PDA

צפייה בגרסה מלאה : לימוד הנדסת ג'יפים וריתוך

Omerdis
26-04-09, 02:19
שלום לכולם,
תמיד עניין אותי מאד ללמוד הנדסת ג'יפים ולעסוק בעבודות הריתוך ובבניה,
אני מניח שכמה מכאן מבינים היטב בתחום...השאלה שלי היא איפה לומדים את זה בעצם?
עבודה עם ג'יפים? צילינדרים וכו'? כמה זמן לומדים? האם חייבים תואר ראשון בכימיה או משהו דומה? כימיה בכלליות מאד מעניין אותי, אבל הבעיה שאני לא יודע האם זה נחוץ מאד לנושא הזה.
נראה לי שיש לי עוד שאלות אבל לא מצליח להזכר כרגע...תודה לכל העונים בינתיים!

אומי5
26-04-09, 08:31
אני לא יודע אם איפשהו בעולם יש תואר רישמי שנקרא מהנדס ג'יפים ( או מהנדס רכב שטח ) בארץ מקווים שבקרוב יהיה סוף סוף מהנדס רכב , עד כמה שידוע לי מי שכיום בארץ נחשב מהנדס רכב הם אלה שלמדו בחו"ל או כאלה שנתנו לעצמם תואר ואף אחד לא שאל שאלות ...

יש הנדסאי רכב , בכמה מכללות , אני לא סגור על מה לומדים שם בדיוק.

בכל מקרה אם מה שאתה רוצה זה תכלס לבנות, כמו שעושים מגשימי החלומות מפורום הפרוייקטים , אני חושב שצריך ללמוד בידיים ולאו דווקא בלימודים רשמיים.

בכל מקרה התואר הכי קרוב כיום הוא הנדסת מכונות, ומדברים שבקרוב תהייה התמחות ברכב ואולי גם תואר פרורפר של הנדסת רכב בטכניון .

כדאי שתדע שלימודי הנדסה רחוקים מלהיות מלאים בגריז וכלי עבודה, כלי העבודה הם מחוגה עפרונות ועטים , והסדנה היא בעיקר ניירת , לפחות רוב בלימודים הם כאלה.

Omerdis
26-04-09, 12:48
תודה על התשובה!

אז איך בעצם אפשר ללמוד לבד ומאיפה?
ובמידה אני אבין היטב את החומר ואני ארצה לבצע דברים לבד, לא תיהיה בעיה להשיג ציוד מתאים כמו צילינדרים, חומרים וכו' בגלל שאין לי תעודה או תואר?{מפעלי ייצור צריכים ממני "תעודה" בשביל שאני אוכל להזמין ציוד כזה?}

asafk
26-04-09, 13:50
הדבר היחיד שנדרש כדי להזמין חלקים הוא כסף. רצוי מזומן, אבל לא חייבים.

תתחיל כמו כולם- בלקנות ג'יפ, לפרק, והרכיב, ולשאול את עצמך שאלות שהרבה מהן מתחילות ב"למה". אח"כ תנסה לבנות משהו לבד.
אתה יכול, כמובן, לעבוד במוסך/ סדנה, וזה יתן לך המון רקע מקצועי. ראיתי מודעה של ארנון (מוסך אנדורו) שמחפש עובדים.

אסף.

lizard
26-04-09, 16:16
אם אתה רוצה ללמוד לרתך ברמה שתואמת את דרישות התעשיה אז יש בית ספר שמעביר קורסים באלקטרודה, CO2 וארגון באיזור תחנה מרכזית בתל אביב. אם אתה מעוניין אז צור קשר בפרטי.

לא מדובר על קורס לחובבים למרות שאני מנסה כבר כמה חודשים לשכנע את הבעלים הקיים קורס לרתך החובב, אולי בקרוב יהיה משהו.

elitkh
26-04-09, 21:27
מיכה,הבחור כנראה מעולם לא פתח מכסה מנוע בעצמו ואתה שולח אותו לקורס לריתוך...
אסף נתן לך הצעה מצויינת-תתחיל מהתחלה תחזיק רכב פשוט ותצמח משם.

lizard
26-04-09, 22:15
הוא כתב שהוא רוצה ללמוד ריתוך.

Omerdis
27-04-09, 00:46
כן חשוב לי להבהיר...בהנדסה לא התכוונתי לחלק התאורטי, אני רוצה ללמוד דברים מעשיים שדורשים פעולה פיזית ובין השאר פעולות ריתוך.
ג'יפ יש לי כבר בבית, פשוט מה שעוד לא מובן לי זה איך אפשר להתעסק בדברים כאלה בלי ידע מקצועי, כי הטרנו הזה עלה דיי יקר : )

בכל אפן אני אנסה למצוא קורסים למתחילים שיתנו לי רקע, ומידע בתחום.

lizard
27-04-09, 08:24
תקנה לך סיקס ותשחק איתו בתור התחלה, טרנו לדעתי הוא לא רכב למשחקים.

Omerdis
27-04-09, 11:28
אם אתה רוצה ללמוד לרתך ברמה שתואמת את דרישות התעשיה אז יש בית ספר שמעביר קורסים באלקטרודה, CO2 וארגון באיזור תחנה מרכזית בתל אביב. אם אתה מעוניין אז צור קשר בפרטי.

לא מדובר על קורס לחובבים למרות שאני מנסה כבר כמה חודשים לשכנע את הבעלים הקיים קורס לרתך החובב, אולי בקרוב יהיה משהו.

דרוש ידע קודם? כימיה? מכונאות?
לדעתי הכי טוב כמו שאמרת להשיג ג'יפ זול יחסית וללמוד כמה שאפשר, לקנות רתכת ולהצמד למישהו שיסביר לי איך לעבוד,הרעיון לעבוד במוסך הוא טוב{אני גם ככה מחפש עבודה} וכבר ראיתי שיש פה פורומים על פרויקטים וחלקים שבהחלט יכול לתת אינפורמציה להתחלה, הקטע זה שקשה להתקדם מעשית כי אין ג'יפ שאני יכול לעבוד איתו ואבא שלי בחיים לא יתן לי לגעת בטרנו שלו {ובצדק}, אז עד שאני אחסוך את הסכום הדרוש אני מעדיף ללמוד מספרים/קורסים/מוסך

lizard
27-04-09, 13:24
לא צריך ידע מוקדם אבל הקורס לא זול, בסביבות ה3 וחצי אלף ש"ח ללמוד לרתך ברמה מקצועית באלקטרודה.

OFF-RoaD
27-04-09, 13:53
כימיה? הקשר בין זה לגיפים, או מכוניות בכללי, הוא רופף לגמרי. בתחום הרכב מתעסקים בעיקר עם מכניקה ופיזיקה. יש לך רקע בהם?
בכלל, אם אתה רוצה להיכנס לתחום המעשי של תעשיית הרכב (מכונאות, בניה, מסגרות, שיפורים וכו'), חפש עבודה במוסך כלשהו, רצוי בכלל סדנת שיפורים, בתור מתלמד. מניסיון - ככה תלמד הכי הרבה. ימים של קריאה באינטרנט על מתלים לא יתנו לך תובנות כמו החלפת בולמים/קפיצים לרכב. אלפי תמונות לא ילמדו אותך על מנועים כמו אוברול.

לדעתי, אין לך מה להתחיל מקורסים של ריתוך מקצועי ב3.5K. במיוחד כשאתה עוד לא יודע אם זה באמת משהו שמעניין אותך. תתחיל מקטן, לך תתעסק באיזה מוסך, וותלמד כמה שיותר. אחרי זה תחזיק רכב משלך, ותעשה עליו ניסויים (כמובן בגבולות הבטיחות). ככה לאט לאט תתפתח עד שתבנה לנו פה רכב ישראלי כחול לבן לתפארת מדינת ישראל :)

Allon
16-06-09, 11:15
אני למדתי המון מקריאת מדריכים ותגובות רבות בפורום ג'יפולוג....

בכלל, אני חושב שבאינטרנט אתה יכול ללמוד הרבה דברים חדשים וללמוד מטעויות של אנשים אחרים....

אחרי שתקרא ותראה הרבה תמונות אתה בטח תתגבש ותהיה יותר ספציפי לגבי מה שאתה רוצה לבנות.

לפני שכולם פה יתרעמו אני מוסיף, שכדי ללמוד יש גם צורך לנסות ולטעות באופן פיזי.... אבל לפני שמגיעים לשלב הזה עדיף לקרוא ולבוא כמה שיותר מוכנים, אז תתחיל לקרוא!:D

ריתוך ברמה בסיסית אתה יכול ללמד את עצמך מהמדריך הזה: http://jeepolog.com/357.html

ובתור התחלה ממולץ לעבור על כל איזור המדריכים באתר:
http://jeepolog.com/guide.html

ואם אתה מסתבך יש מילון מונחים לכל המושגים המוזרים העולים בפורומים ובמאמרים:
http://jeepolog.com/glossary.html

אלון;)

עודד זנטון
16-06-09, 20:45
קנה לך רתכת זולה, תתחיל לחבר ברזלים בשביל העניין, לאט לאט תלמד לרתך ברמה סבירה.
על הדרך תרויח כמה עבודות בבית שיתנו לך להנות בלי קשר לגיפים. (נדנדה, מעקה וכיוצה בזה).
רתכת בסיסית עולה 500 ש"ח בערך.
אין איזו פירמה נחשבת במחירים האלה, אבל ככה לומדים לרתך.
לפחות בהתחלה.

-->