PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה מול דיסקברי

avihay_l
17-05-09, 13:50
שלום,

אני לפני קניית ג'יפ לצורך שימוש של טיולי סופ"ש בלבד (נהג מתחיל בן 30).
אני מעוניין לקבל מכם המקצוענים חוות דעת של בעד ונגד, עבור שתי הרכבים בהם אני מתעניין לרכישה מיידית:
1. סופה קצר אוטומט (אמצע שנות ה-90)
2. לנדרובר דיסקברי בנזין אוטומט (אמצע שנות ה-90)

התקציב עומד על 45,000 ש"ח.

חשוב לי לדעת נתונים כגון: אמינות, חלקים, פונקציונאליות, תחזוקה שוטפת.
אציין שאין לי ניסיון עם סוגי הרכב הנ"ל - אבל הכוונה שלי היא להכנס לתחום ולטווח הרחוק (לא משהו חד פעמי...)

תודה על העזרה!

דרור ברלי
17-05-09, 14:16
תבצע חיפוש נקודתי ותמצא כאן כל כך הרבה חומר על שני הכלים האלה, שבספק אם לא יימאס לך לקרוא בו עוד לפני שתגיע לחצי...

whisky
17-05-09, 14:51
האמת דרור צודק, אבל אלו העצות שלי:

סופה אוטומט, מדובר על רכב שעבר הכלאה, צריך לבדוק את ההכלאה, בעיקרון סופה רכב יחסית אמין, לדעת רוב בני האדם הרבה יותר אמין מדיסקו. תרשו לי לתקן את עצמי, יש כאלו שיצאו אטומטיות מנצרת, לא רובן, ומהניסיון שלי (ושלי בלבד) רוב האוטומטיות שתמצא מדובר על שידוך של גיר מרכב אחר.

מבחינת תיקונים, עדיפה סופה, כמות החלקים בארץ שמתאימים לסופה טובה, וגם המחירים יחסית סבירים.

יש דבר חשוב שכדאי לך לעשות, לקרוא את המדריך לפני רכישת סופה באתר, מומלץ בכלל לגבי כל רכב שיש לו כאן מדריך.
http://www.jeepolog.com/522.html

לגבי דיסקו, אפשר למצוא יחסית במחירים נוחים, אבל יותר יקר כמעט תמיד משל סופה.

שתי עצות חשובות לפני קניה:
1. סופה די בדומה לדיפנדר (לא לדיסקו) אין שתיים שיצאו מהמפעל והן דומות, לכל אחד יש את השיפורים שלה, את השגעונות של הבעלים הקודמים לדוגמא באקסמפלר שעליו אתה מדבר יש תיבה אוטומטית, צריך לבדוק את הרכב ספציפית, לראות איזה שיפורים יש למה הם מתאימים והאם הם מתאימים לצרכים שלך.

2. לא לבדוק רק במכון בדיקה את הרכב, לקחת אותו ל"אחד שמבין" שיודע לנתח את הרכב לפי הסוג, יש כאלו שיודעים לבדוק CJ וסופות יש מכון ברעננה שבודק רכבי 4X4 ועושה עבודה טובה, אני לא בדקתי שם (חוץ מבדיקת בלמים) אני לא זוכר את השם, בטח אנשים באתר זוכרים.

כך בחשבון שגם עם סופה לא מדובר על הוצאות של פריווט, מצד שני גם ההנאה היא לא אותו דבר. ;-)

דרור ברלי
17-05-09, 15:12
כך בחשבון שגם עם סופה לא מדובר על הוצאות של פריווט ;-)

ההוצאה העיקרית היא דלק.
ברוב ההשוואות האחרות - והאינדיקציה היחידה שלי היא הסופה 95' שלי - ידנית, עם 282,000 ק"מ - אחזקת סופה לא תעלה לך הרבה יותר מפרייבט ממודל וק"מ דומה ויש לי למה להשוות. הרכב אמין מאוד, גם יחסית לגילו ולשימוש שהוא עובר וגם יחסית לציפיות מתוצרת תע"ר.

מה שקשה לומר על דיסקו ישן, שהייתי נזהר מאוד מאוד מלהתעסק איתו. והיו לי בעבר מחשבות בכיוון... חובה לבדוק היטב בציציות, לא להתפשר על היסטוריית טיפולים ולהתכונן נפשית ליותר שיגועים ויותר הוצאות - בגלל הרבה יותר איבזור חשמלי וכו'. הדיסקו מפנק ונוח יותר מסופה בסדרי גודל בלתי נתפסים, עד כדי תהיה איך בכלל אנחנו משווים בין שני כלי רכב שמכנה המשותף היחיד ביניהם הוא הנעה לארבעת הגלגלים... אבל תמורת כל זה אתה משלם מחיר יקר יותר - לא בקניה אלא בתחזוקה השוטפת.

חשוב לציין שאני לא משתגע על הסופות האוטומטיות. זה מזכיר לי את התכונות השליליות של הדיסקו - בכל מה שקשור לעצלנות, שתיינות ואמינות. אחד היתרונות המובנים הגדולים של הסופה הם ביצועי המנוע והאמינות המכנית - והגיר האוטומטי מקלקל דווקא אותם.

asafk
17-05-09, 15:58
לשתי נקודות בתגובה של וויסקי אני חייב להתייחס.
ראשית, החלקים ללנדרובר (בנזין! ) לא גבוהים יותר מהחלקים לסופה. תשווה חלק מול חלק ותראה לבד. לא קונים חלקים לא ב"מזרח" ולא ב"מכשירי תנועה".

שנית, דיסקברי בנזין זול יותר לקניה, ואני מדבר על אפילו חצי מחיר, מסופה באותו שנתון. דיסקברים בשנתונים 95-96 ננטשים ברחוב או נמכרים במחירים מגוכחים של 20 אלף שקל ולפעמים פחות.
לדעתי זו יכולה להיות עסקה טובה אם מדובר בדיסקברי במצב טוב ושמור.

לגבי ההשוואה - אם מה שחשוב לך זה הנוחות ו5 דלתות, קנה דיסקברי. אם מה שחשוב לך זה פאן נטו - אין כמו סופה. בשני המקרים - מדובר ברכב שטח ישן, שעבר התעללות ואולי גם הזנחה - הבדיקה חייבת להיות מקיפה ורצינית, עם כל רכב שטח ישן אפשר ליפול, וחזק.
כיוון שאתה מחפש אוטומטית בלבד, אני מניח שאתה סובל ממגבלה גופנית זו או אחרת, ומציע לך לבדוק את הארגונומיה הכללית של הסופה, כי היא לפעמים בעייתית.

אסף.

idanw
17-05-09, 16:59
2. לא לבדוק רק במכון בדיקה את הרכב, לקחת אותו ל"אחד שמבין" שיודע לנתח את הרכב לפי הסוג, יש כאלו שיודעים לבדוק CJ וסופות יש מכון ברעננה שבודק רכבי 4X4 ועושה עבודה טובה, אני לא בדקתי שם (חוץ מבדיקת בלמים) אני לא זוכר את השם, בטח אנשים באתר זוכרים.

;-)

אני דווקא בדקתי שם! שומר נפשו יירחק!
הרכב הייחיד שקניתי לא מוצלח בעליל (והרבה מאוד רכבים עברו אצלי) הומלץ על ידו באופן גורף...
מי שירצה עוד פרטים מוזמן...

עידן

whisky
17-05-09, 17:13
הייתי חייב להגיב על מה שהגבתם עליי:

אסף, דבר ראשון, מה שאתה אומר הוא די נכון, אפשר לקנות חלפים לדיסקו בזול, אצל אוטומיני, ובפירוקיות, או אפילו לקנות דיסקו משומש ולפרק אותו. דבר שני, גם נכון, לא קונים חלקים במזרח או במכשירי תנועה, זה נכון בלי קשר לאיזה רכב אתה קונה, תמיד יש סוחרי חלפים יותר זולים.

דבר שני, לא התייחסתי למחיר הרכישה של הדיסקו, אתה צודק שאפשר לרכוש אחד במחירים מגוכחים, מצד שני הסיבה שהמחיר הוא מגוחך, הוא שהרכבים האלו לא "הוכיחו" את עצמם בתחזוקה השוטפת.

אבל, אני שמעתי (שמועה) שאפשר לקנות גם דיפנדר 90 אוטומט משופר עד מעל הראש ב-30K, אם אתה מוצא אחד כזה, הרווחת, עדיף על הסופה ועל הדיסקו "ביג טיים", צריך רק לחפש. מצד שלישי מדובר על 3 דלתות ולא 5.

עידן: כמו שאמרתי עשיתי שם רק בדיקת בלמים, כי יש לו דינמומטר של 4 גלגלים, זו ההיכרות שלי איתו, אם עשית שם יותר מזה, אז מבחינתי הניסיון שלך גובר על שלי. לעומת זאת חבר שלי לקח לשם רכבים לבדיקה ופסל שם רכבים במזל, כי במכון אמרו לו דברים אחרים לגמרי, ורגע לפני שהמוכר בא אליו לסגור הרכב איבד את יכולת התנועה שלו באופן חמור (אני משאיר את זה ככה, כי אחרת כולם ידעו על מי מדובר ולא ביקשתי את רשותו).

מעבר לזה, באמת כדאי לך לקרוא שירשורי עבר על השאלה של אמינות הדיסקברי כרכב בכלל ורכב שטח בפרט.... וגם לגבי סופות כדאי לך לקרוא קצת בנבכי הפורום.

בהצלחה,

whisky

דרור ברלי
17-05-09, 18:39
בוא ותראה לנו דיפנדר 90, סטנדרטי או משופר (מה זה משנה) ב-30K.... אפילו במכרזי מג"ב שילמו יותר על נבלות שלא נוסעות וצריכות פינוי מהמגרש על גבי גרר.

דיפדנר 90 הוא כלי מדליק, אבל הרבה יותר טרקטור אפילו מהסופה, על ארגונומיה ומינימום של נוחות אין מה לדבר. אין דיפנדרים אוטומטיים - אלה שיש הם קומבינות, השתלה מקומית. הנושא נידון כאן בעבר, ודעת יהאישית היא שקומבינות כאלה חשודות מראש, צריכות להדליק נורה אדומה ודורשות בדיקה קפדנית אפילו יותר.

חוץ מזה - וזה מחזיר אותנו לסוגיית המחיר - שהדיפנדרים יקרים. למה? אני לא רואה הצדקה, אבל מהיכרות עם כמה כאלה, מסתבר שהלנדרובריסט המצוי הוא ברייה שלא מפחדת להוציא הרבה כסף... עובדה שאין למצוא דיפנדר נורמלי שאינו נבלה סרוחה גם ב-45K, ואתה מדבר איתנו על 30?....

-->