PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת מקום חשאית:

PW
14-05-09, 20:38
מה?
מתי?
היכן?

(על השאלה השלישית נא לענות [רק] בתמונה)

בין הפותרים נכונה יוגרל פלמ"חניק רומנטי ושרמנטי, בעל בלורית מתולתלת, ידע נרחב ופתיל קצרצר.

נמרוד
25-05-09, 08:17
עבר מספיק זמן. תן רמז.

עירא
31-05-09, 15:30
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16090&stc=1&d=1243772996

gp1
24-06-09, 17:49
ניחוש !

[
בסמוך למושב פארן היפהפה – ממלכת הפלפל הבלתי מעורערת של הערבה (כמעט כל משפחת המקום עוסקות בגידול פלפל אדום לייצוא) - סומנו בשנים האחרונות כמה מסלולי הליכה מרהיבים בתוך תצורות גיאולוגיות מעניינות. תלם עשת הוא חלק ממבנה גיאולוגי מוארך הנטוי ממזרח למערב וכיפת עשת מתנוססת מעליו. השם הסמלי מקורו בחוזקו של הסלע ובצליל המתכתי הנשמע כשמקישים באבני המקום זו על זו (עשת במקרא היא מתכת המעובדת מברזל מחושל). זהו מבנה גיאולוגי עתיק, שאבני הגיר שלו עברו תהליך חימום, ולתוכן הסתננו תחמוצות מתכתיות המקנות לסלע את צבעו הכהה את חוסנו ואת הצלילים המתכתיים של האבנים.
בתוך התלם מסומנים כמה מסלולים בכחול, אדום, שחור וירוק. הסימון השחור מיועד למיטיבי לכת, והוא עולה עד ראש כיפת עשת. השביל האדום מומלץ לכל אחד, והא מעלה אותנו לסכין יפהפייה, עם תצפית מנהדרת אל הרי אדום, אל אגנו העצום של נחל פארן ואל החקלאות הייחודית של מושב פארן. בדרך אפשר להבחין בשרידי מעגלי אבנים, ששימשו בתקופה הכלקוליתית את רועי הצאן, לתחימת שטח הלינה של צאנם

PW
06-07-09, 22:06
עבר מספיק זמן. תן רמז.

יקירי,
רמז:

msmiron
09-07-09, 14:37
איזור מישור הרוחות?

אדר_ק
30-09-09, 12:53
ג'יפ חלוש לי, הניווט זר לי ואף אחד לא מגלה לי כלום.
פלא שלוקח כל כך הרבה זמן להגיע?
אדר

יקיר גרין
30-09-09, 14:50
טוב, שניים יודעים את התשובה השלישית ... מה עם הראשונה והשניה?

PW
04-10-09, 08:54
ג'יפ חלוש לי, הניווט זר לי ואף אחד לא מגלה לי כלום.
פלא שלוקח כל כך הרבה זמן להגיע?
אדר
ועוד בסוף להגיע למקום אחר לגמרי....
איזה בעסה....

אדר_ק
04-10-09, 15:28
ועוד בסוף להגיע למקום אחר לגמרי....
איזה בעסה....

אבוי, איני יודע אם כך היכן הייתי.
טוב, אחזור לפלמ"ח (הנ.צ הידוע האחרון) ואמשיך משם.
אדר

יואב אלון
21-12-09, 16:53
תענוג,
זה מתחיל מתמונת הרמז הדהוי כמעט כמו הכתובת החרוטה עליו במקוש גאולוגים.. המכונה סלע טוביה - באפיק נחל רודד.
ועובר בסיפורו המרתק ממש של טוביה קושניר, הגאון המבריק הזה שבהק בעוז והיה להבטחה גדולה שלא זכתה להגיע למיצוי...זה שהסתובב באפיק הנחל ב46 עם חברו ליחידת הסיירים של הפלמ"ח ולימים מצא את מותו בגבעת הקרב.

וממשיך על בסיס המסע ההוא בסמוך לבארות עודד ... ומשם עושה תפנית דרומה לעבר האתר הארכאולוגי המוצג בתמונה והמחזיק בסה"כ 11 מבנים משני צידי הערוץ רובם בעלי 2 חדרים, גורן יפה ואסמי תבואה. אתר אופיני מהתקופה הישראלית המחזיק בסמוך לו רשת ענפה של טרסות חקלאיות כנהוג בישוב חקלאי בן התקופה הרחוקה ההיא..
אתר שמור באופן יוצא דופן קשה להגעה, ומחייב הליכה רגלית משמעותית לכיוון ובסמוך לנקב הגמלים הידוע, אזכור ראשון לאתר הופיע לראשונה למיטב ידיעתי בסקר הנוף של הר הנגב המרכזי.
וכפי שביקשת אשאיר מיקומו המדוייק תוצר של המשוטטים בשטח.
ממתין להרחבה שלך
יואב אלון

-->