PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת קפיצי CJ בסמוראי, נסיון ראשון - מכשלון לניצחון!

אלון_ק
28-05-04, 21:30
קמתי לי בוקר אחד לפני די הרבה זמן והחלטתי שהדרך הכי מעניינת להגביה תהיה עם קפיצי CJ. גם נושא העלות שיחק תפקיד מרכזי (עלות אפסית, זמינות קפיצים וכד'). אה, וזה נעשה בחו"ל.

ישבתי, חשבתי, התייעצתי, שרטטתי והכנתי הכל לקראת יום הדין (היום). אחרי בניה משך 1 יום של המתאמים, חשבתי שאני מוכן להתקנה.

סוזי ועמית הגיעו גם הם, לתת יד, ומשך שעות ארוכות נלחמנו בקפיצים הסוררים, בU בולטים ובתושבות שבניתי. לבסוף, הרכב עמד על קפיץ CJ בצידו האחד, ולרגע, אבל רק לרגע, עלה לי חיוך של מיליון דולר על הפנים. זו הסיבה שעלה החיוך:

http://imgsrv.pic4u.co.il/d2f5436356519926304be19617fd2610020000.a spx

בעודי עסוק במריבה טלפונית עם האישה (כבר מספיק למחוק חיוך), סוזי מחליט לדכא אותי לחלוטין, ואומר: "אתה בחרא עמוק, ילד". אחרי בדיקה מהירה שגילתה שלא יצאה לי הפתעה עם הפליצה שתקעתי קודם לכן, הבנתי שהוא מדבר על הקפיץ:

http://imgsrv.pic4u.co.il/d2f54375fad116bc074bbe84f9888c50020000.a spx

כן כן, הנדנדה יושב בזוית נוראית ועוד על הפגוש האחורי. תמיד היה ברור לי שהיא תיגע, מאחר והעתקתי מחו"ל וגם שם זה נוגע, אבל זה ממש יושב על זה. הסיבה: בחו"ל, הם שמו ריבולבר...
http://www.izook.com/tech/samurai/suspension/ttyjkit/ttyjkit.htm

לקחים: התושבות מושלמות. למרבה ההפתעה, המדידה שלי מדוייקת לחלוטין, אבל... נצטרך להרחיק את התושבות עוד, כי ריוולברים אני לא שם. זה אומר לקדוח חור מרכוז חדש בקפיץ.
אני לא עובד יותר על חצץ כך. גם סטנדים רציניים נדרשים, ויהיו בבנייה מחר - בלוקים זה לא פתרון.
U בולטים זה דבר נורא.

המשך פעילות: לא בעתיד הנראה לעין. התוצאה פשוט מייאשת אותי. השקעתי בזה המון, ואני יודע שככה זה לפעמים, אבל די. אין לי כוח. נערגל כמו כולם. לפחות, לעכשיו. מתישהו, יהיה לי כוח לנסות שוב.

זה המקום להודות לעמי ולבולדוג על תרומת הקפיצים. הם ישמשו אותי בכל מקרה, לתוספת לאלו שלי. כמו כן המון המון תודה לסוזי, על ההשקעה והמאמץ, ולעמית על העזרה. לנמרוד, לארדו, עידו וכל מי ששכחתי שייעץ, עזר ותרם מזמנו.

התושבות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/d2f5430dd72d60389f403faa73452cd0020000.a spx

אלון_ק
28-05-04, 21:43
אני גם אשמח לקבל עצות ודרכי פעולה לערגול עצמי. אין לי כסף לבזבז על איזה אחמד שיעשה את זה.

ומה בדיוק קורה אם אני לוקח מאיה של סמוראי, לא מעורגלת, ומוסיף לה עוד 4 עלים (מה-CJ, אבל זה לא משנה - הם יתאימו) מעורגלים?

עירא
28-05-04, 22:21
אני אצטט:

התקנת קפיצי CJ בסמוראי, נסיון ראשון - הכשלון...
כמו שכתבת, זה ניסיון ראשון יבואו אחריו עוד רבים... אני מניח שאני מכיר קצת את אותה התחושה שיש לך עכשיו אחרי שעובדים על משהו באוטו המון זמן יושבים חושבים עושים עובדים ובסוף נשארים עם פסל סביבתי. בשלב הזה מה שצריך לעשות זה לחזור לשולחן התיכנונים כשהידע שבידינו רב מבעבר ולהתחיל מחדש. בסה"כ זה נשמע פרוייקט מעניין מאוד (מה הירונות של קפיץ CJ על סמוראי ד"א?) וכמו אמא פולנייה, קדימה לשנס מותניים ולהמשיך...
מתוך הזדהות עם השביזות של עוד יום עבודה מבוזבז.
עירא

Bulldog
28-05-04, 22:32
קודם כל אלון, סחטיין.
אני רואה ש"תקפת" את הפרוייקט מזוית אחרת, אהבתי את ההארכה שעשית לחור בתושבת הקבועה. אגב, דיברתי עם איתי מהמתלם על הקיצור קפיץ שעושה דוד, זה לא הדבר הכי בריא, מטלורגיה וכאלה, הפיתרון שבחרת בו הרבה יותר נכון.
עירא, קפיצים ארוכים אומרי מהלך מתלה ארוך, מאד ארוך.

נמרוד
28-05-04, 23:19
התושבת הקדמית נראית יפה מאד. למה אתה לא בונה גם תושבת אחורית כמה ס"מ אחורה לשאקל?

גיא
28-05-04, 23:34
1. זה דוקא ניראה לי מאוד יפה ומיקצועי
2. נימרוד בדרך כלל צודק .. לפחות מהנסיון שלי, תקשיב לו !!
3. בפעם הבאה תעבור פה לקחת את ההייליפט קודם ( ואם אני כבר אצלך בבית אז תפרק לי אותו מהאוטו כשהבנות מבלבלות אותי ואני לא שם לב ) מתברר שהוא מאוד עוזר בלהרים מכוניות ...
4. אל תתיאש !

ושאלה, מה קורה אם מאריכים את הנדנדה האחורית ? ... זה רע ? אצלי זה לא עשה נזקים והיא היתה פי 2 בדיוק יותר ארוכה מהמקורי.

אלון_ק
29-05-04, 00:05
ושאלה, מה קורה אם מאריכים את הנדנדה האחורית ? ... זה רע ? אצלי זה לא עשה נזקים והיא היתה פי 2 בדיוק יותר ארוכה מהמקורי.

אתה יוצר מומנט על התושבת המקורית ומסתכן בשברים/קריעה וכד'. הארכה של עד 30% (בערך, זה לפי הנתונים שקיבלתי על כמה זה תקין להאריך שאקל של סמוראי), לא אמורה ליצור נזק.

למה לא להזיז אחורה? רעיון מעניין, התחלתי לחשוב עליו לפני כשעתיים (השביזות עברה, אני אתקוף את זה שוב, לא מוותר). נבנה ע"ב החיזוק של הפגוש - זה גם ייתן קונטרה נאה כלפי מעלה.

אני לא עושה את זה כל כך בשביל המהלך, כמו בשביל הבנייה. אני לומד מזה המון, דברים שקודם היו תיאוריה על נייר נהפכים למציאות מובנת. ערגול לא היה מלמד אותי כלום. זה הכיף שלי.

נמרוד
29-05-04, 00:09
לך על זה. תבנה תושבת אחורית בדיוק במקום הנכון. שאקל נוטה מעט החוצה במצב מנוחה (ויותר מדויק, שאקל ניצב לקשת של הקפיץ בנקודת החיבור בינהם).

asafk
29-05-04, 01:08
נראה לי שאתה בכיוון נכון.
בנה תושבת חדשה (תכנן אותה בדיוק כמו שנמרוד רשם), וזהו... :roll: :roll:

אל תשכח לבדוק (שוב) את כל הזוויות והאורכים של הדרייבשפטים- אולי אתה משנה את הזווית של הסרן עם הקפיץ החדש?

גם סטנדים רציניים נדרשים, ויהיו בבנייה מחר
תקנה. 50 ש"ח + מע"מ לבוקים טובים- ל.כ. חלפים (צריפין). יש דברים שלא שווה לבזבז עליהם זמן...

אסף.

יוסי
29-05-04, 01:25
רק שאלה אחת!
החלפת קפיצי העלים מסוג זה מותרת, ולא תכשיל אותי בבדיקה מאוחרת יותר ?
יוסי

סוזי המשתוללת
29-05-04, 01:47
קודם כל מגיע לך
1) מי שהחברה מנג'סת לו באמצע העבודה והוא עוד עונה לה בנחמדות אנגלו סקסית מגיע לו
:P 2)במקום להתעסק עוד תושבת ועוד תושבת ועוד תושבת פשוט תקדח חור מירכוז אחר
3)מי שעובד בתנאים שעבדנו מגיע לו (כולל אותי ) כי רק חמורים נוסעים בסמוראי :lol: ורק הם מסוגלים לעשות את העבודה הזאת עם לדרמן 8) ומרימים את האוטו ביד במקום עם ג'ק

ועכשיו ברצינות
הבחור סופר מוכשר וגם העסק בוצע בצורה יפה מאד וכל הבעייה התמקדה בצורך לשנות את המיקום של בורג מיקום הסרן שזה לא סיפור כל כך גדול
כל מה שאתה צריך הוא מקדחת עמוד איטית נוזל קירור למקדח וסבלנות - תוך 30 דקות מקס אתה משנה את שני הקפיצים ולא נאלץ לגעת בגל ההינע
אל תתיאש - תמצא מקדחת עמוד ונעשה את זה
את ההרכבה נעשה בתנאים קצת יותר אנושיים (ליפט , פטיש אויר וכו') :P

אלון_ק
29-05-04, 21:54
ומה בדיוק קורה אם אני לוקח מאיה של סמוראי, לא מעורגלת, ומוסיף לה עוד 4 עלים (מה-CJ, אבל זה לא משנה - הם יתאימו) מעורגלים?
השאלה עדיין תקפה, זה יקרה בקפיצים הקדמיים שלי בכל מקרה (עד שנבנה גם להם תושבות... :twisted: )

סוזי, הסתכלתי על זה ברצינות היום - תושבת אחורית קל לי יותר מאשר קדיחה ומיקום מחדש. שלא לדבר על יעיל יותר.
הצעתך לליפט ופטיש התקבלה פה אחד (הפה שלי).

את הסטנדים אני אבנה בכל מקרה, אסף - רק הנסיעה לצריפין זה זמן וכסף שאין לי. חומר לסטנד, לעומת זאת, יש לי...

Bulldog
29-05-04, 22:00
לא נשמע כמו רעיון טוב, משהו שם יישבר.

אלון_ק
29-05-04, 22:04
בסטנד או בתושבת?

Bulldog
29-05-04, 22:06
בעלים

סוזי המשתוללת
30-05-04, 00:06
אלון אתה טועה
אני עדיין בדעה שאתה צריך להשאר סטנדרטי
אבל אם החלטת להמשיך תשנה כמה שפחות וקדח את הקפיץ - על מקדחת עמוד טובה ועם מקדח טוב זה פיס אוף קייק ואם אתה ממש מתעצל לך לבן דר ושיקדח עם הלייזר

eran4x4
30-05-04, 09:33
יפה!!!!

נגד בוחני תנועה הייתי בונה את התושבות כך שישתלבו כמה שיותר עם התושבות המקוריות (אותן קשתות לדוגמה).

גיא
30-05-04, 09:49
יתכן שיש מאמצים גדולים יותר על התושבות אבל מבחן המציאות היה שהיו 4 עלים מקדימה ו3 עלים מאחורה בולמים קשים מאוד מאחורה ורכים מאוד מקדימה.

נדנדות ארוכות מאחורה ומקוריות מקדימה

ו:
1. לא היו סדקים ב 3 שנים שזה היה אצלי ומי יודע כמה אצל שרון לפני זה ?
2. האוטו היה נוח במידה לא מצוייה אצל סמוראי ( את זה אתה בטח זוכר )
3. היתה לי גם פתיחת מתלה יותר גדולה משלך ( ומשל חגי, אם כבר )
4. קיבלתי את האוטו בלי מוט מייצב ומעולם לא התקנתי אותו

אולי נימרוד יכול לחשב את זה באופן יותר מדוייק ?

ושאלה אופ-טופיק לנימרוד, לפני חודש בערך פירסמתי במקום המיועד למסירה לוח סקטש' של אוטוקאד, ההודעה נימחקה מיד ... ואני שואל למה ?
1. לא ביקשתי כסף
2. זה נועד למשרטטים ( ואני מניח שיש פה כמה )
3. שירטוט של חלקי ג'יפים ניראה לי נוח ביותר עם כזה מכשיר
4. לי אין מה לעשות עם זה ואולי יש פה מישהו שכן יש לא ...
שאלה נוספת .. אם לא פה בעמוד הנכון אז איפה כן ? ... :?:

נמרוד
30-05-04, 13:34
ושאלה אופ-טופיק לנימרוד, לפני חודש בערך פירסמתי במקום המיועד למסירה לוח סקטש' של אוטוקאד, ההודעה נימחקה מיד ... ואני שואל למה ?
1. לא ביקשתי כסף
2. זה נועד למשרטטים ( ואני מניח שיש פה כמה )
3. שירטוט של חלקי ג'יפים ניראה לי נוח ביותר עם כזה מכשיר
4. לי אין מה לעשות עם זה ואולי יש פה מישהו שכן יש לא ...
שאלה נוספת .. אם לא פה בעמוד הנכון אז איפה כן ? ... :?:

לשאלת האוף טופיק -

מצטער, אין לי מושג על מה מדובר. בכל מקרה, אם זה נמחק זה היה בוודאות טעות או תקלה כלשהי, תרגיש חופשי לפרסם בלוח המודעות. פעם הבאה אם אתה, או מישהו אחר, רואה תקלה מסוג זה, צרו קשר איתי או כל אחד מאחראי הפורומים בהודעה פרטית, כדי לברר את העניין במקום. בעקרון, אין מחיקות סתם בג'יפולוג - יש מחיקות ונעילות טכניות (הודעות כפולות וכולי). בכל קרה אחר של מחיקה (ואין הרבה כאלו לשמחתנו), מכל סיבה, נשלחת הודעה פרטית שמסבירה את העניין. זו לפחות המדיניות, מן הסתם יש פיקשושים...

אגב, שתדע, הלוח הזה הוא משהו די לא שימושי... מה נקרא "מזכרת" היסטורית...

אדי
30-05-04, 13:44
אלון, אני הייתי חושב על להזיז את תושבת הקפיץ האחורית (שאליה מתחבר השאקל) קצת אחורנית. איך? אצל נמרוד בג'יפ עשו את זה עם קצה של מאיה שחיברו לשלדה כך שהמרחק בין התושבות גדל. אני לא מכיר את המבנה בסמוראי אבל אני סומך עליך שתמצא דרך :wink: . סתם רעיון ... אתה יכול לנסות לחבוק את ה"תושבת" החדש לשלדה עם U-בולטים בעלי ראש מרובע. אם תצטרך תוכל להאריך מעט את השאקל כדי לפצות על המרחק הקצר מדי בין התושבות.

אדי

אייל
30-05-04, 13:57
3/4 אליפטי.

אדי
30-05-04, 14:00
כמה תמונות המסבירות את הרעיון.

חותכים את המאיה לאורך הרצוי:
http://4x4wire.com/jeep/tech/susp/3_4ellip/ellip1.jpg

U-בולטים על השלדה:
http://4x4wire.com/jeep/tech/susp/3_4ellip/ellip3.jpg

חביקת המאיה לשלדה ע"י הU-בולטים:
http://4x4wire.com/jeep/tech/susp/3_4ellip/ellip4.jpg

וזה העקרון:
http://4x4wire.com/jeep/tech/susp/3_4ellip/Dcp00536.jpg

התמונות הנ"ל הגיעו מכתבה על הסבת מתלה אחורי של ג'יפ YJ ל-3/4 אליפטי ( http://4x4wire.com/jeep/tech/susp/3_4ellip/ ). אצלך המאיה תהיה קצרה מאוד כיוון שאתה לא מתכוון ללכת על 3/4 אליפטי ואתה רוצה כמה שפחות חופש אם הבנתי נכון.

אדי

AvigdorAharon
30-05-04, 14:52
אדי, ומה ימנע מהתושבת החדשה לנוע לאורך השלדה? "לברוח" מה U בולט?
אולי כדאי לחבר את התושבת החדשה שיצרת עם שני ברגים לשלדה (כמו שזה מחובר כיום ב CJ).

אביגדור

אדי
30-05-04, 15:13
אדי, ומה ימנע מהתושבת החדשה לנוע לאורך השלדה? "לברוח" מה U בולט?
אני לא מכיר את מבנה השלדה בסמוראי, אבל אני מניח שאפשר למצוא לזה פתרון. נתתי רק רעיון כללי.

אולי כדאי לחבר את התושבת החדשה שיצרת עם שני ברגים לשלדה (כמו שזה מחובר כיום ב CJ).
זה יחייב קדיחה בשלדה וצריכים לבדוק את המשמעות של זה. ב-CJ החורים מגיעים במקור.

אדי

אלון_ק
30-05-04, 21:41
שווין, 3/4 אליפטי עוד לא בתכניות, מצטער... נעבור שוטר שניים עם זה, אז נראה אם יש לי ביצים ל3/4.

ערן, בתמונות האלו הם עוד לא משוייפים - שים לב שהם מכסים לגמרי את התושבות המקוריות, וזאת בדיוק ע"מ לקבל את התוצאה שציינת קודם - הסתרה מלאה של התושבת המקורית...

מיקום מחדש של התושבת האחורית יתבצע לתוך בסיס הפגוש האחורי:
http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd0ccba445a3d7445a6bfed78cc70020000.a spx

כאשר בתמונה הזו, אתם רואים את השאקל נשען בדיוק עליה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/d2f54375fad116bc074bbe84f9888c50020000.a spx

באחת הדרכים הבאות:
1. אני פשוט אעבה את הדופן עד שהיא תגיע בדיוק לרווח של התושבת המקורית, אקדח בה חורים מתאימים ושלום על ישראל.

2. אני אקח פלח מהחלק העליון של התושבת (איפה שבתמונה השנייה אתם רואים בורג מחובר למעלה, כוונתי לחלק הזה) בצורת משולש, ואצור תושבת חדשה. בשביל זה אני צריך מספיק רווח כדי להכניס בורג בין תושבת הפגוש לנדנדה, ואני לא בטוח שיש שם מספיק (יידרש בורג בכל צד, אם אני לא קודח דרך הפרופיל הריבועי).

3. כמו 2, רק שאני אקדח דרך הפרופיל, ואז אין בעיה של התאמת בורג.

גיא:

היתה לי גם פתיחת מתלה יותר גדולה משלך ( ומשל חגי, אם כבר )

אולי, אבל רק בגלל הבולמים... בולם סטנדרטי = מהלך סטנדרטי.

אדי
30-05-04, 21:48
גיא:

היתה לי גם פתיחת מתלה יותר גדולה משלך ( ומשל חגי, אם כבר )

אולי, אבל רק בגלל הבולמים... בולם סטנדרטי = מהלך סטנדרטי.
לא קשור רק לבולם, גם המתלה עצמו משפיע על המהלך, יכול להיות שהארכת השאקל באמת האריכה במעט את מהלך המתלה ...

אלון_ק
30-05-04, 22:29
תיאורטית, אדי, נכון. אבל בסמוראי זה המגביל בסטנדרט (והוא ממילא קרוב יחסית לקצה המהלך האפשרי, כך שכדי לתת מכה חזקה צריך להיות מוכשר במיוחד).

וכן, הוא החליף גם בולמים. שווין, נראה למי יהיה יותר גדול עוד שבועיים שלושה... :lol: :twisted:

גיא
31-05-04, 01:19
אלון.

מה שלא תעשה לאוטו לא ישפר אותו כמו הסמל האובלי הירוק שחיברת לו לפני שנתיים

:twisted:

עודדוש
31-05-04, 09:16
שלום
אני יודע שאני לא מבין כלום וסליחה מראש אם אני כותב פה שטות גמורה.
האם נדנדה בסגנון של נדנדת בומרנג (אם אני לא טועה) אולי בזוית חדה יותר לא תיתן את ההרחקה הרצויה? ותשמור על מהלך המתלה.
תודה רבה
עודד

אדי
31-05-04, 11:58
אלון.

מה שלא תעשה לאוטו לא ישפר אותו כמו הסמל האובלי הירוק שחיברת לו לפני שנתיים

לפני שבוע שבועיים הוא התקין משהו יותר טוב .... :lol:

גיא
31-05-04, 17:26
וזה מה ?

אלון, יש לי בשבילך משהו .. תיצור איתי קשר !!!

תומר א.
31-05-04, 18:02
אם אתה צריך ג'קים, היי ליפט או סתם עזרה תתקשר
725898-054
תומר

אלון_ק
31-05-04, 21:28
גיא, זה סוד כמוס, אבל בוא נגיד שזה מביא את האוטו לסטנדרט של "רוביקון", נכון אדי? :lol:

תומר, תודה.

למישהו יש רעיון איך אני מחשב בדיוק כמה הזזה אחורה של התושבת אני צריך? יש לי סימונים עקרוניים מהנסיון ה-I, אבל אני לא מאמין שהם מדוייקים. קחו בחשבון שיש את התמונות של האתר מחו"ל, אולי ניתן להציא מהם משהו.

נמרוד
31-05-04, 21:53
תקשיב טוב. התעמקתי עכשיו בתמונות שלך.

קודם כל, שאקל ארוך יותר, נגיד ב50%, יאפשר לך לסוע עם התושבות הקיימות, אני כמעט בטוח שאתה תוכל לחיות עם זה. אתה תהיה עם שאקל בזוית לא אידיאלית, גדולה מדי כלפי חוץ. מצב דומה למה שיש אצלי בג'יפ. הרכב יהיה גבוה משמעותית ממה שהוא בתמונות כרגע, יהיה לו מהלך פתיחה גדול בעיקר. על חשבון היציבות כמובן.

אם אתה רוצה להשתמש בשאקל הנוכחי, קח את התושבת אחורה, אני מעריך על סמך התמונות משהו כמו 3-5 ס"מ. אבל זה באמת על סמך תמונות ללא קנה מידה. מה שאני עושה, אני מזיז בדמיון (בכל תכנה גרפית...) את שתי נקודות השאקל, תוך שמירה על האורך שיש בתמונה, ועל סמך קנה המידה שנותן השאקל (70 מ"מ אם אני זוכר נכון???) מעריך את המספר.

אלון_ק
31-05-04, 22:03
זה גבוה מדי גם כך... אבל ההערכה שלך מאוד קרובה לזו שאני סימנתי במציאות, עם הקפיץ על האוטו. השאלה היא, כמה עוד עשוי הקפיץ לנוע אחורה מעבר למה שהוא נע - הרי במדידות הוא היה מוגבל בתנועתו לאחור ע"י השאקל שהיה מחובר לנק' המקורית.

סוזי המשתוללת
01-06-04, 00:15
נודניק
לך תקדח את בורג המיקום שני סנטים קדימה ומקם את הקפיץ בחורים הקדמיים כפי שמלחתחילה תכננת ותמו כל צרותיך
אפילו ספייסר לדרייב שפט לא תצטרך

עודדוש
01-06-04, 08:36
שלום
אני שוב דוחף את האף, ומקווה שזה לא מפריע.
כדי למצוא את נקודת העיגון החדשה ובתנאי שהקפיץ לא מוערגל קשות ניתן לעשות קירוב למשולש שווה שוקיים. משולש אחד כאשר הקפיץ רפוי לחלוטין ושני כאשר הגובה לבסיס הוא הגובה המקורי פחות המרווח לבמפ סטופ. אורך השוקיים נשאר ללא שינוי רק זוית הראש גדלה ולכן גם הבסיס. ההפרש בין הבסיסים יתן לך קרוב טוב לתנועת הקפיץ אחורה.
תודה רבה
עודד

אלון_ק
01-06-04, 20:22
עודד, אחלה רעיון!

הם מעורגלים, זה בטוח. כמה? עומר יודע...

א-ב-ל, מאחר והזזת התושבת זה סיפור ממהפטרה ( ולא בא לי לפרק קפיצים כדי להוריד את הפגוש), אני כנראה אקדח בנבלות.

סוזי המשתוללת
01-06-04, 21:26
נקסוס
מה כל כך קשה להגיד "סוזי צדקת אני מתנצל " :P 8) :roll: :D

Bulldog
01-06-04, 23:56
הם מעורגלים, זה בטוח. כמה? עומר יודע...

לא, אין לי מושג, הם פחות מעורגלים מהזוג האחורי זה בטוח.

עודדוש
02-06-04, 08:21
שלום
סלח לי אלון אם אני מבלבל לך את השכל בשאלות אולם יש משהו שאני לא מבין בסיפור. במה יעזור קדיחת חור מירכוז חדש (אם אני מבין נכון זהו החור במרכז הקפיץ והוא קובע את מיקום שאר הקפיצים והסרן?)?
מכיון שאורך המאיה לא משתנה וקיימת נקודה קבועה בחיבור לרכב כדי לשנות את המצב אני רואה רק שני דברים אפשריים והם הרחקת הנדנדה או ,אם ניתן, בניית מתאם אחר אשר ימשוך את הקפיץ מעט קדימה.
תודה רבה
עודד

אלון_ק
04-06-04, 00:09
אתה לא מסתכל בתמונה. יש למתאם עוד חור שנמצא רחוק יותר מהחור שבו הבורג סגור בתמונה. אם אני אשים את המאיה שם, הקפיץ יישב במקום - אבל כל הסרן יזוז 2.3 ס"מ קדימה. לכן, אני פשוט אזיז את חור המרכוז 2.3 ס"מ אחורה, ואז את הקפיץ קדימה. כך הכל נשאר במקום הנכון.

מישהו יודע איפה אני קונה מקדח שיצליח לקדוח בפלדה גמישה? מקדחת עמוד איטית עם קירור יש לי...

מה כל כך קשה להגיד "סוזי צדקת אני מתנצל

כן. :lol:

(ולא צדקת, עדיף להזיז תושבות. עדיף בכלל להוריד את הישנות ולבנות חדשות, אבל במסגרת הפשרות שלי - צדקת. ואני עדיין לא מתנצל :lol: )

סוזי המשתוללת
04-06-04, 03:34
אני אשתדל להביא מחר

k2000
05-06-04, 17:15
אלון אם אתה יכול פרסם עלויות משוערות של הפרוייקט.
זה יעזור לאנשים בעתיד (מעניין מי???).

הסתכלתי שוב על הפרוייקט שלך ובמחשבה שניה הוא הרבה יותר פשוט ממה שאני רוצה לעשות
אני אקפוץ שבוע הבא לסמו לראות אם יש לו איזה זוג קפיצי סיקס.

ודרך אגב לא הבנתי למה לא לשנות גם את הקפיצים הקדמיים??

חגי

נ.ב עוד לא זנחתי את רעיון קמהס(spoa)
פשוט בגלל שהכסף משחק תפקיד (וגם השוטרים) אז אני בודק אופציות נוספות.

אלון_ק
06-06-04, 02:03
עלויות, בערך:

צינור בלם אחורי מוארך: 100
חיתוכי להבה/לייזר לתושבות ולנדנדות: 150
בולמים ארוכים: 400
קפיצים: בשביל זה יש חברים

למה לא קדמי? $$$. צריך פתרון זול לצינורות בלם, צריך כסף לבולמים. זהו. גם זה יבוא (למה אתה חושב שיש לי עוד סט חוץ מזה שכבר מוכן להרכבה?)

מה אתה מתכנן לסבך יותר ממני? קיבינימט, מה כבר יש לסבך שם? מיקומי תושבות בולמים?

סוזי המשתוללת
06-06-04, 15:48
נו הרכבת ?

אלון_ק
11-06-04, 23:01
היום התבצע נסיון הרכבה שני. סוזי שוב תרם מזמנו וממרצו, ועל כך שוב - אינסוף תודות. על זה, ועל הנוזל הירוק שלו.

סיפור המעשה:
הקדח בקפיץ הוזז 2.7 ס"מ ע"מ לפצות על הפרשי החורים בתושבת הקדמית שבניתי. נדנדות ארוכות עמדו בהיכון לכל צרה שלא תבוא והתקוות היו בשמיים. התברברתי בבוקר עם הכנסת בוקסה חדשה לעין התושבת הקבועה ושוב סוזי נחלץ לעזרתי ומצא לי אחמד שפתר את הבעיה (90 ש"ח, כאשר מחיר הבוקסות עצמן הוא 35 האחת). הגענו לביתו של סוזי, סוזי פרש לי רשת צל ("אצלי יש תנאים, ילד!"), הביא נוזל ירוק והתחלנו לפרק. 30 (!!!) דקות אח"כ האוטו עמד בפעם השנייה בחייו על קפיץ CJ. לא הקדח החדש ולא הנדנדה הארוכה יותר הצילו אותנו מאותה תוצאה מאכזבת של שאקל צמוד לבסיס הפגוש האחורי.

השאלה היא, כמה עוד עשוי הקפיץ לנוע אחורה מעבר למה שהוא נע - הרי במדידות הוא היה מוגבל בתנועתו לאחור ע"י השאקל שהיה מחובר לנק' המקורית

אז מסתבר שהרבה... לאור הנסיון הזה אני מעריך כי הוא מסוגל לזוז עוד בדיוק את הפרש האורכים בין הקפיצים - 8 ס"מ, מינוס הקדח החדש - 5.3 ס"מ. לכן, התושבת האחורית החדשה (זה הפתרון) תיבנה 5.3 ס"מ מהמקורית. אני אפנה בפרופיל של בסיס הפגוש fishmouth בקוטר מתאים וארתך לשם צינור מתאים. מתאים = קוטר פנימי שמתאים לבוקסות, עובי דופן=3.25 לפחות.

עוד מסקנות:
מסקנה נוספת מהנסיון הזה היא שקבוע הקפיץ נמוך מדי. מסתבר שהחישובים היו מוטעים, אולי משום עייפות החומר. העובדה היא שהם מגיבים כמעט בדיוק כמו הסטאפ הנוכחי שלי, ולכן אני אעבור לשישה קפיצים מאחור. ולפני שאתם קופצים עלי, להזכירכם שהקפיץ דק מזה של סמוראי בכ7 מ"מ וארוך יותר בכ12.
U בולט זה עדיין דבר נורא.

לו"ז צפוי:
שבוע הבא בניית תושבת אחורית חדשה, עוד שבועיים נסיון הרכבה נוסף. אה, ואם אני כבר מוריד את הפגוש לרצפה נראה לי שאני אפטר משער הבקר שלו. מאחר ואין לו קונים, אני לא אוסיף לו מנשא גלגל בשלב זה - זה כבר יתווסף על כלוב ההתהפכות.

עזרה נדרשת:
מרחק בין תושבות קפיצים קדמיים של CJ?
זקוק לבולם במידה הקרובה ל35/60 ככל האפשר. אם למישהו יש כזה שהיה סטנדרטי על הרכב והוחלף לסט מתקדם, נא ליצור קשר. חיבור אוזן לאוזן, אגב.

נו שויין, לפחות לא צריך לשנות את הכותרת של ההודעה (עדיין...).

סוזי המשתוללת
11-06-04, 23:21
אני שואל אותכם
הוא נורמלי ?
אז ככה הייתי חייב לנטוש אחרי הנסיון הראשון (אזכרה) והשארתי לנקסוס את כל חיי שכוללים את המפתחות של הביית , המפתחות של סוזי , ארגז כלי עבודה מדוגם עם רינג רצ'טים ג'בקות כליבות שופינים מברגים פטישים במשקלים שונים סט בוקסות גרמני ועוד ומה הדביל "לוקח " כמזכרת
בקבוק של מיץ קריסטל ירוק (אפילו לא קולה אורגינלית ) :P :lol: :wink: :twisted:
בקיצור לך תרתך את מה שאמרת והפעם זה יעבוד
חברה האמת שזה נראה בןז....... ובפעם הבאה הרכב גם ייסע עם הסט אפ הנ"ל [
האם כל הטרחה וההשקעה הכספית שווים ?
את זאת נדע בפרק הבא של בועות ................................... :P

אלון_ק
11-06-04, 23:29
תיקון טעות - הקפיץ דק יותר בכ-0.7 מ"מ מקפיץ של סמוראי.

תומר א.
12-06-04, 01:48
פעם שלישית בירה :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

אלון_ק
12-06-04, 12:47
האם כל הטרחה וההשקעה הכספית שווים ?

סוז, בוא נדבר במספרים.

אני עומד על הוצאה של כ450 ש"ח על הפרוייקט הזה, כרגע בלי בולמים. נגיד 850 עם בולמים. מישהו אחר הולך לקנות זוג מאיות מהמתלם (500), צריך את אותם דברים כמוני (צינורות בלם, בולמים וכד' - 500) וגם צריך ערגול עבור ההתאמה (300). עכשיו הוא בחור שמח ומבסוט, שהוציא 500 ש"ח יותר ממני ונשאר עם הרבה פחות מהלך מתלה. אז "כל ההשקעה" היא לא כל כך נוראית - שלא לדבר על זה שאני לומד המון ממנה, בניגוד לקניית זוג מאיות/משהו אחר מן המוכן.
אנחנו כמובן לא נדבר על מחירים של קיטים כמו דובינסון, קלמיני וכו' כי ברור שהם בקטגוריה כלכלית שונה (ועדיין לא מדגדגים את המהלך הפוטנציאלי מקפיץ CJ).

ההשקעה כבר השתלמה, סוז. לפחות ניסינו ולמדנו מהנסיון. חוץ מזה, כנצליח זה ירגיש הרבה יותר מספק וטוב (עד שהשוטר הראשון שיראה אותי יוריד אותי מהכביש).

מישהו יודע איפה יש זפת לבנה, כמו מה שיש על השאסי היום? עדיף בצבע מלוכלך... :lol:

קו11
12-06-04, 14:11
יאללה, נו :wink:
מחכה כבר לראות איך יצא לך....
את הקיט הזה ראית?
http://www.rocky-road.com/yjkit.html

אלון_ק
12-06-04, 19:24
ראיתי דווקא. אחד המועדפים עלי, למרות שהוא כן פוגע בזוית הגישה (על אף טענתם). כדי למנוע פגיעה בזוית הגישה צריך להתבסס רק על הזזת התושבת הקדמית ולא גם על שאקל עם זוית; להם יש שאקל עם זווית. הם גם מרחיקים את הסרנים. אמנם מעט לטענתם, אבל אני מעדיף בלי שינוי כלל/שינוי זניח לחלוטין, מילימטרים מקסימום.

Your life is not worth an extra inch of flex from a Missing Link shackle, avoid them with the Wrangler springs at all cost

לעומת זאת, זו הסיבה שאני בכלל לא שוקל ריבולבר אחורי/קדמי, אלא מזיז תושבות. זה, וחוסר היעילות המוחלט של הריוולברים.

סוזי המשתוללת
12-06-04, 22:20
יש לך עד שבוע הבא לרתך את ה"עיניים " החדשות
ומכיוון שמצאתי את המיץ הירוק זרוק אז הוא יחכה לך
גם את האבנים אני לא מחזיר
יאללה יא נודניק לך תרתך כבר ותפסיק לקשקש כל כך הרבה - כבר יכולנו לנסוע לנסיעת מבחן אם לא היית מתקשקש באתר כל היום
8) :P :lol: :D :twisted: [
לך לעבוד rabota

עודדוש
13-06-04, 09:00
שלום
אתון אני עוקב בדריכות אחר עלילותיך עם הקפיצים ויש לי שאלה, מה ההבדל, אם בכלל יש, בין קפיצי YJ , כמו בכתבה ב izook , לבין קפיצי cj?
האם לקחת סט cj מלא או רק מאיה וקפיץ תחתון?
תודה רבה
עודד

אלון_ק
14-06-04, 00:16
על YJ מול CJ אני משאיר למי שבאמת יודע. אני נתקלתי בזה לראשונה עם קפיצי CJ (וזה הכי זמין) ולכן אצלי יהיו קפיצי CJ.

לקחתי סט מלא וממנו אני מוריד לפי ראות עיני. כרגע, כאמור, אני הולך על 6 קפיצים מאחור ומלפנים יהיו 5.

אם אתה גם עושה, שתי עצות:
1. חכה שאני אסיים, זה יחסוך לך הרבה כאב ראש. תן לראות תוצאות, לנהוג עם זה איזה שבוע ואז נראה.

2. אחד היתרונות הגדולים של קפיץ CJ על קפיץ סמוראי הוא double militery wrap של הקונטרה מאיה. אל תוותר על זה.

אדי
14-06-04, 13:02
מה ההבדל, אם בכלל יש, בין קפיצי YJ , כמו בכתבה ב izook , לבין קפיצי cj?

בארץ אניי מניח שלא תמצא קפיצים של YJ, אלא של סופה. אם אני לא טועה, קפיצי סופה ארוכים מעט מקפיצי CJ - אז זה מוסיף עוד קצת לבעייתיות ההתאמה.

Bulldog
14-06-04, 15:36
משנתון מסויים (94?) הם גם יותר רחבים מהקפיצים של הCJ.

קו11
16-06-04, 22:37
ואם כבר אנחנו בעניין....
מה עם הקיט הזה?
http://www.off-road.com/suzuki/reviews/cssuspension.htm

אלון_ק
16-06-04, 22:51
שמע, יש מלא קיטים בשוק. שים לב שזה שאקל רוורס (לא מקובל עלי, או ליתר דיוק - על החוק).

אני לא מבין למה אתה חותר - הרי גם אם יש שם קיט שהוא בדיוק מה שאני רוצה, נראה לך שיש לי כסף לקנות אותו? ועוד יותר חשוב, נראה לך שהייתי קונה משהו שאני יכול לבנות?

אם זו סתם השכלה כללית אז סבבה - את הקיט הזה עוד לא ראיתי, דווקא. תודה על ההשכלה בכל מקרה.

קו11
17-06-04, 03:58
אני לא חותר... (בירושלים אין ים בשביל זה :D )
ברור שעדיף לבנות... בשביל זה אנחנו פה לא?
הכוונה מבחינתי היא ללמוד על היתרונות והחסרונות של תצורות שונות.
ואולי לקבל רעיונות מהמוצרים האלה.

eran4x4
17-06-04, 19:11
אלון

עד שאתה סוגר סטאפ מסוים תעבור ב UBolts מאומי נילוק (בהנחה שזה מה שיש היום) לאומים כפולים ללא נעילה עצמית (שני אומים שננעלים אחד על השני).

נראה לי שזה יחסוך לך הרבה זעה על הUBolts

אלון_ק
17-06-04, 22:58
שייבה קפיצית... כך במקור.

והם עדיין דבר נורא! כל האוטו מתוכנן כל כך נח, למה דווקא החראות האלו ככה?

קו11, השכלה ודיונים זה טוף.

סוזי המשתוללת
18-06-04, 01:07
דיונים והשכלה זה טוב כשהרכב שלך מושלם
אבל כשאתה מתקשקש פה והרכב שלך מקרטע אז זה לא טוב - לך לעבוד 8) :twisted: :P :D

אלון_ק
27-06-04, 16:12
עם קצת מזל, זה יהיה העדכון האחרון שלי - העדכון הבא יהיה כדי לומר לנמרוד שיחליף את הכותרת...

בנתיים בניתי אבטיפוס גס של שאקל שאמור לפתור את הבעיה, ע"ב השאקל בקישור של קו 11 (תודה, קו). תחזיקו לי אצבעות, מחר אני מכניס אותו - ואם הוא עובד, מזמין שניים בחיתוך לייזר, מתקין... ויש לי קפיצים!

האוטו מוכן לעבודה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/0e287acc0456b766204b709bf240e250020000.a spx

אב הטיפוס:

http://imgsrv.pic4u.co.il/0e287a1afe745bfbe942f8b3a4bb85b0020000.a spx

ריבוי החורים קיים למען אוכל לבחור את האופטימלי. מובן שהשאקל הסופי יהיה אסטתי יותר ומחתיכה אחת.

לא, האוטו לא גבוה מדי באוויר - עם קפיצי הCJ הגלגל כמעט ייגע ברצפה...

נמרוד
27-06-04, 16:25
למה, למה, למה, טרחת לרתך שאקל בצורת בומרנג???

נו, בו תתאמץ ותשכנע אותי שהיתה סיבה טובה.

בבקשה, אני ממתינה....

אלון_ק
27-06-04, 16:26
שכחתי, אני גם אנמיך את הבמפ סטופ.

ryanai
27-06-04, 18:55
נמרוד נסיון להסביר..

בשאקל ישר זה המצב(בערך, לשאקל יש זוית):
תתעלם מנקודות - זה לא הולך בלי.

. |............................| <-- שאקל
. |............................|
. '+++++++++++++' <-- קפיץ

בשאקל "בומרנג" (בערך, אבל זוית יותר גדולה משאקל ישר):

.. |...........................|
. \ ............................/
. '+++++++++++++'

המרחק בין הקוים העליונים (החיבור לשילדה) הוא זהה - אבל הקפיץ ארוך יותר בשני.
כלומר ניתן להתאים קפיצים ארוכים יותר.. למשל קפיצים של CJ בסמוראי...

נמרוד
27-06-04, 19:10
נמרוד נסיון להסביר..

בשאקל ישר זה המצב(בערך, לשאקל יש זוית):
תתעלם מנקודות - זה לא הולך בלי.

. |............................| <-- שאקל
. |............................|
. '+++++++++++++' <-- קפיץ

בשאקל "בומרנג" (בערך, אבל זוית יותר גדולה משאקל ישר):

.. |...........................|
. '+++++++++++++'

המרחק בין הקוים העליונים (החיבור לשילדה) הוא זהה - אבל הקפיץ ארוך יותר בשני.
כלומר ניתן להתאים קפיצים ארוכים יותר.. למשל קפיצים של CJ בסמוראי...

באמת?

נסה לחשוב על זה:

.. |........................../
. '+++++++++++++

ryanai
27-06-04, 19:46
חשבתי...

שאלה: האם המרחק בין קצות הקפיץ מושפע רק מהקפיץ, אורך השאקל והמרחק בין התושבות ?
אני לא בטוח (ואין לי כוח לשרטט דיאגרמת כוחות) אבל נראה לי שהזוית של השאקל ביחס לאנך תהיה גדולה יותר בשאקל "בומראנג".

אתה יודע מה ? ואם אני טועה זה לא נורא - הקפיצים של אלון... :twisted:

נמרוד
27-06-04, 21:05
חשבתי...

שאלה: האם המרחק בין קצות הקפיץ מושפע רק מהקפיץ, אורך השאקל והמרחק בין התושבות ?

נכון בדיוק.

השאקל מחבר שני ברגים. האורך של השאקל, הקו שמגדיר אותו, הוא הקו הישר שמחבר את שני החורים. מה שה"ברזל בין החורים עושה" - חסר משמעות תפקודית. הוא יכול להיות ישר, משולש, בורקס, בומרנג... מה שלא יהיה. השאקל הוא אותו השאקל. הבומרנג והמשולש הם אשליות אופטיות.

עכשיו אני אסייג את מה שכתבתי למעלה - במקרים מסוימים נהוג לחבר בורג נוסף, שאיננו על הקו שבין הברגים הראשיים. הבורג הזה אמור לשמש גובל מהלך כשהוא פוגע בשלדה. זה רעיון גרוע, שאני לא יודע מי המציא אותו, ולא ראיתי אותו עובד אף פעם, אבל הוא קיים. בשביל לשים בורג שלישי לא בקו אחד, צריך שאקל משולש, או בומרנג (שזה אותו דבר, רק שהבומרנג חלש יותר).

שימוש אחר שקיים למשולש, הוא להשתמש בבורג השלישי בתור נקודת גרירה (לחיבור משולש גרירה, ואז השאקל המשולש מופנה כלפי חוץ). גם זה רעיון דבילי, אבל גם הוא קיים.

משני הרעיונות האלו, למיטב הבנתי, הגיעו השאקלים "בצורות", ומשם זה מתפתח לאופנה.

ryanai
27-06-04, 21:19
OK

החכמתי (גם טרחתי לחשב - זה לא שאני לא מאמין לך - אני פשוט לא מאמין שאני טועה :twisted: )

אבל כאן בא לעזרתי שירטוט נוסף:

....\
.O\ <- הפגוש של אלון
..\ <- השאקל של אלון

....|
.O |
...\

לא כלכך ברור מהשרטוט, אבל אם הזוית בין קצות השאקל נתונה (והיא נתונה)
ניתן להרחיק את השאקל מהפגוש האחורי ע"י הוספת "בטן" לשאקל.
הבעיה היא שככל הנראה זה לא יספיק (לפי התמונות) ובכל מקרה נראה לי שהרווח יהיה מאוד קטן.

אלון, לדעתי אתה צריך לבדוק את הרווח כאשר הקפיץ ישר - זה הנקודה בה השאקל יהיה הכי קרוב לפגוש. (נמרוד ?)

אדי
27-06-04, 21:27
נמרוד, אני חושב שאלון מנסה שאקל בצורת בומרנג כדי שהשאקל לא יפגע בפגוש האחורי והוא לא מעוניין להאריך את השאקלים יותר מדי.

נמרוד
27-06-04, 21:29
אם השאקל פוגע בפגוש האחורי, הפגוש לא במקום הנכון.

אלון_ק
27-06-04, 22:41
אלון בעצם מנסה להתחכם ולפתור את הבעיה ע"י הארכת השאקל. צורת השאקל היא בומרנג כדי שאני אוכל לתת לו לצאת מעבר לחיזוקי הפגוש, שאכן מפריעים.

אני מאוד סקפטי שזה יעבוד, אפילו שהשאקל מקבל הארכה נוספת (כמה עוד נראה, תלוי באיזה חור זה יתאים - אם בכלל). אבל, זה עבד בקיט בחו"ל ולא סתם קיט - זה עבד באחד שהוא SOA ושלא שינו את מיקום הקדח. בקיצור, אני לא אצליח להבין למה זה לא יעבוד אם זה לא. אני סקפטי כי אני פסימי, בעיקר.

נמרוד, בניתי צ'יקמוק שאמור לעבוד פעם אחת בדיוק - בבדיקה. למה דווקא בומרנג עניתי קודם.

למה לא לשנות מיקום תושבות? כי זה נורא בולט לעין. כי אין לי כח. כי זה יותר פשוט. אבל היום יום ראשון, וזה משאיר לי שבוע שלם לבנות תושבות אם מחר על הבוקר הפתרון הזה ייכשל.

אל תשכח נמרוד, שהתוספת העיקרית - והיחידה - פה היא אורך השאקל. הקודמים הוארכו ב30%, ולא הספיק. אלו נעים בין 50% ל100% הארכה. שזה קצת יותר מדי, האמת, אבל אני מקווה שזה לא יגיע לזה. אם זה כן יגיע ל100%, אני כנראה אבנה תושבות.

asafk
27-06-04, 23:00
שאקל יותר ארוך זו בהחלט מטרה טובה (ארוך- המרחק בין החורים, ללא קשר לצורה). אם אני מבין נכון- יש בעיה עם הפגוש. בסופה, לדוגמה (למרות שסופה היא לא דוגמה לכלום), יש חריצים בפגוש, איפה שהשאקל נתקל בו.
אם אין ברירה- אין ברירה. שאקל בומרנג יתן פתרון טוב למגבלה הגיאומטרית שהפגוש יוצר. אבל קחו בחשבון את המגבלות- זה תופס את העיניים של כל שוטרת מתחילה במשמרת הראשונה שלה, וזה יתפוס גם את עיניהם של הסיירים הבוחנים ושל הבוחן בטסט (כלומר- הטסט יעלה קצת יותר בגלל זה :twisted: ).

אולי אפשר למקם קצת מחדש את הפגוש (זה לא שהוא סטנדרטי או משהו... ) ולפתור את הבעיה על ידי טיפול בשורש הבעיה?

אסף.

אלון_ק
27-06-04, 23:22
הבעיה היא לא הפגוש, זה הרבה יותר חמור - זה חיבור הפגוש. החיזוק שלו כנגד המומנט מהגלגל הרזרבי, חיזוק שתמיד יידרש. למרבה הצער, הפתרון האפשרי היחיד הוא לבנות פגוש חדש לגמרי. למרבה המזל, זה ממילא בתכנון - לכבוד כלוב ההתהפכות... :lol: אבל עד אז, הבומרנג יעבוד.

יתפוס עיניים? לא, מה פתאום. ז"א, מה כבר יהיה לי באוטו שימשוך תשומת לב? צמיגים 30/9.5? גובה לא נורמלי? פגוש קדמי/אחורי? מדרגות צד? כלוב התהפכות? איזה התקן משונה במקום התושבת הקבועה של הקפיצים?
לא השאקל יהיה הבעיה עם השוטרים... וממילא הוא יוחלף כשיהיה אפשר. אם זה יעבוד.

וכן, ב"ארוך" כוונתי למרחק בין החורים - אדי טרח להסביר לי בסופ"ש (לא בשבת, אל תדאגו) מה בדיוק קורה שם.

ושורש הבעיה הוא התושבת, לא הפגוש. השאקלים הנוכחיים התיישבו אמנם על הפגוש, אבל גם אם לא היו עושים כן הזוית שלהם לא הייתה יעילה. שאקל מקביל לאדמה=סטאפ לא עובד... בשורש אני אטפל עם הפגוש הבא - נבנה תושבת לתוך החיזוק של הפגוש. ייצא יותר חזק מהמקורי, וזה חשוב - שאקל ארוך+ צמיג גדול = הרבה מומנט.

itayhi
28-06-04, 03:40
אלון
מוכר את הרכב? התאהבתי, כמה אתה רוצה?
30,000 הולך? יותר? כמה יותר?
טוב, נו...אני אסכים לתת לך תמורתו את המיצובישי של הדס (סופר לנסר 94 ידנית עם 250,000 ק"מ)

איתי

מתלם
28-06-04, 08:48
שאקל בומרנג נוצר כדי להתגבר על בעיה ב YJ (וגם בסופות ארוכות), תושבת הבודי שמאחורי השאקל (קפיץ אחורי בלבד) לא תוכננה לקפיצים בעלי מהלך או לשאקל גבוה יותר ולכן בסגירת מהלך די מינמלית נוצר מגע בין מרכז השאקל לתושבת שאקל בומרנג פותר בעיה זו.

כמו כן אלון במקום לייצר בומרנג חדש אתה מוזמן אלינו.

איתי

אלון_ק
28-06-04, 13:22
מצא את ההבדלים:

http://imgsrv.pic4u.co.il/0e287acc0456b766204b709bf240e250020000.a spx http://imgsrv.pic4u.co.il/328a7316f9dc809ff94ad1b9e2d264d0020000.a spx

הגובה של האוטו כשהוא יושב על הקפיצים:

http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73041d110e31944550bfee60c6c0020000.a spx

השאקל:
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a7341f76518536543458776b5ba70020000.a spx

אני לא אשתמש בבומרנג בסוף, משום שגם כך הוא איננו ארוך מספיק כדי לעקוף את הפגוש. אבל חיזוקי הפגוש אינם בעיה, כל עוד אני לא אגביל את השאקל עם חיזוק במרכזו. אז אני אבנה שאקל מ8 מ"מ פלדה שחורה, והוא יהיה שאקל רגיל לכל דבר.

נותר לעשות: להרכיב צד שני, לבנות שאקלים, להנמיך במפ סטופ, לקבע את הארכת התושבת, לצבוע שלא יראו, ללכת להוציא לחגי את העיניים, לבדוק ולוודא שאין תופעות לוואי בלתי צפויות לאורך זמן. כשאסיים את הקוסמטיקות (כפי שנמרוד וודאי היה קורא להם) אני אפרסם עוד כמה תמונות. התנהגות כביש, עמידות/בעיות לאורך זמן וכו' ידווחו כשנדע.

אנשים, אינסוף תודה לכל מי שעזר, תרם, הציק, הלווה ציוד ומה לא. סוזי, עמית, גיא, נמרוד, אדי, עומר, עמי וכל מי ששכחתי. תודה גם לחגי שישב לי על הראש - זה לא היה מסתיים בלעדיך (ברצינות).

יאללה, אני מקשקשת והעבודה עוד רבה. אך, איזה יום יפה...

נמרוד, הכותרת צריכה שינוי... :lol:

אלון_ק
28-06-04, 16:35
טוב טוב, ההתלהבות קצת ירדה והגיע הזמן לחזור למציאות ולהכיר בעובדה שהדרך עוד ארוכה היא.

להלן זוית העבודה עם שאקל ארוך יותר ב50%. נא חוו דעתכם עליה, ועל המרחק שלה מחיזוקי הפגוש (עליהם אני שם מין בושינג שטוח, כמו שעשו בטרייל טאף). מהבומרנג ירדתי, כאמור - סוג של טימטום שלי, לתכנן כך שזה יעבור את הפגוש וייתקע בנק' הגרירה שלי...
אני חושב שבכל מקרה אני אעבור לשאקל 75%, אבל בכ"ז - חוו דעתכם.

http://imgsrv.pic4u.co.il/328a7354fd5299f0eb4ead8e8ac4f7b0020000.a spx

התושבת עצמה מחוברת עם שני ברגים גרייד 5 בקוטר 10 מ"מ, שהשתוללתי להם על הראש עם הדיסק. הורדתי בערך 2/1 ממנו, מה שמשאיר כ-3-4 מ"מ. נא דעתכם.
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73e0cd8f754fb0447e80bcb4f2a0020000.a spx

ועוד השוואה קטנה (קצת מעוותת משום שקשתות המונחות כך תמיד ייראו קצרות יותר אחת מהשנייה, אבל היי - תודו שזה נראה טוב)

http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73d78be6224b5e47bc8c1d7d7ba0020000.a spx

נמרוד, תודה.

נמרוד
28-06-04, 16:43
זוית השאקל די גדולה, אבל בגבולות הסביר. לא ברור מהתמונה מה בדיוק בפגוש מפריע עלול להפריע לשאקל?

לגבי התושבת - אני לא מבין את התמונה. שים משהו יותר גדול, שנראה את ההקשר. לא יכול להיות שרק שני הברגים הקצוצים האלו מחזיקים אותה.

asafk
28-06-04, 17:42
ועוד משהו.... בלוקים של כורכר זה באמת אחלה. אבל... (שוב) בוקים. שים את האוטו על בוקים.

אסף.

k2000
28-06-04, 20:01
ובא לציון (יפן אל תיהיו קטנוניים) גואל (סוף סוף משהו אמריקאי עלק ).

אההה ואלון יש לי בוקים למה לא ביקשת????? :twisted: :twisted:

נמרוד
28-06-04, 20:52
ועוד משהו.... בלוקים של כורכר זה באמת אחלה. אבל... (שוב) בוקים. שים את האוטו על בוקים.

אסף.

בל.כ. בצריפין יש עכשיו בוקים מצויינים במחירים שאסור לא לקנות. בעקבות ההמלצה של אסף קניתי בשבוע שעבר ארבעה - של שישה טון, 75 שקלים כל אחד. יש גם של 4 טון, קצת יותר קצרים, ב50 שקלים לחתיכה.

מדובר על דברים כאלו בדיוק:
http://www.jdtools.com/products/jack-stand.jpg

אלון_ק
28-06-04, 21:58
אכן נראים הרבה יותר רציניים ממה שתכננתי לבנות. נראה לי השקעה מאוד משתלמת - למרות שאני לא מבין למה ללכת על ה6 טון ולא על ה-4, נמרוד.

מה שמפריע זה בדיוק החלק שהקפיץ נשען עליו בתמונות מהנסיון הראשון. החיזוק של הפגוש כנגד המומנט מהגלגל.

התושבת לא תשב רק על הברגים האלו - יש עוד 3 ברגים בחלקה העליון, שתפקידם למנוע תזוזה כעקרון, אבל בהחלט יישאו בחלק מהעומס. יש צורך להגדיל את קוטר הברגים שם, נמרוד?

בתמונה זו אתה בערך רואה את חורי הברגים הנוספים. זה החלק בתושבת שמאונך לרצפה. יש עוד חור כך שנוצר משולש שווה שוקיים שאתה לא רואה בגלל זווית הצילום.

http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73d80e34b972854884ae455487f0020000.a spx

אם זה לא מספיק ברור, אני אוסיף תמונה מחר, באור יום. ממילא אני אוסיף אחרי שאני אחבר סופית.
בכל מקרה, אלו גם נושאים משקל משום שהם נמצאים בדיוק מעל הבורג שעובר דרך הקפיץ. גם אלו 10 מ"מ קוטר גרייד 5.

אלון_ק
28-06-04, 22:01
מצאתי משהו דומה. מיקום החורים קצת שונה, אבל זה אותו חלק. אצלי משולש, אצלהם ר'.

http://www.izook.com/tech/samurai/suspension/ttyjkit/images/photo3.jpg

עודדוש
29-06-04, 09:00
שלום
קודם כל מזל טוב וכל הכבוד אלון. אם יש לך חשש לגבי הברגים ניתן גם לעלות בקלאס לפני שמעלים בקוטר. יש הבדל גדול בין גרייד 5 שזה 8.8 לבין 10.9 או 12.9 אני פשוט לא זוכר כרגע את מספר הגרייד שלהם.
נמרוד איפה בדיוק נמצא המקום בו קנית את הבוקים?
להתראות
עודד

אלון_ק
29-06-04, 11:36
גרייד 5 זה 8.8. לא חשבתי על זה, אחלה רעיון - לא חשבתי על זה :oops:

היום נקנה 12.9

אלון_ק
29-06-04, 11:38
הוראות דרך באדיבות אסף:
כשאתה מגיע לצריפין מכיוון צפון (מצומת בית דגן), ממש לפני שער יפו יש פניה ימינה לדרך כורכר, עם שלט "ל.כ חלפים". נכנסים בדרך כורכר, מתעקלת ימינה בסוף הפרדס, ואז פניה שמאלה ליד הגדר של המגרש. המגרש הראשון הוא ל.כ. השני- אונגר.

אלון_ק
30-06-04, 03:15
היום יצאתי לנסיעת מבחן ראשונה, שכללה נסיעה מהירה (60) בכביש ובשבילי עפר, נסיעה בקצב רגיל (האמת, קצת מוגבר) בשבילים משובשים מאוד וקצת שטח טכני. יש חדשות טובות וחדשות רעות...

התנהגות הרכב השתפרה מאוד. גלגול המרכב בסיבובים פחת באופן משמעותי ואני מייחס את זה לקבוע הקפיץ. ההגה חד יותר במעט, הרכב מגיב קצת יותר טוב ממקודם לדרישות. הנוחות השתפרה מאוד, למרות שהמתלה קשיח יותר מהקודם. קודם הייתה שקיעה אחרי כל קפיצה והמתלה היה נסגר בבורות בינוניים במהירות גבוהה. זה כבר לא קורה. תנוחת הישיבה משונה מעט, משום שהרכב נוטה קדימה קלות (לא רואים בעיין, אבל מרגישים את זה כשמתיישבים). יתוקן ע"י טיפול במתלה הקדמי. גובה הרכב מרסן מאוד בסיבובים חדים ממש, אז נמנעתי ממהירויות גבוהות בהם. אחרי הכל, מרכז הכובד עלה ומראש זה לא היה רכב יציב.
מהלך המתלה התקצר משמעותית בעקבות הבולמים. כפי שניתן לראות בתמונות, הוא עדיין מכובד מאוד, אבל רחוק ממימוש הפוטנציאל המלא. זה לא מעניין אותי לממש אותו, אבל אולי מתישהו אני אבנה גשר בולמים דומה לזה של אדי וניתן לפוטנציאל להתממש. זה מצטלם יפה, אחרי הכל... עד כאן דברים טובים. קצת תמונות:

ל"ר וסמוראי פותחים מתלים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a738b631a13fc024c0f8a0c915110020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a7375ba81de789a4ee4af13379e00020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73e5af213adefc4d3fb8519a8df0020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73aa0af395e5da45978e81206d00020000.a spx

מקרוב:
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a731e067089c78a411cb64850c8d0020000.a spx

ולחדשות הרעות: בתמונה אתם רואים את התושבת ממבט קדמי. מה שאתם לא רואים, זה שהקונטרה מאיה נמצאת 1/2 ס"מ מהחלק התחתון של דופן התושבת המקורית הפונה אליכם, דהיינו החלק אליו מחוברים שלושת הברגים (המשולש).
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a7353757b650fee41b18394e4b6c0020000.a spx

טעות זו נגרמה מחוסר מחשבה טיפשי. כשמדדתי והכנתי את התושבות, הקפיצים היו על הרצפה והקונטרה מאיה הייתה צמודה למאיה מלמעלה. ברגע שמופעל לחץ על הקפיץ, היא נדחפת מעלה. מאחר והמאיה בפתיחה תופסת זווית (תכף תראו בתמונות) והתושבת המקורית לא נעה, נשאר לה 2/1 ס"מ חופש. וזה מה שקורה...
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73826e28aa6c544656925a40a4e0020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a73a156e5cfb15d4756883dba50f0020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/328a732b635bc1cbd34b429e0010e7e0020000.a spx

וזה, רבותי, אומר שבזמן שאתם קוראים את זה, אני דבוק לברנר - מכין תושבות קדמיות חדשות, שבהם אני אוריד את החור שדרכו מושחלת המאיה 3.5 ס"מ למטה, כך שכל הקפיץ יתרחק מהתושבת... אוף!
מובן שזה קורה רק בפתיחה של צד אחד, אגב. אם הסרן נע ישר למטה ולמעלה אין שום בעיה.

k2000
30-06-04, 03:24
ואני מוכן להסתכן בחיי (אתה רואה אלון שאני לא פחדן)
ולהגיד שהנה סוף סוף יש סמוראי עם פתיחת מתלה יותר גדולה מל"ר עם קפיצי אולדמן.

:oops: :twisted: :twisted:

איזה כיף שעוד שבועיים גם לי יהיה......

חגי

עירא
30-06-04, 05:25
תישמע, ממש כיף לקרוא ולראות אותך עושה דבר כזה, כל הכבוד.
עירא

מתלם
30-06-04, 08:26
אלון שלום,

אין צורך להכין תושבת חדשה, אלא רק להצר את ה"עין" של הקונטרה בהשחזה.

eran4x4
30-06-04, 09:13
אלון,
בעקבות התגובה של איתי, בעצם מספיק רק לחתוך שני שיפועים (ימין ושמאל) בקשת העליונה של הקונטרה.

בתושבת הקידמית של הקפיץ האחורי זה גם נוגע?

אלון_ק
30-06-04, 11:07
ערן, זו התושבת הקדמית של הקפיץ האחורי. רק שם זה נוגע. (התושבת הקבועה של הקפיץ האחורי).

נמרוד
30-06-04, 11:21
אלון - נראה טוב! עוד קצת דבאגינג, ואתה שם.

רואים שיש בתושבת הרבה מחשבה נכונה.

ארז
30-06-04, 11:24
למרות שיש לך עוד דרך....כל הכבוד!(ו אגב זה בלי קשר לתוצאה...כל הכבוד על האומץ והרצון לנסות)

סוזי המשתוללת
30-06-04, 12:14
אלון
קודם כל הכבוד
לעניינו
החלפת בולמים ?
מה קורה בצד שני עם השאקל בהצלבה חריפה ? האם נוגע בתושבת וו גרירה ?

אלון_ק
30-06-04, 13:48
אנשים, תודה על הפירגון.

סושי, לא נוגע. מתקרב, אבל לא נוגע. מהלך הסגירה מוגבל מעט משום זוית השאקל, אבל זה לא קריטי כי ממילא אני צריך להוריד את הבמפ סטופ לאיפה שהוא מגיע (3 ס"מ).

טוב, אחרי דיון טלפוני עם איתי, מתברר שטעיתי - זה אמור להיות כך, מבחינת התנועה של המאיה לבדה. הקונטרה מאיה תקבל ביקור מהדיסק 9'' שלי, כך שהיא תהפוך ל1/3 WRAP בצד של התושבת הקבועה. כך אשאר גם עם קונטרה יעילה וגם תיפתר בעיית הנגיעה. אח"כ היא תעבור סדנת הצרה ל40 מ"מ רוחב באזור הנדנדה, וכך היא לא תיגע בה.

איתי, שוב תודה על העזרה והתמיכה.

גם שכחתי קודם לומר תודה ולתת קרדיט לגיא, שבא לכנן אותי ולצלם אותי. אז תזכיר לי מתישהו ואני אגיד, טוב?

נמרוד
30-06-04, 13:54
אפרופו "גם להשחיז זו אמנות"...

כשאתה עושה את מה שאתה עושה לקפיצים, תקפיד לגמור כל השחזה נקיה וחלקה, בלי פינות חדות לא חיצוניות ולא פנימיות. את המעבר מהקטע המוצר לרוחב המלא תעשה הכי הדרגתי שרק אפשר. דיר-באלאק, אל תפתח את הדלת לסדקי התעיפות!

גיא
30-06-04, 14:43
ועל זה ששברתי את הרגל .. ? ... ועל זה שדרסתי את השטיח הפרסי המעופף ? ....
ועל ההיליפט ? ....

חמור :lol: העיקר תהיה מרוצה ... :!:

גיא
30-06-04, 14:46
לעניין הל"ר .. אני לא בטוח שסמוראי בלי נעילות עולה שם בלי פירפורון אפילו ....

eran4x4
30-06-04, 16:02
הקונטרה מאיה תקבל ביקור מהדיסק 9'' שלי, כך שהיא תהפוך ל1/3 WRAP בצד של התושבת הקבועה.

אפשר בבקשה הסבר, לא הבנתי את כוונת המשורר

אלון_ק
30-06-04, 23:56
ערן,
הקונטרה מאיה מקיפה את המאיה לחלוטין היום באיזור העיניים. דהיינו, עיגול בתוך עיגול.
מחר אני אקח דיסק 9'', ואחתוך 2/3 מהעיגול של הקונטרה מאיה. בכך אני אפנה יותר מקום לתנועה שלה בין התושבת החדשה לתושבת המקורית, אבל עדיין ישאר 1/3 עיגול שיתמוך במאיה במידה והיא קורסת - מספיק כדי להגיע הבייתה (איפה שיש קפיצים ספייר).

גיא,
אין ספק שאתה צודק. מרווח הסרנים והמשקל של הסמוראי לא יאפשרו כזו עליה בלי פירפורים.

אבל לסמוראי הזה יש שתי נעילות... ומהלך! :lol:
וכן, מגיעה לך תודה גדולה. מאוד.

נמרוד, תודה. אשים דגש.

eran4x4
01-07-04, 00:30
אלון

"חששתי" שזו תהיה התשובה.

הקונטרה לא סתם עוטפת את המאיה , התפקיד שלה הוא שבמקרה והמיה תשבר הקונטרה תשמור את הסרן במקום (מניעת תזוזה של הסרן אחורה), חיתוך כמו שאתה מתכנן משמעותו שאתה מוותר על הפונקציה הזאת של הקונטרה.

אם החלטתה לוותר על הנ"ל ואתה שלם עם זה, מי אני שהפריע אבל אם יש אופציה אחרת (שינוי לא מסובך מידי בתושבת והצרת החלק העליון בקונטרה) הייתי בוחר בדרך השניה.

אלון_ק
01-07-04, 11:35
ערן,

ראשית - לסמוראי שלי עם הקפיצים הקודמים אין קונטרה מאיה מאחור. לייתר דיוק, היא איננה מקיפה את המאיה בכלל. תסתכל בתמונות, אתה תראה. מבחינתי, כל שיפור מבורך.

לעיקר, אתה צודק באופן כללי אבל טועה במקרה הספציפי, לדעתי. אני קודם כל משאיר עין אחת של הקונטרה מאיה לא נגועה (זו שבצד של הנדנדה, אני רק אצר אותה מעט), כך שכבר יש לי ביטוח לחצי קפיץ. בצד התושבת הקבועה אני אשאיר 1/3 עיגול, מה שבהחלט אמור לאפשר נסיעה הבייתה, גם אם בזהירות. התמיכה בהחלט לא תהיה טובה כמו קודם, אבל היא תספק.

אני לא אבנה תושבת חדשה כרגע, אין לי כח (ונגמר החמצן לברנר, עד שיגיע חדש האוטו כבר צריך להיות במצב נסיעה - חוזרים ללימודים).

בכל מקרה, תודה - אם יש לך עוד הערות אני אשמח לשמוע.

אלון_ק
02-07-04, 18:58
ביום חמישי הלכתי לאלון הגליל, בין היתר לדלג לי על רמפת הRTI. ניתקתי בולמים וניגשתי לרמפה, רק כדי לגלות שעדיין יש הגבלת מהלך. אני מאמין שהשאקל קצת קצר מדי, אבל זה כבר לא משנה. התוצאות לא עומדות בציפיות שלי, אבל מהלך מתלה לא היה המטרה - אז אני רק חצי מאוכזב.

http://imgsrv.pic4u.co.il/d15b19c934e57601394849a84feda600020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/d15b19406aedf4a8044a24826e4375e0020000.a spx

זהו, הפרוייקט סגור. בסופ"ש הבא אני אטפל בשינוי הקפיצים עם הדיסק ושלום על ישראל - מתלה אחורי גמור.

הגיע הזמן לעבור לקדמי :twisted:

(סתם, קודם צמיגי 30/9.5 ויחסי ההעברה- צפי בתחילת אוגוסט. כמו כן כלוב התהפכות. אחרי זה יהיה זמן למשחקים).

סוזי המשתוללת
02-07-04, 23:33
אלון
הייתי היום בצריפין - מצטער שכחתי אותך :cry:
לענייננו - ראיתי שם מכופפת צינורות קומפלט חדשה בקרטון עם כל המתאמים לקטרי צינור שונים 12 טון ב 600 ש"ח
פרס 600 ש"ח אוי כמה שהייתי קרוב לקנות :cry:
טירפור קטן יותר משלי 1500 ש"ח :P :lol:
בקיצור קניתי רק מעמדים וגרזן

נמרוד
04-07-04, 11:17
אלון
הייתי היום בצריפין - מצטער שכחתי אותך :cry:
לענייננו - ראיתי שם מכופפת צינורות קומפלט חדשה בקרטון עם כל המתאמים לקטרי צינור שונים 12 טון ב 600 ש"ח
פרס 600 ש"ח אוי כמה שהייתי קרוב לקנות :cry:
טירפור קטן יותר משלי 1500 ש"ח :P :lol:
בקיצור קניתי רק מעמדים וגרזן

המכופפץ בצריפין נראית מפתה. אבל, ארז קנה אחת והוא מאד לא מרוצה. תשאלו אותו קודם.

אייל
04-07-04, 11:49
סוזי, מדובר במעקמת צינורות הידראולית שעושה עבודת עיקום ועיוות מצויינת - מכופפת זה לא!

אדי
04-07-04, 21:18
התוצאות לא עומדות בציפיות שלי
למה?

סוזי המשתוללת
05-07-04, 00:06
אין לי מושג במה המכופפת הנ"ל שונה מזו של חבר שלי שבונה כלובי התהפכות איתה
לי היא נראית אותו הדבר בדיוק

אייל
05-07-04, 10:57
היא אכן נראית רצינית ומיקצועית אבל הצינורות לא חושבים ככה :oops: :oops: :oops:

בהזדמנות כשאתה נוחת אצל אלון אתה מוזמן לחצות את הכביש (לעלות לכרם מהר"ל) לראות ולנסות אותה - תופתע כמה אפשר להתאכב...

נמרוד
05-07-04, 11:06
אין לי מושג במה המכופפת הנ"ל שונה מזו של חבר שלי שבונה כלובי התהפכות איתה
לי היא נראית אותו הדבר בדיוק

תשאל את שפי כמה המכונה שלו עלתה... אני מנחש שיותר מ600 שקלים. :lol:

itayhi
05-07-04, 12:48
התוצאות לא עומדות בציפיות שלי
למה?

אדי
אלון קיווה למהלך מתלה גדול יותר ממה שהוא קיבל בסוף.
בכל מקרה זה לא כזה קריטי כי מהלך המתלה לא היה המטרה אלה רק הצ'ופר שבצד
כל הרעיון היה למטרת הגבהת הרכב לטובת צמיגים גדולים יותר...

בכל מקרה אני אשאיר לאלון לכתוב פה תשובה יותר מדויקת

איתי

אלון_ק
05-07-04, 21:35
איתי צודק, בגדול.

אני התחלתי את הפרוייקט עם מספר מצומצם של דרישות ממערכת המתלים. דרשתי מתלים שיאפשרו צמיג עד 32' לפחות, שיוכלו להחזיק עומס מלא של כלוב+מדרגות+פגוש+צמיג+היי ליפט+ג'ריקן+ציוד מלא לטיול+ אדם מאחור ועדיין להתנהג יפה. במקום השני העמדתי נוחות נסיעה (היה לי די ברור שזה לא באמת אופציה, אבל מאוד רציתי להפטר מהשקיעה המרגיזה מאחור שקרתה לאחר כל קפיצה).

במהלך הפרוייקט התברר שהפוטנציאל של הקפיץ גבוה בהרבה מהדרישות שלי. משום היתרון הברור בהוספת מהלך איכותי, החלטתי ללכת על זה. תו"כ הבניה, בניסיון השלישי והמוצלח, קיבלתי דגימה מהמהלך האפשרי כשהרכב היה על הבלוקים (פרסמתי את התמונות). ברור לגמרי שהמהלך הפוטנציאלי של הקפיץ גדול בהרבה מזה שמוצג על הרמפה, שכן המהלך על הרמפה כמעט ואיננו שונה מזה שהיה על הבלוקים. אני ציפיתי לראות גלגל בורח מהרכב באופן משמעותי, לא מעט כל כך.

מאחר והמטרות העיקריות הושגו, אני לא הולך להשקיע זמן וכסף שאין לי במהלך מתלה כרגע. אני אסיים את שאר הפרוייקטים, וביום שאגיע למצב שאני משנה את מערכת המתלים הקדמית יהיה על מה לדבר.

אדי
05-07-04, 21:53
אין הבדל משמעותי בפתיחת מתלה ה"אמיתית", כלומר המרחק בין תושבות הבולם למשל, בין פתיחה ע"י הרמת הרכב או פתיחה ע"י עליה על רמפת RTI - זה רק נראה יותר טוב בגלל זווית הגלגל והתפתלות הקפיץ. בגדול מה שקיבלת על הבלוקים זה בערך מה שקיבלת על הרמפה. וזה יפה מאוד לסמוראי.

אדי

אלון_ק
05-07-04, 23:43
כעקרון נכון, אבל אתה שוכח שעל הבלוקים לא היה כמעט לחץ על הגלגל הנגדי - הוא היה רק 1/2 סגור. וגם על הRTI הקפיץ לא פתוח עד הסוף. אם לא היה לילה הייתי מצלם, אבל בוא נאמר שזה כמעט זהה לתמונות ליד הלנדרובר.

וכן, זה מהלך נאה מאוד לסמוראי. אבל אתה יודע איך זה, אפשר יותר ואני רוצה להוציא את המקסימום, למצות את הפוטנציאל.

asafk
05-07-04, 23:49
לאט לך, אלון.
קודם כל- התוצאה בהחלט מרשימה. הסמוראי שלך מתחיל להיות בליגה של הגדולים- גלגלים בגודל מתאים, ואתה כבר ממש שם.

חכה עם לשפר עוד. אתה עדיין לא יודע איך הרכב מתנהג בגבה הזה...

אסף.

itayhi
06-07-04, 00:36
אני רק אוסיף אחת קטנה משלי...
כשנסענו לאלון הגליל ביום חמישי אני נהגתי ברכב שלי וראיתי את הסמוראי של אלון
בסיבובים....
אללה יסתור....הגלגל הקדמי שלו נראה כמעט כאילו הוא עוד שניה עוזב את הכביש והולך לטייל.
צריך לבדוק את זה.
אה כן, אלון, שכחתי לספר לך את זה..אתה יודע...לא הייתי בדיוק במצב סביר...
סליחה..........

איתי

k2000
06-07-04, 00:41
לא יודע מה אתה רואה אבל כשאני הייתי אצל אלון ביום שבת הרכב שלו היה בדיוק בגובהה
הרכב שלי אם אני לא טועה (אצלי עירגול).
ונהגת על שלי אז למה אתה חושב שיש הבדל?

חגי

אלון_ק
06-07-04, 00:48
איתי, אתה גם שוכח שהמוט המייצב שלי מנותק. בדקתי את זה, לאור טענתך בשישי, והגלגול נורמלי לחלוטין. מבפנים הוא אפילו מרגיש פחות, אבל ייתכן וזו אשליה - לכן בדקתי בעזרת חבר שנהג ברכב (כן, הרשתי למישהו לנהוג לי באוטו. לא, אתה לא יכול :lol: ).

אסף, העצה בהחלט במקומה ואני לוקח אותה במלוא הרצינות. השיפורים הבאים יהיו יחסי ההעברה, והם יגיעו רק עוד כחודש. אח"כ יגיעו הצמיגים, בשאיפה עד סוף ספטמבר. כלוב התהפכות לא יסתיים לפני אוקטובר ומיני מיגונים תחתונים - מיגון חדש למיכל הדלק, מיגון לטרנספר ולדיפ' בסרנים יסתיימו רק בתחילת החורף להערכתי. רק אחרי כל אלו אני אתפנה לחזור למערכת המתלים, ובקצב שלי כרגע מדובר על חודשים לא מעטים, בהם אוכל להתרגל להתנהגות הרכב (והתנהגות השוטרים אליו... :cry: ).
ותודה, אגב.

אלון_ק
21-07-04, 00:16
עדכונים:

למערכת יש 3 שבועות על הכביש כרגע, עם מעט מאוד שטח. התנהגות הרכב עדיין טובה מאוד, אם כי אני בהחלט שם לב כיום שהקפיץ HD, בפרט בבמפים קטנים בתדירות גבוהה. זה עדיין יותר נח ממה שהיה קודם, אבל בהחט קשיח מאוד. אולי אפילו מדי.
הניחוש השתלם ואין שקיעה נוספת של הקפיצים מעבר לנק' שהם היו בה. כנראה שהמשקל של הסמוראי לא עושה עליהם רושם בהשוואה לסיקס. נכון, זה רק 3 שבועות ועוד תהיה שקיעה עם הזמן, אבל אין שקיעה ראשונית כזו כמו אחרי ערגול. שחרור מאמצים בעצם התבצע ע"י הבעלים הקודמים (תודה שוב, עומר :lol: ).
היום אני יכול לומר בוודאות מוחלטת שזוויות הגלגול של הרכב פחתו. אחרי 8 חודש של נסיעות על אותם כבישים יום יום (סיבובי בית אורן), אין בכלל ספק שהיום אני מתגלגל פחות. ובכ"ז, אני נוסע לאט יותר - הן משום עצתו של אסף, הן משום מרכז הכובד, הן משום שגלגול המרכב איננו משנה את מקדם החיכוך הסטטי המקסימלי של הצמיג.

בעתיד הקרוב (ספטמבר?):

תושבות חדשות, מורחקות מעט יותר. מדידה מגלה שיש אופסט של 1 ס"מ מהמרכוז הקודם שזה לא נורא, אבל כל ס"מ ייחשב עם צמיגים 30/9.5. אני גם רוצה להוריד את החור קצת ולהגביה את הרכב יותר, משהו כמו 2 ס"מ משום שאני רוצה לנצל את כל מהלך הסגירה שלי גם עם צמיגי 30/9.5 (הבמפ סטופ הונמך בהתאם לצמיג, לא למערכת המתלים, אז יש עוד כ2 ס"מ סגירה שהוא מונע).

צביעה. עם כל החישובים, הספרים, שיחות הטלפון והעזרה הוירטואלית פה, דילגתי על הפרט הזה במחקרי. מסתבר שרצוי לצבוע כמו כל מתכת רגילה בצבע יסוד - מה שדי הופתעתי לגלות. יש כזה דבר יסוד שחור? אני לא רוצה קפיצים אדומים/כסופים, והצבעים העליונים לא מחזיקים כמו יסוד.

הארכת שאקלים אחוריים ל14 ס"מ. נו שווין, נרוויח עוד קצת זווית עבודה. מקסימום נעשה חיזוקים לתושבות המקוריות אם הם יתחילו לקרוס.

מהלך מתלה: לא בעתיד הקרוב, אבל מתישהו - כשישעמם לי. גשר בולמים בV הפוך סטייל מר קנדל, בולמים ארוכים ויאללה...

עוד עדכונים אם וכשתהיה התקדמות. או בעיות...

סוזי המשתוללת
21-07-04, 12:58
אסף / אלון
אחת הבעיות בשאקלים ארוכים היא היציבות ומנסיון על סמוראי ההבדל גדול בין שאקל מקורי לבין שאקל מוארך
הרכב שלי גבוה לפחות כמו של אלון ועם מהלך דומה אבל עם שאקלים מקוריים ובולמים עבים יותר
אין לי טענות לגבי הנוחות להיפך אבל היציבות השתפרה פלאים (הבולמים בתחום העבודה הנכון)וכך גם יכולת השיכוך בנסיעה מהירה בשטח וזויות הגלגול ללא מוט מייצב סבירות
כך שהבעייה נעוצה באורך השאקלים ובזוית שלהם
מתי עושים השוואת נסיעה

ryanai
21-07-04, 19:12
http://www.zukiworld.com/month_050104/feature_trailtough_questreview.htm

ryanai
21-07-04, 19:19
חסר הטקסט להודעה ללינק למעלה:
לינק לביקורת על מוצר Aftermarket של קפיצי YJ לסמוראי.
לקחו 3 בעלי סמוראי ונתנו להם נסיעת מבחן על סמוראי משופר וזה מה שהם חשבו.
ס"הכ דומה מאוד להתרשמות של אלון.

סוזי המשתוללת
22-07-04, 00:44
היום יצא לי לנסוע על הנקסוס מוביל ואפילו הורשה לי לנהוג שלא לאמר לדלג מעל פסי האטה
הרכב מתנהג יפה מאד ו"בעיית היציבות" איננה בעייתיתכלל ועיקר אלא מכיוון שהחמור עשה חצי עבודה ולא טיפל גם בחלק הקדמי שם הקפיצים עייפים ולכן הבולמים לא מתפקדים טוב
בסה"כ התרשמות חיובית מאד
way to go kid :P 8)

yoav
22-07-04, 01:39
הורדתי הסרטון מהלינק למעלה- וואו! מה זה מהלך המתלה הזה? איזה צמיגים אלו? ממש דיפנדר קטן וכחלחל....

dizza man
01-11-04, 22:19
שאלה..?

העלים הקידמיים שלי גמורים והם כבר מתעקמים כלפי מטה ..
(מכיוון שאני חובב קפיצות לגובה ועליות חמרה בפול גז עם ווילי בסוף)

1.איך אני מערגל לבד??
2.איך אני מרכך אותם קצת??
והאם תוספת של עלה -(לפי איש הקפיצים שלי התשובה חיובית)- תעזור לרכות..
הוא רוצה על זה 400 שקל, הוספת עלה וערגול ל2 הקידמיים

3.מישהו ממכם הרכיב עלים אחוריים מקדימה?
אני חושב על זה וזה באמת מעניין אותי כי הם יותר ארוכים קצת וגם יותר רכים!!

אשמח לעצות ולדעה שלכם..

שעיה כליף
01-11-04, 22:47
תראה את זה
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4717
ואת זה
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5427
וגם את זה
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4920
אז כפי שראית ערגלתי, אפשר לבד, ואם כל מה שכתבת על מה שעשית נכון אז לא צריכה להיות לך בעיה.

אלון_ק
02-11-04, 04:19
1. ראה קישור שלישי של שי.

2. מאריך מאיה. הוספת קפיץ תעלה את הקבוע שלו, תחליף קפיצאי.

3. כמו 1.

השאלות טובות ובמקומן, אבל השרשור לא נכון. אני מעריך את זה שחיפשת ומצאת שרשור שיתאים לשאלותיך, אבל פיספסת בקצת (זה ספציפית על התאמת קפיצי CJ). לא נורא, לא קרה כלום - רק בבקשה המשך (באם תבחר לעשות כן) באחד הקישורים ששי נתן.

אלון.

dizza man
02-11-04, 08:17
עכשיו הבנתי what the fuck is שירשור

sorry 8) l:

suzuki127
09-02-06, 01:10
יכול להיות שאני מקבל קפיצים של סיקס מה אני צריך לעשות כדי להתאים אותם לסמוראי שלי??כאשר מדובר בסמוראי מודל 90.
תודה למשיבים

arik6699
09-02-06, 09:49
כמה עולים זוג קפיצים למי שלא מקבל ?

lior_b.s
09-02-06, 10:27
אני מאמין שתמצא את כל התשובות כאן

http://www.jeepolog.com/148.html

ליאור

dizza man
09-02-06, 12:41
כמה עולים זוג קפיצים למי שלא מקבל ?

לי יש 2 קפיצים ב300 ש"ח 2 קידמיים לסיקס

אלון_ק
09-02-06, 14:10
אריק, אצל סמו בצומת ירקונים יש קפיצים של CJ. המחיר תלוי ביכולת המיקוח שלך, סביבות 150 לפינה.

-->