04-09, 23:47
רבותי שלום
שבועיים עברו מאז המקרה, ואני מבקש לסכם את התהליך שעברתי עד כה החל משלב התקלה ועד לשלב בו אני נמצא היום כאשר ברכב מורכב מנוע לשביעות רצוני.

ראשית אני מבקש לחזק את דברים שנאמרו כאן לגבי המשמעות של מוסך קבוע לרכב.
למי שמכם אין עדיין מוסך קבוע בו יטופל הרכב ,ויעשה מעקב מיקצועי אחר בלאי של רכיבים קריטים אני ממליץ לעשות זאת כיון שאם היה לי מוסך כזה לא הייתי צריך לעבור את החוויה או שהייתי עובר אותה בנזק מופחת.

להזכירכם נסעתי במהירות גבוהה ברכב עמוס עם מזגן, זיהיתי ( בזמן או לא בזמן) כי מד הטמפרטורה זינק ועצרתי מיד בצד כאשר אני מדומם את המנוע.

לא נדלקה מנורת A/T אשר מתריעה בין השאר עלטמפ' גבוהה בגיר כך שאת נושא ניתוק רדיאטור גיר / מנוע איני מבין עד עכשיו.
הרכיב היחיד שכשל בודאות היה מכסה הרדיאטור! עוד חשדתי במשאבת המים בפן קלאצ' וגם ברדיאטור.
הרכב עלה על גרר למוסך מיצובישי בבאר שבע ( 1000 ש"ח מכיון שהגרירה דרך הביטוח הבטיחה שעתיים המתנה על כביש 6 והמוסך בבאר שבע איים כי לא יחכה לי באם לא אגיע עד 12:00 בצהריים יום שישי ).
במוסך כזכור נבדק הרדיאטור ונמצא תקין , הוחלף פקק הרדיאטור והוכנס נוזל קירור תקני ( 450 ש"ח).
כזכור הרכב לא הגיע רחוק ונקבע כי הלך ראש מנוע או אטם ראש מנוע.
מכאן הרכב נגרר למוסך בקלנסואה (ביטוח גרירה) ואני והמשפחה עם מונית שירות הביתה ( 250ש"ח).
במוסך הראש נפתח ע"י מכונאי שעבד בעבר במוטורוני אשר פסק כי הראש הלך אך גם הבלוק לא תקין כי יש מדרגה בצילינדר הרביעי.
המוסך הציע להחליף מנוע בוודאות והציע מנוע משומש מיבוא ב11,000 ש"ח לפני מע"מ, מכאן החלטתי לחפש בעצמי ועליתי על מספר ספקים שטוענים שהם מביאים מנועי פג'רו מיפן , הוסבר לי כי ביפן יש חוק האומר כי רכב יורד מהכביש 5 שנים לאחר שעלה ורכיביו מפורקים ונמכרים.
ביקרתי אצל חלק מהספקים והתרשמתי כי היבואנים משקיעים יותר במנועי בנזין מאשר בדיזל ולכן הידע שלהם במנועי דיזל אינו גבוה ומתוך כך הם מביאים מנועי 4M40 חסרי טורבו או כאלה שהורכבו ברכב הנקרא DELICA אשר לא מתאים לפג'רו היות והוא בנוי אחרת ( אך עדיין זהו מנוע 4M40).
בתהליך הזה למדתי שאין סיכוי שאדע לבחור מנוע טוב והדרך היחידה שהייתה לי להצליח בתהליך הוא להבטיח ליבואן המנועים כי במידה ואהיה מרוצה , אפרסם את שמו ואמליץ עליו בפורומים של כגון זה, ביקשתי ממנו לבחור עבורי את המנוע הטוב ביותר שיש בידיו.
המחיר שסוכם הוא 12,500 ש"ח לפני מע"מ ללא צנרת וללא רדיארטור וללא משאבת מים.
התבקשתי להמציא רדיאטור תקין בכדי שאוכל לקבל אחריות על המנוע ל 6 חדשים או לחילופין לרכוש מהם אחד ב1650 ש"ח.
רכשתי במוסך מיצובישי בבני ברק רדיאטור חליפי המיועד לפג'רו דיזל 2.8 זהה לחלוטין לזה שהיה ברכב (2450 ש"ח) וסיפקתי למוסך שמרכיב את המנוע.
שילמתי למוסך בקלנסואה על שרותיו ( 600 ש"ח ) והרכב נגרר בתשלום ( 400 ש"ח) מקלנסואה למוסך בבני ברק אל מרכיב המנועים מטעם היבואן.
המנוע הגיע לאחר יום , צילמתי אותו על רצפת המוסך לפני כניסתו לרכב ( ראו תמונה מצורפת) , את המנוע המקורי לקחתי אלי ( בלוק , ראש , טורבו, משאבת סולר , פן קלאצ' ועוד ראו תמונה).
לאחר שהורכב המנוע נקראתי לשלם , כאשר הגעתי ראיתי כי במקום שתי רצועות מורכת רק רצועה אחת והתלוננתי על כך, המוסך הרגיע אותי שהכל בסדר סע לשלום המפתחות בפנים, רק תשאיר 200 ש"ח נוספים על הרצועה .
יצאתי מהמוסך לאחר ששילמתי 12500 ש"ח + מע"מ . קיבלתי העתק שטר מטען בו יובא המנוע , חשבונית החלפה בה מצויין מס' המנוע ותעודת אחריות ל6 חדשים ( לאחר מעשה ,תעודת האחריות אינה שווה כלום מכיון שהיא מגנה על המוכר ולא על הרוכש , ההגנה היחידה שי לרוכש היא כסוי לתיקון בגובה 500 ש"ח במידה ויש נזק).
במוסך נתבקשתי לחזור לצורך כיוון בעוד כמה ימים או כ 400 ק"מ ואין לאמץ את הרכב לימים הקרובים ואין להכנס לשטח.
ביציאה מהמוסך הרכב לא היה מכוון אך המנוע נשמע בריא , בבוקר שלמחרת החגורה החליקה ונדרשו כ10 דקות עד שהיא התייצבה, יומיים לאחר מכן נקראה החגורה ונאלצתי לחזור למוסך בגרירה ( 400 ש"ח מכיון שביטוח הגרירה טוען כי זו תקלה מתמשכת ואין כיסוי).
במוסך מבין המכונאי הבכיר כי יש לבצע שינויים כמו החזרת הפן קלאצ' המקורי ( עם משאבת המיים) והרכבת תושבת חדשה לאלטרנטור בכדי שיתאים למיקום הרצועות.
השינוי בוצע לאחר יום עבודה והמנוע נשמע ומתפקד.
עד עתה ( יומיים מרגע שיצא מהמוסך ) הרכב נוסע מצויין , אדווח בהמשך במידה ויצוצו תקלות.
אגב המכונאי הבכיר שביצע את השינוי האחרון סיפר לי שבדק את הבלוק הישן שלי והוא תקין וכי ראש מנוע היה פותר את העניין.
עוד סיפר לי כי משאבת המים שלי תקינה לחלוטוין ולכן היא מורכבת כרגע ברכב עם הפן קלאצ' המקורי.
הטורבו עבר כיוון לכניסה לפעולה ב 2800 סל"ד מכיון שהמנוע הזה יובא משוויץ !!!!!! ושם בגלל החלץ הברומטרי הטורבו מתחיל לעבוד בתנאים שונים.
הוא טוען עוד שהמנוע הזה עשה 30 עד 40 אלף ק"מ ויש לי מזל שמצאתי כזה מנוע.

אצרף תמונות של החלקים שנשארו מהתהליך , אם מישהו זקוק לרכיב מסויים ,אני מחפש ל"כסות עלויות" .
אז מה בסוף : פקק רדיאטור לא תקין, מהירות גבוהה ,דיאגנוסטיקה מוטעת ומי יודע מה עוד.

אשמח לתגובות

להתראות

רני

kobiarava
28-04-09, 08:59
רני,
לא נעים להגיד, אבל ממשיכים לערבב אותך...

קובי

meir alony
28-04-09, 10:56
רני,
לא נעים להגיד, אבל ממשיכים לערבב אותך...

קובי

קובי צודק גם אני חושב כך.

בלי לפגוע, כנראה שאתה ירוק :p במפגש עם מוסכים.

בהצלחה בעתיד

מאיר

איציק - 4X6ZH
28-04-09, 11:38
כתבתי קודם ?
להגיב או לשתוק ...

תקווה שיש לך מנוע טוב .
ושיהיה מי שיתאים ויבצע את השינויים הדרושים כתוצאה מהרכבת מנוע שהיה מותקן על דגם אחר .
המנוע כנראה אותו מנוע .
אבל האביזרים משתנים בחלקם .

כיוון טורבו ... לשוויץ ;) .

אין מה לכוון טורבו למדינה כל שהיא . יש לכוון לחץ גידוש . ויש להתאים את לחץ הגידוש ללחץ הברומטרי .
רוב כלי הרכב יודעים להתאים שינויי לחץ כאלה לבד .
בכל מצב אין להתאים לחץ גידוש לסל"ד המנוע .

ואני מקווה בשבילך שעכשיו רדיאטור שמן הגיר מנותק מרדיאטור המנוע .
מנורת חום שמן הגיר לא נדלקה לך . כי הגיר לא התחמם !
אבל הגיר הגיעה לחום עבודה גבוה .
והמנוע הגיעה לחום עבודה גבוה .
והכל ממהירות ועומס .
החום הזה לא יכול להפלט מהרדיאטור . ( מה לעשות הוא קטן ואין מקום לגדול יותר )
מאחר והגיר עובד על חום גובה מחום מי הקירור .
הגיר מחמם את המנוע ומביא אותו לרתיחה .
וכל זה מתרחש מהר . הנהג לא מספיק לעקוב אחרי שעון החום
מכאן ועד לנזק ענין של כמה דקות .

ותחליף את שמן הגיר !

איציק

tzurlis
28-04-09, 17:01
הזול יוצא יקר.
יש דברים שלא חוסכים בהם.
גם אני, כשהייתי צעיר וירוק, ניסיתי "לארגן" מנוע לבד. היה רע. למזלי הצלחתי למכור את הרכב בהקדם.

כדאי שתעשה קורס בסיסי במכונאות, או שתחזור על פרק התקלות בספר התיאוריה (אני לא צוחק, זה מדריך מעשי כללי לא רע בכלל).

מוסך קבוע, ואיכותי, אולי יקר יותר בשוטף, אבל הרבה יותר זול לטווח ארוך. לא חוסכים בזה!
* לא הולכים למוסכי קומבינה,
* לא מנסים לחתוך עלויות בהבאת מנוע לבד,
* לא מביאים רדיאטור לבד.
*קח כמה הצעות מחיר, זה בסדר - אבל תן למוסכניק את שולי הרווח שלו, ואל תעשה לו את חשבון הרווח.

אין מ וסך (= עובדים, בעיקר לא מיומנים) שלא עושה פשלות, השאלה מי עושה הכי מעט מהן , כמה מהאחריות על הטעויות שלו הוא לוקח עליו וכמה יגלגל עליך.

איני יודע היכן אתה גר. יש כמה מוסכים טובים ברחבי הארץ. מעבר להם, ולכל בעלי המוסכים כאן בפורום, ממליץ בחום גם על מוסך אומגה בחדרה. התמחות דיפנדר, חזקים גם במיצובישי. 12 שנה - מעולם לא רימו אותי שם, כמות הפשלות נמוכה יחסית, העבודה באיכות סבירה עד מעולה, במחיר סביר. מומלץ.

ארוך ירוק 98
28-04-09, 19:18
תודה על האינפורמציה, למדתי הרבה .
כן, אני ירוק עם מוסכים לא הסתרתי את זה מהרגע הראשון ולכן פניתי לפורום הזה.
אני חסיד גדול של שיתוף במידע ובחרתי בפורום הזה ולא בצהוב שעולה לאט, כי כאן נראה שרמת התשובות גבוהה יותר משם.
ויש הרבה מידע לשתף, אגב יש מוסך מיצובישי שמלווה אותי בתהליך אבל אוכל להמליץ עליו רק לאחר שיוכיח את עצמו לאורך זמן.

חג שמח לכולם

יש חלקי חילוף אם מישהו צריך!

רני

דניאל איש ההר
28-04-09, 19:47
תודה על האינפורמציה, למדתי הרבה .
כן, אני ירוק עם מוסכים לא הסתרתי את זה מהרגע הראשון ולכן פניתי לפורום הזה.
אני חסיד גדול של שיתוף במידע ובחרתי בפורום הזה ולא בצהוב שעולה לאט, כי כאן נראה שרמת התשובות גבוהה יותר משם.
ויש הרבה מידע לשתף, אגב יש מוסך מיצובישי שמלווה אותי בתהליך אבל אוכל להמליץ עליו רק לאחר שיוכיח את עצמו לאורך זמן.

חג שמח לכולם

יש חלקי חילוף אם מישהו צריך!

רני

היי,

מקווה מאוד שתצליח עם המנוע חדש,

שים לב למה שכתבו לך: תתחליף מיד את השמן של גיר האטוטמטי.

ועוד דבר: לעולם, לעולם אל תביא למוסך חלק שקנית במקום אחר.

שהמוסך יקנה את החלק. האחריות כעת שלו ולא שלך.

עכשיו ספר לנו בהערכה זהירה כמה עלה לך כל הפרויקט,
תודה,
וחג שמח

ארוך ירוק 98
29-04-09, 00:27
אחליף שמן במיידית.
איפוה ניתן לבצע ניתוק רדיאטור מרדיאטור גיר מאיזור רעננה וצפונה עד חדרה.

נאלצתי לרכוש רדיאטור במוסך מיצובישי ולהביאו למרכיב המנוע מכיון שמרחו אותי באינפורמציה על סוג הרדיאטור שירכיבו והיות ואני מתכנן להיות זמן רב עם הרכב הזה העדפתי לרכוש מוצר דרך מוסך מיצובישי רק בכדי להיות שקט שעשיתי את הדבר הנכון.

עלות הפרוייקט עד כה :

16,200 ש"ח עבור מנוע, רדיאטור, צנרת גומי רצועות, שמן , נוזלי קירור ועבודת ההרכבה.
2,050 ש"ח ( מיותרים) שרותי גרירה והסעות.
1,050 ש"ח (מיותרים) עבור פקק רדיאטור נוזלי קירור במוסך בבאר שבע ופירוק ראש במוסך בקלנסואה.
הזמן שהקדשתי לנושא, שעות רבות שערכן לא ידוע!

סה"כ 19,300 ש"ח ללא התיחסות לזמן.

רן

דניאל איש ההר
29-04-09, 10:32
אחליף שמן במיידית.
איפוה ניתן לבצע ניתוק רדיאטור מרדיאטור גיר מאיזור רעננה וצפונה עד חדרה.

נאלצתי לרכוש רדיאטור במוסך מיצובישי ולהביאו למרכיב המנוע מכיון שמרחו אותי באינפורמציה על סוג הרדיאטור שירכיבו והיות ואני מתכנן להיות זמן רב עם הרכב הזה העדפתי לרכוש מוצר דרך מוסך מיצובישי רק בכדי להיות שקט שעשיתי את הדבר הנכון.

עלות הפרוייקט עד כה :

16,200 ש"ח עבור מנוע, רדיאטור, צנרת גומי רצועות, שמן , נוזלי קירור ועבודת ההרכבה.
2,050 ש"ח ( מיותרים) שרותי גרירה והסעות.
1,050 ש"ח (מיותרים) עבור פקק רדיאטור נוזלי קירור במוסך בבאר שבע ופירוק ראש במוסך בקלנסואה.
הזמן שהקדשתי לנושא, שעות רבות שערכן לא ידוע!

סה"כ 19,300 ש"ח ללא התיחסות לזמן.

רן

שים לב - כתבו לך בפורום על מוסך באיזור חדרה נסה שם או מוסך צמד בכפר סבא.
זוהר -מנהל המוסך -דבר איתו לפני שאתה מגיע-ספר לו על הבעיה- וסכם איתו מחיר.
(גם עם המוסך החדרתי)

שילמת ים כסף על טעות קטנה וטיפשית מקווה שזאת תהיה ההוצאה האחרוינה שלך
כל טוב,

דניאל איש ההר
29-04-09, 10:50
שים לב - כתבו לך בפורום על מוסך באיזור חדרה נסה שם או מוסך צמד בכפר סבא.
זוהר -מנהל המוסך -דבר איתו לפני שאתה מגיע-ספר לו על הבעיה- וסכם איתו מחיר.
(גם עם המוסך החדרתי)

שילמת ים כסף על טעות קטנה וטיפשית מקווה שזאת תהיה ההוצאה האחרוינה שלך
כל טוב,
במחשבה שניה פנה למוסך שהחילף לך את המנוע

ארוך ירוק 98
15-01-10, 23:57
היום אני יכול להודיע ולהמליץ כי האוטו שלי עבר 30000 ק"מ עם המנוע החדש.
השבוע עברתי טסט , והעברתי את המנוע החדש לרישיון הרכב תמורת 30 ש"ח.

יש לשים לב שהמוסך שמרכיב את המנוע יחתום במקום המיועד לכך במסמך המצורף לשטר המטען של המנוע אותו יש להציג במכון הטסטים.
יש לאמת בעצמך את מס' מנוע שרשום על השטר לזה המופיע מוטבע על בלוק המנוע.

כיום אני יכול להמליץ, רכשתי את המנוע דרך חברת איצ'ה פרטס במושב גנות,
עלות 12500 ש"ח +מע"מ

זה לא היה תהליך קל אך המנוע שהותקן שווה את המאמץ.

הערה נוספת , יציעו לכם להרכיב מנוע של מיצובישי "DELICA " זה מנוע זהה לזה של הפג'רו אך יש לעשות בו שינויים לפני התקנתו.
אין לי מידע או דעה לגבי משמעות השינויים והאם זה מוצלח , המנוע הזה מוצע במחיר זו יותר מזה של הפג'רו.
בהצלחה לכל מי שצריך לעבור את החוויה, אשמח לעזור

רני 054-6828802

tzagi
16-01-10, 03:26
איציק שאלה מקצועית אליך,
כשאתה מכוון את הטורבו להכנס יותר מהר, אתה משתמש בפלייר פטנט או מפתח שוודי?
וגם,לאיזה כיוון מכופפים את כנפיים, עם או נגד השעון?

tallevi
16-01-10, 09:26
איציק שאלה מקצועית אליך,
כשאתה מכוון את הטורבו להכנס יותר מהר, אתה משתמש בפלייר פטנט או מפתח שוודי?
וגם,לאיזה כיוון מכופפים את כנפיים, עם או נגד השעון?

tzagi,מצטרף לשאלתך... ;).

טל.

-->