PDA

צפייה בגרסה מלאה : יומיים לצפון, אתגרי, מינימום ציוויליזציה

Jacob80
30-04-09, 20:19
בכל פעם שאנחנו (מספר חברים) רוצים לארגן טיול כמו שטיול צריך להיות - אנחנו נוסעים למדבר.
השקט, היופי, האתגרים והמרחק מהציוויליזציה עושים את שלהם.

העניין הוא שאנחנו רוצים לצאת ליומיים בשבועות ורציתי לדעת אם אפשר לעשות משהו דומה - בצפון.
אני רוצה לתכנן מסלול של יומיים נסיעה, לא יותר מ 50 ק"מ ליום, מסלולים יפים ומאתגרים (כולם נהגים מנוסים ורכבים מתאימים), אם כבר צפון אז שבכל יום יהיה אתר של מים שנוכל לעצור בו להפסקה ארוכה (ולטבול בו), אבל הכי חשוב - מינימום צוויליזציה, כלומר כמה שפחות כבישים, לראות כמה שפחות רכבי ליסינג וכמה שפחות רוכבי אופניים ומיטיבי לכת :) וכמובן - שהלילה יהיה במקום שמרוחק אף הוא מאנשים.

הבעיה היא שלמרות שאני מטייל הרבה בצפון - אני לא מכיר חניוני לילה שעונים על דרישות כאלה, וגם לא מכיר הרבה מסלולים מאתגרים (חוץ מצוקי גיתה, מעלה צינור ועוד שתיים או שלוש עליות מאתגרות), בנוסף, אני לא מכיר אף דרך שלא כוללת חציית כבישים (או נסיעה של מספר קילומטרים על כביש), חציית ישובים, ורכבי ליסינג בכל פעם שהשביל הופך לכורכר.

אפשר לקבל את עזרתכם?
לאו דווקא בתכנון של מסלול אלא בהמלצות לחניית לילה, אטרקציות מיוחדות, מקומות של עבירות וכיוצא בזה...

נמרוד
30-04-09, 23:20
רמת הגולן. וקודם כל דרום הרמה, ללא ספק. שבילים אתגריים, נופים ושפע של מים. אבל מה, הצוילזציה תרדוף אותך - מטיילים בג'יפים, טרקורונים, ברגל. ואתה צודק שקשה לתפור 50 ק"מ שלא רואים בהם קטע של כביש. ובוודאי שקשה למצוא חניון לילה מבודד.

אבל למה לצפות מהגליל או הגולן להיות מה שהם לא, הנגב? לכל שביל וכל אזור היתרון שלו.

רמיק
09-05-09, 00:36
שביל הגולן.
תתחיל מהאון ותעלה לתואפיק משם ניתן לעשות חלקים רבים משביל הגולן או בקרבה רבה כמעט ללא נסיעת כביש. המסלול נהדר וניתן לשפרו בגיחות לאתרים מעניינים. סה"כ 130 ק"מ ללא גיחות. מטיילים? כמי שמטייל בגולן כל שבוע אני בטוח שתפגוש מעטים אם בכלל.
בהצלחה.
רמי.

ofer23
11-05-09, 18:11
שביל הגולן.
תתחיל מהאון ותעלה לתואפיק משם ניתן לעשות חלקים רבים משביל הגולן או בקרבה רבה כמעט ללא נסיעת כביש. המסלול נהדר וניתן לשפרו בגיחות לאתרים מעניינים. סה"כ 130 ק"מ ללא גיחות. מטיילים? כמי שמטייל בגולן כל שבוע אני בטוח שתפגוש מעטים אם בכלל.
בהצלחה.
רמי.
יש לך קובץ במקרה? או כמה נ.צ. עיקריים בדרך?
תודה,
עפר.

רמיק
11-05-09, 22:58
יש לך קובץ במקרה? או כמה נ.צ. עיקריים בדרך?
תודה,
עפר.
כאמור תתחיל בקיבוץ האון בתחנת הדלק אלון.
תעלה מזרחה לכיוון עין שריר, אנדרטת הטיסים. משם לעין תואפיק. משם על סימון השביל למצוקי און ממש על שפת המצוק עד מבוא חמה. דלג על נחל מיצר, הנחל רק להולכי רגלי ותקיף את מבוא חמה. תמשיך על שפת המצוק עד כפר חרוב. משם עוקף כפר חרוב שוב לאורך המצוק, תצפית על הסוסיתא. אם לא ביקרת לאחרונה בסוסיתא עשה לשם גיחה ועלה רגלי.על אותו שביל קקל תפגוש שוב את סימון שביל הגולן סע עליו וחצה את נחל אפיק/עין גב. עלה לכיוון נאות גולן וגבעת יואב על השביל המסומן. משם רד לביר אשגום ותמשיך לנחל סמך. עלה לכיוון אום קנטיר. אם תמשיך עד הגשר הסורי יהיה עליך לחזור ולעלות לכיוון מגרש החניה ליד נטור. ממגרש החניה על השביל המסומן לכיוון מאגר רוויה (סמך במפות) וממנו לצומת דליות. מצומת דליות מזרחה בין שני המאגרים בזלת ודליות עד רוג'ום אל הירי.מהרוג'ום לכיוון מעינות הפחם ומשם לכיוון קשת. לפני קשת (ממזרח תפנה מזרחה לציר הישובים. (הכביש מרמת מגשימים עד צומת בשן/תל פזרה) על ציר הישובים תמצא את סימון השביל העולה מזרחה לרכס עקש. הזהר מגדרות שדות המוקשים. אל תרד מדרכי העפר.מומלץ לעשות גיחה לכפר רמתניה ולשוטט בין בתיו שבנויים באופן מיוחד ומרשים.מהכפר חזרה לאורך מאגר רמתניה אל גבעת פזרה וממנה לג'ואזה. ובהמשכו עד מעיין הג'ואזה. אין לעלות לחזקה דרך השביל. זאת שמורה. עליך להקיף על הכביש את אלוני הבשן ולעלות לתצפית מהחזקה. משם ירידה חזרה לכביש ועליה לרכס עסניה (בני רסן. טורבינות) וממנו ירידה צפונה עד כפר צורימן. מהכפר חזור דרומה לסימון שביל הגולן לכיוון עין זיוון.המשכו של השביל עולה לתל אביטל ומשם דרך התילים וברכת רם עד החרמון.
לפרטים נוספים כתוב למייל הפרטי.
בהצלחה.
רמי.

-->