PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויכוח עם מישהו לגבי עלויות של דיזל

knight
27-04-09, 22:42
היה לי מין ויכוח עם מישהו לגבי קניית רכב דיזל. אני טענתי שאם לא נוסעים הרבה, זאת אומרת אדם שנוסע סביבות ה-12 אלף קילומטר לשנה, לא משתלם לו לקנות דיזל. אני זכרתי ששמעתי משהו על אגרת רישוי יקרה ושמחיר הסולר לא בהרבה יותר זול.
מישהו יכול לתקן אותי או להגיד לי האם יש צדק בדבריי?
אני זוכר שגם כאן שמעתי טענה כזאת לגבי כך שלא משתלם לקנות דיזל אם לא עושים הרבה קילומטרז'.

mik_l86
27-04-09, 23:15
אני זכרתי ששמעתי משהו על אגרת רישוי יקרה ושמחיר הסולר לא בהרבה יותר זול.
.

מתי נכנסת פעם אחרונה לתחנת דלק? מחירי הדיזל היום הרבה יותר גבוהים ממחירי הבנזין, בימי הפיקוח כשהיה הוא היה יותר זול, הורידו את הפיקוח והבטיחו להוריד את האגרה בטסט, כמובן שההבטחה נשארה בגדר הבטחה.

knight
27-04-09, 23:19
מתי נכנסת פעם אחרונה לתחנת דלק? מחירי הדיזל היום הרבה יותר גבוהים ממחירי הבנזין, בימי הפיקוח כשהיה הוא היה יותר זול, הורידו את הפיקוח והבטיחו להוריד את האגרה בטסט, כמובן שההבטחה נשארה בגדר הבטחה.
אף פעם האמת לא התעניינתי ברכבי דיזל לכן לא הסתכלתי על מחירים, אבל אני שמח שאתה מחזק את דברי. ובקשר לאגרה, מדובר על הבדל רציני בין דיזל לבנזין ? נגיד אם מדברים על שני דגמים מאותה שנה אחד דיזל ואחד בנזין.

idanw
27-04-09, 23:25
האגרה אכן ירדה, והיום האגרה משולמת לפי נפח המנוע או לפי קבוצת הרישויי של הרכב, ללא קשר לדיזל או בנזין.

מחירי הסולר הרישמיים אכן יקרים בהרבה, אבל המחירים ללא פיקוח ולכן ניתן למצוא היום סולר בדיי הרבה תחנות במחירים 4.9-6 ש"ח לליטר.
כמו כן צריכת הסולר נמוכה באופן דיי משמעותי בין רכב מדגם זהה בעל מנוע בנזין.

אבל יש גם חסרונות - יותר חלש, ברוב המקרים.

עידן

knight
27-04-09, 23:31
האגרה אכן ירדה, והיום האגרה משולמת לפי נפח המנוע או לפי קבוצת הרישויי של הרכב, ללא קשר לדיזל או בנזין.

מחירי הסולר הרישמיים אכן יקרים בהרבה, אבל המחירים ללא פיקוח ולכן ניתן למצוא היום סולר בדיי הרבה תחנות במחירים 4.9-6 ש"ח לליטר.
כמו כן צריכת הסולר נמוכה באופן דיי משמעותי בין רכב מדגם זהה בעל מנוע בנזין.

אבל יש גם חסרונות - יותר חלש, ברוב המקרים.

עידן
זאת אומרת שלדעתך אין צדק בטענה שלי שאם רכב לא נוסע יותר מדי לא כדאי דיזל?
(אם האגרה היא אותה אגרה).

ד ו ר ו ן
27-04-09, 23:44
זאת אומרת שלדעתך אין צדק בטענה שלי שאם רכב לא נוסע יותר מדי לא כדאי דיזל?
(אם האגרה היא אותה אגרה).
ליטר סולר בעולם האמיתי עולה בדיוק כמו ליטר בנזין ובהרבה מקרים מעט זול יותר, הרבה יותר קל למצוא מועדוני לקוחות בסולר שנותנים הנחות מפליגות.

אם אתה משווה רכבי שטח אז רכב דיזל יהיה חסכוני בשעור של 20% בקלות ויכול להגיע גם ל30%.
אם אתה משווה פרייבט בנזין לרכב שטח דיזל אז הפרייבט חסכוני יותר.
פרייבט דיזל יותר חסכוני בהרבה משתי האופציות הראשונות אבל כאן אתה נכנס לשיקולי אחזקה פרטניים לכל דגם.

asafk
27-04-09, 23:54
עושים חישוב.
עלויות קבועות = טסט, ביטוח, טיפול שנתי
עלויות משתנות = דלק (כמה שקלים עולה כל קילומטר, את זה מחשבים לפי צריכת דלק - כמה ליטר על כל קילומטר, ואת זה מכפילים במחיר ליטר)

עכשיו אתה מחפש את הנקודה בה העלויות הקבועות + מחיר קילומטר X מספר קילומטרים שווה בין דיזל ובין בנזין.
בג'יפים נקודת האיזון הזו נמוכה הרבה יותר מאשר במכוניות, בגלל שצריכת הסולר גבוהה יותר, אבל צריכת הבנזין גבוהה עוד יותר.

אסף.

גיא
28-04-09, 07:34
פרייבט דיזל ( למכירה ... ) זה דבר מאוד ..... ! חסכוני.

1000 ק"מ בשקט על 280 ש"ח מיכל של 60 ליטר ... תעשו את החשבון.

לגבי רכבי שטח זה פחות טוב, אבל עדיין כניראה יותר משתלם כלכלית מבנזין.

elitkh
28-04-09, 12:20
מהשוואה של סופה בנזין ודיזל (היה לי בנזין ועכשיו דיזל)-עלות הדלק בדיזל זולות משמעותית-אני קונה ב4.8 שקל לליטר ועושה 1:8 קילומטר לליטר לפחות.
האגרה כמעט זהה. הביטוח קצת יותר יקר,כ 200 ש"ח,כי זה נחשב רכב מסחרי משנת 97.
מצד שני הרכב חלש משמעותית ביחס לבנזין.

נמרוד
30-04-09, 09:18
מחירי ליטר דלק דומים. צריכת הדלק של רכבי שטח מונעי דיזל מול בנזין טובה יותר ב20-30%. שאר העלויות הקבועות היום זהות.

העניין הוא שב10,000-15,000 קילומטר בשנה, עלות הדלק היא לא המשתנה הדומיננטי , כי היתרון (אלפי שקלים בודדים) בעלות הדלק של רכב דיזל יכול להתקזז על ידי יתרונות בתחום התחזוקה, האמינות, מחירי החלפים או מחיר הקנייה של דגמי בנזין. גם מקדם הפאן שווה כמה אלפי שקלים עבור רובנו. ולכן שורה תחתונה, בקילומטראז'ים האלו, אין יתרון כלכלי ברור לבנזין או לדיזל, כך ששיקולים אחרים צריכים להכריע.

IlanHadar
30-04-09, 09:25
נמרוד צודק, נקודת האיזון בה דיזל חסכוני יותר היא מעל 25 אלף ק"מ בשנה, יותר קרוב ל 30 אלף.

למי שנוסע הרבה מאוד בשנה הדיזל כן חסכוני יותר.

sos4u
30-04-09, 10:01
למי שנוסע 30K ומעלה עדיף בנזין מוסב לגז ....

יקיר גרין
30-04-09, 19:09
נמרוד צודק, נקודת האיזון בה דיזל חסכוני יותר היא מעל 25 אלף ק"מ בשנה, יותר קרוב ל 30 אלף.

למי שנוסע הרבה מאוד בשנה הדיזל כן חסכוני יותר.

נמרוד צודק, אבל זה לא מה שהוא אמר ... דיזל חסכוני מהק"מ הראשון ... אבל ההפרש לא משמעותי בק"מ נמוך, והחסרונות של דיזל מבחינת חווית נהיגה משמעותיים יותר.

boba banay
01-05-09, 03:08
אני נוסע על דיזלית שעושה 20 ק"מ לליטר (ממוצע במשך חצי שנה כבר)
האגרה זהה לגמרי והביטוח פחות או יותר מאד קרוב לבנזין
ע
לות הקניה היתה חצי ממה שאותו הרכב בדגם בנזין עולה.....ונכון לעכשיו טפו טפו - גם האחזקה סבירה כי אני מטפל בזמן ושומר על האוטו.....

מחירי הסולר ברוב התחנות שאני ממלא בהן די זהים למחרי הבנזין ולפעמים אף נמוכים יותר עם הנחת מזומן....

ככה שלדעתי - פרייבט דיזל כדי לחסוך הרבה ביומיום וג'יפ בנזין כדי להנות פעם בשבוע (חוסך את הביקור השבועי אצל הפסיכולוג)

-->