PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנורת חווי 4X4 מהבהבת בשילוב, מזה יכול להיות?

-Lidor-
27-04-09, 12:46
בעת שילוב ל-4X4 אחרי כמה מטרים של נסיעה המנורה של ה-4WD מהבהבת גם ב-H וגם ב-L
במהלך הנסיעה היא לא מהבהבת והרכב נוסע תקין על הנעה אחורית .

כמו כן אין שום בעיה בשילוב של 4X4 H וגם L עובדים חלק ומרגישים שהם נכנסים לפעולה (יש רעש כזה של שילוב וכמובן מרגישים את ההבדל בנסיעה).

על פניו המערכת עובדת באופן תקין מלבד המנורה שמהבהבת , האם יש פה תקלה?
מה יכול לגרום למנורה להבהב?
אחרי שמחזירים ל-4X2 מומלץ לנסוע כמה מטרים ברוורס על מנת לשחרר את הלוקרים?

הרכב גי'מני 99, אוטומט.

sherifon
27-04-09, 14:21
הרכב משלב ל 4X4 בטרנספר בצורה תקינה אך אין זה אומר שאתה באמת נוסע 4X4 .
הסיבה להבהוב לפי הספר הינה חוסר שילוב הלוקרים הפנאומטים.

כנראה ששם מתחילה הבעייה ....
חפש באתר מידע נוסף לגביי בדיקת צנרת הוואקום והמשך בהתאם...

-Lidor-
27-04-09, 14:38
מזאת אומרת לא באמת נוסע 4X4 ?
עשיתי ניסוי קטן בשביל עפר, במצב רגיל כאשר אני לוחץ גז מעמידה הרכב מפרפר את הגלגלים האחורים כאשר אני משלב ל-4X4 אין פירפור והרכב שועט קדימה כמו כן התחושה בהיגוי שונה מכוון שגם ה-2 גלגלים הקדמים משולבים ומקבלים כוח כמו כן מצב L עובד גם הוא העליה בטורים מהירה מאוד וההילוכים קצרים מאוד.

מורי
27-04-09, 17:41
יש סיכוי שיש בריחת וואקום שמפעילה את החיישן שמתריע,אבל עדיין יש מספיק כדי לנעול את הלוקרים.
ממליץ לך גם לבדוק שאכן הלוקרים משתחררים בהוצאה מ-4X4 (גם לזה אחראי לחץ הוואקום)

ובכלל ממליץ בהזדמנות הראשונה לעבור ללוקרים ידניים של סמוראי :twisted:

מורי

-Lidor-
27-04-09, 21:15
מורי אכן זה נשמע הגיוני מה שאתה אומר, איך אני יכול לבדוק שהלוקרים אכן משוחררים?

דבר נוסף היכן עוברים הצינורות של המערכת ? יש לך אולי איזה שירטוט שלה שאני יוכל לעבור ולראות אם יש איזו דליפה?

מורי
28-04-09, 19:10
מורי אכן זה נשמע הגיוני מה שאתה אומר, איך אני יכול לבדוק שהלוקרים אכן משוחררים?

רד מתחת לרכב ותוודא שבמצב 2X4 גל ההינע הקדמי מסתובב חופשי (ביד)

דבר נוסף היכן עוברים הצינורות של המערכת ? יש לך אולי איזה שירטוט שלה שאני יוכל לעבור ולראות אם יש איזו דליפה?

המנגנון הראשי יושב על הכנף בצד הנוסע (מין קופסא עם הרבה צינורות וואקום),ותעקוב משם לכיוון זרוע הרדיוס באותו צד,שם זה עובר בדרך אל הגלגלים.

מורי

-Lidor-
04-05-09, 17:20
מורי אכן בדקתי את עניין הלוקרים , במצב 2X4 גל ההינע הקידמי מסתובב חופשי ביד .

המנגנון שאני מצאתי ברכב כולל מין קופסא עגולה שיוצאים ממנה 2 צינורות , זאת הקופסא המדוברת?

מורי
04-05-09, 19:37
אכן זאת הקופסא.
תתחיל לעבור על הצנרת...

Nicko
04-05-09, 20:16
לידור שלום.
היתה לי את אותה הבעיה שבסוף עלתה לי ביוקר (3000 ש"ח) :( זה התחיל בהבהוב של ה4X4 ולאחר בדיקות התגלה שהמצבר נזל(ביד הקודמת!!!) על כל החיווט ודפק חלק מהחשמל ופגע בשסתומי הואקום שגם ככה היו סתומים מאבק,תבדוק אצלך אם הם מתפקדים כמו שצריך.אני הייתי צריך להחליף לחדש.
אני מקווה שאצלך אין נזילה אבל בכל זאת תבדוק.אגב הבדיקה הפשוטה לגלות אם הקדמיים משולבים היטב פשוט תמצא עליה חולית או סתם מגרש עפר,תשלב ותגרום לרכב לפרפר.אם הקדמיים מפרפרים אז רוב הסיכויים שהבעיה חשמלית (פחות נזק )
אני מצרף קובץ של סכמה של מערכת הנעה קדמית,רואים טוב את מיקום השסתומים,אתה צריך את VSV1 ו VSV2 וVACUUM SWITCH הם אלה שלרוב סתומים ועושים בעיות.
אם תצטרך יש לי את התרשימים של הבדיקות
ניקו

-Lidor-
05-05-09, 01:20
ניקו תודה על השירטוט, אז כמו שציינתי ביצעתי בדיקה על משטח עפר והכל מראה שהמערכת עובדת באופן תקין , במצב 2X4 הרכב מפרפר שתי גלגלים אחורים אם אני נמצא בשיפוע חד (עם הרבה עפר \ אדמה) ומתחיל לטפס במצב כזה אני יכול לפרפר לנצח כמעט ולא לעלות את השיפוע שילוב ל-4X4 ואני מטפס בקלילות את השיפוע נבדק מספר רב של פעמים.
בנוסף בשישי האחרון טיפסתי במקום לא קל בכלל עם שיפוע חזק (היינו 3 ברכב) , בולדרים מעברי סכין ומכל הבא ליד בנוסף לזה גם השטח עצמו הייה מין עפר חלקלק שכזה, אני לא מאמין שהייתי מצליח לטפס את זה בלי 4X4 כמובן שהייתי במצב L .
בכל מקרה במצב של 4X4 אני אף פעם לא מצליח לפרפר בשביל עפר בפתיחה אפילו בפול גז , אני לא יכול כמובן להעלות סל"ד ולזרוק קלא'ץ כי פשוט אין כזה , הג'מו אוטומט .

עכשיו למשהו מאוד מוזר ששמתי לב , בסירטוט המיכל העגול הזה עם הצינורות יושב ממש ליד המצבר במצב מאוזן, אצלי הוא יושב במיקום של VSV2 (מספר 4 בשירטוט) והוא בכלל במצב אנכי , איך זה יכול להיות שהוא במיקום שונה , יש הבדל בין השנים ?
הג'מו שלי שנת 99 בלי מערכת ABS כפי שיש בשירטוט.

Nicko
05-05-09, 22:37
כנרא שאין לך ברירה אלא להרים את הרכב על ג'קים(בזהירות!!!) כך שכל 4 הגלגלים באויר ואז לבצע את הבדיקה(בזהירות!!!),למרות שהיא לא מדויקת כי אין לחץ על הגלגלים ולכן גם עם נעילה חלקים ארבעתם היסתובבו.
לגבי השוני-יתכן ויש הבדל במיקום בין השנתונים אבל החלקים אמורים להיות זהים וזה מה שחשוב.
על מנת לחסוך במילים אני מעלה כמה קבצים לבדיקת מערכת הוואקום לפי הסדר,שים לב בעמודה הראשונה כתוב מה יכולות להיות התקלות במידע וה 4WD מהבהב.
מקווה שזה יעזור
ניקו ;)

-Lidor-
18-05-09, 17:10
טוב אז קודם תודה לכל מי שניסה לעזור ובעיקר לניקו שצירף המון קבצים עם חומר מעניין.

היום הלכתי למוסך על מנת למתוח ולכוון את האברקס (אחרי הטיול האחרון הוא החליט שהוא מתרומם עד לתיקרה של הרכב והדוושה הייתה יורדת יותר מידי).
על הדרך אמרתי למכונאי שיבדוק גם את הבעיה של ה-4X4 , הביא סורק תקלות (למרות שלא ניראה שתקלה כזו אמורה להופיע במחשב) לא היו תקלות במחשב רכב או בגיר.
הרכב הייה באויר ומבדיקה עולה שה-4X4 אכן משתלב למרות המנורה המהבהבת , מוזר למדי .
בכל מיקרה המכונאי התחיל לעבור על הצרת של הוואקים וגילה צינור דולף , הוחלף לחדש אך הנורה עדיין מסרבת לדלוק קבוע ועכשיו גם אין 4X4 בכלל :( חשבתי כבר על הסכומים שאני הולך להשאיר היום פה, המכונאי והמנהל מוסך הרגיעו אותי ואמרו לי אל תדאג והמשיכו בסריקת המערכת והחליפו עוד מספר צינורות פגומים \ סדוקים ובנוסף פירקו את הסולונאויד של המערכת לבדיקה \ ניקוי לא יודע מה עשו לו שם , חיברו הכל חזרה וכמובן על הזמן בדקו לחץ וואקום עם שעון ועם איזה מכשיר כמו פומפה ששואב אויר מהמערכת (לפחות זה מה שנראה שהוא עושה).
איפסו את המחשב , רגע האמת והמערכת חוזרת לעבוד חלק :-) המנורה דולקת קבוע וישר שמעבירים בין המצבים היא נדלקת לפני שמשלבים ל-D המערכת עובדת פיקס עכשיו גם על הליפט וגם על שביל עפר שבדקתי אותה .

לבסוף הייתי סופר מרוצה גם מהעבודה וגם מהיחס, כאשר שאלתי על המחיר הייתי מרוצה כפליים , 150 ש"ח כולל הכל וכל המתיחה של הארמברקס :o.
העבודה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי !

פרנצ'י
08-08-09, 15:23
יצאת בזול...

גם לי ג'ימיני 99, חפרתי במערכת הארורה הזאת עם המוסכניק שלי, החלפנו סולונואידים צינורות דולפים לוקרים ומה לא.

הנורית הארורה מהבהבת ולא משתלב (למעשה יש שילוב ומתנתק תחת מאמץ) בפעם הראשונה.
פעם שניה ואילך - משתלב כמו פנתר.

המלצתי אם זה חוזר (ואני בן אדם שאוהב שהכל יתקתק כמו שצריך) אל תחפור. תטריח את עצמך להזיז את הידית פעמיים. (או לעבור ללוקר ידני. אני לא רציתי)

-->