PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחז"ש אחורי למנוע סופה 4.0L

kobiarava
30-04-09, 13:46
שלום לכולם

אמנם הנושא נידון כבר בעבר, אבל אני מנסה להיסגר על כמה דברים לפני הזמנת החלקים מיאנוביץ'.
מחזיר השמן האחורי במנוע שלי נוזל כבר הרבה זמן, חבל על כל השמן שהולך שם. אמנם ידוע שמראש הם לא מחזיקים מעמד הרבה זמן, אבל אני מוכן להחליף ולחסוך בשמן וטינופת גם לזמן קצר יחסית.
לכן, כשאני נערך כרגע לעבודה אחרת על הרכב (החלפת משאבת קלאץ' תחתונה), אני שוקל גם להחליף אותו. השאלה היא-האם ניתן להחליף אותו כמו ברכבים אחרים, ע"י פירוק של גלגל התנופה בלבד, או שאני חייב להוריד קרטר כדי להגיע איליו? ואם חייבים לפתוח קרטר, חובה להחליף את אטם הקרטר (180 ש"ח) או שהאטם הוא רב פעמי וניתן להרכיב את האטם הישן במידה והוא שלם?
אשמח לתשובה מבעלי הניסיון בעניין

בתודה מראש-קובי

ערן המסוקס
30-04-09, 16:35
אטם הקרטר עשוי בחלקו משעם, ולכן אינו רב פעמי. אפשר לעשות קומבינה עם סיליקון בנוסף, אבל לא הייתי ממליץ.

כדי להחליף את מחזיר השמן יש לפרק קרטר ולהוריד את הקסבה האחורית ביותר של הקרטר. האטם עשוי 2 חלקים.

הזמן את האטם בצבע חום, לא את השחור.

אצלי האטם הזה מחזיק דיי יפה מעל מאה אלף ק"מ.

six 4 life
30-04-09, 17:47
האטם קרטר בסופה עשוי כולו גומי וברזל בתוכו (אטם מעולה)
קובי- קנה לך קיט "תחתון" (או קיט קרטר אחרים יקראו לו) ב270 ש"ח בערך, יש בו את כל מה שאתה צריך לעבודה הזאת (מחז"ש אחורי, אטם קרטר ועוד כמה אקסטרות כמו אטם משאבת שמן וכו'). אם בכל זאת תרצה לחסוך, קח כמו שערן אמר את המחז"ש החום (בקיט הוא מגיע שחור), ואטם קרטר חדש. אל תשתמש במשומש.

העבודה לא מסובכת או קשה- אבל מלוכלכת מאוד גם על הריצפה וגם על ליפט. המנוע לא יפסיק לטפטף לך שמן לעין, לאוזן, לאף, גם אחרי יומיים. אבל לא נורא, אם תעשה את העבודה כמו שצריך זה שווה את זה.

אחרי שהורדת קרטר- משחרר קצת את כל הקסוות שמחזיקות את הקראנק. את האחורית מפרק לגמרי, חצי המחז"ש נמצא בתוכה וחצי בבלוק המנוע עצמו.
את החצי החדש בתוך הקסווה אתה מכניס רק אחרי ניקוי יסודי וייבוש של הקסווה.
את החלק העליון של המחז"ש אתה דוחף החוצה עם מברג קטן ודפיקות עדינות.
ניקוי יסודי של איזור המחז"ש בבלוק עם ספריי קרב' ולחץ אויר, יוריד את הסיכויים לנזילה חוזרת (שכידוע לך גבוהים מראש).
לאחר מכן מכניס את חצי המחז"ש העליון ידנית אל מקומו בבלוק, לא יתנגד יותר מדי.

הדגש היחידי שיכול לעזור לך למזער את הנזילה (ועם מזל גם לבטל אותה) הוא נקיון נקיון נקיון ושוב פעם נקיון- ספריי קרב' ולחץ אויר בלי להתבייש לפני התקנת המחז"ש החדש.

בהצלחה.

kobiarava
30-04-09, 19:13
בקיצור, העובדה שאני עם הגיר בחוץ לא נותנת לי כלום? כי אם ככה, אני אחסוך את הפירוק של הקלאץ' מעל גלגל התנופה, ואת גלגל התנופה עצמו כמובן, שלא לדבר על מרכוז הקלאץ' שוב בהרכבה. ובעצם, אולי בכלל שווה לי לחכות ולהצמיד את הטיפול הזה להחלפת השמנים הבאה ולא להורדת הגיר? אין שום תועלת או יתרון בלבצע את ההחלפה הזאת כשזנב הקראנק חשוף?

קובי

six 4 life
30-04-09, 20:21
בעיקרון זה שאתה בלי גיר יכול לעזור לך להוריד את הקראנק בשלמותו מהמנוע (יחד עם פתיחת קסוות הטלטלים, מכסה ושרשרת טיימינג..:-|) כדי שתהיה לך יותר גישה לעבודה על החצי העליון של המחזיר.

בגדול אין שום יתרון, קרטר אתה בכל אופן צריך להוריד ומתחת לרכב אתה בכל מקרה תשכב ותקלל כל טיפת שמן שתיכנס לך לפנים. העבודה הזו לא תלויה בגיר.

דרור ברלי
30-04-09, 20:39
תנקה ותייבש ותעבוד נכון לפי הספר, תרכיב הכל ותסגור במומנטים נכונים, ותנקה יפה-יפה את הקרטר ותסגור אותו כמ ושצריך ותמלא שמן טרי ובריא והכל יהיה יפה וטוב... חודשיים-שלושה בדיוק. ואז תראה שהנזילה חזרה...

כל עוד לא ממש מטפטף משם שמן - עזוב את זה. זה פיצ'ר בג'יפ הזה. לא באג.

kobiarava
30-04-09, 21:54
זה העניין, שהוא זורק משם לא מעט, רק בזמן שהמנוע עובד כמובן. לפי החישוב שלי, הלכו לי כמעט 2 ליטר ב-5-6K קילומטר. גם בזבוז של שמן, וגם מלכלך לי שם את הסביבה. הטיפול הקרוב שלי יהיה בעוד כ-3 חודשים, נראה לי שאני אמתין עוד קצת.
תודה לכל המייעצים!

קובי

דרור ברלי
30-04-09, 22:00
2 ליטר ל-6K ק"מ זה באמת המון. אז אין ברירה...

-->