PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסוזו טרופר מסרב לעצור

barak4*4
21-04-09, 09:08
איסוזו טרופר 3,100 דיזל, אוטומאטי, שנת 1996.
לרכב יש ABS.

משאבת הבלמים הראשית התגלתה כפגומה.
הסימפטומים היו:דוושה ספוגית מאוד, שוקעת כמעט עד סוף המהלך, הרכב לא ממש שמח להשיל קמ"שים ( רוצה להמשיך ולדהור ;) ).

המשאבה הראשית הוחלפה. רפידות, קליפרים ודיסקי בלימה תקינים ב 100%.
אין נזילות ממערכת הבלימה.
מערכת ה-ABS עובדת כראוי ( נבדק על דשא רטוב, חצץ ובוץ).
לאחר החלפת המשאבה, דוושת הבלמים כמקודם: ספוגית מאוד, שוקעת כמעט עד סוף המהלך, הרכב לא רוצה לעצור.

בבלימת חרום על כביש יבש ( דריכה על האמ-אמא של הדוושה בכל הכוח), הרכב אפילו לא מגיע להפעלה של ה-ABS, משיל מהירות לאט ורחוק שנות אור מיכולת בלימה של כל דבר אחר בו נהגתי עד היום (בלי צחוקים, מזכיר מאוד סופה על צמיגי 31 עם מערכת בלימה מקורית - דהיינו לא נועל גלגלים על כביש יבש).

נניח לרגע שהאויר נוקז כראוי (המכונאי אומר שכן, אבל נושא זה יבדק לעומק שוב מחר), מה עוד יכולה להיות הבעיה?
האם מישהו נתקל בבעיה דומה בעבר?
האם יש דרך מיוחדת לנקז אוויר ממערכת הבלימה בטרופר?
האם יש פעולה מיוחדת הנדרשת לביצוע ברכב שיש בו ABS?
תודה.

הרמן - פילוטראק
21-04-09, 10:38
צבדוק שהמשאבה זהה לקודמת. אותו קוטר פנימי מהלך, פתחים וכן הלאה
תבדוק שמגבר הבלם מחובר ועובד
האם גם בבלימה שאינה בלימת חירום צריך הרבה כוח ברגל?

הרמן

סוזי המשתוללת
21-04-09, 11:28
תבצע ניקוז כמו שצריך - לבד!!!
זה פשוט
קופסת נסקפה מזכוכית עם מכסה וצינור ואקום
אתה מחדיר את צינור הואקום דרך מכסה הנסקפה עד לתחתית המיכל ומאבטח עם דבק חם מהצד הפנימי של המכסה
תוסיף למיכל מעט נוזל בלמים על מנת למנוע חזרת אויר בצנרת
חבר את צינור הואקום לניפל הרחוק ביותר מהמשאבה הראשית פתח את הניפל ותתבונן בבועות שיבעבעו במיכל (בגלל זה הוא צריך להיות שקוף!!)
כשיפסיק הבעבוע סגור הניפל ועבור הלאה
זה קרה לי עם הסוזוקי לאחר שהוא יצא משני מומחים לבלמים !!! ושניהם טענו שהכל מקולקל וצריך להחיף חצי אוטו
חצי שעה של ניקוז יסודי ומעולם לא היה כזה ברקס באוטו

סוזי המשתוללת
21-04-09, 11:37
תבדוק גם בחלק האחורי את שסתום "העמסה"
הרבה פעמים לא מכוונים אותו לאחר הגבהות מה שגורם לגלגלים הקדמיים לשאת בכל נטל הבלימה
או שגורם לאחוריים להנעל מוקדם מדי

barak4*4
21-04-09, 11:43
צבדוק שהמשאבה זהה לקודמת. אותו קוטר פנימי מהלך, פתחים וכן הלאה
תבדוק שמגבר הבלם מחובר ועובד
האם גם בבלימה שאינה בלימת חירום צריך הרבה כוח ברגל?

הרמן
מגבר בלם מחובר, עובד, אין בריחת אוויר או נזילות בדרך.
המשאבה - חליפית אבל "מקורית" - מה שממליץ היצרן.
בכל בלימה, גם כזו שאינה חרום, נדרשת דריכה הגונה על הדוושה.

תבצע ניקוז כמו שצריך - לבד!!!
זה פשוט
כשיפסיק הבעבוע סגור הניפל ועבור הלאה
זה קרה לי עם הסוזוקי לאחר שהוא יצא משני מומחים לבלמים !!! ושניהם טענו שהכל מקולקל וצריך להחיף חצי אוטו
חצי שעה של ניקוז יסודי ומעולם לא היה כזה ברקס באוטו

שמוליק, תודה על ההסבר המפורט.
אני יודע איך לעשות לבד ועשיתי מספיק פעמים בעבר, העניין הוא שכרגע הרכב במוסך, בדיוק מהסיבה שאין לי את הזמן לשבת ולהתעסק עם איתו.
כמו שאמרתי, בהנחה שהמכונאי ביצע את פעולת הניקוז כראוי (מכונאי שאני דיי סומך עליו), האם יש דברים אחרים לחפש?

barak4*4
21-04-09, 11:47
שסתום ההעמסה זה כבר כיוון חדש ומעניין.
לא ידעתי שיש אותו אותו ב-SUV רגילים, חשבתי שקיים רק במסחריות.
בזמנו אכלתי הרבה מרורים מאחד כזה בהיילקס 4X4 2001 של גיסי.
הרכב סטנדרטי לחלוטין, ללא כל הגבהות או שיפורים.
אבדוק את הנושא ואעדכן.
תודה, ברק.

אגב, חוזר ושואל:
האם יש דרך שונה לנקז אוויר ברכב שיש לו ABS?

alexvainers
21-04-09, 15:53
שסתום ההעמסה זה כבר כיוון חדש ומעניין.
לא ידעתי שיש אותו אותו ב-SUV רגילים, חשבתי שקיים רק במסחריות.
בזמנו אכלתי הרבה מרורים מאחד כזה בהיילקס 4X4 2001 של גיסי.
הרכב סטנדרטי לחלוטין, ללא כל הגבהות או שיפורים.
אבדוק את הנושא ואעדכן.
תודה, ברק.

אגב, חוזר ושואל:
האם יש דרך שונה לנקז אוויר ברכב שיש לו ABS?

סוזי צודקת!
אבל יש לי ראיון יותר טוב לתת לך יש לי כתבה מלאה על מערכת ה-abs בטרופר אתה מוזמן להיכנס לאיסוזו טרופר ישראל ולהיתרשם יש שם את את סוגי קודי התקלה שאני עשיתי לפי הבעיה שיש לך!

tooshey
21-04-09, 21:22
סוזי צודקת!
אבל יש לי ראיון יותר טוב לתת לך יש לי כתבה מלאה על מערכת ה-abs בטרופר אתה מוזמן להיכנס לאיסוזו טרופר ישראל ולהיתרשם יש שם את את סוגי קודי התקלה שאני עשיתי לפי הבעיה שיש לך!

מה קשור מחט לתחת ?!?!
(יעני, של איזה טרופר בדיוק התמונה שצירפת???)

בברכה,טושי

דיננוזאור שטח
22-04-09, 11:49
השירשורים פה הופכים להיות הזויים לפעמים
קורא את שניכתב וזה נישמע כמו שיחה של בתולות זקנות בבית זקנים על סקס...:confused:

לזה עם הבעיה של הבלמים עצתי היא קח הרכב לאחד ממוסכי UMI כי המוסכניק שלך לא משהוא...

הוא קרא את קודי התקלה של מחשב מערכת ה-ABS שלך? ואם לא כי אין לו מכשיר TECH 1 הדבר הראשון שיש לעשות בשיטת האלימינציה זה לבטל אותה על ידי הוצאת הפיוז הראשי של מערכת ה-ABS

דרך אגב בדגמים ישנים של מערכות ABS (כאשר מהירויות הדגימה של החישנים איטיות) חובה!!!!!!! לבטל את מערכת ה-ABS לפני כניסה לשטח הנסיעה עם מערכת ABS פעילה בשטח כרוחה בסכנת חיים אמיתית שתמצאו עצמכם במידרון בלי בלמים דוהרים למטה בלי שליטה על מערכת הבלמים

אני למשל נוסע כל הקיץ עם מערכת ABS מנותקת על כבישים יבשים הבהמה הכבדה הזאת זקוקה ל-ABS כמו שאני זקוק לעוד 8 ק"ג שומן על כרס הבירה שלי

אני לא משוכנע שהתקלה נובעת מ-ABS אבל כל מוסכניק דפ"ר אמור לדעת להוציא רכבים עם מערכות בלימה מושלמות ואם לא? אז שילך לעבוד בקונדיטוריה!!!

גלדיאטור
22-04-09, 12:54
עם הבעיה של הבלמים עצתי היא קח הרכב לאחד ממוסכי UMI כי המוסכניק שלך לא משהוא...זה לא תגובה טובה...זה כמו להגיד לו - לא עובד? אז תתתקן.

הוא קרא את קודי התקלה של מחשב מערכת ה-ABS שלך? ואם לא כי אין לו מכשיר TECH 1 הדבר הראשון שיש לעשות בשיטת האלימינציה זה לבטל אותה על ידי הוצאת הפיוז הראשי של מערכת ה-ABS המוסכניק יודע לעשות ילדים...

דרך אגב בדגמים ישנים של מערכות ABS (כאשר מהירויות הדגימה של החישנים איטיות) חובה!!!!!!! לבטל את מערכת ה-ABS לפני כניסה לשטח הנסיעה עם מערכת ABS פעילה בשטח כרוחה בסכנת חיים אמיתית שתמצאו עצמכם במידרון בלי בלמים דוהרים למטה בלי שליטה על מערכת הבלמים

אני למשל נוסע כל הקיץ עם מערכת ABS מנותקת על כבישים יבשים הבהמה הכבדה הזאת זקוקה ל-ABS כמו שאני זקוק לעוד 8 ק"ג שומן על כרס הבירה שלי חבל שאין קשר לזה שהכביש יבש ומה שאתה עושה מסוכן. את האייביאס אתה צריך כדי להשיג את ההיגוי שיעלם לך כשתנעל את הבלמים בבלימה פתאומית.

סוזי המשתוללת
22-04-09, 12:55
אני לא משוכנע שהתקלה נובעת מ-ABS אבל כל מוסכניק דפ"ר אמור לדעת להוציא רכבים עם מערכות בלימה מושלמות ואם לא? אז שילך לעבוד בקונדיטוריה!!![/QUOTE]

שיילך לעבוד בקונדיטוריה וייצור הרעלה המונית?
כבר עדיף שיישאר מוסכניק

ברק
לעולם על תצא מנקודת הנחה שאתה סומך על המוסכניק שלך שניקז אויר כמו שצריך
גם אלה שלי טענו שניקזו כמו שצריך
הם גם טוענים שהם מכוונים קורונה פיניון כמו שצריך ועוד אלפי דוגמאות אחרות
אתה יודע מה .
מוסכניקים גם דומים בכל העולם
אגב גם רפידות בילום מחורבנות יכולות לגרום לבלימה חלשה
מעבר לכך תתחיל בהחלפת כל נוזל הבלם שאתה לא יודע מתי הוחלף ועל הדרך תבצע ניקוז כמו שצריך
זה בהסיס וזה גם הכי זול לביצוע

zivo
22-04-09, 14:19
אני קורא את השירשור המעט הזוי הזה....
מה שאני מבין שמשאבה הוחלפה וההתנהגות נשארה כמו שהייתה קודם....ואתה עדיין סומך מוחלט אל המכונאי?
קודם כל שייחזיר לך את הכסף על המשאבה, ואחר כך סע משם (לאט, אין לך בלמים, זוכר).
דוושה ספוגית ושוקעת לא קשורה ל ABS - תעזוב את האלקטרוניקה תחזור למכניקה, לביסיק.

סוזי המשתוללת
22-04-09, 14:38
דינוזאור
לא יותר פשוט לשים מפסק על הקו של הפיוז ?
ובנוסף לכך בטרופר שלי (97) שילוב ל lo מנטרל את הabs כברירת מחדל של היצרן !!!
יש סיכוי שכך זה אצלך ובנוסף גם הabs הכי טיפש והכי ישן והכי איטי מבצע את הלימה טוב יותר ממך או ממני לצורך העניין כך שביטול הabs זו הצעה גרועה מאד !!
והכי גרוע - מי אמר שצריך ללכת לumi כדי לקרוא קודי תקלות
ב obd 2 ג'ימפור פין מספר 4 עם מספר 12 ופתיחת הסוויץ ייתנו את קודי התקלות בסדרת הבהובים
כל קוד חוזר על עצמו 3 פעמים ועובר לקוד הבא
12 קוד כניסה לדיאגנוסטיקה
51-54 חיישנים לא תקינים
35 בעייה במח עצמו
וכו'
אם אינני טועה ב96 זה כבר obd 2 וגם אם זה obd 1 יש לי את הרשימה איפשהו...

zivo
22-04-09, 16:39
דוושה ספוגית ושוקעת לא קשורה ל ABS - תעזוב את האלקטרוניקה תחזור למכניקה, לביסיק.

דיננוזאור שטח
22-04-09, 16:51
דינוזאור
לא יותר פשוט לשים מפסק על הקו של הפיוז ?
ובנוסף לכך בטרופר שלי (97) שילוב ל lo מנטרל את הabs כברירת מחדל של היצרן !!!
יש סיכוי שכך זה אצלך ובנוסף גם הabs הכי טיפש והכי ישן והכי איטי מבצע את הלימה טוב יותר ממך או ממני לצורך העניין כך שביטול הabs זו הצעה גרועה מאד !!
והכי גרוע - מי אמר שצריך ללכת לumi כדי לקרוא קודי תקלות
ב obd 2 ג'ימפור פין מספר 4 עם מספר 12 ופתיחת הסוויץ ייתנו את קודי התקלות בסדרת הבהובים
כל קוד חוזר על עצמו 3 פעמים ועובר לקוד הבא
12 קוד כניסה לדיאגנוסטיקה
51-54 חיישנים לא תקינים
35 בעייה במח עצמו
וכו'
אם אינני טועה ב96 זה כבר obd 2 וגם אם זה obd 1 יש לי את הרשימה איפשהו...

צה צה צה צה צה סוזי סוזי הי הי הי ממה נתחיל?

מפסק על הקן של הפיוז בתוכנית ויותקן ברגע שיוחנן יכנס לטיפול בשנת 94 אין ניתוק של ה-ABS כאשר משלבים ל-LO

96 זו שנת הגבול בין OBD1 ו-OBD2 כאשר בטרופר זה עדיין OBD1 ושיטת הגימפור של קונקטור ה-DLC וקריאת ההיבובים של מנורת הבדוק מנוע מוכרת לי אחי למה שלא תעבור לסימני עשן אינדיאנים תוכל לחסוך המון בהוצאות הסלולר ובתיקשורת

בו נתחיל ששיטה זו טובה רק למספר מצומצם של קודים המאוחסנים במחשב המרכזי ורק לגבי הפוואר טריין לא נרשמות תקלות ABS שם. כדי לקרוא ABS ולהריץ דיאגנוסטיקה ולקרוא מידע חי מהסנסורים צריך TECH1 או TECH2

ונכון לא חייבים ללכת ל-UMI אפשר גם לבוא אלי לקפה יש לי שני מכשירים מתאימים בבית המיועדים לקריזלר GM ופורד (OBD2+1 (OBD@+1) ) כולל TECH1A

ככלל לגבי OBD2 כל הקוראים והסקנרים הגנריים מיועדים לפוואר טריין ולא קוראים תקלות של ABS ואת כל התקלות בגיר ולא מסוגלים לעשות דיאגנוסטיקה או צריבה של האיפרום של הרכב לשם כך זקוקים לסקנר ותוכנה של GM. ב-OBD1 זה תמיד רק מכשיר יעודי כי לא היה תקן קבוע בין החברות

sofanish
22-04-09, 18:09
לגבי ניתוק ה ABS בשטח - מסכים עם הדינוזאור ב 100% , גם אני כמעט הפכתי את הרכב בנסיעת שבילים כשגילתי לפני הפניה שאני צריך ברקס וה ABS המחורבן מתנגד לכל סוג בלימה שהיא
בקיצור אני נוהג בעוד רכבים עם ABS ששם הוא ממש לא מרגיש טורדני ומתפקד כראוי
בטרופר ה ABS פשוט מסוכן גם בכביש וגם בשטח ,גם על יבש וגם על רטוב ושווה לתחת !!
איתי

סוזי המשתוללת
23-04-09, 00:28
צה צה צה צה צה סוזי סוזי הי הי הי ממה נתחיל?

מפסק על הקן של הפיוז בתוכנית ויותקן ברגע שיוחנן יכנס לטיפול בשנת 94 אין ניתוק של ה-ABS כאשר משלבים ל-LO

96 זו שנת הגבול בין OBD1 ו-OBD2 כאשר בטרופר זה עדיין OBD1 ושיטת הגימפור של קונקטור ה-DLC וקריאת ההיבובים של מנורת הבדוק מנוע מוכרת לי אחי למה שלא תעבור לסימני עשן אינדיאנים תוכל לחסוך המון בהוצאות הסלולר ובתיקשורת

בו נתחיל ששיטה זו טובה רק למספר מצומצם של קודים המאוחסנים במחשב המרכזי ורק לגבי הפוואר טריין לא נרשמות תקלות ABS שם. כדי לקרוא ABS ולהריץ דיאגנוסטיקה ולקרוא מידע חי מהסנסורים צריך TECH1 או TECH2

ונכון לא חייבים ללכת ל-UMI אפשר גם לבוא אלי לקפה יש לי שני מכשירים מתאימים בבית המיועדים לקריזלר GM ופורד (OBD2+1 (OBD@+1) ) כולל TECH1A

ככלל לגבי OBD2 כל הקוראים והסקנרים הגנריים מיועדים לפוואר טריין ולא קוראים תקלות של ABS ואת כל התקלות בגיר ולא מסוגלים לעשות דיאגנוסטיקה או צריבה של האיפרום של הרכב לשם כך זקוקים לסקנר ותוכנה של GM. ב-OBD1 זה תמיד רק מכשיר יעודי כי לא היה תקן קבוע בין החברות

טוקו טוקו טוקו טוקו
קודם כל מה רע בעשן ?
תאמין לי אני מסתדר נהדר עם כלים פשוטים
אני עדיין לא שומע את המיים רותחים (של הקפה)
תתפלא דווקא הצלחתי יופי לבצע דיאגנוסטיקה של הabs ללא סקנר ועם סימני עשן אנדיאני:D
כל מה שכתבת למעלה אפשר לעשות גם בלי סקנרים יעודיים ומקוריים אלא באמצעות מחשב נייד עם תוכנות מתאימות ,כולל שינוי האיפרום ורימפינג טוטלי של מפת ההזרקה - הכל אפשרי רק צריך לדעת מה רוצים לעשות - את האיך מוצאים בגוגל!!!

סוזי המשתוללת
23-04-09, 00:31
איתי
כבר סיכמנו שאתה צריך ללמוד לנהוג !!!!;):D
דינו אתה יכול לבצע את הניתוק /שילוב abs באופן אוטומטי באמצעות ממסר שיקבל פיקוד מחיווי ה4x4 ואז גם ב4hi יהיה לך ניתוק אוטומטי

barak4*4
23-04-09, 09:53
האוויר נוקז בשנית.
בוצע "ניקוז הפוך" - דהיינו דחיפת נוזל בלמים מפיטמות הניקוז (מכל ה-4) אל עבר המשאבה הראשית.
אתמול, אחרי הניקוז - הרכב עצר כמו ביריון, כולל הפעלה של מערכת ה-ABS, בלחיצה הגונה, על כביש יבש לחלוטין.
היום - חזר לסורו - דוושה ספוגית, לא מגיע למצב של הפעלת ABS בבלימת חרום על כביש יבש.
יש בלימה, אבל אין "נשיכה" בבלימת חרום.
אין כל שינוי במפלס נוזל הבלמים.

ההשערה שלי - אויר נכנס ממקור כל שהוא, אבל מאיפה?

סוזי המשתוללת
24-04-09, 00:36
הדיאפרגמה בבוסטר קרועה

barak4*4
06-05-09, 04:49
סיכום של הנושא עד כה ועוד שאלה קטנה:

משאבת הבלמים הראשית אכן הייתה פגומה ודרשה החלפה בכל מקרה (ידעתי את זה עוד לפני שרכשתי את הרכב).

גם אחרי ניקוזי אוויר חוזרים ונשנים וניקוז הפוך, אין כושר עצירה מרשים.

האלטרנטור מייצר יופי של וואקום.

נבדק הכיוון שהציע שמוליק - דיפרגמה קרועה, על אף העובדה שלא היה רעש של זרימת אויר (די אופייני כאשר יש חור בדיאפרגמה).

בשל מבנה הבוסטר - אי אפשר לפתוח ולהחליף את הדיאפרגמה ולכן נרכש בוסטר חדש ומיכל וואקום חדש על הדרך.

היה שיפור, אבל הדוושה עדיין די ספוגית.

נוקז כל האוויר, כהלכה, למהדרין שבמהדרין (סה"כ הוזרמו למעלה מ-1.5 ליטרים של נוזל!).

הבלימה חזקה עשרות מונים, אבל עדיין לא מושלמת, אסביר:

בוקר, ברקסים קרים (לא בוצעה שום בלימה) נוסע על 100 קמ"ש, כביש יבש, בלימת חירום - הרכב מאט די יפה, אבל מרגישים את ה-ABS מגיב רק לקראת העצירה (נניח שמ-30 קמ"ש ומטה).
אחרי 3-4 עצירות כאלו (100 קמ"ש, כביש יבש, בלימת חירום), הבלימה הופכת ליעילה יותר, זאת אומרת, מרגישים את הABS נכנס לפעולה מייד עם הדריכה על הדוושה (כבר ב-100 קמ"ש) והעצירה הרבה יותר החלטית.

האם זה קשור לטמפרטורת הדיסקים, או שיש לי עוד מה לבחוש בנושא מערכת הבלימה עצמה?(כל הניסויים הללו נערכו בטמפרטורה חיצונית של 5-10 מעלות צלסיוס).

תודה לכל מי שעזר עד כה ובמיוחד לשמוליק (אגב, פגשתי את ארני שלשום והוא מוסר לך ד"ש :)).

סוזי המשתוללת
06-05-09, 09:11
איזה כיף לקבל ד"ש מארני באתר :D
די עשית לי את היום
אני הייתי מציע לך לנסות להחליף רפידות ההחלפה די פשוטה וגם די זולה
תתפלא כמה רפידות שונות עושות הבדל
מעבר לכך יכול להיות שלפניך מישהו חימם את הבלמים יתר על המידה ונוצרה שכבה כמו זכוכית על הרפידות
שיוף עם ניר זכוכית אמור לעשות את העבודה
תתחיל בזה
בנוסף יש על הסרן האחורי שסתום חלוקת לחץ/שסתום העמסה
אם הוא לא מכוון הבלמים האחוריים לא תורמים את חלקם או שעושים את ההיפך (ננעלים מוקדם מדי ומפעילים את הabs)
אגם השסתום לא יושב על הסרן אז אל תחפש אותו שם אלא על השלדה מעל הסרן והוא מחובר במוט מתכת דק לסרן
מחכה לעדכונים
אגב אתמול יצא לי לנסוע על הרבה איפונים /דימקסים כולם בלמו מצויין ללא יוצא מן הכלל כך שהבעייה אינה בעיית תכנון

-->