PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוכל בשטח - סדרה בת עשרה מאמרים והפעם מאמר שמיני -חריימה טריפוליטנית.

רכס חיים
03-05-09, 03:59
זה אולי מוזר לכם לעשות דגים בשטח, וגם לי לקח זמן רב עד שהצלחתי לעכל שזה אפשרי ,וממש בלי בעיות מיוחדות, ובתנאי שאת החריימה אתה עושה בערב הראשון לשהותך בשטח. פשוט בכדי להבטיח את טריות הדג שמהווה את החלק העיקרי בטעמו המשובח של התבשיל,ובוודאי בגלל הבטחון שלא תאכל משהו העלול להתקלקל בחום המדבר.

ברור שלמי שיש מקרר ברכב הוא חופשי לבשל מתי שבא לו. אני מדבר על בעלי הצידניות כמוני,שבמחיר מקרר קונים ג'יפ משופר יותר ממה שיש להם.

כרגיל - אני מספר לכם איך עושים את זה ,ומי שרציני יעקוב אחרי המאמר ויעשה את רשימת המצרכים שהוא צריך. כך הוא גם יפנים טוב טוב את שלבי ההכנה. ותאמינו לי ,התוצאה כל כך מעולה שזה יעשה טוב מיוחד למבשל ולחבורתו.

קודם כל המבשל לא זז מהכירה כל עת הבישול עד לסיומו. לאוכל יש אישיות משלו ,וצריך לדבר איתו כל הזמן כמו לאהובה שלך,אחרת הוא ממש מתרגז ועושה לך דווקא. פה הוא נישרף, שם הוא גולש, ובסוף הוא עוד לא יערבב לך את הטעמים כמו שצריך. והוא צודק. יחס גורר יחס.

בישול זה דבר מאוד מאוד רציני.

הינה המתכון ל-4 סועדים רעבים .ולא פחות חשוב - 2 חלות שבת טריות .חצי חלה לפחות לכל סועד לטבילה בתוך הרוטב הסמיך והחרפריף במידה המתאימה לכם.

בתוך סיר גדול ושטוח , בערך 30 ס''מ קוטר, הכנס חצי ליטר שמן פשוט או למהדרין רבע ליטר שמן זית ורבע ליטר שמן קנולה.לתוך השמן החם הכנס קוביות חתוכות של 3 בצלים גדולים, ראש שומר, ראש שום,ותן להם להיטגן עד מראה שקוף זהוב.משהו כמו 10 דקות על אש גדולה.

קח נתח שהיה קפוא של דג נסיכת הנילוס במשקל של 750 גרם בערך חתוך ל-5 נתחים יפים ,והכנס לשמן הרותח.

עכשו יש לך מספר דקות עד להפיכת הנתחים שאותם תקדיש לתיבול התבשיל.

שפוך לסיר 20 עגבניות שרי חצויות.

חצי חבילת כוסברה חתוכה דק.

חצי חבילת פטרוזיליה חתוכה דק.

כפית קטנה גדושה כמון.

פלפל שחור - חצי כפית.

מלח גס לפי הטעם.בערך כפית קטנה.

5 כן 5 כפות פפריקה אדומה מתוקה. שים לב מתוקה.

פפריקה חריפה ופלפל אדום חריף - כמה שאתה יכול יותר ,לפי הטעם של הסועד הכי עדין.

הפוך את הנתחים תוך עירבוב התבלינים כשהכל נעשה על אש בינונית גבוהה, והמשך בעירבוב עדין מאוד כדי לא לרסק את נתחי הדג.

בתום 20 דקות מהכנסת הדג - התבשיל מוכן. הוסף מספר דקות על אש נמוכה ,עד שתגמרו לסדר את השולחן.

כבה את האש, תן לשמן לצוף, ועם כף גדולה פנה את השמן העודף. למהדרין אין שמן עודף והכל מוטבל בלחם לבן וטרי.

הכן בצד חצי קילו צנוניות רחוצות וכמות דומה של בצלים ירוקים ונקיים, צרף לזה וודקה מעורבת ביחס הנכון עם מיץ תפוזים , ושב לאכול את ארוחת השטח האולטימטיבית.

דווח כאן מה התוצאה.

רכס חיים
04-05-09, 19:04
וואלה - לאף אחד אין הערות למתכון ?

אז לי יש.

את התבלינים יש ''לפתוח'' - לפי המונח של שף מפורסם.

כלומר - יש להוסיף אותם לשמן מיד בתחילת הטיגון איך שמוסיפים את הבצל . לא ניסיתי , אך נשמע הגיוני. נסו ודווחו.

שיכלולים יתקבלו ברצון.

kobiarava
04-05-09, 20:11
הערה קטנה-אמנם התבשיל יוצא מצויין עם דג נסיכה, אבל הוא נחשב רק מינימום לחריימה. המהדרין ישתמשו בדג "בשרי", כמו לוקוס או מוסר, והתוצאה תהיה הרבה הרבה יותר מוצלחת.

קובי

אביעד פ.
04-05-09, 20:38
נשמע מעולה,
על אף שאני לא מסוגל לסבול דגים זה נשמע מגרה,

איפה אבל הקישור לשבעת המאמרים הקודמים לטריים בפורום שבינינו?
:) מעניין לדעת איזה הגיגי טעם פרצו ממך בהודעות קודמות.

רכס חיים
05-05-09, 01:33
קובי אתה צודק, אבל זו הסיבה שאני לא סובל את ''השף'' עאלק - אהרוני ומעדיף את השף חיים כהן. הפלצן אהרוני משתמש בחומרים מיוחדים , יקרים ושלא ניתנים להשגה ומייצר מהם זבל ,בעוד כהן משתמש אפילו בעלים של הצנון שכולם זורקים ועושה מהם מעדנים.

ברור ששימוש בדג טונה או לוקוס אמור להשביח את התבשיל אך במחיר המשולש שהם עולים ובקושי להשיג נתח מהם ,לא מצאתי לנכון להשתמש בהם לתבשיל שאמור להיות נגיש לכל אחד ולא לעשירון העליון בלבד.

בישלתי השבוע חריימה מקרפיון בריכה חי שיצא מאוד מוצלח ,אבל המחיר שלו הוכפל לעומת הנסיכה.

לדעתי החריימה מורכבת משילוב מוצלח וחזק אירומתית של תבלינים שמשפיעים על טעם הדג ולכן ניתן להשתמש בדג זול ללא עצמות שמקל על האכילה ומאפשר נגישות כלכלית יומיומית ולא מאכל לחגים בלבד. מה עוד שהוא מגיע קפוא ומתאים לנו הג'יפאים ככפפה ליד.

אביעד - ברוך הבא.לגבי חיפוש מאמרים קודמים של אוכל באתר , מישהו יותר מוצלח ממני בהפעלת האתר יענה לך בוודאי.

נמרוד
05-05-09, 07:50
קישור לכל הכתבות בסדרה - באדיבות עירא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25384)

זה כבר המאמר השמיני השני בסדרה, וזה פתרון טוב לחידה שהטרידה את מנוחת הפורום - מה יקרה כשהסדרה תסתיים? סוף העולם? כנראה שלא.

dudu
05-05-09, 09:56
וואלה - לאף אחד אין הערות למתכון ?

אז לי יש.

את התבלינים יש ''לפתוח'' - לפי המונח של שף מפורסם.

כלומר - יש להוסיף אותם לשמן מיד בתחילת הטיגון איך שמוסיפים את הבצל . לא ניסיתי , אך נשמע הגיוני. נסו ודווחו.

שיכלולים יתקבלו ברצון.

"פתיחה" של תבלינים מבצעים או בתחילת הבישול במים קרים או לקראת סוף הבישול וההסבר הוא
שבמים קרים הטעם והריח של התבלינים מתמזגים עם המים (או כל נוזל בישול קר אחר) ועוברים לשאר הרכיבים .במתכון כזה שבו מתחילים בטיגון הטמפ' הגבוהה של השמן תשרוף את התבלינים
ו"תסגור" אותם ולכן עדיף להוסיף את התבלינים באמצע או לקראת סוף הבישול אחרי הוספת המים (במידה ויש מים במתכון)

רכס חיים
05-05-09, 12:10
וואלה, התבלבלתי מכל השפים.

הרי זה בדיוק מה שעשיתי ,ויצא מטריף. אז אם זה טוב למה לשנות ?

לגבי המספר של המאמר - מנהל הפורום מתבקש לשנות אותו לתשיעי, מה שמקטין את המחויבויות שלי לקהל הקדוש הזה.

למאמר העשירי והאחרון אין עדיין נושא,אך אחשוב על משהו מיוחד לסיום הסדרה.

A-B
05-05-09, 12:49
אני אוכל חריימה רק מדג "פרידה", אני אישית לא כל כך אוהב דגי מים מתוקים כמו קרפיון ומושט.
לטעמי אין מה להשוות בין דגי ים לבין דגי בריכות שממלאים אותם בתערובות כימיות שיגדלו כמה שיותר מהר ושיהיו שמנים.

תנסה ותגיד לי.

אשר

אביעד פ.
05-05-09, 15:36
חיים, קובץ נאה לכל הדעות. ללקק את האצבעות טרם הטעימה.

אפשר לשאול למה הקובץ המרשים לא נכנס ככתבה באתר?
בעוד מספר שבועות העץ בפורום ישקע שוב ומתכונים אלו יעלמו מעיניהם של העוברים והשבים בפורום עד שיקפץ לו שוב, וחבל.

אביעד.

dudu
05-05-09, 16:35
למאמר העשירי והאחרון אין עדיין נושא,אך אחשוב על משהו מיוחד לסיום הסדרה.

מה זאת אומרת אין עדיין נושא ?אתה ונמרוד הבטחתם (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1427)שהפרק העשירי והאחרון יהיה על קינוחים
אני מקווה שהבעיה נפתרה ותעמוד בהתחייבות:D

asafk
05-05-09, 16:54
חיים, קובץ נאה לכל הדעות. ללקק את האצבעות טרם הטעימה.

אפשר לשאול למה הקובץ המרשים לא נכנס ככתבה באתר?
בעוד מספר שבועות העץ בפורום ישקע שוב ומתכונים אלו יעלמו מעיניהם של העוברים והשבים בפורום עד שיקפץ לו שוב, וחבל.

אביעד.

חכה.
פרוייקט, של אוכל או של מכונית, הופך לכתבה רק כשהוא נגמר. אז נחכה לעשירי.

אסף.

דרור הראל
05-05-09, 19:40
בנוגע לפתיחה של תבלינים-אני אומנם לא הוסמכתי("למדתי מדיצנה ברומניה 3 שנים")
ואני לא שף מומחה-אבל מנסיון בישול רב,נראה לי יותר כמו גישה אופנתית משהו ולאו דווקא משהו מבוסס מדעי.

יש בישולים שתהליך הכנסת התבלינים מתבצע רק בעיצומם ותוך כדי התהליך-מרקים,קדירה וכו.

לא מזמן קראתי מאמר בנושא "סגירת נתח בשר" לפני צלייה-והתברר על פי מחקר שנערך ע"י מומחים,שאין כל משמעות מבחינת כמות הנוזלים הנותרת בנתח בשר שנסגר לעומת נתח שלא נסגר.אני אישית ממשיך לסגור

אני מקווה שלא יזרקו עליי אבנים,אבל אני לא מהסס להכין חריימה באמצעות רסק עגבניות בתוספת לעגבניות,על מנת לנטרל חמיצות ולהוסיף סמיכות למרקחת המתקבלת.

דרור הראל

רכס חיים
05-05-09, 22:29
האמת היא שגם אני מוסיף 100 גרם רסק עגבניות קצת בשביל הטעם וקצת בשביל הצבע, אך פשוט שכחתי אותו משום-מה.

אם יש דרישה לקינוחים ואתם טוענים שהבטחתי - מה שלא כל כך זכור לי - אחשוב על משהו שמתאים לשטח ונוסה על-ידי בעבר.

לגבי דגי ים - אני אישית לא אוהב את טעם/ריח הים ,כמו שאני לא אוהב בשר כבש עקב הריח/טעם המלווה אותו. שניהם ניתקעים לי בגרון למשך שבוע, וזה המון למשהו שאינך סובל.

fuksi
07-05-09, 12:01
איך איך בלי בושה ובלי קרדיט מעתיקים ממך.....

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3711990,00.html

-->