PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות לגבי דייהסטו פרוזה

דייהסטו ג'יפ פרוזה
14-05-09, 15:44
שלום לכולם,
אני חדש בפורום וזוהי הודעתי הראשונה:p
אוקי, בעוד כמה חודשים, אחרי עבודה רבה יהיו ברשותי כ20 אלף ש"ח +-
ותמיד ג'יפונים קטנים עשו לי את זה. במיוחד אלה שאפשר לשלוף את הגג לגמרי.
חשבתי לעצמי לקנות לעצמי דייהסטו פרוזה שנת 92-93 עם שאיפה לדגם EL2.
מחיפוש בפורומים השונים הבנתי שהמנוע הוא מנוע 1600 זהה לשל אפלאוז.
מנוע אלומיניום שרגיש למי ברז.
עכשיו התכנון שלי הוא כזה: לקנות פרוזה בערך ב10 אלף, שצריכה החלפת מנוע
ולעשות בכסף שנשאר יישור קו שהרכב יהיה במצב מכני מצוין.או לקנות בכל הכסף אחת שמורה.
בעקרון רציתי לדעת מה המחלות של הרכב הזה
1.האם יש בעיות למערכת הקירור? אם כן, האם יש פיתרון שיעשה את העבודה?
2.הבנתי שיש בעיית חלפים. האם אכן כך המצב?
3.האם מחירי הביטוח יקרים? בכל זאת נהג חדש ששנה על הכביש.
והאם בכללי הרכב אמין?
אשמח לשמוע עוד דברים על הפרוזה שלא הזכרתי.
תודה
תמיר

דייהסטו ג'יפ פרוזה
15-05-09, 21:31
איפה אתם ג'יפאים?:razz:

jeep.il
15-05-09, 22:28
דבר ראשון על תצא מתוך הנחה שהמנוע אותו מנוע בין הדגמים שהזכרתה .דבר שני מי אמר לך שב10 אלף תמצא פרוזה ששהקעה עליה לא תעבור את הסכום שנשאר לך והיו דברים מעולם .דבר שלישי פרוזה הוא רכב נחמד (לא משוחד אין לי כזאת ולא תהיה אלא סופה)אבל פרוזה הוא רכב באופן יחסי די נדיר בארצינו לעומת סמוראי ויטארה סופה סיקס דיפנדר וכולי ולכן אם אתה מראש מוגבל לסכום כסף מסוים שכולל קניה ויישור קו אז מוטב לך לקנות מההתחלה רכב נפוץ שחלפיו כנראה נפוצים יותר מפרוזה ואז גם תוכל למצוא רכב במצב טוב יותר מפרוזה ב10 (כנראה שבעילו של הפרוזה לא תיחזק כראוי אותה ובגלל שחלפיה נדירים לא החליפם בזמן)לדעתי תוכל למצוא במחיר הזה סמוראי במצב לא רע בכלל או ויטארה משנתון נמוך .

gali
15-05-09, 23:53
בעקרון רציתי לדעת מה המחלות של הרכב הזה
אשמח לשמוע עוד דברים על הפרוזה שלא הזכרתי.
תודה
תמיר

יופי, אז אחת המחלות המרכזיות שלו היא שהוא לא מגיע בילד אין בבגאז' עם שלט "למכירה" מנירוסטה.

למה לא תלך על סמוראי? תוכל לגדול איתו כברת דרך, לשפר אם תרצה, תהנה מצריכת דלק עדיפה יותר ותוכל לעשות שטח טוב יותר מכל דייהטסו.
נכון שבכביש זה לא פרוזה, אבל מי ישמע פרוזה זה לא לנדקרוזר וכאן לא תקבל המלצות על SUV.

תחשוב שנית.

דרור ברלי
16-05-09, 00:22
המחלה הכי גדולה של מנוע האלומיניום הזה היא קורוזיה הרסנית בבלוק, בראש, בצנרת, באבזרים היקפיים כמו מאייד ומשאבת מים. המחלה השנייה - מנוע רגיש ביותר להתחממות ולא שורד אותה.

מעבר לזה - הרכב חסון מאוד ובנוי היטב, אבל מתחילה בעיית חלפים וכמעט אין להשיג לו שיפורים.
לדעתי - עזוב. לא שווה את הכסף.

חפש לך ויטארה או סמוראי.

רמי חיפה
16-05-09, 09:00
כבעלים של פרוזה בעבר אכן יש בעיית חלפים.
בעיקר חלפים לא טכניים כמו ידית לדלת או דברים כאלה תוכל להזמין מהחברה אבל יקרעו אותך במחיר.
חלפים טכניים למנוע תוכל להשיג בלי הרבה בעיות המנוע אחד לאחד אפלאוז,ציריות ומייסבים בעיה.
בסך הכל מאוד נהנתי מהרכב ועברתי איתו שטח לא קל (מעלה זרון,יאיר).
אל תצפה לנוחות מדהימה בכביש בכל זאת רכבים ישנים והקטע של הגג הניפתח נחמד עד שהגומיה הולכת ומתחילים הטיפטופים והרעשים, אם תקנה צמצם בפירוק והרכבה של הגג ושמור על הגומיה.
הרכב מתחמם מעט בעומס והרבה בעומס רב לא השבית אותי.
בסך הכל למעט בעיית החלפים(בעיה גדולה)רכב מומלץ.

גיא
17-05-09, 22:56
הבחור הזה מוכר

054-2469203

נמרוד
24-05-09, 07:51
אוקי, בעוד כמה חודשים, אחרי עבודה רבה יהיו ברשותי כ20 אלף ש"ח +-
...
עכשיו התכנון שלי הוא כזה: לקנות פרוזה בערך ב10 אלף, שצריכה החלפת מנוע
ולעשות בכסף שנשאר יישור קו שהרכב יהיה במצב מכני מצוין.או לקנות בכל הכסף אחת שמורה.
יר

תבטל את התכנון הזה, ומהר. אסור לך לקנות שום רכב שהוא לא במצב נסיעה, עם טסט, שאתה יכול לבדוק אותו בפועל! בטח שלא בתור רכב ראשון, שנקנה בתקציב מוגבל. רכב שצריך החלפת מנוע זה לא חתול בשק, זה אריה רעב ומיוחם בשק שיאכל לך בקלות את כל שאר התקציב הרבה לפני שהרכב יסע, ילעס לך את העצבים ויחסל את הקריירה הג'יפאית שלך בתחילתה.

חפש את הרכב הכי טוב שאתה יכול בתקציב שלך, וזה אומר קודם כל תקין פונקציונאלית ב100%. סיכוי גבוה יותר למצוא סמוראי שעונה לדרישה מאשר פרוזה, עניין של כמות הרכבים בשוק - פרוזה נמכרו הרבה פחות. על בעיית החלפים כתבו לך.

-->