PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי SPOA VS cj

k2000
04-06-04, 19:51
עם האוכל בא התאבון.
אחרי העירגול שהגביהה את הרכב מאד (אבל זמני אני לא משלה את עצמי)
אני צריך לחשוב על פתרונות יצירתיים של שיפור מהלך המתלה וקצת הגבהה.
נניח שתאורטית יש לי 1000 ש"ח לביצוע הרעיון והמטרה היא בהחלט לא פוזה אלא מהלך מתלה נטו.
מה כדאי? והמחשבה של קפיץ מעל הסרן אומרת ישר שוטרים או שבוחנים לא באמת חושבים שסמוראי זה רכב שטח ולא מציקים???
אם אפשר תשובות רציניות ולא משהו בסגנון "לסמוראי אין מהלך נקודה"
יש פה בחור מאד נחמד שהולך לשים קפיצי סיקס אבל הוא עושה את זה בעיקר בשביל הצמיגים לדעתי ואילו אני רוצה צמיג בגודל נורמלי 215/75/15 אבל עם מהלך מתלה ממש גדול.
(יחסית לסמוראי).

אודה לכם על התייחסות רצינית
חגי

נ.ב
הנה תמונה של המהלך הכי גדול שהשגתי
http://www.jeeptrip.com/albums/ix85nc12-2.jpg
ועוד משהו קטן כמה להוריד בינתיים את הבאמפ סטופ אם הגבהתי בערך ב8 ס"מ???

k2000
04-06-04, 20:44
אחרי שהבנתי שאין מצב ב1000 ש"ח
אז תאורטית התקציב יעלה ל1500
ואלו הדברים שחשבתי שצריך לspoa
צינורות בלם-300 ש"ח
בולמים- 400 ש"ח
זרוע פיטמן מונמכת 400 ש"ח
חיתוכים שברים ותקלות מוזרות-400 ש"ח
שחכתי משהו???
חגי

אלון_ק
04-06-04, 21:08
הכותרת שלך העלתה לי נקודה מאוד מעניינת:

הסידור היעיל ביותר יהיה SOA עם קפיצי CJ. ואני לא צוחק. תקדימים לקפיצי CJ יהיו לך, אז תושבות/מתאמים/קדיחות וכד' אתה תדע לייצר בלי ספק ויישאר לך רק נושא הSOA.

לדעתי שכחת לברר מה קורה עם הדרייבשאפטים בסט אפ הזה. אני אחפש קצת מידע, אבל למיטב זכרוני יש שינויים גם בהם - אפילו בSOA פשוט יחסית (בלי שאקל רוורס, קפיצים מוארכים וכד').

אגב, אם תעשה SOA אתה גם תוכל לשים צמיגים הרבה יותר גדולים - 31 ללא חיתוך, לטענת פורומים בחו"ל.

גם צריך לברר בדיוק כמה ההשפעות של הAXLE WRAP מחריפות עם סטאפ כזה.

הכל פתיר ואפשרי. זה גם נעשה בעבר ובהווה חופשי חודשי בחו"ל, אז שאף אחד לא ייאש אותך. SOA זה לא בשמיים (או שכן, מן משחק מילים עלוב שכזה).

Bulldog
04-06-04, 23:10
הכותרת שלך העלתה לי נקודה מאוד מעניינת:

הסידור היעיל ביותר יהיה SOA עם קפיצי CJ. ואני לא צוחק.

אתה לא רציני, נכון?
זה יהיה האוטו הכי הפיך שקיים. בשביל SOA רצוי ומומלץ קפיצים, קצת שטוחים יותר.

k2000
04-06-04, 23:14
בינתיים ננסה ללכת על spoa רגיל על בסיס קיט שקיים.
אני לא מאמין שזה פרוייקט פשוט אבל מאמין שתוך שלושה חודשים אני כבר יהיה בעומק
(או שצריך לומר בגובהה) הפרוייקט.
עדייןו לא קיבלתי חוות דעת על הרעיון....

חגי

חנן א.
04-06-04, 23:15
ועוד משהו קטן כמה להוריד בינתיים את הבאמפ סטופ אם הגבהתי בערך ב8 ס"מ???

זה לא כל-כך מעניין בכמה הגבהת, כי אנחנו לא יודעים אם הקפיצים היו שקועים או בגובה סטנדרטי.
אם הסמי גבוה יותר ב8 ס"מ מאשר סמוראי סטנדרטי, אז תוריד את הבאמפ-סטופים ב8 ס"מ .

asafk
05-06-04, 01:45
אם אפשר, תנסה להסביר איך SPOA מגדיל את המהלך מול חיבור רגיל- עם אותו קפיץ. אני חושב שאחד משנינו מפספס משהו.

אסף.

אלון_ק
05-06-04, 03:43
עומר, למה? הקפיץ שטוח - תעשה אותו באורך קילומטר, הוא עדיין לא יגביה את האוטו יותר ממה שSOA יגביה אותו ממילא.

את המהלך יגביל לו הבולם ממילא... כמה כבר ניתן לשים, 30 ס"מ מהלך? 34? במה זה שונה מ"הפיכות" הרכב שלי?

אני אמרתי כבר, מהלך אמיתי בסמוראי לא יתאפשר ללא הרחבת סרנים. אבל היתרונות של הSOA עומדים בעינם ויחד עם מהלך סביר בכל קנה מידה, כמו זה שהוא יקבל עם קפיצי CJ, צריך לתת לו סטאפ מנצח. לא?

k2000
05-06-04, 16:38
קודם כל אלון אין מצב לשניהם זה כנראה יהיה או זה או זה (וכנראה שהמחיר ישפיע בגדול).

דבר שני אסף: אני יצאתי מתוך הנחה שככל שהעירגול יותר גדול מהלך המתלה קטן.
ואז במקום להגביהה את הרכב ע"י עירגול להעביר את הקפיץ מעל הסרן, ואז לעשות
דעירוליזציה (מילה גדולה נכון??) ולשטח את הקפיץ וכל לנצל את מלוא היכולת שלו ולהגדיל את מהלך המתלה.

אולי כתבתי שטויות אבל זה נראה לי די הגיוני לא???

חגי

eran4x4
05-06-04, 17:45
עזוב אותך מSPOA ושאר שינוים שיסבכו אותך עם בוחני תנועה (אם אני זוכר נכון זה אמור להיות רכב יומיומי ולהרבה ק"מ).

מה שאתה צריך זה קפיצים ארוכים יותר (בעיקר מאיות וקונטרה מאיות ארוכות) וכמובן התאמה של בולמים וצינורות ברקס ואולי גם של מערכת הגה.

יכול להיות שקפיץ של CJ זה מקור טוב לקפיצים ארוכים יותר (מן הסתם תצתרכו להוריד עלים בכדי להתאים למשקל של הסמוראי ואולי עוד שינויים).

אני הייתי מחכה איזה חודשיים שלשה שאלון יגיעה לתצורה יציבה ואז מעתיק.

עוד אופציה זה לדבר עם גיל מקפיצי הרטוב (באשדוד) ולקבל ממנו את חוות דעתו המקצועית והצעת מחיר, לבחור יש די הרבה ניסיון עם הארכת מאיות, לפחות בהילקסים מן הסתם בעוד רכבים.

k2000
05-06-04, 17:50
אכן יכול להיות שלשים קפיצים של סיקס זה הרבה יותר פרקטי, ולכן אני בודק את שתי
האופציות ומחכה לאלון.
בעיקר בגלל העלות והשוטרים.
חלק גדול מהרעיון הוא לעשות את זה לבד ולכן אני לא אראה את זה הוגן להציק לגילי
בשאלות בלי בכלל להתכוות לקנות ממנו מוצר או שירות.
דבר אחרון להוריד עלים בטוח אלון מתכוון לפי מה שאני הבנתי להיות על 5 עלים כולל המאיה.
ואני מיד אחריו אם אני אלך על הפרוייקט הזה.

חגי

אלון_ק
06-06-04, 02:10
אני בודק את שתי האופציות ומחכה לאלון.

אעלק מחכה, יושב לי על הווריד שאני אסיים כבר :lol:

להוריד עלים בטוח אלון מתכוון לפי מה שאני הבנתי להיות על 5 עלים כולל המאיה
מאיה, קונטרה מאיה(double militery wrap, סטנדרט לCJ - אין לסוזים...), עוד 3 עלי ביניים. באחוזים, זה קרוב ל90% מתוך 5 קפיצי עלים של סמוראי (סטאפ HD של רוב החברות). בהתחשבות באורך הקפיץ, זה אמור לתת לי נוחות לא רעה יחד עם יכולת העמסה (ועם הברזלים שהולכים לעלות לי על האוטו, זה חשוב לי) טובה מאוד. אמור... :roll: .

ryanai
07-06-04, 12:04
ואם תחליט בכל זאת על SPOA, בכתבה הבאה יש הוראות איך לעשות את זה
http://www.off-road.com/suzuki/tech/petrospoa.htm

האמת, זה לינק לאלון - די ברור לי שהוא יגיע גם לזה.
(וכן אלון
, נבוא לשחרר אותך בערבות אחרי שיתפוס אותך שוטר)

אלון_ק
07-06-04, 23:59
אלון לא יגיע לSOA - יש גבול לכמה אפשר להתגרות בשוטרים. חוץ מזה, זה נדרש רק אם אני חושב על 33 ומעלה (וזה לא יקרה כל כך מהר...).

מה תעשה, רפי, תשלח לי מונית?

סוזי המשתוללת
08-06-04, 00:47
בשביל מה לכם כל זה ברכב יום יומי
עם קפיצים סטנדרטיים ניתן להגיע בקלות למהלך של כמעט 10 אינטש (32-56 מהלכי בולם שמנוצלים עד תום )
אם אתה לא רוצה להכנס לתחום הפלסטי של הקפיץ תנמיך את הבמפסטופ ב 3 ס"מ ותפסיד כנ"ל במהלך (ביג פאקינג דיל )
כל זה עם שאקלים מקוריים
ניתן להאריך את המאיות אצל יצרני קפיצים (המתלם עושה זאת )וכך לקבל עוד מהלך וכל זה עדיין חוקי בהנחה שעשית זאת אצל בעלי מקצוע
יש להקפיד שגם בקפיצים מוארכים בורג מיקום הסרן יישאר אותו הדבר כמו במקור על מנת שלא לשנות גלי הינע
כמו כן יש להתחשב בצינור פתח מילוי הדלק במידה ומזיזים את הסרן האחורי לאחור (בסגירת מהלך עם צמיג גדול יותר הוא עשוי לגעת במגן של הצינור)
כרגע אצלי יש סט ארוך יותר מאחור וסטנדרטי מקדימה שעברו עירגול עם בולמי מונרו גז 32-56
ושאקלים מקוריים הרכב מתנהג ממש טוב ומשדר יציבות ומוצקות בכביש אבל גם על דרכי עפר וכל זה ללא מוט מייצב
מכיוון שיותר מחצי מהלך בולם משמש לשיכוך ונוסף עלה בכל קפיץ בשילוב זוית שאקל אופטימלית (90 מעלות לקיץ בקירוב )נוחות הנסיעה לא רק שלא נפגעה משמעותית אלא שבמצבים מסויימים כמו כבישים או שבילים משובשים מהירות הנסיעה עלתה ואיכות השיכוך גם כן
אגב הבולמים עבים יותר מהמקוריים ונועדו במקור לטנדרים מה שמבטיח נוחות נסיעה טובה גם עם משקל גדול
בסט אפ הנ"ל הוחלף רק צינור הבלם המקורי לצינור של ג'ימני והקדמיים לא מגבילים את המהלך אבל כבר מתקרבים לגבול כך ששינוי נוסף מקדימה יחייב החלפה שלהם
עם צמיגי 235 /75/15 אין שום בעייה והם לא נוגעים בכלום (אני עם פגוש צינורות )

סמוראי 92
09-06-04, 17:07
חברה אני ממש לא מקצועי כמוכם.

ואני גם בינתיים מחוץ למשחק.

אבל ראיתי לפני שבועיים סמוראי שנת 90 מנתניה עם מנוע של בלנו וריבולברים .

הבנתי מהברנש שהוא לא רואה כלום בעיניים.

יש לו גלגלים של 215 מוגבה קצת.

מוריד ל10 PSI ונוסע בדיונות כאילו זה כביש החוף.

הרבולבר נותן לו את מהלך המתלה בדיוק כשצריך.

לגבי טסט שוטרים ושאר מריעין בישין אני לא בטוח שזה חוקי בדיוק.

אבל הוא בנה את הרבולבר לבד אצל רתך .

וזה עובד.

זאביק
09-06-04, 17:28
הרבולבר נותן לו את מהלך המתלה בדיוק כשצריך.
לגבי טסט שוטרים ושאר מריעין בישין אני לא בטוח שזה חוקי בדיוק.

מנוע בלנו (1600, מן הסתם) לא חוקי בסמוראי.
ריבולברים, לא חוקי בארץ (וגם בארה"ב זה משווק לנסיעת שטח בלבד).

לגבי יעילות של ריבולברים, תעשה חיפוש בפורום, תלמד הרבה על מה הם עושים או לא עושים, ובעיקר מה הסכנה הבטיחותית בהם.

אלון_ק
09-06-04, 22:33

וזה עובד.

סתירה. אתה לא יכול לבנות משהו אצל בעל מקצוע ולומר שעשית לבד. לא בג'יפולוג, אולי בפורום ההוא.

זה לא עובד... תעשה חיפוש, כפי שהציעו לך.

והוא על 235.

-->