PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה זיהוי צמיגים

Hitrick
03-05-09, 13:52
קיבלתי עם הסופה סט צמיגים (לפחות 3 נראים חדשים לחלוטין ) של אליאנס שטח מלא או חלקי .

אין מידה על הצמיג , הוא בגובה של ה 31 על 10.5 שיש לי על הרכב - רק הרבה יותר צר .

ז"א מכיוון שהגובה בצמיג זה אחוזים מהרוחב - אני בתאר לעצמי שזה צמיג עם דופן גבוה במיוחד .

כתוב על הצמיג 7.000 (או משהו כזה ) .
גם נדמה לי כתוב LT - לא זוכר כי בחנתי אותם לפני שבוע במחסן שלי (מזה LT ? אני מכיר MT או AT )

משהו מכיר את הצמיד הזה ? למה הוא טוב (בוץ ? ) ? הוא שווה בשטח מבחינת עבירות ?

גם נראה לי שהוא יושב על הגאנטים המקוריים של הסופה שלי (יש לי כרגע אמריקן רייסינג לדעתי 8" או משהו בסגנון )

תודה

shmil
03-05-09, 14:25
באופן די מפתיע, נראה לי שבשאלה של "חידת" זיהוי, כדאי היה שתצרף תמונה, שתקל עלינו לעזור לך.

מכל מקום, כנראה שקיבלת אליאנס 7X15, מעודפי צה"ל.
LT=light truck

דרור ברלי
03-05-09, 14:34
קיבלת את האליאנס 7.00X15.
קודם כל זה לא 31' בקוטר אלא 30' בערך, אבל זה לא העניין.
צמיג חזק ועמיד מאוד-מאוד, אחיזה בינונית-מינוס-מינוס על כל סוגי המשטחים (כביש, עפר, דרדרת, בוץ, חול, סלעים)
למה הוא טוב? בערך לכלום. כצמיג קדמי לבאגי הוא דווקא לא רע.

מחלה סופנית
03-05-09, 14:42
קיבלת את האליאנס 7.00X15.
קודם כל זה לא 31' בקוטר אלא 30' בערך, אבל זה לא העניין.
צמיג חזק ועמיד מאוד-מאוד, אחיזה בינונית-מינוס-מינוס על כל סוגי המשטחים (כביש, עפר, דרדרת, בוץ, חול, סלעים)
למה הוא טוב? בערך לכלום. כצמיג קדמי לבאגי הוא דווקא לא רע.
מחזק את דברי הבחור
בכול מקרה כנראה שזה 31.10.5.16
יכול לשמש כגלגל ספייר בלבד
וגם עדיף כי הוא קל יותר מכול צמיג 31

דרור ברלי
03-05-09, 14:45
מחזק את דברי הבחור
בכול מקרה כנראה שזה 31.10.5.16
יכול לשמש כגלגל ספייר בלבד
וגם עדיף כי הוא קל יותר מכול צמיג 31

עשית סלט שלם.
אין דבר כזה 31-10.5-16.....
7.00X15 קטן מ-31-10.5-15 לא רק ברוחב אלא גם בקוטר, וממש-ממש לא מומלץ להשתמש בו כספייר על ג'יפ שנועל 31', במיוחד אם מותקנות ברכב נעילות אוטומטיות. בכלל לא מומלץ להתמש בספייר במידה שונה מגלגלי הרכב.

אני חוזר בי מקביעתי על אחיזה בינונית-מינוס-מינוס. החמאתי לצמיג הזה ולא מגיעה לו מחמאה שכזו, אז קבל תיקון: האחיזה שלו גרועה. ממש גרועה. הוא שימש בזמנו את הצבא בסיקסים, ושם היתרון הגדול היחידי שלו - עמידות, בא לידי ביטוי. חפש את תאריך הייצור על הצמיגים שקיבלת - למרות שהם נראים חדשים (כי לא נסעו עליהם), אני מהמר שהם דווקא עתיקים.

shmil
03-05-09, 14:57
אני חוזר בי מקביעתי על אחיזה בינונית-מינוס-מינוס. החמאתי לצמיג הזה ולא מגיעה לו מחמאה שכזו, אז קבל תיקון: האחיזה שלו גרועה. ממש גרועה. הוא שימש בזמנו את הצבא בסיקסים, ושם היתרון הגדול היחידי שלו - עמידות, בא לידי ביטוי. חפש את תאריך הייצור על הצמיגים שקיבלת - למרות שהם נראים חדשים (כי לא נסעו עליהם), אני מהמר שהם דווקא עתיקים.
אצלי הצמיגים הלו נמצאים על עגלה (גרור), לזה הם מצויינים.
ורק לזה, בדיוק כפי שאמר דרור.

מי שעוד משתמש בהם הם בעלי CJ-2, CJ-3, ומעט מבין הויליסים הישנים.

Hitrick
03-05-09, 15:51
תודה רבה

באמת מוזרה לי היתה המידה הזאת על הצמיג 7.00X15

סתם בשביל הידע מה אומר 7.00

בדרך כלל זה רוחב הסוליה + אחוזים לגובה הצמיג + על איזה גאנט

למשל : 235 על 75 (75 אחוז מ 235 ) על 15

נמרוד
03-05-09, 16:14
הרוחב הוא 7 אינץ' והג'אנט 15, החתך הוא סטנדרטי - נדמה לי 100%. ואז המידות קלות לחישוב.

והשימוש הראוי - לחתוך לשתיים, למלא באדמה, לשתול בפנים נענע.

דרור ברלי
03-05-09, 16:36
שמור אותם.
אולי אצטרך קדמיים לבאגי, אקנה אותם ממך.

-->