PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת נעילות דיפרנציאל

enakar
01-06-04, 08:32
שלום חברים,
בשעה טובה נחתה אצלי המישלוחה:
נעילת Detroit Locker לדיפרנציאל אחורי
נעילת PowerTrax לדיפרנציל הקידמי
סה"כ השקעה של 850 דולר (שווה לא???) :wink:
ולעניננו: כמובן שמייד התלבשתי על פרוק הדיפרנציאל האחורי להרכבת הנעילה. אממה... מתברר כי מיסבי הדיפרנציאל זקוקים להחלפה (בכל מקרה אין לי דרך להסירם מהקייס - נראה אותכם עושים זאת עם אפציר רגיל ללא כלי יעודי) השגת המיסבים היא גם לא הבעיה. הכיונונים הם אלו שמטרידים אותי. אם מסתכלים בספר הצבאי לדרג ג' אפשר לראות כי יש שם מלאכת מחשבת ממש בכל מה שקשור לכיול המרחקים השונים, שימוש בטבעות מרווח, ושימוש בכלים יעודיים. למישהו יש מושג היכן משיגים כלים אלו, טבעות מרווח ושאר מרעין בישין? האם מישהו מביניכם עשה זאת כבר? אני טיפוס יסודי מטבעי ואייני מעונין לחפף. אשמח לשמוע דעתכם המכונאית המקצועית.
תודה, אלעד.

איציק - 4X6ZH
01-06-04, 08:57
נמצאים ברשותי כל כלי העבודה הנדרשים לביצוע עבודה מסוג זה ( לרכבי VOLVO )
בחלק מרכבי VOLVO יצרן הסרנים הוא DANA . אני רוצה לדעת עד כמה הכלים האלה
מאפשרים ביצוע עבודה כזאת .
במידה ואתה רוצה אתה יכול לבוא אלי כך שגם אני יוכל לבדוק זאת .
אני נמצא בטלפון 03-6825557
איציק

זאביק
01-06-04, 09:16
תעשה חיפוש באתר, ניר (ניר_ל) הכניס קישור לכתבה שמתארת בפירוט איך מכוונים.
בנוסף, ע"מ לכוון את מרווחי השימסים, משתמשים בשימסים שחרוטים למידה קצת יותר גדולה, ככה שהם נכנסים ויוצאים בקלות.
כאשר הגעת למידה המבוקשת, אתה יודע בדיוק בכמה ואיזה להשתמש.
יש פה כמה אנשים שישמחו להשאיל לך כאלו, אם תבקש . . .

עמיקם
01-06-04, 10:48
זאביק,מה שחרוט זה המסבים ולא השימסים,וכן יש לי מיסבים חרוטים לדנה שלושים.

נמרוד
01-06-04, 10:58
נמצאים ברשותי כל כלי העבודה הנדרשים לביצוע עבודה מסוג זה ( לרכבי VOLVO )
בחלק מרכבי VOLVO יצרן הסרנים הוא DANA . אני רוצה לדעת עד כמה הכלים האלה
מאפשרים ביצוע עבודה כזאת .
במידה ואתה רוצה אתה יכול לבוא אלי כך שגם אני יוכל לבדוק זאת .
אני נמצא בטלפון 03-6825557
איציק

שהדיון הטכני ימשיך - אבל אתה קיבלת כאן מאיציק הצעה שפשוט אסור לסרב לה!!! אם גם תצלמו את התהליך ותכתבו כמה מילים - זה יהיה בכלל נהדר.

enakar
01-06-04, 12:36
נמרוד,
התחלתי לצלם את תהליך הרכבת הנעילה ווהתכוונתי לסכם אותו רק שהוא כרגע מסתבך והופך להיות תהליך של "שפוץ" דיפרנציאל. נראה לאן זה יתפתח. מה לגבי טבעות מרווח, מישהו יודע היכן משיגים? פרט לכלים, זה נראה אחד הדברים הקריטים שם.

enakar
01-06-04, 14:44
זאביק,
לאחר שיחה עם איציק בטלפון הבנתי שאני זקוק למיסבים חרוטים לשם בדיקת התאמה. הדיפרנציאל הוא האחורי (דנה 44) יש לך מיסבים חרוטים עבורו? (למישהו מהמאיזינים יש?) אני מחפש גם אינדיקטור (מחוון מרחק - חוגן בעברית) לשם בדיקת ההתאמה. ושוב - שימסים בעוביים שונים (טבעות מרווח).

yossivarman
01-06-04, 15:11
שאלה אולי לא קשורה
מה גובה המכס ששילמת ,כדי לשחרר את החבילות מהמכס????
אני מעוניין להביא איזה חלק שעלותו 500 דולר

enakar
01-06-04, 16:23
מכס עבור חלפי רכב הוא 39% (ע"פ מדינות הסכם - ארה"ב) גלוש לאתר של המכס כדי לקבל אנפורמציה מלאה.

ניר ל
01-06-04, 17:58
הכיוונים במקרה הזה לא מורכבים. בהנחה שהדיפ' כרגע מכוון נכון, הכיוון היחיד שעלול להשתנות כתוצאה מהחלפת הקייס בנעילה הוא כיוון הקורונה. אתה מתחיל עם סידור השימסים הישן ומודד את החופש בין הקורונה לפיניון באמצעות האינדיקטור, אם הוא לא בטולרנס התקין אתה מעביר שימסים מצד לצד. לבסוף רצוי גם לבדוק עם משחת סימון שדפוס המגע בין השיניים תקין.
אתה לא חייב להשתמש במייסבים חרוטים אבל זה כמובן יותר נוח, חולץ מייסבים עושה את העבודה יופי עם עדיפות לפרס הידראולי.
שימסים אתה יכול לרכוש אצל יאנוביץ'.

עמיקם
01-06-04, 19:34
אידיקטור יש לי אתה מוזמן לקחת.
כמו שכתבתי לך יש לי רק מיסבים לדנה 30,אין לי ל44.
בניגוד למה שאמר ניר אני לא ממליץ לך לעבוד ללא מיסבים חרוטים.
היות ואתה לא כל כך מיומן אתה תדרש לעשות הרבה ניסיונות ובסופו של דבר אתה תדפוק את המיסבים.
מה שתוכל לעשות זה לחלוץ את המיסבים שלך בעדינות ולהשתמש בהם לבדיקה.
לאחר שתגיע למרווח הנכון תרכיב מיסבים חדשים.
אל תשכח להחליף מחזירי שמן בתוך הדיפ אם כבר אתה שם.

enakar
01-06-04, 19:46
חברים,
המון תודה על האינפורמציה.
שימסים אצל יאנוביץ כבר הוזמנו.
עמי - אפשר לקבל טלפון לתאום?
מחזירי שמן - איפה? בצד של הציריות ליד הגלגלים? תזכור שזה סרן אחורי בשונה מהקידמי.
חליצת המיסב בלתי אפשרית ללא חולץ מיוחד. אפציר רגיל לא לוקח או שאני מפספס משהו. יש למישהו כלי יותר מתאים לחליצת המיסבים הקוניים? עמי?
תודה, אלעד.

חנן א.
01-06-04, 20:59
כלי זה כזה נקרא "חולץ כוס" (KUS ) בגלל צורתו. לאורי טל יש כזה, אבל במצבו הנוכחי המצער אני מניח שזה לא הזמן להיעזר בו בנושא הזה :cry:
נסה לחפש כלי כזה, אולי להשאיל אותו מאיזה מוסך, או להביא את הדיפ' שלך למוסך לחליצת המיסבים.

עמיקם
01-06-04, 21:03
חולץ אין לי ,אתה צריך חולץ מיוחד,אפ ציר רגיל יפרק לך את המיסבים.
טלפון 0507295792
עמי

enakar
01-06-04, 22:56
חנן, מה קרה לאורי? הוא עזר לי לא מעט בנושא זיהוי הדיפרנציאלים להזמנת הנעילות. הכל בסדר?

חנן א.
01-06-04, 23:14
לא, לא הכול בסדר:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4174&start=0

עמיקם
02-06-04, 10:39
תוכל למצוא פה מידע לגבי ההתקנה
http://www.madxj.com/MADXJ/technical/technicalfiles/ARrearD44Ox/D44Ox.htm

-->