PDA

צפייה בגרסה מלאה : קטנוע 125 סמ"ק - המלצות

דרור ברלי
14-05-09, 12:20
בחישוב גס, כדאי לי להעמיד את הג'יפ לטובת סופ"שים בלבד, ולהתנייד ביומיום על 2 גלגלים.

המגבלות: 125 סמ"ק בלבד. הרוכב גבוה וכבד (1.88 מ' כמעט 100 ק"ג), פעם אחת בשבוע הכלי צריך לנסוע מחולון למודיעין ובחזרה בקצב סביר (סביב 90 קמ"ש) על כביש מהיר (כ-30 ק"מ לכל כיוון, ללא עליות, דרך כביש 431) כל יתר הנסיעות בגוש דן. 99% מהזמן - רוכב בודד, כמעט ללא הרכבות נוסע נוסף.

בקשה: אל תמליצו לי על 250 ומעלה - היתרונות של מנוע חזק יותר ברורים לי לחלוטין, אבל זה מה שהרשיון והתקציב מרשים לי, ואלמלא הנסיעה השבועית למודיעין, הייתי מסתפק גם ב-50 סמ"ק בלי בושה.

לפני שאני מתחיל לכתת רגליים אצל סוחרי הסוסים, הייתי מעוניין לשמוע מה יש לבעלי נסיון עם כלים בנפח 125 מהקונספט הזה לומר בנידון - המלצותיכם מנסיון לגבי נוחות, ביצועים (זינוק ומהירות שיוט נוחה) אמינות, מרווחי טיפולים ועלויותיהם.

GodsFather
14-05-09, 13:03
נתחיל מאיחולי מזל טוב על שנפל לך האסימון, כמו שלרבים אחרים זה קורה עם הזמן.

לא ציינת מה התקציב שלך.

90 קמ"ש ל125 סמ"ק לא עושה טוב לאף אחד. 80 - 85 וגם זה לא לאורך זמן. בטח שבמשקלים שהצבת. זה לא שהוא לא יוכל להגיע גם ל100, אבל אתה פשוט שוחט אותו.

נסיעה למודיעין היא ריאלית, אבל מצריכה הכנה נפשית מסויימת, שקרוב לוודאי תגיע אחרי הנסיעה הראשונה שלך, בעיקר בתחום המהירות ויכולת ההאצה.

הרשיון שלך מוגבל עד 125, הבנתי נכון ? או שאתה לא רוצה לעלות לדרגות גבוהות יותר כעיקרון ? (כי ב150 סמ"ק תסתדר קצת יותר טוב ועדיין במחירים שפויים)

דיוק/סופר-דיוק מוכרים וטובים. שוק חלפים טוב ומחירים סבירים.
יש גם את הVS החדשים יחסית שעושים עבודה טובה מאד.
תסתכל על חברות שליחויות, מה שהן לוקחות הוא האינדיקציה הטובה ביותר, אני מניח שאתה מבין למה.

דרור ברלי
14-05-09, 13:58
100 קמ"ש אמיתיים גם ה-NRG50 שהיה לי לפני 10 שנים (חדש) ידע לנסוע, כולל גיחות מזדמנות על 80-85 קבועים מחולון לרחובות וליבנה, בלי בעיות ותקלות בכלל. והוא הסתדר מצוין עם המשקל שלי. אז מזה אני דואג פחות.

בגדול אני חושב אפילו על כלי חדש מהחנות. התקציב? סביב 15K. לא שיש לי כרגע ביד סכום זמין כזה, אבל חדש אפשרי בהרבה תשלומים + הוצאה מוכרת במלואה + הזדכות מלאה על המע"מ, אז עבורי יש יתרון לחדש.
להבדיל מארבעה גלגלים, על שניים אני לא ממהר לשום מקום, רוכב מאוד מתון, וכלי חדש יעשה אצלי חיים קלים ויתן לי שקט נפשי, להבדיל מיד שנייה שצריך לשלם לבעלים במזומן ולך תדע מה עוללו לו. מצד שני אני מודה שאין לי מושג ירוק בנתונים הטכניים של הכלים האלה, ואני מפגין הרבה חשדנות כלפי כל מה שאנשי מכירות באולם תצוגה אומרים...
אתה רוצה להגיד לי שג'וירייד 125 לדוגמה, או HD125 (גלגלי 16) לא יכול לשייט בנוחות 90 קמ"ש למשך 25 דקות, פעמיים בשבוע?

חברות השליחויות משתמשות בכלים הכי זולים כמו ג'וקי ומובי, הם מיושנים ומנועיהם באמת חלשים יותר ובעלי ביצועים נחותים, בעיקר בכל מה שקשור למהירות שיוט. זה היה יכול להתאים לי יופי, אבל רק בגלל הנסיעה השבועית למודיעין הייתי רוצה כלי נוח יותר שיכול לשייט במהירות סבירה.

GodsFather
14-05-09, 14:19
חדש זה חדש, אם אתה פונה לנישה הזו, זה דיון בפני עצמו. כמו שאמרתי הVS קטנוע מצוין, ידידה קנתה לא מזמן ועושה רושם מאד חיובי, עניין ההרצה קצת מתסכל ,אבל נו זה מה יש...

ג'וירייד גם כן מאד נוחים אם כי ה125 הוא מעט מגושם. עניין הרצפה השטוחה, דבר שלרוב מתעלמים ממנו, הוא יתרון למי שיש רגליים גדולות ואו רוצה לסחוב חבילות שלא נכנסות בארגז (או בע"ח...).

לא אמרתי שהם לא יכולים להגיע ואפילו מהר ל90-100 קמ"ש ויותר, אבל בוא נקח את מכלול העומסים שאתה שם על הקטנוע - 100 ק"ג לפחות, נסיעות יום יומיות (וכשיש קטנוע נוסעים יותר כי זה יותר זמין, זול וקל, אתה הופך להיות השליח של החבר'ה, אתה יכול לנייד חלפים בשביל הג'יפ שלך מבלי לנייד אותו ועוד כהנה וכהנה דוגמאות), ובנוסף פעמיים בשבוע למודיעין הלוך ושוב (שזה 30+- ק"מ לכל כיוון והשטח הוא גם לא מישור בהכרח וזה עוד פרמטר קטן) .

המנוע יסחוב ללא ספק אבל יצריך הקפדה כפולה ושמן איכותי יותר מהסטנדרט, אבל מה עם הווריאטור ?

אני ממליץ לך, לך לסוחרים וקח סיבוב (תזמזם איזה ניגון בראש כדי להתעלם מהקשקושים שלהם), תבדוק כמה וכמה דגמים מכמה שנתונים , חדשים כישנים , תראה מה נוח לך לישיבה, מה עושה לך את זה, תחזור עם ממצאים.

דרך אגב, FULLGAZ זה פורום לא רע לעניין...

יוש
14-05-09, 14:49
מה, לא קראת את הכתבה הזו ??

http://www.fullgaz.co.il/xpages/article.php?i=45843

ofervan
14-05-09, 15:27
לפני כשנתיים עמדתי בדיוק בפני אותה דילמה כמוך, בדיוק כשאופציית ה-125 נפתחה לבעלי רישיון עד 50. אז ההיצע היה קטן בהרבה והתלבטתי בין הגוי-רייד לבין ה-HD של סאנגיאנג. בנסיעת מבחן ה-HD היה הרבה יותר משכנע, אבל בסופו של דבר קניתי את הג'וי-רייד בגלל נפח האחסון הגדול שלו.
אני נוסע בערך פעם בשבוע בקו נתניה-ת"א ושאר הזמן נסיעות קצרות יותר באזור מגורי, אני שוקל קצת יותר ממך ואין בעייה לשייט ב-90-100 ולזרום עם התנועה. תכיפות הטיפולים גדולה יחסית - כל 3000 טיפול קטן וכל 6000 טיפול גדול - לא יודע איך זה בדגמים של יצרנים אחרים.
אבל אני כבר יודע שהקנייה הבאה תהייה של משהו עם נפח מנוע גדול יותר, גם אם אצטרך לשדרג את רישיון הנהיגה. מבחינת הביטוח, שזאת ההוצאה הכואבת ביותר, אתה משלם אותו דבר על 125 ועל 250 אבל ההבדל משמעותי ביותר בכל אספקט.

דרור ברלי
14-05-09, 16:37
קראתי בפול-גז.
אוהבים שם את ה-HD.

אז חזרתי עכשיו מנסיעת מבחן על ה-HD. בסה"כ חביב מאוד.
הכלי נוח, יש מספיק מקום לרגליים הארוכות שלי. גלגלים גדולים תורמים ליציבות. אין טענות לסחיבה ולתאוצה גם עם 100 ק"ג שלי - מספיק לחלוטין בשביל לברוח מהתנועה, בוודאי בעיר. 80 קמ"ש הוא בכלל לא מרגיש, ב-90 הוא סביר, לא עושה רושם של מאמץ מיוחד, אבל המצערת כבר קרובה יחסית לסוף. מ-90 והלאה הוא כבר לא מאיץ אלא רק צובר מהירות ... 100 על השעון הצלחתי לדגדג רק למשך כמה שניות... אולי כי היתה רוח מאוד-מאוד חזקה.
כל נושא מיגון הרוח בכלי הזה לוקה בחסר והוא לא משרה ביטחון במהירות גבוהה על כביש מהיר - בעיקר בגלל מכות רוח שמזיזות אותו ימינה ושמאלה. גם נפח האיכסון קטנטן - מחייב ארגז.
מצד שני הוא נמכר עכשיו במבצע במחיר מפתה - הרבה פחות מ-15K.

ג'וי-רייד 2010 מהדגם החדש יהיה למבחן רק בתחילת שבוע הבא, ואחרי נסיעה אני אהיה חכם יותר.

כל הכלים של סניאנג נכנסים לטיפול כל 3,000 ק"מ. 168 שקל לטיפול הראשון (הכי קטן - כולו החלפת שמן) ויכול להגיע עד מעל 1,500 שקל לטיפול גדול ב-24,000 ק"מ... דיה לצרה בשעתה. אבל אלה מחירי בית מרקחת שאני לא מכיר מהג'יפ...

הכלים של קימקו לעומת זאת - כל 4,000 ק"מ וכל טיפול זול יותר. גם זה שיקול שצריך לקחת בחשבון.

על כל הכלים יש אחריות לשנה, אבל כנראה שאני אבלה עם הפציינט לפחות שנתיים אם לא שלוש לפני שילך לטרייד-אין תמורת אחד חדש, אז נושא האמינות חשוב לי. אשמח לקבל הערות והארות.

six 4 life
14-05-09, 17:33
ג'וירייד לא כי הוא הכי חזק או הכי מוצלח, אלא ובעיקר כי הוא הכי פרקטי ונהנה משוק חלפים, חלקים, וסחירות גדול ויפה.

מעבר לזה אני אישית חושב שבלי קשר לאיזה כלי, כל עוד כתוב לו פחות מ250 סמ"ק ברשיון את תל אביב-מודיעין תעשה עם הג'יפ, החיים שלך יותר יקרים מ50 שקל נוספים לדלק פעם בשבוע. הבעיה היא לא הנהיגה שלך ולא הסחיבה של האופנוע.
הבעיה היא הנהגים שיתעצבנו עליך בכביש כי אתה עומד להם בדרך על 90-100. והם סכנת החיים הכי נפוצה ואמיתית לדרכים כאלו עם 125.

דרור ברלי
14-05-09, 19:26
אחרי הנסיעה היום עם ה-HD, שעל כביש מהיר עם מכות רוח חזקות לא היתה נעימה במיוחד, משום מה נראה לי מסוכן לנסוע יותר מ-100 קמ"ש בקטנועים עם בסיס גלגלים כל כך קצר. הבעיה כפי שאני רואה אותה - אינה הביצועים, כמו יציבות לקויה ורגישות למכות רוח...

shimixx
14-05-09, 21:09
קודם כל מובי וסופר גוקי הם לא כלים מיושנים נתחיל בזה
הנסיעה הזו שאתה מדבר עליה היא לא תיה נוחה בשום 125
אני גם סביב המימדים שלך ומסתדר יופי עם מובי ומרוצה עד הגג
ובלי שום קשר אני מוכר עכשיו מובי 2008 עלה לכביש בספטמבר נסע בסה"כ 10k
ויש חשבונית .
חוץ מזה אחד הדברים שהכי חשוב מבחינתך לבדוק הוא מחירי חלפים
תהיה מופתע לגלות איזה הפרשים יש בצמיגים במידות שונות או רפידות ברקס וכל שאר חלקי בלאי .
מניסיון של שנים על קטנועים אני ממליץ בחום על "קימקו" חברה שהוכיחה את עצמה אם בשירות אם במחירים ואם במספר הכלים הנעים על הכביש
בהצלחה .

חן צברי
15-05-09, 02:34
ה-125 לא כל כך נוחים לנסיעה בכביש מהיר, וזה שעוקפים אותך תדיר לא מוסיף לבטיחות. נסיעה פעם בשבוע זה לא מעט.

אם היית מסתפק ב-50 סמ"ק, אז למה לא לעשות את הנסיעה השבועית עם הרכב?
יותר זול בביטוח החובה, בעלויות וטיפולים שוטפים. לא יודע מה המצב בשוק לגבי הבדלי מחירים בקניה של חדש/יד שניה.

אתה יכול להתחיל עם 50 מיד שניה (המחירים לא בשמים), עד שתשדרג את הרשיון ואז לעבור לכלי שיתאים יותר לנסיעה בינעירונית, עם מיגון רוח סביר ושיוט נורמלי בלי לגמור את הכלי. ההשקעה הראשונית בציוד (מיגונים: קסדה מלאה, מעיל קיץ/חורף, כפפות + מנעול) תשאר אתך גם לכלי הבא.

בכל מקרה ממליץ שיהיה ארגז טוב מאחור, מוסיף הרבה מאוד.

שני הזוזים שלי.

חן

fuksi
15-05-09, 10:51
דרור ידידי
קטנועים ושליחויות זה התחום שלי
הג'וירייד זה המזדה3 של הקטנועים לטוב ולרע. הכי נמכר גם הכי גניב...וקטנועים גונבים הרבה!
אין לך שום בעיה לנסוע פעם בשבוע למודיעין הלוך ושוב ב90-100 קמ"ש,הכלי מאוד אמין ונוח.
אם אתה רוצה להתפשר על נוחות )לא ממליץ לך-אתה כבר לא ילד( אז המובי של קימקו ייתן פיתרון טוב.
הוא מאוד מאוד אמין אבל קצת ספרטני.
בכלל קימקו בגלל היותה החברה השניה בגודלה ילכו יותר לקראתך במחיר/תשלומים וכו'.
מטרו )סאן יאנג,ימאהה( מוכרים קטנועים כמו לחמניות .
אגב טיפולים ותיקונים לעולם לא עושים במוסך חברה, יש מספיק מוסכים מורשים שעובדים גם
עם היבוא המקבילי של צורי מסלמה ת"א.
כמו כן יש אפשרות לשדרג את כוח המנוע של הקטנועים האלה במיוחד של הג'וירייד....

אם יש לך שאלות תרגיש חופשי להתקשר
050-4992666

דרור ברלי
15-05-09, 21:31
למרות שעוד לא עשיתי סיבוב (רק בתחילת השבוע הקרוב) אני באמת מאוד נוטה לכיוון הג'וירייד בעיקר בגלל הנוחות, אני באמת כבר לא ילד... וגם בגלל שהכלי כל כך פופולרי, מה שמקל על טיפולים גם במוסכים קטנים ליד הבית בלי לרוץ כל פעם ולהגיש את הצוואר לשחיטה בחברה.

עניין הגניבות בהחלט מטריד, במיוחד איפה שאני גר... אני מנסה לא לחשוב על זה. לשכן שלי יש ג'וירייד והכלי נעול לעמודי בטון בכמה שרשרות ומנעולים, עם אזעקה שמייללת בכל פעם שזבוב מתיישב לו על הארגז....
ולמה נראה לי ששדרוג מנוע = פחות אמינות?... גם ככה הבלאי בכלים האלה אדיר.

בוזי
16-05-09, 00:37
הוצאה מוכרת במלואה + הזדכות מלאה על המע"מ, אז עבורי יש יתרון לחדש.

ממידע שהגיע לאוזני מחבר אופנוען ועצמאי, זה כבר לא נכון.
בדוק היטב עם רואה החשבון שלך.

בעז

דרור ברלי
16-05-09, 16:40
נכון, חלק גדול מהפירצה נסגר, אבל רואה החשבון עצמו אישר לי ביום חמישי האחרון שכל ההוצאות מוכרות בתנאי שמדובר בקטנוע ולא באופנוע כבד.

yoni 110
16-05-09, 17:31
דרור, מה ההגדרה לקטנוע מבחינת הרשויות? ז"א איפה עובר הגבול בין קטנוע לאופנוע?

itayhi
16-05-09, 17:40
אם, אני מדגיש "אם" אני לא טועה, ההגדרה היא בתנוחת הישיבה ומיקום הרגליים,
רגליים משני צידי ה"אוכף" = אופנוע
רגליים אחת ליד השניה = קטנוע.

אגב, הבנתי שזאת גם ההגדרה להבדל שבין "טרקטורון" לבין כל המיולים למינהם (בטרקטורון הרגליים
משני צידי הכיסא, במיול וכל שאר החבר'ה אתה יושב על כיסא כאשר הרגליים אחת ליד השניה)

אגב דרור, בענייני מהירות,
כשקניתי את האירוקס הזהירו אותי שלא אסע בפול גז ולא להגזים בזמני הנסיעה על כבישים "מהירים"
95% מהזמן הייתי על מעל 80 קמ"ש, תמיד על פול גז, 20,000 ק"מ (אצלי, סה"כ מעל 40K ק"מ) וטפו טפו טפו
הקטנוע בונבון.
לדעתי אין שום בעיה לנסוע פעמיים בשבוע על 110 קמ"ש ולהרגיש טוב עם זה (גם אתה וגם הקטנוע).

ואם הייתי עולה היום על קטנוע (האירוקס 50 סמ"ק המסכן שלי למכירה עקב מצוקת מזומנים לביטוח) אז זה היה רק
ג'וירייד 125, תתפלא כמה צריך את מקום האיחסון הענק ואת האופציה להרכיב בנוחות.

איתי

דרור ברלי
16-05-09, 21:15
המועמדים שלי הם ג'וירייד של סאניאנג - מול גרנד-דינק של קימקו.
כלים עם גלגלים גדולים כמו HD הם נחמדים - נוחים ויציבים ומתנהגים טוב יותר, אבל פחות מפנקים, והיעדר נפח איכסון מציק לי.

גם סאניאנג וגם קימקו נותנים אחריות לשנה, אבל מנסיון עם הכלים בנפח 50 סמ"ק שהיו לי, הבלאגן בקטנועים מתחיל עם סוף האחריות... מי אמין יותר? איך השירות של מטרו מול עופר אבניר?

ינון
16-05-09, 22:01
לך על קימיקו 125 כמדומני הדינק
זהו סוס עבודה זריז ואמין (חבר שלי מתעסק בשליחויות והוא משתמש בהם) ואף יצא לי לרכב עליהם.
בהחלט מומלץ.
ינון

יוני5
17-05-09, 02:05
דרור, יא נבלה, מה עם איזה קרדיט למי שדחף לך את הרעיון של קטנוע לצד הג'יפ לראש?

שתי הערות:
1. תקשיב לפוקסי. בג'יפים הוא פריק של דרעקרוברים, מה שמעיד שהוא אדיוט מושלם, מצד שני, בקטנועים (כבעל סוכנות שליחויות), הנסיון גובר על הדביליות. שמע לו.

2. איחסון: לעולם, אבל לעולם, מה שיש לך לא מספיק ואתה מתקין ארגז. ואני אשמח לתרום לך ארגז גדול וחדש למראה. כולל ונעילה מפתח. אם זה מה שעומד בינך לבין גלגלים גדולים, לך על זה ותתקין ארגז (מה שיקרה גם עם קטנוע עם גלגלים קטנים). היכולת לאחסן קסדה שלמה מתחת למושב קורצת, אבל תמיד יש עוד: מעיל, כפפות, מנעול כבל, חליפת גשם וכיו"ב.

הגלגלים הגדולים נותנים יותר יציבות ותחושה יותר נעימה. לדעתי שווה.
לא יודע לגבי הפרשי מחירי צמיגים, אמינות...

בברכה,
יוני5

fuksi
17-05-09, 09:00

שתי הערות:
1. תקשיב לפוקסי. בג'יפים הוא פריק של דרעקרוברים, מה שמעיד שהוא אדיוט מושלם, מצד שני, בקטנועים (כבעל סוכנות שליחויות), הנסיון גובר על הדביליות. שמע לו.

פריק של לנדרובר????אני?????
ממש לא,אני סתם לקוח מרוצה של הנבלה שלי בשש שנים האחרונות...

דרור בכל אופן אם תלך על חדש אני יכול להפנות אותך לחבר שיש לו סוכנות+מוסך קטנועים בת"א.
דרכו תוכל לקבל כל מיני הנחות בד"כ לא בכסף אלא בציוד+טיפול או שתיים.
נשארת עם 2 קטנועים לבחירה ההבדלים בניהם מינוריים אני הייתי בוחר אחד משניהם לאחר סיבוב ומכריע
לפי נוחות.
בהצלחה

דרור ברלי
17-05-09, 13:31

שתי הערות:

2. איחסון: לעולם, אבל לעולם, מה שיש לך לא מספיק ואתה מתקין ארגז. ואני אשמח לתרום לך ארגז גדול וחדש למראה. כולל ונעילה מפתח. אם זה מה שעומד בינך לבין גלגלים גדולים, לך על זה ותתקין ארגז (מה שיקרה גם עם קטנוע עם גלגלים קטנים). היכולת לאחסן קסדה שלמה מתחת למושב קורצת, אבל תמיד יש עוד: מעיל, כפפות, מנעול כבל, חליפת גשם וכיו"ב.

הגלגלים הגדולים נותנים יותר יציבות ותחושה יותר נעימה. לדעתי שווה.
לא יודע לגבי הפרשי מחירי צמיגים, אמינות...

בברכה,
יוני5

קרדיט על מה?.... שאתה מנסה לשכנע אותי לנסוע על דרקון כמו שלך?

שתבינו - הגאון הזה נוחת אצלי עם ב.מ.וו GS800 (אני זוכר נכון? משהו שחור-צהוב גדול שמוציא את העיניים לכל הערסים של השכונה כאן) ומספר לי למה אופנוע בגודל ומשקל של אוטובוס שעולה כמו מעבורת חלל, זה בדיוק מה שאני צריך.
אני מצביע לו על הג'וירייד 125 הכסוף של השכן שנעול ומאובטח כמו בפורט-נוקס ומנסה ללחוש שבתכל'ס אני לא צריך יותר מזה, והוא בשלו - לפחות 250 ומעלה, 400 ומעלה... נו טוב. שיהיה. אבל נתחיל ב-125 ונראה מה הלאה. קיבלתי את השכל קצת מאוחר, אבל טוב מאוחר מאף פעם, וזה גם בזכות התעמולה שלך שבדרך כלל יש בה משהו... (וגם בזכות הארגז שתיתן לי...תודה).

פוקסי - קימקו או סאניאנג? שיקול כלכלי קר.

fuksi
17-05-09, 14:27
פוקסי - קימקו או סאניאנג? שיקול כלכלי קר.

חד משמעית ג'וירייד!
תבוא לת"א אני מארגן לך דיל מצויין

-->