PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתעניין בפאג'רו 94' - 96'

Talzu22
01-05-09, 15:43
1. כמה אתם רוצים להשקיע? מעוניין להשקיע בערך 30-35 (עדיפות מסוחר כדי שתהיה לי אפשרות מימון. אני עובד ומרוויח 5-6 בחודש אבל לא מסוגל להמתין עוד חצי שנה עד שאני אקנה לעצמי רכב.)
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב פנאי לשטח . כמעט ולא יראה כביש.. העבודה שלי מאוד קרובה + יש הסעה.
3. מי נוהג בו? נהג צעיר (22) רק לשטח.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? בודד, לפעמים עוד אדם.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? נטו טיולים אחת לשבוע שבועיים.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

קראתי קצת על ה95' בנזין V6 3000, שהוא נשמע כמו חיה בשטח, עם נעילת דיפרנציאל מקורית אך בעייתי מבחינת המחיר. השנת 94' כבר יותר זול אבל הבנתי שהנעילה לא מקורית. מה עלולה להיות הבעיה עם הנעילה?

שנתונים 96' ומעלה במנועי דיזל 2500 + ידני, מגיעים לאותו המחיר כמו ה95' בנזין (בין 30 ל 35) אפילו בשנתונים כמו 98' ו 99' ראיתי ביד2 מחירים ברצפה של 30K.

לפי הנתונים אני לא יודע מה עדיף לי לקחת , מכיוון שאם אני לוקח את הבנזין אני מקבל יותר כוח אבל שנתון יותר נמוך.
אם הדיזל אני מקבל קצת פחות כוח (קצת נכון? :) ) צריכת דלק מופחתת, שנתון יותר גבוה. באותו המחיר..

על הנייר נראה כאילו הדיזל יותר משתלם אני מניח..
השאלה היא באמת מה עדיף לי? כי האוטו לא יגמע מרחקים אדירים.. אלא רק שטח.
חשוב לומר שאני לא הכי מנוסה בשטח.. נהגתי על מספר מכוניות ככה בטיולים, מלנד קרוזר חדש עד פרוזה מתפרקת :]

תודה מראש! טל

סוזי המשתוללת
01-05-09, 23:18
פג'רו יישחט אותך !!!(או כל בנזין גדול לצורך העניין )
עם 5000- 6000 בחדש הוא יהיה כבד עליך
קח בחשבון כמעט בלי לנסוע כ1000 ש"ח דלק ועוד500 ש"ח תחזוקה בחודש וזה בלי ביטוחים
אלו רכבים שדורשים ידע בתחזוקה עצמית (אם כי זה לא בלתי אפשרי)
אם אתה חדש בתחום ורוצה ג'יפ שתוכל לחיות איתו ביום יום וגם להנות בשטח בלי לצאת פראייר חפש לך סמוראי או אם תוכל מבחינת מחיר ג'ימני
רכבים אמינים , זולים בתחזוקה והכי חשוב לא ייקרעו אותך בדלק (חצי מפג'רו ודומיו)ויותר מזה בגלל מגבלותיהם הבסיסיות יהפכו אותך לנהג טוב יותר ומיומן יותר

סוזי המשתוללת
01-05-09, 23:21
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=245100#post245100

Talzu22
02-05-09, 10:44
בקשר ל 1000ש"ח דלק ללא נסיעה - האוטו יעמוד במשך השבוע ובסופ"ש יסע לטיול זה עדיין אותה פונקציה?

ולגבי אחזקה שוטפת 500ש"ח?
מה זה כולל?

אחזקה עצמית - יש לי מדריך טיולי ג'יפים צמוד אליי (גם שכן, וגם אבא של החברה שלי :] )

התשובה בכל מקרה תהיה לרדת מהפאג'רו? גם אם אני אחליט ללכת על הדיזל? לא התייחסת לדיזל בכלל.. אז אני מבין שהוא פחות טוב?

shimixx
02-05-09, 10:55
סליחה
מאיפה אתה מביא את הסכומים הללו
1000 ש"ח דלק בלי ליסוע .מה הדלק מתאדה ?
500 ש"ח תחזוקה ?

banana
02-05-09, 11:36
עצה מנסיון: מה שלא יהיה, אל תקנה מסוחר. סיכוי סביר+ שזה יעלה לך ביוקר

sgill
02-05-09, 13:02
אם הבעיה היא דלק (לא מבין למה אם הרכב עומד) אפשר ללכת על 2.5L דיזל ידני, הוא חסכוני

Saar
02-05-09, 16:58
הי,

חלקים של פג'רו יקרים מאוד. דיזל או בנזין, פולי מנוע עולה 1/3 מההכנסה החודשית שלך.
טיול לדרום/צפון (בהנחה שאתה מהמרכז ;) )עולה 500 ש"ח +- כך ש 1000 ש"ח דלק זה הגיוני (הוא רוצה לטייל אחת לשבוע /שבועיים).

ג'יפוני סוזוקי אידיאליים למטרות שציינת בתנאים שכתבת. אני עם סוזי :-P
ב"אחזקה עצמית" אנו מתכוונים לכך שהטיפולים מבוצעים על ידינו, האם זו גם כוונתך?

סער.

sgill
02-05-09, 17:56
SAAR

עם פאג'רו 2500 דיזל ידני, מתל-אביב לחצבה, נחל צין + לילה + סיבובים וחזרה לתל-אביב על מיכל סולר אחד שעלה לי 230 ש"ח.

או לחילופין 3 טיולי יום שלם בשבת מתל-אביב לאזור בית שמש / מודיעין / ראש העין וכו.. על מיכל אחד.

לא אותו מיכל כמובן, ההוא ניגמר בחזרה מנחל צין :D

Saar
02-05-09, 20:19
הי,

הבהרה, אני דיברתי על בנזין.
לא מכיר דיזל, אני מעדיף בנזין...

סער.

סוזי המשתוללת
03-05-09, 00:37
שימי
הסכומים של ה500 ש"ח תחזוקה בחודש זה ממוצע
יהיה חדש אחד שלא תחליף כלום וחודש אח"כ החלפת שמנים כללית אחרי שקיעה עמוקה במיים ואלוי גם אלטרנטור שהלך ביחד ?
וחודש אח"כ אולי איזו גרמושקה שנקרעה או ציריה שנשברה ואם זו אחורית צריך לקנות את כל הסרן כי לא מוכרים?
ועוד לא דיברתי על כך שהעבודה מתבצעת במוסך שם 500 ש"ח זה בוקר טוב!!
בהנחה שבין דיזל לבנזין יש כ30% הבדל בצריכה באותם תנאי נסיעה ובהנחה שתצליח להתמיד ב90 קמ"ש (אני לא מצליח)ולפי מה שכתב הבחור עם ה2500 תגיע לכ400 ש"ח לטיול ולהזכירך לא כולם גרים במרכז
תכפיל בשני טיולים בחודש ועוד טיולון ליד הבית והגעת ל1000 ש"ח ואני עוד אופטימי
עוד לא דיברנו על ביטוח חובה וצד ג (300 ש"ח בחדש)

סוזי המשתוללת
03-05-09, 00:43
SAAR

עם פאג'רו 2500 דיזל ידני, מתל-אביב לחצבה, נחל צין + לילה + סיבובים וחזרה לתל-אביב על מיכל סולר אחד שעלה לי 230 ש"ח.

או לחילופין 3 טיולי יום שלם בשבת מתל-אביב לאזור בית שמש / מודיעין / ראש העין וכו.. על מיכל אחד.

לא אותו מיכל כמובן, ההוא ניגמר בחזרה מנחל צין :D

יש עוד הרבה אנשים שישמחו לדעת היכן מתדלקים סולר ב4 ש"ח לליטר !!
מיכל של פג'רו כמדומני מעל 60 ליטר לחלק ל230 ש"ח זה פחות מ4 ש"ח לליטר !!!
זה גם אומר תצרוכת דלק ממוצעת של 8 (כ200 ק"מ מת"א לחצבה x2 ועוד טיול וסיבובים 100)
זה לא מזהיר ובנסיעה זהירה (שאחריה אני צריך טיפול פסיכולוגי )גם טרופר בנזין עושה זאת(רק אני יוצא מהצפון)

sgill
03-05-09, 08:04
סוזי,

4.47 לליטר סולר בפז זיו און, דרך הטייסים 126 בתל אביב. (היום זה 4.76). כמובן שלא הגעתי עם מיכל ריק לגמרי אז נניח שמילאתי 52 ליטר ובסה"כ 232 ש"ח (2 ש"ח הפרש ממה שכתבתי)

בקשר לצריכת הדלק, לא טענתי שהיא גבוהה או נמוכה, רק הראיתי שב 230 ש"ח טיילתי יומיים בדרום.

Talzu22
03-05-09, 10:35
דרך אגב, אני גר באורנית ובתוך כפר קאסם יש תחנת דלק פיראטית המתדלקת סולר בפחות מהרגיל :]
למשל הפאג'רו ספורט של השכן שלי פעם טנק מלא היה עולה קרוב ל 300ש"ח.
היום זה מגיע ל 180- 200.

ובכל מקרה, לקחתי את כל הפרטים הבנתי שהאחזקה של הרכב תהיה גדולה עליי בהרבה ממה שאני מסוגל להוציא (1000+ ש"ח בנוסף להחזרים החודשיים על האוטו במקרה של הלוואה..)

אני נשאר עם בקושי 2000ש"ח מהמשכורת שלי..

למרות שהפאג'רו דיזלים ירדו מהפרק לגמרי נכון?

sgill
03-05-09, 11:13
בתקציב וברמת השכר שהזכרת עדיף לך סמוראי ולהשאר עם עודף לבלת"מים או ויטארה

קליש
07-05-09, 19:01
תכיר שגי'פ מבחינה כלכלית זה "בור ללא תחתית" - תהיה מוכן לזה נפשית!
אני צריך להכניס אילןץ נוסף שכנראה אולי צויין, אבל הודגש, בכל טיול שטח יש נזק לרכב!
ואם אתה נהג חדש ולא מנוסה אז כנראה שהנזק יהיה בסבירות גבוהה יותר.
להחזיק פג'ארו משנתון 95-96 האחזקה שלו היא יקרה מאוד גם אם אתה זה שתתחזק את הרכב מכיוון שגם החלקים שלו יקרים, חשוב לציין שרגב משנתון כזה מתחיל להראות סימני הזדקנות בחלקים (בלאי, קורוזיה/חלודה וכו').
אני ממליץ בחום לרכוש ג'יפים של סוזוקי: סמוראי או ג'ימיני שעלות האחזקה (ביטוח, טסט, מוסך, חלקים) הרבה יותר זול מאחרים, כמו גם שכדי לצבור ניסיון בנהיגת שטח עדיף בג'יפים הללו מכיוון שבכל מכה ה"כיס" שלך יצרח מעט יותר מכאבים.
לידיעתך, שני חברים שלי עם רכב מכל סוג כזה כשהם יישרו קו בכל השיכלולים שאפשר להרכיב (בסכומים לא גבוהים) עושים ביה"ס גם לרכבי שטח מדרגה 4.

AvigdorAharon
11-05-09, 09:13
אני צריך להכניס אילןץ נוסף שכנראה אולי צויין, אבל הודגש, בכל טיול שטח יש נזק לרכב!
ואם אתה נהג חדש ולא מנוסה אז כנראה שהנזק יהיה בסבירות גבוהה יותר.

לגבי המשפט השני, אני מסכים, לגבי הראשון, לא נשמע לי רציני..
לא חייב להיות נזק בשום טיול, מאוד חשוב לנהוג נכון.
מי שלא נוהג נכון בכביש, יעשה לעצמו נזקים בשטח.

אביגדור

שמוליקו
11-05-09, 09:54
לא חייב להיות נזק בשום טיול, מאוד חשוב לנהוג נכון.
מי שלא נוהג נכון בכביש, יעשה לעצמו נזקים בשטח.

אביגדור

+1
מסכים בהחלט.

נמרוד
17-05-09, 08:25
מצטרף להמלצה הכללית שקיבלת כאן - בהתאם לדרישות הברורות שכתבת בהודעת הפתיחה שלך, הרכב שמתאים לך זה סוזוקי סמוראי (או ג'ימני אם נכנס בתקציב).

Talzu22
22-05-09, 18:47
אוף נו אבל הסמוראי מכוער... :]

(לא להפגע כל בעלי הסמוראים למיניהם)

אני לקחתי לתשומת ליבי את כל מה שנאמר כאן, החלטתי להמתין עם רכישת הג'יפ כרגע.
מכיוון שעדיף קודם כל לחסוך ולשמור מקום לטעויות (נזקים ביטוחים יישור קו וכמובן דלק) במקום לקפוץ הרבה מעל לצוואר (לפי מה שנאמר כאן עוד לפני ששלחתי את ההודעה הראשונה קפצתי מעל הפופיק)

בהמשך החיים כנראה שאני אצטרף לחולי השטח :D

yaron_dafna
04-06-09, 18:24
אחי דבר איתי אני רוצה למכור את שלי.0508810087

yaron_dafna
04-06-09, 18:25
אחי דבר איתי אני רוצה למכור את שלי.0508810087
בהצלחה

-->