PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי חברים אני חדש אפילו מתחת לירוק

asafg
01-05-09, 11:07
ערב טוב חברים אני חדש פה
סוף סף יש לי את ההזדמנות להגשים את החלום ולקנות ג'יפ ואין מאושר ממני בעולם!

שתי ג'יפים עומדים על הפרק מבחינתי האחד ניסן טראנו דיזל 03 והשיני הוא טרופר שחשוב לציין שאת שתיהם אני רוצה מהסוג הארוך ,כלומר 7 מקומות ולא פחות, ועדיף אוטומטיים (הייתי מת לידני אך יש לי בעיית אישה ).
הרכב יישמש כרכב ראשי בבית כרגע , סוג השימוש הוא יום יומי כולל יציאות מהעיר והחשוב מכל טיולים עם המשפחה עם רכב אמין וחזק.
סוג השטח שהג'יפ אמור לנסוע בו הוא לא שטח קשה כגון סלעים ומדרגות אקסטרים אלא שבילים של החברה להגנת הטבע .
הסכום שמוקצב לקניית הג'יפ הוא 70000+,- .
שאלתי היא האם זה יהיה צעד נכון ללכת על שתי הגיפים ( טראנו , טרופר ) או ללכת על משהוא אחר.
מעבר לטיולי שבת וחופשים עם המשפחה אני צריך רכב שהוא אמין מהסיבה שזה יהיה רכב ראשי בבית שאמור לשרת את כולם ולא רק את שגעונותיי.
תודה על התשובות ( ומצטער אם שאלותיי מטומטמות אני רק מתחיל בכל העניין ).
אני יודע שניכנסתי לפורום טראנו אך אם אפשר אובייקטיביות.
שוב תודה אסף:confused::rolleyes::);)

tomerbuch
02-05-09, 20:14
היי אסף (הבנתי שזהו שמך מהשם משתמש )
לי הייתה את אותה ההתלבטות לפני כחצי שנה , בסוף קניתי טראנו (אבל שנתון נמוך יותר 98 )
מהחיפושים והבדיקות שאני ערכתי הגעתי למסקנה שהטראנו עונה על הצרכים שלי יותר מהטרופר.
הניסן יותר אמין מהטרופר על מנוע הדיזל שלו משנת 97 יש תשבוחות מצויינות וב2002 הוגדל הנפח ל3000 .
חלפים יש בשפע צריכת דלק הגיונית, יכולות שטח טובות , ובקיצור אחלה רכב.
אולי המזגן שלו קצת חלש יותר אבל לא בעיה משמעותית.
אני ממליץ לך לבדוק הייטב מה אתה רוצה בדיוק מהרכב שלך (ביצועים , פינוקים וכו'...)
ולפי הפרמטרים האלו לבחון איזה רכב דרוש לך. לפי הדרישות שלך תוכל להסתדר גם עם כאילו ג'יפ כמו סוברו פורסטר או טריוס.

בהצלחה

יוני5
03-05-09, 00:59
הי אסף,

ראשית הייתי פוסל את הטרופר. טרופרים דיזל, למרות שמועות על תיקון הבעיות, עדיין נחשבים כרכבים בעייתים, כך שסיכוייך למכור אותו בבוא היום במחיר נורמלי אפסיים. שלא לדבר על בעיות המנועים שדובר בהם רבות.

לגבי הטראנו - רכב נחמד ותו לא.
אם אתה נעול על רכב זה - לך עליו. אם לא, הייתי מחפש רכבים אחרים.
נתחיל בכמה ק"מ אתה הולך לנסוע בשנה? אולי בכלל רכב בנזין בא בחשבון? אם כן, טרופר בנזין מהשנים המוקדמות נחשב לקניה מוצלחת מאוד.
אם אתה צריך דיזל, הייתי מתאמץ ומתקדם לכיוון טויטה פראדו (הדגם הישן: 2003 - 1999) עם עדיפות לרכבים 01 ומעלה - המנוע חזק יותר, 163 כ"ס לעומת 125 כ"ס.

גם היונדאי טראקן הוא אופציה לא רעה בכלל.

בברכה,
יוני5

asafg
03-05-09, 09:33
היי חברים שוב תודה על התשובות לגבי שאלתו של TOMERBUCH אני אכן רוצה גיפ ולא כאילו גיפ , ואכן טראנו נראה כאופציה מצויינת.
מבחינת קילומטראז' הרכב יעשה בסביבות ה-20000 בשנה ( לגבי ביטוח ,טסט אני מקבל מלא מהעבודה כך שעם זה אין בעיה ) .
לגבי תשובתו של יוני 5 אכן יונדאי טראקן בהחלט בא בחשבון .
ועכשיו לשאלות המרגיזו!@#$$%:confused::D:rolleyes:
מהכרותך עם הטראקן מבחינת אמינות מנוע , נוחות נסיעה , גיר , מתלים , ופלסטיקה ( פלסטיקה פנימית שמועמדת להשמדה ע"י ילדים משועממים ) איך הוא בהשוואה לטראנו .

שוב תודה ;)

אסף

איציק - 4X6ZH
03-05-09, 11:59
הלו אסף :rolleyes:

מה בדיוק אתה הולך לקנות ?
רכב משומש שעמד כבר כמה שנים טובות בשמש .
שפרקו לו כבר פה ושם חלקי פלסטיק
שהרכיבו לו כבר פה ושם דיבורית \ מנורה \ צפצפה ...
ונסעו איתו לטייל ... וישבו בו \ והעמיסו עליו .

בתחילת השרשור הטרופר היה מועמד :mad:
ועכשיו אתה חושש מהפלסטיק .

asafg
03-05-09, 16:33
הלו אסף :rolleyes:

מה בדיוק אתה הולך לקנות ?
רכב משומש שעמד כבר כמה שנים טובות בשמש .
שפרקו לו כבר פה ושם חלקי פלסטיק
שהרכיבו לו כבר פה ושם דיבורית \ מנורה \ צפצפה ...
ונסעו איתו לטייל ... וישבו בו \ והעמיסו עליו .

בתחילת השרשור הטרופר היה מועמד :mad:
ועכשיו אתה חושש מהפלסטיק .

אני חושש מהכל ולכן אני שואל הכל גם אם תתעצבן או לא!!!!!!:-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x

AvigdorAharon
04-05-09, 08:01
השרשור ננעל, תמשיל בבקשה בשרשור השני שפתחת.

אביגדור

-->