PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברת ביטוח הפניקס - אזהרה מלהתקרב אליה מטווח קילומטר.

רכס חיים
24-04-09, 12:15
ומעשה שהיה כך היה.

לפני עשרים שנה עשיתי ברוב טיפשותי ביטוח חיים בחברת הפניקס. הסכום של הביטוח ממש זניח משהו בסביבות 12K ששכבו אצלם עשרים שנה ולא נתתי את דעתי עליהם כל השנים.

היות והחברה לעניות דעתי עומדת לפשוט את הרגל יחד עם הבעלים מר תשובה או בלעדיו,עקב התנהלותה הכושלת ברכישת אקסלנס - החלטתי להוציא את הכסף מהניהול הדפוק שלהם.

הגשתי בקשה בתחילת אפריל ונתבקשתי לשלוח רשימת מסמכים. שלחתי.

צלצלתי לאחר יומיים לברר אם הכל בסדר, המתנתי על הקו חצי שעה ואז הודיעו לי שחסר עוד משהו. שלחתי מיד.

אחרי יומיים צלצלתי ,המתנתי עוד חצי שעה על הקו עד שמישהו הואיל לענות ואז נמשכה השיחה חצי שעה נוספת כשאני מתבקש כל הזמן להמתין עוד שתיים שלוש דקות לבירור. ואז הודיעו שלא קיבלו את המסמכים,וקיבלתי מספר פקס חדש. שלחתי הכל לפקס החדש.

אחרי עוד יום צלצלתי לברר אם הכל בסדר ,והודיעו לי שזה טרם נקלט. רק שתבינו - כל פעם אני מדבר עם מישהי אחרת שלומדת את כל התיק מחדש כשאני ממתין על הקו.

צלצלתי אחרי יום ועדיין לא ניקלטו המסמכים ואולי אפשר לשלוח אותם עוד פעם - לפקס שלישי........

כאן קצת התרגזתי ובמשך יום שלם שלחתי את קובץ עשרים המסמכים לשלושת הפקסים שהיו ברשותי ולכל פקס שלחתי כעשר פעמים.קצת היה חבל לי על העצים שנכרתו עבור ערמות הנייר שהפקסים פלטו.

והמתנתי יומיים.

צלצלתי - להפתעתי ענו תוך עשר דקות ,וכן המסמכים הגיעו אבל יש בעיה - הצילום של תעודת הזיהוי לא ברור -נא לשלוח פעם נוספת. שלחתי - מצטערת - לא מזהים את התמונה שלך. בשביל מה את צריכה את פרצופי המכוער,לא מספיק שתראי את המספר?? אדוני ,כל המסמכים חייבים להיות ברורים כולל התמונה שלך.

אז תשלח בדואר - וזה מה שאני עושה היום.

מתי הכסף יועבר . אדוני 30 יום מהגעת כל המסמכים במצב מושלם.כלומר כל החודש הלך על הכנת ניירת ועכשו הספירה מתחילה מחדש ? כן. (ואז יורד לי האסימון למה בדיוק צריך את כל הטירטור הזה).

כן אדוני זה הנוהל.

ומה ייקרה אם עד החודש הבא תיפשטו רגל כמו שמגיע לכם??

אדוני , זה לא קשור לשרות שאני מחויבת להעניק לך.

עכשו הבנתם למה להתרחק מהפניקס קילומטר,וזה עוד בלי להביא בחשבון שהם תרנגולת שחוטה שעוד לא יודעת את זה ?

רק שתבינו - את הכסף שלי עוד לא ראיתי אפילו מרחוק ,וצפוי שהשרשור הזה עוד יימשך כמה חודשים.

shachar
24-04-09, 12:28
חשבתי שאתה כותב את זה בגלל שהם לקחו לפני יומיים הנפקה שלמה של גב ים בתשואה 5.1 כשהשוק מלא באגחים עדיפים בתשואות יותר גבוהות :-)

כדאי לשים לב גם לתגובות....

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ea20090423_00253

מאיר רוטברג
24-04-09, 12:51
אני מבין כי זה הייעוץ הפיננסי שאתה מקבל

הרשה נא לי לא להגיב על טיבו,

איציק - 4X6ZH
24-04-09, 13:18
כל עם ישראל מקבל יעוץ פיננסי כבר עשרות שנים
לאחרונה היעוץ הפך להיות אישי "ומקצועי ".
אבל כמו שאני מצליח להבין
כל מקבלי היעוץ אוכלים אותה .
כאשר מהצד השני נותני היעוץ שמחים יותר ויותר .

איך ? :shock:

איציק

shachar
24-04-09, 13:55
כל עם ישראל מקבל יעוץ פיננסי כבר עשרות שנים
לאחרונה היעוץ הפך להיות אישי "ומקצועי ".
אבל כמו שאני מצליח להבין
כל מקבלי היעוץ אוכלים אותה .
כאשר מהצד השני נותני היעוץ שמחים יותר ויותר .

איך ? :shock:

איציק

זה בדיוק כמו לבוא למוסך לדיאגנוזה - כל עוד מי שמאבחן מתפרנס מהתיקון שבוצע בפועל.
אבל מי ישלם רק בשביל הדיאגנוזה?
ואיזו אחריות יהיה מוכן לתת מי ש"רק" טיפל?

יועץ-משווק-יצרן

יש כאן מערכת מלאה ניגודים ולא תמיד שקופה

וכפי שאמרו הגששים - ומה עם האלמנט ?

:confused:

מאיר רוטברג
24-04-09, 14:27
סיפורי אגדות שלא היו מעולם,
מעשה שהיה,
כמובן היפוטטתי לא רציני ולא מכוון ,לא המלצה לכלום,

מר ישראלי חשב כי סולידי זה שוק ההון,אג"ח קונצרני,30 אחוז מניות,
מר ישראלי חשב כי תשואה של 6 אחוז בשנה ריאלית זה הגיוני ובטוח כי זה אפילו דיי נמוך
מר ישראלי אף פעם לא זוכר את הנפילות,
מר ישראלי הינו תמונת ראי של מר חלוץ רמטכלינו לשעבר,
מוכר בנפילות
מר ישראלי קונה רק בעליות ומוכר בירידות ,

עכשיו מה עשה מר ישראלי? חברה איקס הפסידה נניח 20 אחוז
(נעזוב אם זה מהרווח,מהקרן,גם וגם וכו)
מה עושה מר ישראלי? די ,מספיק מוכר הכל עובר לפק"מ בבנק
כלומר?? מקבע את ההפסד שלו,הולך לבנק ומפסיד שוב,

על פי נתונים אובייקטיביים קופ"ג כבר כיסו חלק ניכר מהפסדי התשואות של
שנת 2008 ועדיין הדרך ארוכה

אין פה ייעוץ,אין פה דבר וחצי דבר הכל ווירטואלי

shachar
24-04-09, 15:00
מאיר

רצית להגיד, היפותטית כמובן.
שמר ישראלי מכר יחד עם החברים שלו אחרי המפגש והדיון של יום שישי בערב, זה היה (היפותטית) כמו להוסיף עוד שמן למדורה...

zivo
24-04-09, 18:24
סיפורי אגדות שלא היו מעולם,
מעשה שהיה,
כמובן היפוטטתי לא רציני ולא מכוון ,לא המלצה לכלום,

מר ישראלי חשב כי סולידי זה שוק ההון,אג"ח קונצרני,30 אחוז מניות,
מר ישראלי חשב כי תשואה של 6 אחוז בשנה ריאלית זה הגיוני ובטוח כי זה אפילו דיי נמוך
מר ישראלי אף פעם לא זוכר את הנפילות,
מר ישראלי הינו תמונת ראי של מר חלוץ רמטכלינו לשעבר,
מוכר בנפילות
מר ישראלי קונה רק בעליות ומוכר בירידות ,

עכשיו מה עשה מר ישראלי? חברה איקס הפסידה נניח 20 אחוז
(נעזוב אם זה מהרווח,מהקרן,גם וגם וכו)
מה עושה מר ישראלי? די ,מספיק מוכר הכל עובר לפק"מ בבנק
כלומר?? מקבע את ההפסד שלו,הולך לבנק ומפסיד שוב,

על פי נתונים אובייקטיביים קופ"ג כבר כיסו חלק ניכר מהפסדי התשואות של
שנת 2008 ועדיין הדרך ארוכה

אין פה ייעוץ,אין פה דבר וחצי דבר הכל ווירטואלי
מאיר,
למה זה מזכיר לי את הדיונים על שמן הנחשים? גם שם אנשים זורקים מס' בלי כיסוי....
אני טועה אם אני אנחש שאתה בעיסקי ביטוח? ;)

על סמך מה אני מדבר? בבקשה:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000444536&fid=2173

ולמי שרוצה לחסוך את הקליק:

יתרה מזאת: התשואות הנפלאות האלו עדיין לא החזירו את הפסדי 2008. גם לא מחצית מהם. כדי להחזיר את הפסדי 2008 צריכות הקופות להשיג בממוצע תשואה של 22%. הקופה היחידה שעברה שיעור זה, אנליסט גמל כללי ב', הפסידה בשנה שעברה 43%.

ניר ל
24-04-09, 19:35
רכס, תסתכל על חצי הכוס המלאה - לפחות הרווחת בחודש הסחבת הזאת כמה אחוזי תשואה ...
ד.א. תשובה לא פושט כ"כ מהר את הרגל - הוא מצא גז, בעיות האנרגיה של מדינת ישראל ל 20 השנה הקרובות נפתרו... קראתי את זה בגלובס...

רכס חיים
24-04-09, 19:59
להזכירך - ההכנסות מהגז יתחילו בעוד 5 שנים לאחר השקעה של חצי מיליארד דולר ,מעבר לעובדה שלתשובה יש 15 אחוז בפרויקט שערכם בבוא היום 300 מיליון דולר,- בדיוק ההפסד של אלעד השנה בלבד.

ועוד חסרים לא רק 15 מיליארד שקל או דולר-מי סופר -רק כדי להתרומם מההפסדים ומההלוואות שהוא חייב.

כך שתשובה פושט רגל כבר מזמן ,רק שהוא עוד לא יודע את זה.

מאיר רוטברג
24-04-09, 22:08
מאיר,
למה זה מזכיר לי את הדיונים על שמן הנחשים? גם שם אנשים זורקים מס' בלי כיסוי....
אני טועה אם אני אנחש שאתה בעיסקי ביטוח? ;)

על סמך מה אני מדבר? בבקשה:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000444536&fid=2173

ולמי שרוצה לחסוך את הקליק:

יתרה מזאת: התשואות הנפלאות האלו עדיין לא החזירו את הפסדי 2008. גם לא מחצית מהם. כדי להחזיר את הפסדי 2008 צריכות הקופות להשיג בממוצע תשואה של 22%. הקופה היחידה שעברה שיעור זה, אנליסט גמל כללי ב', הפסידה בשנה שעברה 43%.

זיוו,איפה זרקתי מספרים?? אני מציין מאפייני התנהגות בלבד,
ואם תסתכל באתר שלי תראה מימים ימימה אימרה שלי שם,שהיא בזמני השפע הייתה מנוגדת לכל,
הימורים עושים בקזינו

נו אתה וגם ניר למעשה מחזקים את הטיעון שלמכור זה שטות,
ומי שמכר מהר הגדיל את ההפסד

נ.ב
אני כלל לא מגונן על הפניקס אין לי אחוזים שם ההתנהלות שם זה ביזיון שאין כמותו,
אבל בין זה לבין לומר שחברה שכזו פושטת רגל זו בגדר השמצה פרועה,

אם המפקח על הבנקים היה מגונן על ציבור המשקיעים כמו המפקח על הביטוח המצב היה טוב בהרבה,
גם כך הוא טוב בהרבה מארה"ב,
אבל כל זה וראיה מפוקחת לעתיד לבוא אין בינה לבין חוק העדר דבר וחצי דבר,

זה יכול להיות דווקא דיון מעניין במדבר עם בקבוק וויסקי משובח ואנטריקוט מדמם

zivo
24-04-09, 23:07
סתם בעיה בהבנת העיברית שלי...

אתה אמרת "על פי נתונים אובייקטיביים קופ"ג כבר כיסו חלק ניכר מהפסדי התשואות של
שנת 2008 ועדיין הדרך ארוכה"

ואני לתומי חשבתי שפחות מחצי זה לא חלק משמעותי :confused:

חוץ מזה, כבר אין ויכוח, לחברות הביטוח היה כסף, ולבנקים היה חוק שהכריח אותם למכור את הקופות. אבל לחברות הביטוח לא היו האנשים והכישורים לנהל כמויות כאלו של כסף...

לקחו אנשים שהוכשרו למכור ביטוח ושלחו אותם לבלבל לנו את המח על קרנות וחסכונות..

רכס חיים
25-04-09, 05:11
זיו, אהבתי את המשפט ''לקחו אנשים שהוכשרו למכור ביטוח''. זה בעצם אומר הכל - ''אני יודע למכור לך. מעבר לזה אתה לא מעניין אותי''.

הישראבלוף בהתגלמותו.

כל עצם קיומן של החברות האלה זה הפחד הקמאי של האנושות ממקרה אישי קיצוני שסיכויו קטן לערך פי 4 או 5 ממחירו הריאלי.

וגם את זה הם לא רוצים לשלם.

איציק - 4X6ZH
25-04-09, 10:23
אם המפקח על הבנקים היה מגונן על ציבור המשקיעים כמו המפקח על הביטוח המצב היה טוב בהרבה,

:roll:
:roll:

הם דואגים בדיוק כמו כל מפקח מצוי :wink:

shachar
25-04-09, 10:34
זה יכול להיות דווקא דיון מעניין במדבר עם בקבוק וויסקי משובח

מאיר אני מניח שאמרת את זה אחרי אותו בקבוק ויסקי

אין ספק שהמפקח על הביטוח הוא בחור מוכשר ביותר
עם זאת הפיקוח על חברות הביטוח מגרד בקושי את העשירית מהפיקוח על הבנקים.
מערכות מחשב בחברות הביטוח הן במקרה הטוב מחפירות
נהלים ושלטון תאגידי - אני מקווה שיש לחברות הביטוח ידיעה מעורפלת על הנושא.

אגב תפקיד המפקח על הבנקים לדאוג ליציבות הבנקים.

לא היה מזיק שהיה "איחוד רשויות" של הפיקוח על הבנקים על הביטוח ורשות ניירות ערך

בנושא פיננסים הייתה לוגיקה אחת ופיקוח זהה
בנושא יציבות והון עצמי גם

וכן בשמירה על זכויות הלקוח ורמת השירות לה הוא זכאי

מאיר רוטברג
25-04-09, 18:45
מאיר אני מניח שאמרת את זה אחרי אותו בקבוק ויסקי

אין ספק שהמפקח על הביטוח הוא בחור מוכשר ביותר
עם זאת הפיקוח על חברות הביטוח מגרד בקושי את העשירית מהפיקוח על הבנקים.

יסלח לי כבודו לא הכל זה הלימות ההון!!! נכון שזה משעמם את רוב רובם של האתר אבל רק הלימות ההון שהוא דבר חשוב מאין כמותו לא מספק, למעשה דחפו את הבנקים "לגוון" את ההשקעות,
לגוון=השקעות חץ לארץ,לימן ברדרס,מיידוף,ועד ועוד ועוד הכל בשם הפיקוח והניהול,ואפשר ןמנות רשימה ארוכה של מחדלים וגם של ייתרונות מצד שני

מערכות מחשב בחברות הביטוח הן במקרה הטוב מחפירות

מחפירות??? זו מחמאה היסטרית מה שאמרת הרגע זה כמו עידן "דוס" לעומת הקיים היום,
תזכיר לי ולציבור הקוראים מי הגאון שדחף את הבנקים למכור את קרנות הנאמנות וקופ"ג לחברות הביטוח ללא תשתית וללא הכנה מוקדמת? הייכן היה הפיקוח על הבנקים להגן על ציבור המשקיעים ,ובוא נהיה כנים היו מפסידים גם הבנקים פחות או יותר אותו הדבר,

נהלים ושלטון תאגידי - אני מקווה שיש לחברות הביטוח ידיעה מעורפלת על הנושא.

אגב תפקיד המפקח על הבנקים לדאוג ליציבות הבנקים.ומה עם ציבור המשקיעים זו לא חובתו?

לא היה מזיק שהיה "איחוד רשויות" של הפיקוח על הבנקים על הביטוח ורשות ניירות ערך

בנושא פיננסים הייתה לוגיקה אחת ופיקוח זהה
בנושא יציבות והון עצמי גם

וכן בשמירה על זכויות הלקוח ורמת השירות לה הוא זכאי

אין חילוקי דעות,נהפוך הוא ,והגיע הזמן שפישר הציב דרישה זו לנתניהו.

ההערה המתחסדת של אחד ממשתתפי הפורום על נושא"למכור" כאילו הפקיד בבנק שלך לא
"מוכר" לך והוא הרי ממש מקצוען ומבין עניין ומאוד אובייקטיבי,
בדיוק כמו שתבחר את המכונאי שלך תבחר את היועץ הפיננסי שלך ולא אחד שמתיימר למכור לך שמן נחשים,

הכי פופולרי זה היה למכור תשואות,כן כולם או כמעט כולם בשיתוף ובעידוד הפיקוח היו כאלו,
מעטים צעקו בשער,לא בגלל שידעו מה גודל המפולת,בגלל שהיו שמרנים ואחרים צחקו עליהם,
וזה ציטוט מהאתר שלי שממש לא היה פופולרי שכולם מכרו"תשואות"

ניהול כסף זה עסק רציני וניהול כסף של לקוח שלנו מחייב אותנו למשנה זהירות.
אנחנו לא מהמרים בכספי לקוחותינו, הימורים עושיםבקזינו.
אנחנו עושים את מירב המאמצים שכספך יושקע בתבונה ויניב תשואה טובה לאורךשנים.

אני מוכן להמר רק בכספי הפרטי,ואני מוכן להראות לכל אחד שכספי הפנסיה האישיים שלי מושקעים בשוק ההון בשעורים גבוהים ואני לא מודאג למרות ההפסדים כי מה שקובע זה הטווח הארוך ולא תנודה כזו או אחרת חריפה ככל שתהיה,

זיוו,אם חברה הפסידה ב 2008 עשרים אחוז וכיסתה ברבעון למשל 8 אחוז זה לדעתי חלק ניכר

ורק עבור חיימקה,
לי אישית יש פוליסה בפניקס מוקפאת משנת 91 והיא הפסידה הכי הרבה מכולם,
ונכון לטעמי יש שם ניהול קלוקל יותר מרוב חברות הביטוח,אבל בין זה לבין משיכה חפוזה בשיא ההפסדים המרחק רב,

חוץ מזה ציינת כי הפוליסה שלך הייתה מלפני 20 שנה שאז היו הפוליסות עם תשואה מובטחת,אז אני חוזר לשאלה מספר אחת שלי,זה הייעוץ שקיבלת??
למשוך פוליסה עם תשואה מובטחת עם מקדם קיצבה ששווה זהב טהור לעומת היום??

שמעון2
25-04-09, 21:10
אני לא יודע מאיפו המציא רכס חיים שהפניקס עומדת לפשוט רגל משפט כזה יכול לגרום נזק גדול מאוד אבקשך מר רכס תקן את עצמך לא בגלל חברת הביטוח אלה בגלל הלקוחות שיכנסו לפניקה.

רכס חיים
26-04-09, 03:17
שמעון ידידי.

חברה שחתומה על חוזה חד-משמעי לרכישה עתידית של חברה אחרת במחיר העולה על הערכים הכלכליים של שתי החברות יחד, ולא עומדת בהסכם, ולא יכולה לעמוד בהסכם כי המשמעות הכלכלית שלה אחת,- מפירה את ההסכם בראש חוצות מסיבות מובנות - עלולה מחר בבוקר לקבל פסק דין למימוש החוזה בעין - ומשמעות העינין פשיטת רגל.

זה נושא חד ,חלק, ברור ולא ניתן לפרשנויות רבות.אם עשית חוזה שאינך יכול לשלם את סכומו החתום וחויבת לממשו בבית המשפט - אתה פושט רגל,המניות של החברה עוברות לזוכה או לכינוס נכסים ומימושו לטובת הזוכה ,ועליך עוד להשלים את סכום ההפרש שטרם שולם גם לאחר שאינך עוד הבעלים של החברה - בכפוף לערבויות שניתנו בגוף ההסכם.

אז זו הסיבה שאני רוצה את מעט כספי לפני שכל זה קורה - כי אז אני לא אראה פרוטה - כרגיל במאבקי טייקונים כשהאזרח הזעיר כלוא בין שניהם.

מי סופר אותנו ?

מאיר רוטברג
26-04-09, 08:04
נו חיימקה אמרת הכל ,
אני מניח שקראת עד דק את מאזני חברת הפניקס בדקת את העתודות הכספיות ,
את ההתחייבויות ואת העמידה או אי העמידה בתנאי ההון של המפקח על הביטוח,
בדקת לעומק את ההפרשה בגין חברת אקסלנס,
כמה שולם עד כה,כמה הופרש במאזנים לרכישה עתידית ומהן מקורות המימון החיצוניים העומדים לרשותם,
ביצעו עבורך הערכת נאותות הולמת על ידי אחד ממשרדי ראיית החשבון המתחמחים בכך
יש לך מיידע פנימי חסוי כי הם ככה וככה אשר שמעת בסודי סודות בשיחות סלון,

ועל סמך כל זאת החלטת כי הפניקס פושטת את הרגל,

עבודה יפה,תודה על המיידע המדוייק,

מזל שאת הארגזים והיצירות שלך הינך מבצע כהלכה אחרת באמת היו חייבים להמציא אותך:o

שבוע טוב לכולם

נ.ב אין לי,לא היו לי,ולא נראה שיהיו לי מניות של הפניקס

נ.ב 2 שלא לדבר על זה שהתאוריה של פשיטת הרגל של חיים אינה קשורה בשום אופן בכל חברת ביטוח כלשהוא לכספי המשקיעים בבטוח חיים

מאיר רוטברג
04-05-09, 15:06
סתם כך מגלובס מהיום לכל אלו שברחו
סיכום הרבעון הראשון בשוק הגמל: 41% מהפסדי 2008 כבר הוחזרו (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000446521&fid=2173)

קופות הגמל מסכמות רבעון ראשון מצוין עם תשואה ממוצעת של 9% http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/icon_Bullet_4x4_Black.gif הצבירה השלילית, לעומת זאת, נמשכה והסתכמה ב-1.1 מיליארד שקל http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/icon_Bullet_4x4_Black.gif לאחר העברת הבעלות, הצליחה פסגות לבלום את מעבר העמיתים מפריזמה, פסגות ודש מובילות את הגיוסים

04/05/2009, 06:30

עירן פאר

http://images.globes.co.il/images/site/iconsMarkArticle_ON.gif

איציק - 4X6ZH
04-05-09, 15:34
מאיר אתה מצליח למכור מכל הבא ליד .
ואני לא מוכר גם מה ששלי .

איציק

מאיר רוטברג
04-05-09, 16:17
אני לא מוכר כלום,
וחיימקה לא לקוח שאני צריך למכור לו,
וזה דיון תיאורטי על החפזות למכירה

איציק אם לא הבנת הטיעון שלי זה לא למכור!!!

zivo
04-05-09, 17:28
מאיר,

אני לא רוצה לקלק לך את חדוות המכירה (עשיתי את זה למספיק סוכנים בשנה האחרונה ;) ), אבל, בא ננסה להבין מה כתוב בכל הפירסומים האלו -
1- בשנת 2008 הפסידו העמיתים בקופות הרבה כסף!
2- בגדול, השוק מאוד לא יציב והעתיד לא ברור.
3- מתחילת השנה, השוק מגיב בעצבנות (ראה מקרה אפריקה ישראל שנתכה בלמעלה מ 95%, היתה הראשונה לטפס, וכבר נפלה שנית).
4- בממוצע, הקופות החזירו 41% מההפסד של 2008 (ומדמי הניהול שכחנו).

ע"מ שבסוף שנת 2009 הערך (המוחלט, לפני הצמדה, שחיקה...) של הכסף יהיה כמו בסוף 2007, על הקרנות לייצר 60% נוספים עד סוף השנה!!!

אם אתה מאמין שזה מה שהולך לקרות- הנה לך עסקת חייך :confused:
תן בטחונות מתאימים, קח את הכסף שלי, תשקיע בקרנות, תעשה 60% עד סוף השנה, ולי תתן חצי מזה - 30% (אני מסתפק במועט).
הנה לך 30% בלי לעשות כלום.

כמו כל אדם שפוי, אתה לא תסכים לעסקה.....

במלים אחרות, אתה מודה שאין סיכוי, שמי שנתן כסף לקרנות בסוף 2007 יהיה מסוגל לקבל שנתיים אחרי זה (סוף 2009) את הקרן של הכסף (ללא הצמדה, ללא רווח כל שהוא!, ובאובדן דמי ניהול)

וזה עדיין התסריט האופטימי שאתה לא מוכן "לבטח" לי, כלומר גם אתה לא מאמין בתסריט כל כך אופטימי (שהוא עדיין סרט רע מאוד).

בקיצור, לא אמרתי למכור בחודשים האחרונים (מי שלא עשה את זה לפני חצי שנה ומעלה, כבר אבוד לו..).
עכשיו זה עניין של שנים להתאושש!!!
האם יש קרן אחת! שמוכנה להתחייב מתי הערך של המשקיעים בה יחזור לערך של סוף 2007???

אז אני לא מציע למכור, אבל בחייך, גם אתה על תמכור לי את הכתבות יחצנות האלו על ה 41%.....זה מדדידה רגעית ולא עננינית.

רכס חיים
04-05-09, 18:56
מאיר שכנעת אותי - מותר לומר משהו ?.

אל תתקרבו לפניקס גם מטווח של קילומטר וחצי.

הנה - הוספתי לפניקס עוד 50%..............

מאיר רוטברג
04-05-09, 20:26
זיו,
הסיכוי שהשנה מישהוא ידביק את ההפסדים מתרקב לסיכוי לזכות בלוטו ואף פחות מכך,

כל מה שאמרתי מתחילה ,

מי שכבר הפסיד ,והפסיד הרבה זו הייתה שטות למכור
ועל כך אין חולק,

עכשיו מה לעשות עם הכסף שכבר הפסדת??
מי אני שאייעץ לך על כך,
אני רק אומר צעדים נחפזים ללא שיקול דעת מספיק פוגעים בראש ובראשונה במי שמבצע אותם,

מי שמכר לפני חודשיים "קיבע" את ההפסד שלו,מי שנשאר עד כה הקטין,
שים לב לא מחק,רק הקטין את הפסדיו,

מי שייספר לך שבשנתיים הקרובות ירוויחו לך את ייתרת ההפסד אני לא הייתי מאמין לזה,

מי שמכר בהפסד פוליסה עם מקצבי קיצבה ששווים 50 אחוז יותר מהיום הגדיל את ההפסד האישי שלו עשרת מונים,

ומי שמאמין שחברת ביטוח כמו פניקס תפשוט את הרגל אשריו,

אבל מי שמאמין שאם חברת בטוח ישראלית תפשוט את הרגל והמבוטחים ינזקו,
נסיון העבר מלמד שאין זה כך,

רק בריאות כל השאר שטויות

zivo
05-05-09, 14:37
מאיר,
כראה שעל העובדות אנחנו מסכימים.

עכשיו נשארה הטקטיקה - אם ברור שבשנתים הקרובות לא נראה את הערך בחזרה, מה כל הסיפור הזה של הכתבות שתוך רבעון הוחזר 41% - מבלי להכנס לנכונות של המידע, זו לא כותרת שנועדה להטעות? ליצור רושם שאוטוטו...סוגרים את הנזקים?

זה כל מה שאמרתי - שכל מי שמכר לנו את הקרנות האלו, או שיקר ביודעין או שפשוט לא מכיר את החומר.
ולכן, לפחות עכשיו, שהאמת התגלתה במלוא מערומיה - צריך כל אחד להבין, שאם כל הכבוד, על האנשים האלו אסור לסמוך (ושכל אחד יחליט לבד אם הם שקרנים או טיפשים).

מאיר רוטברג
05-05-09, 14:54
חוכמה בדיעבד הינה חוכמה קטנה מאוד, בניתוח פיננסי אמיתי ואובייקטיבי יתבררו דברים וגודל הפסדים ריאליים שונה בתכלית ,
יש לזכור כי כל הדיון הזה החל מכך שחיימקה קרא לברוח מהפניקס ולמכור הכל ,
אני טענתי שזה טעות
ועדיין עומד על דעתי ,
שים לב שאני נקי כפיים בעניין איני בעל מניות בפניקס איני מייצגם וגם איני מייצג את חיים כלל,

כל דבר צ"ל בשיקול דעת,

וזה שיש לכולנו הפסדים זו עובדה , מצערת אבל עובדה ,

בנקודת הזמן של ינואר -מאי והלאה מה עושים??
שוקלים,ושוב שוקלים מהן האופציות העומדות לרשות המשקיע הממוצע,

שנית, אני שמח כי אנחנו נמצאים פה ולא במקומות אחרים על פני הגלובוס כי מצבינו טוב מאחרים,
אולי כי לא היינו קפיטלסטים מספיק כפי שנתניהו רצה,

סיימתי כאן, ולסיום אומר כי החוק של סבתא שלי תמיד היה נכון ותמיד יהיה נכון
שליש ,שליש,שליש,
גוון השקעותיך:D

רכס חיים
05-05-09, 22:41
אני לא טענתי לברוח מהפניקס.

טענתי נגד היחס של כלב שאתה כלקוח מקבל ממנה בעת דרישתך לפדיון.

לכן טענתי שלא להתקרב אליה מטווח של שני קילומטרים בעת רכישת ביטוח.(הגדלתי עכשו את הטווח).

והכי חשוב - לעולם אל תעשה שום ביטוח שאתה לא חייב לעשות אצל אף אחד ,כי בשורה התחתונה כולם זהים. איך זהים? לא דורש הסברים.

באותה הזדמנות ,כדאי גם שתשמידו את כרטיסי האשראי שלכם. לי אין כרטיס כזה כבר 10 שנים ,ורק טוב יצא לי מזה.

רכס חיים
10-05-09, 19:21
אז מה היה לנו בשבועיים האחרונים?????????

אחרי שסיפקתי את כל המסמכים שבע פעמים ויותר התגלה לפניקס שיש עיקול על הביטוח מלפני 8 שנים - לא פחות. את זה הם לא ידעו בשבועות האחרונים.
בדקתי את הענין הארכיאולוגי והסתבר שהעיקול בוטל אך עורך הדין לא טרח מעולם לבטל את העיקולים.
חלף שבוע והעיקול הוסר.

צילצלתי לברר שהכל בסדר עכשו ,כי הרי ניבדקתי כבר על ידי 17 פקידות שונות ומעולם לא חזרה אלי אותה פקידה פעמיים.

ואז הודיעה לי הפקידה של היום. שימו לב.

1. התמונה ששלחת בדואר של צילום תעודת הזיהוי לא ברורה ,וזה לאחר ששלחתי את הצילום הזה לפחות עשר פעמים.

2. אני צריכה צילום תעודת הזיהוי של אישתך לצורך העברת הכספים אליה.

3. הצילום של הצ'ק ששלחת של חשבון אישך - לא ברור בו משהו -שלח אותו פעם נוספת.......

4. וגולת הכותרת - תשלח לנו מכתב מאשתך שהיא מוכנה לקבל את הכסף.............

אחרי שנאלצתי לצחוק מהדרישה האחרונה ,סיכמתי איתם שנער שליח יגיע עם כל הנדרש מחדש על ידם.

עכשו אני מארגן את הטעון אירגון ולאחר שאשלח את החומר אשמח לעדכן אותכם בסאגה הנקראת - הפניקס.

בסוף - כמו שזה נראה מכאן - הם יפשטו את הרגל לפני שאצליח לתת להם את כל ההמצאות שהם ממציאים.

דבר אחד הם הבטיחו לעצמם - זר הפרחים הראשון שיונח על מצבת הפניקס - יהיה ממני- ובשמחה.

רכס חיים
19-05-09, 14:53
היום כבר נמסרו שאר הניירות עם נער שליח ,עקב האמון הרב שיש לי בחברה.................

עכשו נמתין לתירוץ הבא.

מאיר רוטברג
19-05-09, 16:08
שיא בפוליסות המשתתפות ברווחים: תשואה חודשית ממוצעת של 4.15%

מדובר בתשואה החודשית הממוצעת לענף הגבוהה ביותר בחמש השנים האחרונות ■ מתחילת 2009 צברו הפוליסות של חברות הביטוח 12.85% בממוצע, וצמצמו כ-53% מהפסדי 2008 ■ בראש הדירוג: מנורה מבטחים, איילון וכלל ביטוח

18/05/2009, 19:41 http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gifרון שטיין http://images.globes.co.il/images/site/iconsMarkArticle_ON.gif

הגדל (http://javascript<b></b>:void(0);) הקטן (http://javascript<b></b>:void(0);) הדפס כתבה (http://javascript<b></b>:void(0);) שלח לחבר (http://javascript<b></b>:sendIT(1000451098);) עדכוני RSS (http://www.globes.co.il/webservice/rss/rssfeeder.asmx/FeederNode?iID=2173) לתגובות (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000451098&fid=2173#reaction) twitter (http://twitter.com/home?status=reading from @globesnews http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000451098&fid=2173) !Digg it (http://javascript<b></b>:void(0);) Del.icio.us (http://javascript<b></b>:void(0);) הדלק בהZרקור (http://javascript<b></b>:void(0);)

תגיות: כלל ביטוח (http://www.globes.co.il/news/ShowKeywordArticles.aspx?fid=2173&KeyId=28971&key=%d7%9b%d7%9c%d7%9c+%d7%91%d7%99%d7%9 8%d7%95%d7%97), מנורה מבטחים (http://www.globes.co.il/news/ShowKeywordArticles.aspx?fid=2173&KeyId=31135&key=%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%94+%d7%9 e%d7%91%d7%98%d7%97%d7%99%d7%9d), פוליסת ביטוח (http://www.globes.co.il/news/ShowKeywordArticles.aspx?fid=2173&KeyId=33342&key=%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%a1%d7%aa +%d7%91%d7%99%d7%98%d7%95%d7%97), איילון (http://www.globes.co.il/news/ShowKeywordArticles.aspx?fid=2173&KeyId=33804&key=%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9f )

רוצה את זה תמציתי, איכותי וחינם? גלובס בשבילך בניוזלטרים, בהתראות, ב-SMS (http://www.globes.co.il/alerts/), ב-twitter (http://twitter.com/globesnews/)

בעוד אנשי ההשקעות דנים בינם לבין עצמם בשאלה האם המשבר בשוקי ההון מאחורינו או שהרע עוד לפנינו, התשואות באפיקי החיסכון הפנסיוני של הציבור ממשיכות בהתאוששות המהירה שלהן. באפריל רשמו הפוליסות המשתתפות ברווחים תשואה ממוצעת של 4.15% - התשואה החודשית הגבוהה ביותר בקרן י' מזה יותר מ-5 שנים.
זאת ועוד: מתחילת 2009 צברו חברות הביטוח תשואה נומינלית ברוטו של 12.85% בממוצע. זאת, אחרי תשואות חודשיות מרשימות היסטורית גם בינואר ובמארס.
עם זאת, השפעות המשבר החריף עדיין מורגשות היטב בתשואות הפוליסות המשתתפות ברווחים, וב-12 החודשים האחרונים, ממאי 2008 ועד אפריל 2009, הן רושמות תשואה מצטברת ממוצעת של כ-7%. עם זאת, בארבעת החודשים הראשונים של השנה צמצמו חברות הביטוח כ-53% מההפסד ההשקעתי הנומינלי שרשמו ב-2008, ומאז ינואר 2008 התשואה המצטברת הממוצעת בקרן י' עומדת על 9.1%-.
את דירוג התשואות לארבעת החודשים הראשונים של 2009 מובילה מנורה-מבטחים, שאת השקעותיה מנהל יוני טל. בתקופה זו רשמה החברה תשואה מצטברת של כ-17.6%, וגם באפריל היא מובילה עם 5.73%. ב-2008 הייתה מנורה מבטחים מהחלשות בענף. אולם לאורך המשבר היא המשיכה לשמור על הפוזיציה שלה, מתוך אמונה שהאפיקים שהייתה חשופה אליהם יותר ממתחרותיה יתאוששו וישיבו חלק מההפסד העודף שנרשם על הנייר אשתקד. עד כה, גישה זו מוכיחה את עצמה, למרות שבדירוג ל-12 החודשים האחרונים מנורה עדיין שנייה מהסוף.

במקום השני ניצבת איילון, לה נוכחות קטנה בענף והיא לא נמנית על חמש הקבוצות הגדולות. בארבעת החודשים הראשונים של השנה רשמה איילון, שאת השקעותיה מנהל תמיר חרמץ, תשואה מצטברת של כ-15.5%. באפריל היא השיאה 4.6% וב-12 החודשים האחרונים היא צברה תשואה שלילית של 2.4% - התשואה השלישית בגובהה בענף.
במקום השלישי ניצבת החברה השנייה בגדולה בתחום, כלל ביטוח, שאת השקעותיה מנהל רועי יקיר. החברה, שמנהלת כ-17.6 מיליארד שקל בקרן י', רשמה באפריל תשואה של 5.1%, כך שמתחילת 2009 היא צברה תשואה של כ-14.7%. ב-12 החודשים האחרונים רשמה החברה תשואה מצטברת של כ-3.7%-.
הראל מתברגת למקום הרביעי, ולמקום השלישי מבין חמש קבוצות הביטוח הגדולות. הראל, שאת השקעותיה מנהל אמיר הסל, רשמה באפריל את התשואה השנייה בגובהה בענף, 5.3%, כך שמתחילת השנה היא צברה 14.5%. בפוליסות מסלולי ההשקעה התמונה חיובית ביותר מתחילת השנה, בדומה בקרן י'. במסגרת זו בולטים לחיוב מסלולי ברירת המחדל של כלל ביטוח ושל מנורה מבטחים. *

סתם לצורך העניין לאלו שהפוליסות משתתפים ברווחים.

נ.ב קטן קטנטן,

ההשקעה שלך הייתה באגרות חוב של המדינה ,איגרות חוב מיועדות עם ריבית של מעל 4 אחוז:!:
כל בנקאי מתחיליאשר לך שזה בריביות של היום זהב טהור ועדיין אתה רץ לפדות??:?:
ונניח שלשיטתך הפניקס תפשוט את הרגל ,מה זה מעניין אותך??
כספך בידי המדינה גם כך,
אז תהגר מכאן כי לשיטתך המדינה פושטת רגל

zivo
19-05-09, 16:58
חוכמה בדיעבד הינה חוכמה קטנה מאוד, בניתוח פיננסי אמיתי ואובייקטיבי יתבררו דברים וגודל הפסדים ריאליים שונה בתכלית ,
יש לזכור כי כל הדיון הזה החל מכך שחיימקה קרא לברוח מהפניקס ולמכור הכל ,
אני טענתי שזה טעות
ועדיין עומד על דעתי ,
שים לב שאני נקי כפיים בעניין איני בעל מניות בפניקס איני מייצגם וגם איני מייצג את חיים כלל,

כל דבר צ"ל בשיקול דעת,

וזה שיש לכולנו הפסדים זו עובדה , מצערת אבל עובדה ,

בנקודת הזמן של ינואר -מאי והלאה מה עושים??
שוקלים,ושוב שוקלים מהן האופציות העומדות לרשות המשקיע הממוצע,

שנית, אני שמח כי אנחנו נמצאים פה ולא במקומות אחרים על פני הגלובוס כי מצבינו טוב מאחרים,
אולי כי לא היינו קפיטלסטים מספיק כפי שנתניהו רצה,

סיימתי כאן, ולסיום אומר כי החוק של סבתא שלי תמיד היה נכון ותמיד יהיה נכון
שליש ,שליש,שליש,
גוון השקעותיך:D

אחחח.....אנשי מכירות, הם לא מתעיפים אף פעם....
זרוק אותם מהדלת, הם יחזרו מהחלון :p

רכס חיים
19-05-09, 17:48
מי מתענין בתשואות כשהיחס אליך פחות מלכלב רחוב.

ומה יעזור לי כל ה''עושר'' שמנפיקה לי חברה עבריינית אם בסופו של יום לא אראה את הכסף ממנה,באלף תירוצים שונים,עוד לפני שפשטה את הרגל.(אהבתי את הקטע של ההגנה שמעניקה לי המדינה הדפוקה הזו.....)

זה פחות או יותר מתאים לכל חברות הביטוח בארץ - שיעשו הכל כדי להוכיח לך שאתה בעצם גנב.

מזמן, כל תביעת ביטוח שלי - (שאני עושה רק מחוסר ברירה)-מתחילה קודם כל אצל עורך הדין שלי ,וכשהתביעה המשפטית מוגשת,רק אז אני פונה לסוכן הביטוח או לחברה בתביעה הביטוחית.
זה נעשה עוד לפני ששמעתי מהם אם הם מוכנים לשלם או לא.מנסיוני - הכל ניראה אחרת כשתביעה משפטית רצה במקביל לתביעה מהביטוח.

והכי יפה זה כשפוגע בי רכב מבוטח באשמת הנהג השני.

הוא יוצא מהרכב נותן לי את פרטיו ומפנה אותי לחברת הביטוח שלו. שאני ארוץ אחריהם עם תביא לי,תביא לי, תביא לי.....

אני מצלצל לסוכן ואומר לו בקיצור נמרץ - ''שלחתי לך בפקס. את התביעה שלי מאלף עד תו כולל תיקונים, ירידת ערך, שכירות רכב חלופי,הוצאות, דו''ח שמאי וכו' וכו'.'' - ''עכשו - שים לב - תוך שבוע אני רוצה את הצ'ק ממך,כי בשבוע הבא מוגשת תביעה נגד הלקוח שלך, היות ואותך אני לא מכיר ולא רוצה להכיר- מלבד לקבל ממך צ'ק ''.

ותאמינו זה עובד יופי והכל מתקתק.

אם זה הולך למשפט התביעה גדלה גם עבור ההוצאות המשפטיות.

וכשלא קיבלתי 3000 ש''ח מחברה ששילמה לי 24000 ש''ח עבור תאונה של לקוח שיכור שלה, וקיצצה את הזנב עקב שכירת רכב חלופי- גררתי את הנהג לתביעה קטנה וקיבלתי עוד 500 שקל הוצאות משפט שגם אותם שילמה חברת הביטוח.

הם מתיחסים אלינו כמו לכלב ואנו צריכים להתיחס אליהם כמו לכלבים.

טל חסיד
19-05-09, 18:22
חיים מה הכלבים אשמים, כלבים זה טוב. תיקרה להם "נבלות אוכלי אדם".

טל

רכס חיים
19-05-09, 20:38
צודק. ההצעה שלך מתאימה יותר.

רכס חיים
24-05-09, 17:15
לפני 5 ימים נמסרו יתרת המסמכים במסירה אישית על ידי שליח.

בבירור שנעשה היום נאמר לי שאין ברישומי החברה כל מידע על מסירת המסמכים.

הפקידה ה-52 הודיעה לי ששלחה מייל לאן שהוא ובתוך 3 ימים היא תודיע לי את מר גורלי המדויק.

לא שאני מאמין לה - אבל ניפגש כאן בעוד מספר ימים.

לפחות תהיה לי סיבה לחגוג כשתשובה יפשוט רגל בקרוב.

fuksi
25-05-09, 09:12
בבירור שנעשה היום נאמר לי שאין ברישומי החברה כל מידע על מסירת המסמכים.

מנסיון עם גופים גדולים ומסורבלים ושליחויות
מצרפים עותק מקבלים חותמת "התקבל" בדואר הפנימי של חב' הביטוח...
ומשלמים לחברת השליחויות "שליחות כפולה".....

רכס חיים
27-05-09, 11:25
הרי למה ציפיתם ? שהם יחזרו אלי לאחר הבדיקה.

עברו 4 ימים ואין מהם שום התיחסות, למרות הבטחתם להתקשר.

אנחנו כלבים בשבילם - את זה כבר אמרנו ?

רכס חיים
06-07-09, 19:19
לא תאמינו, אבל הכסף עבר לפני שלושה ימים.

עכשו אני יכול להסביר את השיטה של החלאות האלה.

אתה מצלצל בכדי לבקש שיחרור של כספי הביטוח שלך.

הם מבקשים שתשלח בקשה כתובה. מקבל פקס ושולח.

הם לא חוזרים אליך. אתה מצלצל אחרי יומיים שלושה ,ואז מבקשים ממך צילום תעודת זיהוי. אתה שולח.

עוברים מספר ימים הם לא מצלצלים אליך. אתה מתקשר כבר עם פקידה שלישית שאומרת לך שהצילום בתעודה לא ברור.......אתה שולח מכתב עם צילום התעודה.

עובר שבוע אתה מתקשר כי הם לא מתקשרים אליך. הצילום בסדר, שלח בבקשה העתק של צ'ק של החשבון אליו לשלוח את הכסף. אתה שולח צילום.

עובר שבוע הם לא מתקשרים. אתה מצלצל ואז אומרים לך שבשנת 2002 היה עיקול על החשבון. תשלח ביטול. עוברים שלושה ימים ,אתה שולח ביטול.

הם לא חוזרים אליך אתה מתקשר . הגיע הביטול אך מספר תיק העיקול לא ברור - תשלח שנית. אתה מגדיל את הצילום ושולח.

הם לא חוזרים אליך. אתה מתקשר הביטול הגיע ונמצא אצל מנהלת המחלקה. לא - אי אפשר לדבר איתה,כשהיא תסיים התיק יועבר לתשלום.

עובר שבוע - אתה מצלצל - אני אברר ואחזור אליך. לא חוזרת . אתה מתקשר וחוזר ומתקשר וכו' וכו' וכו' עד שחלפו בדיוק מספר חודשים עד שקיבלת את הכסף שלך.

וכאן עוד לא פירטתי את כל התלאות שהצטברו לתיק בעובי 10 ס''מ.התיק כולל פירוט של כמאה שיחות טלפון שמטרתן רק לדחות את התשלום עד שיפשטו רגל.

ולכן - בירחו ככל האפשר רחוק מחבורת הגנבים השורצת בחברות הביטוח ונוסעים לדרום אמריקה על חשבונכם לקרנבל בריו.

אבל בטח זה עוד לא נגמר, חברת ביטוח אחרת כבר ממתינה להונות אותי.

מאיר רוטברג
06-07-09, 20:58
בנתיים הם שילמו 350 מליון שקל במזומן על אקסלנס
פשיטת רגל נכון????

רכס חיים
07-07-09, 22:20
הם שילמו מהכסף של הפנסיונרים שחוסכים כל חייהם ושלא יקבלו אותו בעתיד. שקל אחד לא שלהם.

גנבים כבר אמרנו ?

מאיר רוטברג
26-07-09, 12:29
ציטוט מהגלובס,

חגיגה בבורסה: מדד המעו"ף חוזר לרמתו ב-14 בספטמבר 2008 - היום בו קרס ליהמן ברדרס (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000483947&fid=585)

המעו"ף משלים זינוק של כ-57% מהשפל בנובמבר ■ ברקליס קפיטל לקראת החלטת הריבית מחר: "הריבית לא תעלה עד הרבעון הראשון של 2010" ■ כור מוסיפה 1.1% - הגדילה ההחזקה בקרדיט סוויס ■ אודיוקודס מזנקת ב-9.3% ■ נתונים חשובים יפורסמו השבוע - ובכללם נתונים משוק הנדל"ן הישראלי והאמריקני ונתוני הצמיחה של כלכלת ארה"ב ברבעון השני

11:48 26/07/2009 עדי בן ישראל [195 תגובות (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000483947&fid=585#reaction)

רכס חיים
26-07-09, 20:33
סוף סוף המשוגעים חזרו לגג.

איציק - 4X6ZH
26-07-09, 20:41
//\

-->