PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית קלאץ' בסופה [הכותרת נערכה]

מחלה סופנית
01-05-09, 12:02
הבעיה היא כזאת
אם הסופה נחה והמנוע ממש קר אני מניעה הכול בסדר
לוחץ קלאץ מנסה להכניס ראשון או רברס הכול קשה כאילו גלגלי שיניים נתקעות אבל בלי רעש של חריקה אני מתחיל לקחת רברס ולוחץ על הקלאץ להחליף לריאשון ההילוך לא רוצה לצאת מרברס כאילו הקלאץ לא מפריד אז אני חייב לכבות את הרכב בכדי להוציא מהילוך
אני עומד מונע עוד כמה דקות והכול מסתדר כאילו אין כלום
הקלאץ מפריד חופשי אין שום חריקה של שיניים ההילוך נכנס חופשי כל הילוך
יש למישהו מושג מה קורה פה

(*** ראבק, למה לא להשקיע דקה ורבע בכותרת אינפורמטיבית ?? תודה מראש, המערכת. ***)

kobiarava
01-05-09, 13:27
בזמן תקלה, ניסית "לנפח" את הדוושה? פמפם את הדוושה במלוא המהלך 10-15 פעם, תראה אם נתן משהו, סביר להניח שכן. בעצם, לא שאלתי את השאלה החשובה-בדקת מפלס נוזל הידראולי במשאבת הקלאץ' העליונה?
בדוק את השניים, תעדכן תוצאות.

ודרך אגב, בחייאת, תשקיע בפעם הבאה בכותרת אינפורמטיבית, שנבין מה אתה רוצה...

בהצלחה-קובי

מחלה סופנית
01-05-09, 13:44
בזמן תקלה, ניסית "לנפח" את הדוושה? פמפם את הדוושה במלוא המהלך 10-15 פעם, תראה אם נתן משהו, סביר להניח שכן. בעצם, לא שאלתי את השאלה החשובה-בדקת מפלס נוזל הידראולי במשאבת הקלאץ' העליונה?
בדוק את השניים, תעדכן תוצאות.

ודרך אגב, בחייאת, תשקיע בפעם הבאה בכותרת אינפורמטיבית, שנבין מה אתה רוצה...

בהצלחה-קובי
תודה על העזרה
יש שמן עד הסוף המשאבה בת חצי שנה
בפימפום הראשון אין תגובה מהפדל כאילו הוא לא חוזר
יכול להיות שצריך להוציא אויר מהמשאבה ??.
אין שום נזילה במשאבה
והאם יש דרך להוציא אויר מהמשאבה ? מאבה עליונה ותחתונה ביחד:rolleyes:

kobiarava
01-05-09, 14:07
אם בדריכה הראשונה הדוושה מרגישה כמו דג מת, ואחרי מס' פמפומים היא מתרוממת ומתקשחת, יש לך אויר במערכת. איזו בוכנת הפרדה מורכבת אצלך בקלאץ', פנימית או חיצונית? אם זו פנימית, תתפלל שהיא לא הלכה (כמו אצלי..). הדרך הנכונה לניקוז האויר היא לפתוח את פקק כוסית הנוזל ההידראולי במשאבה העליונה, לשחרר את ניפל ניקוז האויר למטה (מפתח 3/16 אם אני זוכר נכון) ולתת לשמן לזרום החוצה עד שיוצא נוזל רציף ללא אויר כלל. במידת הצורך, ניתן להפסיק את הפעולה כדי להוסיף נוזל נוסף במשאבה העליונה, מכיוון שהכוסית די קטנה ואם לא תשים לב היא עלולה להתרוקן לגמרי. ברגע שיוצא נוזל ללא אויר סגור את הניפל היטב, מלא נוזל עד לסימון בכוסית וסע לשלום. אם אחרי המילוי וניקוז האויר התקלה חוזרת (זה לא יקרה מיד בכל מקרה), תתכונן להחלפה של בוכנת ההפרדה ("משאבה תחתונה").

קובי

סופת המדבר
02-05-09, 10:34
קובי נראה לי שאתה טועה
אצל חבר שלי סופה 92 יש בוכנה פנימית
ויש לו ניפל להוצאת אויר שיוצא מההאוזינג (ממש כמו בברקס)
מפמפמים- לוחצים-ומישהו פותח וכו'

kobiarava
02-05-09, 10:59
קובי נראה לי שאתה טועה
אצל חבר שלי סופה 92 יש בוכנה פנימית
ויש לו ניפל להוצאת אויר שיוצא מההאוזינג (ממש כמו בברקס)
מפמפמים- לוחצים-ומישהו פותח וכו'

זו גם שיטה, אבל פחות יעילה ומצריכה 2 אנשים. ודרך אגב, גם לברקסים היא גרועה באותה מידה.

מחלה סופנית
03-05-09, 14:17
זו גם שיטה, אבל פחות יעילה ומצריכה 2 אנשים. ודרך אגב, גם לברקסים היא גרועה באותה מידה.
בכול מקרה זה המצב
בלחיצה ראשונית הדוושה כמו דג מת אין תגובה וקשה לה לחזור למקום רק אחרי כמה פימפומים
אכן יש אויר במערכת
אבל לשימחתי יש לי משאבה חדישה שבאה עליונה ותחתונה ביחד ושניהם חיצוניות [סופה 95]
רק בעיה קטנה אחת ...... אין מאיפה לנקז אויר
אז אם יש איזה רעיון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kobiarava
03-05-09, 20:12
פמפומים, עוד פמפומים, ועוד פמפומים. לפעמים לניקוז מלא צריך לפמפם גם שעה. חשוב שהדריכה על הדוושה תהיה ממש מהתחלה ועד הסוף, לנצל את מלוא המהלך של המשאבה. פמפם 10 דקות, הפסקה לבדיקת מפלס הנוזל, שוב 10 דקות וחוזר חלילה. תכל'ס, אם יש נזילה אתה גם תגלה אותה אם תעיף מבט לכיוון המשאבה אחרי איזה 20 דקות פמפומים. אם כל זה לא עזר, וגם לא יורד מפלס הנוזל בכוסית בין בדיקה לבדיקה, כנראה שהלכה המשאבה העליונה דווקא. בכל מקרה, במצב שהמשאבה התחתונה היא חיצונית וללא ניקוז אויר, ההחלפה היא של משאבה עליונה +בוכנה (משאבה תחתונה) קומפלט, אי אפשר להפריד אותן.

בהצלחה-קובי

מחלה סופנית
03-05-09, 21:37
פמפומים, עוד פמפומים, ועוד פמפומים. לפעמים לניקוז מלא צריך לפמפם גם שעה. חשוב שהדריכה על הדוושה תהיה ממש מהתחלה ועד הסוף, לנצל את מלוא המהלך של המשאבה. פמפם 10 דקות, הפסקה לבדיקת מפלס הנוזל, שוב 10 דקות וחוזר חלילה. תכל'ס, אם יש נזילה אתה גם תגלה אותה אם תעיף מבט לכיוון המשאבה אחרי איזה 20 דקות פמפומים. אם כל זה לא עזר, וגם לא יורד מפלס הנוזל בכוסית בין בדיקה לבדיקה, כנראה שהלכה המשאבה העליונה דווקא. בכל מקרה, במצב שהמשאבה התחתונה היא חיצונית וללא ניקוז אויר, ההחלפה היא של משאבה עליונה +בוכנה (משאבה תחתונה) קומפלט, אי אפשר להפריד אותן.

בהצלחה-קובי
האמת יש לי משאבה חדשה אבל המחלה שלי חזקה ממני
כי אני בודק טוב טוב את המשאבה העליונה והתחתונה כולל כול הצנרת ואין אין שום נזילה
הקטע הוא שאים אני מפמפם כאילו אין כלום
כמו שאמרתי " מחלה סופנית " :confused:
רוצה להגשים חלום להמציא תרופא לסרטן.......... רק שאני בלי הכלים

-->