PDA

צפייה בגרסה מלאה : Honda Powered Mini Rock crawler

omernesh
19-04-09, 09:16
זה בהחלט אחד הפרויקטים הכי יצירתיים ויפים שראיתי:
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=633445&highlight=honda+power
הבחור תותח.
מעניין מה רמת העבירות של הצעצוע הזה :)

lizard
19-04-09, 10:20
המתלים שלו "קצת" בעייתיים. לא בתצורת ONE LINK אלא בשל כך שהוא השתמש במיסב קצה ולא במיסב ייעודי (שעולה בסביבות ה250 דולר בארה"ב).

זה מה שאתה רוצה? כזו באגי?

סוזי המשתוללת
19-04-09, 10:24
אם לא היית עצלן היית רואה ;)
http://www.youtube.com/watch?v=bht_LxTjyAY
היא נותנת בראש לכל המתחרים מאתמול ובלי כננת !!!!:(

סוזי המשתוללת
19-04-09, 10:28
המתלים שלו "קצת" בעייתיים. לא בתצורת ONE LINK אלא בשל כך שהוא השתמש במיסב קצה ולא במיסב ייעודי (שעולה בסביבות ה250 דולר בארה"ב).

מיכה
אתה זיין מח ברמות
תסתכל לפני שאתה מגיב ותפנים שזה צעצוע לילדה בת !!!!
אתה בגיל 20 היית ארואה כזה כלי ורץ לאונן !!!
מצטער על השפה הבוטה אבל לא יכול להיות שתהיה "הורס מסיבות " כל חייך
תן להנות
הלוואי ואני אוכל לבנות לילדות שלי כזה צעצוע !!!!!
ואתה יודע מה .
אני מאחל לך שגם אתה תבנה כזה - לא יותר טוב
פשוט תסתכל בקישור הוידאו ותתקדם גם לאחרים
לכולנו יש הרבה מה ללמוד מילדה בת 7 ומהשקט הנפשי שלה

סוזי המשתוללת
19-04-09, 10:30
וכן מיכה
אני רוצה כזאת - לליגת העבירות במסלולים אתמול היא הייתה מככבת ועושה צחוק מכל המשופרים - ובלי כננת !!

omernesh
19-04-09, 10:33
להלן הכלי בפעולה:
http://www.youtube.com/watch?v=LTrO6lGkLI8&playnext=1&playnext_from=QL
יש עוד סרטונים שהבחור העלה.
מרשים לכלי כזה קטן. לעניות דעתי יש לכלי עבירות יותר טובה מ RZR ודומיו.

omernesh
19-04-09, 10:34
אם לא היית עצלן היית רואה ;)
http://www.youtube.com/watch?v=bht_LxTjyAY
היא נותנת בראש לכל המתחרים מאתמול ובלי כננת !!!!:(

אם לא הייתי עצלן הייתי טורח לעשות refresh על השרשור ורואה שכבר יש תגובות חחח ;)

omernesh
19-04-09, 10:38

פרט הסבר ונמק. לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך בנושא המתלים והמיסב הייעודי :).

ולשאלתך, אתה יודע מה, כן. זה אחלה בסיס. המימדים מעולים (כמובן שאני ארחיב טיפה ואגדיל באיזה 10 ס"מ את האורך). זה פתרון ממש אלגנטי.
נכון, זה לא Rock Crawler אכזרי כמו הצפרדע ודומיו (שאלהים יעזור, כמה שהייתי רוצה כזה), וכבר הייתי המון שנים עמוק בעולם הג'יפים ואני מחפש משהו שונה.

זה לא הכי חזק בעולם, אבל זה נראה אדיר! יקח טיול שלושה ימים במדבר בכיף.

lizard
19-04-09, 23:28
דבר ראשון, סוזי, אתה חתיכת אידיוט שלא מבין מה כתבתי אבל מילא, כנראה שאת העובדה הפשוטה שהוא השתמש במיסב קצה רגיל לא אומרת לך הרבה. נכון מיסב גדול אבל לא כזה שתוכנן לשימוש הזה.
זה שהרכב נראה לך סוף הדרך בדקה וחצי ביוטיוב לא אומר שאחרי דקה וחצי הוא לא נשבר לחתיכות ואתה יודע את זה טוב מאוד. באינטרנט כולם מוצלחים, כולם טובים וכולם יודעים את התורה רק שבמציאות הרבה מאוד רכבים שמתלהבים מהם חוזרים שבורים. רק שאתה לא רואה את זה כי אף אחד לא מפרסם כשלונות.
אולי זה צעצוע אבל עדיין זה כלי ממונע ויש לו כוח. לא בטוח שהוא לא יותר חזק מהרכב שלך.

עומר, המתלה שאתה רואה על הרכב הזה זה מתלה שנקרא ONE LINK. יש משולש שמרותך לסרן ובקצהו יש מיסב כדורי שנותן אפשרות תנועה לכל הכיוונים פרט לקדימה ולאחור. בנוסף יש מוט שבלית ברירה נקרא לו מוט פנהרד שדואג שהתנועה של הסרן תהיה רק למעלה למטה. כחלק מתצורת המתלה הסרן מתקדם קדימה ואחורה מהשלדה ברדיוס מסויים אבל זה לא הנושא כרגע.
הרכב בנוי מדהים. אני רק טוען שלמרות שמדובר על "רכב צעצוע" עדיין מדובר על רכב עם כוח ולכן מיסב קצה שלא תוכנן בעיקרון לשימוש הזה הוא לא מתאים.

המיסב שהוא השתמש בו:
http://i189.photobucket.com/albums/z148/draggbody/honda%20buggy/IMGA0427.jpg

וזה מיסב ייעודי לסוג הזה של המתלים. מיסב כזה יכול להחזיק, ומחזיק, סרני רוקוול על צמיגי ענק
http://memimage.cardomain.com/member_images/10/web/766000-766999/766969_97_full.jpg
http://i209.photobucket.com/albums/bb314/Y-TOUGH/18Nov_0004.jpg

סוזי, מה נראה לך יותר מתאים?

omernesh
19-04-09, 23:42
כן, קראתי את זה בשרשור שלו בפיראט. חשבתי שאתה מדבר על משהו אחר.
אני מסכים איתך לחלוטין בנושא הזה. כנשמצא הונדה סיביק מפירוק, נביא את זה לדיון קונקרטי. אני לא רוצה לדבר באוויר כרגע.
אני מניח שהמיסב הזה לא יקר מדי ואני אכן אשתמש בו.
כל החלקים שהוא השתמש שם זמינים וזולים מאוד.
סרנים משומשים של סמוראי, כמה כבר צריכים לעלות? (אני בקיא יותר בענייני דנה :) ).
דרך אגב, באותו נושא, בהמשך לאי בקיאותי בסמוראי ומכלוליו, הצלבים בסרני סמוראי, STOCK, יכולים להחזיק 33"??? נשמע לי גדול עליהם.
ולפי מה שהבנתי, הוא שידך תיבת העברה של סמוראי כמו כן, למנוע. אני טועה?

lizard
20-04-09, 07:01
תתחיל קודם בגודל צמיג. אתה רוצה 33? לדעתי שימוש בדנה 44 מאחור ודנה 30 מקדימה יתן פתרון מעולה.
אני לא חושב שאתה צריך טרנספר בנוסף לגיר של הרכב, אני אסביר.
המנוע והגיר הם רוחביים ואתה מסובב אותם להיות אורכיים. בכל גיר שכזה יש דפרנציאל (אגב, אתה תצטרך לפרק את הגיר ולרתך את הדפרנציאל הזה כמובן) שתלוי כמובן ברכב, היחס שלו משתנה.
מה שיקרה זה בעצם שאתה כל הזמן כאילו תהיה משולב בLOW. מאחר והיחס בדפרנציאל הזה הוא לרוב די נמוך (1:3-1:4 וכדומה) אז זה נותן לך CRAWLING RATIO לא רע בכלל.
כמובן שתבחר במנוע וגיר שיש להם יחס טוב בדפרנציאל.

אתה יכול להשתמש בJOINT360 שזה המיסב ששמתי תמונה שלו או שאתה יכול להשתמש בתצורת 4LINK סטנדרטית יותר. העלות הכללית של המיסבים היא די דומה. כל מיסב JOINT360 עלה בזמנו בסביבות ה300 דולר, כל מיסב שאני מייבא עולה בסביבות ה200 שקל (יש הנחה נוספת לכמויות) אתה צריך או 16 מיסבים רגילים או 2 מיסבי JOINT360 ו4 מיסבים רגילים אבל חזקים מאוד (בשביל לרסן את הסרן במקום). אני חושב ש16 מיסבים יעלו לך בסופו של דבר זול יותר ויהיו יותר ניתנים להחלפה ולתחזוקה אבל לדעתי ההחלטה היא בהתאם לתכנון הכללי של הרכב. אתה יכול לתכנן את המתלים כONE LINK או כ4LINK או שילוב של שניהם.

אני חושב שהרכב צריך להיות ארוך יותר מזה שהבחור בנה, כמה ארוך בדיוק זה תלוי במהלכי מתלה שאתה רוצה. הסיבה לאורך היא גם בשביל היציבות וכושר הטיפוס וגם בשביל אורך דרייבשאפט מספק.
מאחור הייתי הולך על 4 לינק ומקדימה על 3 לינק+פנהרד/ONE LINK/4LINK, הכול תלוי באורך הרצוי של הרכב.
בניגוד למה שהוא עשה שם (חיבר את הדרייבשאפט עם יוק שנכנס לגיר) אני הייתי עושה בדיוק מה שברוך עשה בצפרדע שלו ומחבר את הדרייבשאפט לנאבה של האוטו ומשתמש בברקס המקורי, מה שמאפשר לך לגלח די ביסודיות את הסרנים ולהוריד מהם הרבה משקל. המשקל אמנם לא נעלם אבל במקום להיות משקל לא מוקפץ הוא הופך להיות משקל מוקפץ. אבל זה כבר בשלב מתקדם יותר של הבניה, כשתראה אם בכלל יש לך מקום לשים שם את הברקסים (לפני ואחרי הגיר).

זה בגדול וממש בפשטות. אני לא חושב שרכב כזה יעלה פחות מרכב כמו צפרדע של ברוך (החלקים הם כמעט זהים לחלוטין) אז במקרה הכי "גרוע" אתה יכול לשים מנוע מרכזי ו2 מושבים מצידיו. זה עושה את הרכב קצת פחות אינטימי אבל אז יש לך יותר אפשרויות לאורך ומהלכי מתלה.

סוזי, אני מצטער שקראתי לך אידיוט. פשוט עצבנת אותי.

omernesh
20-04-09, 09:21
תתחיל קודם בגודל צמיג. אתה רוצה 33? לדעתי שימוש בדנה 44 מאחור ודנה 30 מקדימה יתן פתרון מעולה.

אתה זוכר מה הפרשי הרוחב בין סרני סמוראי לדנות? נראה לי שדנות קצת יותר יקרות (mental note: חייב למצוא מגרש פירוקים טוב :) ), רכב רחב מדי מאבד את האפקט הרצוי, אלא אם כן ישנן דנות ברוחב צר יותר. מה לגבי אופציית שימוש בסרני טויוטה. יש להם מוניטין של סרנים קלים וחזקים, שיודעים לקבל את רוב השיפורים הסבירים בשוק.

אני לא חושב שאתה צריך טרנספר בנוסף לגיר של הרכב, אני אסביר.
המנוע והגיר הם רוחביים ואתה מסובב אותם להיות אורכיים. בכל גיר שכזה יש דפרנציאל (אגב, אתה תצטרך לפרק את הגיר ולרתך את הדפרנציאל הזה כמובן) שתלוי כמובן ברכב, היחס שלו משתנה.
מה שיקרה זה בעצם שאתה כל הזמן כאילו תהיה משולב בLOW. מאחר והיחס בדפרנציאל הזה הוא לרוב די נמוך (1:3-1:4 וכדומה) אז זה נותן לך CRAWLING RATIO לא רע בכלל.
כמובן שתבחר במנוע וגיר שיש להם יחס טוב בדפרנציאל.

אוקיי, מובן ומכיר. הסיבה שהעלתי את נושא הטרנספר מלכתחילה היא דווקא נושא ה LOW וה- HIGH.
אני מעוניין להישאר עם האופציה הזו. משתי סיבות. הראשונה, לסוע ב LOW כל הזמן נורא מעמיס על המנוע. מעבר לכך, אני בטוח שאתה מכיר את התחושה של נסיעה ב LOW. הרכב נורא קופצני ומגיב בעצבנות לכל נגיעה בגז.
שנית, וזו הסיבה העיקרית, הרכב ישמש בהכרח כרכב טיולים, שיצטרף לכלים שונים, כגון ג'יפים וטרקטורונים. מכיוון שחלקים גדולים מטיול ממוצע הם נסיעת שבילים, אני אצטרך את היכולת לשייט ב60-80 קמ"ש, בלי לקרוע את המנוע על קצה גבול המעטפת מבחינת סל"ד ותצרוכת דלק.

ודרך אגב, הנעילה תתבצע בדפרנציאלים, בסרנים, בעזרת דטרויט לוקרים (משומשים ;), נפלאות ה EBAY)

לגבי סוגיית המנוע. הבחור השתמש ב iVTEC של הונדה. מנוע אמין ומספיק חזק למשקל של הרכב (משהו בסביבת 120 כ"ס ו15 ק"ג +- מומנט, אם זכרוני אינו מטעה אותי). נראה לי שהסיבה הכי טובה להשתמש במנוע כזה זה יחס הכוח - משקל שהוא מספק והעובדה שהוא בתצורת V6 (שוב, אם אני זוכר נכון :) ).
אם אני אצליח למצוא נבלה, שמסרה את נשמתה לבורא והשאירה אחריה מנוע נחמד כזה, עם המכלולים, מה טוב. אם לא, נאלתר בהתאם לתנאים בשטח.

כבר היום יש ברשותי סיטרואן קסנטיה, שנת 2000, בעלת 2000 סמ"ק, אטומטית, שעומדת כבר זמן מה, ללא קונים באופק. אני לא שש להשתמש בה לצורך הפרויקט כי המנוע הזה לא אמין, ולא מספק מספיק מומנט. לפחות ככה מרגיש לי באופן אינטיאוטיבי.

אני מכיר חבר שיש ברשותו מרצדס 190E, שנת 86, או משהו כזה. זה נראה לי אחלה מנוע. אמין בצורה מדהימה. ים כ"ס (משהו בסביבות ה 170) ומשהו כמו 25 ק"ג מומנט. כל זה בתצורת V8. אני בוחן את האפשרות להשתמש במנוע הזה, על מכלוליו, לטובת העניין. אני חושש שהמנוע, פיזית, כבד מדי ושהוא יתן לי יותר מדי כוח לרכב כזה קטן.

נראה לי שאני אכוון למנוע V6 דיזל. הם מאוד אמינים, ביחס לבנזין ומספקים, בדר"כ, מומנט עדיף. לגבי המהירות, זה פחות מדאיג אותי.

אתה יכול להשתמש בJOINT360 שזה המיסב ששמתי תמונה שלו או שאתה יכול להשתמש בתצורת 4LINK סטנדרטית יותר. העלות הכללית של המיסבים היא די דומה. כל מיסב JOINT360 עלה בזמנו בסביבות ה300 דולר, כל מיסב שאני מייבא עולה בסביבות ה200 שקל (יש הנחה נוספת לכמויות) אתה צריך או 16 מיסבים רגילים או 2 מיסבי JOINT360 ו4 מיסבים רגילים אבל חזקים מאוד (בשביל לרסן את הסרן במקום). אני חושב ש16 מיסבים יעלו לך בסופו של דבר זול יותר ויהיו יותר ניתנים להחלפה ולתחזוקה אבל לדעתי ההחלטה היא בהתאם לתכנון הכללי של הרכב. אתה יכול לתכנן את המתלים כONE LINK או כ4LINK או שילוב של שניהם.

אתה מייבא? שלח כתובת, URL ומספר טלפון. תמיד עדיף לקנות מחברי הפורום.

אני חושב שהרכב צריך להיות ארוך יותר מזה שהבחור בנה, כמה ארוך בדיוק זה תלוי במהלכי מתלה שאתה רוצה. הסיבה לאורך היא גם בשביל היציבות וכושר הטיפוס וגם בשביל אורך דרייבשאפט מספק.

הרכב יהיה ארוך יותר, איך שלא מסתכלים על זה. אני 1.80 גובה, לא 1.30 כמו ילדה בת 7 :)

מאחור הייתי הולך על 4 לינק ומקדימה על 3 לינק+פנהרד/ONE LINK/4LINK, הכול תלוי באורך הרצוי של הרכב.

תלוי באיזה תצורה יותר אמינה ונותנת יותר גמישות.

בניגוד למה שהוא עשה שם (חיבר את הדרייבשאפט עם יוק שנכנס לגיר) אני הייתי עושה בדיוק מה שברוך עשה בצפרדע שלו ומחבר את הדרייבשאפט לנאבה של האוטו ומשתמש בברקס המקורי, מה שמאפשר לך לגלח די ביסודיות את הסרנים ולהוריד מהם הרבה משקל. המשקל אמנם לא נעלם אבל במקום להיות משקל לא מוקפץ הוא הופך להיות משקל מוקפץ. אבל זה כבר בשלב מתקדם יותר של הבניה, כשתראה אם בכלל יש לך מקום לשים שם את הברקסים (לפני ואחרי הגיר).

מכיר את התצורה. היא גם מרחיקה את הדיסקים מכולרות כגון בולדרים סוררים :) אבל זה מוריד אותי מארבע בלמים, לשניים. מה שיצריך דיסקים יותר גדולים או / ו יותר קליפרים. לא? בכל מקרה, לא בעיה. פתיר.

זה בגדול וממש בפשטות. אני לא חושב שרכב כזה יעלה פחות מרכב כמו צפרדע של ברוך (החלקים הם כמעט זהים לחלוטין) אז במקרה הכי "גרוע" אתה יכול לשים מנוע מרכזי ו2 מושבים מצידיו. זה עושה את הרכב קצת פחות אינטימי אבל אז יש לך יותר אפשרויות לאורך ומהלכי מתלה.
.
מנוע מרכזי זה בהחלט האופציה המועדפת כרגע. אני שמח שאנחנו "באותו דף" :)
יעלה פחות, בטח יעלה פחות. מנוע יותר זול, מכלולי STOCK ברובם. הכל יותר קטן, משמע פחות חומר.

lizard
20-04-09, 11:10
יש דנה 30 וAMC20 צרים כמו זבל. בעיקרון עדיף לך רחב=יותר יציבות.
סרני טויוטה מעוליםפ אבל עולים הון, הם גם לא כל כך נפוצים כמו שהיו בעבר. אם תחליט כן ללכת עליהם אז אתה בשקט יכול לשים צמיגי 35 ובהשקעה יחסית נמוכה גם 37 או 39.

אני חושב שאתה צריך לבקש מברוך לבוא לראות את הרכב שלו. בהוספה של טרנספר אתה רק מוסיף עוד יחידות הפחתה (מה שאתה לא צריך). על הגיר אתה לא יכול לוותר.

אתה חייב לרתך (חזק) את הדפרנציאל בגיר כי אחרת אם הגלגלים האחוריים יהיו תפוסים והקדמים חופשיים אז כל הכוח יגיע לקדמיים. עקרונית נעילה בגיר תפתור את זה אבל חבל על ההשקעה כי זה לא ממש משנה ברכב שחי רק בשטח.
כמובן שתהיה חייב נעילות בסרנים. לדעתי סרן אחורי עם מיני ספול וקדמי עם נעילה אוטומטית יהיו הפתרון הזול והטוב ביותר לשימוש שלך.

אני מייבא מוצרים של טרייל גיר ומוצרים של חברות אחרות. כשתחליט מה לעשות דבר איתי ואראה איך אוכל לעזור לך.

כשאתה שם את הברקסים -לפני- הדפרנציאלים של הסרן אתה מגביר את כוח הבלימה ביחס ישיר ליחסי העברה בסרן. לכן במקרה כזה אתה לא תהיה חייב להשתמש בבוסטר כלשהו (לא וואקום ולא הידרו). מה שמאוד מפשט לך את הבניה ואת העלויות.

בקשר למנוע אני לא יודע. תשתמש במה שיש לך.
היחס בין העלויות לגודל מטעה. הברזל של השלדה זו תהיה ההוצאה אולי הכי קטנה שלך. אולי 2500 שקל. מה שעולה יקר אלו כל הרכיבים שמסביב. בארץ רק מערכת הידראולית להיגוי קדמי עולה בסביבות ה4500-6000 ש"ח, תלוי מאיפה ואיך.

kobiarava
20-04-09, 13:44
עומר, בוא נחזור רגע להתחלה-מה אתה מחפש-רכב טיולים, רכב תחרויות, רכב קטן וקל או גדול וחזק, עלות נמוכה או ביצועים ללא פשרות, וכו'. לי נראה שהתפזרת למקומות מאוד רחוקים, למשל- הרכב שכרגע אתה מדבר עליו, יעלה לכל הפחות 50-70K ש"ח, וגם ישקול לפחות 1500 ק"ג. מדובר בהגדרה על רכב איטי, שייסע בלחץ 50-60 קמ"ש בהילוך הגבוה ביותר-זה מה שחיפשת?

קובי

omernesh
20-04-09, 16:56
עומר, בוא נחזור רגע להתחלה-מה אתה מחפש-רכב טיולים, רכב תחרויות, רכב קטן וקל או גדול וחזק, עלות נמוכה או ביצועים ללא פשרות, וכו'. לי נראה שהתפזרת למקומות מאוד רחוקים, למשל- הרכב שכרגע אתה מדבר עליו, יעלה לכל הפחות 50-70K ש"ח, וגם ישקול לפחות 1500 ק"ג. מדובר בהגדרה על רכב איטי, שייסע בלחץ 50-60 קמ"ש בהילוך הגבוה ביותר-זה מה שחיפשת?

קובי

א. מיכה, תודה על ההסברים. בהחלט מאיר עיניים וחשוב.

קובי, אני חושב שאפשר גם אחרת. זול לגמרי זה לא יהיה, אבל לא יקר בטירוף. השאיפה היא להתמרכז לסביבות ה 30. ואני ארחיב קצת.

מטרת הרכב להוות אלטרנטיבה לטרקטורון / RZR / ג'יפ קל (ספקטרום רחב, אני יודע, אבל זה הכיוון. זה יתמרכז בהתאם למה שהמציאות תציב בפני). קרי, רכב קטן וקל, במימדי RZR פלוס מינוס (בגלל זה אהבתי את התכנון של המיני קרולר הזה).
הרכב יצא לטיולים ארוכים, עם רכבים נוספים. לכן רכב שייעודי רק לעבירות, לא יתן פתרון. יחד עם זאת, אני ממש לא מחפש את המיזוג ומערכת הסטריאו, כפי שהבנת. באגי, זה באגי. זה לא תומקר צפונבוני שנוסע רק על אספלט (ויסלחו לי כל ילדי הרצליה פיתוח).
הרכב צריך להציג יכולות עבירות גבוהות, במידת האפשר ובמגבלות התקציב. בגלל זה אני חופר על נושא התכנון והמחקר. אני מנסה להוציא את הכי טוב שאפשר במינימום שקיים.

אני בחיפש קדחתני אחרי donor car. השאיפה היא למצוא רכב שיספק לי את רוב המכלולים. וכמו שאמרתי, בעזרת תכנון נכון, אני מקווה להוציא יותר מהקיים.
מעבר לזה, כמובן שלא תהיה ברירה ואצטרך לשפר פה ושם. בשביל זה יש ebay ומשפחה וחברים שטסים הרבה לארה"ב. דטרויט לוקר לדוגמה, כפי שאתה יודע, זול משמעותית בארה"ב וגודלו הוא כזה, שמאפשר להעבירו במזוודה.

תעבור על התכנון של הבחור שבנה את הבאגי הזה. מדהים איזו עבירות, ביחס למשקל ולמחיר, שהוא הצליח להוציא מזה.

חנן גולומבק
20-04-09, 17:24
תעבור על התכנון של הבחור שבנה את הבאגי הזה. מדהים איזו עבירות, ביחס למשקל ולמחיר, שהוא הצליח להוציא מזה.

אני מציע לך להכין רשימה מסודרת מאד ! של החלקים שאתה צריך.
לדעתי אתה תופתע לרעה מבחינת העלות.

זה יהיה הרבה יותר יקר ממה שאתה חושב. דא"ג מיסב הקצה שנראה בתמונה ליד פחית השתייה עולה 100 דולר בארה"ב.
בהצלחה.

kobiarava
20-04-09, 18:37
דטרויט לוקר לדוגמה, כפי שאתה יודע, זול משמעותית בארה"ב וגודלו הוא כזה, שמאפשר להעבירו במזוודה.

דטרוייט לוקר זה גוש ברזל ששוקל כ-10 ק"ג. אתה בטוח שתוכל לזרוק אותו למזוודה של הדודה שבאה לביקור?

אני חושב שאתה אופטימי מדי, ידידי, אם אתה חושב שתוכל לסגור פרוייקט כזה ב-30K, והלוואי ותוכיח שאני טועה. ההונדה לפירוק, למשל, תעלה לך לפחות חצי מזה (טוטאל לוס משנתון מוקדם). סרנים? נעילות? יחסי העברה? קויילאוברים? מערכת היגוי הידראולית? 5\6 צמיגי שטח גדולים על ג'אנטים? זו רשימה חלקית של חלקים שתצטרך לצבור עוד לפני שתשב לתכנן שלדה ומתלים.

בהצלחה-קובי

סוזי המשתוללת
20-04-09, 19:22
כשאתה שם את הברקסים -לפני- הדפרנציאלים של הסרן אתה מגביר את כוח הבלימה ביחס ישיר ליחסי העברה בסרן. לכן במקרה כזה אתה לא תהיה חייב להשתמש בבוסטר כלשהו (לא וואקום ולא הידרו). מה שמאוד מפשט לך את הבניה ואת העלויות.

שאלוהים יעזור לי
מי שמקשיב לך שם את החיים שלו בכפו או בכף המקלדת שלך:D
המשפט הזה נכון אך ורק לסרנים נעולים באופן קבוע ומלא
כדי להבין את זה צריך קצת דמיון וזה כנראה חסר לך ;)

lizard
20-04-09, 21:19
מר סוזי, איך בדיוק אתה חושב שזה עובד אצל צפרהונדה אחת שאתה מכיר?

אגב, אתה כמובן צודק שאם הסרן לא נעול אז זו בעיה אבל אין מצב שהסרן לא נעול. אחרת מה הפואנטה?

OFF-RoaD
21-04-09, 00:00
הבנאדם מדבר על לקנות דטרויט לוקר. לא על זיקה. והוא כתב את זה פה כבר עשרות פעמים...

עומר, אני מבין את הכיף האדיר שבבניה, אבל לי נשמע שאתה הולך לבנות משהו לא פרקטי בעליל...
אתה לא תוכל לדרוך על כביש. תצטרך להביא את הרכב עם עגלה לכל מקום, ולסיים טיול של שלושה ימים במדבר בנקודה שהתחלת, ועוד לוגיסטיקה מסובכת.
אתה לא תוכל (בטח לא בתקציב כזה) לבנות רכב שיוכל גם לעמוד בעבירות של גי'פ כמו סמוראי, מבחינת מהלכי מתלה ויחס זחילה, וגם יסע במהירות של באגי עם אחיזה והתנהגות של אחת.
שלא לדבר על זה שהוא צריך להיות דו-מושבי, עם מקום לציוד לשלושה ימים, וכו' וכו' וכו'.

תקנה איזה סופה מושקעת, או שתשקיע באחת. יותר עביר, יותר מהיר, יותר נוח, ויותר פרקטי.
רוצה לבנות משהו? תבנה משהו מיוחד, עם מטרה מוגדרת. לא תחליף גרוע למשהו קיים...

נמרוד
21-04-09, 07:46
עומר אתה מפוזר על גבי כל האינטרנט. ההונדה היא V6? המרצדס של חבר שלך V8? טרנספרים? סרנים? גילית את נפלאות Ebay? בתצורות מתלים אתה באמת מרחף אי שם... מזכיר לי מאד את ימיו הראשונים של הזוחל שמנהל איתך דו-שיח - הוא התקדם מאז (אם כי לא הרבה כמו שנדמה לו).

מצד שני, יאמר לזכותך, שדווקא יש לך רשימת דרישות קצרה והגיונית, שטרחת לחזור עליה שוב לפני שתי הודעות.

אכפת לך אם אפריע לדיון עם תמצית חוכמת הפורום הזה? מה הדבר הנכון לעשות, שגם יוביל אותך לאן שהוא?

omernesh
21-04-09, 14:21
טוב,
בוא נראה קודם איזה רכב אני מצליח לגרד ומשם נמשיך.
לקנות סופה ולשפר זו לא אופציה. הייתי כבר בסרט הזה פעמיים.

omernesh
21-04-09, 14:22
עומר אתה מפוזר על גבי כל האינטרנט. ההונדה היא V6? המרצדס של חבר שלך V8? טרנספרים? סרנים? גילית את נפלאות Ebay? בתצורות מתלים אתה באמת מרחף אי שם... מזכיר לי מאד את ימיו הראשונים של הזוחל שמנהל איתך דו-שיח - הוא התקדם מאז (אם כי לא הרבה כמו שנדמה לו).

מצד שני, יאמר לזכותך, שדווקא יש לך רשימת דרישות קצרה והגיונית, שטרחת לחזור עליה שוב לפני שתי הודעות.

אכפת לך אם אפריע לדיון עם תמצית חוכמת הפורום הזה? מה הדבר הנכון לעשות, שגם יוביל אותך לאן שהוא?

נמרוד, שוט. אני מקשיב.

נמרוד
21-04-09, 22:37
אתה לא בשל לממש את התוכניות שלך. אתה צריך לקחת את התקציב שלך, 30K ולקנות ג'יפ ברזל, ולבנות אותו. זה יכול להיות סיקס, סופה או סמוראי. הפנטזיה שלך לטייל במדבר שלושה ימים לא תתממש עם הבאגי הדמיונית, ובינתיים השנים יעברו והמחצבות יחרבו חצי נגב, והחצי השני יהפוך לשמורות סגורות.

גם מיכה הלטאה התחיל כמוך, טחן את המקלדת, בסוף קנה סיקס (במצב גרוע מאד, הרס אותו עוד יותר ואז למד ובנה ממנו ג'יפ לא רע בכלל!). כנ"ל לא מעט חבר'ה צעירים אחרים שהתחילו משלדות באגים, ועברו למסלול הנכון - רכב שטח חוקי לכביש, שקודם כל מטיילים איתו אשכרה, ואחר כך משפרים ובונים ולומדים לרתך ולתקן... ואחרי כמה שנים כאלו, מעטות או רבות, אתה תהיה בשל לתוכניות שלך.

אישית - 12 שנה של ג'יפאות (=בעלות על ג'יפ. לפני זה שנתיים DR, וצבא). לפני בערך 10 שנים התחלתי לפנטז על באגי. קניתי את הספר חסר התועלת "build your own dune buggy" מאמאזון. אחריו קניתי עוד... תן לי לספור... עשרות ספרים מוצלחים יותר בתחום שיפור ג'יפים, באגים, פבריקציה והנדסת הרכב. בערך 5 שנים עברו מאז התחלתי ברצינות את פרויקט הבאגי הוירטואלית. בעזרת השם בחודשים הקרובים הוא יסתיים, יסע סוף-סוף, בתור הT1 של קבוצת סרטינה.

אין קיצורי דרך בחיים. תאר לך ידידי שרק היום הייתי מתחיל לטייל...

אתה אומר שהיו לך כבר שתי סופות? זה לא נשמע ככה מרמת הבקיאות שאתה מפגין כאן, אני מצטער. אם מדובר על נסיון בצבא - מצטער, הוכח כבר מזמן ש"אם זה לא שלך, זה לא נחשב, סתם הרסת רכוש צה"ל".

עשה לעצמך טובה, תתחיל לחפש ג'יפ או סמוראי טוב, ותראה איך אתה מתאהב.

זו עצה דוגרית, מהלב. take it or leave it

עמיתT
23-04-09, 17:29
סליחה נמרוד על הביטוי, אבל למה אתה משבית זקפה?
לבנאדם יש תקציב, חלום ואני מאמין זמן...
למה לא?
מה כבר יקרה- כשלון?- אז מה?

עומר, לעניות דעתי, לך על זה בגדול. וכמו שאני כבר מכיר את התגובות של אנשי האתר, הם ירדו עלייך אבל בסופו של דבר כולם יעמדו בתור כדי לעזור לך.

שיהייה לך המון בהצלחה- אני בטוח אשמח לראות שרשור על בנייה כזאת!

הצפרדע
23-04-09, 18:36
סליחה נמרוד על הביטוי, אבל למה אתה משבית זקפה?

אני אומר לך למה, במקום שנמרוד יענה - כאשר יש זיקפה, מצפים לסיום הולם.....:cool:

זה מזכיר לי את השאלה הבדיחתית מה זה סיפוק? כשזה מגיע לשיא ואז עושה פוק!!

אז ככה - עם 30K אתה יכול אולי להגיע לזיקפה אבל לעולם לא תגיע ל "פוק" ולכן תשאר עם כאב ביצים, מצב מוכר לכולנו מסיטואציות שונות במהלך חיינו.

הכי גרוע זה להישאר עם התיסכול הזה - אתה גם זורק כסף, גם משקיע זמן והמון אנרגיה, וגם סובל מתסכול ואכזבה ממש שאולי יגרמו לך בכלל לנטוש את התחביב ולהתיאש ממנו.

עומר בחור שנשמע רציני, אבל הוא לא יכול להמציא/למצוא את הגלגל כאן, פשוט משום שאין כאן גלגל.

חבל על זמנו וכספו וחבל על התסכול שיהיה מנת חלקו.

אי אפשר להרים רכב שיהיה בעל היכולות שהוא מצפה להן במחיר המגוחך של 30K.

עצם העובדה שהוא מתכווננן לשם, מלמדת על חוסר נסיונו ועל אי היכרותו עם התחום, וחבל שיכניס ידו לאש הזאת.

עדיף שישמע לבעלי נסיון, מכיוון שאין חכם כבעל נסיון, וחבל יהיה אם יקבל עידוד לכיוון שנדון מראש לכשלון, מכיוון שאת מחיר הכשלון הוא ישלם ולא המעודדים.

GodsFather
23-04-09, 23:03
עד שהעלו את הסמוראי לנושא, לא התערבתי, אבל עכשיו אני מרשה לעצמי.

קח סמוראי שירד מהכביש באופן מוחלט (התהפכות, תאונה, לא חסר) ותדגם אותו.

הרכישה הראשונית תהיה זולה, במיוחד אם זה רכב מודל משנות ה80 (אם הרכב "מקורי", לא תעבור 5K , אם יש כבר שיפורים, עוד כמה גרושים), הרוב כבר מוכן ואם הבודי גמור, תפרק אותו ותבנה לך כלוב כראוי ותוכל להרכיב 2-4 מושבים, כראות עיניך. בהנחה והנזק מסתכם בבודי בלבד, כבר יש לך רכב נוסע או עם יישור קו זול יחסית להנעה.
את המנוע תחליף בכל מקרה למשהו יותר חזק, והתאמת מנוע לרכב מפורק היא הרבה יותר קלה ופשוטה, כי אין מגבלות חוקיות, מנוע 1600 של בלנו/ויטרה או מנוע אחר שאמרת שיש לך.
קיטים מוכנים מהארץ/חו"ל ואו קצת עבודת רתכות ויש לך גם מתלים ראויים (בין אם תבחר להשאר עם העלים ורק תשדרג אותם או תעבור לקוילאוברים, כראות כיסך בעיקר).
הסרנים המקורים לא יכולים להחזיק 33 לאורך זמן, למרות שראיתי כאלה שנוסעים גם עם 35 בחו"ל אך בעיקר בבוץ/שלג (שם העומסים קטנים יותר), וחיזוק שלהם (הן יחסי העברה והן ציריות וגוף הסרן) לא משתלם כמו להרכיב סרני דנה/AMC (יש כאלה צרים דיו, אתה יכול לדבר עם רמי RAMURAI שעשה את זה בסמוראי הארוך שלו) או סרני טויוטה שמגיעים עם נעילות נשלטות (טויוטה קצת יותר יקר אבל יותר קל להתאמה וכאמור מגיע עם נעילה נשלטת).
מטרנספר 1000 ועד 6.54 במקרה הקיצוני מסתכם במקסימום 700 דולר לפני המזוודה.

עד פה ויש לך אחלה רכב עבירות שיעמוד במהירות טובה על השבילים.

ראיתי לפני כמה שבועות רכב עבירות טהור מבוסס סמוראי למכירה באתר, אולי הוא יספיק לך, חפש.

lizard
24-04-09, 07:44
אמיר סליחה אבל אני לא חושב שיהיה לו הרבה הבדל בין שלדה של סמוראי לבניה של שלדה מאפס. רק 2 קורות שלדה זה לא מה שחשוב. כולה 2 צנורות שעולים בסביבות ה250 שקל (בהגזמה ובהנחה שמדובר על סקדיואל 80 צול וחצי או 2 צול)

אני מסכים ב100% עם ברוך, ב30K אתה תקבל רק כאב לב וכאב כיס. 70 אלף ואתה אולי תוכל לגרד משהו. אפשרות נוספת אגב היא לקנות רכב עבירות מוכן. היה פה איזה אחד כזה ב19 אלף, נראה נחמד מאוד ובסיס מצויין לרכב שאתה רוצה. בעצם רכב קומפלט נוסע(עד כמה שהבנתי) והכי הרבה תבנה לו שלדה חדשה דו מושבית אבל יש לך את כל החלקים ביד.

jozi
24-04-09, 11:00
אהלן מיכה, אם אני זוכר נכון בפרוייקט שלך אתה משתמש בשילדה הקיימת של הסיקס נכון ? מדוע אתה לא הלכת ובניתה שילדה מאפס ? אני מודה שהכרותי עם שילדה של סיקס היא שיטחית ביותר, אז אולי תוכל להסביר לי למה שילדה של סיקס כן ושילדה של סמוראי לא ?

GodsFather
24-04-09, 18:01
מיכה, ללא קשר לשלדה, שהיא פרט אחד וחשוב במערכת, יש לו כבר מערכת קומפלט שעבדה פיקס ואפשר לשפר אותה בהרבה פחות הוצאות מתכנון של כלי FROM SCRATCH.

כשאמרתי סמוראי מפירוק/הורדה מהכביש , התכוונתי לקחת את כל הכלי ולהשתמש בו ובמידה ויש חלקים אבודים כמו בודי (בעקבות התהפכות/תאונה קשה) או אם הזדמן מנוע טוב יותר, אז לשדרג.

פלטפורמה קיימת היא הרבה יותר נוחה וקלה לעבודה לבונה החובב שרוצה לעסוק בניסוי ותהיה או שלא רוצה / יכול להתחיל מ2 צינורות סקדיול כמו שאתה אומר. וגם ידידנו הצפרדע אמר את זה בעצמו באחד השרשורים.

lizard
24-04-09, 23:54
אמיר אני מסכים איתך. אני חושב שיותר נכון לקחת רכב קיים ובתהליך של למידה ושל נסיון, לבנות אותו לצרכים בדיוק. בנינו, לדעתי מנוע 1000-1300 של סמוראי בהחלט מתאים בתור התחלה. מה גם שאם מסירים לו את הבודי ובונים כלוב התהפכות שיהווה גם את הבודי, אפשר לחסוך במשקל, מה שרק יעשה לרכב טוב.

ג'וזי, אני בונה את הרכב על פי תקנון אדוונצ'ר B. זה אומר שלדה קיימת וצמיגים עד 35".
יש לי 2 שלדות של רכבי אקסטרים בבית שאני מאוד מעוניין לבנות. כשהתחלתי את הפרוייקט לא היו לי השלדות הללו.

omernesh
22-05-09, 23:03
טוב טוב, נרכש סופרטסמן 800 מפירוק.
מתחילים את הפרוייקט.

-->