PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיישן מהירות

lishay7
27-04-09, 10:19
שלום לכולם
האם למישהו מכם ידוע על קשר כלשהו בין חיישן מהירות לקוי לבין עבודה לא חלקה של המנוע ומידי פעם עליה לא אחידה בסל"ד כשלוחצים על הגז בהאצה
אני שואל זאת בגלל שעשיתי בדיקת תקלות מחשב וזה הבעיה היחידה שהוא הראה לי והבעיה היא שמידי פעם יש דיליי בתגובת דוושה
הרכב הוא סופה שנת 95 ללא כל שיפור מכאני למעט פילטר אויר פתוח ותקין

תודה מראש לי-שי:cool:

eliv1
27-04-09, 11:52
שלום לכולם
האם למישהו מכם ידוע על קשר כלשהו בין חיישן מהירות לקוי לבין עבודה לא חלקה של המנוע ומידי פעם עליה לא אחידה בסל"ד כשלוחצים על הגז בהאצה
אני שואל זאת בגלל שעשיתי בדיקת תקלות מחשב וזה הבעיה היחידה שהוא הראה לי והבעיה היא שמידי פעם יש דיליי בתגובת דוושה
הרכב הוא סופה שנת 95 ללא כל שיפור מכאני למעט פילטר אויר פתוח ותקין

תודה מראש לי-שי:cool:

לישי, חיישן מהירות לא עובד, לא אמור לגרום לתקלה הנ"ל, אבל, וזה אבל גדול.... חיישן המהירות במודלים של 93-5, מוזן ע"י המחשב ב- 8 וולט, ובעצם חולק הזנה עם מעגלי אותות ההצתה של חיישן הקרנק והקמשפט, במקרה שהחיישן מקצר חלקית לאדמה, ההזנה של אותות ההצתה לקוים, ויכולה להיגרם שגיאה באותות ההצתה.

ניסוי פשוט לבדוק את השפעת התקלה יהיה כדקלהמן:

נתק את החיישן, ובדוק הזנה של בהדקי חיישן הקרנק והקמשפט (צריך להיות 8 וולט מיוצב עם סוויץ פתוח), הנע את האוטו וצא לסיבוב, אם התופעה המקורית נעלמת, מצאת את התקלה.
כאשר נוסעים ללא חיישן מהירות, הסימפטומים היחידים שצריכים להיות הם:

1. בתאוטה ברמזור, הרכב יכבה עם עצירה מוחלטת.
2. בקפיירים בתאוטה.

בכל מקרה התופעות שציינת יכולות להעיד על חיישן תקול/מקצר לאדמה.

תדווח בהמשך, או תתקשר אליי ונשתדל לעזור לך...

סופת המדבר
27-04-09, 21:40
מה?
חבר שלי יש לו סופה 92 עם חיישן מהירות גם מכני(כבל) וגם חשמל
כרגע יש לו בעיה שהחיישן לא מראה לו מהירות.... כנראה תקלה איפה שהוא
וכמו שאתה אומר כשהוא עוצר האוטו רוצה להיתכבה
אתה רוצה להגיד לי שזה אולי קשור לחיישן מהירות?

lishay7
27-04-09, 23:15
אז ככה
ניתקתי את החיישן הנעתי את הרכב ואין שינוי, לגבי בספידומטר הוא לא עובד,הקטע הוא שאם אני מחזיק את דוושת הגז קבוע על 2000 סל"ד אז אחרי 10 שניות הסל"ד עולה באופן עצמאי בכ-200 סל"ד למשך כמה שניות ואז חוזר ל2000 וחוזר חלילה וזה היה קורה גם שהחיישן מנותק וגם מחובר.
אני מציין שעברתי על כל הוואקומים למינהם,בית המצערת נוקה כולל מנוע הצעדים,נוקה הפילטר אויר,עשיתי איתור תקלות ורק החיישן מהירות מופיע,שמתי תוסף לדלק(גולד לייבל).
מחר אני מחליף פלגים על הדרך כי יש לי סט חדש ונראה מה עוד אפשר לעשות

נ.ב
בעל הרכב אמר לי שפעם הוא כיבה את הג'יפ ולאחר מכן הוא לא רצה להניע ואז הוא שם לב שהחיישן מהירות היה מנותק פיזית מהטרנספר ולאחר שהוא החזיר אותו למקום הג'יפ הניע.

eliv1
28-04-09, 09:03
וכמו שאתה אומר כשהוא עוצר האוטו רוצה להיתכבה
אתה רוצה להגיד לי שזה אולי קשור לחיישן מהירות?

לא אולי, בטוח.

יש חיישנים כאלו למכירה חדשים באיביי, אולי אשר יצרף קישור...

eliv1
28-04-09, 09:06
אז ככה
ניתקתי את החיישן הנעתי את הרכב ואין שינוי, לגבי בספידומטר הוא לא עובד,הקטע הוא שאם אני מחזיק את דוושת הגז קבוע על 2000 סל"ד אז אחרי 10 שניות הסל"ד עולה באופן עצמאי בכ-200 סל"ד למשך כמה שניות ואז חוזר ל2000 וחוזר חלילה וזה היה קורה גם שהחיישן מנותק וגם מחובר.

לישי,

השלב הבא שהייתי בודק, זה חיישן מצב מצערת, TPS.
אפשר לבדוק אותו ע"י פתיחת סוויץ, ובדיקת מתח בין שני ההדקים החיצונים שלו (בלי לנתק את המחבר), אמור להיות מתח שנע באופן אחיד (ליניארי) בין 0 ל-4 וולט.

אתה מוזמן לבוא לקחת גם אחד כזה תקין לבדיקה...

lishay7
30-04-09, 19:26
אלי קודם כל תודה על הנכונות לעזור ועל התגובות.
אם חיישן הtps פגום אז אני לא אמור לראות זאת בקודי תקלה? כי הוא לא מופיע בהם, פירקתי את חיישן המהירות
וסידרתי לו תפיסה יותר יציבה לטרנספר כי הצוואר פלסטיק שלו היה שבור וניקיתי את התקלה מהמחשב והספידומטר התחיל לעבוד, אני מנחש שהתקלה הייתה רשומה במחשב בגלל שהחיישן נפל פעם תוך כדי נסיעה
ואם הספידומטר עובד עכשיו אז החיישן תקין, אני מציין שהספידומטר לא היה עובד קודם לכן.

eliv1
30-04-09, 20:34
לישי,

באופן עקרוני חיישן TPS תקול אמור להראות קוד תקלה, אבל לך תדע.... לא תמיד מעגלי הבקרה עובדים עבור כל מצב, הם עובדים עבור מצבים ספציפיים.

בכל מקרה, את תקינות החיישן אפשר לוודא ע"י בדיקת מתח פשוטה, בין שני ההדקים הקיצוניים של החיישן כאשר הסוויץ פתוח.

בכל מקרה, תבדוק, מה יש לך להפסיד? בדיקה של 5 דקות...

פעולות נוספות שהייתי מבצע, זה מעבר על מע' הדלק(פילטרים) ובדיקת לחץ.
אולי בדיקה של הקונקטורים של מעגלי ההצתה, מכסה מפלג/רוטור וחוטים...

תגיד לחבר שלך שהוא מוזמן לבוא אליי, אני מוכן להקדיש שעה למציאת התקלה... תבוא גם אתה.. יש קפה חינם :)

-->