PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחזקת פוייקה

עודד זנטון
16-04-09, 20:20
במזל טול התחדשנו בפוייקה 4.
לאחר הבישול הראשון ועוד יום היטלתלות בשטח, הניקוי בסנט מוריץ לא נראה שעושה לו טוב.
איך מנקים להבא?
איך מתחזקים שלא יחליד?

דרור ברלי
16-04-09, 20:41
לפני שמבשלים את תבשיל הבכורה, צריך למרוח בשכבה עבה של שמן-מאכל כלשהו (קנולה, תירס, זית, מה שבא. אני מרחתי שמן זית) ולחמם היטב כדי שהשמן יישרף וישאיר מין "ציפוי", על דפנות הסיר.

אחרי בישול, אני משפשף היטב לצורך ניקוי ראשוני גס עם אבנים וחול. אח"כ קירצוף עם סבון כלים. כשהסיר נקי מורחים בשמן זית או כל שמן בישול אחר כדי שלא יחליד.

אחרי שהסיר יצבור אצלך ותק רציני של בישולים, כבר יהיה לו "ציפוי" כזה שלא יירד סתם ככה בקירצוף... זה גם מה שנותן את כל הטעם...

עודד זנטון
16-04-09, 21:10
את האסדו עגל חלב שחבר שלי הביא, הקרבתי כתבשיל בכורה מיד לאחר "כיסתוח" של הפעולה שאמרת...
על שרידיו (לאחר תום הערב הארוך), השכבתי לישון 2 עופות ממולאים שיהיו לבוקר...
עד שהגעתי הביתה לנקות, עבר יום של טלטלות בשטח. כשהגעתי, רק פלח ברזל והמון סנט מוריץ עזרו לי לנקות...
האם הייתי צריך להתעקש על נקיון מושלם? או שעדיף להשאיר את השכבה של השרוף (שכבה דקה..)

kobiarava
17-04-09, 10:27
רעיון לשיפור-קניתי לצורך אחזקת הפוייקה שמן זית בתרסיס, הרבה יותר קל ונוח מלמרוח- פשוט מרססים ושוכחים

קובי

jeep.il
17-04-09, 13:55
היה אסור לכם לנקות אם חומרי ניקוי כלי לבישול אשר מיוצר מברזל יצוק חל איסור לנקותו בחומרי ניקוי הפוגעים בו אלא אך ורק על ידי מים ונייר\סמרטוט.

דרור ברלי
17-04-09, 14:18
ה"שרוף" זה מה שנותן את כל הטעם בפעמים הבאות....

vineto
17-04-09, 14:42
הכושים בדרום אפריקה מבשלים, מנקים וחיים עם הפויקה יפה מאוד, אין כל הקפדה על נושא צורת או כלי הניקוי. מרחתם בשמן הרי זה משובח היות ולא כל יום מבשלים, יש חשש לחלודה וכדי להמנע מורחים שמן, כדי להוריד שומנים יש לקרצף עם חומרי ניקוי אחרת יש סיכוי סביר לקבל צהבת וזה פחות נעים. לא ניקית היום הקפד לנקות מחר, יהיה לך יותר קשה אך לא להתייאש. נקה.

idanw
17-04-09, 15:07
היה אסור לכם לנקות אם חומרי ניקוי כלי לבישול אשר מיוצר מברזל יצוק חל איסור לנקותו בחומרי ניקוי הפוגעים בו אלא אך ורק על ידי מים ונייר\סמרטוט.

בגלל שזה עשויי מברזל יצוק אפשר לנקות את זה איך שבא לך!
זה לא איזה טפלון עדין נפש...:)

polar bear
17-04-09, 15:16
במקום להשתמש בחומרים אלימים מדי - אפר לחמם מיים עם סבון בסיר, זה עוזר לרוב.
אני לא משאיר כלום על הפוייקה. מייבש טוב טוב על אש { בד"כ על הגז בבית } ואז משמן.
את הטעם הנוסף נותן מבנה הסיר והחימום האחיד, שאם לא ממש התעקשת לשרוף את התבשיל הוא לא נשרף.

אגב, אפשר להשתמש במכסה בתור מחבת ברזל לעת מצוא, אני שם את שתי חצובות הכיריים אחת על השניה וזה נותן מרווח לידית שלו, אפשר כם לשים את המיכסה הפוך - עם הידית כלפי מעלה וזה נותן אפשרות להוציא סטייק עם כיתוב POYKE ... כששמים אותו כך, השומן והפסולת מצתברים בשוליים.

יוני5
17-04-09, 15:22
זו לא השיטה לנקות פוייקה.

בסיום באכילה, מוציאים עם הכף את כל מה שאפשר, מכסים, ומחזירים לאש.

בבוקר, כשהאש כבר כבתה והפוייקה התקרר, מוציאים משרידי המדורה, כל שרידי האוכל התייבשו והתפחמו, נותנים כמה מכות עם קרש. הפחם נושר ונופל, וזהו. משמנים והוא מוכן לפעם הבאה.

בלי מים, בלי סבון, בלי כימיקלים, בלי סקוצ'ברייט וכיו"ב.

ד"א, אם שכחתם לנקות וחזרתם הביתה עם פוייקה מג'וייף, השיטה היא להבעיר מדורה, להשאיר את הפוייקה בפנים, והשאר כמו שמתואר למעלה.
פוייקה מנקים רק באש.

יוני5

דרור הראל
17-04-09, 15:52
לפני הנחיות ניקוי,הבהרה:

יוני 5,אינו מורשה או מוסמך בכל נושא הקשור להגיינה אישית או הגיינה של כלי אוכל ו...או...הגיינה כלל-הנ"ל חפ"ש מהסוג הדוחה ביותר ואינו נוהג לשטוף ידיו לאחר ישיבה או כריעה בשירותים.
היכרותי הראשונה עימו היתה לאחר שנתבקשתי ע"י רעייתו החביבה להדריכו בהלכות הגיינה וסידור רכב השטח,למיותר לציין שלאחר פינוי ראשוני של ארגז ההיילקס שלו נמצאו פגרי עופות החשודים כשרידים מימי בית שני או לפחות מהמילואים האחרונים.

בענייני פוייקה-יש שתי שיטות טובות לניקוי לאחר בישול בשטח.

א.במידה ואין מחזור במים-מילוי במים וחזרה לאש עד הבוקר-השומנים יצופו ויצאו ,בבוקר שטיפה קלה ניגוב ושימון.

ב.לאחר הבישול והאכילה-החזרה לאש תוך הכנסת כמה גחלים וקרשים לפוייקה עצמו שישרף טוב וחזק מכל הכיוונים-בבוקר הוצאת האפר-שטיפה קלה ושימון.

אין מה להתרגש מחלודה-ניקוי קל ושימון.

אנ נהגתי אחת לכמה חודשים-לקרצף את הפוייקה עם המקדחה וראש מברשת,להבריק אותו לגמרי ואז לשמן להחזיר לאש ויש לנו ציפוי שחור ונקי(מעניין אם אפשר לעשות את זה עם "גלילון" היה פותר מונע הקפות בטירונות).

דרור הראל

MMR
18-04-09, 19:38
כשאני קניתי את הסיר אצל האנטיפט היה גם סיר מצופה אמאיל בתוספת של כ-50 ש"ח (לא הלבן כמו של הסירים, אלא נראה בדיוק כמו הרגילים למעט שוני קל בגוון) רק לסיר גודל 3.
אין בעיה של החלדה עד היום לאחר שימוש של שנתיים.

לגבי ניקוי- כשחוזרים אני משאיר את הסיר בבית עם מיים ואבקת כביסה יום יומיים. הג'יפה מתרככת ויורדת בקלות, שוטף שוב עם מים וסבון, לא צריך לשמן בגלל ציפוי האמאיל.

אייל
18-04-09, 20:23
אנחנו נוהגים להפוך את הפוייקה על האש בסיום האכילה. זה שורף את כל מה שיש בפנים. לאחר מכן דופקים החוצה את כל השאריות ומשמנים בשמן זית.

MMR
18-04-09, 20:33
אנחנו נוהגים להפוך את הפוייקה על האש בסיום האכילה. זה שורף את כל מה שיש בפנים. לאחר מכן דופקים החוצה את כל השאריות ומשמנים בשמן זית.

מה? אני היחיד שאוכל את השאריות בבוקר?!

גלדיאטור
20-04-09, 22:57
סיימת לאכול???
זרוק השיירים אפשר לתת לכלב...
מלא הסיר במים סגור המכסה והשאר עד הבוקר באש

שלוש שנים של פוייקה ראשון עד רביעי לא טועות
וגם הרספים יחזקו אותי (בתור אלה שניקו את זה)

רכס חיים
21-04-09, 00:06
איזה יתרון יש לסיר הדפוק הזה בשטח שאתם כל כך מתלהבים ממנו.

זה שהמחיר שלו שערוריתי עבור מוצר מסגרייתי - כבר הרגשתם בכיס.

זה שהוא תמיד מלוכלך בשאריות או מחלודה - אתם אמרתם,והרגשתם כשרצתם לשלשל.

זה שהוא כבד ותופס נפח עצום ברכב וממש לא נוח לאחסנה - אתם מרגישים בכל נסיעה.

זה שאם אתה רעב לאחר יום נסיעה וצריך לחכות 4 שעות עד שיהיה לך משהו לנגוס - זו עובדה.

זה שאינך יכול לבשל לשני אנשים ,אלא לחצי הימני של גדוד ממוצע - זו מציאות.

והכל בשל הטעם ''המיוחד'' שניתן לקבל מעשרה גרם תבלינים ??

mik_l86
21-04-09, 01:14

זה שאם אתה רעב לאחר יום נסיעה וצריך לחכות 4 שעות עד שיהיה לך משהו לנגוס - זו עובדה.

רכס, כל מה שכתבת נכון, אבל אי אפשר להסביר את זה, יש בזה משהוא מיוחד, בהכנה, בתהליך, בפרימיטיביות, זה לא כמו לבשל פתיתים ולטגן שניצל, יש בזה הווי. אולי גם בשילשולים אח"כ :rolleyes:

גלדיאטור
21-04-09, 01:47
זה תלוי בנו לדשן את אדמת הקודש
ובצורה הזו זה מתכלה הכי מהר עם הקרקע הכל מחושב רכס...

למרות שאני חייב להודות נהניתי מאוד מהטריק של הצ'יפס אני והבחורות:twisted:

kobiarava
21-04-09, 08:45
אהלן רכס

מי שמשלשל אחרי הפוייקה, רצוי שיזרוק אותו לפח ויעבור לאכול רק משימורים בשטח, כי אין לו מודעות בסיסית לבריאות והיגיינה. בפוייקה מכינים אוכל טעים ובריא, שאי אפשר להכין בשום כלי אחר, בשטח או בבית. ומעבר לזה, הפוייקה גם יכול לשמש כתנור אפיה או צליה בשטח, סיר מרק או לבישול של מאכלים מהירים, אני אישית האכלתי 8 אנשים רעבים בשישי האחרון, בארוחה מדהימה שהכנתה לקחה לא יותר מחצי שעה. לא כל אחד רוצה\צריך\חייב\אוהב אחד כזה, וגם לא חייבים לקחת אותו לכל טיול, אבל הוא משמש אותי ועוד רבים אחרים לפחות כאופציית גיוון מעניינת בשטח ואין לזלזל בסיר ובתוצריו, בידיים המתאימות כמובן.

קובי

דרור ברלי
21-04-09, 16:58

- יקר מדי, זה נכון. עניין אופנתי, אתה יודע... מהרגע שפויקה הפכה לציוד חובה של כל ג'יפאי שמחזיק מעצמו "מסוקס", המחיר שלה נסק. אין הצדקה למחירים כאלה בשביל חתיכת ברזל גסה.

- תמיד מלוכלך? מה פתאום. אצלי הוא תמיד נקי. גומרים להשתמש ומנקים.

- כבד? כן. תופס מקום בג'יפ? בוודאי. אבל גם מנגל תופס מקום ולפחמים יש משקל.

- לחכות 4 שעות?.... אם אתה מבשל בסיר מס' 6 זה אולי נכון.

- בניגוד לתפיסת ה"כמה יותר גדול יותר טוב" ששולטת כאן לא רק בענייני קוטר צמיגים אלא גם בענייני סירים, ממס' 3 ומעלה... ומנסיון מצטבר עם קבוצת החברים שאני מטייל איתה, שמתאפיינת בכמויות אוכל בלתי הגיוניות בעליל והשלכתן לאשפה אחרי שכולם כבר באמת זללו וסבאו עד התפוצצות (והקאה...) ולא יכולים לדחוס אפילו גפרור... ולכן בחרתי דווקא בסיר קטן, מס' 1 - שזה הכי קטן... גם לא תופס המון מקום, גם לא נורא כבד, גם מספיק ל-2 עד 4 אנשים (או לטעימות - להרבה יותר אנשים) וגם זמן הבישול הרבה יותר קצר.

- טעם מיוחד? בוודאי!
האם זה יותר טעים מבישול בסירים רגילים? עניין של טעם. התחושה מיוחדת, ממש כמו לנסוע בג'יפ ישן של פעם. האם סיקס ישן יותר טוב מ-SUV חדיש? לא בטוח, אבל אין ויכוח שזה הרבה יותר כיף... בישול בפויקה הוא חוויה שמעבר לאוכל עצמו, ומכיוון שאנחנו מחפשים חוויות וריגושים, הסיר מספק את הסחורה. ברור שצריך לדעת לעבוד איתו, וברור שנדרשת גישה בסיסית וכישרון לבישול. אני משוכנע שמי שמקדיח את תבשיל הפויקה בשטח הוא בד"כ גם לא כוכב גדול במטבח הפרטי שלו בבית.

ד ו ר ו ן
21-04-09, 21:37
חיים,
בזמנו הייתי קונה בשוק בבאר-שבע סיר אלומיניום חדש בעשרים שקלים לכל טיול, שורף וזורק אחרי הבישול כתחליף "זול" לפוייקה.
זה ממש לא אותו דבר.. לא איכות הבישול של סיר עם דופן עבה שמפזר חום טוב ולא הנוחות שבגסות האפשרית לשים את הסיר ישירות על הגחיל\מדורה שאתה לא יכול בסיר שאינו יציקה דומה לאורך זמן.

בעניין המחיר, פעם פוייקה 3 עלה 120 ש"ח , זה מה שעלה לי, עוד 20 ש"ח וקיבלת מס' 4 ואם הזכרת אופנתיות אז סיפור קטן:
בזמנו היתה "תחרות פוייקה" ברסטה בגדרה, הזוכים המדופלמים היו מיודענו יואב שבישל צ'ילי קון-קרנה עם שוקולד מריר וארזעציון שהעוזרת החיננית שלו בישלה משהו עם חלב קוקוס..:???:, חלק מההפנניג היה כמובן המכירות מסביב כשתאילנדי מוציא סירים ואת חלקם הספיק לנקות מהאבק ולשמן מעט חיצונית ופנימית.
בעוד אנחנו מסתובבים ומשנוררים ביסים מהסירים שהסכימו הינו עדים לשיחה שלדעתי מתמצתת את עניין האופנתיות, זוג להערכתי בשנות 45~ לבושים כאילו יוצאים לחצות את אפריקה (שהרי באו לאירוע שטח) בוחנים 2 סירי פוייקה מהמבחר בדוכן ואז האישה מביאה את השו"ס:
תגיד, היא שואלת את בעלה, מה יתאים יותר בסלון, הפוייקה בגימור מט או הפוייקה בגימור מבריק?

לעניין האחזקה,
זה סיר של כושים באפריקה, לא חללית-מנקים עם סקוצ' וסבון, מייבשים ומשמנים קלות וזהו,ואם שכחת/לא היה כוח בטיול אז אפשר גם בבית להשרות עם מים חמים+סבון שעה שעתיים וללנקות כמו כל סיר עם ג'יפה.

דרור הראל
22-04-09, 00:52
חיים,

אולי לא צריך לצפות ליותר מידי הערכה לאוכל ממי שמעמיס על עצמו אבקות מזון למינהם ומתהדר בבישול לוף.

אך אני נותן לך קצת יותר קרדיט משום שרוב המתכונים שאתה מפרסם בשירשור שלך מעידים על חוש טעם מעולה ויצרתיות.

הפוייקה הוא לא אופנתי ולא בטיח,צורת בישול קדרה מעולה בשטח-ניתן לבשל מגוון ענק של בישולים-מאורז פשוט ועד אנטריקוט בחמאה ויין אדום(למקצוענים בלבד) שייצא רך יותר מהתחת של בתולה שוויצרית.ולמי שממש רוצה להיות תותח-אז לאחר הבישול מרוקנים את הסיר(ללא שטיפה) מכניסים בצק-מקיפים בגחלים שנשארו מהאש,מכסים בעדינות עם חול-עד גובה המכסה(להיזהר לא להכניס חול פנימה) בבוקר יהיה לכם לארוחת הבוקר את הלחם הטעים ביותר שאכלתם מיימכם בשטח(או גוש שחור של פחם).

ה120 ש"ח שעולה הסיר הנ"ל הינם גרושים לעומת ההנאה שניתן להפיק ממנו.

דורון-פוייקה הוא לא רק סיר לכושים באפריקה,אני מכיר לפחות כושי אחד בארץ שיש לו כזה(לא יודע איך הוא היה מגיב אם מישהו היה קורה לו כושי)

וחיים ידידי,אם אתה עדיין חושב שזה אביזר אופנתי מיותר-אני מזמין אותך לארוחת פוייקה בשטח שתכלול-אנטריקוט בפוייקה להתחלה,כדי שלא תחכה שלוש שעות רעב,מנה שנייהבישול קדרה ש"יחלבן לך את החלמוציתים", לקינוח דייסת אורז בריבת חלב ואננס ישר מהפוייקה,ואם תישאר ללילה תוכל לבחור-לחם טרי לארוחת בוקר.או גחנון עסיסי.

רק תן לי לחזור קודם לארץ,לקנות דיפנדר לדגם אותו כמו שצריך ולהחזיר את המטבח למקום.

דרור הראל

דרור ברלי
22-04-09, 15:04
אני מנסה כבר תקופה לשכנע כמה גרגרנים מקצועיים שאנטריקוט בפויקה (ולא במנגל) זה הדבר האמיתי - והם לא מאמינים לי.

צריך לבצע תצוגת תכלית.

sos4u
22-04-09, 16:11
אני מנסה כבר תקופה לשכנע כמה גרגרנים מקצועיים שאנטריקוט בפויקה (ולא במנגל) זה הדבר האמיתי - והם לא מאמינים לי.

צריך לבצע תצוגת תכלית.

נסה סינטה בפוייקה.
לאחר הכנה מקדימה של השרייה במרינדה של גרגרי קוסברה ופלפל שחור גרוסים ללא מלח.
10 דקות לכל צד ואתה מקבל נתח מעולה ...
אח"כ במה שנשאר, זורקים את כל מה שנשאר ולא עלה על המנגל ... חגיגת טעמים.

לגבי ניקוי,
מחממים מים לרתיחה ושופכים, אח"כ מנקים קלות עם סקוץ ואמה, וכמו שכבר אמרו פה לאחר ייבוש מושחים בשכבה דקה של שמן בישול [ לא שמן זית ].
ומגירים ריר , עד לפעם הבאה ...

zivo
22-04-09, 18:09
#1 לכל אלו שמנקים כמו הכושים, הופכים, שורפים, ושאר מרעין בשין (אל תשכחו לשים אבקה מקרן של קרנף)....אתם רוצים כמו הכושים בבקשה. רק שאחוז החולי ותוחלת-החיים שלכם תהיה כמו של הכושים אל תתפלאו :( אתם באמת רוצים לחיות כמו הכושים??? (אני רק מקווה שאתם לא מזי... כמו הכושים, כי בסוף עוד יהיה פה אידס כמו באפריקה).
בקיצור, אפשר לשים מים לילה, לחמם, להשרות.....אבל העיקר שבסוף יהיה סבון. וכן, כמו כל כלי ברזל (בעיקר באירופה, יש גם מחבתות מברזל), שמסיימים לשטוף צריך לשמן שלא יחליד.

#2 אין מה לעשות פויקה זו קדרה, ובישול קדרה, בהגדרה זה בישול איטי- שעות. זה טעים, זה כיף, זה מרשים....אבל ביננו, אחרי יום טיול, ומי שיש לו ילדים- אז בכלל, אין סבלנות ואין זמן לפויקה. כל מתכון על פויקה שמבוסס על בישול מהיר, ניתן לעשות , בפחות אנרגיה, על סיר של 20 ש"ח או כל סיר ישן שגמר את חייו במטבח הביתי - חבל על הכסף.

#3 תצרוכת עץ - מי שמגיע לחניון לילה בזמן (לפני חשכה), בישול על פויקה מחייב להדליק אש, וחזקה, מוקדם. ללא פויקה אפשר להתארגן ללא אש בכלל, ולהדליק מדורה, סבירה ומבוקרת, לאוירה ולשבת מסביב מאוחר יותר. התרגום הפשוט של מה שאני אומר - 3 משטחי עץ ללילה לעומת שניים.

#4 אז למה כן פויקה?
A- לפני שהיה לי פויקה, נהגתי להכין אורז, לקחת תרנגולת שלמה, למרוח בשמן ותבלינים, למלא באורז, לעטוף בשתי שכבות אלומיניום, ולזרוק למדורה.
45 דקות ויש מעדן (בתנאי שהאלומיניום לא נקרע). את אותו מתכון אני עושה בפויקה עם 3 תרנוגלות זה פשוט יותר לשים ולהוריד מהאש, ואין חשש שהאלומיניום יקרע והתרנגולת תלכלך. עושים מדורה קטנה, שמים את הפויקה, וממשיכים לשים עצים מעל.
זה בדיוק הרעיון של גוש האנטריקוט (שיש יש לו שומן שזור בתוך הבשר, ולא סינטה שתיתיבש).
B- מרק על מדורה. נכון אפשר לקנות סירים ב 20 ש"ח ולזרוק כל פעם, אבל אפשר גם להשתמש בפויקה תלוי על חצובה (או סתם 3 מוטות).
C- לבית :-) שם יש זמן לתבשיל קדרה של שעות. בבית גם אפשר לנקות כמו בני אדם.

לואירנה
26-04-09, 14:52
לפני שמבשלים את תבשיל הבכורה, צריך למרוח בשכבה עבה של שמן-מאכל כלשהו (קנולה, תירס, זית, מה שבא. אני מרחתי שמן זית) ולחמם היטב כדי שהשמן יישרף וישאיר מין "ציפוי", על דפנות הסיר.

אחרי בישול, אני משפשף היטב לצורך ניקוי ראשוני גס עם אבנים וחול. אח"כ קירצוף עם סבון כלים. כשהסיר נקי מורחים בשמן זית או כל שמן בישול אחר כדי שלא יחליד.

אחרי שהסיר יצבור אצלך ותק רציני של בישולים, כבר יהיה לו "ציפוי" כזה שלא יירד סתם ככה בקירצוף... זה גם מה שנותן את כל הטעם...

אתה כזה טוב בניקוי ואחזקה ומה לגבי מתכון לשתף אותנו הגולשים?

Gilad
26-04-09, 21:21
טיפ - הכיריים שרכס מוכר מתאימים פיקס לפויקה מס' 3.

לא צריך מדורה ובלאגן - פשוט מניחים את הפויקה על הכיריים בלהבה מלאה ומקבלים אחלה תוצאות! אפילו הסיר נשאר נקי מבחוץ ולא מתפייח

רק לדאוג לאספקת גז - מיכל גז אחד הספיק לי בדיוק לפויקה אחד בפסח

לגבי הזמן, לקח לנו בערך שעה וחצי עד שהסיר היה מוכן

דרור ברלי
26-04-09, 22:25
אתה כזה טוב בניקוי ואחזקה ומה לגבי מתכון לשתף אותנו הגולשים?

נראה לך שאני אתחיל לשפוך כאן חופשי את כל הסודות?

תנסי בעצמך. פויקה סובלת הכל.
טיפים: תהיי יצירתית - תשתמשי בפרודוקטים איכותיים - תשגיחי על החום ותשמרי על ביעבוע יציב - התוצאה לא תאכזב.

ד ו ר ו ן
26-04-09, 23:28
טיפ - הכיריים שרכס מוכר מתאימים פיקס לפויקה מס' 3.

לא צריך מדורה ובלאגן - פשוט מניחים את הפויקה על הכיריים בלהבה מלאה ומקבלים אחלה תוצאות! אפילו הסיר נשאר נקי מבחוץ ולא מתפייח

רק לדאוג לאספקת גז - מיכל גז אחד הספיק לי בדיוק לפויקה אחד בפסח

לגבי הזמן, לקח לנו בערך שעה וחצי עד שהסיר היה מוכן
אם אתה מבשל פוייקה על הגז אתה חייב להוסיף קצת אפר וקמצוץ חול ואבק אל התבשיל לפיצוי על העדר המדורה.
:cool:

-->