PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנעת והזזת ג'יפ ללא גיר

airzax3
23-04-09, 10:47
לצערי כל נושא הגיר נמשך קצת יותר מדי זמן והייתי רוצה להניע ולהעביר את הג'יפ
כרגע הגיר והטרנספר מפורקים, הפעמון נשאר על הרכב
האם יש בעיה להניע את הג'יפ אחת לכמה ימים?
האם במדה ואני מפרק דריישאפטים ניתן לגרור את הג'יפ בנסיעה?
תודה.

חנן-ג'יפולוג
23-04-09, 11:28
למה לך להניע את המנוע אם אין לך גיר? כרגע אין לך תושבת מסודרת מאחור למנוע, וגם המאוורר עלול לנגוע במצנן אם המנוע מוטה יותר מדי.

בכל מקרה, אין בעייה לגרור את הרכב עם גל הינע אחורי מפורק, למעט העניין של חוסר תגבור להגה ובלמים.

airzax3
23-04-09, 11:39
למה לך להניע את המנוע אם אין לך גיר?
אני מקפיד על הנעה של הגי'פ (+נסיעה קצרה כשייש גיר :-) )לפחות פעם בשבוע כדי לשמר שימון ומצבר-כרגע הג'יפ עומד כבר שבועיים בלי תזוזה.

חנן-ג'יפולוג
23-04-09, 12:44
הטנדר שלי משמש רק לטיולים ומניע רק כשאני יוצא לטייל, לפעמים פעם בשבוע, לפעמים אחרי חודשיים. הוא מחובר לחשמל הביתי באופן קבוע עם מטענים אוטומטיים שדואגים למצברים שלו.

למנוע שלך לא יקרה כלום אם לא תניע אותו. אם יש לך דרך לדאוג למצבר, אין לך סיבה טובה להתאמץ ולנסות להניע את הרכב.

kobiarava
23-04-09, 17:13
הורדת גיר וטרנספר בלי לפרק דרייבשאפטים???

לעניינינו, אם אתה מעוניין לדחוף או לגרור את הרכב, תמוך את המנוע מאיזור זנב אגן השמן בעזרת רצועת ראצ'ט המתוחה בין קורות השלדה. בצורה כזאת תושבות המנוע, שלא יודעות לעבוד במתיחה לזווית כזו, יאריכו ימים ולא תצטרך להחליף אותן שבוע אחרי הרכבת הגיר.
מעבר לזה-מצטרף להמלצה של חנן, אל תניע את המנוע במצב הנוכחי, לא יקרה כלום את הוא ימתין עוד שבוע -שבועיים להשלמת השיפוץ.

קובי

airzax3
23-04-09, 18:44
הורדת גיר וטרנספר בלי לפרק דרייבשאפטים???

קובי
לא-עוד לא מצאתי שיטה כזאת :-)
מפורקים בצד טרנספר-מחוברים לדיפרנציאל...
אני אקח את הטיפ שלך ואתן תמיכה לפעמון בזמן שהרכב מחכה לגיר.

eliyoval
02-05-09, 06:42
שלום לך
אני תוהה איך בכלל ניתן להניע את המנוע ללא גיר.
הרי ברור שהמתנע (סטרטר) מוקן על האוזינג של הגיר ולכן מפרקים
גם אותו כאשר מפרקים גיר.
עצה לי לך בכדיי לשמור על המנוע למרות שלא יקרה כלום אם גם לא תניע במשך שנה שלמה
פשוט תפרק את הפלגים ודרכם תמלא שמן לחלל הצילינדר,
לאחר מילוי השמן תסובב את המנוע ביד מספר סיבובים ללא הפלגים, בכדיי שלא תווצר התנגדות מצד
המנוע לסיבובים.
סגור את הפלגים בחזרה ושימרתה את המנוע לטווח ארוך ביותר ללא כל חשש.

חנן-ג'יפולוג
02-05-09, 08:10
בT176, הגיר של הCJ, הסטרטר מורכב על ההאוזינג של המצמד, לא על ההאוזינג של הגיר, והשואל כתב שהמצמד וההאוזינג שלו מורכבים על המנוע. רק הגיר מפורק.

-->