PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לדיסקו 97 ,קפיצים ובולמים - מה האפשריות שיש ?

ori4x4
30-05-04, 16:02
שלום שוב לכלל הפורום אני כרגע עם דיסקו סטנדרטי לחלוטין לאחר השרשור על יחסי ההעברה החלטתי לנעול את הדיסקו בצמיגי 245.75ץ16 משום שכרגע לפחות אין תקציב גם להגבהה וגם ליחסי העברה. :roll:
אז ככה ההגבהה היא בסדר העדיפות אני לא ממש בקיע במגוון החברות שמציעות סטים של קפיצי הגבהה + בלומים באורך תואם, לכן אשמח שמישהו בעל ניסיון ייעץ לי מה כדאי לשים על הרכב ובכמה ס"מ תהיה ההגבהה .
מין הסתם כל התעסקות שכזו עם המתלים תניב גם שיפור יחסי במהלך המתלה תקנו אותי אם אני טועה. :?:
התקציב שלי להגבהה כרגע עומד על 6 אלף זוזים אפשר אולי לגרד עוד חמש מאות לא יותר.
(יש לציין שאני ממש אבל ממש לא מעוניין בהגבהות פראיות של איזה 6 אינץ.)
תודה רבה מראש אורי! :shock:

נמרוד
30-05-04, 16:06
מההלתבטות שלך (הגבהה או יחסי העברה) אני מבין שאתה בראש של עבירות ויש גבולות לתקציב... ולכן התשובה היא לא זה ולא זה, אלא קודם כל נעילה אחורית.

ori4x4
30-05-04, 16:12
שלום נמרוד אני גם חשבתי כך תחילה אך עלה בראשי מספר שאלות בנושא.
מה תעזור נעילה אם אני "יתיישב" למשל על סלע בגלל מרווח גחון נמוך ? ועוד מספר דברים שכאלה.
חוץ מזה שאם אני ירצה לנעול אז זה יהיה רק נשלטת כי ברוב הזמן זוגתי שתחיה נוהגת ברכב לעבודה . וכשאשר אני ביררתי ARB + התקנה תעלה כ 8.5 אלף זוזים את ההפרש בין זה לבין התקציב שציינתי כרגע אני יוכל להשיג אולי בעוד חצי שנה.
דעות נוספות בעיניין יתקבלו בברכה יכול להיות שלא עשיתי שיקול דעת נכון ונמרוד צודק .
תודה אורי

נמרוד
30-05-04, 20:30
שלום נמרוד אני גם חשבתי כך תחילה אך עלה בראשי מספר שאלות בנושא.
מה תעזור נעילה אם אני "יתיישב" למשל על סלע בגלל מרווח גחון נמוך ? ועוד מספר דברים שכאלה.
חוץ מזה שאם אני ירצה לנעול אז זה יהיה רק נשלטת כי ברוב הזמן זוגתי שתחיה נוהגת ברכב לעבודה . וכשאשר אני ביררתי ARB + התקנה תעלה כ 8.5 אלף זוזים את ההפרש בין זה לבין התקציב שציינתי כרגע אני יוכל להשיג אולי בעוד חצי שנה.
דעות נוספות בעיניין יתקבלו בברכה יכול להיות שלא עשיתי שיקול דעת נכון ונמרוד צודק .
תודה אורי

הגבהה לא תשנה את מרווח הגחון איפה שהוא חשוב, מתחת לסרנים. גודל הגלגלים קובע בלבדית את המרווח הזה. התפקיד החשוב של הגבהה היא לאפשר מקום לצמיגים גדולים יותר ויותר. אם יש לצמיגים הנוכחיים מקום להכנס לכנפיים בלי שפשופים, ההגבהה לא תיתן לך דבר מבחינת עבירות.

שינוי יחסי העברה שאתה מדבר עליהם, כדי לפצות על שינוי צמיגים, יעזור לצריכת דלק, לסחיבה בכביש המהיר, וגם יאפשר זחילה קצת יותר איטית... דיברנו על זה בדיון הקודם. אבל התרומה לעבירות תהיה זניחה עד לא קיימת.

נעילה אחורית לעומת זאת.... תקפיץ אותך ליגה, פשוטו כמשמעו. ההבדל בין רכב ללא נעילות לרכב עם נעילה אחת לפחות, הוא דרמטי, אפילו מהמם לאנשים לא מנוסים. תחסוך את 6000 השקלים עכשיו, תחכה בסבלנות עד שתגרד את שאר הסכום, ותתקין נעילה (התקנה עצמית אפשרית ותוזיל את הסיפור, קרא את הכתבה של מוני שהתקין ARB בדיסקברי שלו: http://www.jeepolog.com/j6tech_discovery_ARB_install.htm ).

אדי
30-05-04, 20:36
אם המטרה היא עבירות - לך על מה שהציע נמרוד. הנעילה הרבה יותר אפקטיבית מאשר החלפת הקפיצים.

בדוק אם זה אקטואלי ...
http://jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=418668

אדי

ארז
30-05-04, 22:56
נמרוד כמובן צודק, נעילה תתן לך את היתרון הגדול ביותר מבחינת עבירות,היא ממש תקדם אותך ב100% מבחינת יכולות העבירות של הרכב.
אבל יש גם שיקולים לטובת המתלים, לא שיקולי עבירות טהורים(כי אז בסדר עדיפות של עבירות הם מפסידים לנעילה)
1 נוחות נסיעה משופרת
2 גם ב245/75/16 יש צורך לפעמיים בהגבהה בכדי שהגלגל לא ינגח את הכנף

מבחינת הסטים הסטנדרטים שנמכרים בשוק כמו אולדמן,טפדוג וכו' הם לא מוסיפים לך שום מהלך מתלה.
הם מיועדים לנוחות וריסון טוב יותר של הרכב ולא להוספת מהלך מתלה.

כן יש אופציה שמוסיפה מהלך מתלה גדול בהרבה מהמקורי, הדרופ קיט(כן צריך להודות שאני היצרן שלו...כך שיש לי אינטרסים....).
אם אתה שואל אותי מה עדיף כשמסתכלים על אספקט של עבירות בלבד, ללא ספק נעילה עדיפה.

ori4x4
30-05-04, 23:18
אוקיי חברה הבהרתם לי את העיניין בצורה ברורה מאוד וטוב שכך!
לגבי הכנפיים בדיסקו ראיתי הרבה שעשו חיתוך כנפיים הדבר ממש לא נוראי בדיסקו לפחות איך שזה נראה "אחרי" אבל זה לא העיניין הבעיה היא שהרכב שלי אחרי 189 אלף ק"מ קצת שקוע מקדימה.!
ארז לגבי הדרופ קיט אשמח מאוד אם תאיר מעט על הנושא כמה ס"מ הגבהה הוא נותן , האם שיציבות בכביש נפגעת מהםפ מעלותיו וחסרונתיו ?אשמח מאוד על תפרט בקצרה! העלות שלו גבוהה בהרבה מאשר עלות של קיטים רגילים כמו שציינת?
(דרך עגב מה דעתכם לגבי נעילה משומשת ?)
אורי

ori4x4
30-05-04, 23:21
אופס... שחכתי לציין שיש לי אפשרות לרכוש שני קפיצים ובולמים מקוריים לדיסקו מקדימה במחיר מצחיק מאוד (מאדם שהגביהה את הרכב ואין לו שימוש בהם) 8)
אז לפי מה שאתם מייעצים לקנות את שי הקפיצים והבולמים הקידמייפ שיחליפו אתצ השקועיים ולחכות משהו כמו 4 ,5 חודשים ואז לנעול את הרכב?
אורי ותודה על הסבלנות! :wink:

ארז
30-05-04, 23:52
קודם כל שוב, אם השיקול הוא יתרון בעבירות בלבד, אז לך על הנעילה, חסוך כסף וקנה נעילה.
נעילה משומשת בעיקרון היא לא בעיתית, אבל אתה צריך בעל מקצוע שיבדוק אותה לפני הקניה.

לגבי הדרופ קיט, המערכת עובדת רק כשהמוטות המיצבים מנותקים, יש לך 2 אופציות למעשה:
1 מוט מיצב מתנתק- אתה מגיע למכשול/שטח ומנתק את המוט, הגעת חזרה לכביש?חברת את המוט.
2 להסיר את המוטות מהרכב לצמיתות(עד שתחליט להחזיר אותם)

הדרופ קיט נותן לך כ100% יותר מהלך מתלה ממה שיש במצב המקורי של הרכב.
המערכת אינה עובדת בכביש/שטח מהיר אלא רק בעבירות-הצלבות.

עלות המערכת בצורתה הפשוטה ביותר היא כ850 ש"ח יותר מעלות מערכת מתלים אפטר מרקט רגילה(כגון אולדמן,טפדוג ,קוני וכו'...)

נמרוד
30-05-04, 23:54
אופס... שחכתי לציין שיש לי אפשרות לרכוש שני קפיצים ובולמים מקוריים לדיסקו מקדימה במחיר מצחיק מאוד (מאדם שהגביהה את הרכב ואין לו שימוש בהם) 8)
אז לפי מה שאתם מייעצים לקנות את שי הקפיצים והבולמים הקידמייפ שיחליפו אתצ השקועיים ולחכות משהו כמו 4 ,5 חודשים ואז לנעול את הרכב?
אורי ותודה על הסבלנות! :wink:

כן

ארז מצחיק אותי כשהוא מדבר על שיפור הנוחות של הדיסקו על ידי קיט מתלים חדשים... גם ככה מדובר על אחד מרכבי השטח הנוחים ביותר, המתלים שלו הם מעולים והם היתרון הגדול שלו על פני כל מתחריו. מי שדיסקברי סטנדרטי לא מספיק נוח עבורו, צריך לשנות תחביב.

ארז
30-05-04, 23:59
הדיסקברי מאוד נוח במצבו המקורי, אבל זה לא אומר שאי אפשר לשפר גם את זה....

אם אתה מעוניין לדעתי יש לי זרוקים בסדנה קפיצים+בולמים קדמים מקוריים משומשים, אם תזכיר לי ותבוא לקחת ,הם שלך בחינם.

067424210

ori4x4
31-05-04, 01:14
תודה ארז אך העיסקה כבר נסגרה שני בולמים וקפיציים מקדימה לדיסקו סטנדרטים רגילים במצב טוב במחיר של 500 ש"ח .(נמרוד תודה על התשובה החד משמעית )
ארז ברשותך אשאל עוד שאלה על הדרופ קיט .(לפי מה שאתה אומר אין הבדלי מחירים גדולים וההבדלים בתמורה הם עצומים) מה ההבדל בין מערכת הדרופ קיט שאתה מייצר הפשוטה ביותר לבין המורכבת ביותר ? ברור לגמרי שאני ממש לא מתכוון לפרק את המייצבים על הכביש שוב האשה נוהגת הרבה , האם דרופ קיט מקשיח את הרכב?
שוב תודה אורי

ארז
02-06-04, 13:16
1 ניתן להפוך את המוט מיצב למתנתק, כך שבשטח הוא מנותק, ביום יום על הכביש עם האישה מחובר.
2 הדרופ קיט לא קשור כלל לקשיחות או רכות של הרכב אלא אך ורק למהלך המתלה של הרכב.
3 במערכת המורכבת יותר יש גם מוטות רדיוס מחוזקים,צינורות ברקס מאורכים(2 האופציות האלו מולצים בכל מקרה בלי קשר לאיזה דגם דרופ קיט לוקחים) ודרייבשפט בעל 3 צלבים מקדימה.
4 כמו כן יש מבחר בולמים שמחירים נע בין 700 ש"ח ל3000 ש"ח לבולם....

ori4x4
02-06-04, 15:03
ארז , תודה רבה על ההסבר .
שאלה נוספת היא מדוע צריך צלבים אחרים/ משופרים ?
כל התוספות הנליוות כמו מוטות רדיוס וצנורות בלם כלולות במחיר הדרופ קיט?
מה היא ההגבהה שהנותן הדרופ קיט ? האם יש הגבהה של 2.5 אינץ למשל?
שוב תודה רבה על הסבלנות אורי

shachar
02-06-04, 15:33
כאשר אתה מגביה אתה מרחיק את הסרנים מהשילדה
הטרנספר/גיר מחוברים לשילדה

כתוצאה מכך נוצרות זוויות שיוצרות עומסים על הצלבים של גלי ההנע, על מוטות הרדיוס שפועלים בצורה ובעומס שלא תוכננו אליו. הערכת צינורות בלם מהסיבה הפשוטה שהגבהה מרחיקה את הבלם מגוף הרכב.

מחיר - אתה צריך את ארז למרות שהוא כבר נתן מחיר לקיט בסיסי............

הוא גם יסביר לך שהדרופ לא נותר הגבהה אלא מהלך מתלה.

הגבהה יכולה להיות גם של 2.25 אינץ אם תרצה (אפשר להשתמש בקפיצים שונים וספייסרים)

תנסה לערוך קצת חיפוש באתר ותמצא הרבה תשובות לשאלות שכבר נשאלו באתר

בהצלחה

asafk
05-06-04, 03:29
אני אנסה לעשות לך קצת סדר, מעבר למה שכבר ענו לך-
הגבהה- נותנת שני דברים-
- מהלך מתלה גדול יותר (לפעמים, לא תמיד)- בדיסקברי סטנדרטי יש יותר מהלך מבכלים אחרים אחרי שמשפרים אותם, ככה שבשלב ראשון אם זה או הגדלת מהלך מתלה או נעילה- נעילה עדיפה.
- זוויות יותר טובות- בגלל שהרכב יותר גבוה, זווית הגישה, העזיבה והבטן טובות יותר. זה כן תורם לעבירות. ככה לא מתיישבים על סוללה, וככה לא מתיישבים על המיכל דלק.

דרופ קיט- הוא תוספת להחלפת הקפיצים. אם הרכבת קפיצים שנותנים הגבהה של 4", הדרופ קיט לא יוסיף לזה. הוא כן נותן לך מהלך מתלה גדול מאוד, וכחלק מהקיט יש בולמים ארוכים מאוד. עם הדרופ קיט הקפיץ מחובר לסרן, ולא מחובר לשלדה, ואז הוא נפתח עד סוף המהלך שלו, ולמרות זה, המתלה ממשיך להיפתח- כי המהלך של הבולם גדול מהמהלך של הקפיץ. הקיט דואג שהקפיץ גם יחזור למקום שלו בסגירה של המתלה. ככה תקבל מהלך יותר גדול. מהלך אפקטיבי? יש על זה וויכוח, אבל כנראה שהמהלך אפקטיבי אם הדרופ קיט לא מוגזם.

לא משנה כמה תגביה, וכמה מהלך תוסיף- בסופ יהיה מכשול בו תמצא את עצמך עם גלגל באוויר. ואז יש רק פתרון אחד- נעילה.

לדעתי, שני השיפורים המשמעותיים ביותר הם הגדלת גלגלים, ונעילה.
במקרה שלך- גלגלים 31/10.5R15 (אני חושב שלא מחייבים הגבהה) ונעילה אחורית אוטומטית יתנו שילוב של אפקטיביות ומחיר.

אסף.

ori4x4
05-06-04, 18:24
שלום לך אסף ותודה על התשובה העינינית.
הצמיגים שמורכבים לי כרגע על הרכב הם 245.75.16 (להזכיר לך מדובר בדיסקו והמידה המקורית היא 235.70.16 ) . נעילה אוטומטית ממש לא באה בחשבון משום שזוגתי נוהגת רוב הזמן הרכב ! רק נעילה משלטת באה בחשבון.! (עוד שלוש חודשים יהיה לי מספיק כסף לARB )
יש לי שאלה נוספת לא בנושא הדרופ קיט!
בחור שקנה צמיגי BF AT במידה 235.85.16 שהם גבוהים יותר מהצמיגים שלי בכמעט 2 ס"מ מעוניין להחליף עם שלי הצמיגים שלו כמעט חדשים לגמרי וכך גם שלי (עקב תלונות של אישתו בנושא) אם אני ירכיב את הצמיגים הגבוהים יותר 235.85.16 (יש לי עכשיו 245.75.16 ) אני ירגיש שינויים בסחיבה של הרכב כלומר הרכב יהיה "עגלה" יותר בכביש?
תודה רבה אורי

ארז
05-06-04, 20:43
א אתה מוזמןלעשותחיפוש בפורום, אתה תמצא שהרבה מאוד לתשובות שלך כברנמצאות בדפי הפורום.
ב כמו שכבר כתבתי לך, יש כאלו שהצליחו לשכנע את עצמם שהסחיבה לא נפגע יותר מידי ויש כאלו שמציאותים וכן מרגישים את הפגיעה בסחיבה.

asafk
05-06-04, 21:41
אשתך לא תרגיש את הנעילה האוטומטית, אם לא תבהיל אותה יותר מדי בעניין. צריך "קצת" להתרגל לרעש, וזהו. לא סיפור.

235/85R16 הם צמיגים גדולים מאוד לדיסקברי (יחסית למקוריים). אין דרך להכניס אותם בלי הגבהה. שינוי יחסי העברה הוא עניין סובייקטיבי, למרות שלא נראה לי שאפשר להסתדר עם דיסקברי (שהוא לא מכונית מירוץ גם ככה) עם צמיגי 32" בלי שינוי יחסי העברה, או לפחות טרנספר של דיפנדר (שזה גודל הצמיגים המקורי שלו, וגם הוא לא בדיוק מטוס קרב).

הפשרה הטובה, לדעתי, כמו שכתבתי היא 31". צמיגים זולים יותר מצמיגי ה16", נפוצים מאוד בשלל דגמים, ולא מצריכים שינויים משמעותיים ברכב.

אסף.

ori4x4
06-06-04, 01:27
אסף בהחלט רעיון נהדר צמיג רחב ודי גבוהה.
אבל עוד משהו שדי חשוב לי גם ככה הרכב שלי הוא לא ממש מטוס (דיסקו דיזל+EDC) נניח ואני שם צמיגים שכאלו ששים לב רחבים בהרבה מהמקוריים!!! יישאר לי משהו מבחינת סחיבה????? לגבי הצמיגים הגבוהים יותר יש לי מספיק תקציב כרגע להגבהה אבל שוב לפי ההחלטה הנחרצת בעיניין אני צריך לחכות לנעול. גם ככה זוגתי התנגדה לגיפ ועוד שהיא תרגיש פה ושם "זריקות תחת" בסיבובים אז בכלל....
בכל אופן אני מעדיף את הנשלטת . אבל מה שאמרת לגבי הצמיגים מאוד מעניין אותי אשמח מאוד אם אתה יודע עד כמה תיפגע הסחיבה של הרכב ואיך היא תהיה בהשוואה ל235.85.16 (כרגע יש 245.75.16) שים לב ה235 לפי מה שראית הוא גבוהה מאוד אך יחסית צר! מה שתה מציע זה צמיג מעט יותר נמוך אך הרבה יותר רחב.
אשמח עם תייעץ אורי ושוב תודה!

yuval
08-06-04, 19:09
אורי, שאלתי שאלה דומה והנה הקישור אל התשובה המאוד בסיסית

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4091

-->