PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רעיונות/המלצות לטיול ג'יפים למקום העבודה

אדי
27-04-09, 07:53
אני מחפש רעיונות/המלצות לטיול ג'יפים למקום העבודה.

משך הטיול: יום בודד.
אזור בארץ: עדיפות לדרום, אך אני לא פוסל גם את הצפון אם יהיה מסלול שיענה על הדרישות. בכל מקרה, חשוב לקחת בחשבון שיוצאים בבוקר מהמרכז וחוזרים בערב, כך שלא נוכל לרדת יותר מדי דרומה.
רמת קושי: קלה. כל כלי הרכב שישתתפו הינם רכבי כביש-שטח/טנדרים עם הילוך כח, אך לא לכל הנהגים יש ניסיון בנהיגת שטח. עם זאת, חשוב שירגישו שמדובר בטיול ג'יפים ולא בטיול שבילים, צריכים כמה אתגרוני עבירות בשביל העניין.
שטחי אש: הטיול ייערך באמצע השבוע, כך שאנחנו מוגבלים מבחינת מעבר בשטחי אש.

יש לי כמה רעיונות, אבל הם דווקא יותר לכיוון הצפון שאותו אני מכיר יותר. אשמח לשמוע רעיונות לטיול מתאים דרומה.

תודה, אדי.

מידבר
27-04-09, 22:59
מציע את אזור מערב י'ם לפי התוואי הבא.
מתחילים בשואבה ,קפה של סיפתח בחורשה שליד האנדרטה לפורצי הדרך לי'ם.
יורדים מערבה על אחד הצירים עד לדרך הפטרולים הישנה. מושכים צפונה ועולים עד להר עזרד דרך נחל כפירה. סמוך לפסגת ההר מבנה ישן+צל+תצפית יפיפיה=>קלאסי לפרישת ארוחת בוקר והתרווחות כהלכה.
מכאן שתי אופציות להמשך:
1.משלט 21 וניסויי עבירות כאוות נפשם של החבר'ה.
2.קטע מנהלתי קצר וכניסה מזרחה מעט דרומית למושב נחם אל השביל האדום אשר נע בתוך נחל שורק וא' צהרים בעין קובי (ליד מושב מבוא ביתר). אם חשקה נפשכם בטבילה מרעננת אפשר לבקר בעין יואל. קפיצה לחרבת בית עתאב, יציאה לכביש מערבה משם והיתה ביתה, מסלול מכובד ליום אחד.

בב'

נמרוד
04-05-09, 08:32
דרום ים המלח - אולי אתגר קטן בהתחלה בדמות ירידה של מעלה זרון, ארוחת בוקר בעצים שמתחת למיצד זוהר. משם לצומת זוהר, ונחל סדום, ואם זה יום שלם אז עליה במעלה עזגד וחזרה למרכז דרך ערד. שטח, מדבר, לא משעמם, אבל לא בעייתי או קשה לטנדרים עם הילוך כוח, ועבור אלו שזו הפעם הראשונה בשטח - חוויה אמיתית.

אלו קטעים קלאסיים שאנחנו מבקרים אותם תכופות במהלך מבחני דרכים שמתקיימים באמצע השבוע, ועם רכבים לא הכי מסוקסים, ולכן אתה גם יכול לראות הרבה תמונות של המקומות, למשל במבחן של הליברטי 2004 (http://www.jeepolog.com/174.html)ובמבחן של X5-LR3 2007 (http://www.jeepolog.com/401.html)

אדי
05-05-09, 10:48
תודה על הרעיונות, אני אוריד אותם על מפה, אבחן אותם ונקווה שיסתדר.

-->