PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוכל טוב בשטח-מאמר עשירי ואחרון בסדרה - קינוח אלוהי להשלמת התפרעות.

רכס חיים
06-05-09, 01:15
המאמר הזה נכתב תחת הלחץ האישי שלי לסיים את הסדרה המובטחת שנמשכת מזה שנתיים או יותר. הצרה שהבטחות באינטרנט לא נישכחות,ולאמיתו של דבר כשציינתי במאמר הראשון ''סדרה בת עשרה מאמרים'' ,כלל לא חשבתי שאצטרך לעמוד בהתחיבות הזו. אז הנה עמדתי בה פחות או יותר בכבוד למרות שזה ארך שנים.

נושא הקינוח שנתבקשתי לו בתוקף ,לא היה אמור להכלל כאן במסגרת טורפי הבשר ,אך אצלי הקינוח הוא בעצם לב ליבה של הארוחה שמשמשת תירוץ זול כדי לאכול את המנה העיקרית לגבי - הקינוח.

אין לי כלל בעיה לחסל אחרי ארוחה קייצית קלה שלושה סוגי גלידה שונים במשקל כולל של קילוגרם שלם.

בכלל - ארוחת צהריים של שבת ביום קיץ צריכה להיות מבחינתי מורכבת מ-5 מנות אחרונות - רצוי במסעדת גורמה ממוזגת - בלי כל נקיפות מצפון קלורית.כשעשיתי זאת עם חברים שהזמינו את הסטייקים המסורתיים - לא יכולתי לאכול בנחת עקב מבטי הקנאה של סובבי השולחן,בצרוף מבטו המעוות של רב המלצרים שהגיש לשולחן את כל הקולקציה שלו למנות אחרונות.

אז אל תצפו למתכון חאפ-לאפ ,אלא להשקעה רצינית בנושא, כולל רכישה מוקדמת של מוצרים איכותיים,והכנות מקדימות בני שלושה ימים, שיעשו לכם עונג שבת אמיתי בשטח.

כרגיל - תצטרכו לאסוף את המצרכים בקריאה מדוקדקת של סיפור המעשה הנאצל.

זה מתחיל שלושה ימים לפני האכילה עצמה.

מדובר בסלט פירות שידובר הרבה זמן.

לתוך קערה מנירוסטה. לא פלסטיק. נירוסטה אמיתית וגדולה ,יש להכניס את המצרכים שיספיקו לכך וכך מנות. (כמות המנות תלויה בכושר הבליסה של כל אחד בנפרד- לכן אין כאן נתון)

חצי קילו פרי הדר חתוך לקוביות,תפוז,קלמנטינה,אשכולית מקולפת וכו'. רצוי אחד מכל אחד.

תפוח עץ ואגס בקוביות קטנות.

פרי אקזוטי כל שהוא -200 גרם. אננס או קיווי, או שסק או אפרסמון.

אגוזים שונים 50 גרם מכל אחד לפחות 4 סוגים.אגוזי מלך, שקדים,פקאן,קאשיו וכו'.

100 עד 150 גרם חמוציות אדומות - חובה חובה לקנות.

פירות יבשים חתוכים לקוביות קטנות 5 יחידות מכל אחד -תאנים ,מישמש,שזיפים,וצימוקים טובים בהתאמה.

6 - 5 כפות דבש דבורים טהור.

2 כפות טחינה גולמית.

רבע קילו שמנת מתוקה לשלב ראשון ועוד רבע קילו לשלב שני. 38% שומן - לא פחות.

ערבב את הכל טוב טוב במשך עשר דקות לפחות עם כף גדולה.

הנח במקרר לחצי יום והוסף את גביע השמנת השניה ,ערבב פעם נוספת והמתן יום נוסף במקרר.

הוצא את התערובת ,ערבב פעם אחרונה וחלק את כל התערובת למיכלים מפלסטיק של רבע ליטר - בערך כוס גדולה.

הכנס את התוצרת ליום שלם בפריזר עד להקפאת המיכלים.

הוצא לצידנית רגע לפני היציאה לטיול שטח.

הוצא מהצידנית עם תחיל בישול הארוחה. המיכלים צריכים כחצי שעה הפשרה.

זלול כהשלמת ארוחה עם כף גדולה וכתענוג מצרפי לאחר שמזגת על התערובת ליקר 40% אלכוהול המועדף עליך. אני מעדיף וודקה.

השתלם במתכון ושנה לפי טעמך במהלך חודשי הקיץ. בשנה הבאה קיבלת מתכון אישי שיהווה תירוץ טוב לטיולי שטח.

כרגיל - דווח כאן תוצאות.

לא מיועד לשומרי משקל אומללים.

רכס חיים
06-05-09, 01:25
מתנצל על ההטעיה.

בבדיקה מדויקת מסתבר שהסדרה נכתבת כבר 6 שנים ולא שנתיים כמו שחשבתי...............

putzman
06-05-09, 02:32
1) ירקות וסלט
2) בשר משומר
3) בשר טרי – תבשיל קדרה
4) בשר לבן
5) תרנגולת
6) חטיפי אנרגיה לשטח
7) נזיד קבנוס חורפי
8) שמאלץ סיבירי לחורף
9) חריימה טריפוליטאי
10) קינוח..

פיספסתי איזה פרק??
אם כן.. שלח לי איזה קישור.. אם לא תגיד.. בכל מקרה אני עורך ומרכז את כולם בWORD ואחרי זה הופך את זה לPDF ואני יעלה את זה פה שיהיה יותר נוח.
כל הקרדיט ינתן.. ותודה על ספר המתכונים לשטח:D

נמרוד
06-05-09, 08:09
בשעה טובה... עכשיו זה יכנס בתור כתבה לאתר כפי שהובטח כאן לפני שש שנים. מבטיח שלא יקח יותר משבוע. העריכה עלי חברים :D

סוזי המשתוללת
06-05-09, 09:20
השאלה האם אתה גפ מוכן להיות קבוצת הביקורת:D

gooja
06-05-09, 14:43
הוא רוצה, הקרדיולוג שלו לא מרשה לו...

אביעד פ.
06-05-09, 22:39
רכס אתה תותח.

-->