PDA

צפייה בגרסה מלאה : שעון לחץ שמן, איפה אני משיג? דחוף.

Beni Aroh
11-05-09, 00:44
המנוע שווק חיים בג'יפ לפני שבוע
החלפתי למנוע מיובא הכול כבר מורכב מניע טוב ויפה
אבל השעון לחץ שמן האורגינל לא היה תקין וגם ככה הוא לא מדויק..
איפה אפשר להשיג (דחוף מאוד) שעון מכאני? האוטו עומד לא נוסע רק בגלל זה.
הייתי אצל י'נוביץ אין לו..
אני צריך את השעון והצינור
מי שיודע שיצור איתי קשר 0504859362
תודה ושבוע טוב

lishay7
11-05-09, 08:42
תנסה אצל גיא ורועי מיהוד אני מאמין שיהיה להם

ט"ל רועי 0507313999
ט"ל גיא 0522529627

asafk
11-05-09, 09:41
למה מכני ולא חשמלי?

ככה או ככה, אוו ספידומטרים בת"א

אסף.

סופר גיפ
11-05-09, 12:16
צור קשר 0547000073 אורן

AvigdorAharon
13-05-09, 12:39
נדמה לי שיש אצלי בבית. אם לא תסתדר, שלח ה"פ.

אביגדור

Beni Aroh
14-05-09, 12:42
בדקתי כבר אצל רועי וגיא יש להם רק את המקורי החשמלי..
ולמה מכאני ולא חשמלי.. כי החשמלי לא אמין.. עבד אצלי מדי פעם היה מקפץ מוזר.. יום אחד הלך לישון על הצד.. אמרתי לא נורא ניסע ככה בינתיים.. ו.. הלך המנוע..
וגם לאורן אין כרגע דברתי איתו..

מוני אורבך
14-05-09, 12:51
אין שום בעיה לבנות אחד כזה.
קנה שעון לחץ עד 70 PSI (נראה לי שאפשר גם 50)
קנה צינורית פלסטיק (או מתכת אם אתה רוצה להשקיע)
קנה מתאמים לשעון וליציאה מהמנוע.
וזהו אתה מסודר.

בכול חנות הידרוליקה תוכל להשיג את כול החלקים.
בעלות של כ 100 שח (או פחות)

בדקתי כבר אצל רועי וגיא יש להם רק את המקורי החשמלי..
ולמה מכאני ולא חשמלי.. כי החשמלי לא אמין.. עבד אצלי מדי פעם היה מקפץ מוזר.. יום אחד הלך לישון על הצד.. אמרתי לא נורא ניסע ככה בינתיים.. ו.. הלך המנוע..
וגם לאורן אין כרגע דברתי איתו..

asafk
14-05-09, 13:13
המקורי של הסופה הוא זבלי. קנה שעון של VDO או כל דבר נורמלי אחר, וזה יהיה השעון לחץ האחרון שתקנה. מצד שני, להכניס לתוך הקבינה שמן בלחץ? ליצור עוד נקודות שמהן שמן יכול לברוח מהמנוע? לא בשבילי.

אסף.

moriseven
14-05-09, 15:52
לבנות? מה עובר עליכם ? אצל יאנוביץ' אפשר להשיג שעון לחץ שמן מכני.

kobiarava
14-05-09, 16:06
אין שום בעיה לבנות אחד כזה.
קנה שעון לחץ עד 70 PSI (נראה לי שאפשר גם 50)
קנה צינורית פלסטיק (או מתכת אם אתה רוצה להשקיע)
קנה מתאמים לשעון וליציאה מהמנוע.
וזהו אתה מסודר.

בכול חנות הידרוליקה תוכל להשיג את כול החלקים.
בעלות של כ 100 שח (או פחות)

תיקון קטן-השעון חייב להיות בעל סקאלה שמגיעה לפחות ל-80 PSI, הלחץ בסופה מגיע לשם בוודאות

קובי

Beni Aroh
14-05-09, 16:17
דברתי עם ינוביץ לפני כשעה.. הגיעו השעונים.. 160 שקל צינור+שעון..
אני כנראה יקפוץ אליו מחר.. ושוב תודה רבה לכולם על העזרה

סופת המדבר
15-05-09, 00:21
המקורי של הסופה הוא זבלי. קנה שעון של VDO או כל דבר נורמלי אחר, וזה יהיה השעון לחץ האחרון שתקנה. מצד שני, להכניס לתוך הקבינה שמן בלחץ? ליצור עוד נקודות שמהן שמן יכול לברוח מהמנוע? לא בשבילי.

אסף.
למה לא להכניס צינור שמן לתוך האוטו???
שקניתי את הסופה השעון תמיד הראה לי 50-60PSI גם שהאוטו חם
חשבתי שהכל תקין עד שחבר המליץ ושיכנע אותי לעבור לשעון מכני
אצל ינוביץ עולה 160 עם צינור אבל קניתי ממנו רק את השעון
הלכתי למוסך הידראוליקה הכינו לי צינור (עלה יותר מהשעון והצינור ביחד)
אבל בסוך לא שילמתי..(קומבינה)
ועכשיו הלחץ יותר הגיוני כשהאוטו קר הלחץ על 70 בערך בסרק
וכשהאוטו חם על 20-25 יותר אמין ויותר מדוייק ואני יותר רגוע

ובני...!!!
כמה אמרתי לך על היום הראשון שמשהו בלחץ שמן לא נראה הגיוני
אבל אתה העדפת לצבוע את האוטו (יותר מעניין מה אנשים רואים)
אבל לא נורא תמיד לומדים בדרך הקשה (והיקרה)

נימי
15-05-09, 08:09
להכניס לתוך הקבינה שמן בלחץ? ליצור עוד נקודות שמהן שמן יכול לברוח מהמנוע? לא בשבילי.

אסף.

בידיוק מה שסידרתי אתמול בגיפ, לא הבנתי מאיפה מגיע לי שמן מעל היחידת מיזוג, מסתבר שהצינור של השעון ניסדק ונזל ממנו שמן (ובכמויות).

יש פיתרון אמין לשעון לחץ שמן ברכב? כרגע התקנתי יוניט שמן עם נורה אבל חסר לי שאני לא יודע מה הלחץ שמן שיש לי.

six 4 life
15-05-09, 14:45
לחץ שמן בתוך האוטו?!??! ה' ישמור!!:grin:

נימי, שים צינור חדש, תקבע את החלק שלו שנמצא בתוך הרכב כמו שצריך שיהיה לו 0 משחק בחיבור שלו אל השעון ובינו לבין קיר האש, וסע לשלום.
אני במהלך 7 שנים מעולם לא נתקלתי בדברים האמורים כאן.
אולי זה כי אני לא מחכה שמשהו ינזל או יתפוצץ, אלא מחליף באופן יזום מתי שדברים לא נראים לי.

בוא נאמר שתחליף צינור כזה כל שנתיים בחדש. לחסוך 100 שקל בשנתיים... מטומטם בעיני.
אבל היי.. זה עולם הג'יפאים בו הרוב מחפש לחסוך כל שקל, ויש כאן דוגמאות חדשות כל יום יומיים.

נימי
15-05-09, 19:46
אם אני לא אמצא פיתרון אחר כנראה שאני פשוט אקבע את הצינור ואקווה לטוב (מאחורי הדשבורד זה לא מקום שאני מחפש בלאי בדרך כלל)

אבל היי.. זה עולם הג'יפאים בו הרוב מחפש לחסוך כל שקל, ויש כאן דוגמאות חדשות כל יום יומיים.

כל כך לא אני ...

Beni Aroh
15-05-09, 22:02
עד שהגעתי לת"א עם כול הסידורים של שישי הבחור כבר סגר..
טוב זה יחכה לעוד שבוע שאני יחזור הביתה..
בינתיים המפלצת גם ככה עומדת אז לא ממש לחוץ העניין..
ועומרי ממש לא מעניין אותנו הקומבינות שלך י'קריספי אחד חח

asafk
15-05-09, 22:33

אז אני אומר - בזה אל תחסוך. תשקיע בשעון וביוניט איכותיים, חשמלי כמובן, תשלם את ה 300-400 שקל, ואתה שקט לכל החיים. דווקא ההסבה לשעון מכני היא קומבינה בעיני, ברכב שבו המקורי הוא חשמלי.

אסף.

six 4 life
15-05-09, 22:59
כנראה עניין של תפיסה.
אני גם עם שעון חשמלי של 1000 שקל לא אהיה רגוע כמו עם שעון מכאני פשוט של 100.

shmil
16-05-09, 00:29
אז אני אומר - בזה אל תחסוך. תשקיע בשעון וביוניט איכותיים, חשמלי כמובן, תשלם את ה 300-400 שקל, ואתה שקט לכל החיים. דווקא ההסבה לשעון מכני היא קומבינה בעיני, ברכב שבו המקורי הוא חשמלי.

אסף.

אני נאלץ להסכים עם ארז, אסף.
שעון חשמלי, איכותי ככל שיהיה, יכול לפתח קורוזיה בחוטים, שתשנה את ההתנגדות, ולפיכך גם את הקריאה. גם החישן, איכותי ככל שיהיה, חשוף לשינויי התצנגדות בשל מכות, גיל, או הצטברות משקעים עליו.

שעון מכני, לעומתו, הוא go/no go. או שהוא עובד, או לא, ואם הוא עובד, הוא יראה במדויק. אני לא חושש מקרע בצינור, כי הסתברות הקריעה היא במעבר דרך קיר האש. אש אתה מעביר אותו דרך חור ייעודי עם גומיית הגנה ייעודית, אין כל סיבה שייקרע.

בכלל, שעון מכני, גם כשעון טמפרטורה, הוא שעון שאיתו אני שקט יותר.

למען הגילוי הנאות - יש לי ברכב שעון לחץ שמן מכני, בכוונה מכני ולא חשמלי, ושני שעוני טמפרטורה - מכני וחשמלי.

(אבל אני פסיכי - יש לי גם שעון טעינה, שעון ואקום, שעון זמן דיגיטלי, ושעון זמן עם מחוגים):cool:

ערן המסוקס
17-05-09, 16:40
שעון לחץ שמן, רק מכאני.

שלי עדיין מקורי של האוטו. הצינור נקרע לי פעם אחת, כי הוצאתי את הגומיה המגינה עליו במעבר של קיר האש ועם הזמן הוא השתפשף עד שבסוף התחיל לנזול.

אין כמו מכאני. והרבה מידי פעמים אני רואה את התקלות של זיוף רציני או קלקול מוחלט במערכת קריאת הלחץ החשמלית. ואנשים עוד חשבו שזה בסדר, ולחץ השמן שלהם תקין (השעון מראה לך לחץ גבוה).. נסעו כך עד שנדפק משהו במנוע.

כן.. גם שעון החום הוא מכאני.

kobiarava
17-05-09, 17:10
בעיה אחת עם השעונים המכאנים בסופה-לפחות לחלק מהסופות יש כרטיס (מייצב מתח?) משותף לכל שורת השעונים העליונה, מה שלא מאפשר הרכבה של השעון התחליפי במקום המקורי (אלא אם מוותרים על הכרטיס). אני הוספתי שעון לחץ שמן מכאני אצלי בג'יפ, ושברתי את הראש לא מעט כדי למצוא מקום לתקוע אותו.

קובי

UNIX
17-05-09, 18:24
בינתיים המפלצת גם ככה עומדת אז לא ממש לחוץ העניין..

אז מה כזה דחוף?
מצטרף להמלצה על שעון מכאני
בצינור של ינוביץ מוגן עם פלדה שזורה והוא לא יקרע כל כך מהר
כשהיה לי סיקס היה לי 4 שנים צינור רגיל ללא הפלדה שזורה וללא הגומיות בקיר אש
ולא נקרע הצינור אבל ראיתי סימני שפשוף עליו אז החלפתי אותו יזום .
מומלץ

itay
17-05-09, 18:53
שאלה עקרונית :

אני מעוניין להוסיף אצלי שעון לחץ שמן חשמלי (בסמוראי). האם זה אומר בהכרח שאני צריך להחליף את היוניט הקיימת (המקורית) או שהשעון יודע להתחבר אליה ולקרוא ממנה את הנתונים?
האם צריך להתאים את השעון ליוניט ? או את היוניט לשעון?
אני מעוניין שיהיו לי שני חיווים : מנורת הביקורת המקורית בלוח השעונים וקריאה מהשעון.

איתי.

gali
17-05-09, 22:52
שאלה עקרונית :

אני מעוניין להוסיף אצלי שעון לחץ שמן חשמלי (בסמוראי). האם זה אומר בהכרח שאני צריך להחליף את היוניט הקיימת (המקורית) או שהשעון יודע להתחבר אליה ולקרוא ממנה את הנתונים?
האם צריך להתאים את השעון ליוניט ? או את היוניט לשעון?
אני מעוניין שיהיו לי שני חיווים : מנורת הביקורת המקורית בלוח השעונים וקריאה מהשעון.

איתי.

שים מפצל T. יציאה אחת היוניט המקורית לנורה ויציאה שניה או מכאני או יוניט לחשמלי.

לא, זו לא אותה יוניט.

itay
23-05-09, 19:12
אהלן,

התארגניתי על שעון לחץ שמן, השאלה שלי היא לגבי החיבור במנוע :

השעון :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=15937&stc=1&d=1243094805

חיבורים מאחורה :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=15938&stc=1&d=1243094805

היוניט של השעון :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=15936&stc=1&d=1243094805

היוניט המקורית של הרכב :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=15939&stc=1&d=1243094805

1. אני צריך להוציא את היוניט המקורית, להכניס מפצל T ולשני הקצוות שלו לחבר את היוניט של השעון ואת היוניט המקורית. יש איזה חומר מסויים שה T אמור להיות עשוי ממנו ? איך אני מרכיב אותו כך שלא יהיו נזילות ? הוא צריך להיות עמיד ללחץ מסויים? איפה אפשר להשיג באיזור המרכז ? כרגע אני יודע רק על טכנו צינור ביצחק שדה.

2. ראיתי עוד שעון חשמלי שנמכר ללא היוניט, והמוכר הסביר לי לחבר את חיבור S בשעון ליוניט המקורית והשעון יידע לעבוד איתה?

3. כרגע אני לא מעוניין לשים שעון מכני, איזה משני הדגמים החשמליים יותר מדוייק?

תודה,

איתי

asafk
23-05-09, 23:30
אתה הולך לטכנו-צינור, עם שני החיישנים, וקונה מפצל T. לדעתי מדובר על NPT שמינית בשניהם, אבל הכי טוב דוגמה.

לגבי התקנה שעון נוסף בסופה - החור השמאלי ביותר, במקור לשעון זמן, אצלי היה שם אינדיקטור פילטר אוויר, אפשר להרכיב שם כל שעון 52 מ"מ סטנדרטי. החור הזה הוא לא חלק מהמעגל המודפס.

אסף.

סופת המדבר
24-05-09, 08:09
אתה הולך לטכנו-צינור, עם שני החיישנים, וקונה מפצל T. לדעתי מדובר על NPT שמינית בשניהם, אבל הכי טוב דוגמה.

לגבי התקנה שעון נוסף בסופה - החור השמאלי ביותר, במקור לשעון זמן, אצלי היה שם אינדיקטור פילטר אוויר, אפשר להרכיב שם כל שעון 52 מ"מ סטנדרטי. החור הזה הוא לא חלק מהמעגל המודפס.

אסף.
זה נכון שהחור השמאלי הוא פנוי
אבל אין כלכך הרבה מקום מאחורה לשים את השעון עם הצינור שלו
אני שמתי אותו פה (תמונה)

Beni Aroh
26-05-09, 18:04
שלשום הגעתי הביתה.. אתמול הרכבנו אני ואבא שלי את השעון..
הצינור ממש קצר ולא נתן לנו שום מקום למשחק..
הכי רחוק שהצלחתי להגיע איתו בלי להזיק לאף אחד זה הפתח של המזגן (הצמוד משמאל בתמונה של עמרי- סופת המזבר)
ובינתיים זה תקוע שם.. בלי אפשרות לתזוזה אבל יושב די מכוער..
בימים הקרובים אני יארגן לו איזה קומבינה שישב יפה ויחבר לו את המנורה
ושוב תודה לכולם..

כרגע יש לי שעון לחץ שמן חשמלי ושעון שעה בלוח שעונים ושניהם לא עובדים.. מה כדאי לעשות עם זה? זה סתם מגעיל

AvigdorAharon
28-05-09, 00:19
1. אני צריך להוציא את היוניט המקורית, להכניס מפצל T ולשני הקצוות שלו לחבר את היוניט של השעון ואת היוניט המקורית. יש איזה חומר מסויים שה T אמור להיות עשוי ממנו ? איך אני מרכיב אותו כך שלא יהיו נזילות ? הוא צריך להיות עמיד ללחץ מסויים? איפה אפשר להשיג באיזור המרכז ? כרגע אני יודע רק על טכנו צינור ביצחק שדה.

תודה,

איתי

שתי אפשרויות:

הרצל 123 תבקש את איתמר
בפינה של רחוב שונצינו מול גל-אור, לחנות קורים אפל, בחור דתי נחמד מאוד (לא זוכר את שמו).

אביגדור

-->