PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסק 4.5'' זול וטוב יש ..????

סופת המדבר
20-04-09, 22:11
ליפני כשנה וחצי קניתי מהום סנטר (ברוב טיפשוטי)
דיסק 4.5'' של בוש אבל הירוק
לאחר איזה חודשיים הוא היה צריך איזה שהוא תיקון מזל שזה היה באחריות
היום אחרי שנה וחצי הוא הלך לעולמו כל העוגן שלו יתפרק לחתיחות
זבל של כלי מהיום הראשון מרעיש כמו טרקטור
כמובן שעכשיו צריך לקנות חדש אבל איזה..???
תאמת שאין הרבה ברירות.. או שאני ילך עוד פעם על בוש אבל הסידרה הכחולה
או ש......... יש עוד אופציות במחיר של 400 ש'ח בערך ושיהיה גם משהו טוב?
(לא רק לשנה וחצי)

מישהו יכול להמליץ לי על חברה טובה או על בוש הכחול אבל בחיר טוב??
נ.ב
כמה עולה מקיטה??

kobiarava
20-04-09, 23:24
היו כבר כעבר כמה דיונים בנושא... לדעתי, הבחירה המתבקשת היא בכחול של בוש, שאמור לעלות באיזור ה-400-500 לכל היותר, כמובן שלא בהום סנטרים אלא בחנות אספקה טכנית וכלי עבודה רצינית. כמו בפרסומים למיניהם, כלי-כלי, היחיד שעומד בהתעללויות קשות לאורך שנים, ואצלי בסדנה הם עובדים קשה מאוד על בסיס יומיומי.

קובי

ש01
20-04-09, 23:33
הכחול של בוש - מצויין.
יונדאי - לא רע.
יש לי אחד של LG - גם הוא מצויין.
מחירים - וואלה לא זוכר, קניתי מזמן....
(ד.א., בדוק בוואלה שופס, אם יש כחול - זה עשוי להיות משמעותית זול.)

kobiarava
20-04-09, 23:45
הכחול של בוש - מצויין.
יונדאי - לא רע. זבל סיני
יש לי אחד של LG - גם הוא מצויין. זבל סיני

אין בכלל מה להשוות. שני הכלים הנ"ל, שעולים כשליש מהמחיר של הבוש, לא ישרדו שבוע של עבודה אינטנסיבית , בדוק...

מוטי אלמגור
21-04-09, 10:19
אם יש להשיג בארץ, הדיסק של DEWALT הוא פשוט סוס עבודה מדהים.
יש לי את הדגם החזק יותר (קיימים שני דגמים של 4.5) משהו כמו 3 שנים ואני עובד איתו כל הזמן, כל דבר מהאוטו שאני בונה ועד חיתוכים בבטון עם דיסק יהלום, הכלי ממשיך לעבוד כאילו אין מחר.

מומלץ בחום.

מוטי

ש01
21-04-09, 11:18
אין בכלל מה להשוות. שני הכלים הנ"ל, שעולים כשליש מהמחיר של הבוש, לא ישרדו שבוע של עבודה אינטנסיבית , בדוק...

LG - קצת צפונה אליך, עודב כבר מס' שנים, עבודה אינטנסיבית ללא תקלות. (בנה חממות, בית, אינספור עבודות במשק ובמסגריה ולא אמר די...

or65
21-04-09, 11:39
יונדאי זה זבל , גמרתי על אחד שאמור להיחשב איכותי בערך אחרי 5 דקות וזה שהוא היה חדש .
אין מה לדבר בכלל , חוץ מהחברות בוש ,DEWALT , מקיטה , מטאבו .
כל החברות הפשוטות זה פשוט זבל , אני אחרי אין ספור דיסקים זולים כאלה ואחרים קיבלתי מחבר מטאבו בן 6 שנים , ואחרי התעללויות שפשוט לא נגמרות הדיסק הזה כנראה יחייה עד אין קץ , יש לי גם מקדחה שלהם בת 15 שנה:razz:

eysham
21-04-09, 11:50
ממשיך בכחול...

יש לנו במפעל איזה 10 בושים כחולים (אחד אפילו "השאלתי" הביתה..:twisted:)
עובדים על בסיס יומיומי ללא הפסקה.
פרט לפחמים שנגמרים מדי פעם אין איתם שום בעיה.

איל

kobiarava
21-04-09, 12:23
אני אחרי אין ספור דיסקים זולים כאלה ואחרים קיבלתי מחבר מטאבו בן 6 שנים , ואחרי התעללויות שפשוט לא נגמרות הדיסק הזה כנראה יחייה עד אין קץ , יש לי גם מקדחה שלהם בת 15 שנה:razz:

חוץ מהבוש (כחול כמובן, כבר אמרתי) אני ממליץ בחום גם על המטאבו, דיסק 4.5 שלהם מת אצלי לפני כשנה, אבל אחרי 5 שנים קשות מאוד, ועבודה אינטנסיבית ויומיומית. ה-9" שלהם עדיין עובד כמו ענק, נרכש ב-2002 ואפילו לא החלפתי בו פחמים עדיין. מקיטה שרפתי אחרי שנתיים וחצי, עולה כמו שני הקודמים, אז עדיף אחד מהם. עם הצהובים (DEWALT) אין לי ניסיון, אבל יש חבר שמחזיק את כל הסדרה שלהם-דיסק 4.5"\9", פטישון, מברגות נטענות ומקדחה גדולה, ומבסוט עד הגג.ׂ
כלים אחרים מתוצרת סינית כזו או אחרת פשוט מתפרקים תוך זמן קצר, ומי שמותגים כמו יונדאי, בלק&דקר, LG, וולף ודומיהם עדיין עובדים אצלו, כנראה שפשוט לא עובד מספיק עם הכלי.

קובי

גלדיאטור
21-04-09, 13:03
ראשון בוש ללא ספק
שני לדעתי מקיטה. אבל כל אחד עם הסטייה שלו (יש לי כזה של 14 אינצ' ידני לא מסור שורף והוא מעולה)

סופת המדבר
21-04-09, 20:14
כמה תגובות ... תודה
אז נראה לי שבאמת אני ילך על הסדרה הכחולה של בוש
כי תאמת יש לי דיסק 9'' ומקדחה של בוש כחולים
והם חיים כבר איזה 15 שנה בלי להגזים.. הוכיחו את עצמם
עוד דבר ...
היום באתי לחתוך משהו עם הג'קסון ''החיה'' של וולף דווקא עבד הרבה זמן
(נראה לי שיותר ישן מהדיסק של בוש)
אבל הוא התחיל ל''פזול'' לצדדים חותך עקום
אחרי כמה ניתוכים וניסיונות החייאה איך ברירה וצריך להחליפו
על איזה ג'קסון ההיתם ממליצים? גם בסדר גודל של 400 ש'
כי אני יודע שהג'קסון של בוש הירוק עולה בערך 400 והכחול איזה 800
אז במקרה כזה עדיף את הירוק..
ו... ו.... ו... אחרון
ליפני כמה חודשים הלך לי גם המשור דיסק של העץ
היום גם ניתחתי אותו וראיתי שהלכו הגלג'ש.?
יש למישהו עוד איזה המלצה על כלי כזה

תגידו בכללי איך הכלים של SKIL?

(למה אין כלי עבודה בליסינג.??;):):D)

jonesy
21-04-09, 20:35
קצת סדר...
דיסק 4.5" כחול של בוש יש תוצרת סין ויש תוצרת גרמניה.
הסיני עולה באיזור 300 ש"ח + מעמ, הגרמני 380 + מע"מ.

לגבי ה- LG, לפני כ- 8 שנים קנינו למסגריה 10 דיסקים 4.5 של LG, לפרוייקט קצר, שעבדו בו הרבה עובדים זמניים, והנחנו (הנחה שהתממשה) שחלק גדול מהדיסקים "ילכו לאיבוד" לפני שיתקלקלו, ורצינו כלי זול (עלה אז 150 ש"ח ליחידה).
מהעשרה נשארו 5 בסוף הפרוייקט, חלקם חולקו לחברים, ואחד נשאר במסגריה ועובד עד היום!
בזמן שה- LG הזה עובד הרבה "בושים" נפחו את נשמתם.
יחד עם זאת, יש לו חיסרון אחד ענק, מפסק ההפעלה נמצא בתחתית הכלי (ב-"זנב"), ובמקרה חירום כיבוי מהיר ביד אחת כמעט בלתי אפשרי.

ולמרות כל זאת, אין לראות באמור המלצה לקנות LG או כל זבל סיני / קוריאני אחר (רוב הכלים האלה עונים במדויק על ההגדרה זבל עופות).

לגבי יונדאי - לפני כשנה הגיע אלי נציג מכירות של יונדאי והציג בפני את "הסדרה המקצועית" והבטיח שהכלי ברמה גבוהה יותר מכל כלי אחר בשוק.
הסכמתי לנסות אותו לשבוע, ובמידה שהוא יחזיק שבוע של עבודה לקנות אותו.
הוא לא הגיע לסוף היום...

לגבי הכלים של SKIL , יש לי משור עץ כזה שעובד כבר שנים (להערכתי כ- 10 שנים).

מוטי.

Viper
21-04-09, 21:28
עזוב את הסדרה הירוקה של BOSCH. נראה לי לא המצאה מוצלחת במיוחד שלהם וחבל שהשם שלהם מתנוסס שם...
רק הסדרה הכחולה. וכפי שמוטי ציין- מאד חשוב לשים לב גם בסדרה הכחולה היכן מיוצר. המסור השורף שלהם (הכחול) מיוצר ב- סין.... זה מה שמצאתי. אמנם לא מאכזב אותי- אבל אני עם אצבע על הדופק.
דיסק 4.5"? חד-משמעית: בוש כחול גרמני! (לדעתי השני מיוצר במלזיה ולא בסין, אבל העקרון ברור). כשאני רכשתי אחד כזה (לפני מס' חודשים) הגרמני מגיע עם ידית אחיזה גדולה יותר (כמו של דיסק 9" שהם טוענים להפחתת ויבראציות).
יש לו גם אופציה לקביעת מיקום מפסק ההפעלה ע"י סיבוב של ראש הדיסק.

לגבי מסור אנכי- העקרון זהה. אם אתה עובד עם הכלי הרבה- לך על הכחול של BOSCH. אבי בעל מקצוע ויש לו אחד כזה כבר למעלה מ-17 שנים שעובד ועובד ועובד. התקלות היחידות שלו עד כה זה:
1. החלפת מסוריות. (נו מה לעשות צריך למצוא בו משהו רע ומסוריות נגמרות עם הזמן...) :D
2. החליפו לו כבל חשמל. (אבל זה בגלל שהעובד שלו חמור וניסר את הכבל... :rolleyes: )
וזהו. מוצר מאד מוצלח!

אה, לגבי SKIL. יש לנו מסור עגול שלהם (לעץ). מכשיר מוצלח שמחזיק שנים תחת עבודה לא קלה. (אם אני זוכר נכון- לדיקו הם היבואנים שלהם. שזו עוד נקודה טובה).

huski360
21-04-09, 21:51
יש לי בוש 4.5' כחול גרמני מורכב עליו גם דיסק חיתוך 9' לפעמים עובד כבר 10 שנים.
חיית עבודה..

ניר.א
21-04-09, 22:14
לגבי איזה כלים כבר נאמר פה ואני גם חושב שה סדרה הכחולה (לא הירוקה) של בוש ,מקיטה ומטאבו כלים טובים. לגבי סקיל אני יכול להגיד שבשנות השמונים בארה"ב המסורים שלהם נחשבו לטובים ביותר משורי דיסק אפילו נקראו בצורה גורפת משורי סקיל אפילו אם היו מתוצרת בלק&דקר
(ראה דוגמת ג'יפ) איך הכלים האלו היום ? צריך לבדוק היכן הם מיוצרים אם זה לא סין או משהו בסגנון אז יש יסוד סביר להניח שהם טובים?!

kd2
21-04-09, 23:19
אם יש להשיג בארץ, הדיסק של DEWALT הוא פשוט סוס עבודה מדהים.
יש לי את הדגם החזק יותר (קיימים שני דגמים של 4.5) משהו כמו 3 שנים ואני עובד איתו כל הזמן, כל דבר מהאוטו שאני בונה ועד חיתוכים בבטון עם דיסק יהלום, הכלי ממשיך לעבוד כאילו אין מחר.

מומלץ בחום.

מוטי

אותו כלי... אותה ההמלצה בחום.

eysham
22-04-09, 11:48
יש לי בוש 4.5' כחול גרמני מורכב עליו גם דיסק חיתוך 9' לפעמים עובד כבר 10 שנים.
חיית עבודה..

עובד אבל טיפשי... (וזה בניסוח עדין...)

איל

ron1999
22-04-09, 16:45
מהם פרמטרים לדיסק טוב?
מהירות סיבוב? הספק?

מוטי אלמגור
22-04-09, 18:54
עובד אבל טיפשי... (וזה בניסוח עדין...)

אילעדין מאוד אפילו, הייתי אומר.

מוטי

נמרוד
26-04-09, 07:58
מהם פרמטרים לדיסק טוב?
מהירות סיבוב? הספק?

הפרמטר הוא זה שהדיון הזה נסוב עליו - אמינות ועמידות. לא משהו שכתוב על המוצר.

סופת המדבר
26-04-09, 09:17
כל מי שמעוניין לקנות דיסק קטן של בוש כחול
אז יש במושב חצב (ליד גדרה) כל-בו לחקלאי השבוע הוא יוצא
במבצע דיסק קטן כחול גרמני ב380 ש'ח כולל מע''מ
כמובן שאני יקח אחד אבל אם יש מישהו שרוצה וגר בסביבה אז באמת שווה
יש גם גדול 9'' במבצע725 ש'ח כולל
פטישון בוש 799 ש'ח
מברגות וכו'.........

-->